Zwemcoach Sitters ziet hard werken als oorzaak Notten tekent bij Ajax KEETIE VAN OOSTEN MINDER STERK Wereldrecord DUIDELIJKE ZEGE TIMMAN Toernooi van Ree SPORT Koersen S.U. WIL NEDERLANDER Jim Bolding BREDE TOP GEHAD” 1 „IN JAREN NIET ZO’N 13 SPORT DONDERDAG 25 JULI 1974 I (Van onze sportredactie) Ter discussie Onaantastbaar Eenzame hoogte Sfeerloos iele 1 Sosonko vermoeid UTRECHT. Heel voorzichtig kunnen de eerste verheugende con clusies worden getrokken. Na vijf van de negen dagen nationale kampioen schappen blijkt de zwemtop vooral in de breedte onverwacht sterk te zijn gegroeid. Er bestaat een mogelijkheid, dat het beeld enigszins in gunstige zin is vertekend. Maar zelfs als de tot nu toe in het snelle Utrechtse zwembad Den Hommel geleverde prestaties met de nodige scepsis worden gewogen, kan niet worden geloochend dat het Nederlandse zwemmen zich nu volledig heeft hersteld van de fikse kater, die de tegenvallende prestaties tijdens de Olympische Spelen twee jaar geleden hadden veroor zaakt. K Bert Sitters: „Complex van factoren maar hard werken is daarvan de voornaamste”. Notten: „Net als Neeskens” (Van onze sportredactie) was met lijkt voor Sosonko net I- d brengt. 2. Lola van >g« I Michels: UEFA-commissie. één afgebr.). Laurens Veldt blijkt nu reeds een gouden greep Kaplan en Donner dachten bij het na spelen beiden dat ze beter hadden gestaan, zodat de uitslag van de partij, remise, niet zal verbazen. Het Nederlandse suc- Elzerman (1.08,17) en de jeugdige Diana Edelijn (1.08,30) nog een kleine kans. ZÜRICH. Tjjdens een vergadering van het UEFA-bestuur is Rinus Michels gekozen als lid van de technische commissie van de UEFA. De vice-voorzitter van de KNVB, de heer J. W. van Marie, werd geïnstalleerd als lid van de amateur- commissie van de UEFA en de heer H. Burgwal, de secretaris-penningmeester van de voetbalbond, werd herkozen in de non-amateurcommissie en de commissie voor wedstr jj dmakelaars. Tegelijkertijd is bekend geworden dat niet is uitgesloten dat Meg de Jongh. die in het midden van het vorig seizoen als trainer van het Nijmeegse NEC werd ontslagen, voor een jaar naar de Sowjet Unie zal vertrekken. Enige tijd geleden werd door de Russische voetbalbond aan de KNVB het verzoek gedaan een oefenmeester af te staan. Na overleg met de WON heeft de KNVB Meg de Jongh als kandidaat naar voren geschoven. De Russische voetbalbond zal zo spoedig mogelijk beslissen of hij met dit voorstel accoord gaat. as 1. M. 135 18. De eerste etappe van de Ronde van Rijnland Palts werd gewonnen door de West- duitser Thaler. Op 11 seconden finishte Her man Snoeylnk als tweede. Op de Europese brldgekampioenschappen voor de jeugd in Kopenhagen staat de Neder landse afvaardiging na drie dagen op de zesde plaats. Bij de wereldtitelstrijd rolhockey in Lissa bon verloor Nederland met 6-0 van Spanje. Ons land staat als achtste genoteerd. Portugal en Spanje gaan samen aan de leiding. In de sprintfinales van dinsdagavond moest de 20-jarige coureur uit Ouderkerk aan de Amstel nog genoegen nemen met een vierde positie, maar dat Laurens Veldt over voldoende aanleg beschikt, bewees hij toen reeds. Het ontbrak hem in de finaleritten echter alleen nog aan voldoende tactisch inzicht en concentra tievermogen om de definitieve doorbraak naar de nationale top gestalte te geven. „Die jongen heeft de allure van een sprinter”, meent ook Jan Derksen. „Hij is krachtig genoeg en heeft voldoende snelheid. Die jongen is het waard om ervaring in het buitenland te laten op doen”. sing”. Dat de winnende combinatie vol doende snelheid kan ontwikkelen, bewe zen Langkruis en Veldt via hun laatste 200 meter in 10,9 seconden. Mahn: „Een voldoende bewijs dat de snelheid er in elk geval is”. nationale kampioenschappen Herman Ponsteen als de grote revelatie, tijdens dit nationale kampioenschap-nieuwe-stjjl bracht hjj de in wegkringen volslagen onbe kende Laurens Veldt voor het voetlicht. moeizaam tot stand. Ver na het midder nachtelijk uur kon Gaby Minneboo ten slotte toch worden gehuldigd als Neder lands kampioen, maar de meeste bewon dering ging uit naar Martin Venix, die de veroveraar van het brons in San Sebastian dwong tot een maximale krachtsinspanning. Na 50 km bedroeg het verschil tussen het tweetal niet meer dan tien meter. Jaap van den Broek was daarnaast de enige van de acht coureurs die geen ronde achterstand hoefde te incasseren. Fred Niemeijer, de kampioen van twee jaar geleden, eindigde als vier de met eqp achterstand van drie ronden op Minneboo, gegangmaakt door Bruno Walrave, nadat een verschil van mening met gangmaker Jaap Stakenburg het tweetal uit elkaar had gedreven. Behoudens het wereldrecord van Jim Bolding werden in Turijn nog enkele uitstekende prestaties verricht. Zo reali seerde de Amerikaanse Steve Williams toi tweemaal toe een tijd van 10 secon den rond op de 100 meter. Zijn landge noot Jones bleef in de finale slechts 0,1 seconde achter hem. Op de 400 meter liet de Cubaan Juantonera een tijd af drukken van 44,7 seconde, de beste we- reldprestatie van dit seizoen. Kogelstoter Woods liet het ijzeren gevaarte 21,28 meter van zich in het gras neerkomen, een afstand die ook Feuerbach over brugde. Op de 1500 meter noteerde de Nieuwzeelander Walker de schitterende tijd van 3.35.7, waarmee hij slechts 0,3 seconde voorsprong bezat op de Ameri kaan Hilton: 3.36.0. De Joegoslaaf ging door de klok heen, maar bij het naspelen blijkt dat wit in de slotstand positioneel gewonnen staat: er dreigt beslissend ingrijpen van zijn ko- ning en zwart heeft geen enkele tegen- kans. De hele partij ademt de sfeer van scherp positioneel inzicht waar Lange- weg om bekend staat. Hoe betrekk’elijk de snellere tijd van Willy Kwantes in de kwartfinalerit van de avond daarvoor was geweest, moest zij ervaren in de achtervolgingsfinale tegen Keetie van Oosten. In de halve finale had de 24-jarige Zeeuwse nog eens ten overvloede gedemonstreerd op dit onderdeel in ons land nog altijd op eenzame hoogte te staan. Ook een blik- semstart had Minie Nieuwenhuis (brons) de schande van een bijna volle ronde achterstand niet kunnen besparen. Willy Kwantes had in de andere halve finale totaal geen moeite met de op dit onder- TURIJN (SID). De Amerikaan Jim Bolding heeft woensdagavond in Turijn een nieuw wereldrecord gelopen op de 440 yards horden. Bolding noteerde een tijd van 48,7 seconde en was daarmee een tiende seconde sneller dan zijn land genoot Ralp Mann, die deze tijd vier jaar geleden in Des Moines realiseerde. 1. Kahn du Coq .3,2 Lissy, 3. 1,90 3,10 kopp Teleurstellend was dat op de 100 me ter vlinderslag nog niemand aan de selectie-eis (1.06,4) kon voldoen. Maar het moet toch wel heel vreemd gaan, willen op het beslissende moment de all-in- finale niet minstens twee meisjes het karwei alsnog klaren. José Damen kwam nu al tot 1.06,47 en in een recht streekse confrontatie met Yolanda Ag- genbach (1.06,66) en Karin Kok (1.06,92) moet het toch duidelijk sneller kunnen gaan. Woensdag kwamen ook nog drie heren in de buurt van de limieten. Op de 100 meter rugslag was dat Karim Ressang, die met zijn wat teleurstellende tijd van 1.01,42 ruim een seconde boven zijn record en 0,6 sec. boven de limiet bleef. Groter is de marge voor Arnold Rood op de 100 meter vlinderslag. Hij zal om naar Wenen te mogen minstens 59,8 op de chronometer moeten brengen. Nu kwam hij nog maar tot 1.00,95. Robin Woutering heeft nog wat betere uitzich ten dan Rood. Hij finishte in zijn leef tijdsgroep als eerste met 1.00,48. een stelling die al iets Csom, al lijkt remise Die massale toeloop voor de EK-ploeg stelt de limiettijden steeds nadrukkelij ker ter discussie. De bond heeft welis waar bij de vaststelling van de normen het beproefde uitgangspunt kans op een finaleplaats gehanteerd, maar de kans is groot dat de dit jaar meer normale progressie in het zwemmen de nu geldende limiettijden heeft achter haald. Die tijden zijn immers afgeleid In Montreal mag Keetie van Oosten, onlangs in Hoogerheide voor de zesde keer gekroond tot wegkampioene, nu opnieuw een poging wagen Tamara Gar- kouchina van haar voetstuk te stoten. In San Sebastian moest zij voor het derde achtereenvolgende jaar genoegen nemen met zilver. Dit keer is zij alleen tevre den met de wereldtitel, die dan wel eens tegelijkertijd haar afscheid van de wie lersport zou kunnen betekenen. 8e Ronde Grootmeestergroep: Sosonko (Nederland)—Csom (Hong): remise; Kaplan (USA)—Donner (Ned): remise; Knaak (DDR)— Rlbll (Hong): remise; Geller (USSR)—Lombar dy (USA): afgebroken; Tukmakov (USSR)— Ree (Nederl.): remise; Langeweg (Nederl.)— Vellmirovlc (Joeg): 1-0; Tvkov (Joeg)—Planinc (Joeg): remise; Timman (Ned)—Jansa (Tsj): 1- 0. ces had compleet kunnen zijn als Soson ko tegen de nogal slome Hongaar Csom de winst had geoogst waar hij, gezien zijn superieure stelling, recht op had. De Hongaar kwam in vreselijke tijdnood, maar werd daar tevens klaarwakker door en vond a tempo allerlei tegenkan- sen waar Sosonko niet van terug had. Afgebroken in beter is voor waarschijnlijk. Indien het niet alsnog tot een^.ak- koord tussen beide clubs komt, zal René Notten de KNVB verzoeken om een uitspraak van de hiervoor be staande arbitragecommissie. Overi gens heeft Kraay gisteravond het be stuur van de Enschedese voetbal- stichting telefonisch in kennis gesteld van de activiteiten van Ajax jegens Notten, die bij de Amsterdammers de plaats zal moeten innemen van de naar Barcelona vertrokken Johan Neeskens. Het is ook de zaak-Neeskens waar op zowel Notten, zijn adviseur Martin Snoeck van de Vereniging van Con- tractspelers als Ajax de verwachting baseert, dat het tot een ontbinding van het nog bestaande contract Not- ten-FC Twente zal komen. Half juni immers bepaalde een arbitragecom missie van de KNVB onder voorzit terschap van mr. P. A. Blaisse, dat de nog tot 1976 lopende verbintenis van Neeskens met de Amsterdamse club onder bepaalde voorwaarden (de door Barcelona te betalen transfersom) op geheven diende te worden Als belang rijkste aanleiding daartoe werden de mogelijkheden voor Neeskens om zijn positie en inkomen te verbeteren aangevoerd. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Per traditie is de baansport in Nederland sinds jaren een onder geschoven kind. Zowel van de kant van de renners als van de amateurs is de be langstelling voor het pistewerk minimaal. Daardoor is baancoach Frans Mahn elk jaar opnieuw gedwongen de nodige kunstgrepen uit te halen om een acceptabele ploeg samen te stellen voor wereldkampioenschappen of Olympische Spelen. Elk jaar zorgt hij echter voor nieuwe verrassingen. Lanceerde hij vorig jaar bij de1 De premie van sporttoto 51 Is gevallen op formulier a 4145022. Prijs en premie samen bedragen nu 33.137 gulden bruto. Het schaaktoernooi van Solingen Is ge wonnen door de Amerikaan Kavalek en de Rus Polugajevskl. Belden haalden 10 uit 14. De Zweed Rolf Edllng heeft In Grenoble zijn degentitel behouden. Feyenoord won een oefenwedstrijd tegen de eerste klasser Nieuwenhagen met 9-0. Schoemïiaker scoorde drie maal. MVV versloeg in Sleen het Zuid-Oost Drents amateurelftal met 6-1 (Brokamp drie maal). NEC bleef de derdeklasser Concordia met dezelfde cijfers de baas. Een tweedaagse zwemwedstrijd In Oslo Is gewonnen door de Schotten vóór het gastland en België. In Boedapest startte het waterpolo toer nooi om de Tungsram Cup. In een goed duel speelden Nederland en Joegoslavië met 3-3 gelijk. Bij De Rus Makarytsjev is in de meester- groep aan zijn opmars begonnen. Je herkent hem nu toch eindelijk wel als de kiassespeler die hij natuurlijk is. Met zwart won hij overtuigend van koploper Poi ov en voert nu zelf het door de vele afgebroken partijen ondoorzichtige spe- lersveld aan. Ligterink staat voorlopig tweede en zou 2’/i uit drie moeten scoren voor een meesterresuitaat, iets waar hijzelf niet in gelooft. Ook in de achtste ronde bleek dat weer nadrukkelijk: tegen Tukmakov verdedigde Ree zich dermate vindingrijk, dat de Rus geen kans op winst meer had en Ree halverwege het toernooi op de forse score van 5*/z uit acht kwam Op de rustdag die nu volgt, kan Ree zich in alle rust beraden over de tactiek die hij in de laatste zeven ronden zal volgen. De wetenschap dat hij kan volstaan met alles verder remise te maken om een grootmeesterresultaat te halen, kan na tuurlijk vervlakkend' op zijn spel gaan werken. Vermoedelijk echter zal Ree zich hier verre van houden; waarom zou hij ei genlijk het toernooi niet winnen? Im mers, Geiler lijkt hiertoe ten enen male niet in staat. Iedereen schudt er zijn hoofd over: zeven remises had de Oe- kraïnse houwdegen pas bijeengeharkt, en in de achtste ronde lukte het tegen Lombardy weer niet, althans niet in eerste zitting, terwijl het eigenlijk nau welijks meer mogelijk is dat het lichte materiële Russische overwicht, dat uit een veelbelovende stelling resulteerde, de eerste winst van Geiler op de tabel Dit toernooi iets te* veel van het goede. Sinds zijn komst naar Nederland heeft hij vrijwel onafgebroken geschaakt en daarvan is de weerslag nu wel merkbaar. Hij maakt een vermoeide indruk en zijn asbak vertoont overeenkomst met die van Donner, alleen laat Donner na een partij doorgaans twee volle asbakken achter en Sosonko maar één. Een korte vakantie zal de Nederlandse Rus bepaald geen kwaad doen. Het meest opvallend was woensdag dat opnieuw een groot aantal zwem sters onder de limieten voor de Europese kampioenschappen dook. Op de 400 me ter vrije slag waren dat er net als maandag op de 800 meter vrij niet minder dan zeven. En op de 100 meter rugslag klopten reeds drie meisjes op de selectiepoort. Zij worden op d e hielen gezeten door nog twee zwemsters. Alleen op de 100 meter vlinderslag vielen de prestaties tegen. Niemand wist zich al als kandidate voor dit nummer aan te melden. Op de 100 meter rugslag is de eerste positie van Enith Brigitha natuurlijk onaantastbaar. Het velschil tussen Cori- anne Heymans en Paula van Eyk, die beiden onder de limiet van 1.08,0 bleven, is bijzonder gering: 1.07,37 tegen 1.07,57 en achter d it duo hebben ook Josien van de prestaties tijdens de wereldkam pioenschappen, die een jaar na de Olym pische Spelen zijn gehouden. En juist in een na-olympisch jaar stokte vroeger altijd het snelle ritme van de ontwikke ling. Bondscoach Bert Sitters gelooft echter niet dat het massale aanbod voor Wenen alleen daardoor is ontstaan. „Het is een combinatie van factoren. Ik heb al eer der gezegd dat er het afgelopen jaar erg hard is gewerkt. En dat is volgens mij toch wel de belangrijkste oorzaak. Ik kan hét vooral zien op de zwaardere nummers, zoals de sprint. Daarop is de grootste vooruitgang geboekt/ Echt, na de Europese kampioenschappen van 1962 in Leipzig hebben we niet meer zo’n brede top gehad”. De consequenties van deze vooruitgang zijn volgens de bondscoach verstrekkend. „Niet alleen jagen ze elkaar goed op, maar door de onderlinge concurrentie worden ze ook mentaal harder. En nu kun je in de toekomst ook wat selectie ver zijn betreffende de buitenlandse wedstrijden. Als je hier al strijd op hoog niveau hebt, hoef je met je toppers niet meer eike invitatiewedstrijd af te lopen om er maar voor te zorgen, dat ze tegenstand ondervinden. Je kunt dan beter je geld gebruiken voor een aantal grote en zeer sterk bezette wedstrijden”. Zo’n gewenste krachtmeting op het scherp van de snede zal het komend weekeinde ongetwijfeld de all-in-finale op de 400 meter vrije slag dames wor den. Zoals gezegd, zeven meisjes bleven woensdag onder de limiet van 4.38,9. Achter Veronica Stel (4.28,7) bleken vooral José Damen (4.29,54), Ada Pors (4.31,01) en Anke Rijnders (4.32,84) in die eindstrijd elkaar de tweede beschikbare plaats in de formatie voor Wenen te gaan betwisten. MeestergreepArdijansjah (Indon)—Hartoeh (Ned): 1-0; Vogel (Ned)—Boehm (Ned): 0-1; Popov (Buig)Makarichev (USSR): 0-1; Ghiz- davu (Roem)Boey (Belg): 1-0; Enklaar (Ned)—Dely (Hong): remise; Llgtertnk (Ned)-« Debarnot (Arg): remise. Stand na acht ronden: 1. Makarichev (4,5 en één afgebr.); 2. Ligterink (4,5); 3 en 4. Popov, Erfklaar (4 en één afgebr.j; 5. Hartoch (4); 6 tot en met 8. Ghizdavu, Boey, Boehm (3,5 en één afgebr.): 9 Debarnot (3 en 3 afgebr.); 10 en 11. Dely, Ardijansjah (3): 12. Vogel 2,5 en deel debuterende Conny Fridsma. zodat het nationaal achtervolgingskampioen- schap bij de dames een herhaling be leefde van de finale van vorig jaar. Minder imposant was het optreden van Keetie van Oosten in haar finalerit tegen Willy Kwantes. De nu negenvou dige nationaal kampioene op dit onder- deel-zonder-concurrentie demonstreerde een minder indrukwekkende overmacht dan bijna unaniem werd verwacht. De prolongatie van haar titel kwam echter nimmer in gevaar: 4.10.76 tegen 4.14.69. Tijdens de Russische atletiekkampi- oenschappen, die in Moskou worden ge houden, heeft de 28-jarige Lidya Alfeje- va op het nummer verspringen voor dames met 6,66 meter voor een nieuwe beste seizoenprestatie gezorgd. Bij de heren won Valeri Bortsov de finale 100 meter in 10,2 seconden en Kestoetis Sjapka het hoogspringen met 2,23 meter. De vijfde dag van de NK kende geen geweldige uitschieters. De kans dat Enith Brigitha net als dinsdag voor een sensatie zou zorgen, was ook niet zo groot. Afgezien van het feit, dat de weersomstandigheden nu niet ideaal wa ren, is het tegen de gewoonte van de Amsterdamse zwemster in .om tw"ée ach tereenvolgende dagen tot geweldige krachtsexplosies te komen. Op de 100 meter rug bleef zij met 1.06.11 ruim 0,2 sec. boven haar record, wat niet weg neemt, dat die tijd nog altijd goed is voor een zeer hoge notering op de Euro pese ranglijst. Erkenning voor oefenmeesters WASSENAAR (ANP) Uitslagen van de tijdens de Dag van het Paard op Duindigt (20.000 bezoekers) gehouden draverijen en rennen zijn: New Forestprijs: 2040 m: 1 Laura van Zelda (A. van Klaveren) 2.50.3 1.23.5, 2. Lola van Voorne, 3. Murray Fortuna. Winn 5,70 pl 2,1- 1,70 3,30 kopp 5,50 trio 164,60. Jewelprijs (ren): 1300 m: 1. Notre Debut (R. Wetemans) 1.21.8,2. Rhodos, 3. Gipsy Girl. Winn 5,10 pl 1,20 1,10 1,20 kopp 5,70. Shetlandprijs: 2040 m: 1. Larens Roem (J. van Dooyeweerd) 2.46.0 1.21.4, 2. Lidya du Bois, 3. Lange Ros. Winn 1,80 pl 1,20 1,80 3,60 trio 59.40. Arabisch Volbloedprijs: 2040 m: 1. Lord Axkit (J Wagenaar) 2.45.4 1.21.2,2. Kamiel. 3. Kid Aster. Winn 2,20 pl 1,30 1,60 2,30 kopp 2<40 trio 52,70 Generaal G. J. A. A. Baron van Heemstra- beker: 2600 m: 1. Bailly: (J. van Dooyeweerd) 3.31.3 1.20.6, 2. Henri Buitenzorg, 3. Ideal Dear. Winn 1,80 pl 1,40 1 60 kopp 3,30. Dartmoorprljs: 2040 m: 1. Lady (J. Hen- drlkx) 2.43.1 1.20.0,2. Jane Mac, 3. litis Hollan- dia. Winn 3,60 pl 1.70 1,20 1,50 kopp 3,80 trio 38,90. Stal Marcoprijs: 1600 m: 1. Marjon Hess (A. Knijnenburg) 2.09.1 1.20.7, 2. Marinus Carlos, 3. Meastro Cavaljos Winn 8,10 pl 2,30 4,30 1,80 kopp 42,60. Engels Volbloedprijs: (ren) 1300 m: 1. Susy A (A. Treanor) 1 20.4,2. Lavendel, 3. Artois. Winn 5,70 (stal) pl 2,20 1,20 1,80 kopp 21,70 trio 169.40. Connemaraprljs: 2140 m: d’Or (P. de Haan) 2.54.5 1.22.3,2 Llssy, Kobalien W. Winn 3,50 pl 2,— 1,-1 Z,Z~. L 13,20. Totalisatoromzet440.882. Bij Lemmer greep Tjitte Brouwer de zevende race van het skutsjesilen. Na Jan van Akker is hij tweede in het algemeen klasse ment. De Acht van Chaam eindigde in een overwinning voor Piet van Katwijk. Frisol- ploeggenoot Albert Hulzebosch werd tweede vóór drie renners van Peter Post (Raleigh). De Nederlandse UEFA-voetballers moeten zich in wedstrijden tegen de Franse leeftijd genoten (16-18) kwalificeren voor het eindtoer- nooi van volgend jaar. Stand na acht ronden: 1. Tukmakov 6; 2. en 3. Ivkov en Ree 5t4; 4. Jansa 5; 5. Ribli 414; 6 tot en met 8. Langeweg, Timman, Velimlro- vic 4; 9. Geiler 312 en 1 afgebr.; 10. en 11. Planinc en Sosonko 314; 12. en 13. Lombardy en Csom 3 en 1 afgebr.; 14. Donner 214 en 1 afgebr.; 15. Knaak 214; 16. Kaplan 2. AMSTERDAM. Het veertiende IBM-Schaaktoernooi begint per ronde steeds meer het toernooi van Hans Ree te worden. Het publiek, dat eigenlijk gekomen is om het schuiven en zetten van Timman en de Russen mee te maken realiseert zich steeds duidelijker dat de professoraal-ogende Neder landse jongeman, met zijn bril in wan kel evenwicht op de neuspunt, bezig is iets groots te verrichten. De eerste kans om zich internationaal te manifesteren, greep Laurens Veldt woensdagavond tegen het sfeerloze decor van een nagenoeg leeg Olympisch Stadi on met beide handen aan. Op voorstel van Frans Mahn was de succesrijke tandemcombinatie Langkruis-Ponsteen van vorig jaar (vierde in San Sebastian) verbroken ten gunste van Laurens Veldt. Geleid door de avond daarvoor reeds als nationaal sprintkampioen gehuldigde Ri- ni Langkruis reikte deze gelegenheids combinatie naar de Nederlandse titel op dit onderdeel. Een gedwongen noodgreep die Mahn niet berouwde. ,„Ik had trouwens ook geen andere keus. Ponsteen kan in Mon treal op dit nummer niet uitkomen om dat hij op dezelfde dag de ploegachter volging moet rijden. Nu kun je wel grapjes gaan uithalen, maar het is on mogelijk om een renner op een en dezelfde dag op te peppen en in de ploegachtervolging te laten rijden. Die twee combinaties passen gewoon niet bij elkaar”. Ook Herman Ponsteen, met Ger Slot als duopassagier nog altijd tweede, ter wijl het duo Kipping-Ten Tije beslag legde op het brons, had daar vanzelfspre kend begrip voor. „Met Langkruis wordt ik gegarandeerd Nederlands kampioen, maar in het algemeen belang moest ik wel begrip opbrengen voor deze beslis- (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. Een nieuw gesprek tussen René Notten en manager Hans Kraay van Ajax heeft gisteravond geleid tot de ondertekening van een voorlopig contract tussen de 24-jarige middenvelder-verdediger van FC Twente en de Amsterdamse club. Zo als bekend heeft Notten nog een verbintenis van een jaar met FC Twente, dat al heeft laten weten naleving daarvan te verlangen. Op het slotnummer van de gister avond door regenval vertraagde finales kwam de titelprolongatie van Gaby Minneboo bij de amateur-stayers uiterst Zeer bizar was het treffen Ardijans- jah-Hartoch. waarmee de Indonesiër weer een scalp aan zijn gordel van smaragd bevestigde. Voor Hartoch bete kende deze nederlaag een terugval naar zijn vertrouwde 50 percent-basis. Deze achtste ronde stond sterk in het teken van de Nederlanders: Timman won in 29 zetten van Jansa, die het Engels als taal wel redelijk beheerst, maar op he.t schaakbord in de gelijkna mige opening nogal stotterde. Langeweg kwam weer helemaal terug met een knappe, strak positionele overwinning op Velimirovic. i JSs 'V v jSSSgl ,s' A' 'X-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13