REE GEPAKT DOOR STERKE PLANINC Koersen Westduitser op doping betrapt Britten door Zweden verslagen AAD VAN DEN HOEK FIASCONARO NIET HEERST IN RIJNLAND OP EK ATLETIEK SPORlMSffl Eindspurt bracht Haarlemmer de vijfde zege RON SMIT WINNAAR OEFENDUELS SANTPOORT-RONDE Clubtitelstrijd van tennisjeugd Haarlem-selectie nu gelijk aan Kennemers Franse profs in Montreal Husers terug in Amsterdam L M-w 1 si 17 1974 AUGUSTUS SPORT 1 DONDERDAG N Wanhoop AMSTERDAM - Als om het boze gemompel in de pers over de remi ses van de vorige keer te logen straffen, hebben de grootmeesters van het IBM-schaaktoernooi er in de 13e ronde een massale knokpar tij van gemaakt. Eigenlijk waren alle partijen interessant, drama tisch, spannend en wat niet al. Veel strijd 1 1 F Ei 1 gi 1 'ftf Schakers knokten zich leeg in dertiende ronde Knaak Planinc: in supervorm tegen Hans Ree. voor nu Martin (Van onze wielermedewerker) Ron Smit ontvangt bloemen van Ronde •miss Ingrid Kossen na zijn overwinning honderd In het nederlaagtoernooi bereikte De Kennemers van alle amateurtegenstanders van Haarlem de beste score (een zege van 63 voor de amateurs); reden voor Haar- lem-voorziter Hut de eersteklasser bij het begin van de ontmoeting een beker te overhandigen. in de Ronde van Santpoort. Rechts de heer Schols, voorzitter van de organise rende Harddraverijvereniging. in de De uitslag 1. R. Smit, Haarlem, de 80 km. in 1.56.13; 2. R. van Trigt, Hillegom; 3. C. Moritz, Amsterdam; 4. Jo Brink, Haarlem; 5. D. Groen, St. Pancras; 6. R. Bakker, Berkhout; 7. C. Hoogedoorn, Zwanenburg; 8. Sj. Schuitemaker, An- dijk; 9. J. de Jong, Zwanenburg; 10 Th. Blom Haarlem. 13. F. Verlinden, Zwa nenburg: 14. N. Hendriks, Heemskerk; 17. J. Zomer, Zwanenburg; 20. B Langeveld, Lisse. Wanhoop in de ogen bij het volgen van Ree-Planinc. Menigeen onder u zal bij het naspelen van deze partij het hoofd schudden over c4 (waarmee de hoeksteen van de witte stelling, te weten d4, verzwakt wordt) en Pe2, wat zwart winnend aanvalsspei laat. Overigens: dit was wel Planinc op zijn best. De groot- meester-aandelen van Ree zijn er weer even door gezakt, vooral nu hij in de voorlaatste ronde tegen de angstaanja gende Velimirovic met zwart moet aan treden. Als hij dat redt is het begeerde resultaat, negen punten, wel zeker, want Sosonko zal hem in de laatste ronde beslist niet veel in de weg leggen. Ivkov kon er eigenlijk alleen maar om lachen: „Ik kon kiezen of ik één, twee of drie pionnen won, maar ik deed iets anders. Vlak voor het einde kon ik nog eens winnen met een simpel kwaliteits- De score werd in de dertigste minuut geopend door Kennemers-speler Wim Jonker. Vijf minuten voor rust maakte André Wetzel met een fraai schot de gelijkmaker. Beide keepers bij Haarlem stond Jaap Poldervaart in het doel verhinderden door goed werk verdere treffers. SANTPOORT. Na een spannend en aantrekkelijk koersverloop is de traditi onele ronde van Santpoort voor ama teurs, die woensdagavond door de Hard draverijvereniging Santpoort en omstre ken in samenwerking met de Beverwijk- se rennersclub Kennemerland als spor tief onderdeel van de plaatselijke feest- week op het vertrouwde parcours aan de Terrasweg werd verreden, op naam gekomen van de 21-jarige Haarlemmer Ron Smit. Hij was de snelste finisher van een negen man sterke kopgroep, die pas in de slotfase van de koers zijn beslag had gekregen. Met ruim drie lengtes verschil hield Smit zijn naaste belagers Rhett van Trigt en Co Moritz op afstand en kwam daarmee tot zijn vijfde overwinning van dit seizoen. DEN HAAG(ANP). Woensdagavond hebben Nederlandse eredivisieclubs een aantal vriendschappelijke wedstrijden gespeeld ter voorbereiding op de nieuwe competitie. HAARLEM. In tegenstelling tot de bedoeling van wedstrijdleider Wiersma moeten de jeugdelubkampioenschappen van het tennisdistrict Haarlem al deze maand worden gehouden. De overvolle tennisagenda verhinderde dat het evene ment, dat dit jaar voor de derde keer wordt georganiseerd, in september kon plaatsvinden. Vanwege de vakantie zijn veel jeugdtennissers afwezig, reden waarom de clubs nu met teams uitko men die aanzienlijk zijn verzwakt. jaar aan Leeds wordt assistent coach van het j: PARIJS (AFP) In Parijs is woens dag de Franse profploeg voor de weg wedstrijd voor de wereldkampioenschap pen wielrennen, die in augustus in Mon treal plaatsvinden, bekendgemaakt. De selectie bestaat uit: Raymond Pou- lidor, Georgers Talbourdet. Alain Santy, Michel Perin, Jean Misac, Jean-Luc Mo- lineris, Mariano Martinez, Francis Cam- paner, Jean-Pierre Dangulllaume, Ber nard Thevenet, Jacques Esclassan en 'hristian Raymond. (Van onze sportredactie) HAARLEM Haarlem heeft ditmaal een heel wat gunstiger resultaat bereikt tegen eersteklas amateur De Kennemers dan vorig seizoen tijdens het zogenaamde nederlaagtoernooi. Ook nu weer stuurde de eredivisieclub een combinatie in het veld van C-spelers en amateurs en die bracht het tot een 11 gelijk spel tegen de knap voetballende Beverwijkers. De Zweed Glans won de 3000 m steeple chase in 8.24.02 vóór de Engels man Davies, die 8.28.09 liet afdrukken. Bill Tancred1 (Gb) wierp 62,02 m met de discus. Lars Haglund (Zwe) werd tweede ririet 61,76 m. Alan Pascou Gb) liep de 400 meter horden in 50.20 sec. Een ^ndere Britse zege kwam op naam van David Black, die op de 5000 m zijn tegenstanders deklasseerde. Black’s tijd was 13.29.57. AMSTERDAM(ANP). Theo Hu- sers blijft toch bij FC Amsterdam. De aanvaller kwam woensdag onver- richterzake terug uit Duisburg waar hij bij de voorgenomen ondertekening van zijn contract met de Westduitse Bundesliga vereniging bemerkte dat het bestuur weigerde de eerder geda- ne mondelinge toezeggingen gestand te doen. Dat was voor Husers aanlei ding weer naar Amsterdam terug te keren en voor zijn oude vereniging te blijven spelen. 1 I I I Barry Hughes maakte van de gelegenheid gebruik om Pieter Groen (bij het Haagse VUC verworven) en de Schot Cairns te testen. De 18-jarige Groen deed in de eerste helft leuke dingen maar toonde na rust de duizend belangstellenden duidelijk een tekort aan conditie. Middenvelder Caims had het door het zoeken naar combinaties wat moeilijker maar toonde zich toch een waardevolle speler. Haarlem hoopt binnen kort te beslissen of hij een contract krijgt of niet. DIEZ (ANP) Aad van den Hoek blijft In de Ronde van Rijnland Palts opper machtig. In de achtste etappe, die uit twee gedeedten bestond, slaagde hij er welis waar niet in een ritzege te boeken, maar hy bouwde zijn voorsprong op de West duitser Klaus-Peter Thaler wel aanzienlijk uit. Voor de tweede achtereenvolgende keer had de renner uit de Ketting-stal onbarmhartig toegeslagen. De eindzege kan hem nauwelijks meer ontgaan. In de nog resterende twee ritten moet hij, zeker in Alleen Co Hoogedoorn, Dirk Groen en Co Moritz slaagden er nog in om deze demarranten te achterhalen. Piet Slikker en Cor Opdam waren ook mee in de tegenaanval gegaan, maar zij kwamen ten val en moesten de strijd staken. Van de negen koplopers waren Rhett van Trigt, Ron Smit en Co Moritz het meest actief, maar zij kregen geen kans om zich af te zonderen. Het draaide uit op een eindsprint en daarin bleek Ron Smit veruit de rapste. Hij zette zich halver wege de laatste ronde op kop, nam in de bochten alle risico’s en won tenslotte vrij duidelijk. Er was niemand die meer aan zijn wiel kon komen. In het eerste gedeelte reden de ren ners in een rustig tempo en gelukte het alleen de Westduitser Trott te demarre ren. maar hij werd kort voor het einde door een achtervolgend groepje terugge pakt. Daarbij was Albert Scheffer, die voortdurend kopwerk verrichtte. Hij kreeg geen loon naar werken, want in de eindsprint moest hij het afleggen tegen Trott, die toch nog wist te zege vieren. Scheffer moest zich met de twee positie tevreden stellen. Aad van den Hoek breidde in dit gedeelte zijn voor sprong op Thaler uit met elf seconden. Het tweede gedeelte van de etappe was interessanter, omdat Aad van den Hoek een aanval deed op Thaler, die kort na het begin was weggesprongen. Weer toonde Van den Hoek zjjn kwali teiten. Thaler werd op grootse wijze door de man uit Dirksland gelost. Van den Hoek kreeg vier man mee, maar door zijn tempoversnellingen werd de rest van het veld op grote achterstand gezet.Winnaar van de 59,5 kilometer lan ge rit werd de Westduitser Horst Brehm, die dinsdag eveneens een ritzege had offer, maar ik zag spoken. Wat moet ik daar nog op zeggen”, gebaarde de Joe goslaaf na afloop berustend. Zijn halve punt bracht hem toch nog voorlopig alleen op de eerste plaats, want Tukma- kov zag zich tegen een opeens furieus geworden Kaplan gedwongen de partij af te breken in een stelling die remise- kansen bood voor de drager van de rode lantaarn en dito baard. Die remise kwam er uiteindelijk toch, maar Kaplan had die eerder in de partij ook al kunnen forceren. Alvorens de geleverde prestaties te bespreken, moet er eerst iets recht gezet worden. Ten onrechte stond Donner bij het rijtje spelers, dat zich voornamelijk met kiftplegingen bezighoudt. Het blijkt namelijk, dat de grote Hein gekweld wordt door een kaakabces, waar zelfs een doktershand aan te pas moet komen. Om dan nog uit bijna of totaal verloren stellingen (dit laatste was op zijn partij met Ivkov van gisteren zeer zeker van toepassing) moeizame halfjes bijeen te garen, getuigt dat toch van een vech- tersmentaliteit waar we bewondering voor moeten hebben. De heren-atletiekploeg van Groot Brittannië heeft woensdag in het Olym pisch stadion van Stockholm de inter landwedstrijd tegen Zweden met een verschil van vijf punten verloren: 107- 102. De Britse dames versloegen hun Zweedse tegenstandsters met 86-59. Er Werden in de Zweedse hoofdstad enkele goede prestaties geleverd. ROME(REUTER, AFP). Marcello Fiasconaro, de Italiaanse wereld- en Eu ropees recordhouder op de 800 meter met 1 minuut en 43.7 seconden, zal zeer waarschijnlijk niet deelnemen aan de Europese atletiekkampioenschappen, die V,an 1 t/m 8 september in Rome worden gehouden. De in Zuid-Afrika geboren Fiasconaro heeft het gehele seizoen ern stig hinder ondervonden van een blessu re aan zijn linkerbeen- Dinsdagavond testte Fiasconaro zijn conditite in een trainingswedstrijd. Woensdag ondervond hij zoveel hinder van de blessure, dat hij besloot niet te starten in de Europese titelstrijd. (VS)-Toekmakow (USSR) afgebr., (DDR)-Geller (USSR) 1-0. Stand na 13 ronden: 1: Ivkov 9: 2: Toekma- kov 8’-2 en 1 afgebr.; 3: Jansa 8*,4; 4-5: Ree, Rlbli 8; 6-8 Planinc, Scom, Geiler GL; 9. Velimirovic 6- 10-13: Langeweg, Timman, Lombardy Sosonko 51414-15: Donner, Knaak 5; 16. Kaplan 314 en 1 afgebr. deze vorm, in staat worden geacht zjjn winst van bijna vijf minuten te consolideren, geboekt. Van den Hoek eindigde op de vijfde plaats maar kon met voldoening constateren, dat hij zijn grote concur rent Thaler definitief had teruggewezen. Luther King Memorial-wedstrijden het Bislet-stadion in Oslo verbeterde Noor Knut Kvalheim het nationale re cord op de mijl tot 3.56-2. De Amerikaan Marty Liquori bezette op viertiende se conde de tweede plaats. De uitslagen zijn: Nordhorn: combina tie Eintracht Nordhom-Schüttorf ’09- Ajax 1-2 (0-1) Doelpunten: Arnold Mühren 0-1, Geels 0-2, Kerperin 1-2. Toeschouwers 6500. Beek: Caesar-MVV 11 (1-1) Doelpun ten: Pijpers 1-0, Brokamp 1-1. Toe schouwers: 1500. Oud-Beijerland: SHO-FC Den Haag 0- 1 (0-1). Doelpunt: Peraziic. Toeschou wers: 1000. Heerenveen: Heerenveen-Sparta 2-3. (1-2). Doelpunten: Van Staveren 0-1, Go- lyanin 1-1, Heijerman 1-2, Golyanin 2-2, Bosman (eigen doel) 2-3. Toeschouwers: 4000. Alkmaar: Alkmaarse Boys-AZ’67 1-3 (0-1). Doelpunten: Wldbret 0-1, Mols 0-2, Van Menen 1-2, Mols 1-3. Toeschouwers: 500. Leende: Brabants amateurteam-PSV 0-9 (0-3). Doelpunten: v.d. Kuylen, Dahlqvist (2), Lubse (2), Postuma (2) en Kemper (2). Toeschouwers: 4000. Halle: Streek elftal-Rode JC 2-6 (0-3). Doelpunten: Meuser 0-1, Nanninga 0-2, Pe Goede 0-3, Pfeiffer 0-4, Steures 1-4, poerver 1-5, De Gooyer 2-5, Meuser 2-6. ’Toeschouwers: 1200. de eerste met autostart: 1. Liedla De grote verenigingen in Haarlem en omgeving zijn desondanks favoriet in deze titelstrijd die wordt afgewerkt in de leeftijdsklassen tot en met veertien, respectievelijk tot en met zeventien jaar. In totaal nemen dertien teams deel aan het toernooi dat wordt verspeeld op de banen van de Kennemer Scholenge meenschap in Haarlem. In beide catego rieën zijn HLTC en Brederode de voor naamste kanshebbers, met Bennebroek als belangrijkste outsider Elk team t staat uit vier jongens en vier meisjes waarbij is bepaald dat elke deelnemer maar een partij per wedstrijd mag spe len. Dat om te voorkomen dat alleen de sterksten aantreden. Na 115 pgfltijen worden vandaag de finales van dit voor Nederland unieke tennisgebeuren verspeeld. DEN HAAG. De uitslagen van de woens dag op Duindigt gehouden draverijen zijn: Balkbrugprijs 2040 m met autostart: 1. Karol Hagheweyde (J. van Dooyeweerd; 2.50.1 1.23.4, 2. Kuno v.d. Lente 3. Lui Tenant Dixy. Toto: Winn. 4,60. pl. 2,TO 3,60 3,19, koppel 5,50, trio 229,50 Bantprijs, 2040 m met autostart: 1. Llcrtz Roodnoot (P. Smit) 2.55.0 1.25.8, 2. Luxor A, 3. Majoor Voorne. Toto: Winn. 6,80, pl. 3,20, 2,-, 4 30,koppel 10,90. Bathmanprljs 2040 m. met autostart: 1. Iron Volann (J. de Rijk) 2.467 1.21.2, 2 Karloff B, 3. Lorrelot. Toto: Winn. 59,20, pl. 5,90, 1.40, 3,10, koppel 58,80, trio 2328,40. Isabellaprijs. 1900 m: 1. Tracy Jones (D. Weiss) 2.06.1, 2. Orient Express, 3. Pedro. Toto: Winn. 2,20, pl. 1,70, 3 30. 1,50, koppel 4,10 Barneveldprijs, 2040 m. met autostart: 1. Kapitein Schotch (L. Schoonhoven) 2.45.4 1.21.1, 2. Ivan Axkit. 3. Irresistible. Toto: Winn. 2,10. pl. 1,70 1,60 koppel 3,70, trio 78,10. Baarloprljs, 2120 m: 1. Iron (C. Larman) 2.45.5, 1.22.3, 2. Jozina du Bois, 3. Kaballus. Toto: Winn. 1.80, pl. 1.10, 1.40, 1.80, koppel 4.30, Agramprijs, 2100 m.: 1. Tudor Roussi (mej. A. Visser) 2.22.2, 2. Cleeve Hill, 3. Lady Bella. Toto;Wpnn. 1,80. pl. 1,10, 1.40, 1.80, koppel 4,30, trio 132,70. Barendrechtprijs, 1500 m.1. Niels Areta (A. Harmsen) 211.8 1.27.9, 2 Nyssa Regina, 3. Noach van Echten. Toto: winn. 5 60 pl. 2,20, 1,80, 2,10, koppel 6,00. Baarnprijs, 1600 m. met autostart: 1. Ka Bond (J. van Dooyeweerd) 2.09.1 1.20.7, 2. Jap, 3. Ino Victoria. Tot; wlnn. 4,40, pl. 2,20, 11,80, 10,20, koppel 5,50, trio. 5383,80 Bafloprijs 2040 m. met autostart: 1. Laetitia (M. C. Vergay) 2.49.5 1.23.1 2. Leitha, 3. Luccie Carbonari. Toto; Winn. 5.00, PL. 2,70, 4,60, 1,70 koppel 11,40. Totallsatoromzet: 297.655. Wat te denken van Velimirovic-Soson- ko? De Joegoslaaf kreeg met een pionof fer de aanval die hij wenste, maar Sosonko verdedigde zich met de moed in de tijdnoodfase: terwijl hij nog maar anderhalve minuut had voor een zet of twaalf, stond Velimirovic op om dood rustig een eindje door de zaal te kuie ren. Op een gegeven moment was hij zelfs uit het gezichtsveld verdwenen, zodat wij ons afvroegen wat er zou gebeuren als Sosonko stiekem een zet zou doen en geruisloos de klok zou indrukken, daarbij natuurlijk wel de denkhouding bewarend- Maar dit soort bedrog is de Russische Nederlander vreemd; het korte, droge tikje van zijn klok werd door de Joegoslaaf opgevan gen, waarna hij kwam, zag en overwon, dat wil zeggen Sosonko overschreed de tijd in een waarschijnlijk toch al verlo ren stelling. Al meteen na de start van de koers van de aanvankelijk 83 ingeschreven renners lieten er zeventien verstek gaan met onder hen kanshebbers als Jan v.d. Horst, Ruud Haller en Mathé Pronk laaide de strijd vlam door een ontsnap ping van Jan de Jong, die tijdens de Met zijn nieuwe triomf eerder zege vierde hij in de rondes van het Vondel park, Hoorn, Haarlem en Zwanenburg was Ron Smit uiteraard dolgelukkig en temeer omdat vele van zijn suppor ters er getuige van waren. „Twee jaar geleden werd ik hier in Santpoort al eens tweede”, markte hij na afloop van de strijd op, „en daarom wilde ik nu ook wel eens winnen”. Voorzitter Schols van de Harddraverijvereniging Santpoort en omstreken toonde zich tijdens de huldi ging zeer tevreden. „We hebben van prachtige strijd genoten”., sprak hij tot Smitje, „en het was een mooie koers”. Daarna mocht Ron zijn welverdiende beloning van Rondemiss Ingrid Kossen in ontvangst nemen, «vaarna hij samen met haar in een auto een ereronde over het parcours maakte. In de ronde is overigens wel het eerste dopinggeval bekend geworden. Na de etappe van maandag was de West duitser Hans Joachim Kuhn in over spannen toestand naar een ziekenhuis vervoerd. Daar werd hem urine afgeno men en het onderzoek viel positief uit. Kuhn was na afloop van de rit uitgeput van zijn fiets gevallen en enkele minu ten buiten bewustzijn gebleven Kuhn verklaarde woensdag, dat hij een middel tegen ademhalingsmoeilijkheden had in genomen en niet wist, dat het op de lijst van verboden middelen stond Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Van den Hoek (Ned.) 2945,35, 2. Thaler (Wdld) óp 4.56, 3. Zeman (Tsj) op 5.11, 4. Prchal (Tsj) op 5.19, 5. Van Katwijk (Ned) op 5.27, 6. Weibel (Wdld) op 6.10, 11. Scheffer (Ned) op 8.37, 13. Snoeyink (Ned) op 9.28, 18. Gevers (Ned) op 13.15, 40. Aling (Ned) op 34.32. Van uitstekend gehalte was de 400 meter horden. De race werd gewonnen door de Amerikaan Ralph Mann (49.0) vóór zijn landgenoot Jim Bolding (49.3) en de Tsjech Miroslav Kodesj (49.7) Dubbele Amerikaanse winst was er ook op de 200 m door Steve Reddick (20.7) en Reggie Jones (20.8). Bij internationale atletiekwedstrijden in het Olympisch Stadion van Rome kwam de beste prestatie op naam van de Italiaan Pietro Mennea, die de 200 meter liep in 20.35 seconden. Enzo dal Forno (Ita) sprong 2,17 m hoog. In het Olympisch stadion in München benaderde de 19-jarige Karola Claus (W-Dld) het wereldrecord op de 400 m horden voor dames, dat met 56,5 secon den in handen is van de Poolse Krystina Kasperczak, tot op tweetiende seconde. Twintigduizend toeschouwers zagen de door een rugblessure geplaagde Olym pisch kampioen Klaus Wolfermann 83,38 meter met de speer werpen. De uitslagen: Velimirovic( Joeg)-Sosonko (Ned) 1-0, Ree (Ned)-Planinc (Joeg) 0-1, Lom bardy (VS)-Jansa (Tsj) rem., Rlbli (Hong)- Timman (Ned) 1-0, Donner (Ned)-Ivkov (Joeg) 14-14 Csom(Hong)-Langeweg(Ned) ','2-',4, Kaplan Opmerkelijk was de eerste nederlaag van Geiler, tegen Knaak notabene. On derschatting? Geller was zichtbaar aan geslagen toen hij op de 40e zet door de klok ging in een inmiddels reeds verlo ren stand. Aardig detail: bij de analyse achteraf liet Geiler in het Russisch we ten dat hij beter had gestaan. De Oost- duitse jongeling diende hem eveneens in het Russisch ter zake van repliek. Dat Ribli zo hoog staat in het toernooi, heeft hij zeker niet aan zijn vechtlust te danken. Je krijgt soms de indruk van hem, dat hij, als hij wint, dat ondanks zichzelf doet. Zo ook nu weer tegen Timman, die een eenvoudig grapje over he’ hoofd zag en een pion verloor. En ja, dan kan Ribli het als grootmeester natuurlijk niet maken om niet te win nen. Hetgeen geschiedde, al kostte het wel moeite. Op de tweede dag van de Met nog achttien van de ronden voor de boeg kwam het dan toch tot een beslissing. Het peloton bleek moegestreden. Eerst gingen Rhett van Trigt, Sjaak Schuitemaker, Jo Brink en Jan de Jong aan de haal, waarna Rens Bakker en Ron Smit zich bij hen aan sloten. Op de Amsterdamse Bosbaan zijn de nati onale roeikampioenschappen van start gegaan. Margriet Dubbelboer en Hette Borias grepen de titel in de dames dubbeltwee. NEC-voetballer Jos Peeters is voor een jaar gecontracteerd door eredivisiedebutant Wageningen. De Nederlandse tafeltennissers wonnen in het Zweedse Göppingen van de Turkse jeugd. Onze jongens spelen nu tegen Finland in de strijd om de dertiende tot en met de zestien de plaats. De Westduitser Horst Klein werd in Stein- hude eerste in de vierde race om de Europe se zeiltitel bij de Olympia-jollen. Hij is bijna zeker van het kampioenschap. Les Cocker, die dertien was verbonden als trainer, van Don Revie, de nieuwe Engelse nationale team. Jos Schipper uit Baarn pakte plaats in de profronde van Steenwijk. Wim Kelleners eindigde als tweede en Piet van Katwijk als derde. L. Prins uit Oud-Loosdrecht prolongeerde bij Lemmer zijn nationale titel in de Pampus- klasse. Vóór Enkhuizen boekte Van de Zee de overwinning in de derde wedstrijd van de jeugdwereldkampioenschappen in de Vaurien- afdeling. Bieze leidt in het algemeen klasse ment. nationale baankampioenschappen twee maal „brons” veroverde, hoog op. De strijdvaardige Zwanenburger bracht het tot zo’n honderd meter voorsprong en werd toen weer ingerekend. Plaatselijk favoriet Hans v. d. Putte, Nico Hendriks toen al Ron Smit en Cox Hoogedoorn probeerden hun slag te slaan, maar net zomin als Hans van Leeuwen die nadien door pech van het strijdtoneel verdween en Piet Neeskens, kregen zij een kans om zich af te zonderen. Daarvoor lag het tempo veel te hoog. Nadat een kopgroep van acht man met onder andere Jo Brink, Hans Steek- ers, Jos Kief tenburg, vorig jaar winnaar in Santpoort, en Jan Overweg een ver geefse poging had gedaan om aan de strijd een beslissende wending te geven, sprong Ron Smit weg, maar men liet hem niet gaan. Smit, Hoogedoorn, Van Trigt, Moritz, Jan de Jong, die een van de vele premies van het Haarlems Dag blad op zak stak, en Bas Brouwer ble ven vruchteloos proberen om zich van de rest af te zonderen.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17