Floretteams Vierde seizoenzege voor Haarlemse amateur Van der Putten was RON SMIT GREEP NA STERKE SOLO ZEGE WOENSDAGMIDDAG OP DUINDIGT SPORTIEF Achtste „Dag van het paard opnieuw veelzijdig gebeuren King Hollandia Weer triomf groeit in vorm Theo Smit Indeling van damcompetities Kooiman in Veel gegadigden voor roeititels jeugdploeg uitgeschakeld snelste bij veteranen 99 17 HAARLEMSE ZWEMAFVAARDIGING STARTTE MET DRIE MEDAILLES IN GROTE PRIJS SUIKERFABRIEK Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant iwBi MAANDAG 2 2 JULI 19 7 4 SPORT THE DUTCH SWING COLLEGE BAND Wf i, Geen scherpte ■F iW Edwin Kooiman Zilver voor (Van onze zwemmedewerker) Karim Ressang: geen titel (Van onze wielermedewerker) (Van onze wielermedewerker) fcsftSiiS Ben Janbroers: actief. door de Bataaf, een grandioze (Van onze dammedewerker) in WW 4 Hans van Leeuwen op afstand te hou den. meter rugslag en beschouw de vrije- slag- en wisselslagnummers als bij zaak’'. was zijn commentaar. door kwam hij 15/100 van een secon de tekort voor de bronzen medaille. ZOMER AVOND VOORSTELLING. (Van onze sportredactie) Dinsdag 6 augustus Openluchttheater Bloemendaal. Aanvang 20 uur. ■""X De herenploeg van de Sovjet-Unie veroverde de wereldtitel floret door een 8-6 zege op Polen. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De Halfwegse wielera- mateur Theo Smit, eerder deze week triomfator in de ronde van Olland, heeft de goede vorm te pakken, want ook in de ronde van Roden (Dr.) toonde hij zich de snelste. Tweede werd Piet Hoek stra uit Dokkum en derde de tegen woordig in Haarlem wonende Hillegom- mer Rhett van Trigt. De tijd van Theo Smit over de 84 km. was 1 uur 58 mln. en 48 sec. Ook de achtste editie woensdag middag op Duindigt zal hierop geen uitzondering vormen, omdat deze ruim vijf uur durende show weer talloze elementen telt die qua uitvoering en opzet als uniek in de wereld van het paard mogen worden beschouwd. Geen ras in ons land of het is aanwezig op Duindigt in het vorstelijke défilé, waarin het miniatuur Shetlandertje evengoed weer ren een Ron In samenwerking met het Openlucht theater te Bloemendaal organiseren In de voorwedstrijd van de nieuwelin gen wist Rob Balvert na een paar ver geefse pogingen met nog zes ronden als nog te ontsnappen. Frits Dreyer ging nog wel achter hem aan, maar schoot een dertigtal meters tekort. De Nederlandse florettisten werden in de tweede ronde uitgeschakeld. In de eerste ronde eindigden Lenie Kokkes. Tonneke Petrus en Ankie van der Berg als tweede. Annemarie Sauerbier werd derde. In de tweede ronde zegevierden Lenie Kokkes en Tonneke Petrus twee maal, Ankie van der Berg en Annemarie Sauerbier eenmaal. Naast het serieuze werk van veertig New Forest-pony’s, die een carrousel rijden die geïnspireerd is op de musical ride van de Canadese politie en de premiere van de „Holland-Welshshow” met 112 paarden, bereden door kinderen in de klederdrachten van iedere provin cie, is er het kinderspel van de overval op de postkoets, uitgevoerd door 40 rui- - tertjes op Shetlanders. Op al deze uit voeringen is maanden gerepeteerd, de costuums en uitrustingen zijn door de ouders gemaakt. De tips: 1. New Forestprijs: 1. Mus tang B 2. Murray Fortuna 3. Lana Rodney Outs: Mr Bento; 3. Shetland- prijs: 1. Larens Roem 2. Jack O 3. Lidya du Bois Outs: Jolanda Schans; 5. Hack- ney-prijs: 1. Kamiel 2. Lord Axkit 3. van van Barke Outs: Kid Aster; 6. Generaal G. J. A. A. Baron van Heem stra Beker: 1. Henri Buitenzorg 2. Ans wer 3. Bailly II Outs Uriosis P; 7. Dartmoor-prijs: 1. Jane Mac 2. Lady 3. Iltis Hollandia Outs: Icarus; 8. Stal Mar- co-prijs: 1. Maestro Cavaljos 2. Mama Mia 3. Marjon Hess Outs: stal Marco (Maarten D - Marco Cavaljos); 10. Con- nemara-prijs: 1. Michael Spender 2. Iko 3. Khan du Coq d’or Outs: Ka Bond Rennen; 2. Jewel-prijs: 1. Rhodos 2. Notre Debut 3. Marcus Outs: Kracinska; 4. Arabisch Volbloed-prijs: 1. Beemster 2. Patrick 3. Darius Honey Outs: Hubert; 9. Engels Volbloed-prijs: 1. Lavendel 2. Artois 3. Susy A Outs: Master Tanner. De Bollen- na- zo’n zestig amateurs en junioren prijswinnaars had weten te scharen, kwam in het bezit van de leidersprijs. Tegen inlevering van deze advertentie bij een van onderstaande adressen kunt u toegangskaarten kopen tegen de geredu ceerde prijs van 4,- (normaal 5,-) Telefonisch kunnen geen kaarten worden besteld. Toegangskaarten verkrijgbaar in: Haarlem: Haarlems Dagblad Grote Hout straat 93 (per 8 juli Ged. Oude Gracht 82) Soendaplein, H'lem Noord. Californiëplein 17 (Schalkwijk). Hillegom: V.V.V. kantoor. IJmuiden: IJmuider Courant Lange Nieuw- straat 427. Beverwijk: Zeestraat 18. Beverwijkse Courant. Bloemendaal: Aan het loket van het Open luchttheater. (alleen kaarten van 5,-) AMSTERDAM. Voor de Nederland se roeikampioenschappen voor dames, heren en lichte roeiers, die van woens dag 31 juli tot en met zaterdag 3 augustus op de Bosbaan in Amsterdam worden gehouden, hebben 86 deelnemers ingeschreven- Er strijden 39 gegadigden om de acht titels bij de heren, 24 om de zes kampioenschappen bij de dames en 23 om de zeven titels bij het lichte roeien. Het nummer lichte dubbel vier zal niet worden geroeid omdat er geen in schrijvingen ontvangen werden. Kwanti tatief zijn de skifnummers bij de dames en heren het sterkst bezet. Vrijwel alle prominente scullers meldden zich aan. In beide onderdelen komen negen boten in de voorwedstrijden aan de start. WASSENAAR. Toen acht jaar ge leden de Dag van het Paard voor het eerst op de renbaan Duindigt werd ge houden heeft zelfs de grootste optimist niet kunnen bevroeden dat deze dag tot één der grootste manifestaties met en voor het paard zou worden. Het geheim van dit enorme succes ligt in de veelzij digheid en in de enorme vaart waarmee deze non-stop-show op het gras en de sintels van Duindigt wordt gebracht. Trainer Ben Willemze vond dat voor Annemieke en bijzonder goede prestatie had geleverd, omdat zij sinds een half jaar in de buurt van Alkmaar woont en iedere dag óver kwam om in Haarlem te trainen. Over het algemeen waren Ben Wil lemze en Ook van Batenburg bijzon der tevreden over de eerste dagen en dat gold natuurlijk ook voor oefen meester Ted Jorritsma van DWT, die voor Edwin Kooiman ook woensdag nog eremetaal ziet weggelegd op de 400 meter vrije slag. Door een ontsnapping van Henk Ja cobs, Ben Janboers, Peter v.d. Voort, Gé Kuit, Ted Blom en Nico Vermeulen kwam het tot een breuk in de hoofd macht. De sterksten van het „veld” na men een overstapje naar de kopgroep en die groeide daardoor aan tot twintig man. Alle overigen werden op afstand gehouden en toen de actieve Ron Smit na een uur koers uit de kopgroep ont snapte, dreigde het nog zo’n dertig kop pen tellende peloton te worden ingelo pen en werd toen voor een regelmatig koersverloop door de jury uit de strijd genomen. De twintig koplopers konden het verder onderling uit gaan maken. Nadat Smit door De Jong, Vermeulen en Jacobs tot de orde was geroepen, pro beerden de strijdlustige Jacobs, Neeskens, De Jong en een attente Van Leeuwen tevergeefs om te ontsnappen. De uitslag: 1. R. Bafvert, Amsterdam; 2. F. Dreyer, Haarlem; 3. P. Buys, 4. E. de Nijs, 5. H. Noy, allen Amsterdam. De Haarlemmers John de Bie en Peter Zandvliet werden respectievelijk zevende en negende, terwijl Peter Eggermond uit Zwanenburg als achtste finishte. In de door Ad Dekkers uit Udenhout gewonnen ronde van Dinteloord kwam de Amstelveense Bataaf-rijder Juul Bruessing op de tweede plaats. Derde werd nationaal wegkampioen Jan Raas uit Heinkenszand, terwijl Co Hooge- doorn uit Zwanenburg als zesde over de eindstreep ging. De Osdorper Peter Noy werd derde in de ronde van Langedijk voor junioren en k'wam er tevens in het bezit van de leidersprijs. Zijn Zwanenburgse club- makkers Rob Borst en Gé Kuit werden respectievelijk zesde en zevende. Bij de nieuwelingen in Langedijk greep Sjakie Pieters uit Zwanenburg de derde prijs en Haarlemmer John de Bie de vijfde. Ze maakten deel uit van een zes man sterke kopgroep. Peter Noy eindigde in de ronde van Westerbork op de vijfde plaats en greep net als in Langedijk door zijn aanvallende manier van rijden de leidersprijs. De Zwanenburgse ama teur John van Hensbergen ging in de ronde van Bergen op Zoom als vijfde door de finish. Triomfator werd Ver boom uit Ellewoutsdijk om 2.27.25 over de 100 km. 5? paradeert als het meerdan duizend kilogram wegend trekpaard. Het trek paard dat in de randstad Holland vrijwel niet meer te vinden is en desondanks zo populair op Duindigt dat zij zestien in getal weer over de beide banen zullen denderen. UTRECHT. Edwin Kooiman van de Haarlemse zwemclub DWT, die dit week- wpoe tijdens de Nederlandse kampi oenschappen zilver won op de 100 meter vlinderslag in de categorie jongens on der twaalf jaar, zal op vrijdag 2 en zaterdag 3 augustus deel uitmaken van de Nederlandse jeugdploeg. De jeugdfor- matie komt dan in het 33 1/3 meter-bad an Cheltenham uit tegen haar Engelse leeftijdgenoten. GRENOBLE (AFP). Het Neder lands herenteam is in de tweede ronde om het wereldkampioenschap floret voor équipes in Grenoble uitgeschakeld. In de eerste ronde versloeg het de VS met 9-7, Later verloor het team van Italië met 3- 9, maar omdat Italië weer van de V.S. won met 13-3 gingen Nederland en Ita lië naar de achtste finales. Hierin scha kelde de ploeg van de Sovjet-Unie Ne derland uit door een overwinning van 9- 1. Hoewel beide een handicap van twin tig meter hebben bestaat er nauwelijks enige twijfel wie om de eerste plaats zullen duelleren. Daar King Hollandia een geweldige doordrukker is, geniet hij een lichte voorkeur boven Kid Eems- horn, die met zijn onlangs gevestigd record van 1.17.1 (1600 m.) dit jaar de snelste van zijn jaargang is. (Van onze paardensportmedewerker) HILVERSUM. De beide vijfjarige dravers King Hollandia en Kid Eemshom z(jn hard bezig om de grote drie van de ze generatie Kaper W, Kapitein Scotch en Karei Duke van de troon te werpen. Beide sterk opkomende jonge cracks vin den elkaar dinsdagavond (6.00 uur) in een 2 km lange koers. Op het parcours in het Van der Aart- sportpark liet de Haarlemse wielerclub De Kampioen zondag de achtste rit van de zomercompetitie om de Ocean-beker verrijden en die werd op overtuigende wijze gewonnen door Dick Schouten. Hij fietste al zijn tegenstanders op twee ronden achterstand. De uitslag: 1. R. Smit, de 65 km. in 1.27.24; 2 P Neeskens, 3 Hans van Leeuwen, 4. Th. Blom, allen Haarlem; 5. J de Jong, Zwanenburg; 6 J. v.d. Horst, Haarlem; 7. N. Rinkel, Aalsmeer; 8. N. Vermeulen, Amsterdam; 9. R. Borst, Zwanenburg (1ste jun.); 11. Jo Brink, Haarlem; 12. H. v.d. Putte, Santpoort; 13. H. Kuiper, Haarlem (2e jun.); 14. G. Kuit, Zwanenburg (3e jun.). Henk Jacobs uit Nes aan de Amstel, die zich net als Jan Zomer, Janboers, Van der Voort. Looyestein en Langeveld niet onder de tuigend. Daar Wagenaar met zijn crack de beste prestaties levert op Duindigt zal, hij mede door zijn faam als favoriet aan deze lange afstand beginnen. Ook de Volbloeds staan in de Arabisch Vol bloed-prijs voor een ongewoon lange afstand van 2800 meter. Favoriet hierin is de sterke Beemster. Er is niets mooiers dan een koers op de Dag van het Paard”. Dit zegt Duin- digt-trainer-rijder Aad Harmsen en dat velen er zo over denken blijkt uit de bezetting van de draverijen en rennen waarin verscheidenen toppaarden zullen starten. Het zware geschut staat in de 2600 meter lange Baron van Heemstra- beker. Hierin moeten Henri Buitenzorg en Uriosis P twintig meter voorgeven aan Answer (Jan de Leeuw) en de in ons land debuterende Franse hengst Bailly II met Jan van Dooyeweerd. Ans wer klopte bij zijn debuut Henri over- Ook een actie van Janboers, Smit, Zomer, Jacobs en „Ubbeltje” Kuiper sor teerde niet het gewenste effect. Omdat de Muggenkaravaan stipt op tijd aan de Zaanenlaan arriveerde, had men de af- wachtingskoers eerst al met tien ronden ingekort, waarna er nn" »"ns vijf ron den werden afgehaald. Met nog vier „toeren” voor de boe" ging Ron Smit er met een felle demarrage weer eens van door, sprak al zijn reserves aan en wist zjjn achtervolgers Piet Neeskens en ZWANENBURG. De steeds meer op de voorgrond tredende Wout van der Putten uit Vianen zegevierde zaterdag middag op het Zwanenburgse Kinheim- parcours in de vijfde Grote Prijs van de Suikerfabriek Holland voor veteranen. Samen met de Noordwijkerhouter Nico Slingerland en Jan Dekker uit Boven karspel, die hij in het beslissende sprint je met een paar lengtes verschil gemak kelijk de baas bleef, was Wout v.d. Putten in de slotfase van de strijd uit het peloton ontsnapt. De drie demarranten brachten het tot ruim een halve minuut voorsprong. Tussen deze pony-shows door is er het meerspannennummer voor tuigpaarden, die in twee-, drie-, vier-, vijf- en zes spannen in totaal 40 paarden hun geweldige gangen zullen laten zien. Los van dit grootste meerspannennummer dat ooit in ons land is gegeven, staat het huzarenstuk van Abraham Chardon uit Schipluiden die van de bok van een Franse jachtwagen een 16-span zal men nen. De gehele aanspanning is bijna 30 meter lang en om dit enorme aantal paarden in bedwang te houden heeft de koetsier 275 meter leidsel nodig. Leidsels van nylon, omdat leer te zwaar was. Voorts een jachtrit over hindernissen met eindloop, een Indianen-nummer met Appaloosa’s en een barrière-springcon- cours, waaraan twaalf van de beste Nederlandse combinaties zullen deelne men. Het barrière-concours bestaat uit zes hindernissen, waarvan de eerste be gint op 1.10 meter en vervolgens met iedere hindernis 10 cm. oploopt. Na iede re manche worden alle hindernissen die slechts elf meter uit elkaar staan met tien cm. verhoogd. Ereklasse: RDG (Den Haag) titelhou der, VAD (Amsterdam), Huizum (Leeu warden). Twente’s Eerste (Hengelo), Het Oosten (Rotterdam), Groningen (Gronin gen), Constant (Rotterdam), Excelsior (Den Bosch), Huissen, DCIJ (IJmuiden); nationale hoofdklasse, groep 1, Ons Ge noegen (Utrecht, Monster, Bennekom, Dordrecht, Almelo, Zaandam, VAD 2 (Amsterdam), De Oldehove (Leeuwar den); groep 2: Heemstede, Papendrecht, Leiden, NOAD (Nijmegen), Philips (Eindhoven), Ons Genoegen 2 (Utrecht), Alblasserdam, Treebeek; regionale hoofdklasse: groep 1: Twijzelerheide, Veendam, Ons Genoegen (Drachten), Groningen 2, Sneek, Huizum 2, Houdt Stand (Hoogezand-Sappemeer), Assen; groep 2: Enschede, Marknesse, Wage- ningen, Bussum, Zwartsluis, Uithoorn, Ons Genoegen 3 (Utrecht), Deventer; groep 3: DIO (Den Haag), DDD (Alk maar), Damlust (Gouda), Den Burcht (Voorburg), Katwijk, Charlois (Rotter dam), Diemen, Goes; groep 4: Aalten, DAVO (Tilburg, Huissen 2, Eureka (Heerlerheide), VOS (Kerkrade), TDV (Tilburg), De Schuivers (Bakel), Lent. Reeds vrij spoedig na de start was Dick Schouten aan een solovlucht be gonnen en bracht het tot een ronde voorsprong. Toen hij daarna weer eens tot de aanval overging, lieten zijn strijd makkers hem opnieuw gaan en op de valreep greep hij voor de tweede keer rondewinst. De uitslag: 1. D. Schouten, 2. R. Bak ker op 2 ronden; 3. P- v.d. Knoop, 4. R. Hout, 5. G. de Drijver. Datzelfde gold voor Annemieke Willemse van DWR, die nauwelijks een sconde verspeelde op haar club- genootje Ria Willemse en daardoor eveneens met een vierde plaats ge noegen moest nemen. De tips: 1. Dodaars-prijs: 1. Miltiades J, 2. Lucy Esther H. 3. Lord Easter, outs. Love Song; 2. Kuifduik'er-prijs: 1. Nel son van Hovi, 2. Nita Careless, 3. Nora Princess outs. Nicky Norton; 3. Jan van Gent-prijs: (le afdeling): 1. Jimmy Boy 2. Jules Bonni, 3. Jozina du Bois, outs. Juno Buitenzorg; 4. Geoorde Fuut-prijs 1. Musketier, 2. Mastrid, 3. Mack Axvile outs Midian: 5. Stormvogel-prijs: 1. King Hollandia. 2. Kid Eemshorn, 3. Kitty H, outs. Kamp Quick; 6. Pijlr*"vogel- prijs: 1. Lark Nardinclant, 2. La Kolo, 3. Kimberly Gregor, outs. Karin v.d. Unie: 7. Aalscholver-prijs: 1. Imyala, 2. Gerar dus O, 3. Judge Olivier, outs. Janusko D: 8. Blauwe Reiger-prijs: 1. Mirko Buiten zorg, 2. Kola Hollandia, 3. Letty’s Boy outs, Lonely Star; 9. Jan van Gent-prijs: (2e afdeling): 1. Jade. 2. Jupiter D, 3. Johny Walker outs. Jo Roodnoot; 10. Geoorde Fuut-prijs 2e afdeling): 1. Mi- scha, 2. Mercidol, 3. MacDonald K, outs. Minerva Six. HAARLEM, IJMOND. De indeling van de damtientallen, die het komende seizoen in de nationale of regionale competities uitkomen, luidt als volgt: Het is begrijpelijk dat de draf- en rensport voor de te verwachten 18.000 kijkers er zijn ruim 5.000 extra - zitplaatsen bij gebouwd eveneens alle registers opentrekt. Drie rennen en ze ven draverijen staan op het programma, waarvan in het hoofdnummer de meest winnende Nederlandse draver aller tij den Henri Buitenzorg het moet opnemen tegen de Franse hengsten Answer en Bailly II. Naast de goede prestaties van DWR en DWT mist men de naam van HPC. De afvaardiging yan de Heem steedse Polo Club naar dit eerste deel van de zwemkampioenschappen was vrij klein en kwam niet tot indrukwekkende prestaties. Karim Ressang zwom alleen bij de heren op de 1500 meter vrije slag. Hij mocht, omdat hij de enige seniordeelnemer was, meezwemmen bij de jongens beneden 18 jaar. Ressang had een tijd van 17.20 moeten zwemmen om zich kampioen van Nederland te mogen nomen, maar hierin slaagde hij niet. Het werd 17.28 en daarmee ging de gouden medaille aan zijn neus voor bij. Ressang zelf vond dat het op de vrije slag iets minder ging dan de laatste weken het geval was. „Ik mik in feite uitsluitend op de 100 en 200 HAARLEM. Op een snel parcours van 900 meter rond het Zaanenbos ver zorgde de HSV De Kampioen zaterdag middag in afwachting van de aankomst der deelnemers aan de Muggenronde - een koers voor amateurs en junio- én die leverde na spannende strijd zege op voor plaatselijk favoriet Smit. De strijdvaardige Excelsior- rijder, die steeds in voorplan betrokken nam met een Het was voor van dit Neeskens en Hans van nog Aan deze door De Kampioen als inter- clubontmoeting met Excelsior, DTS,, De Bataaf, Kennemerland en streek verreden afwachtingskoers, men - - deel. Reeds meteen na de start laaide de strijdvlam hoog op en nadat Ron Smit de eerste premie ingepalmd had, vormde de enige deelnemende prof Ben Janboers met Gerard v.d. Werf en Hans van Leeuwen een kopgroepje, dat wel per spectief scheen te bieden. Jo Brink zag ook wel iets in deze vlucht, sloot zich bij de demarranten aan, maar in zijn kielzog had hij het peloton meege sleurd. Ondanks het hoge tempo vielen er opmerkelijk weinig achterblijvers te noteren. Doordat de Brabanders en Belgen ver stek lieten gaan bleef het „veld” deelne mers met slechts 27 man onder de verwachtingen. Het startschot voor deze koers van de oudgedienden werd gelost door Ir. Heeren, directeur van de Sui kerfabriek Holland. Ondanks de activi teiten van Nico Slingerland, Piet Entho- ven Piet Rinkel en plaatselijk favoriet Andries Kalee droeg de strijd in het begin een tam karakter. De nationale wegkampioen Wim van Dok zorgde dat alles bij elkaar bleef, terwijl het sprin- tertje Karei van Nimwegen vrijwel alle premies inpalmde. Met nog twintig „toe ren” voor de boeg het parcours moest vijftig keer worden genomen gingen favoriet Piet Steenvoorden en Rinus de Bruin er samen vandoor. Zij brachten het tot een voorsprong van twintig se conden en moesten die winst weer uit handen geven doordat opnieuw Van Dok met kracht de tegenaanval leidde. Met nog vijf rondjes gingen Wout v.d. Put ten, Nico Slingerland en Jan Dekker aan de haaf Zij wisten het goed samenwer kend tot ruim een halve minuut voor sprong te brengen op het peloton, waar in de favorieten de eer van de achter volging aan elkaar overlieten. In het beslissende spurtje tussen de drie aan voerders trok Wout v.d. Putten met een paar lengtes verschil duidelijk aan het langste eind. De sprint van het verslagen peloton om de vierde plaats regelde Van Nimwegen in zijn voordeel. De uitslag: 1. W. v.d. Putten, Vianen, de 65 km. in 1.35.22; 2. N. Slingerland, Noordwijkerhout; 3. J. Dekker. Boven karspel; 4. K. van Nimwegen, Utrecht op 33 sec.; 5. P- Steenvoorden, Heemstede; 6. A. Kalee, Zwanenburg; 7. F. Cornelis- se, Haarlem; 9. A. v.d. Hulst, Haarlem. kwam door als 1 34.37. derde te finishen: Bij de jongens onder 14 jaar zwom Leon Steenbrink van HPC op de 1500 meter een tijd van 19.15.49 en hier mede kwam hij niet bij de beste zes. Bart Brieffies (KZC) werd achtste op dit onderdeel bij de onder 16-jarigen in 18.54.03. Bij de onder 18-jarigen eindigde Ernst Bekkering van HPC als vierde in de goede tijd van 17.49.80, terwijl zijn clubgenoten Leo van Lent en Lex Schelvis als vijfde en zesde eindigden in 17.49.89 respec tievelijk 18.11.68. Frans Breeuwer van DWR plaatste zich op de 100 meter schoolslag bij de jongens onder 12 jaar als derde voor de finale. In de eindstrijd miste hij echter de nodige scherpte en daar- de strijd op het 1 was geweest, onder in de slotfase een solorush en ging ruim honderd meter voorsprong als verdiend triomfator door de finish. Ron Smit zijn vierde zege seizoen. Zijn stadgenoten Piet Leeuwen waren wet op jacht gegaan, maar de mo menteel in puike vorm verkerende Ron Smit kregen zij niet meer te pakken. Als sprinwinnaar van het peloton om de vierde plaats maakte Ted Blom het Haarlemse succes compleet. Een voor wedstrijd voor nieuwelingen werd ook al met voorsprong gewonnen Amsterdammer Rob Balvert. UTRECHT. Tijdens het eerste weekeinde van de nationale zwem- kampioenschappeh in het Utrechtse zwemstadion Den Hommel hebben Haarlemse deelnemers drie medailles behaald. De beste prestatie leverde Edwin Kooiman van DWT, die op de 100 meter vlinderslag bij de jongens onder 12 jaar een zilveren medaille behaalde in de zeer fraaie tijd van 1.13.33. Edwin had zich ’s morgens als eerste voor deze finale geplaatst, maar kwam tegen Roger v.d. Heyden van MZPC uit Maastricht 7/100 ste van een seconde tekort voor de gou den plak. Voor de andere medailles zorgden Menno Spaargaren van DWR (brons op de 100 meter rugslag) en Ria Willemse. die gisteren als zesde tot de finale doordrong op de 100 meter schoolslag en in die eindstrijd tot een bijzonder goede prestatie ag?

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17