Nog Europa Herman van Lienden pakte Nederlandse titel bij elfde poging Cup-kansen WIM TEN WOLDE IN voor Nicols ONGENAAKBARE VORM DWR-formatie Ronde van Schalkwijk 9 september avontuur Suomi-atleten goed op dreef KUIPER WON IN OBBICHT KOERSEN UCI wil motoren niet meer op de baan SlREEKSran Half punt woog voor Hans Ree zwaarder dan „Gouden race” u I TUKMAKOV NA WINST OP VELIMIROVIC ALLEEN AAN KOP COACH WIERSTRA: „PROGRAMMA ZONDER STAYERS ONDENKBAAR” SPORT 1974 WOENSDAG 24 JULI Eindsprint Record Zilver en brons a- Loodzwaar 't (Van onze sportredactie) y Wim ten Wolde: tuk op jeugdrecord. (Van onze sportredactie) Hennie Kuiper: geslaagde vlucht. 36 Tukmakov: los van rivalen. en 13); 1973 21 Martin en lar OBBICHT (ANP). Hennie Kuiper heeft dinsdag de profronde „Het Wonder van Obbicht” gewonnen. Hij legde de 120 kilometer in 2 uur, 52 minuten en 25 seconden af. oen van Nederland op de vrije slag mag nomen. Het merkwaardige van de prestatie van Van Lienden is, dat ze tot stand kwam na een periode van slechts drie weken keihard trainen. „Nooit e erder”, zei hij, „heb ik zo’n matig trainingssei- roen met zo’n daverend eindschot afge sloten. er voor 1972 31 stayers (18 stayers (12 en 9). Her is duidelijk deelnemers in het 1 Geen grote partijen ditmaal, wel veel loodzwaar werk. Donner-Csom bijvoor beeld: afgebroken met Donner in mi neur, maar met gerede vechtkansen. Jansa-Ivkov ook al remise, evenals Ri- bli-KapIan, al was in deze laatste partij een klein mirakel nodig om zwart te redden. Slechts twee beslissingspartijen: Velimirovic viel te ruw aan tegen Tuk makov en liet tenslotte in tijdnood een volle toren instaan, waar de Rus gretig de tanden inzette. Naast de drie gouden plakken werd zilver veroverd door Karim Ressang en Ernst Bekkering (beiden van HPC) op de 400 meter wisselslag persoonlijk.. Res sang liet de goede tijd van 4.54.84 af drukken, maar moest Hans Elzerman (ZIAN/Vitesse) royaal laten gaan. De Hagenaar won in 4.47.39. Ernst Bekke ring verraste bij de jongens onder 18 jaar door tweede te worden in 4.59.86, bijna zes seconden sneller dan de tijd die hij in de series had bewerkstelligd. Het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië zal In 1978 vermoedelljk In de maand september worden afgewerkt. In het schaaktoernooi in Solingen heeft de Rus Polugajevski de beste kansen op de eindzege. Hij heeft weliswaar een half punt achterstand op de Amerikaan Kavalek, maar die is. in tegenstelling tot Polugajevaki. la *s laatste ronde vrij. Reeds na 25 kilometer maakten negen renners zich los van het peloton. Op het moment dat deze kopgroep op 40 kilo meter van het einde weer werd opge slokt door de massa reden drie renners van het groepje opnieuw weg. Dat wa ren Hennie Kuiper, Nidi den Hertog en Wim Kelleners. Later voegde Gerard Vianen zich nog bij dit drietal. Met de finish bijna in zicht reed Kuiper zich los van deze kopgroep. De heer Korporaal uit Capelle aan de IJssel zal het komende badminton- seizoen fungeren als competitieleider. Deze functie was vacant na het opstap pen van de heer De Kijs. dat het aantal agendapunt ter bespreking bij het dagelijks bestuur, waarin Nederland niet meer is verte genwoordigd sinds het vertrek van P. van Dijk, er is bij gesleept om sterker te staan. Het is al jaren bekend dat de UCI niet gelukkig is met de staye- rij bij de wereldkampioenschappen, het enig onderdeel van de strijd op de baan waarbij onsportieve samen werking tussen de deelnemers aan wijsbaar is. Het laatste gevecht in San Sebastian, de Cees Stam goud en Piet de Wit zilver bracht, veroorzaak te een groot enthousiasme bij de toeschouwers door de geweldige show, maar gaf niemand zekerheid dat de beste combinatie gangmaker, stayer wereldkampioen was gewor den. Eerder al had de UCI geprobeerd de mogelijkheden van de combine- HAARLEM. - Door een 4-1 overwin ning op Lottgering Schoten heeft Raak Nicols uitzicht behouden op de tweede plaats in de kampioenspoule van do honkbalcompetitie, een klassering die de Haarlemmers recht zou geven op een plaats in het Europa Cuptoernooi voor landskampioenen. Sparta, dat enkele we ken geleden zijn nationale titel prolon geerde, mag zich volgend seizoen nog niet op het Europese front melden als gevolg van de uitsluiting die de Rotter dammers vorig jaar werd opgelegd. Pas in de zevende inning slaagde Raak Nicols er gisteravond in de scone te openen. Een homerun van Boudewijn Maat bezorgde de Nicols twee punten, omdat behalve Maat ook Jelsma over de thuisplaat kwam. In de negende inning werd de voorsprong verdubbeld. Jelsma, die met een drie-honkslag had geopend, kwam binnen op een twee-honkslag van Maat, die‘even later van een fout in het Schoten-veld profiteerde en daarvoor het vierde punt voor de Nicols kon scoren. Een fout in het veld van Nicols stelde Steef van der Sluis in de laatste Scho- ten-slagbeurt in staat de eer te redden na een twee-honkslag van Frank Bailey. .Schoten kwam uit zonder Ray Peloquin, die naar Amerika is teruggekeerd. Van der Sluis 6-2-6. Drie veldfouten, Vakkere 8-1-4 één veldfout. De stand in de kam pioenspoule: Sparta 24-32, ADO 24-27, Raak Nicols 25-27, Lottgering Schoten 25-20. De uitslag: 1. Hennie Kuiper 2.52,25 uur, 2. Gerard Vianen op 5 seconden, 3. Nidi den Hertog z.t., <4. Wim Kelleners z.t., 5. Kees Bal op 20 seconden. AMSTERDAM (ANP). De inter nationale wielerfederatie UCI wil met ingang van 1975 de wereldkam pioenschappen achter motoren voor amateurs en beroepsrenners af schaf fen. Een dergelijk voorstel zal wor den behandeld tijdens de vergadering van het dagelijks bestuur van de UCI op 13 augustus te Montreal. Het ziet er naar uit, dat de nationale titelstrijd de komende dagen nog wel wat Haarlems eremetaal in petto heeft. Vandaag bijvoorbeeld komen Karim Ressang en Paula van Eijk uit op de rugslagsprint, terwijl Wim ten Wolde op de 200 meter schoolslag een ijzersterke troef is. In de meestergroep dreigt het record van de langste Nederlandse partij, dat ergens rond de 130 zetten ligt, gebroken te worden door Böhm en Debarnot, die nu voor de vijfde keer verdaagden. De stelling kan na een tiental zetten mis schien uitmonden in het beruchte eind spel van toren en loper tegen toren, wat dan ook weer tientallen zetten kan du ren. Onnodig te zeggen dat zo’n zeeslag energie vreet; Debarnot vertelde dat hij al zo’n 30 uur aan de stelling heeft gestudeerd. Door het grote aantal hangpartijen is de stand in deze groep erg onoverzichte lijk. De Bulgaar Popov lijkt vooralsnog de beste kansen te hebben. Zaterdag namen Jan van Acker en Frans van der Kolk deel aan de in Lisse door de AV De Spartaan gehouden 25 kilometer-stratenloop. Jan van Acker werd in het sterk bezette veld in 1 uur 27 min. 26 sec. een nieuw clubrecord. Bij de zondag door de strandvereni- ging De Schelp in IJmuiden gehouden strandloop over plus minus 7 kilometer werd Jan van Acker winnaar vóór de AAC’er B. Fuijk. Bij de dames legde P. Scheringa (Be verwijk) beslag op de eerste plaats en was de tweede plaats voor H. van Acker (IJmuiden). vorming bij de wereldkampioen schappen te verkleinen. Dat gebeurde via de bepaling dat met ingang van de kampioenschappen van 1973 stayer en gangmaker uit één land afkomstig dienden te zijn. De Nederlandse gangmakers Norbert Koch en Bruno Walrave begonnen daarop een recht zaak die de UCI in het ongelijk stelde wegens het recht van vrij ver keer van werknemers binnen de lan den bij de Europese gemeenschap aangesloten. Het Hof van Europa zal de klacht van de beide Nederlandse gangmakers binnenkort in behande ling nemen Stayer-coach Martin Wierstra meende dat het voorstel om de stay ers uit de wereldkampioenschappen te verdrijven uit de Italiaanse hoek is gekomen. „Wij hebben de boot gemist toen een aantal jaren geleden is be sloten de wereldkampioenschappen niet meer achter zware motoren te houden en over te gaan op handels- motoren. Wij zullen nu moeten zor gen niet voorgoed los van de rol te raken. De stayers horen thuis op de wereldkampioenschappen. Een baan- programma zonder wedstrijden ach ter motoren is ondenkbaar”. Waarom speelde hij dan niet door? Tja, Geiler is niet de eerste de beste en het grootmeesterresultaat (9 punten) is weer een heel zwaarwegend halfje naderbij gekomen. Volgens Timman dus een fou te redenering, maar hij staat hierin vrij wel alleen. Zelf maakte Timman overi gens ook met een pion meer remise en wel tegen Sosonko. De eindspelboeken waren in dit geval echter de onverbidde lijke vingerwijzingen, dat er geen ijzer met handen te breken viel. En passant wil de 15-jarige mavo- scholier proberen het jeugdrecord te verbeteren. Om aan de limiet voor de Europese kampioenschappen in Wenen te voldoen zal Wim ten Wolde exact twee seconden sneller moeten zwemmen dan hij gisteravond in de voor hem zo florissant verlopen finale deed. HAARLEM. Door de Haarlemse wielerclub De Kampioen wordt zondag 8 september op een parcours nabij het winkelcentrum in Schalkwijk voor de tweede keer een Ronde van Schalkwijk gehouden. Aanvankelijk was deze ronde voor zondag 9 juni gepland, maar omdat de vergunningen op zich lieten wachten, bleek de tijd van voorbereiding tekort. Het parcours is iets langer dan dat van vorig jaar en ook minder bochtig. Deze tweede Schalkwijkse ronde zal door De Kampioen als een interclubontmoeting met de nabuurclubs Excelsior (Haarlem), De Bataaf (Halfweg), DTS (Zaandam), De Bollenstreek (Lisse) en Kennemer- land (Beverwijk) worden verreden. (Van onze atletiekmedewerker) IJMUIDEN. Van de IJmuidense at letiekvereniging Suomi hebben in het weekeinde enige lange afstandlopers verschillende successen geboekt. In Den Haag vestigden Jan van Acker en Ge rard Hermsen persoonlijke records op de vijf kilometer. Van Acker bereikte in de B-C klasse de tweede plaats in de goede tijd van 15 min. 47 sec. Hermsen bracht het in de D-klasse tot een vijfde plaats in 18.48. HILVERSUM De uitslagen van de gister avond In Hilversum gehouden koersen luiden: Dodaarsprljs 2W0 m.: 1. Leanne Fortuna (M. Bouwhuis) 2.47.6 1.23.8, 2. Miltlades J. 9. Love Song. 3.70 pl. 1.20 1.20 2.20 kop. 3.90, trio M.70. KnlfdtükerprUs 1500 m.: 1. New Pride (M. van Leeuwen) 2.09.» 1.26.6, 2. Nora Princess, 3. Nita Careless. W. 13.10, pl. 3.® 3.60, kop. 96,3a Jan van Gentprljs i®a m. (le afd.): 1. Jules Bonn! (B. Dapper) 24)8.9 1.20.6, 2. Jlnnny Boy. 3. Jacobus O. W. 2.10 pl. 1.40 1.90 1.90, kop. 3.60, trio 40,®. Geoorde Fuutprijs, 2000 nï.: (Ie afdeling): 1. Menno Hoca (H. Pol) 2.53.8 1.36.9, 2. Maek AXVille, 3. Mastrid. W. 4.90, pL 1.7» 1.49 1.90, kop. 5.60. Stormvogelprijs, 290» m.: 1. Kid D. (H. Pol) 2.44.9 1.21.6, 2. King Holland!», 3. Kid Eetns- horn. W. 17,10, pl. 2.80 1.30 1.40, kop. 49,20, trio 246.®. PijlstormvogelprUs, 3040 m.: 1. Lou Spencer (H. Pol) 2.54.3 1.24.6, 2. Liberia, 3. Litana. W. 14,50, pl. 5.50 2.10 3.70, kop. 96,80. Aalschoiverprijs 2440 m.: 1. Inyala (J. Wa- genaar) 3.25.6 1.24.3, 2. Judge Olivier 3. Judlt Buitenzorg. W. 2,60, pl. 1,30, 3,30, 3,70, kop. 8,80, trio 265.®. Blauwe Reigerprijs, 2440 m.: 1. Lola Hollan- dia (F. Ladra) 3.33.3 1.28.1, 2. Mikro Buiten zorg, 3. Letty’s Boy. W. 3,40, pl. 1.» 1,90 1 Kop. 4,50. Jan van Gentprijs 1600 m. (2e afd.): 1. Jupiter D. (G. v. Eyckenlenborg) 2.07.3 l.».S, 3. Johnny Walker,»3. Jonker Jan. W. 3.10. pL 1,® 2.30 1.90, kop. 8,70, trio 100,-. Geoorde Fuutprijs, 2000 m. (2e afd.): 1. Mercidol (F. Eerenberg) 2.54.7, 1.27.4, 2. Mlja Kandia, 3. Minerva Six, W. 5.20. pl. 2.30 3.90 3.90 kop. 80,90. Totahsatoromzet: 394.289. Van Lienden was zelf niet minder opgetogen over de nationale titel, die hij veroverde op Ruud Beele van ZIAN/Vi tesse. Van Lienden noteerde in de series een tijd van 56.97 en dat was beduidend langzamer dan de verrichting van zijn eeuwige rivaal, die zich als eerste voor de eindstrijd plaatste. Van Lienden bereikte de finale als zesde, in feite een kansloze plaats, maar Van Lienden logenstrafte dat axioma op zeer overtuigende wijze. Zondag zal in de all-in-finales moeten blijken of de HPC-troef zich dé kampi- AMSTERDAM. Er bestaat in de schaakwereld enig verschil van mening over de vraag hoe je het het beste kunt aanpakken om een grootmeesterresultaat op je naam te brengen, wanneer je daar, gezien je speelsterkte, rijp voor bent. Sommigen, de meesten eigenlijk, be schouwen het spelen vanuit een remise- basis als de veiligste methode: je begint een toernooi goed met één of twee overwinningen en dan klap je eenvoudig het deurtje van je vindingrijkheid dicht en speel je verwoed iedere partij voor remise, met hooguit een risicoloze uit haal naar een erkend zwakkere broe der. Een van de weinige Nederlandse scha kers die hier anders over denken, is Jan Timman, die veelvuldig de stelling ver kondigt dat het winnen van een toernooi altijd vóór het bewust spelen op een titelresultaat moet gaan. Vandaar ook dat Timman bij het vernemen van de uitslag Ree-Geller (remise) uit de zeven de ronde van het IBM-schaaktoernooi mismoedig het hoofd schudde en de kansen van Ree op die grootmeestertitel minder groot noemde dan een ronde eerder. Wat was namelijk het geval: Ree stond tegen de compacte Oekraïner een gezonde pion voor, toen hij remise gaf. Bij het analyseren na afloop was Veli mirovic tamelijk geïrriteerd door de in derdaad nogal superieure reacties van Tukmakov op rijn suggesties. De Rus, die in dit toernooi zijn Nederlandse De algemeen secretaris van de UCI heeft in een kort briefje de aangeslo ten bonden meegedeeld dat een werkcommissie tot een dergelijk voorstel is gekomen, omdat het aan tal deelnemers de laatste jaren zoda nig is teruggelopen dat de kosten en de werkzaamheden voor de organise rende landen voor dit onderdeel niet meer lonend zijn. In de brief werd een lijstje bijgevoegd van het aantal stayers dat aan de laatste kampioen schappen heeft deelgenomen. Dat lijstje zag er als volgt uit: 1970 35 stayers (20 amateurs, 15 profs); 1971 29 stayers (18 en 11); De uitslagen: Grootmeestergroep: Timman (Ned)Sosonko (Ned) remise, Jansa (Tsj)—Ivkov (J.sl) remise, Planinc (J..sD—Langeweg (Ned) remise, Veli mirovic (J.S1.)Tukmakov (SU) 0-1, Ree (Ned.)Geiler (SU) remise, Lombardy (VS)— Knaak (DDR) 0-1, Ribli (Hong.)—Kaplan (VS) remise, Donner (Ned.)Csom (Hong.) afgebr. Uit de zesde ronde: Geiler (SU)Velimirovic (J.S1.remise. Uit de vierde ronde: Kaplan (VS)Velimiro vic (J.S1.) 0-1. Stand na 7 ronden: 1. Tukmakov 514; 2/4 Ivkov, Jansa, Ree 5; 5/6 Ribli, Velimirovic 4; 7. Geiler 314; 8/12 Lombardy, Timman, Lange weg. Sosonko, Planinc 3; 13. Csom 2)4 en 1 afgebr.; 14. Donner 2 en 1 afgebr.; 15. Knaak 2; 16. Kaplan 114. Meestergreep, 7e ronde: Llgterink (Ned.)— Ardijansjah (Indon.) remise, Debarnot (Arg.)— Enklaar (Ned.) afgebr., Dely (Hong.)—Ghizda- vu (Reom.) remise, Boey (Belg.)—Popov (Buig.) afgebr.; Makarlsjev (SU)—Vogel (Ned.) afgebr.; Böhm (Ned.)Hartoch Ned.) remise. Stand: 1. Popov 4 en 1 afgebr.- 2/3 Ligterink en Hartoch 4; 3/5 Enklaar, Boey, Makarlsjev 314 en 1 afgebr.; 7. Debarnot 214 en 3 afgebr.; 8/9. Ghizdavu, Vogel 214 en 1 afgebr.; 10. Böhm 214 en 1 afgebr.; 11. Dely 214; 12. Ardijansjah 2. ers, zal het voorstel om dit onderdeel af te voeren met klem bestrijden. Voorzitter J. P. A. van Ballegoyen de Jong: „Wij gaan contact opnemen met de andere landen, die stayers inschrijven voor wereldkampioen schappen zoals België, Frankrijk en West-Duitsland. Wij hebben gehoord dat Frankrijk ook tegen het plan tot afschaffing is”. De derde gouden plak van de avond werd in de wacht gesleept door Wim ten Wolde, die zich bij de jongens onder zestien jaar de sterkste toonde op de 100 meter schoolslag. De DWR-zwemmer scoorde na een formidabele eindsprint de schitterende tijd van 1.11.96 en bleef daarmee maar heel weinig boven het Nederlands jeugdrecord, dat in handen is van Robin Woutering. Dat record zou het komende weekeinde tijdens de all in-finales overigens best eens kunnen sneuvelen, omdat Ten Wolde blijk heeft gegeven in blakende vorm te verkeren. Vooral de kracht die hij op de laatste 25 meter weet te ontwikkelen verrast de concurrentie. Dat was al zo in de series, toen Wim zijn ploeggenoten in angstige spanning liet door in de eerste race na 75 van de af te leggen 100 meter pas als vijfde aan te tiken. Op de laatste baan passeerde hij met een vernietigende sprint evenwel het hele veld. Wim ten Wolde zelf: „Ik ga zondag met de vierde ti-14 4,e. *n” finales in. Dan kan ik tenminste eeris een keer echt vechten. Normaal gespro ken ondervind ik ook in deze leeftijds groep, die van de jongens beneden zes tien jaar dus, te weinig tegenstand”. Paula van Eijk sleepte de vierde me daille voor HPC in de wacht, eveneens op de 400 meter wisselslag. Zij werd achter José Damen (winnares in 5.10.75) en Marjo van Bree (5.15.14) derde in 5.19.49. Toch was er op de voor het Haarlem se zwemgebeuren zo succesvolle dag ook nog een teleurstelling. Kitty Beccari van DWR zwom zich in de series op de 100 meter vrije slag bij de meisjes onder zestien jaar als derde naar de finale (1.03.5). in de eindstrijd faalde zij even wel: de zware mentale druk bleek te groot voor het frêle zwemstertje, dat niet verder kwam dan de zevende plaats in 1.04.98. Kitty’s clubgenoot Frans Breeuwer is, evenals Edwin Kooiman van DWT, opgenomen in de Nederlandse jeugdploeg die begin augustus in het Engelse Cheltenham moet optornen te gen de Engelse jeugd. Het naar de derde klas van het amateurvoetbal gepromoveerde DSS is al begonnen met de voorbereidingen voor de nieuwe competitie. Het oefenpro gramma ziet er als volgt uit: 27 juli: Haarlem-DSS; 4 augustus: Schoten 1 en 2-DSS 1 en 2; 11 augustus: Bloemendaal 1 en 2-DSS 1 en 2; 18 augustus: DIOS 1 en 2-DSS 1 en 2; 25 augustus: deelname aan een toernooi van HRVC in Amster dam; 1 september: DSS-Ripperda met de vier hoogste elftallen. Omdat men niet eerder in het Pim Muliersportpark te recht kan, moeten de meeste wedstrijden uit worden gespeeld. debuut maakt, is echt het type van de jonge Russische grootmeester, die wel weet wat er op het bord allemaal te koop is en dat duidelijk laat merken ook. Lombardy-Knaak bood de gehele partij het beeld van een op winst staan de Amerikaanse pater, die echter in tijdnood naar rijn eigen zeggen zelf moord pleegde. Tukmakov na dit alles eindelijk alleen ÓJf de eerste plaats; weinigen zullen betwisten dat dtee hem toekomL Een te verwachten negatieve uit spraak voor de wielerfederatie zal van geen belang meer zijn en zeker geen consequenties hebben, wanneer geen wereldkampioenschappen 1 stayers meer zullen bestaan. De KNWU, geregeld leverancier van prominente deelnemers in de strijd om de wereldtitels van de stay- (Van onze zwemmedewerker) UTRECHT Het Haarlemse succes op de vierde dag van de nationale zwemkampioenschappen in Utrecht was om half negen gisteravond com pleet. Vier breed lachende zwemmers van de estafetteploeg van DWR stonden toen op het hoogste treedje van het ereplatform om zich door KNZB-voorzitter Jaap van der Krol de gouden medaille om te laten hangen. De DWR-formatie had het gepresteerd om bij de jongens onder 16 jaar aan het slot van een aan finales overvolle avond de eerste plaats op de 4 x 100 meter wisselslag weg te kapen vóór gerenommeerde teams als VZC Vlaardingen en ZIAN/Vitesse. Het succesvolle kwartet, bestaande uit Martin Schipper (rug), Wim ten Wolde (school), Chiel v. d. Kieft (vlin der) en Jeroen v. d. Linde (vrij) bracht een tijd op de klokken van 4.31.26, terwijl de ploeg van VZC er nauwelijks een seconde langer over deed. De uitbundige taferelen na afloop onderstreepten hoezeer de triomf in DWR- kringen werd gewaardeerd. Herman van Lienden, had eerder op de dag ook al voor groot enthousiasme bij zijn ploeggenoten (van HPC) gezorgd. Van Lienden verrichtte name lijk een formidabele prestatie op de 100 meter vrije slag heren. De 25-jarige zwemmer uit Heemstede, die zijn elfde Nederlandse kampioenschap afwerkt, slaagde erin voor het eerst in zijn toch alleszins acceptabele carrière de nationa le titel in de wacht te slepen. Zijn winnende tijd: 55.77 sec. Een dolgelukki ge HPC-trainer Wim Geurtsen stelde enigszins verbijsterd vast: „Dit had ik nooit verwacht. Wat Herman hier heeft gedaan is grandioos. Nog nooit heeft hij zo’n verrassende prestatie geleverd”. Feyenoord heeft gisteravond met 11-0 van de Limburgse eersteklasser Blerick gewonnen. Ressel (5), Van Rosmalen (2), Kreuz, Van Daele, Schoenmaker en Kristensen scoorden. Door een 9-3 overwinning op Roemenië heeft Rusland de wereldtitel voor sabelequl- pes veroverd tijdens de wereldkampioen schappen schermen in Grenoble. In het toernooi om het wereldkampioen schap schaken voor studententeams heeft Ne derland met 2-2 gelijkgespeeld tegen Oosten rijk, met welk land het in de finalegroep de vierde plaats op de ranglijst deelt. Tjlttt Brouwer (Heerenveen) is zijn eerste plaats bij het skutsjesilen kwijt. Hij liep bij een aanvaring 14 strafpunten op. Eerste is nu Ulbe Zwaga (Grouw) voor titelverdediger Jan van Akker (Sneek). V,. m un. 7“ Ji® Ik

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15