In skispoor van IN ARIZONA STAAT Willy Stable STUDEREN VOOROP NEDERLAND VING DE MUTATIES GOED OP BENNEBROEK LOOPT VLOT OUTSIDERS Formule Vee op Zandvoort Door de week KAMPERMAN BONTSPECIALISTEN „WILDCATS” VERNEDEREN SULLIVANS w.- USAFE NA VERLIES BOOS OP ARBITER „Onze spelers zijn echte gentlemen” Nicols 27 juli tegen Fortitudo ifi FANNY MEIJER I Sublieme bontcouture bij Kamperman in Haarlem! DONDERDAG 1 8 JULI 1974 SPORT 17 II Records - - - - Boven verwachting (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze tennismedewerker) PETER VAN DEN BOOM. (ADVERTENTIE) d. PIETER MUL (Van onze sportredactie) 2 Het 35 meter lange en 8 meter brede zeiljacht Eendracht is met een bemanning van ruim dertig, merendeels onervaren, koppen uit Scheveningen vertrokken om deel te nemen aan de Tall Ships Race. Volgende week donderdag start deze wedstrijd in het Spaanse La Coruna en uiterlijk zes dagen later hoopt schipper Jutta in het einddoel Portsmouth aan te komen. De gaffelschoener van 175 ton moet dan ongeveer 560 wed- strijdmijlen hebben afgelegd. spaard Dekker Bij de bekent. „Als het mooi weer is sta ik op de ski’s. De laatste dagen tref ik het dus niet zo goed, maar ik hoop dat het in de vakantie nog beter wordt. Nu heb ik tenslotte de meeste tijd om te trainen”. Wagenweg 11 Haarlem Tel. 31 20 86 100 meter van Houtplein, parkeren voor de deur! De modellen voor de nieuwe modieuze bontcollectie worden ’s zomers in eigen atelier vervaardigd. Nu al willen wij voor u een tip van de sluier oplichten en met genoegen deze nieuwe bontweelde laten zien en passen Ook bijzondere wensen kunnen wij nu voor u realiseren. Myers: „Het is natuurlijk een gok om spelers die het goed doen te wisselen, maar ik neem dat risico bewust, omdat ik dan een volgende keer wanneer ik een speler die faalt er uit moet halen ik in zijn plaats iemand krijg die de wed- strijdsfeer van het toernooi al geproefd heeft. Daarom heb ik de eerste wedstrijd tegen USAFE toen we gewonnen ston den ook Ray Peloquin nog laten pitchen Toen hij gisteren tegen de Sullivans echt nodig was had hij al de nodige mentale ervaring achter de rug. Het kwam zijn werpen ten goede. Het is dus een risico wat ik neem, maar voorlopig heeft het Nederlands team er alleen maar baat bij gehad”. De lijst van de gemengd dubbel B is enigszins door elkaar gegooid door de inschrijving van de dubbe Kramer-Wey- ers. Bij de herenenkel C heeft een van de kanshebbers,Otto v. Dijk zich wegens een armblessure moeten terugtrekken. Zaterdag verwacht men in Bennebroek de finales te kunnen spelen, bij regen kan men nog uitwijken naar de zondag. Arizona 20002130x-8 Sullivans 010000000-1 Werpersresultaten Arizona: Powers 11-2-6 0 ft. Sullivans: Knight 6 2/3 innings 2-2- 12 en Parrish 1 1/3 innings 0-1-0 4 ft. 000010100 030020000 5 Uit de voorronden (in drie Europese zones) is wel gebleken dat de Formule Vee rijders elke race weer garant staan voor spannende en spectaculaire wed strijden. Felle strijd mag onder meer verwacht worden tussen de Nederlan ders Van Ginneken, Steenbergen en Hingst, die graag voor het „thuispubliek” willen laten zien dat zij niet voor niets tot de Europese Formule Vee top beho ren. De Nederlandse coach Ernie Myers, nu al voor de tweede maal in successie winnaar, ging er na afloop prat op een aantal wissels in zijn veld te hebben aangebracht die een zeker risico met zich brachten. Het devies „never change a winning team” wordt zeker niet door de 38-jarige Amerikaan aangehangen. Hij wil als het enigszins kan zoveel mogelijk spelers in het veld laten komen. De vervanging in de laatste fase van korte stop Harry van der Berg en catcher Alfio Troeman door respectievelijk Leo Nachtegaal en Paul Smit hadden zeker niet het falen van eerstgenoemde spe lers tot oorzaak. bij de bal. voor werpers en achtervangers drie weken. Twee factoren zijn belangrijk bij het bepalen of iemand een goeie honkballer kan worden: de manier van lopen en van gooien. Aan andere zaken kan geschaafd worden maar deze twee factoren heb je of niet.” Dat compliment lijkt zeker op zijn plaats, hoewel het Haarlemse toer nooi Heise niet in actie heeft kunnen zien. De korte stop was namelijk een van de leden van de Amerikaanse selectie die vorig jaar in Nicaragua de wereldtitel van de (afgescheiden) FEMBA won. een ploeg die werd geleid door de ex-bondscoach Ron Fraser. Jim Kirkpatrik zit met zijn team in de problemen. Daarvan kan hij de scheidsrechters moeilijk de schuld geven Kirkpatrik: „Er zyn er een aantal die aan het honkballen zijn, maar minstens de helft staat in het veld maar met de gedachten ergens anders. Wij zijn uitste kend ondergebracht en overtraind zijn we ook niet. Ik weet gewoon geen reden waarom het bij ons op dit moment niet wil lukken. Als ik iets hoop dan is het. dat we hier in Haarlem nog een keer kunnen laten zien hoe we in werkelijk heid kunnen spelen”. De Amerikaanse gastpitcber van Ne derland Ray Pefoquin werd ook bij deze derde overwinning door coach Ernie Myers als relief pitcher in de laatste fase van de strijd met succes ingezet. Winnende pitcher Winnie Remmerswaal ging na 7 1/3 inning van de heuvel ten gunste van de werper van Lottgering Schoten, die in de 1 2/3 inning slechts één honkslag aan zjjn landgenoten toe stond. Kindall zal de overgang van honk ballers uit zijn selectie naar de rijen der betaalde spelers enerzijds met voldoening hebben gade geslagen. Im mers, zelf kwam hij een achttal jaren uit in de hoogste klassen van het prof-honkbal: de major leagues. Hij was binnenvelder bij de Chicago Cubs, de Cleveland Indians en de Minnesota Twins. Anderzijds, de mannen die er in Haarlem niet bij zijn bekleedden in het succesvolle Arizona-team van het voorbije sei zoen sleutelposities. Werper, achter- vanger, eerste honkman en korte stop konden niet mee naar Europa terwijl ook de gevreesde slagman Scott Nor ris (rechtsvelder met een sterke werp- arm) de Wildcats verliet. „In de wedstrijd tegen Cuba kon je bijvoorbeeld duidelijk zien dat de sa menwerking tussen derde honk en korte stop niet goed was. Ron Hassey is normaal een uitstekende derde honkman maar noodgedwongen speelt hij nu korte stop. Ben Heise stond daar tijdens de competitie en deed dat subliem”. Afgezien van de Internationale race, komen zondag de natioklassen in vier races aan bod. In de groep II race zal de Haarlemmer Han Akersloot na een langdurige ziekte weer op de baan ver schijnen met zijn snelle Ford Capri. Verder zijn er groep I races, en een Ford Escort Mexico wedstrijd (berucht om het vaak onbezonnen ramwerk). De wedstrijden beginnen zondag, in clusief de demonstratie met sprintmoto- ren, om 13.00 uur. De training start Mterdag om 10.00 uur. f%).. De Amerikaanse militairen vormen zonder twijfel de zwakste ploeg, die in het toernooi meespeelt en winnen van die formatie is voor een nationaal negen tal geen prestatie waar een bijzondere betekenis aan moet worden gehecht. Toch zal na afloop iedere aanhanger van Oranje blij zijn geweest dat de punten binnen waren, want in de slotfase had den de Amerikanen nog verschillende scoringsmogelijkheden en met een ho merun van bijvoorbeeld de fameuze Tom White zouden de rollen wel eens volledig kunnen zijn omgedraaid. In de Nederlandse ploeg was tweede honkman Frank Smit, die problemen had met een voet, vervangen door Char les Urbanus en Hennie Jenken stond De dames, die het in eerste instantie hadden laten afweten in de B, hebben zich toch nog aangemeld. De damesenkel heeft een lijstje van zeven, aangevoerd door Margot Kramer. De damesdubbel B met drie deelnemende kombinaties is nog steeds erg mager, maar wordt toch gespeeld. Bij USAFE was men over de neder laag zeer teleurgesteld. Na de eerste nederlaag tegen de Hollanders, waarbij direkt al in de openingsslagbeurt een 9-0 achterstand werd opgelopen, had men ei op gerekend in ieder geval de tweede wedstrijd te zullen winnen. Het heeft niet zo mogen zijn. Coach Jim Kirkpatrik, ervaren ge noeg om na een nederlaag er niet zo maar wat uit te gooien, verklaarde na afloop in niet mis te verstane bewoor dingen het volgende: „De nederlaag heb ben we voor de volle honderd procent te wijten aan het bedroevende optreden van de scheidsrechter. Dat is mijn me ning en niet anders. Zoiets ben ik in mijn loopbaan als honkballer nog nooit tegengekomen. De scheidsrechter heeft zich vanmiddag niet aan de regels van het spel gehouden. Ook ballen onder de knie gaf hij als slag aan”. De Nederlandse catcher Alfio Troe man, die met de scheidsrechter het beste kan beoordelen of een bal „slag” of „wijd” is vond het allemaal nogal mee vallen. Troeman: „Ik geef toe dat hij met lage ballen wel tolerant was, maar dat deed hij bij beide partijen. Natuurlijk zaten er een paar foutieve calls tussen maar niet alleen in het nadeel van USAFE. Van hun linkshandige pitcher McCoy kreeg ik bijvoorbeeld een paar ballen aan de buitenkant die gegaran deerd wijd waren, maar waarop de scheidsrechter wel slag afriep”. Ray Pe loquin, vond de scheidsrechter voor zo ver hij als partijdige pitcher het kon beoordelen gewoon goed. Hij zei: „Na tuurlijk zat hij er wel een paar keer naast maar dat mag je hem zeker als honkballer die ook wel eens een honk mist nooit kwalijk nemen” USAFE-speler Dewayne Winthrode is hier eerder op het derde honk dan een schreeuwende Fred Beckers Het optreden van Fanny Meijer bleef niet tot de aspirantencategorie beperkt. Zij startte ook bij de junioren en temid den van de oudere meisjes (leeftijds grens 17 jaar) toonde ze zich zowel bij de figuren als de slalom de beste. Bij het schansspringen werd ze derde en in de combinatie bleef alleen Els Roerade (die bij afwezigheid van Willy Stable eveneens nationaal kampioene bij de senioren werd) haar voor. HAARLEM. De terugslag voor het Nederlands team, waarvoor coach Ernie Myers na de prachtige overwinning op de Sullivans had gevreesd is te gen de USAFE niet gekomen. Voor de tweede maal in de acht ste Haarlemse Honkbalweek klopten de Oran- ,je-negen de Amerikaanse militairen uit Duitsland. Dit maal werd het 5-2 tegen 12-6 de vorige keer. HAARLEM. Uitgerekend in het jaar dat de Wildcats, troetelnaam voor het honkbalteam van de Univer- siteit van Arizona, een reeks van aanvallende en verdedigende records vestigden moet de ploeg op internati onaal terrein zwakker aantreden dan tijdens de competitie. Maar juist dat sterke seizoen is er de oorzaak van geweest dat coach Jerry Kindall met een „gedevalueerde” equipe naar de Haarlemse Honkbalweek moest afrei zen. Zijn vijf beste spefers tekenden namelijk een paar weken terug een profcontract, het ideaal van duizen den jonge Amerikanen. HAARLEM. Het zondag gestrande toernooi van de T. C. Bennebroek is als door een wonder van regenbuien ge- gebleven, zodat wedstrijdleider nog steeds op zijn schema zit. B-heren zijn de kwartfinales hierin komen tegen elkaar uit: WeyersStrjjbis, Tuynv.d. Bronk, Hos- seletBakker en KosterKorver. ZANDVOORT. Ruim 30 Formule Vee coureurs uit zeven landen zullen zondag op het circuit van Zandvoort de eerste wedstrijd rijden die mee.telt voor de Europese Zilveren VW-beker. In het bijprogramma zal de Motorclub Explosi on een demonstratie met sprintmotoren geven. - fj Een van de opmerkelijke records die de Wildcats in de jongste honk- balcompetitie vestigden was het aan tal overwinningen: 58 op een totaal van 64 wedstrijden. Een serie wed strijden, verspeeld van half februari tot half mei, waar het Nederlandse hoofdklasse honkbal bij lange na niet aan komt, terwijl daar de ontmoetin gen die het universiteitsteam in toer nooien speelt nog niet bij zijn. Volgens Kindall (39) behoort zijn ploeg tot de vijf besten van het universiteitshonkbal. het hoogste ni veau waarop amateurs hun sport be drijven. „We recruteren mensen van onze eigen universiteit in Tucson en jongens die nog op de middelbare school zitten. Dat gebeurt in trai ningskampen die twee weken duren, De uitslagen: HEB Tuyn—de Jongh 6-3 6-2, Koster—Smit Z.spelen StrijbisVerkaart 6-1 6-3, Strljbis Tekelenburg 6-2 6-1. HEC RoffelMandemaker 6-2 6-4, Westrav. d. Lit 6-3 6-1, Schlebergen Hoeker 3-6 9-7 6-3, de Ligt—Piët 6-4 6-1, v. d. Tuuk—Dicker 6-4 6-4, Roffelv. d. Wiel 6-3 6- 3, de Graaf—Tania 6-4 6-2. Rosenmöller—Spoor 3-6 6-0 7-5, Tuyn—v. d. Tuuk 6-1 6-1. DEC v. VoorthuysenMiedema 8-6 6-3, Kuiper— Craane 6-4 7-5. DDC Pot-Nederkoorn—Goos- sens-de Melker 6-2 6-2. Bakker-Bakker—Bent- Kuiper 6-0 6-0, Dekker-de MelkerLommerse- v. d. Berg 1-6 6-2 6-4. GDC Koenders- v. d. Toornv. d. Llnden-Santing 6-2 6-3. Zomer-de Graafde Melker-de Melker 6-2 6-3. Kuiper- WestraVerbrugh-Santlng 6-0 6-0 v. Assema- HöckerVerbrugh-Fiekert 6-2 6-0, Dekker- DekkerPlat-Fiekert 6-3 6-2, Hooy-Krans Voorham-Reyssen 6-0 6-1. Karman-v. Deyl—v. Emmerlk-Krulsman 5-7 9-7 6-3, Graane-Gaus Miedema-Ronde 6-3 6-0. Krljger-Poelgeest Goossens-Goossens 7-5 6-3, Mulder-v.d. Bos— Schouten-v.d. Broek 4-6 6-0 6-2, Best-Rekoert Serlie-Serlie 6-3 6-2, Wesseling-HöckerPiet- Jansen 6-0 7-5, Van Oevelen-De GraafVer- brugh-Verbrugh 6-1 6-2. voor Barry Eygendaal op het eerste honk. Coach Ernie Myers had met Jen ken een gelukkige keuze gedaan. Niet alleen speelde de Hagenaar uitstekend in het veld, maar in zijn eerste slagbeurt in de tweede inning sloeg hij de bal direkt maar over het hek van het Pim Mulier- stadion waarop Wim Hageman en Harry van der Vaart met hem over de thuis plaat konden komen. Nederland had een 3-0 voorsprong genomen en zou die niet meer afstaan. In de vijfde inning zag Alfio Troeman een honkslag in het verre veld nog eens beloond met 2 punten, omdat op zijn flitsende aktie Charles Urbanus en Fred Beckers kon den scoren. Nederland had daarna aan slag geen succes meer, maar USAFF wist nog wel een paar runs van de voorsprong af te knabbelen. Dewayne Winthrode kwam in de vijfde inning veilig rond en dat deed hij ook nog eens in de zevende. HALFWEG „Ik heb wat meer geluk gehad dan de andere meisjes” is de even bescheiden als lakonieke reactie van Fanny Meijer op het niet weg te cijfe ren feit dat zij zondag maar liefst vijf nationale waterski-tifrels in de wacht sleepte. De 13-jarige MAVO-scholiere uit Halfweg was op het woelige water van de Amsterdamse Bosbaan een on verbiddelijke alleenheerseres in de cate gorie aspiranten (t./m. 15 jaar), waarin zij op alle drie de onderdelen onbedreigd eerste werd en uiteraard ook in de combinatie geen rivale te duchten had. De cijfers spreken voor zich: figuren, slalom en schansspringen leverden Fan ny Meijer een totaal op van 1380 pun ten, terwijl de als tweede eindigende Magda Slot met 686 punten nog niet tot de helft van dat saldo kwam. Het 2000-koppige publiek heeft een aar dige wedstrijd kunnen zien, die echter niet de sfeer had van de avond ervoor toen de Nederlanders de Sullivans voor het eerst in de geschiedenis versloegen. USAFE Nederland Werpersresultaten Nederland: Remmerswaal 7 1/3 inn. 9-2-7. Het Nederlandse veld maakte één veldfout. USAFE: Bomback 8-5-12. Het veld van USAFE maakte drie veldfouten. De stand: 1 Cuba 4 wedstrijden 8 pnt. 2 Nederland 5-6 3 Arizona 5-6. 4 Sullivans 5-4, 5 USAFE 5-0. Na 12 wedstrijden zijn er in de Haarlemse Honkbalweek nu 26 homeruns geslagen. John Rohde van de Sullivans voert met drie klap pen over het hek de ranglijst aan. Met 2 volgen: Ken Bolek (Arizona),. Howard Schrwyer (Sullivans), Felix Isasi en Antonio Munoz (beiden Cuba). Honkballenthousiast Luuk van Breda heeft bijgehouden hoeveel ballen tot nu toe in de honkbalweek werden gegooid. Het zijn er precies 3213. Dat is per wedstrijd ongeveer 268. Bij de wedstrijd tussen de Sullivans en Arizona verdween op de kop af de honderdste bal. Dick Grlmmon, die als een Cerberus over de wedstrijdballen waakt raakt ondanks de verdienstelijke batboys elk duel rond de tien ballen kwijt. Topper was de strijd tussen Cuba en de Sullivans toen 14 ballen in het publiek en de bosjes verdwenen. Van de 46 dozijn ballen, die door Karei Crouwel ter beschikking zijn gesteld is nu ruim 1/5 deel verdwenen. De USAFE ploeg is samengesteld uit spe lers van de Ramstein Rams (8). de Wiesbaden Flyers (5). de Rheinmain Rockets (4), en van de Hahn Hawks en Bitburg Barons (elk I). Voor degenen die zijn uitverkoren worden er door de universiteit studie beurzen ter beschikking gesteld. Kin dall, full time honkbafcoach: „Na tuurlijk gebeurt het dat verschillende universiteiten een talent proberen aan te trekken maar dat gebeurt op correcte wijze. Betalingen onder de tafel, daar is geen sprake van. Maar daarnaast moet een speler volledige aandacht aan zijn studie schenken. Bfijkt dat er iemand niet aan de academische eisen voldoet dan moet ie uit de ploeg. Bij ons gaat de studie voor, al weet ik universiteiten waar de rollen precies zijn omgedraaid” Jim Wing, de 38-jarige assistent van Kindall: „Bovendien zijn onze jon gens allemaal fijne knullen, het zijn gentlemen. Mensen die moeilijkheden maken kunnen we niet gebruiken.” De meeste universiteiten kennen naast de A-ploeg ook nog een junio- renteam waarin de studenten uit het eerste en tweede jaar spelen. Kindall heeft in totaal zo’n vijftig honkbal lers onder zich waarvan naar zijn schatting de helft een beurs van de universiteit krijgt. Studenten die wil len honkballen en buiten de selectie vallen moeten hun heil zoeken in de amateurploegen in de omgeving. Op topniveau kent Tucson naast zijn universiteitsteam een profhonkbal- ploeg maar Kindall acht de populari teit van zijn amateurs groter. HAARLEM. De Sullivans zijn of hun vorm kwijt, zoals coach Bob Sullivan blijft volhouden of de ploeg uit Grand Rapids is veel zwakker dan door de organisatoren van de Haarlemse Honk balweek werd verwacht. Na eerder ver lies tegen Cuba en Nederland werden de Sullivans door de studenten van de Ari- zona-universiteit overklast met 8-1. De gewoonte getrouw protesteerde Bob Sullivan weer verscheidene malen zeer nadrukkelijk bij de scheidsrechters, maar hij kon er zijn team niet tot betere prestaties mee inspireren. Arizona had met de Sullivans geen medelijden. Pitcher Marc Knight werd vanaf het begin goed onderhanden genomen en in de eerste inning kon Arizona al een 2-0 voorsprong nemen. Nog even kwam het team van Bob Sullivan terug toen Ho ward Schreyer een homerun sloeg, maar daarmee was direct de produktiviteit ten einde. Arizona ging nog even door. In de vijfde slagbeurt werd het 4-1 en na twee prachtige homeruns van Ron Has sey en Ken Bolek in de zevende inning werd de eindstand van 8-1 bereikt. Sul livan zette zijn verliezende pitcher Mark Knight, die 12 honkslagen tegen had gekregen, af ten gunste van Denis Pa rish die tegen Arizona van verder succes kon afhouden. HAARLEM. In het Pim Mulier- stadion wordt zaterdag 27 juli de halve finale-wedstrijd gespeeld voor het honk- baltoernooi om de Europa Cup voor landskampioenen tussen Raak Nicols en SG Fortitudo Amaro uit Italië. Het duel begint om 15.00 uur. Juist populariteit is een zaak die het Nederlandse honkbal steeds meer gaat missen terwijl Kindall nogal lo vend is over de ploeg die in de Haarlemse Honkbalweek de vader landse eer hoog houdt. „Die jongens spelen beslist beter dan ik had ver wacht. Je kunt zien dat hun tech nisch kunnen in principe goed is. Er zijn spelers bij die bij ons uitzicht zouden hebben om ooit bij de profs uit te komen („major league pros pects”). Zoals bijvoorbeeld Beckers en Ha geman. Urbanus en Remmerswaal zijn werpers met grote mogelijkheden maar in het algemeen kun je wel zien dat het de Nederlanders ont breekt aan ritme zoals dat bijvoor beeld bij de Cubanen goed zichtbaar is.” Voor het schitterende Cubaanse team heeft de ervaren Kindall de meest complimenteuze opmerkingen. „Isasi, Capiro en Sanchez om er maar drie te noemen zouden zo in de hoogste prof teams kunnen mee draaien. Onze ploeg in zijn sterkste opstelling, dus met het vijftal afwezi gen, zou misschien 25 wedstrijden van Cuba winnen als we een reeks van honderd speelden. Misschien.” De van waterskiën bezeten Fanny Meijer is niet naast haar schoenen gaan lopen na haar overtuigende demonstratie op de Bosbaan, een demonstratie waar mee de insiders in de waterski-wereld overigens rekening hadden gehouden. Fanny Meijer geldt al enkele jaren als een talent van allure en het ziet er naar uit, dat zij met name in haar categorie, de aspiranten dus, een paar jaar van absolute alleenheerschappij tegemoet gaat. Haar grootste wens: in de voetspo ren treden van Willy Stahle, die het al eens tot wereldkampioene bracht. bi-iFr’5"?

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17