groep BEVERWIJKER VEROORZAAKTE ONGELUK IN HEEMSKERK Publiek wilde man afstraffing geven Politie zoekt getuigen Agenda Druk weekeinde Beverwijkers Inbrekers met stalen brom- fietsen 25.000,- buit er vandoor Kunstmarkt 1974 trekt gevarieerde beeldende kunstenaars Twee boxen van flat uitgebrand voor politie Mooi succes voor de „Groningen” f Verenigingsreeiiws - -fe. j 5 BURGEMEESTER REEHORST OPENT DE MARKT OP 31 AUGUSTUS r Duitsers dobberden ROMMELDAM 1 BEGONNEN hulpeloos rond in volle zee t WW MAANDAG 5 AUGUSTUS 1974 PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) IJmuiden Meisje ernstig gewond Velsen-IJmuiden Bij radio-tv-zaak 1 Velsen-Noord Wijk aan Zee Velsen-IJmuiden Beverwijk Wijk aan Zee I VELSEN Voor de achtste maal wordt binnenkort in Velsen kunstmarkt gehouden. Op zaterdag 31 augustus zal dit genoeglijk cultu reel festijn weer plaats vinden op het Marktplein. Zowel bij publiek als bij de kunstenaars die met hun scheppingen de marktkraampjes op deze dag komen vullen, bestaat een levendige belangstelling. Dit jaar was reeds binnen enkele weken de markt „overtekend”, zodat de com missie die zich met de organisatie belast, helaas veel kunstenaars moest afwijzen. w F ««MM Él F Beverwijk Heemskerk Jeugdzorgwerk Heemskerk lÉO?*** U*— «wil® 'F f om Van Geo- (Van een onzer verslaggevers) 45: (Van een onzer verslaggevers) Velsen- (Van een onzer verslaggevers) zijn, Zaterdag vertrokken: G. M. Livanos, IJmuiden, Antwerpen; - Oud-Veïsen, Velsen-Noord, /er- ijds (dat laar «rijs pel- nst- en dat tste zijn cies in het dat den r te rbij iten met ide- lan: lees als and 'ar- rdi- ek- ijns lijk dat wat van ex- ;rs- vij- iun lijk al ler- ■lijk ierd het de- en de- snd het zo de en i al hij BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). 19.30 u.' „Ben Hur”. DINSDAG 6 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: 19-21.30 uur. MAANDAG 5 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. :o’n vo- vat de ere ge sen liet ;o’n mn der net 10- toe de het er- eer zo MAANDAG 5 AUGUSTUS Openluchtzwembad Heerenduinen, ge opend tot 19 uur. Velserbad, Briniostraat, tot en met 18 augustus gesloten. Centrale bibliotheek Velsen, gesloten tot en met 10 augustus. Boksclub De Ring, 20, 22 uur les, rai ning en wedstrijd in gymnastiekzaal, van de Ossendorperschool aan de Wijk aan Zeeërweg. Stem van IJmuiden, 20 uur repetitie in gebouw Velserduin, Velserduinplein. DINSDAG 6 AUGUSTUS Openluchtbad Heerenduinen, geopend van 6.30 tot 20 uur. Velserbad, Briniostraat, tot en met 18 augustus gesloten. sh ot ?n- te- leb ijk sie srd De •on de ar- Ik le- ag- :ijn io- >e- eer ers le de tad die tan ide ird oet- dijk za- lop- l en ssen der- van de ers- een rdi- nek ca ddie n te MAANDAG 5 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Amstalstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u.; Kings ford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. maakte 29 pet. uit, onmiddellijk gevolgd door de groep van 40-64 jaar (25 pet.). Dat er in Velsen elk jaar een kunst markt gehouden wordt, bleek' 86 pet. van de bezoekers te weten. Het meren deel daarvan had de informatie uit de krant, te weten 66 pet. Belangrijk bleek ook het gezelligheidsaspect. Het leeuwe- deel kwam vanwege die gezelligheid en slechts 5 pet. kwam met het vooropge zette doel iets speciaals te kopen. Niette min bleek toch 12 pct. met een kunst werk naar huis te stappen. Het oordeel over de markt viel bij 93 pet. positief uit. Drie percent vond de kunstmarkt slecht; 4 pet. oordeelde noch positief noch negatief. Als conclusie meent de Kunstmarkt- commissie aan de hand van deze opinie- TENTOONSTELLINGEN Ned. Herv. Kerk (Julianaplein). Tentoonstel ling en verkoop Wereldwinkel Beverwijk; geopend tot en met vrijdag van 19 tot 21 uur. IJMUIDEN Zondagochtend werden door een jachtje twee Duitse toeristen de haven van IJmuiden binnengebracht. De bemanning van het jachtje had de mannen aangetroffen op zee, waar zij ongeveer een mijl uit de kust ronddob berden in een rubberbootje. De Duitsers waren in alle vroegte uitgevaren om in volle zee op makreel te gaan vissen. Eenmaal op zee raakte de buitenboordmotor defect. Nadat de mannen door het jachtje waren opge pikt, werd ook de rubberboot op sleep touw genomen. De lijn brak' échter en later in de middag bracht de reddings boot Johanna Louisa de rubberboot binnen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De politie heeft een druk weekeinde achter de rug. Onder meer werd zij geconfronteerd met een inbraak in een bar aan de Jan van Scorelstraat. Hier werden enkele flessen drank, een aantal condooms en een be drag aan geld ontvreemd. Op de oude Jan van Kuikweg raakte een 19-jarige in Heemskerk wonende Spanjaard de macht over de door hem bestuurde personenauto kwijt. De auto kantelde enkele malen en werd totaal vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Tenslotte werd aan de Jan van Pola- nenstraat een personenauto ontvreemd. K IJMUIDEN. De politie zoekt getui gen van een verkeersongeval, dat vrij dagavond om tien voor elf plaats heeft gehad in de Lange Nieuwstraat en waarbij een 15-jarig meisje levensge vaarlijk werd gewond. Een jongen van 19 jaar bij wie zij achterop de fiets zat liep lichtere verwondingen op. Het ongeluk gebeurde in de Lange Nieuwstraat tussen de Dinkelstraat en het Marktplein. Het meisje en de jongen bevonden zich op de noordelijke rijbaan en werden achterop gereden door een lichtkleurige Volkswagen-bestelauto een zogenoemde „pick-up”, waarvan de be stuurder eerst een personenauto inhaal de, zich weer naar rechts begaf en toen het tweetal heeft aangereden. De man, een 46-jarige IJmuidenaar, werd door de politie ingesloten omdat werd vastge steld dat hij alcohol had gebruikt. Omstanders of omwonenden, die het ongeluk hebben zien gebeuren worden verzocht zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van politie. Dit bleef er over van de twee personen auto’s na de botsing op de kruising Bachstraat-Marquettelaan. Q HEEMSKERK. Vandaag is in de Lichtboei de speelstad Rommeldam 1 voor de jeugd van start gegaan. Woens dagmorgen 7 augustus om 10 uur zijn er, anderhalf uur lang, films met de Dikke en de Dunne in de hoofdrollen. De toegangsprijs bedraagt een gulden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken bij de radio- en tv-zaak van Van Campen, aan het Marktplein. Er werd een grote hoe veelheid apparatuur meegenomen, ter waarde van 25.000. De apparatuur be staat uit video-recorders, kleurentelevi sies, radio-cassettercorders, bandrecor ders. Volgens de politie kwam uit de getui genverklaringen vast te staan, dat de Beverwijker met zijn personenauto met een snelheid van ongeveer 70 kilometer de voorrangskruising Bachstraat-Mar quettelaan opreed en daarbij geen voor rang verleende aan een Heemskerker De gevolgen waren ontzettend. De wa gen van de Heemskerker werd finaal van de weg geschoven, terwijl de vier inzittenden eruit werden geslingerd. De passagier van de Beverwijker, een vrouw uit Heemskerk liep bij de botsing een hersenschudding op. Door de enquêteurs werd ongeveer zes procent van de bezoekers boven de tien jaar ondervraagd. De medewerking van het publiek was daarbij voortreffelijk, een weigering kwam zeer sporadisch voor. Volgens het rapport over de en quête, dat aan het jaarverslag van 1973 gekoppeld was, werden de ondervragers er op gewezen, vooral geen voorkeur voor het ondervragen van bepaalde be zoekers aan de dag te leggen. Regelma tig werd er op toegezien dat men zich aan deze opdracht hield. Men stelt ook dat aan de betrouwbaarheid van de enquêteurs niet behoeft te worden ge twijfeld. Gelet op de omvang en de wijze waarop deze steekproef werd ge trokken, kan gesteld worden, dat de resultaten representatief zijn te achten voor het totaal aantal bezoekers boven de tien jaar. DINSDAG 6 AUGUSTUS Hulpdienst Help een hangje. maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Grenspost, Van Riemsd-klaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. IJMUIDEN: Zaterdag gearriveerd: Tor Hollandia, Immingham; Cebo 1, Montrose; Fridel, Londen, IJmuiden; Stevnsklint, Antwerpen IJmuiden; Ly- caan, New Port; Gul Miss, Cont.plat, IJmuiden; North Princes, Corpas Cres- ley; Salla, Mantyluoto; Regina Olden- dorff, Contrecoeur; Tor Anglia, Gothen burg; Smit Lloyd 11, Cont.plat, IJmui den; Vedette, Gunnes; Memel, Dagen ham; Star Caribao, Rotterdam, Velsen; Petersif, Reuach; Scoll Spirit, Skutskear; Zaandam; Kürsuls-P, Hamburg; There- se, Duinkerken, IJmuiden; Relay, Felix- towe; Winnetou, Kemi; Camarina, R.dam, IJmuiden; Regina Magna, Sta vanger; Scaldis, Cont. Plat; Diligent, Cont. Pl Carlton, Sagunto, IJmuiden; Nedlloyd Nile, Lehavre, Vechtstroom, Huil. Corchester, Kingsnorth; Jan M, IJmui den, Antwerpen; Esteburgge, IJmuiden, Londen; Menesteus, Hamburg; Dunstan- burg Castle, Tubarao Tor Hollandia Go thenburg; Riyad, IJmuiden, Noordzee; •Holstentor, IJmuiden, Cont.plat; Ryad Noordzee, IJmuiden Overseas Traveler, Bremerhaven; Mokstein, Kristiansand; Relay, Felixtowe; Soknatin, Bandhol Duvenstedt, Rochester, IJmuiden; Stally Huil; Winnetou, Rotterdam; Dilligente, Great Yarmou Pistis, Thames; Kungs- holm, Stockholm; Scaldis en Intermac - 253, Noordzee; Edstedefilide en Chekee, Noordzee; Capricorn, Belfast; Brouwers gracht, Wismar; Jean-E. Londen; Hirado, Antwerpen British Unity, Isle of Grain; Camarina, Cartagena/Villogarvia, IJmui den; Smitlloyd-11, Cont.plat., IJmuiden; Reina Magna, Bergen; Fridel, Londen, IJmuiden; Grand, Belsinsky; Zarwit, Stalsund; Star Assyria, Hamina, Velsen; Telnes, Simonsvik, IJmuiden. Haventeoitafl BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: „De drie musketiers.” DIVERSEN Museum Beeckesteijn, Rijksweg, Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen, dagelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Fellson, Noordelijk Koetshuis, Beekestijn, fototentoonstelling Lies Wiegman. Dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 24, IJmuiden, dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag te bezichti gen van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (02550-94159). Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Oude Raadhuis, dagelijks van 13 tot 17 uur: Tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen.” VELSEN. In het weekeinde twee jongens uit Beverwijk aangehou den op verdenking van bromfietsendief stal. Zaterdagavond werd een 22-jarige jongen uit Beverwijk aangehouden ter wijl hij op een gestolen bromfiets reed. Zondag werd zijn maat, eveneens 22 •*r, aangehouden. Het tweetal bekende wee oromrietsen ie hebben gestolen. Zoals elk jaar zullen de kunstenaars tien procent van hun omzet afdragen voor een goed doel. Bij deze achtste kunstmarkt in Velsen is gekozen voor het Jeugdzorgwerk Zee- en Duinwijk. De kunstmarkt zal dit jaar officieel worden geopend door burgemeester drs. J. Reehorst; om half elf. De jeugddrum band, jeugdorkesten en majorettes van de IJmuider Harmonie zullen deze ope ning muzikaal opfleuren. Om 18.00 uur is de kunstmarkt afgelopen. Dat de kunstmarkt ook bij het publiek goed in de smaak valt, is af te leiden uit een opiniepeiling welke vorig jaar werd gehouden onder bezoekers. Dertig leer lingen van het Ichthus College onder vroegen de bezoekers. Deze enquête werd voorbereid en geleid door drs. A.F. Kouthoofd, op verzoek van de Kunst-- marktcommissie. De publieksenquête van vorig jaar gaf als eerste verrassing het aantal bezoe kers aan, dat de verwachtingen verre overtrof. Werd naar schatting aangeno men dat het er zeker enige duizenden waren, de enquête liet weten dat het er 13.195 waren. Dat bleek de stoutste ver wachtingen te overtreffen, temeer daar de weersomstandigheden vorig jaar nog al te wensen over lieten, want er stond een straffe wind. Volgens de politie zou de Beverwijker alcohol genuttigd hebben. Toen het pu bliek een dreigende houding tegen hem begon aan te nemen leek het de politie raadzamer de man in het politiebureau in te sluiten. In de auto, die over de Bachstraat reed en van de Beverwijker geen voor rang kreeg zaten vier mensen: een 37- jarige Heemskerker, die met een hersen schudding in het St. Jozef ziekenhuis is opgenomen; zijn 15-jarige zoon, die ern stig inwendig letsel opliep en momenteel nog steeds in levensgevaar verkeert; een 13-jarig dochtertje en een even oud vriendinnetje, die snijwonden en een hersenschudding opliepen. De Beverwijker liep geen noemens- waardig letsel op. Zijn passagier een 26- jarige vrouw uit Heemskerk, liep een hersenschudding op en haar twee kinde ren, die ook in de auto zaten, kwamen met de schrik vrij. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De zeesleepboot „Gro ningen” van Bureau Wijsmuller heeft in de Perzische Golf een mooi succes weten te boeken, door in enkele dagen een vast gelopen tanker vlot te krijgen. Het betrof de onder Liberiaanse vlag varende „Grand York” van 52054 brt die op 31 juli ’s middags om half twee vast liep. De volgende middag arriveerde daar de „Groningen”. De aangeboden hulp werd geaccepteerd onder Lloyd’s open form plus „piopic Lloyd’s”, welke laatste een verzekering inhoudt tegen het eventueel vrij komen van olie in zee. De tanker was namelijk geladen met crewed oil. In de afgelopen nacht slaagde de IJ- muidense zeesleper erin de „Grand York” vlot te krijgen. Naar alle waar schijnlijkheid wordt de tanker naar Bahrein gesleept. De B.W. zeesleper „Willem Barendsz” heeft op acht mijl buiten Ostende een Nederlands jachtje opgepikt, dat uit het roer was gelopen. Dit werd naar de haven van Ostende gesleept. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Een burcht vol vrolijke ontucht”, 19.30: „Papillon”. Luxor Theater (Breestraat3. 19 en 21.15 u.: „De drie musketiers”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen en aquarellen van Jan Camphuis; geopend tot 18 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. a J, ■“Mmm Zevenenzestig kunstenaars zullen aan wezig zijn. Daarnaast zullen er verschei dene propagandastands worden ingericht. Deze zullen bezet zijn door onder andere de Stichting Beeldende Kunst (SBK) die kunstwerken uitleent, welke eerst hoe ven te worden afgenomen wanneer een kunstwerk goed in de smaak valt. Door middel van een soepel leensysteem kan de potentiële koper zo’n werk dus eerst enige tijd in huis hebben. Verder wor den de propagandastands bemand door de Stichting Felison, Velser Kunstkring „Voor Allen” en het Cultureel Jongeren Paspoort. Het Marktplein zal weer zo worden ingedeeld dat ruimte ontstaat op het middenterrein. Daar zal onder leiding van Kreater, Jeugdhuis De Brulboei en de Stichting Felison in daarvoor inge richte stands het publiek in de gelegen heid worden gesteld om zelf creatief bezig te zijn. Door de kunstenaars zal een gevarie erd pakket kunstwerken worden aange boden, waaronder aquarellen, gouaches, grafisch werk, pentekeningen, weef- en spinwerk, plastieken, sieraden, smeed werk, keramiek, emailles en marionet ten. Van enkele ambachten zal een de monstratie worden gegeven, zoals van weven, spinnen, pottenbakken en het vervaardigen van marionetten. DINSDAG 6 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30 u. peiling wel te mogen stellen dat de kunstmarkt aanspreekt. De vele positie ve reacties vormen daarvoor het bewijs Daarom vindt men het zonder meer aaribeveling verdienen de kunstmarkt jaarlijks voort te zetten. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Zondagmorgen om streeks half twaalf is brand ontstaan in boxen onder een flat aan de Debora Bakelaan. Twee boxen zijn volledig uit gebrand. Andere kregen rook- en wa terschade. Er ontstond tijdens de brand een enorme rookontwikkeling. De brand weerlieden konden het pand slechts be treden met persluchtmaskers op. De oor zaak van de brand, die om ongeveer 2 uur bedwongen was, is nog onbekend. MAANDAG 5 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. De meeste bezoekers kwamen uit IJ muiden (70 pct.). De resterende 30 per cent werd ongeveer gelijkmatig opge deeld over Velsen-Zuid Driehuis, Santpoort, Haarlem en Omstreken, Beverwijk- Heemskerk en elders. Bij elkaar kwam veertien percent van buiten de gemeente Velsen. Wat de leeftijden van deze be zoekers betreft: Van 15 tot 19 jaar (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De politie moest zondagmiddag een 43-jarige Beverwijker in bescherming nemen, toen omstanders op het kruispunt Bachstraat-Marquette laan de man „wel eens mores zouden leren”. De Beverwijker veroorzaakte door het niet verlenen van voorrang een ongeïuk, waarbij vijf mensen gewond raakten. Een 15-jarige jongen uit Heemskerk die ernstig inwendig letsel opliep verkeert momenteel nog steeds in levensgevaar. Centrale Bibliotheek Velsen, tot en met 10 augustus gesloten. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, Willebrordstraat 102, IJ muiden e.o. gebouw Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen van 9-10 uur IJmui- den-O„ Abelenstraat 1, van 16-17 uur; Velsen-N. buurtcentrum De Mei, Geel- vinekstraat 28, van 11-12 uur. Santpoort: „De Haven”, Schipbroekerweg 6, van 14- 15 uur. Velser Gemengd koor, 20 uur repetitie in de Baptistengemeente, J. P. Coen- straat. te - F

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5