Geblesseerde IM1 terug in Londen Ton Marijt in grootse vorm Onze Gezellen na daverende zege zo goed als kampioen V Queens Park onbehouwen Haarlem zondag tegen Volendam Royale winst van zwemjeugd SPOKTBr I Tweede plaats aspiranten in zwemstrijd Barry Hughes„Dit niveau had ik in dit stadium nog niet verwacht” Roy Schuiten: tweede plaats 4 I J j I i MM 1 BLOEMENDAAL VECHT VERBETEN VOOR LAATSTE KANS Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant L w - -- a- - w 11 SPORT 1974 MAANDAG 5 AUGUSTUS Meer inhoud Volley BOY EDGAR'S BIG BAND FILTER CARETTES w i nf n I Mt; I •:w 311^ 1 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Cor Pot opent de score voor Haarlem. i HAARLEM TROK DE OPGAANDE 8 LIJN TEGEN ARSENAL DOOR: 3-0 r e r s r BERT BREVOORD. Ma- 1 (Van onze sportredactie) r (ADVERTENTIE) 5 1 een grandioze i i Combinaties nog zoek bij Telstar (Van onze sportredactie) constatering. nu voor HAARLEM Arsenal zal het de eerste wedstrijden in de Engelse league-compe- titie moeten stellen zonder zijn vedette Alan Ball. De roodharige middenvelder raak te zaterdagavond in de oefenwedstrijd tegen Haarlem na een kwartier in de tweede helft geblesseerd, nadat hij in botsing was gekomen met Dries Boshard. In samenwerking met het Openlucht theater te Bloemendaal Organiseren Zaterdag 17 augustus Openluchttheater Bloemendaal. Aanvang 20 uur. s e 3 g 1 r 1 Alan Ball: terug naar huis na ongeluk kige botsing. ZOMER AVOND VOORSTELLING. Joop Castenmiller: „De spelers zijn op de trainingen tot nu toe bijna niet aan de bal geweest. De eerste weken hebben we volledig op de conditie getraind. Dat In een sensationele wedstrijd versloeg een bijzonder taai en hardnekkig Bloe mendaal met 13-11 de Foresters. Gezien het ferme slagwerk, had Foresters moe ten winnen (tenslotte kreeg Bloemendaal liefst dertien honkslagen tegen), maar daar stond tegenover dat Foresters zich niet minder dan elf veldfouten permit teerde, tegenover Bloemendaal drie. Castenmiller gunde Schoonewille de volle negentig minuten, dat was niet het geval bij Van der Meeren (in de rust vervangen door Bloem), Stout (halver- Ondanks het numerieke overwicht dat AZ’67 daardoor in het laatste half uur had, bleef de 2-2 stand ongewijzigd. AZ nam tweemaal een voorsprong. Nygaard gaf de Alkmaarders de leiding, maar vlak voor rust bracht Givens de Londe- naren langszij. Door Kist werd het on middellijk na de rust 2-1, maar opnieuw had Givens snel een antwoord klaar. Queens Park Rangers kreeg de beste kans op de overwinning toen internatio nal Bowles een strafschop mocht nemen. Doelman Vooys keerde de inzet echter. BRESKENS (ANP) De Nederlandse zwemjeugd (onder veertien jaar) heeft dit weekeinde in het 50 meter-bad De Veste te Breskens een royale overwin ning behaald op Engeland. De eindstand was 170-124. 3 i i t 3 1 5 r HAARLEM. In het oefenprogram ma van Haarlem zijn twee wijzigingen gekomen. Zondagavond II augustus is de eerste divisieclub Volendam aan de Jan Gijzenkade de tegenstander. Het duel begint om 18.30 uur. Ten opzichte van het vorige seizoen lijkt Haarlem aan inhoud en vooral aan middenveld zette hij na de rust Peter Feteris in op de plaats van Douglas George. Hughes: „George mist nog de nodige conditie en slagvaardigheid. Maar voor die jongen was het natuurlijk een hele belevenis om tegen Arsenal te kun nen spelen. Daarom heb ik hem de eerste helft ingezet.” Arsenal werd tot een tweede wissel gedwongen. Alan Ball, die overigens in het geheel niet opviel, werd nadat hij geblesseerd was uitgevallen, vervangen door Hornsby. wege ingeruild voor Couperus), André (in de tweede helft opgevolgd door Van Essen) en De Wit (vervangen door Bijl). Het was Monne de Wit die Telstar in de achtste minuut aan, wat later zou blij ken, de enige goal zou helpen. Zijn kopbal leek een voorbode van een schutterfeest te zijn. Telstar overheerste SVV, dat steunend op de routine van Steenbergen, Van Toledo en Groeneweg moeilijk zijn draai kon vinden. Dat veranderde nadat Jonker in het strafschopgebied hands had gemaakt, waardoor Mulder middels een penalty de stand op 11 kon brengen. Telstar zakte daarna ver weg en het mocht uiteindelijk van geluk spreken dat het Schiedamse totaal tot twee (de winnende goal kwam in de 34e minuut van Van Toledo) beperkt bleef. Een nederlaag waaraan geen verregaande consequenties verbonden mag worden. „Maar waarin we wel een premie van 225 gulden de man lieten schieten”, voegde Co Stout daar veelbetekenend aan toe. Arsenal zal met zijn jeugdteam vertegen woordigd zijn op het tweede internationale jeugdtoernooi van Haarlem, dat volgend jaar tijdens het pinksterweekein^e zal worden gehouden. Het bestuur van de Londense club deed zijn collega's van Haarlem die toezeg ging zaterdagavond na het oefenduel tussen de eerste elftallen van beide clubs. Schoonewille, de enige nieuweling in de selectie van Telstar. Het was de eerste maal dat de ex-Volewijcker een hele wedstrijd als linksbuiten speelde en hij deed dat bepaald overtuigend. Casten miller: „Hij is zeer zeker bruikbaar op links”. In 3C tenslotte, leed HFC Haarlem een 1-5 nederlaag tegen koploper ABF. De fatale inning voor HFC Haarlem was de vijfde, toen de ploeg van een 1-1 gelijke stand op een 1-4 achterstand werd gezet. Het was het resultaat van fouten van korte stop Ronald Martens en van Martin de Groot, die een overi gens moeilijk bereikbare bal net miste. Stand in 3B: OG 14-26, Bloemendaal 14-22, Herons 14-22, Foresters 14-20, Me teoor 13-10, Alcmaria 14-10, Kennemer- land 12-6, Vikingen 12-6, Quick 142. 3C: ABF 13-22, Nado 13-18, Jeka 13-18, Ar rows 13-14, Botlek 13-12, AMVJ 13-10, HFC Haarlem 138, Birds 13-2. Tegen inlevering van deze advertentie bij een van onderstaande adressen kunt u toegangskaarten kopen tegen de geredu ceerde prijs van 4,- (normaal 5,-) Telefonisch kunnen geen kaarten worden besteld. Toegangskaarten verkrijgbaar in: Haarlem: Haarlems Dagblad Grote Hout straat 93 (per 8 juli Ged. Oude Gracht 82) Soendaplein, H'lem Noord. Californiëplein 17 (Schalkwijk). Hillegom: V.V.V. kantoor. IJmuiden: IJmuider Courant Lange Nieuw- straat 427. Beverwijk: Zeestraat 18. Beverwijkse Courant. Bloemendaal: Aan het loket van het Open luchttheater. (alleen kaarten van 5,-) NIBBIXWOUD. De Londense eerste divisieclub Queens Park Rangers heeft zich zaterdag in de oefenwedstrijd tegen AZ ’67, die voor 3000 toeschouwers in het Westfriese dorp Nibbixwoud werd gespeeld, niet van zijn beste kant laten zien. QPR, aanstaande donderdagavond in Velsen tegenstander van Telstar, be ëindigde het treffen met slechts negen spelers, want scheidsrechter Keizer stuurde zowel Francis als Abbott uit het veld. Hoe gemakkelijk OG het wel had tegen Alcmaria Victrix blijkt het best uit het feit dat de ploeg al na drie innings met 11-0 voor stond. Dat was vooral het resultaat van het goede slag werk van B. Vossen (gemiddelde van 0.667) en van J. Rutten (0.500). Onze Gezellen hield het daarna voor gezien, vooral nadat derde honkman Jan Snoeks in de vijfde inning bij een sliding op ongelukkige wijze zijn sleutelbeen brak. De winnende cijfers van pitcher Ton Koehorst waren achtmaal drie slag, één maal vier wijd en zes honkslagen tegen. Het OG-veld maakte twee fouten. De overwinning kwam vooral tot stand dankzij de meisjes, geen vreemde gang van zaken in het Nederlandse zwemgebeuren. Linda Faber won drie nummers, Wilke Peeters en Marijke Welhuis elk één en ook de estafetteploeg op de 4 x 100 meter vrije slag behaalde een overwinning. Bij de jongens zorgde Richard van Klooster voor de enige twee Nederlandse overwinningen. Hij won zowel de 200 als de 1500 meter vrije slag. HAARLEM. Het honkbalteam van Onze Gezellen staat na de daverende 11- 1 overwinning gisteren op Alcmaria Vic trix met één been in de tweede klasse. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft OG aan één overwinning genoeg om zich kampioen te mogen noemen. Bloemendaal vecht intussen als een leeuw voor zijn laatste kansen. Zaterdag won de ploeg met 13-11 van Foresters, ondanks het feit dat Foresters drie ho meruns sloeg. Kennemerfand tenslotte verloor in een wat ongelukkige wed strijd met 5-4 van Vikingen. lem. De Londense club, die vandaag in actie komt tegen FC Dordrecht en woensdag tegen AZ’67, heeft er inmid dels toch ook al twee weken voorberei ding opzitten. Bertie Mee: „Deze neder laag is voor mij een grote teleurstelling, daar maak ik geen gehedm van. Juist in Nederland willen we goed voor de dag komen. Het verlies tegen Haarlem moe ten we dan de kamende dagen maar proberen goed te maken.” MEISE-EVERSEM (Belga). Roy Schuiten is zondag in het Belgische Mei- se-Eversem als tweede geéindigd in een wegwedstrijd voor beroepsrenners over een afstand van 180 kilometer. Winnaar werd de Belg Xhristian Debuyssere, die na 4 uur en 22 minuten over de eind streep ging. Theo van der Leeuw werd vierde. Kennemerland verloor wat onnodig van Vikingen. De basis voor de neder laag werd gelegd in de eerste vier in nings, toen Vikingen op het werpen van Albert Bakker alle kans kreeg om te slaan. Het resulteerde in een 4-2 achter stand voor Kennemerland. Albert Post nam daarna Bakker’s plaats over. Hij hoefde Vikingen nog maar één punt toe te staan, maar dat was wel voldoende voor een 5-4 overwinning. Na een 0-1 voorsprong in de eerste inning moest Bloemendaal-pitcher Rob Versluit Jn de tweede gelijkmakende slagbeurt tweemaal zwichten voor ho meruns van Ignacio en Carvagal. Toch kwam Bloemendaal in de derde inning weer op een 5-3 voorsprong door honk slagen van Cees Prins en Ronald Graat- man. Lang plezier had de ploeg echter niet van deze voorsprong. Al in de gelijkmakende slagbeurt sprong de Fo resters naar 7-5. In de volgende inning sloeg de uitblin kende Hans Nossent een homerun, maar daar stond eenzelfde prestatie tegenover van Foresters-slagman Tilburg: 9-7. De uitstekende wedstrijdmentaliteit van Bloemendaal bracht in de vijfde inning liefst negen man aan slag. Pas toen werd Foresters-pitcher Elionora vervan gen, maar inmiddels had Bloemendaal wel een beslissende 12-9 voorsprong ge nomen. De Foresters kwam nog even gevaarlijk terug, maar Rob Versluis hield het slaggeweld van zijn tegenstan ders toch redelijk goed in bedwang. De vijftigvoudige Engelse international moest van het veld worden gedragen en werd voor onderzoek naar het St. Johannes de Deo-ziekenhius vervoerd. Aanvanke lijk werd gevreesd dat Alan Ball zijn linkerbeen, dat hij enkele maanden geleden in de competitie-wedstrijd tegen Queens Park Rangers brak, opnieuw had gebroken. Die vrees bleek ongegrond, maar wel werd een flinke scheur in het enkelgewricht gecon stateerd, die Ball voorlopig buiten de lijnen houdt. Met het linkerbeen stevig in gips verpakt werd Ball gistermiddag naar Schiphol gebracht, waar hij op het vliegtuig naar Londen werd gezet. Haarlem wachtte tot zes minuten voor het einde met het uitbouwen van zijn voorsprong. Dries Boszhard maakte rechterverdediger Pat Rice (na rust in gevallen voor McNab) de bal afhandig en uit zijn voorzet scoorde Piet van den Berg met een iutstekende volley. (Van onze sportredactie) CHELTENHAM. De Nederlandse adspiranten-zwemploeg (tot twaalf jaar) is in de tweedaagse wedstrijd met West- Duitsland en Groot-Brittannië tweede geworden. West Duitsland won (201 pun ten), Nederland kwam tot 173 en de Britse formatie tot 150 punten. Op de 200 meter schoolslag werd de DWR- zwemmer Frans Breeuwer zaterdag zes de in de tijd van 3.03.07. Hoewel de cijfers juist in oefenwed strijden niet alles zeggen, was de ont moeting tussen Haarlem en Arsenal toch wel een bevestiging van het overwicht, dat het Nederlandse voetbal heeft ten opzichte van het Engelse. Arsenal’s ma nager Bertie Mee had er geen moeite «nee die stelling te onderschrijven. „Tij dens het wereldkampioenschap”, aldus Mee, „bleek de grote kracht van de Nederlandse top. Haarlem, dat toch een doorsnee-ploeg heeft, heeft mij er vana vond van overtuigd, dat het voetbal hier ook in de breedte steeds sterker aan het worden is.” En Haarlem’s rechterverdediger Beer Wentink: „Ik moet er eerlijk gezegd zelf nog een beetje aan wennen, dat wij tegen een ploeg als Arsenal, waar toch geen kleine jongens in spelen, zo duide lijk de toon aan kunnen geven. Hoe lang is het nou helemaal geleden dat je blij was als je tegen een Engelse topclub een draagelijke nederlaag leed? Een jaar of vier geleden vond je het al prachtig als je gelijkspeelde tegen een tweede divi sieclub.” Arsenal kan de nederlaag van zater dag niet toeschrijven aan een grote trai- ningsachterstand ten opzichte van Haar- (Van onze sportredactie' HAARLEM Zelfs de toch niet als pessimist te boek staande Barry Hughes toon de zich zaterdagavond duidelijk aangenaam verrast door de vanzelfsprekendheid, waarmee Haarlem het gerenommeerde Arsenal opzij schoof: 30. Hughes: „Dinsdag avond was ik al behoorlijk tevreden over het spel tegen FC Orient (Haarlem won dat duel met 20, red.), maar dit was nog wel even beter. Dit niveau had ik in een zo vroeg stadium niet verwacht. Per slot van rekening zijn we pas drie weken bezig. Als we erin slagen deze lijn door te trekken, dan kan het niet anders of we gaan de nieuwe competitie met vertrouwen in”. SCHIEDAM. Telstar zal het ko mende weekend tegen Ferencvaros en Honved een betere indruk moeten ma ken dan zaterdag tegen SVV, willen de gastheren in Boedapest geen spijt krij gen van hun investeringen in de Velser club. In Schiedam showden de mannen van Joop Castenmiller nadrukkelijk dat zij nog steeds in het prille begin van de aanloopfase naar de nieuwe competitie verkeren. Conditie begint er langzamer hand wel te komen, maar het samenspel, één van de sterkste punten van Telstar in het afgelopen seizoen, is nog volledig zoek. De Schiedamse voetbal vereniging maakte daar dankbaar gebruik van door zichzelf «"et een 21 overwinning nu al een mentaal ruggesteuntje te bezorgen. Nog geen minuut later strafte Bosz hard zelf een fout, van de overigens goed spelende, doelman Rimmer af. Rimmer miste een lage voorzet Van Sadek, die knap door de Engelse verde diging was gesoleerd en daarna was scoren voor Boszhard, die met een aan tal goede dribbles een exponent was van het Haarlemse zelfvertrouwen, geen en kele moeite Barry Hughes paste de gehele wedstrijd één wissel toe. Op het geloof in eigen kunnen te hebben ge wonnen. De verdediging, waarin Ton Marijt vooral in de tweede helft (in die periode speelde Haarlem het meest over tuigend) naar een formidabele vorm groeide, speelde vrijwel foutloos. Schoonewille toonde zich technisch bekwaam aan de bal, was bereid des noods tot v>or eigen goal zijn verdedi gende taak uit te voeren en bleef storen op het moment dat Telstars lust weg vloeide. Een nadeel was echter zijn nu nog iets te grote individualisme, zijn drang om alles zo veel mogeltfk zelf op te willen knappen. Een instelling waar aan de verplichting om zich in dit gezel schap waar te moeten maken, niet vreemd aan zal zijn. was vandaag goed te merken. De hele ploeg zat nog vast. Er werd wel gelopen, maar meestal op de verkeerde momen ten. Er werd ook op de verkeerde mo menten om de bal geroepen, waardoor de passes te vroeg of te laat kwamen. Kortom: het goede samenspel was er nog niet”. Met de wedstrijd van donderdagavond tegen Queens Park Rangers en die van zaterdag en zondag tegen Ferencvaros en Honved in het verschiet, geen hoop gevende constatering. Castenmiller: „Maar deze week zullen we daar nog verandering in brengen. We gaan trainen met de bal”. Castenmiller had zaterdag voor de wedstrijd tegen eerste divisieclub SVV, die door 800 toeschouwers werd bijge woond, twee mutaties in zijn basisteam aangebracht. In het doel moest Bloem (die donderdag tegen Wilhelmus de hele match keepte) zijn plaats afstaan aan Van der Meeren, terwijl Couperus in de voorste linie was vervangen door De opstellingen: Haarlem: Boersma: Wentink, Hoeben, Ma rijt, Huyg; George (Feteris), Van den Berg, Van Duivenbode; Sadek, Pot, Boszhard. Arsenal: Rimmer; McNab (Rice). Nelson, Kelly en Simpson: Storey, George. Ball; Gray, Radford, Kidd. i Scheidsrechter Derks, 6000 toeschouwers. De wedstrijd tegen de Griekse eredivi sieclub Ethnikos, die voor zondag 24 augustus op het programma stond, gaat niet door. Achtergrond van het niet- verschijnen van Ethnikos is de politieke situatie in Griekenland. Haarlem zoekt nog naar een alternatieve tegenstander voor dezelfde datum. Vanaf maandag 12 augustus gaat Haarlem een week in trainingskamp in Santpoort. Het in die periode geplande duel tegen de Amsterdamse amateur- hoofdklasser SDW gaat normaal door. De flair waarmee Marijt erkende co ryfeeën als Peter Radford en Charlie George tegemoet trad en in veruit de meeste gevallen royaal overtroefde, in spireerde de gehele achterste lijn, waar achter Rob Boersma bovendien een overtuigende wedstrijd stond te keepen. Het jarenlange bankzitten bij FC Am sterdam heeft hem er kennelijk toe doen besluiten de specialiteit van Jan Jong bloed bij Haarlem in de praktijk te brengen. Vooral zijn uitlopen maakte een sterke indruk. Al na vijf minuten kende Haarlem de weelde van een 1-0 voorsprong. Een dieptepass van Dries Boszhard, die een duidelijke stempel op de wedstrijd zou drukken, bracht Cor Pot alleen voor Arsenal’s nieuwe doelman David Rim mer (hij is de opvolger van de vooral bij Ajax nog vel bekende Bob Wilson), die met een onhoudbare schuiver gepasseerd werd. Door de bal goed in de ploeg te houden en attent te loeren op de moge lijkheden om snel toe te slaan, bleef Haarlem gevaarlijker dan Arsenal, dat eigenlijk alleen kort voor rust en in het begin van de tweede helft enige indruk maakte. r l-.-.t'A.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11