PIET VAN KATWIJK HOOPT OP EEN OPLOSSING: ADO in strijd MAKARYSJTSJEV BESTE MEESTER om Europese KAPLANS VALS SPEL beker MOCHT NIET BATEN 4 Vedetten aan ’t werk Van den Hoek nog aan top SRRH PACKMAN NIET IN HOOGOVEN- Telstar wisselt TOERNOOI oefenpartner STREEKSPORT I I O ■I t 1 r- m r - i 11 SPORT DINSDAG 30 JULI 1974 Begrijpelijk Afgezwakt - 1 (Van onze sportredactie) 1 Lachen s Geruisloos 4 (Van onze sportredactie) Jo Förster uit Heerlen, lid van die (Van onze sportredactie) i* (Van onze sportredactie) Atletiekinstuif succes (Van onze atletiekmedewerker een kans te geven in de wereldkampi oenschappen op de weg, hebben we hetn gekozen. Echt niet alleen omdat hij toch al achtervolger in Canada was. Ik zou het intussen wel redelijk vinden als we in de toekomst de diverse ploegleiders van de merkenteams een voorkeur van volgorde vragen als het erom gaat welke renners van hun team in eerste instantie mee moeten”, aldus Förster. Springbokken. Op dit nummer werd Ol ga Commandeur van Suomi vierde met 10,82 m. Dit Suomi-atleetje won de 100 m. voor meisjes b in de goede tijd van 13 sec. Bij de dames won Lida Valk van DEM het discuswerpen D met een worp van 29,50 m. Nanda Tol van Suomi werd tweede met 20,22 m. en haar clubgenote Greet Stam derde met 16,62 m. Lida Kuijs won de 100 m. dames C in 13,3 sec. met Annie Bellen op de tweede plaats in 13,9 sec. Op de 1500 m. voor dames ging Tiny Mantje als vijfde door de finish. De DEM-atlete liet een tijd van 5.14,8 sec. noteren. Plonie Scheringa kwam uit op 5.38,3 sec. Piet van Katwijk is de woordvoerder van het tweetal als hij toegeeft dat de beslissing van Liebregts wel begrip maar toch ook enig onbehagen teweeg heeft gebracht. „Ik kan het standpunt van onze baas begrijpen”, aldus de recente winnaar van de Acht van Chaam. „Maar zowel Priem alsook ik hoeven toch niet het slachtoffer te worden van een ge vecht tussen sponsors en KNWC, Wij zouden graag in Canada van start gaan. Van een wereldkampioenschap kun je altijd wijzer worden”. HAARLEM. Raak-Nicols zal de fi nale om de Europese honkbalbeker moe ten winnen om volgend seizoen zeker te zijn van deelname aan dit evenement. iDit in tegenstelling tot wat deze krant gisteren meldde. De Haarlemmers heb ben na kampioen Sparta, geschorst voor wedstrijden om de Europa Cup, name lijk niet alléén de tweede plaats in de voorbije competitie behaald. Het Haagse ADO verzamelde evenveel punten maar de uitslagen in de onderlinge duels met Nicols vallen in het voordeel van eerst genoemde ploeg uit. ADO is daarom gerechtigd de plaats van Sparta in te nemen. BAD NEUENAHR (SID). De West- duitser Erwin Derlick heeft de zesde etappe van de amateurronde van Rijn land Palts gewonnen. Hij legde de 158,5 kilometer, van Kirn naar Bad Neuenahr, af in 4 uur, 7 minuten en 32 seconden. Aad van den Hoek blijft eerste in het algemeen klassement. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Ludek Pachman, de uitgeweken Tsjechische schaakgroot meester, is niet uitgenodigd om deel te nemen aan het Hoogovenschaak- toernooi in januari 1975. Alleen als er in de grootmeestergroep „uitvallers” zijn zou Pachman eventueel een kans maken. Intussen gaan er in de Neder landse schaakwereld geruchten over een boycot van Nederlandse schakers tegen het toernooi, wanneer Pach man, die onlangs bij een Westduits toernooi onder Russische pressie van de deelnemerslijst werd geschrapt, in IJmuiden zou moeten ontbreken. Bij de jongens zegevierde Peter Hurk- mans op de 100 m. Hij liep dit sprint- nummer in 11,8 sec. en hij versloeg Jan Commandeur van Suomi, die 11,9 sec. De finale van dit seizoen tegen Nettu- no, Italiaans kampioen van ’73, vindt plaats in het weekend van 22 september. In elk geval staat vast dat de clubs zullen spelen om twee gewonnen duels de plaats van de ontmoetingen wordt bepaald bij loting en die geschiedt 17 augustus in Apeldoorn. Nettuno, met vijf Amerikanen, bereik te de eindstrijd na een 7-1 overwinning op Mannheim. De Duitsers bezweken pas na de vijfde inning - tot dan toe waren de Italianen niet verder dan 1-0 geko men. Het is echter onjuist van Liebregts om te beweren dat Pijnen en Schuiten niet waard zouden zijn deel te nemen aan de titelstrijd. Deze renners hebben heus wel bewezen waartoe zij in staat zijn. Schui ten was de laatste maanden de sterkste amateur die Nederland had. Om hem BEVERWIJK. Ondanks de vakan tieperiode trokken de instuifwedstrjjden van DEM en Suomi in het Beverwijkse sportpark Adrichem een redelijke be langstelling van de atleten. Tijdens deze wedstrijden werden enkele uitstekende prestaties geboekt. Vooral het jonge ta lentje Bea Wiarda van AV Horror uit Friesland deed van zich spreken. Dit 15- jarige meisje heeft al het meisjesrecord discuswerpen op haar naam staan met een worp van 45.34 m. Voorbeelden van schaaktechnisch be drog (want de schaakmachine was ei genlijk meer boerenbedrog) of valsspelen zijn vrij dungezaaid - de snelschaakwed- strijden even buiten beschouweing gela ten want wat daar soms gebeurt tart iedere beschrijving. Maar in de elfde ronde van het IBM-schaaktoernooi werd de geschiedenis dan toch verrijkt met een tweetal gevallen, die wel niet beide onder opzettelijk valsspelen gerangschikt kunnen worden maar daarnaast beslist niet door de beugel konden. De meestergreep beleefde ten afscheid ook al een vechtronde. Winnaar werd Makarysjtsjev, de zwak gestarte Russi sche jongeling die echter ijzersterk gefi nisht is. Ligterink miste hierdoor zijn handhaving in de meestergroep met een frustrerend halfje. Erg fraai is de twee de plaats van Hans Böhm, die ook al een half punt te kort kwam, maar dan voor zijn meesterresultaat. Opmerkelijk was het elan waarmee de Belg Boey zijn inzinking in het midden van dit toernooi te boven kwam, en de rijke naoogst van Ardijansjah, die met vijf uit zes finishte. DE LUTTE/BARCELONA Johan Neeskens en Piet Schrijvers, de belang rijkste getransfereerde spelers van dit jaar trokken gisteren voor het eerst het tenue van hun nieuwe werkgevers aan. Neeskens deed dat in Barcelona, waar het team van die naam aan de pers werd voorgesteld (zie foto boven). De Nederlander kreeg bij die gelegenheid zjjn clubembleem opgespeld, dat hij op het moment van deze foto nog node miste. Het Heerlense Sportcommissielid kon geen antwoord geven op de vraag of een chef d’équipe, Piet Liebregts, het recht heeft zijn renners een startverbod op te leggen voor een wedstrijd die zij als KNWU-lid moeten rijden. „De juridische kant van deze zaak is mij onbekend”, aldus Jo Föstera. „We hebben zoiets nog nooit meegemaakt. Ik geloof wel dat Het duel Telstar-ADO ’20 is overigens niet van de baan. Het vindt nu plaats op donderdag 15 augustus, eveneens om 18.30 uur. De ontmoeting valt in een periode dat Telstar zich in het recratie- centrum Spaarnberg gedurende vier da gen op het nieuwe seizoen prepareert. Het Telstar-verblijf in Spaarnberg sluit aan op de trip die de club van 9 tot 12 april naar Hongarije maakt. Het zaalvoetbalteam van Kennemer- land nam in de sporthal te Egmond aan Zee deel aan een zaalvoetbaltoernooi en wist daarbij slechts een van de drie partijen in winst om te zetten. In het eerste duel tegen Het Karrewiel leden ce nog niet ingespeelde Haarlemmers een kansloze 6-2 nederlaag. Beide tegen- punten waren van nieuwkomer Peter Lechermann. Tegen Sprenklin-boys liep Kennemerland weliswaar een 1-0 ach terstand op, maar Lecherman en Roel Hopman deden daarna de winstkansen keren: 1-2. In het derde treffen met Kickers nam Kennemerland door Hop man een 1-0 voorsprong, maar moest tenslotte toch nog met een 2-1 nederlaag genoegen nemen. De eindstand was: 1. Kickers 6 pnt; 2. Het Karrewiel 2 pnt; 3 Kennemerland 2 pnt; 4. Sprenklin-boy» 2 pnt. Piet Schrijvers meldde zich gisteren in het trainingskamp van Ajax in De Lutte (zie onder). Gisteravond speelde Ajax de traditionele oefenwedstrijd tegen WKE Emmen, dat voor 7.500 toeschouwers met 101 werd geklopt. Geels was met 30 topscorer. Steffenhagen en Arnold Mühren namen twee goals voor hun rekening. Schrijvers stond nog niet tussen de palen, die eer was voorbehouden aan Heinz Stuy. Bij Ajax ontbrak Jan Mulder, die opnieuw met een knieblessure sukkelt. Nadere bijzonderheden hierover wilde men nog niet kwijt. Ruud Krol ontbreekt nog in het trainingskamp omdat hij voor zaken in West-Duitsland verblijft. 9, De directeur van het Hoogoven toernooi, Piet Zwart, vond het maan dag nog voorbarig te spreken van een boycot. Hij had het gerucht ook al vernomen doch informatie bij Kick Langeweg en Hans Ree had hem geleerd dat dit tweetal nog nergens van gehoord had. „Overigens zijn de uitnodigingen voor de grootmeester groep al in mei de deur uitgegaan en op die lijst bevindt zich niet de naam van Ludek Pachman. Dat is niet zo vreemd wat er zijn heel wat goede grootmeesters en volgens „de elo- rating” is Pachman niet de beste van hen. Wij hopen wel op een sterke grootmeestergroep straks in januari”, aldus directeur Zwart. Hij vervolgt: „Alleen van Hübner en Mecking hebben wij nog geen bericht binnengekregen De anderen waren positief, zij het dan dat de namen van de Russische grootmees ters pas half oktober worden bekend gemaakt. Zo ook die van de Russi sche meester en de Russische dame voor respectievelijk de meester- en de damesgroep. Mocht er van de grootmeestergroep iemand uitvallen, dan willen wij overwegen Pachman uit te nodigen. Of dan de Russen en de Tsjechen verstek zullen laten gaan is een andere zaak. Ondenkbaar is dat niet, ze veranderen nogal eens van mening in die landen. Wij wachten het vustig af”. Geruisloos, maar tevens ook tragisch, was de nederlaag van Langeweg tegen Ribli. Er lijkt iets met de Nederlander aan de hand: zijn concentratievermogen is dermate aangetast dat hij de wed strijdleiding geregeld verzoekt de toe schouwers verre van zijn bord te hou den. Het naspelen van ztfn partij ach teraf, waartoe ik door deze oekaze ge dwongen was, leerde mij dat Langeweg een remise-achtig pionneneindspel op tempo liet glippen. Sharp had geselecteerd, maar toen ik las dat Schuiten en Pijnen de voorkeur kregen, werd ik woedend”, zegt Lie bregts. „Op dat moment dacht ik ontniddellijk aan enkele jongens uit mijn ploeg die moesten thuisblijven. Henk Poppe nota- bene etappewinnaar in de Tour, kwam immers niet eens in aanmerking voor een plaatsje bij de reserves. En Fedor Den Hertog was toch niet voor niets de best geklasseerde Nederlander in de Ronde van Frankrijk. Nou, duidelijker kan toch niet aangegeven worden hoe fout de Sportcommissie is geweest”. Jo Förster wil in ieder geval wel kwijt dat de Sportcommissie niet van plan is de eenmaal gekozen ploeg te wijzigen. „Alleen als wij van de betrok ken coureurs een afmelding krijgen, komt er verandering in het team. We houden ons dan aan de volgorde van reserves. Daarna kijken we wel verder”. Piet Liebregts: „Maandag heb ik een brief naar de KNWU geschreven waarin ik mijn bezwaren heb uitgelegd. Ik heb in die brief de hoop uitgesproken dat er, via een gesprek, nog tot een aanvaard bare oplossing kan worden gekomen. Het gaat hier om het belang van de wieler sport en van de sponsors”. Bayern M)nchen heeft de pogingen om de Poolse ster Robert Gadocha in te lijven nog niet opgegeven. Jan Krekels is in het Belgische Lom mer derde geworden in een wedstrijd over 145 kilometer. De Belg Jos Jacobs won. De Nederlandse rolhockeyploeg heeft op de WK gewonnen van Australië: 6-1. Alfredo di Stefano wordt vrijwel ze ker trainer van Sporting Lissabon. De Davis-Cupwedstrijd Sovjet-Unie Tsjecho-Slowakije is bij de stand 2-2 wegens de duisternis gestaakt. De finaletweekamp tussen de Russen Karpov en Kortsjnoj begint op 15 sep tember in Moskou. De winnaar wordt wellicht tot kampioen uitgeroepen om dat de titelhouder Fischer zich terugge trokken heeft. Bert Trautman, ex-doelverdediger van Manchester City wordt voorlopig voor drie maanden trainer van Indene- sië. Fred Imhoff won bij Enkhuizen de wedstrijd om het NK solo. Engeland heeft nog vier wickets no dig om vandaag in de eerste testmatch tegen Pakistan de 44 runs te scoren die nodig zijn voor de overwinning. Ad Zonderland, hulptrainer van Fey- enoord, zal Georg Kessler opvolgen als oefenmeester van PEC Zwolle. De Ajacied Zoltan Varga speelt een oefenwedstrijd bij FC Sevilla. Feyenoord heeft de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Nice met 5-3 gewon nen. met name Kees Priem en Piet van Katwijk, de twee Frisol-renners die door hun ploegleider een verbod kregen opge legd om deel te nemen aan het wereld kampioenschap, zich flink gedupeerd voelen”. liet noteren en Sjaak Hurkmans, die tot 12,4 sec. kwam. Peter Esseling (DEM) won het verspringen jongens a met 5,83 m. Hier werd Sjaak Hurkmans tweede met 5,72 m. Bij de heren won Henk Kleine (DEM) het discuswerpen D met 32,64 m. Flip Kleine werd vierde met 27,62 m. Veteraan Henk Steeman wierp de discus nog 26.46 m. De 1500 m. C leverde een tweede plaats op voor Kees Fluitman van DEM in 4.18,1 sec. Jan van Acker (Suomi) ging als zesde door de finish in 4.25,2 sec. In de d-klasse werd Koos Kiers van DEM tweede in 4.27,9 sec. De Suomi-atleten Gerard Hermsen, Eddy Schik en Wim Kok kwa men achtereenvolgens tot 5.01 sec., 5.06,9 sec. en 5.07,7 sec. Martin Tourney van DEM liep de 100 m. in de d-klasse in 12,8 sec. Henk Steeman liep deze afstand in 13,2 sec. Sportcommissie van de KNWU, kan de woede van Liebregts begrijpen. Maar de Limburgse representant in een van de belangrijkste bestuursorganen die de wielrenunie kent, wil toch ook onmid dellijk enkele beweringen van Liebregts afzwakken. „Kijk, als wij een ploeg gaan samenstellen in samenspraak met de sponsors, is het eind zoek. Iedereen wil dan alleen maar zoveel mogelijk renners van zijn firma naar het wereld kampioenschap”. Zowel Van Katwijk als zijn Zeeuwse ploegmakker hebben het nieuws rond de samenstelling van de WK-ploeg overi gens uit de krant moeten vernemen. „Ik heb Liebregts opgebeld om te horen wat er nu eigenlijk aan de gang was”, vertelt Van Katwijk. „Hij heeft ons gezegd dat morgen nader over de hele zaak wordt gepraat. In Schoten wordt namelijk de Grote Scheldeprijs, een Belgische klas sieker, verreden. Daaraan netnen wij met een Frisol-ploeg deel. Nogmaals, ik hoop dat alles nog in orde komt, want ik zo ugraag naar Canada gaan. En als het verbod van Liebregts blijft? Ja, dan weet ik op dit moment echt nog niet wat ik doe”. Uitslagen: grootmeestergroep He ronde: Planinc (Joeg)-Sosonko (Ned) rem.; Velimiro- vic (Joeg)-Jansa (Tsj) 0-1; Ree (Ned)-Tlm- man Ned rem.; Lombardy (USA)-Ivkov (Joeg) 0-1; Ribli (Hong)-Langeweg (Ned) 1-0; Donner (Ned)-Toekmakov (USSR) 0-1; Csom (Hon)-Gel- ler(USSR) »,4-%; Kaplan(USA)-Knaak (DDR) 0- 1. Stand na 11 ronden: 1-3: Jansa,Ivkov, Tukmakow 8: 4: Ree 7; 5: Ribli 6Va; 6: Geiler; 7-8;Tlmman, Csom Sli; 9 Planinc 5- 10-12: Langeweg. Velimlrovlc, Sosonko 4*,4; 13-15: Lombardy, Knaak, Donner 4; 16. Kaplan 3. Meestergroep 11e ronde: Dely (Hong)-Ardij- ansjah (Indon.) 0-1; Boey (Belg)-Debarnot (Arg) 1-0; Makarichev (USSR)-Ligterink (Ned) 1-0; Böhm (Ned)-Enklaar (Ned) 1-0; Hartoch (Ned)-Ghizdavu (Roem) 1414-: Vogel (Ned)- Popov 6; 6-8: Ghizdavu, Hartoch, Ardijansjah 7; 2-3: Boey, Böhm 614; 4-5: Debarnot, Popov 6; 6-8: Ghizdovu, Hartoch, Ardljansjha Sti; 9: Ligterink 5; 10: Enklaar 5; 11: Dely 4; 12: Vogel 3li. HEERLEN-DORDRECHT. Piet Lie bregts is nog steeds woedend. Hij neemt geen woord terug van zijn beschuldigin gen aan het adres van de KNWU- sportcommissie, die wei Roy Schuiten en René Pijnen sterk genoeg achtte om deel te nemen aan het wereldkampioen schap op de weg in Montreal, maar Frisol-renners als Fedor den Hertog en Henk Poppe buiten de ploeg hield. „Schuiten heeft een fantastische tijd ge realiseerd als achtervolger”, merkt Lie bregts op. „In het grote wegrennerswerk als beroepsrenner is hij echter nog een beginneling. Hij heeft hooguit vijf crite ria van 100 kilometer achter de rug. Trouwens, waaraan heeft Pijnen zijn uitverkiezing voor Canada verdiend?” De uitslag is 1. Derlick (WD) 158 5 kilome ter in 4.07,32, met tijdvergoeding 4.07 12;2. Nyffeler (Zwl) 4.08,37, met tijdvergoeding 4.08,27 3. Groche (WD) 4.08,37, met tijdvergoe ding 4.08,32; 4. Verschueren (Belg) 4.11,28; 5. Eons van Katwijk (Ned); 10. Herman Snoey- ink (Ned) allen in de tijd van 4.11,28- 11. Albert Scheffer 4.11,28 ;14 Aad van den Hoek 4’33’26’ 16' Ad Gevers 56- Jan Aling Algemeen klassement: 1. Van den Hoek (Ned) 22 uur 19 minuten en 24 seconden; 2. Thaler (WD) op 2.04; 3. Prchal (Tsj) op 2.21; 4. Van Katwijk (Ned) op 2.22; 5. Zeman (Tsj) op 4.06; 12. Gevers op 9.02; 13. Snoeyink op 9.18; 14. Scheffer op 9.38; 40. Aling op 27.16. AMSTERDAM Hoewel scha ken in principe een doodeerlijk spel is met sterk burgerlijke tendensen, is het in de geschiedenis herhaalde malen voorgekomen dat er gepoogd werd op de 64 velden bedrog te ple gen. Het beroemdste geval is na tuurlijk de schaakmachine die in het begin van de vorige eeuw, toen de industriële revolutie nog moest beginnen en er van IBM-computers nog geen sprake was, zijn veelbe- wonderde zegetocht langs de Euro pese hofhoudingen en toernooizalen maakte, totdat bleek dat er een mannetje in zat dat toevallig erg goed kon schaken. (Van onze sportredactie) VELSEN. In de plaats van de Heemskerkse tweedeklasser ADO’20 is eersteklasser Wilhelmus uit Voorburg donderdagavond (18.30 uur) sparring partner van eredivisieclub Telstar. Wil helmus verloor zaterdag met 2-0 van Kennemerland, dat in de derde klasse van de zaterlagcompetitie uitkomt. De gramschap van de Frisolploeg- leider richt zich vooral tegen het feit dat de sportcommissie zonder in spraak van sponsors de WK-ploeg heeft samengesteld. „Diverse firma’s die een profploeg op de been houden, stoppen jaarlijks tonnen geld in de wielersport. Als het gaat om de belangrijkste een- dagsrace van het seizoen, mogen de sponsors uit de krant vernemen welke renners wel en welke niet zijn gekozen. Dat is een blunder van bondszijde. Als men een renner van Tim-Oil bijvoor beeld Jan Krekels, in de ploeg had opgenomen, zou ik niet kwaad geweest zijn. Evenmin zou ik dat geweest zijn indien men Jos Schipper van Ormas- Bij de wedstrijden op Adrichem wierp zij de discus 43,12 m. Ook het kogelsto ten meisjes leverde voor haar een zege op met 13,23 m. Lies Kleine werd op dit nummer derde met 12,45 m. en zij eindigde achter Jennifer Smit van „We willen niet het slachtoffer worden van gevecht Frisol-KNWU” Velimirovic was met wit tegen Jansa een van zijn bekende va-banque-ko- ningsaanvallen begonnen. De Tsjech, die tot ieders verrassing een van de kans hebbers op de eindzege is, pareerde de dreigingen actief en weloverwogen. Het gevecht kostte beide spelers echter veel tijd, zodat zij beiden nog maar enkele minuten overhadden voor een dozijn zetten. Midden in die tijdnood speelde Jansa zijn toren naar a2; Velimirovic had zijn gedachten kennelijk zozeer op de zwarte rokadestelling geconcentreerd, dat hij, terwijl hij nadacht, opeens de zwarte toren van het bord nam alsof deze er helemaal niet thuishoorde en per vergissing aan de rand van het bord was blijven staan. Valsspelen? Nee natuurlijk, en Velimirovic putte zich dan ook uit in verontschuldigingen toen Jansa hem met een nijdige klap op de klok en het terugzetten van de toren op a2 aan het onrechtmatige van zijn daad herinnerde. Maar toch: de concen tratie was verbroken en de zaal gierde natuurlijk van het lachen; ga er onder die omstandigheden maar aan staan, als de stelling bovendien nog kookt als een heksenketel. De afgebroken stand was dermate scherp dat niemand zich aan een oordeel waagde. Uiteindelyk won Jansa, wat weer het immer vermakeljjke beeld opleverde van een Velimirovic die met knallende zetten in de analyse zjjn gelijk probeerde te bewijzen. Was dit al een voorval om over naar huis te schrijven, wat de Amerikaan Kaplan in tijdnood tegen de dromerige Oostduitser Knaak klaarmaakte kon ab soluut niet. Eigenlijk had de wedstrijd leiding allang in moeten grijpen, want Kaplan hield de linkerhand op de klok, zette met zijn rechterhand en drukte bovendien tot tweemaal toe eerst zijn klok in voordat hij zijn zet deed (andere waarnemers spraken zelfs van drie- of viermaal). De tijdwinst die Kaplan met dit incorrecte manuaal behaalde was enkele seconden; niet veel zult u zeggen, maar misschien toch juist die paar se conden die anders zijn vlag hadden doen vallen. Gelukkig won Knaak in de twee de zitting alsnog overtuigend. Waarom de wedstrijdleiding niet tus senbeide kwam? Ach, Knaak stond toch al goed of gewonnen, interventie had zijn concentratie misschien verstoord: zoiets als de voordeelregel bij voetbal dus. Toch vond ik dat Kaplan voor dit soort streken de gele kaart niet zou misstaan. Een pracht van een ronde ditmaal: met uitzondering van Ree-Timman (een vriendendienst noemen we dat) en Csom-Geller (de Rus heeft duidelijk af gehaakt) viel er veel te beleven. Toek- makov versloeg in tweede zitting de zieke Donner, die ditmaal het verloren staande eindspel tegen de ijzige Rus toch echt verloor, en Ivkov kende geen gena de met father Lombardy, die in een vuurrode blazer gigantisch ten onder ging.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11