Vandaag beslissing over verhuizing naar huishoudschool Zeilwedstrijden op Alkmaardermeer .1 Alpha begint aan nieuw seizoen College wijst verzoek Bejaardenbond af Mysterieuze brand in verlaten bovenwoning in Regulierstraat Auto verschoven om 4-jarig meisje te bevrijden Verhuizing naar Moensstraat kan vanavond nog beginnen Fj Brandkastdieven door politie aangehouden lil IkR Ft t e e Men laat er aan het Raamsveld geen Gedupeerde benedenbewoners waren woedend gras over groeien Uk si few FT' DINSDAG AUGUSTUS 6 1974 PLAATSELIJK NIEUWS Dl 4 BEZWAREN TEGEN MILIEUHEFFING (Van een onzer verslaggevers) I i BEVERWIJK Consternatie en woede streden maandagavond in de vooravond om de boventoon bij een groep bewoners van de Regulierstraat, toen bij een brand in een leegstaand bovenhuis van een verlaten duplex- woning, de aangrenzende woningen door het vuur werden bedreigd. De brandweer zorgde er snel voor, dat het dreigend gevaar werd afgewend, doch de benedenwoning liep zodanige waterschade op, dat deze moest worden ontruimd. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK „Zondagnacht leek het hier wel het Sportfondsenbad. Het water liep even hard naar binnen als weer naar buiten. Er was geen dweilen aan. Toen ik maandagmorgen bij het openen van de koelkastdeur ook nog eens onder stroom kwam te staan, was de maat vol: de toestand in de oude Slof was volkomen onhoudbaar geworden. Ik heb mijn bestuur gealarmeerd en verteld, dat ik hiervoor niet meer verantwoordelijk wenste te zijn. Gezamenlijk is toen besloten, alle activiteit in de oude Slof stil te leggen. En daarvan heeft het Slofi-bestuur het gemeentebestuur onverwijld in kennis gesteld, met het verzoek zélf eens poolshoogte te komen nemen zodat ze zich van de beroerde situatie zouden kunnen overtuigen”, aldus beheerder Cees Berghuis. Opgelucht II 1 SHE Bei ■'1 fl, .-4, 4^1 SLOF AAN RAAMVELD GESLOTEN (Van een correspondent) I i 1 i (Van een onzer verslaggevers) J ‘Es I I (Van een onzer verslaggeefsters) l 1 i) Ij (Van een onzer verslaggevers) I 1 1 I I De oude Slof aan het Raamveld: gebrek kig stukje folklore. Dit Piratenweekend is vorig jaar ge wonnen door Hans van Duyn uit IJmui- den. En op de tweede en derde plaats stonden eveneens twee IJmuidenaren n.l. Simon Korver en Rudie van Duyn. Daar Hans en Simon dit jaar in een Euro- Dinghy zijn gaan varen, is Rudie van Duyn een grote kanshebber geworden, om dit Piratenweekend te winnen. De uitslagen van 3 en 4 augustus zijn als volgt: A 1 Piraten: 1. Rudie van Duyn IJ- muiden, 2. Frits Pork Alkmaar, 3. Joke van der Werf Haarlem, 4. Linda Stam Zaandam, 5. Harm Bakker Uitgeest. i l I Een spuitgast met persluchtmasker op in volle actie op de zolderetage, daarbij ge assisteerd door een collega-vuurbestrü- arr. i 1 I l 1 1 i De eethuisjestijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 17.30 tot 19.30 uur. Kamerbemiddeling is kosteloos. Hiervoor kan men maandag van 18 uur tot 19.30 uur terecht. Dinsdag tot en met vrijdag van 18 uur tot 23 uur en zaterdag van 13 uur tot 17 uur. van de zolder was heengebrand en totaal in as was opgegaan - zo vernamen wij van de zijde van de politie. Doch de benedenbewoners zaten er mee, want het bluswater stroomde rijke lijk twee etages omlaag, zodat de wo ning van de familie F. J. van der Meij in allerijl moest worden ontruimd om de waterschade zoveel mogelijk te be perken. Buren, brandweerlieden en poli tie staken daarbij de handen uit de mouwen, terwijl omwonenden de deuren wijd, openden om daar de goederen te deponeren. Moeilijken was het met de grote meubelstukken, waarover men nog snel wat dekzeilen had gedeponeerd. In overleg met brandweer en politie werd ook daarvoor een oplossing gezocht. Voor de eigenaar van de woning, de heer G. Kruk, is de schade beperkt gebleven tot de zolderruimte en de vloer in het zijkamertje waarin een fors gat is gebrand. Zoals wij al schreven is de waterschade aanzienlijk, zeker van het pand nummer 63, welke met het losgela ten behang en het door het water aan getaste plafond, grondig onder handen genomen zal moeten worden. BEVERWIJK. Vrijdagavond 9 au gustus opent de Alpha-soos haar deuren voor het nieuwe seizoen. Er heeft deze maand een stilte gehangen rond de soos, maar nu de vakanties weer achter de rug zijn, bruist Alpha van enthousiasme. In de soos heeft men de keuken wat vergroot, het interieur is iets gewijzigd en de barfundamenten zijn verstevigd. Daar het eethuisje tegenwoordig vijf avonden open is en daarvan drie avon den met verse maaltijden draait, was deze ingreep zeer zeker nodig. gaan praten. Vandaag moet de beslissing vallen, een beslissing die ik met gepast optimisme afwacht”, BEVERWIJK. Maandagmiddag werd een vierjarig meisje in de Hoflan- derweg door een personenauto gegrepen. Het meisje belandde onder een gepar keerd staande auto en kon door omstan ders niet vanonder de wagen worden weggetrokken, omdat het een fractuur aan beide benen had opgelopen. Met vereende krachten is toen de auto van zijn plaats gehaald. Het meisje kon toen met een ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht. De vierjarige werd aangereden bij het oversteken van de Hoflanderweg. Deze aanblik leverde de kamer van de verlaten woning, welke kamer gelegen was pal onder de plek waar het vuur had gewoed. Stapels oude kranten en enig huisraad door het bluswater aan getast. Cees Berghuis: „Wanneer we dit ge bouw krijgen, dan zullen we natuurlijk alles doen om de overlast voor de om wonenden zoveel mogelijk te beperken. De drumband bijvoorbeeld, die als alles meezit vanavond al in de huishoudschool wil gaan repeteren, oefent in de grote zaal grenzend aan het Moensplein, aan de kant van de Emmaschool. Dan heb ben de buurtbewoners er geen last van. Daar kan men echt van opaan: we zullen met de buurt rekening houden”. Omtrent de eventuele verhuizing van het Raamveld naar de Moensstraat zegt Berghuis: „Dat is ook mijn grootste zorg, hoewel ik geloof, dat de Slof-bezoekers realistisch genoeg zijn om te zien, dat het in het oude gebouw echt niet langer meer gaat. En nu we een noodgebouw gelooft hij, de Slof zich aan de Moens straat redelijk kunnen ontplooien. Maar, zo stelt hij met nadruk, het is en blijft een noodoplossing. A 2 Piraten: 1. Erno Kracht Zaandam, 2. Marco de Hoop Uitgeest, 3. Sieber van Doornik Zaandam, 4. Ilonka Werkhoven Zaandam, 5. Wout van den Velde Zaan dam. I BEVERWIJK. B. en W. van Be verwijk zien geen aanleiding, in te gaan op het verzoek van de afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Bejaarden om er bij GS op aan te dringen hun goedkeuring te ont houden aan de door het Hoogheem raadschap op te leggen milieuheffing. Volgens het Beverwijkse college moei de millieuheffing evenals bijvoor beeld de heffing van een reinigings recht „geacht worden te behoren tot de algemeen noodzakelijke kosten van het bestaan, welke uit het wette lijk minimumloon bestreden moeten worden”. van behoorlijke importantie kunnen ver krijgen, moet je daarmee tevreden zijn. De komende weken zullen we de boel nog wel gaan opvrolijken: onze mensen zijn - dat hebben we wel bewezen - echt niet te beroerd om de handen uit de mouwen te steken. Daar zijn het arbeiders voor”. „Wethouder A. Klomp en de chef van de gemeentelijke afdeling culturele za ken, de heer Ham, kwamen ’s morgens nog een kijkje nemen. Samen met het gemeentebestuur zijn we toeen op zoek gegaan naar alternatieve vestigingsruim- ten voor De Slof. Als mogelijkheid rolde onder meer de voormalige huishoud school aan de Moensstraat uit de bus met een bestuursdeputatie en wat men sen uit onze achterban zijn we de boel in ogenschouw gaan nemen. Het leek ons wel wat, en een bestuursdeputatie is vervolgens met wethouder Camfferman „Slof”-beheerder Cees Berghuis is een opgelucht man. Het vluchtige bezoek, dat hij gistermiddag aan de mogelijk alternatieve Slof, de voormalige huis houdschool aan de Ghr. Moensstraat heeft gebracht, heeft hem „een bijzonder positief beeld” gegeven over de ruimte lijke mogelijkheden binnen dit gebouw. Met wat schipperen en verbouwen zal zo IJMUIDEN. Het afgelopen weekend zijn er weer zeilwedstrijden gehouden, op het Alkmaardermeer. Deze wedstrij den dienden als training voor het Pira tenweekend, dat a.s. zaterdag en zondag in Landsmeer op het plasje de Breek wordt gehouden, een en ander georgani seerd door de zeilvereniging de Breek. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In verband met de perikelen rond „De Slof” heeft het bestuur van het vrijetijdscentrum moeten besluiten, het veertiendaagse kindervakantiefeest dat vandaag van start had moeten gaan, af te gelasten. Beheerder Cees Berghuis: „Door die lekkages is de vloer van De Slof ook niet meer betrouwbaar. Ik durf de verantwoording niet meer op mij te nemen. Mensen die mij kennen zullen begrijpen hoezeer het mij ter harte gaat maar echt, ik durf het niet meer aan”. Wanneer de toestemming van b. en w. vandaag afkomt, is de Slof-be- heerder van plan bij bet college on middellijk een activiteitenlijstje voor deze en de komende week te gaan indienen. Ook de verhuizing van de belangrijkste attributen naar de al ternatieve Slof moet vandaag reeds op gang komen. Men laat er geen gras over groeien. Cees Berghuis: „Het is zo: vandaag het fiat om te beginnen, vanavond' reeds de eerste activiteiten. We heb ben onze maatregelen in ieder geval reeds getroffen”. Het vuur werd omstreeks half zeven ontdekt. Op het moment dat de brand weer met drie brandweerauto’s ver scheen sloegen de vlammen reeds uit een raam. Met persluchtmaskers voor wisten de vuurbestrijders spoedig tot de brandhaard op de zolderverdieping door te dringen. Daar bleek een hoeveelheid goederen in brand te staan, welke waren achtergelaten door de vorige bewoners, die in verband met een financiële aan gelegenheid door de eigenaar uit het huis waren gezet. Zij beschikten nog over de huissleutel en waren meerdere keren in de woning gesignaleerd, zelfs nog even voordat het vuur werd ont dekt. Voor de buren was dit aanleiding om allerlei boze vermoedens te uiten, welke naderhand door de recherche werden geverifieerd. Moeder en zoon van de familie welke het huis moeten verlaten, en die samen even voor de brand nog in het vroegere huis waren geweest ontkenden ook maar iets af te weten van de oorzaak van de brand. Het onderzoek naar die oorzaak door de brandweer werd bemoeilijkt door het feit, dat de brandhaard door de vloer Het bestuur van de bejaardenbond stelde de gemeenteraad een maand geleden schriftelijk in kennis van haar verontrusting over deze milieu heffing, welke volgens de bond niet in overeenstemming is met het finan ciële draagkracht principe. Men te kende bezwaar aan tegen een heffing op basis van het zogenaamde drieen eenhalfpersoons équivalent per ge zin, ongeacht het inkomen van de heffingsplichtige. GS zou dan wel bereid zijn alleen wonenden aan te slaan voor één in woner équivalent, doch de bond was van mening dat de aanslag voor al- Euro-Dinghy’s: 1. Bert Aarsen Zaan dam, 2. Jan Hein Bakker Uitgeest, 3. Jan op den Velde Zaandam, 4. Hans van Duyn IJmuiden, 5. Simon Korver IJmui- den. leen AOW-genietende echtparen of voor moeders met kinderen, die uit sluitend van een AWW-uitkering rond moeten zien te komen, te hoog is. Dit temeer daar de heffing, aldus de bond, in de komende jaren op zou kunnen lopen tot een bedrag van circa 95. Regeringsbeleid B. en W- tekenen hierbij aan, dat „het beleid van de regering er op is gericht het inkomen van hen, die zijn aangewezen op enigerlei sociale uit kering, zoals AOW, AWW, WAO, WW en ABW, financieel in dezelfde positie te doen verkeren als werknemers die zijn aangewezen op het wettelijk mi nimumloon”. Het college verwijst in deze naar het Besluit Landelijke Nor mering, waarbij ingaande 1 juli ’74 de normen van de Algemene Bijstands wet voor een gezin zijn opgetrokken tot het netto wettelijk minimumloon. Blijkens dit besluit dient, aldus B. en W., de uitkering te voorzien in zowel de periodieke als de incidenteel voorkomende algemeen noodzakelijke kosten van het bestaan. En volgens het college valt de milieuheffing on der deze noodzakelijke bestaanskos ten. Men ziet dan ook geen aanlei ding, aan het bondsverzoek te vol doen. HEEMSKERK. Twee 17-jarige in woners van Heemskerk hebben tijdens een verhoor door de politie bekend in de nacht van 25 op 26 juli te hebben ingebroken bij een bloembollenbedrijf aan de Hondsbosseweg. De knapen haal den toen een brandkast uit het kantoor van het bedrijf. Een van de twee knapen had ook in Beverwijk wat uitgehaald, waarvoor hij zich bij de Beverwijkse politie moest verantwoorden. De Beverwijkse politie functionarissen droegen de jeugdige in breker toen over aan de Heemskerkse collega’s. De jongens zijn in verzekerde bewaring gesteld. In de alternatieve Slof zouden, aldus Cees Berghuis geen echt grote activitei ten kunnen worden gehouden. Wel zou op de bovenverdieping een zaal kunnen worden gecreeërd die zo’n 250 mensen zou kunnen bevatten. Voorts is er een mogelijkheid voor de vestiging van een permanente jeugdsoos. v/,1 ia» |k .'e|| ij S ij .E

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4