s gunstige omstandigheden begonnen Agenda „Speliade” in geheel Velsen onder Hoogovens beloonde idee Speelgroep „Trotto” met middeleeuwse muz ALLEEN MET JE GEMEENTEBESTUUR VAN VELSEN FANTASIE FELICITEERT IJMUIDER HARMONIE II ft cursief rclatie(J) O V ii B iek in Velsens „Beeckestij 11:^® lijftirilte'1 -Kir" i ii®. E* I ai lw i if a r Dl K een brief met de volgende inhoud: Fototentoonstelling in Kerkrade een eerste prijs heeft behaald, ontving het secretariaat van deze vereniging van het ge meentebestuur van Velsen Heemskerk Ti n n - langstelling verheugen. De Speliade is voor iedereen en concentreert zich maar liefst op vijftien plaatsen in de gemeente. Wijk aan Zee Castricum Velsen-Noord Zandvoort „Beeckestij Velsen-IJmuiden Beverwijk In het kader van de „Toer-in Noord-Holland” zullen door de speelgroep „Trotto” uit Rotter dam in Velsen twee concerten worden verzorgd, met als aan vangstijd respectievelijk 19.30 en 20 uur. Het eerste is gepland voor vrijdag 2 augustus in de hal van „Beeckestijn”, met een program ma van muziek uit de periode van 1250 tot 1650 uit de Neder landen, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Spanje en Italië, va riërend van lyriek en dans, tot drank- en liefdesliederen. Bij een eventueel grote belangstel ling wordt het concert in het noordelijk koetshuis gegeven. In en om Haarlem Nadat bekend was geworden dat de IJmuider Harmonie op het Wereldmuziekf estival in (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In alle delen van de gemeente zijn maandag de kinder- vakantiefeesten „Speliade” begon nen. Dit jaarlijks terugkerend fes tijn, waar door ieder kind, zonder dat het lid is van bijvoorbeeld een speeltuinvereniging aan kan worden deelgenomen, mocht zich zoals elk F s 1 èmww kruimels Tiet tweede optreden volgt vrijdag s- ,s*-« 19 en 21.15 U.: U.: en 21.30 p. „Papil- 20 uur: met o.a. „Toni te Moge u er in de toekomst in slagen I 130 w.g. Burgemeester en wethouders van Velsen. „Met bijzonder genoegen heeft ons college kennisgenomen van de hoge onderscheiding, die de IJmuider Har monie ten deel is gevallen voor haar optreden tijdens het Wereldmuziek- festival in Kerkrade. Uw vereniging heeft in het verle den reeds bewezen tot grote presta ties in staat te zijn, maar het moet voor u toch wel een zeer grote vol doening betekenen dat u tijdens dit ook internationaal sterk bezette festival een eerste prijs kon verove ren. Eveneens willen wij gelukwensen uw dirigent, die erin slaagde ge steund door uw bestuur om de beide korpsen op een zo hoog moge lijk muzikaal niveau te brengen. Wij zijn er trots op een vereniging in onze gemeente te mogen hebben, die op zo mooie resultaten mag bo gen. Met dit succes en met de goede resultaten, die ook het tamboer- en trompetterkorps tijdens het festival wist te bereiken, wensen wij u en uw leden van harte geluk. het thans bereikte peil te handha ven”. ,.My 21.15 u. Deze tentoonstelling is daarna tot en met zaterdag 24 augustus dagelijks (met uitzondering van maandag) van 14 tot 17 uur voor het publiek geo pend. De scheidende raadsleden worden binnenkort onthaald door de burge meester. Bij hem thuis. „Kruitje roer me niet’’ sprak de beurtschipper, toen hij langs Buiten huizen stoomde. Als Ijsland z’n visserij grenzen nog een paar keer verlegt, wordt IJmui- den automatisch de thuishaven. De Bolle glip wel eens door de mazen van het net. Volgens de strandbewoners is een cel bij hun huisjes best rendabel. Al is het maar voor de inbrekers. Me mo gev dat van liet feu bru eve r«< Hel ger een pla Als het schoolvakantie is en je vrien dinnetjes zijn toevallig allemaal een dagje met hun ouders uit, dan ben je wel gedwongen je alleen te amuse ren. Dat is niet zo moeilijk wanneer je in de buurt van het Pleiadenplant- soen woont en je krijgt van je moe der een oude deken mee. Een flesje water voor de dorst, waar ook je lievelingsspeelgoedbeest zijn deel van krijgt en met een beetje kinderlijke fantasie krijg je dan een tafereeltje dat onze passerende fotograaf onmid dellijk tot actie inspireerde. 21.15 „Tora, I een aar De pol kei in gez Nu we pol de opi vo< en ten kis kis kis BIOSCOPEN Marquette Theater, Ruysdaelstraat. 20 uur: „The Sound of Music”, 14 uur: „De kinderen van kapitein Grant”. I oet- 67; 52- éér kr< 84; tw> bel 56; set dri éér set Wi; In de IJmuidense vishallen vinden ze dat de tongen van de Urker vis- fileerders scherper zijn dan hun mes sen. I mii 10,; 6.91 zal 1 de wc eni ha: n n In deze omgeving is „Trotto” even min een onbekend ensemble, doordat in 1973 onder een verheugende be langstelling in „Beeckestijn” drie con certen werden verzorgd, welk succes aanleiding is geweest voor deze nieu we invitaties. Het gaat er de IJmuidense arts niet om dat er veel fondspatiënten aan het strand zitten. Ze houden doodge woon niet van zand in hun schoenen. Op elke lokatie stellen de leiders en leidsters grotendeels zelf hun program ma samen. Grote evenementen in het totaalprogramma zijn gepland op don derdag en vrijdag. Donderdags spelen de activiteiten van alle vijftien Speliadepunten zich af op het strand van IJmuiden. Er is dan een groot voetbaltoernooi met een heuse pool, maar dat is nog maar een klein onderdeel van het gevarieerde program ma. Op vrijdag 9 augustus wordt in de Sporthal Zeewijk afscheid genomen van de vakantiespelen met een Jeugdvariété, waarbij ook indiaan „Kluk kluk” van de „partijerige” zal zijn. Deze groep is verleden jaar voor het eerst in het openbaar opgetreden, waarna al spoedig meerdere concer ten moesten worden verzorgd in de meest uiteenlopende ruimten, zoals oude en moderne kerken, sociëteiten en theaters. Zo werd onlangs ook medewerking verleend aan een uit zending in het kader „Nederland-Mu- ziek.” der tamboerijn en darabucca), traver- zo, Ierse harp, kromhoorn, sordoen en zink (een houten blaasinstrument). En omdat een speelgroep met vroege muziek zonder zang nauwelijks denk baar is, telt „Trotto” dan ook vier vocalisten. 19 en uur: De heer A. Bleijendaal uit Heemskerk (links op de foto) hoofdwalser bij koud- bandwalserij II geeft aan de hand van een situatieschets toelichting op een door hem ontworpen idee om een zodanige verandering aan te brengen aan de koudwals, dat de installatie sneller in bedrijf kan worden gesteld. Het sector- hoofd van de koudwalserijen ir. K. W. Beyen luistert aandachtig toe. Hoogovens beloonde dit voortreffelijke idee met f 2.250 en een zilveren ideeënspeld. WIJK AAN ZEE TENTOONSTELLINGEN Herv. Kerk. Julianaplein. Fototentoonstel ling van scheepswrakken van B Snijders en expositie prentenkabinet J. van der Linden- geopend van maandag tot en met vrijdag van 19 tot 21 uur. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 14 uur: Sawyer’’, 20 uur: „The Great Race”. Ook in Velsen-Noord is de Speliade, zelfstandig georganiseerd door het buurtcentrum „De Mei”, onder gunstige omstandigheden ingezet. Er had zich hiervoor immers een groot aantal kinde ren gemeld, waar de vrijwillige leidsters en leiders talrijke attracties voor hadden uitgedacht. Een daarvan was de familie Dolfirama (Hotel Bouwes Palace). Dag. om 10.30, 12 14 en 16 uur. Avondshow dl., vrij, en zat. 21 uur. Bowllngcentrum (Burg. Van Fenemaplein). Dagelijks geopend van 16-01 uur en zo. 14-W uur. Wie weet waar je nog een mouw- kruiper kunt plukken? Gelieve ons te bellen. Telefoonnummer 15389 in IJmuiden. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: „De Kanonnen van Navarone’’. (geprolongeerd). DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen da gelijks te bezichtigen van 14-17 Uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks behalve maandag 14 tot 17 uur; expositie plastieken, zeefdrukken en tekeningen van Bert Meinen; woensdag 14.30 uur: poppenkast Jan de Noord met „De bomenvreters.” Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Oude Raadhuis, dagelijks van 13 tot 17 uur.: tentoonstelling, „Flevum en de Romeinen in Velsen.” 9 augustus in de oude Engelmundus- kerk in Velsen-Zuid, waarvoor het programma bestaat uit werken van de late renaissance en de vroege ba rok. Op blokfluiten, gamba’s, traverso en clavecimbel, zullen aldus composi ties worden uitgevoerd van Sweelinck, dr. John Bull, Ortiz, Turini en Fres- cobaldi. De speelgroep „Trotto”, welke naam werd ontleend aan een middel- eenuws speelmanslied, is ontstaan in 1972, toen enkele studenten, die een groot deel van hun vrije tijd besteed den aan muziek uit de middeleeuwen en renaissance, elkaar ontmoetten en tot samenwerking besloten. Aanvan kelijk begonnen zij als kwartet, maar kórt daarop breidde de groep zich uit tot zeven musici, waardoor ook de mogelijkheden groter werden. Het huidige instrumentarium be staat aldus uit blokfluiten (in lengte variërend van vijftien centimeter tot een volle meter), slagwerk (waaron- In het noordelijk koetshuis van het landgoed „Beeckestijn” zal vrijdag 16 augustus om 20.30 uur een tentoon stelling worden geopend van de foto grafe Lies Wiegman uit Wassenaar. Voor de geëxposeerde foto’s werd zij geïnspireerd door een toespraak, wel ke in 1856 tot de Amerikaanse rege ring werd gericht door Seattle, het opperhoofd van de Duwamish-India- nen. Deze maakte hierin zijn grote zorgen kenbaar over de toekomst van zijn land dat aan de blanken was verkocht, zodat hij en zijn stam wer den gedwongen zich in een reservaat terug te trekken. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat, tiur: „Erotisch speelgoed”, 19.30 Tora Tora!” Luxor Theater, Breestraat. Ion". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie tekeningen en aquarellen van Jan Camphuis; geopend tot 1.8 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Huize Scheijbeeck, Velserweg. Expositie produkten van handtapijtknoperij Klnheim; geopend tot en met 3 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur. augustus. Het Huis in de Duinen (Herm. Heyermans- weg 1, Zandvoort). Werken van Jac. Thljsse, boeken, tekeningen, schetsen, onder de titel Bloemen en haar vrienden.” Geo pend dag. 10-12 u., 15-17 u. en 13-21 uur. T.e.m 31 augustus. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat 17, Zandvoort. Tentoonstelling werk van kunstli- thograaf Aart van Dobbenburgh. Geopend dag. 10-12 u., 15-17 u. en 19-21 u. Zond, 14-17 u. T.m. 11 aug. DIVERSEN Grote Markt: Straatfestival: woensdag 13 u. Poppentheater Mijko (Peuzelaarsteeg 4). Woensdag 14.30 u.: Een knotje spinnewebben- wol. Kennemer Sporthal (Van Riebeecklaan). 29 juli t.m. 9 aug.: Stuif-Stuif voor kinderen van 6 .t.e.m. 13 jaar. Geopend ma. t.e.m vrij. 9.30- 16 uur. Kathedrale Basiliek (Leidsevaart). Bezichti ging schatkamers van de kathedraal. Geopend van 10.30-12.30 en 14.30-16.30 uur. Wijkcentrum Europawtfk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman di. 10-12 uur. De Waag (Spaarne 29). Geopend op dond. en zond. v.a. 10-01 en vrij, en zat. van 10-02 uur. VVV Haarlem (Stationsplein). Open dag. 9-2 u., zond. v. 11-14 en 17-19 uur. Stadskweektuin (Kleverlaan 9). Bloemen en planten. Kassen met tropische planten. Geo pend 16 uur. Rondvaart door Haarlemse grachten: ver trek bij Houtbrug, dag. 10, 11, 13, 14 15, 16, 17 u. Zat. en zond. 16 u. naar Groenendaal. Excursies op aanvraag. Tel. 023-241080 en 324859. Thüsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Vogel en plantentuin. Geopend di. t.m. vrij. 9-12 en 13.30-17 uur Zat. en zond. 9-17 uur. Bezoekerscentrum De Duyvetil (ingang Vo- gelenzangseweg bij Oase, Aerdenhout). Na tuurproject „Bomen en bos’’, aangevuld met bijenkas. Elke zondag 13 uur: duinwandeling o.l.v. gids. Bezoekerscentrum Kennemerduinen (ingang Koevlak tegenover de Watertoren aan de Zeeweg, Overveen). Dagelijks geopend van 9- 17 uur. Haarlem Bowling (Orionweg, Delftlaan). Ge opend ma. t.m. vrijd. 13.30-02 uur, za. en zon. jeugdbowlen 11.30-13 30 uur. „Le magnifique’’, 14 j. Dag. „Kuifje en het haaienmeer”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) „Vrolijke ontucht in Tirol”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21 name is nobody”, 14 j. Luxor „The Sting”, 14 j. r „Thunderball” 14 j Studio -- look now’’, a.i. TENTOONSSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Per manente tentoonstelling collectie schilderijen van Frans Hals en andere schilders uit de Haarlemse School, zilver, glas en antieke meubelen, poppenhuis en oude apotheek. Prentenkabinet: expositie boeken uit eigen bezit. T.m. 1 september. Geopend ma. t m. za. 10-17 u., zon. 13-17 u. Iedere zaterdagavond 20.30-22.30 uur. T.m. 7 september. Teylersmuseum (Spaarne). Tentoonstelling Nederlandse tekeningen uit de 18e eeuw uit eigen bezit t.m. 4 aug. Permanente tentoon stelling schilderijen en tekeningen, tevens mineralen, kristallen, historische instrumen ten, fossielen e d. Open di. t.m. za. 10-17 u. le zondag van de maand 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst, schilderijen, kunstnijverheid, tentoonstelling Het vreemde houten gezelschap”, foto’s van snijwerk van Middeleeuwse koorbanken en misericorden. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. Zond. 14-17 uur. Preekstoel (ingang Gasthuispoort, t.o. Kleine Houtstraat 93). Collectie religieuze goederen, geopend di., do. en za. 10-12.30 en 14-16 30 uur. Cruquiusmuseum (aan de Ringvaart bij Heemstede). Oud-Hollandse molen maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Tel. 02508- 854. Geopend dag. 10-12.30 u. en 14-16.30 uur. Theehuis geopend dag. van 8-24 uur. De Hallen (Gr. Markt). Geopend dag, 10-17 uur, zond 13-17 u. T.m. 8 aug. Vleeshal: Tentoonstelling in samenwerking met Arnhems Openluchtmuseum van oude gebruiksvoorwerpen: „Wie wat bewaart, die heeft wat.” Vishal„Spoorstijl”, met o.a. bewegwijze ring stations vanaf 1908. Wachtkamer le klasse station: (Haarlem Stationsplein), .Spoorstijl” over station Haar lem, Stationsplein. T.m. 18 aug. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout- plen 13). Zomertentoonstelling met werk uit de moderne Haarlemse School 1900-1950, met o.a. Bob Buys, R. Gerbrands, A. J. de Booy etc. Geopend ma. t.m. za 10-17 uur. T.e.m. 3 aug. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158): overzichtstentoonstelling van werk van Rie Cramer. Geopend dagelijks 14-17 uur. Beh. maandags t.m 31 juli. Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2, Heem stede). Expositie werken van Antoine Tanes olieverfschilderijen en krijttekeningen van Anne Huitema, tekeningen van Barbara Zit- trer en olieverfminiatuurtjes en keramiek van Jan Haans. Geopend wo. t.m. za. 13-18 u., dond 19-21.30 u„ zond. 13.30-16.30 uur. T.m. 1 sept. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Schilderijen van Pieter Wester, sierkleedjes van Anneke Wester, keramiek van Han Boe- rigter. Geopend dagelijks 13-17 uur. T.m. 9 MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). 20 u.: Orgelconcert door Günter Kaunzlnger. Bij het lezen van deze toespraak werd Lies Wiegman getroffen door de vooruitziende blik van Seattle. Zij begon daarop de door hem opgeroe pen beelden als het ware hard maken, om te laten zien hoe het eenmaal was en wat er in de loop van honderde jaar van is geworden. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 19 en 21.30 u.! J 13.30 en 15.30 u.: a.' Halsplein) ’Tirnl” 1R (Houtplein) 14, 19 en 21.15 nnhndv” 14 1 "(Gr. Houtstr.) 14, 18.45 14 j, Roxy (KI.’ Houtstr.) 14.30, 19 en “(Gr. Markt) 19 en 21.30 u.: „Don’t a.l. Dag. 14.15 u.: „Pinocchio”, a.l. De familie Van der Woerd tijdens haar demonstratie van het kaarsentrekken en het vlechten van bijenkorven in Velsen- Noord. De dinsdag werd vandaag begonnen met een picknick voor de kleuters in het Wijkeroogpark, waarbij voor de middag een fietstocht naar het strand op het programma staat, bedoeld voor de oude ren. De bustocht naar Amsterdam voor woensdag is reeds geheel volgeboekt. S a Van der Woerd uit Zoelen, welke een interessante demonstratie gaf van het trekken van kaarsen, om daarnaast in een andere kraam bijenkorven te ver vaardigen. Deze familie opereerde met dit unieke handwerk voor de eerste maal in de IJmond. |v JINI J-.r «..rfliliN - A -jnijF 'JfSÏ 4rtjiff,4ilSlllltó

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4