Aktiegroep „Badhuis open” gaat openbaar vergaderen Mvishal Santpoort heeft een nieuwe jonge midgetgolf-kampioen Uit onze Lady-style tam DIICH MRT0LS Hulp reddingboot mocht niet baten i Bontmodehuis ■fc- lil fel 5 BBagg Bü WEER RECORD-AANTAL DEELNEMERTJES Velsen-Noordertje bleef in Artis Wjl Wii Him 1974 FLAAT3ZLÏJK NIEUWS DONDERDAG AUGUSTUS 1 Door Ko van Leeuwen Kosten opgejaagd Sociale noodzaak Bij Dick Bartels op Wagenweg 146 in Haar lem vindt u meer dan 500 bontmantels. In prijzen van 495,- tot 4.950,- Met op alle jassen een schriftelijke garantie. Loop gerust eens bij ons binnen. 7/8 naturel bisambuik- mantel (v.a. 1,495,-). Lichtgewicht jas. Wagenweg 146 (bij het Westerhoutpark) Haarlem Tel. 023-31 65 29 Lid Ned. Ver. v. Bondwerkerijen - IJMUIDEN In de frisse hal van het gemeentelijk badhuis aan de Snelliusstraat - waarvan de in gang in de Hadleystraat is, hangt een aansporing voor badbezoekers die het niet eens zijn met de voor genomen sluiting van deze baadge- legenheid. De uitnodigende tekst ervan luidt: „Badbezoekers. Bij eenkomst op 13 augustus om 19.30 uur in de zaal boven het badhuis. Spreker: wethouder Roessingh. On derwerp: Waarom moet ons badhuis dicht? Komt allen en geef uw me ning. Aktiegroep „Badhuis Open”. Geen tegeltjes gebarsten f T fT- -SS - t (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) Zijn vader (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) i r--_ Tenslotte zegt de heer Van der Veen: „Ze kunnen gerust de prijs wat omhoog doen. Bejaarden betalen maar twintig cent, maar ik heb er echt wel meer voor over. Ik wil net zo lief drie kwartjes betalen. Maar ik wil niet aangewezen zijn op een teiltje in de keuken”. Trudy Bos: „We wisten niet wat we hoorden toen echt bekend werd dat het badhuis dicht moest. Als aktiegroep heb ben we in het badhuis gezeten en ge- Niet minder dan 108 kinderen ver schenen aan de start, met als gevolg, dat men een tekort dreigde te krijgen aan leiding, doch in het publiek werd een aantal personen bereid gevonden de aan wezige leiding te assisteren. Er is door de jeugd verbeten golf gespeeld en met het uur steeg de spanning. Een meisje kreeg door het enthousiasme van degene die voor haar stond een tik tegen de neus, maar de bijstand van een EHBO- ster en een glas frisdrank hielpen haar al snel over de pijn en de schrik heen. Een beeld van de wedstrijd om het jeugdkampioenschap voor Santpoort op de midgetgolfbaan van restaurant „Brederode”. „Je leest tegenwoordig zo vaak in de krant, in advertenties, dat je lief moet zijn voor gastarbeiders. Nou, in dat bad huis komen ze ook en toch wordt straks de deur dichtgedaan. Er komen ook veel woonwagenbewoners. In het kamp zelf kunnen ze niet douchen. De voorzienin gen daar zijn ten hemelschreiend. Ook het wijkcomité „Oud-IJmuiden" heeft zich reeds tot de gemeenteraad gericht over de badhuiskwestie, omdat veel gebruikers juist uit dit gemeente- deel zouden komen. ‘"ni •Hr „Je kunt gerust zeggen dat het bad huis in de Snelliusstraat een villa is onder de badhuizen. De hoofdzaak in die sluitingskwestie is gewoon dat de ge meente van het badhuis af wil. Ze hebben bewust de kosten opgejaagd en niets vernieuwd, om de raad te doen besluiten om de zaak maar op te heffen. Ze weten donders goed dat zo’n ketel echt geen zestig mille hoeft te kosten”. Be uitslagen waren: Groep I (13 jaar en ouder): 1 en tevens jeugdkampioen Robert Knol (beker plus ƒ40,2. Ma- riska van Heerde 30,3. Arthur Kloek 25,4. Gerard Gossen 15, en 5. Henk Westerbeek 10, r aS; B medeinwoners in de gemeente een niet rechtvaardige beslissing wacht: Groep II (tot en met 12 jaar): 1. Gert Hoekstra (Beker en ƒ40,2. Marijke Wolfs (ƒ30,—); 3. Frank Maas (ƒ25,—); 4. Walter Wolfs 15,en 5. Robert Snijders 10, Vandaag staat Santpoort in het teken van de kortebaandraverij en morgen worden de activiteiten afgesloten met een fietsrally voor de jeugd; handicapra ce voor paarden en pony’s en een Oud Hollandse Markt in de Hoofdstraat, ter wijl de kermis tot en met zaterdag voortduurt. „Dat badhuis moet open blijven. Het is een prachtig badhuis. Schoon en alles is er keurig. Je kan je kleren tenminste behoorlijk ophangen. Er is geen tegeltje gebarsten. En je hebt er tenminste de ruimte. Wethouder Roessingh had een aantal alternatieven. Trudy valt hem bij: „Die hebben we nagegaan, nou daar kun je niets mee doen. Er is nog een badgelegenheid in de Lorentzstraat, nou, dat is voor de meeste mensen gewoon te ver. Er zijn veel bejaarden onder de gebruikers van dit badhuis. Van Veen weer: „Bovendien, dat in de Lorentzstraat haalt het niet bij de accom modatie van de Snelliusstraat. Ik begrijp ’t niet Zo’n mooie gelegenheid. En er komen toch zo’n honderdtwintig tot honderdveertig baders elke week. Het zouden er misschien veel meer geweest zijn als ze nog wisten dat deze badgele genheid bestond”. De- gemeente houdt maar vol dat het teveel geld kost. Dat er een nieuwe ketel in moet van vijftigdui zend gulden. Ja, dat is inmiddels al weer opgelopen, zegt de gemeente, tot zestig duizend. Maar ze kunnen toch ook de accommodatie verkleinen en dan met een kleinere ketel genoegen nemen? Die gro te ketel was ook berekend voor de wasserij die er vroeger was. Nou, die is al lang weg. Ze kunnen toch ook een Vijf van de zes leden van de aktie groep „Badhuis Open” in het bad huis in de Snelliusstraat, dat op 19 augustus onherroepelijk dreigt te worden gesloten omdat de behoefte onder de bevolking niet groot ge noeg meer zou zijn. V.l.n.r. Trudy Bos, Frans Kievit, C. van der Veen Peter Mooien en C. Roosse. De heer Veen: „Men heeft bij de gemeente wel veel geld over voor zaken als het cultureel is. Dan mag het wel wat kosten en dan wordt er niet geke ken of er wel veel mensen zijn die het er mee eens zijn. Ik vind zo’n badhuis wel even belangrijker dan een overkap ping van het Telstarstadion”. Het is een uitvloeisel van én van de activiteiten van het groepje mensen dat ijvert om het badhuis in de Snellius straat open te houden. Buiten deze in huisvlijt vervaardigde aankondiging, gin gen er brieven naar het College ven B. en W. en naar de gemeenteraad van Velsen. Ook naar de nieuwe raad, die in september zal worden geïnstalleerd. Van der Veen: „Niemand van de ge meente is eens gaan kijken hoe de werkelijke toestand is. En vergeleken bij dit badhuis, is de badgelegenheid aan de Lorentzstraat een verkrotte woning”. Er komen diverse brieven op tafel. In één ervan wordt aan het huidige ge meentebestuur gevraagd hun beslissing op te schorten, zodat de nieuwe gemeen teraad zich er straks opnieuw over kan buigen of het badhuis nou werkelijk dicht moet. Er is ook een schrijven bij van een 64-jarige dame: „Ik betreur het erg dat zo’n mooi en schoon badhuis verdwijnen moet. Ik kom daar al jaren, en ben ook niet in de gelegenheid om zelf een douche te laten maken. Ik ben een alleenstaande vrouw, 64 jaar en onbemiddeld. Dus dan houdt alles op. Ook het Velserbad is voor mij te ver. Zomers zou dat nog gaan, maar in de winter is dat onmogelijk. Ik hoop, en met mij vele andere gedupeerden, dat u daar begrip voor zult hebben”. één schol drie wijting drie haring één 48-31; makreel één 57-50; makreel twee 39-38; makreel drie 25-18; schar 63-37; horsma kreel 13-7.20; bot 24-16; rode poon 72- 66; rode poon vier 22; poontjes 36-28; steenbolk 50; haai 92; harders 90. De besommingen waren: KW 214 12.800, SCH 25 1600, SCH 28 6700, SCH171 ƒ59.600, VL 1 1200, VL7 ƒ600, EB 28 2700, TH 24 16.700, UK 17 4200, UK 48 4400, UK 245 1400, VD 9 1400, VD 15 1200, VD 20 800, VD 25 1300, HD5 ƒ3400. Spanvissers: UK 78 en UK 107 850, UK 200 en UK 234 ƒ3900. Roose weer: „De jongeren van de Partij van de Arbeid staan helemaal achter ons. Ik kan gerust zeggen dat de P.v.d.A. deze actie steunt. In het verkie- zingsprogram was ook opgenomen dat het badhuis niet zou moeten sluiten”. praat met de mensen die er kwamen baden. Iedereen was er verontwaardigd over. We hebben zo’n honderdveertig handtekeningen van vaste bezoekers die protesteren tegen het besluit van de gemeenteraad”. De heer Van der Veen, trouw bezoe ker van de Snelliusstraat heeft zelf brie ven geschreven aan de gemeenteraad. Hij toont zich evenals de anderen veront waardigd over de plannen van de raad en het college. Peter Moojen: „Je moet er ook vanuit gaan dat elf procent van de gezinnen in onze gemeente thuis nog geen badgele genheid heeft. Het is gewoon een soci ale noodzaak dat dit badhuis open blijft.” IJMUIDEN. Woensdag arriveerden in IJmuiden: Pericles, Antwerpen; Reyk- jafoss, Felixtowe; Austvik, Sauda, IJmui den; Netty, Seaham; Telnes, Mo-I-rana, IJmuiden; Finnrose, Rochester, Velsen; Volans, Noordzee, IJmuiden; Leonid Sa- vel, Par; Bugonida, Leith; Smit Lloyd- !NSIMON-FILI/ttfN MET VERKOOP VAN vers vieeó. gelow r/M iawustne. Trudy Bos: „Toch heeft de raad met algemene stemmen besloten dat het op 19 augustus dicht moet. Volgens mij heeft de PvdA-fractie meegestemd om dat Meijer toen met vakantie was. Ik begrijp zoiets gewoon niet. Roessingh is toch zeker PvdA-wethouder. Haveni Roosse: „De gemeente gaat wel erg voortvarend te werk. Een week na de raadsvergadering waar wij met een spandoek op de publieke tribune zaten, heeft Roessingh al de leider van het PEN-jeugdcentrum naar het badhuis ge stuurd om eens te kijken of het niets voor hen was’. „Ik wil niet aangewezen zijn op een teiltje in de keuken” (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Op de derde dag van de Speliade is tijdens een uitstapje naar Artis enige consternatie ontstaan, toen bij terugkeer Week, dat de achtja rige Wilfred van der Ham ontbrak. Zo wel de directie van Artis, als de Amster damse politie werden ingeschakeld en enige uren later kwam uit de hoofdstad het bericht, dat de kleine Velsen-Noor- der daar bij de politie zat. heeft hem daar afgehaald. Oorzaak van het tijdens het vertrek uit Amsterdam niet ontdekken van de vermissing is zo vernamen wij het dubbel verkopen van een kaartje, waar door men 's morgens niet wegging met 48 kinderen, zoals werd gedacht, maar met een kind meer. IJMUIDEN. Omstreeks elf uur woensdagavond is de reddingboot „Jo hanna Louisa” uitgevaren om assistentie te verlenen bij het in Noordwijk op het strand gevaren „old-timer”-jachtje. Het mocht echter niet gelukken het Engelse jacht uit zijn benarde positie te bevrij den. Om drie uur vannacht voeren de IJmuidenaren onverrichterzake de thuis haven weer binnen. "Jeu.* Fastootje per douchecel nemen, dat kost een stuk minder” De heer C. Roosse, zelf geen klant in het badhuis, maar aktielid omdat hij meent dat er voor een aantal van zijn Venus, Bergen; Gooiland, Bremen; Jan- M. Goole; Capelle, Hamina, Velsen; No- binov, Southampton; Basra, Antwerpen; 11, Cont. Plat, IJmuiden; Zodiac, Mario, Hamburg; Faience, Goole; Crescenoe, Gent. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Irish Gate, Rochester, IJmuiden; Lus trous, Napels; Tor Hollandia, Gotenborg; Fiducia, Gr. Yarmouth, Holstentor, Cont. Plat, IJmuiden; Fridel, Londen, IJmui den; Mee Tholstrup, Felixstowe; Richard Rahmann, Oxelosund, IJmuiden; No lands, Noordzee, IJmuiden; Lesrix, Gr. Yarmouth; Herman Helene, Kopenha gen; Geliga, Bremen; Saint Vincent, Le Havre; Ciudad de Manizales, Bilbao; Venus, Bergen; Pangani, Rouaan. Donderdag gearriveerd: Ahzadu Tija- na, Lagos; Chelwood, Rotterdam; Juan Carlos Toro, Rotterdam; Mobil Webel, Emden; Inge Fiedler, Terneuzen; Vecht stroom, Hull; Wave Crest, Port Klang; Adele J. Kemi. Donderdag vertrokken: Wismar, Rot terdam; Leonid Sobinov, Stockholm; Mi nerva, Antwerpen; Charalambos M. Pa- taras, Christobal; Giovanni Quoirolo. De zes personen die het aktiegroepje vormen zijn: Trudy Bos, 18 jaar en de heren C. van der Veen, 68 jaar, C. Roosse, 62 jaar, Frans Kievit, 19 jaar, John Lucasse, 21 jaar en Peter Moojen, 21 jaar. Als we ten huize van laatstge noemde over de sluiting van het badhuis praten zijn vijf van de zes aktiegroeple- den aanwezig. Lucassen is met vakantie. SANTPOORT. De „Santpoortse feestweek 1974” is er een van records. De deelname namelijk aan de onder scheidene activiteiten is nog nimmer zo hoog geweest, terwijl ook het aantal uitgeloofde premies aanzienlijk meer is dan in voorgaande jaren. Ook woensdag morgen was er een ongekend aantal deelnemertjes aan de midgetgof-kampi- oenschappen op het terrein van restau rant „Brederode”, dat hiervoor welwil lend ter beschikking was gesteld door de directie. IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd in IJmuiden aangevoerd: 1160 kg ton; 11 kisten tarbot en griet; 184 kisten kabeljauw; 187 kisten wijting; 7 kisten schelvis; 125 kisten schol; 40 kiste schar; 1633 kisten haring; 116 kis ten makreel; 292 kisten varia. Prjjzen in guldens: Per 1 kg: grote tong 10.87; grootmiddel tong 11.21; kleinmiddel tong 10-86-9.80; tong één 10.11-9.09; tong twee 7.68-7.00; tarbot 9.75-9.38. Per 40 kg: pilchards 17.40-15.20; tarbot 297-164; griet 168-109; kabeljauw twee 128-96; kabeljauw drie 122-88; kabel jauw vier 120-92; kabeljauw vijf 118-66; schelvis vier 75-57; schol één 32-86; schol twee 134-86; schol drie 102-99; schol vier 80-61; wijting drie 59-44; wijting vier 46-45; v;:

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5