JES-FESTIVAL IN OOSTENDE Lennaert Nijgh speelt hoofdrol in MOET KNOKKE VERVANGEN Dynastie der Kleine Luyden JJ PATRICIA PAAY, EEN MEISJE MET HEART TOP DE POP POP DERTIEN I l Long Tall Earnie op film Mick Softley Nederlandse ploeg samengesteld ZEVENDELIGE JUBILEUMSERIE VAN NCRV Liza Minelli gescheiden J Cultuur per fiets U: de Teerling in SOOSACENDA i Oud-burgemeester van New York als acteur Mia Farrow kreeg schadevergoeding \e<' eo Schaapjes op het droge? SSSSWLI 0NTV1IGE1 boekenboeken boekenboekenboeKenboeken* boekenboekenboekanboekaal boeken boekenboekenboeken! 9 25 JÜLT KUNST 197 4 DONDERDAG Drama en vorm - raagt Nieuw soort teksten Tachtig teksten ieid ft» ling r Ze is pas 23 jaar oud maar ze gaat al heel wat jaartjes mee in de amusementswereld: Patricia Paay uit Rotterdam. Nooit een grote ster geweest, zal het mis schien ook nooit worden, maar HEEMSTEDE „Heel lang ge leden, inmiddels meer dan tien jaar terug, toen ik nog jong en mooi was, heb ik eens als gast bij de Haarlem se Toneelclub een gastrolletje ge speeld als jeugdig minnaar in een stuk van De Beaumarchais. Met een mooie korte broek aan. De NCRV heeft het geheel nog uitge zonden. Daarna speelde ik nooit meer iets op het toneel”. Dit zegt de welbespraakte Lennaert Nijgh om wie het een lange tijd stil is geweest na zijn bijdragen aan de elpee „Hoe Sterk Is De Eenzame Fietser” van Boudewijn de Groot. Toch heeft hij allerminst stilgezeten en zit beslist niet om werk verlegen. Begin maart van dit jaar werd hij zelfs opgebeld door Willy van Hemert. die hem vroeg een rol te willen spelen in het door hem ontworpen spel „Dynastie der Kleine Luyden”, hetwelk een NCRV-jubileumpro- duktie gaat worden. „Het avon tuurlijke trok me wel. Kijk ik ben iemand die dat dan gewoon doet en later wel ziet of het verkeerd uitpakt of niet”. Ook romanuitgave wél één van die doorbijtertjes die hun mogelijkheden binnen hun genre en klasse optimaal benutten. Dat doet deze Patricia. Ze is één van Neerlands meest gevraagde sessionzangeressen, heeft een eigen koortje én een popgroep: Heart. (Van onze rtv-redactie) de HOLKEMA WARENDORF- VAN BUSSUM. LENNAERT NIJGH irdam. ARBEIDERSPERS-AMSTERDAM RUP VAN WOERKOM (ADVERTENTIE) Patricia Paay met „Heart”. 1 aes en haar ÏLS lens Zijn concert van zondagavond is gra tis. Voor „spil” Patricia Paay zou een eventueel succes van Heart voor DE REIZIGER (fragment) geef de reiziger een stoel geef hem brood en droge kleren laat hem zitten bij de haard hij is overal geweest hij die alles heeft verloren hij die nooit iets heeft bewaard haal flessen uit de kelder en haal muziek in huis laat iedereen het horen de reiziger is thuis DE BEUK-AMSTERDAM. Een bun del verhalen van R. Blqstra: „Goud blinkt”. ik graag wilde doen. Maar losgezien van Hare Majesteits ambtenaren kan 4k er van bestaan, dus zuiver van het schrij ven van liedjes. WENEN. De Oostenrijkse minis ter van Onderwijs en Cultuur, dr. Fred Slnowatz. is achter zijn bureau in Wenen vandaag gekomen en is de cultuur naar het volk gaan brengen per fiets. De 45-jarige socialist begon maandag aan een fiets- en wandel tocht van vier dagen om de culturele behoefte aan de wortel te peilen en zonodig te bevorderen. Hij zei dat hij op het denkbeeld kwam toen hij besefte dat hij enkele vrije dagen had voor de o pening van de Salzburger Festspiele, hoogtepunt van de Oosten rijkse culturele kalender. De minister schijnt verkeersopstop pingen en oploopjes te veroorzaken, maar ook applaus te oogsten voor zijn oorspronkelijke gedachte. „Die kroeg dat is een soort thuis voor me. Ik voel me er erg geborgen. Ik ben er niet alleen. Er heerst een soort ver bondenheid. Ja en ik kan me misschien ook meer permitteren dan anderen er te komen; uiteindelijk verkeer ik in een gebied dat nog steeds zo vogelvrij is als kermisartiesten en wat dies meer zij.” 1. (1) Sugar baby love Rubettes; 2. (2) Love of life Earth and Fire; 3. (3) O. K. Chicago Resonance; 4. (4) The night Chicago died Paper Lace; 5. (9) Let your hair hang down Catapult; 6. (10) Rock the boat Hues Cor poration; 7. (7) Band on the run Paul McCartney en Wings; 8. (8) Die goeie oude tijd Gerard Cox; 9. (19) If you go away Terry Jacks; 10. (22) Tonight Tony Sherman; 11. (14) Ah 1’amore Mouth and MacNeal; 12. (5) Music in the air US; 13. (17) Papa was a poor man Jack Jersey. LONDEN. (AFP) De in Engeland wonende Amerikaanse actrice Mia Far row, echtgenote van pianist en dirigent André Previn, heeft woensdag van News of the World, Ltd., excuses en een niet nader onthuld bedrag aan schadevergoe ding gekregen voor een artikel in de Sun in maart waarin werd gesuggereerd dat miss Farrow het bijna niet had volgehouden met de Amerikaanse acteur Robert Redford samen te werken voor de film „The Great Gatsby”. Mia Farrow had het blad in rechte aangesproken en haar advocaat zei woensdag dat zijn cliënt tijdens de op namen voor de film „in de beste ver standhouding” met Redford gewerkt had. De Sun verklaarde dat zijn bericht afkomstig was geweest uit een bron die als volstrekt betrouwbaar had gegolden. 25009 n ■MH lijk een toneelspel was. Maar ik geloof niet dat de tijd rijp is voor het schrijven van een stuk voor het beroepstoneel. search voor gedaan. Ik maak er dan weer de romanuitgave van, bewerk de serie tot boek. Dus eigenlijk het omgekeerde van hetgeen te doen gebruikelijk is met grote produkties. Het wordt dus in ro man vertaald door mij. Maar eerst zijn er de opnamen waar, dacht ik, bijna duizend mensen aan zullen meedoen, dus ik ken ze echt niet allemaal. Op Konin ginnedag was er een opname in Leiden met alleen al vijfhonderd figuranten. Een absoluut uniek gebeuren. Het speelt onder mensen die beslist geen enkele vinger in de pap te brokke len hebben. Enfin de titel zegt genoeg. De gebeurtenissen die de mensen ontre gelen zijn trouwens wel historisch, hoe wel je die niet ziet. Die vallen buiten beeld. De moord op Willem van Oranje bij voorbeeld en de Hoekse en Kabeljauwse twisten, dat zijn motorische krachten die de zaak sturen. Het speelt dus zuiver onder mensen die te lijden hebben on der, of profiteren van degenen die het allemaal te vertellen hebben oftewel de ,Big Shot’. Het interessante vind ik in derdaad dat je het allemaal zo van vader op zoon olijft volgen. Soms wor den ze oud en soms sterven ze jong. Dit gaat zo door tot in het jaar 1566”. De opnamen van „Dynastie der Kleine Luyden” zijn in volle gang. Daarna zul len Lennaert en zijn vriendin Anja in de Jonge Jacob (een stalen Urker kotter van achttien meter met een 135 pk dieselmotor) de wal verlaten voor een vakantie op het water. Een uitrustva- kantie, want Lennaert schrijft nooit aan boord. Ook niet in de kroeg waar hij toch door de week bijna altijd te vinden is. Ik ben nu tien jaar bezig en voel me er een beetje deemoedig door. Op een gegeven moment krijg je hoe langer hoe minder praats. En daarom zeggen men sen misschien dat mijn teksten wat minder in het vlees snijden dan vroeger. Maar er komen een nieuw soort teksten. Een tekst als „De Reiziger” is daar dacht ik wel een van de eerste van.” I ..Het is een goed stel mensen, heel gevarieerd van stijl. Ik heb het grootst mogelijke vertrouwen in ze. Wat Oos tende ons zal brengen is natuurlijk niet van tevoren te overzien. De concurrentie is nogal stevig, vooral uit Engeland, maar ik heb toch goede moed. De BRT zal het Jes-festival via radio en televisie op de voet volgen. Zwitser land en Nederland willen het festival rechtsreeks of later via de radio uitzen den. Een nieuwe aanwinst voor de be kende Regenboog-serie van West Mo reland: „Rebellenwerk”. Spannend en avontuurlijk is het verhaal van de jonge Australische jager, Andy Gil more, die een eenzaam leven leidt in zijn jachtterrein met de dingo’s. Wim Hofman schreef een fantas tisch verhaal: „Koning Wikkepokluk, de merkwaardige zoekt een rijk”. En dat is dan geen gewoon rijk ,een stuk land, maar heel iets anders, iets veel waardevollers. De schrijver maakte zelf de goed getroffen illustraties. AMSTERDAM. Het Jes-festival, zo noemen de Belgen het feest dat hopelijk de rol van Knokke gaat overnemen: het Jong Euro-Songfestival, dat op 6, 7, 8 en 9 augustus in Oostende gehouden gaat worden. Oostende gaat dit festival nu vbor de zesde keer organiseren, maar eigenlijk nu pas komt het door het wegvallen van Knokke in de publieke belangstelling. Een herdruk van het bekende werk van Prof. dr. H. C. Rümke: „Levenstijdperken van de man”. Het boekje zelf heeft met een eerste druk in 1938 en nu de 12de kennelijk alle tijdperken overleefd en met succes, want het is nog altijd het lezen meer dan waard. gers. „Mevrouw Visser” zingt op veel platen in, hetzij alleen hetzij met haar koortje van vier waarin ook zusje Yvonne. In die combinatie zijn bovendien al vele jingles voor Hilver sum 3, Veronica en reclamefilmpjes uit de stembanden gerold. Leuk en afwisselend werk, vindt Patricia, maar haar troefkaart gaat toch naar Heart, de groep die groot moet groei en. „Het is een zevendelige dramaserie. Ik speel de hoofdrol in deel twee. Het systeem is gewoon zo, dat het de lijn volgt van vader op zoon. Het begint met een vondeling in de abdij van Elten in 1270, waar het kind door de nonnen wordt opgevoed. Een kind van heel ge wone mensen. Die krijgt dan weer een zoon en dat ben ik. Het verhaal is uiteraard fictief, maar de genoemde po litiek en religieuze tendenzen niet. Van Hemert heeft daar ontzettend veel re- „Wat ik bijvoorbeeld ook erg vind is dat men zo weinig nadenkt over de reactie van de platenmaatschappijen op het in de zeer nabije toekomst wegval len van de zeezenders. Want die vallen weg, dat weten we allemaal. En dat zal z’n weerslag hebben, zoals het dat in En geland gehad heeft en de platenmaat schappijen zullen zich terugtrekken op veilig. De ruimte voor experimenten met nieuwe artiesten en met andere zaken in die richting zal wegvallen. Ze zullen meer en meer op safe gaan spelen. Kwaliteitsverbetering krijgt een flinke knauw, vooral het vernieuwingsproces. Daarom moet er noodzakelijkerwijs ge komen worden tot de produktie van gesubsidieerde grammofoonplaten. Nor maal in de handel verkrijgbaar. Dus de prestige-objecten van de platenmaat schappijen liggen toch in de winkel.” Lennaert Nijgh zal voorlopig niet meer schrijven. Hij moet zich zoals hij zelf zegt „weer opladen”. De intensiteit van de vorm, daar moet volgens hem de tijd aan sleutelen. „Zo’n tekst is zo gecomprimeerd, dat dat spanningen opwekt. Na die opnamen is er die vakantie en misschien ga ik daarna eindelijk eens aan het boek over het water beginnen. Daar wil ik eigen lijk vier maanden onafgebroken aan werken, maar ja de belasting. ïk ben bijna uit die belastingschuld. Ik heb het de afgelopen twee jaar financieel ver domd moeilijk gehad en daardoor weinig tijd gehad om aan dingen te werken die Long Tall Ernie en zijn Shakers hebben deze maand meegewerkt aan een korte Nederlandse speelfilm van Matthijs van Heiningen waaraan ook Willeke van Ammelrooy en twee leden van de Family-cast meededen. De Shakers tre den op in hun normale hoedanigheid, dat wil zeggen als groep met leden van hun bloedeigen fanclub als figuranten. De film „Stiletto" komt in september in de bioscopen in het voorprogramma van een grote nieuwe Nederlandse speelfilm. De Shakers die de liefhebbers dan op het witte doek kunnen zien hebben overigens één wijziging ondergaan. Hank the Knife, de basgitarist, kon niet meer tegen de spanningen van het reizen en optreden op en heeft plaats gemaakt voor Rockin’ Robbie, ex-Robbie Verwey van Brainbox en Amsterdam. Levensverzekeringen helder als glas Korte Voorhout 20 Den Haag Tel. 070-469262* NEW YORK. (AFP) Een rechtbank in New York heeft woensdag echtschei ding uitgesproken in het huwelijk van actrice en zangeres Liza Minnelli en de Australiër Peter Allen. Het paar, dat in 1967 was gegrouwd, leefde sinds 1970 al gescheiden. Miss Minnelli is 28, haar ex-man 30. „Daarin streef ik naar een uiterste eenvoud van woorden. De mensen horen een liedje en lezen het niet. Je kunt het niet onmiddellijk terughoren op de radio. Ja, de economie van woorden dat is wat ik me probeer eigen te maken. Het versimpelen van de teksten. De rol van de muziek is veel groter en daarom streef ik naar die eenheid tussen muziek en tekst. Kijk het Nederlandse lied lijdt een tikkeltje aan aanstellerij, omdat ze soms naar omschrijvingen zoekt in een poging artistiek te wezen, maar eigenlijk uit schaamte voortkomend. Ik gebruikte ineens „ik hou van jou” en dat is geen weerbericht, het is een perfecte medede ling waar niets meer bij kan. Ik onderga alleen maar eerlijke emoties en voor mensen die daarvan houden; daarvoor schrijf ik”. de groep bestaat veel belangstelling in Engeland, onder anderen van Da vid Bowie, Steve Harley van Cockney Rebel en Chinn Chapman een bekroning zijn van jarenlang hard werken en als zangeresje kleine suc cessen oogsten. Maar Patricia heeft nog een paar potten op het vuur. Zo is op de hit „There’s music in the air” van US de stem van Patricia overheersend boven die van de niet zo muzikaal geschool de maar wel enthousiaste platenplug- single „Hang „Stronger” dat In Rosebud van regisseur Otto Pre minger is Lindsay een Amerikaanse se nator en vader van een van vijf jonge meisjes die aan boord van een jacht op de Middellandse Zee door Palestijnen zijn ontvoerd. In een scène moeten Lindsay en dé acteurs Claude Dauphin en Hans Werner van een agent van de CIA die wordt gespeeld door Peter O’Toole, kij ken naar een film van hun naakte, ontvoerde dochters. Opnamen zijn tot dusver gemaakt op Corsica, aan de Franse Rivièra en in Parijs, en acteur Lindsay moet nog voor de camera’s verschijnen in Hamburg, Berlijn en Israel. Otto Preminger over acteur Lindsay: „Hij heeft de statuur en presentie van een ster. Niets met hem beheefde te worden overgedaan”. Mick Softley speelt en zingt zondag avond 28 juli vanaf negen uur in „De Teerling”, Kleine Houtstraat 58 in Haarlem. Softley hanteert voor zichzelf de betiteling „straatzanger” en dat is hij ook jaren in Engeland (Londen) geweest. Zijn kwaliteiten rezen echter dermate opvallend ver uit boven die van zijn collega’s, dat Softley de bedompte open lucht kon ruilen voor de al even bedompte maar meer bewierookte lucht van de platenstudio. Softley heeft de afgelo pen jaren een paar elpees gemaakt die hem herkenbaar maken als een fijnzinnig artiest in de folkrocksfeer. „De Nederlandse toneelsituatie is daar te instabiel voor. Ik wacht op de volheid des tijds, ik heb geen haast. Die mensen hebben het al moeilijk genoeg en zitten niet te wachten op mijnheer Nijghs toneeldebuut. Laat ze nog maar even darren. Ik ben nu eenmaal geen vorm vernieuwer. Ik grijp niet terug naar het klassieke, maar dat wat men onder het klassieke verstaat is eeuwig. Ik wil mijn publiek nooit vervelen. Je moet de men sen kunnen laten lachen en huilen. Een man als Brecht wist dat, zijn epigonen niet. De meest treurige misverstanden die daardoor ontstaan zijn, die zijn nog vrijwel dagelijks te zien en horen' in tot theaters verbouwde panden in gans Eu ropa. Vorm is ondergeschikt aan hetgeen ik wil en daarom neem ik uitsluitend de vormen die ik beheers. Maar dat tijdlo ze, dat zal me nooit loslaten. Ik voel Shakespeare aan en Euripides, die heb ben hetzelfde gevoeld. De idee van wat een katarsis eigenlijk is en een stuk gedramatiseerde propa ganda kan dat volgens mij nooit. Zoiets boeit volgens mij alleen maar een groep gelijkgestemden. Een dramaturg zou Al lendes ondergang kunnen gebruiken voor een stuk en daarmee een monu ment creëren. Allende is ten onder ge gaan aan zaken die mij niet vreemd voorkomen. Daarvoor heb ik een te lage dunk van de Latijnsamerikaanse sfeer. Politiek is geen aparte zaak. Het zit overal, het zijn de mensen. Ik ben geen lid van iets. Ik ben toeschouwer en voel me transparant en zie toe. Ik zwijg. Ik spreek pas als ik het gevoel heb ergens iets zinnigs over te kunnen zeggen. Er ontgaat mij weinig.” Geen reden voor Patricia als zange res, haar man Gerard Visser als bas sist, Okkie Huijsdens op orgel en zang, Mac Sell op gitaar en Ton op ’t Hof op drums om er teleurgesteld de brui aan te geven. Heart kreeg opkik- kers uit de vele geboekte optredens en niet in het minst het stukje ac teerwerk in de VARA-tv-serie „Waaldrecht”. De daarin gezongen compositie „Beautiful Woman” staat nu op de B-kant van Heart’s derde single: „Lovemaker”, een plaatje dat het al aanmerkelijk beter doet dan de twee vorige. De ploegen die aan dit zangfestijn gaan deelnemen, komen uit België, West-Duitsland, Spanje, Engeland, Zwit serland en Nederland. De begeleiding wordt straks verzorgd door een combo van Glen Rock en het radio-dansorkest van de BRT onder leiding van Guy Grynrock. Nederlands jurylid is Harry van Hoof, Nederlands ploegleider Frans van Klingeren. De ploeg die Van Klingeren heeft samengesteld, is inmiddels bekend: Sas kia Martijn, Heddy Lester en Fon Kle- ment. Dezer dagen hebben ze als ploeg voor de eerste keer proef gedraaid: in het bejaardentehuis „Eykenhove” in Hoofddorp. Niet helemaal zoals de be doeling was, want Heddy Lester kon niet meezingen. Toen zij dezer dagen met haar manager na een optreden in Utrecht een tussenstop maakte op weg naar huis, werd de auto gestolen. Daarin lagen behalve twee fonkelnieuwe gitaren ook Heddy’s arrangementen en de piano partijen. In aller ijl zijn er nu nieuwe arrangementen in de maak, maar voor Heddy’s gemoedsrust is het allemaal niet al te best. Fon Klement gaat naar Oostende met vier nieuwe liedjes die hij zelf geschre ven heeft, zowel de muziek als de En gelse tekst. Saskia Martijn die zichzelf begeleidt met piano en gitaar, komt met twee Nederlandse nummers, een Frans („La Valse”, van Jacques Brei) en een Engels nummer, een stukje uit Jesus Christ Super Star”. Frans van Klingeren over zijn ploeg: W haalbaar. Ook in 1974. De fiskus ten spijt Want de rente op onze m Staats- en Gemeenteleningen zal dan hoog zijn. w Uw verzekeringadviseur weet precies hoe dat, op 'n veilige manier, kan Raadpleeg hem voor u onder de wol gaat De goede verzekeringadtieotn kent E*L. Alt de beste L Voor de oudere kinderen weer een fijn en spannend boek van Alet Schouten: „De Koekoekshof.” Het eenvoudige huwelijk van Jan en Re né Bereclauw verandert op slag als onverwacht een onbekend familielid, oom Sieb, hun leven binnentreedt, die zich als oude erfoom en grote wel doener presenteert. Hun hele leven verandert.... maar niet voor niets. Een uitstekend boek. Bovema zag er vorig jaar zelfs een nieuwe Nederlandse topformatie in en sleurde enorm aan Heart’s debuut- on”. Maar evenals in februari van dit jaar uitkwam, kwamen de grootse tot hun recht. Het publiek had Heart nog niet erkend. campagnes niet SPECTRUM-UTRECHT: Prisma Kennis en Ontwikkeling-reeks: Jo hanna Treichel-Rabitz: „De eerste Levensjaren”. De schrijfster is psy chologe en zij neemt in dit boekje duidelijk afstand van een „ouderwet se opvoeding”. Geen autoritaire op voeding, maar meer de kameraad schappelijke begeleiding, die het zelf vertrouwen stimuleert. Een kleine handleiding voor ouders en kleuter leidsters en degenen, die met verzor ging en/of opvoeding van kinderen te maken hebben. Bij deze uitgever in de Aula-Pa- perback: „Moderne Kosmologie” door D. W. Sciama. De schrijver gaat uit voering in op het probleem van de oorsprong van de elementen van het Veel Nederlanders voelen PARIJS. Oud-burgemeester John Lindsay van New York City maakt zijn debuut als filmacteur in een rol die van hem vraagt te kijken naar een film van naakte meisjes onder de titel Rosebud. Lindsay zei woensdag tegen verslagge vers in Parijs dat hij acteren niet moei lijk vond. „Je moet weten te acteren als je aan politiek doet en een politicus heeft alles om een goed acteur te zijn”, zei Lihdsay. In het najaar verschijnt bij uitgeverij Strengholt het boekje getiteld Tachtig Teksten. Alle op de plaat verschenen teksten zullen er in staan, behalve de vertalingen. Het bestrijkt de tien jaar dat Lennaert nu bezig is tot en met de elpee „In Dé Uren Van De Middag” van Astrid Nijgh. Hij heeft sommige refrei nen weggelaten, opdat het een wat lees baarder geheel wordt. Maar er zitten ook een aantal nieuwe teksten bij. Tek sten die nimmer op de plaat verschenen, teksten ook met een wat zuiverder poli tieke lading. Over het in zekere zin falen van de in 1966 begonnen revolutie bijvoorbeeld, of een als uitgangspunt genomen citaat van Mao-tse Toeng. „Er is mij misschien wel eens een sociale desinteresse verweten, maar neem nou het hoorspel „De Muizen”, (in 1972 door de AVRO uitgezonden, RvW) dat is een brok sociale gerichtheid. Het is een ontroering die ik teweeg breng. Misschien ben ik wel een cultuurpessi mist, maar ik heb niet voor niets de opbouw in de gedaante van de klassieke tragedie weergegeven. Het is de morele overwinning van de held verheffen bo ven diens fysieke ondergang. Zie Allende in Chili en zoiets gebeurt er in dat hoorspel ook, dat overigens oorspronke- boekenboekenboekr nbn»k«i«* bockenboekenboekenboekaal boekenboekenboekenbockenl boekenboekenboekenboelMM boekenboeken boekenboekenboekenboeken! Paradiso, Weteringschans, Amster dam, vrijdag: Jazz met Jimmy Heath, Curtis Fuller. Billy Higgins, Stanley Cowel en Sam Jones; zaterdag; Mem- fis Bend Concert met Banzai uil België in het voorprogramma. De Teerling. Kleine Houtstr. 58, zond.av.: Mick Softley. Scuff, Lingestr. 1, elke zo.midd.: discodansen. Zodiac, A’damsevaart 142, elke av. beh. ma. en di.: disco. De Poort van Velsen, Plein 1945, IJmuiden, elke di.: jazzcafé. De Ark, Kerkplein 5, Velsen-Zuid, vr. en zat.: soos. Can-Can, Stoofsteeg 1, elke avond: bar-dancing-disco. Moulin Rouge. Kleine Houtstr., elke av.: bar-dancing-disco. Club Bluesette, A. C. Krusemanstr. 34, H’lem-Oost, vr., zat. en zo.av. bar-dancing-disco. Toegang vrij. De Weijman, Santpoort, elke av. beh. maandag: disco. 'SA unucnaiiuuis vueieii H nattigheid als het om beleggen gaat, m Door de wol geverfde mensen richten hun blikken buitenslands. Jammer, want dank zij de levens- verzekering-projekten van e&L zijn juist In Nederiand forse resultaten haalbaar. Ook in 1974. De fiskus I WO

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9