Vilas zette Ganzabal snel opzij SANDERS’ NIVEAU TE WISSELVALLIG Baanrenners in DE COALITIES HEBBEN ALLES BEKLONKEN Ombre niet naar Transol Nu ook Danguillaume in de Toekomst-ronde LOGISCHE ZEGE REE OP DONNER Sterke tijdrit Knetemann en Vianen Nedomanski zou zijn gevlucht DAF trance '74 snelle acceller at ie bij iedere snelheid, dank zij deVariomatic één programma w ï*,37’5 km I gebouwd uit veiligheid J V R IJ D A G 1 9 19 74 JULI SPORT 21 ■in Attractief 56 Karstens Opleving ORLÉANS Uitgeblust ,75 i,75 t ',7$ 1,75 VOUVRAY^ 2TRIT ’.L JT 112,5 km 4 (Van onze sportredactie) ,00 (Van onze sportredactie) 1,80 (ADVERTENTIE) Mil Merckx zal over enkele dagen zijn lp (fe ÊDjjfiwJour (Van onze sportredactie) I DE RONDE VAN DE TOEKOMST. (Van onze sportredactie) Sercu 220 pnt. Campaner mocht zich van de anonimiteit ontdoen ,50 ,50 ,50 ,50 ,50 HAARLEM. De transfer van Le- vi’s-speler Walter Ombre naar landkam- pioen Transol RZ gaat niet door. Ombre heeft als enige eredivisie-speler zijn overschrijving b innen de daarvoor ge stelde periode ingetrokken. mannetjes in de gelederen telt waarmee nog aanspraken op de eindtriomf ge maakt kunnen worden. En een bergko ning zal een non-agressie-pact sluiten met de nummer één van het putenklas- sement indien beider voordeel daarmee gediend is. Frank- Spanje Piet Liebregts vond het vreemd ge noeg niet nodig een of meerdere Frisol- renners te laten wachten en zodoende moest kleine Prinsen zeker 40 kilometer lang tot op de bodem van zijn krachten reservoir gaan om de achterstand teniet tedoen. Sercu in het groen, Perurena als bergkoning, Kas als winnende formatie in het ploegenklassement. :,50 i,75 i,75 ,75 i,75 Amboise ide itje 2- 20-7-1974 Bij het Europees basketbalkampioenschap voor jongens dat in Orléans wordt gehouden, heeft de Nederlandse ploeg na de zege op Oostenrijk ook Finland verslagen (68-63). hand” om vooral niets spectaculairs meer te ondernemen. Frankrijk winnend kort ook nog in Aja een kanshebber op de gele trui meenden te hebben. Maar de Kas-ploeg van Velez heeft ingezien dat een eerste plaats in het bergklasse- ment, een leidende positie in de rang schikking voor teams en een tweede prijs in de individuele rangschikking, voldoende zijn om (financieel) tevreden naar het Iberisch schiereiland terug te keren. HILVERSUM. Louk Sanders heeft de grens van zijn mogelijkheden bereikt. In de kwartfinales van de internationale tenniskampioenschappen van Nederland, stuitte de 24-jarige Rotterdamse student op de vrij onbekende Australiër Paul Kronk, die vooral dank zij een beter tactisch inzicht de strijd in iets meer dan drie kwartier in zijn voordeel wist te beslissen: 6-4 en 6-3. De winnende Argentijn toonde zich verheugd over het feit dat hij de partij tot twee sets had weten te beperken. Niet alleen omdat hij het niet zo prettig vond om tegen Ganzabal te spelen („Ik ken hem al veel te goed”), maar vooral ook omdat hij veel meer geïnteresseerd was in een popconcert, dat donderdag in de Hilversume Expohal werd gegeven. thieu Dohmen, won de sprint van het peloton om de tweede plaats. Kort na het vertrek uit Mont-de- Marsan slaagden De Guevara, Schou- macker en Arie van Houwelingen er in te ontsnappen, maar zij werden al spoe dig weer ingehaald door het peloton onder aanvoering van de Pool Mytnik. De uitlooppogingen bleven beperkt tot enkele plaagstootjes en de voorsprongen bereikten nimmer astronomische hoog tes. Na 68,5 kilometer reden Wishard, Frits Schür en Lopez Carril 20 seconden voor de Zwitser Schmid en een halve minuut voor het peloton. Na 88 kilome ter volgde echter weer een hergroepe ring. Zeven kilometer verder zette Danguil laume een eerstejaars prof zijn uiteindélijk geslaagde greep naar de rit- zege in. Door de geringe verschillen in de etappe-uitslag veranderde er weinig in het algemeen klassement. De Span jaard Martinez kwam aldus weer een stapje dichter bij de eindzege. De geschiedenis van de rit Pau-Bor- deaux over 202 kilometer, met aanslui tend nog een individuele tijdrace in de stad aan de Gironde, heeft daarom wei nig heldhaftige feiten opgeleverd. Het bleef bij enkele onbeduidende pogingen die bovendien niet alleen door het pelo ton teniet werden gedaan. Protesterende landbouwers in de streek van Samadet (40 km) brachten immens de complete karavaan van de heren Goddet en Levi tan tot stilstand. Incidenten bleven uit. Blijkbaar hadden de mannen en vrou wen van Samadet, die wel de prijzen maar niet het inkomen hebben zien stijgen, de renners aan het denken gezet. In de meute werd namelijk opeens het tempo verhoogd, alsof iedereen in het peloton daarmee wilde zeggen dat het loon van een coureur zo slecht nog niet is, mits er wel voor gewerkt wordt. Van die hevige jacht werd Wim Prinsen bijna het slachtoffer. Hij kreeg namelijk tegelijk met de verhoogde activiteit van zijn collega’s een lekke band. Op de overige borden was het echter goed raak. Een voltreffer bijvoorbeeld was Velimirovic-Csom, welke partij u beslist moet naspelen al was het alleen maar om het fraaie dame-offer met stille slotzet van wit. Grote verbazing alom over de onduidelijke conceptie die Timman tegen Geiler in een Spaanse partij lanceerde. Een veelbelovende Ne derlandse stand verbrokkelde voor de ogen van het publiek tot een slechter staand eindspel. Maar toen ging Geiler in tijdnoot broddelen. De Rus, die tien zetten eerder nog een reus had gesche nen, was bij het afbreken ineenge schrompeld tot gewoon een dik manne tje met een slechte stelling. Tukmakov daarentegen was urenlang onvermoeibaar in de weer met Ivkov te wurgen. De Joegoslaaf kwam in vliegen de tijdnood, vond echter telkens de beste zet en wikkelde bekwaam af naar een remisestand. Naast Vilas en Kronk bereikten ook de Australiër Phillips-Moore en de Mexicaan Lara de 'halve finales. Phil lips-Moore won in drie sets (3-6, 6-3 en 6-2) van de Japanner Kamiwazumi en Lara bleef met 6-2, 1-6 en 6-2 de baas over de Brit Lloyd. BORDEAUX. Eddy Merckx won zoals verwacht de tijdrit in Bor deaux. Maar juist in deze ruim 12 km lange race, met het horloge als scherp rechter, bleek overduidelijk hoe kwets baar de Belgische vedette geworden is. Welgeteld twee seconden bedroeg zijn voorsprong op de naaste rivaal, die dit keer niet Lopez-Carril (bijna door Merckx ingelopen) en evenmin Poulidor heette. De tweede plaats ging namelijk naar de jonge Vlaamse belofte Michel Pollentier. Na het Belgische duo waren het ook al weer tegen de verwachting in twee Nederlanders die de show stalen. Gerrie Knetemann (derde) en Gerard Vianen (vierde) kwamen zelfs zo formi dabel voor de dag, dat hun kopman Poulidor door hen naar de vijfde plaats werd verdrongen. AMSTERDAM. Wat is een belangrijk schaaktoernooi? „Hoogovens en IBM”, roepen wij Nederfanders dan direct, daarbij ijverig gesteund door de respec tievelijke sponsoren. Maar wie weet denken bijvoorbeeld de Russen daar heel anders over. De concurrentie in Spanje trekt al sinds enkele jaren zeer sterke Russen aan, en de Sowjet-afvaardiging naar het inmiddels door de kwestie- Pachman berucht geworden toernooi in Solingen is met het koppel Spasski- Polugajewski enkele tientallen elo-pun- ten sterker dan het duo Geller-Tukma- kov dat thans in Amsterdam acte de presence geeft. Voor Jacques Esclassan is de Tour de France ten einde. Hij bereikte weliswaar met het grote peloton de finish in de rit Pau Bordeaux, maar een paar minuten later werd de Peugeot-coureur naar het ziekenhuis ver voerd. Daar constateerde men een hersen schudding. Esclassan smakte enkele kilome ters voor het binnenrijden van Bordeaux tegen de grond, evenals de Italiaan Panizza. Beiden achterhaalden de grote groep, maar op de wielerbaan in de wijnstad zakte Esclas san in elkaar. Na Thevenet was hij daarmee de tweede troef van Gaston Paul die het einde van de Tour niet haalde. Mareou-avx-Prés, St.-Lmirent-des-Eoux^ Blois sX Chaumont Het woord coalitie keert in iedere meerdaagse wielerkoers terug, doodeen voudig omdat de verschillende belangen die renners nastreven (gele trui, groene trui, bergklassement etc.) soms wel tot „spontane” samenwerking moeten leiden. Een team dat eenmaal de eerste plaats in het ploegenklassement heeft veroverd, rijdt daarom de leider van de individue le rangschikking niet meer in de wielen als die zo juist bedoelde ploeg geen Niet alleen heeft Joop Zoetemelk als gevolg van de val in de Midi-Libre verstek moeten laten gaan in de Tour de France, maar ook de rest van het seizoen moet de Nederlandse wielercrack op non-actief blijven. Volgens Zoetemelks schoonvader Jacques Duchaussoy, die in de publiciteitskaravaan van de Tour present is, heeft Joop van zijn dokter het consigne gekregen om nog enkele maanden volledige rust te nemen. vijfde Ronde van beëindigen, maar de coalities waarvan wij eerder reeds melding maakten, zijn aan deze victorie niet vreemd. Bijna 300 meter sprinten met mannen als Sercu, Hoban en Guimard in het wiel, was echter te veel gevergd. Kar stens eindigde zodoende als vijfde. Piet van Katwijk werd zesde en Gerard Via nen negende. Op papier geen slechte klasseringen, maar Oranje heeft in Bor deaux toch wel eens mooiere successen gevierd. Deze partij illustreert wat ik hierbo ven stelde: immers, wat moet Donner nu nog bewijzen? Zijn image, wat dat dan ook moge zijn, blijft overeind tot een volgend, beter toernooi. De vroegere ri valiteit met Ree, die voor de komst van r Sosonko en de opkomst van Timman tot Partijen op leven en dood leidde, is ook *1 weer grotendeels uitgeblust. Blijft over de motivatiefactor van dit moment AMSTERDAM. De Nederlandse wielerkampioenschappen op de baan voor amateurs en beroepsrenners zulfen van 22 juli tot en met 25 juli in het Olympisch Stadion te Amsterdam voor het eerst in een programma worden afgewerkt. Op de eerste dag staat er één titel op het spel, namelijk sprint voor dames. Titelhoudster Willy Kwantes komt dit jaar uitsluitend op het achtervolgingson- derdeel, evenals trouwens weg- en ach- tervolgingskampioene Keetie van Oos- ten-Hage. De favoriete sprintster is nu Mini Nieuwenhuis-Brinkhof. Verder zijn, maandag de kwalificaties en de kwartfi nales achtervolging voor beroepsrenners en profs. De amateursprinters komen die dag tot en met de achtste finales en de herkansingen. Bovendien is het zo, dat de Russen eigenlijk niets hoeven te bewijzen. Waar het hun momenteel vooral om gaat is de wereldtitel, en daarbij valt een overwin ning in het zoveelste IBM-toernooi dui delijk in het niet. Al blijft het natuur lijk wel de bedoeling dat Geiler of Tukmakov met de erepalm gaat strij ken. Nee, echt belangrijk is het IBM-toer- nooi maar voor een paar mensen, het publiek daargelaten. Voor de Oostduitser Knaak bijvoorbeeld, die met een secon dant is gekomen om de grootmeestertitel te bemachtigen, maar voorlopig drie nullen heeft geïncasseerd. Voor Hans Ree misschien, die op de Olympiade in Nice door een merkwaardige administra tieve valstrik nodeloos de grootmeester titel aan zijn neus voorbij zag gaan (hij had het benodigde percentage, maar wist het niet, zodat hij doorspeelde en daar door procentueel onder de streep kwam), maar nu voor eigen publiek toch hard op weg lijkt de vereiste 9 punten te vergaren. Hij won tenminste vlotjes van een weinig energieke Donner en kwam daardoor op 2,5 uit 3. Let wel, dat Merckx het niet op een akkoordje gegooid heeft met de Span jaarden die in Lopez Carril en tot voor Zo liggen de feiten en zo zullen zij blijven, tenzij er in de resterende drie etappes (inclusief individuele tijdrace zaterdag te Orleans) een groot wonder gebeurt. De volgers van het Tourpeloton rekenen echter niet meer op dat wonder, omdat zij weten hoe zeer de ruim 100 overgebleven renners naar het einde verlangen met daarbij tevens het consigne van „hoger- Campaner mocht namelijk met toe stemming van iedereen circa 130 kilome ter lang de meute voorafgaan. Zijn maximale winst van 17 minuten en 45 seconden (na 148 km) slonk weliswaar enigszins, maar was tenslotte toch nog zo royaal dat er niet van serieuze tegen stand gesproken kon worden. Serieus ging het alleen toe tijdens de laatste honderden meters. Karstens dacht daar in zijn slag te kunnen slaan. Hij streed evenwel tegen de samengebundelde krachten van Sercu en Merckx, waar door onze landgenoot zelfs ingesloten raakte. Eenmaal uit deze omsingeling bevrijd, kwam Gerben Karstens vroeger dan hij gehoopt had in eerste positie. „Toen moest ik wel doorgaan”, luidde naderhand zijn commentaar. (Van onze sportredactie) BORDEAUX. De bergen zijn overwonnen en de eindklas sementen gereed. Omdat er nog drie dagen gefietst moet worden alvorens de finish in Parijs bereikt is, moeten de juryleden weliswaar nog even wachten alvorens zjj de juiste tijd van iedere renner op papier zetten, maar de volgorde waarin de namen gerangschikt worden staat vast. De Tour de France 1974 is afgelopen, lang voordat de karavaan in het Bols de Vincen nes de wielerbaan oprjjdt. Eddy Merckx in het geel, Patrick BORDEAUX. (ANP) De naam Danguillaume begint in de volgerskara- vaan van de Ronde van Frankrijk en de Ronde van de Toekomst een bekende klank te krijgen. Na de twee achtereen volgende overwinningen, die Jean Pierre Danguillaume dinsdag en woensdag in de grote Tour behaalde, zegevierde diens jongere broer Jean Louis donderdag in de achtste rit van de kleine Tour. Hij was na 95 kilometer ontsnapt en bouwde een maximale voorsprong op van 1 minuut en 5 seconden. In Bor deaux was daar nog 24 seconden van over. De slechtst geklasseerde Nederlan der in het algemeen klassement, Ma- Puntenklassement: 1 Sercu 220 pnt., 2 Merckx 187, 3 Karstens 137, 4 Hoban 131, 5 Esclassan 117, 6 Guimard 116. Bergklassement: 1 Perurena 171 pnt., Merckx 133, 3 Abillera 105, 4 “t Poulidor 94. 6 Lopez Carril 84. en die was bij Ree ditmaal het sterkst. Een logische uitslag dus. Het feek er donderdag even op, alsof het gevreesde remisespook de RAI was binnengeslipt. Sosonko en Langeweg ga ven er al snel de brui aan, maar niet dan nadat zij in totaal vier klokken hadden uitgeprobeerd, die het geen van allen deden. Vrij komisch in een toer nooi dat gesponsord wordt door een firma in precisie-apparatuur. Voor Lom bardy en Ribli was dit het sein om de strijdbijl ook maar begraven te laten. Louk Sanders: niet bij de laatste vier. Eerder had wel Piet van Katwijk, toen hij door een leeglopende tube ach teruit werd geworpen, de steun van Donald Allan gekregen om terug te keren in de hoofdmacht. Het werd op het rose cement van de wielerbaan in Bordeaux inderdaad een eindsprint, maar dat snelheidsgevecht werd ruim 14 minuten te laat uitgevochten. Op het moment dat de hoofdmacht namelijk arriveerde, had Francis Campaner Tijdens de rit van Pau naar Bordeaux blokkeerden boze boerendie protesteerden tegen de dalende landbouwprijzen, de route van de Tour. Gerrie Knetemann (l) en Jean Pierre Genet kregen applaus toen zij door de erehaag van boeren trokken. I De als eerste geplaatste Argentijn Guilermo Vilas had geen enkeile consi deratie met zijn landgenoot Ganzabal, die achter hem op de Argentijnse rang lijst de tweede positie inneemt. Het was een attractieve partij, waarin Ganzabal zijn opponent vooral met vele goede lobs probeerde te verrassen. In de tweede set leek hij daarmee succies te behalen, maar hij wist zijn 4-2 voorsprong toch niet vast te houden. De grotere snelheid en de harde slagen van Vilas waren doorslaggevend: 6-3,6-4. W ~WS'~ Sanders begon vrij ongelukkig. On danks de 4-0 voorsprong in zijn eerste service-game moest hij toch al direct een break van de pas 19-jarige Austra liër toestaan. Niet omdat Kronk hem met briljant spel wist af te troeven, maar omdat de Nederlander na zijn degelijke eerste slagen vijf domme fou ten op rij maakte. Het beeld van die eerste game bleef gedurende de gehele wedstrijd gehandhaafd. Soms, na vier of vijf briljante acties, leek het selecte gezelschap van de laatste vier op het Melkhuisjetoernood. weer haalbaar, maar dan zakte hij steeds weer terug tot een dermate laag niveau, dat de wegens een langdurige rugblessure niet op de Au stralische ranglijst voorkomende Kronk alleen al aan zijn vastheid voldoende had om de nodlige punten te scoren. „Het ging af en toe inderdaad erg goed”, gaf Sanders na afloop toe. „Voor al mijn service lukte aardig, maar Algemeen ploegenklassement: 1 Velez 32.40.24, 2 Caoyt 32.59.21, 3 Albani 32.18.04, 4 De uitslag van de achtste etappe is: 1 Danguillaume (Fra. A) 2.47.27, 2 Dohmen (Ned) 2.47.51, 3 Kaczmarek (Pol) 2.47.56, 4 Heydal (Tsj. SI) 2.48.06, 5 Hummenberger (Oost) 2.48.06, 6 Van Houwelingen (Ned), 7 Mytnik (Pol) 8 Kershaw (GBR), 8 Schmid (Zwi), 10 Buchacek (Tsj. SI), 11 Pugliese (It.) 12 Van Dongen (Ned.), 17 Schür (Ned), 20 Langen (Ned), 47 Pronk (Ned) alien in 2.48.06. (ploegmakker von onder anderen Roger Pingeon) immers al een ereronde gene den en hadden de officials, om het publiek lang vervelend wachten te be sparen, zelfs een paar plaatselijke baan- amateurs een ploegentijdrit laten rijden. TORONTO (RTR) Vaclav Nedo- mansky, de aanvoerder van het ijshoc- keyteam van Tsjecho-Slowakije, zou volgens een bericht van het in Toronto verschijnende dagblad Sun zijn uitgewe ken naar Canada. Nedomansky verbleef met zijn gezin in Zwitserland met va kantie. Van Zürich zou hij met zijn vrouw Vera en zijn drie jaar oude zoontje Vaclav naar Montreal zijn ge vlogen. Volgens het blad zou Nedomansky hebben verklaard voor de Toronto Toros te gaan spelen. Algemeen klassement: 1 Martinez (Span je) 27.41.46, 2 Steinmayr (Oos) op 3.37, 3 Kaczmarek (Pol) op 6.96, 4 Mlrri (Ita) op 6.32, 5 Leleu (Fra) op 11.90, 6 Nazabal (Spa) op 11.28, 7 Pronk (Ned) op 13.41, 8 Brzezby (Pol) op 14.90, 9 Linard (Fra) op 14.08, 10 Kuhn (Zwi) op 14.21, 11 Charlier (Fra) op 15.49, 12 De Guevara (Spa) op 17.44, 13 Mitteregger (Oos) op 21.07, 14 Bodier (Fra) op 21.51, 15 Van Dongen (Ned) op 22.22 22 Langen (Ned) op 32.00, 24 Schuer (Ned) 33.11, 43 van Houwelingen (Ned) op 1.10.00. 46 Dohmen (Ned) op 1.22.55. Algemeen ploegenklassement: 1 rijk 84.16,19, 2 Polen 84.17.22, 3 84.18.48, 4 Oostenrijk 84.29.50, 5 Nederland 84.51.28. Stablinski 32.28.35, 5 De Muer 32.32.40, 6 Cribiorl 32.31.55, 13 Liebregts 32.21.03. Algemeen klassement: 1 Merckx (Bel. Albani) 10 uur, 26 minuten en 52 seconden. 2 Lopez Carril (Spa. Velez) op 3.26 min., 3 Poulidor (Fra. Caput) op 5.42, 4 Panizza (Ita. Cribiorl) op 6.34, 5 Aja (Spa. Velez) op 6.57, 6 Agosthinho (Por. De Muer) op 11.49, 7 Martinez (Fra. Stablinski) op 14.32, 8 Pollentier (Bel. Schotte) 14.47, 9 Santy (Fra. Caput) op 15.51, 10 Van Springel (Bel. van Vaerenbergh) op 19.59, 11 Pingeon (Fra. Lapebi) op 22.18, 12 Desllle (Fra. Plaud) op 23.34, 13 Romero (Fra. Lapebie) op 23.43 14 Zurano (Spa. Velez) op 25.34, 15 Perln (Fra.) op 25.52, 16 Danguillaume (Fra. Plaud) op 26.44, 17 Lasa (Spa. Velez) op 28.20, 18 Oliva (Spa. Velez) op 31.19, 19 Van Impe (Bel. Stablinski) op 31.38, 20 Labour- dette (Fra. De Muer) op 34.15, 28 Den Hertog (Ned. Liebregts) op 46.43, 40 Knete mann (Ned. Caput) op 1.09.46, 59 Karstens (Ned. De Muer) op 1.30.10, 61 Vianen (Ned. Caput) op 1 31.57, 83 Wim Prinsen (Ned. Liebregts) op 1.41.43, 83 Henk Prinsen (Ned. Liebregts) op 1.41.43, 104 Van Kat wijk (Ned. Liebregts) op 2.49.45, 105 Allan (Aus. Liebregts) op 2.57.35, 107 Alalmo (Ita. Liebregts) op 3.43.13. Kronk sloeg zo hard terug, dat het in mijn service-game toch niet gemakkelijk liep. Je kon echt merken, dat hij ge wend. is tegen tennissers met een nog hardere service dan ik heb te spelen. Ik probeerde hem zoveel mogelijk achter in de baan te houden, maar dat hield natuurlijk wel enig nisico in. Je moet daarvoor diep slaan en dan gaat, als je een beetje pech hebt, wel het een en ander net uit. Dat was trouwiens voor een belangrijk deel ook de verdienste van Kronk. Hij wist mij vrij constant onder druk te houden”. De uitslag van het eerste gedeelte van de 19e etappe is: 1 Campaner (Fra. Lapebie) de 202 km van Pau naar Bordeaux in 4.51.56 (met tijdver- goeding 4.51.36), 2 Sercu (Bel. Cribiorl) 5.05.57 (5.05.42), 3 Hoban (GBR. Caput) z.t. (5.05.47), 4 Guimard (Fra. Cadiou) z.t. (5.05.52), 5 Karstens (Ned. de Muer) z.t., 6 Van Katwijk (Ned. Liebregts), z.t., 7 Merckx (Bel. Albani) z.t., 8 Rouxel (Fra. Plaud) z.t., 9 Vianen (Ned. Caput) z.t., 10 Baert (Bel. Van Vaerenbergh) z.t., 11 Mou- rioux (Fra, Caput) z.t., 12 Wesemael (Bel. Van Vaerenbergh) z.t. 13 Ovion (Fra. Plaud) z.t., 14 Teirlinck (Bel. Stablinski) z.t., 15 van Roosbroeck (Bel. van Vaeren bergh) z.t., 16 Allan (Aus. Liebregts) z.t., 17 Martinez (Fra. Stablinski) z.t., 18 Riotte (Fra. Plaud) z.t., 19 Mintkiewicz (Fra. Stablinski) z.t., 20 Delepine (Fra. Cadiou) z.t., 35 Knetemann (Ned Caput) z.t., 100 Den Hertog (Ned. Liebregts) z.t., 101 Henk Prinsen (Ned. Liebregts) 5.06.35, 106 Alaimo (It. Liebregts) z.t., 107 Wim Prinsen (Ned. Liebregts) z.t. Ploegenklassement eerste gedeelte 19e etappe: 1 Lapebie 15.03.30, 2 Cribiorl 15.17.36, 3 Caput 15.47.41, 4 Cadiou 15.17.46, 5 Van Vaerenbergh 15.17.51, 6 Plaud 15.17.51, 13 Liebregts 15.18.29. De uitslag van de tijdrit is: 1 Merckx (Bel. Albani) 12 km. in 16 min. en 15,88 sec., 2 Pollentier (Fra. Schotte) 16.17 86, 3 Knetemann (Ned. Caput) 16.28.70, 4 Vianen (Ned Caput) 16.33.71, 5 Poulidor (Fra. Caput) 16.35.86, 6 Agostinho (Por. De Muer) 16.36.56, 7 Bruyere (Bel. Albani) 16.39.78, 8 Pesarradona (Spa. Velez) 16.41.79, 9 Baert (Bel. Van Vaerenbergh) 16.41.81, 10 Wese mael (Bel. Van Vaerenbergh) 16.44.09. 11 Manzaneque (Spa. Moreno) 16.44.71, 12 Ho ban (Eng. Caput) 16.46.16, 13 Karstens (Ned. De Muer) 16.47.97, 14 Misac (Fra. Cadiou) 16.48.93, 15 Danguillaume (Fra. Plaud) 16.51.70. 16 Perurena (Spa. Velez) 16.53.27, 17 Snruyt (Bel. Albani) 16.56.54. 18 Bertoglio (Ita. Cribiori) 16.57.63, 19 Dierickx (Bel. Cadiou) 17.01.57, 20 Croyet (Fra. De Muer) 17.01.80, 31 Den Hertog (Ned. Liebregts) 17.15.14, 35 Van Katwijk (Ned. Liebregts) 17.18.12 36 Allan (Aus. Liebregts) 17.58 52, 93 Alaimo (Ita. Liebregts) 18.15.41, 104 Wim Prinsen (Ned. Liebregts) 18.36.65. Ploegenklassement van de tijdrit: 1 Ca put (Knetemann, Vianen, Poulidor) 49.36, 2 Albani (Merckx, Bruyere, Spruyt) 49.50 3 De Muer (Agostinho, Karstens. Croyet 50.24, 4 Van Vaerenbergh (Baert, Wese mael, Van Clooster) 50.37, 5 Velez (Pesarro- dona, Perurena, Aja) 50.41, 6 Schotte (Pol lentier, Demeyer, De Witte) 51.14, 11 Lie bregts (Den Hertog. Van Katwijk Allan) 51.51. in pin.., 2 Aja 104. 5 .üllilwwwi iliiii BLmir11

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21