Gebouw aangepast aan heuvelachtige omgeving stand Naamswijziging voor school in Santpoort Kinderen met fruit zieken naar IJslandse vissersschepen kwamen vis brengen aan IJmuidense markt voortzetten van activiteiten INBRAKEN IN VEL SEN Hersenschudding na aanrijding Jeugdcentrum beraadt zich op Aanstelling bij Velsense politie Estel-hoofdkantoor in Nijmegen waarschijnlijk in 1976 gereed i I wist W: Besommingen lager dan in andere landen Man die op jongen inreed in de cel dinsdag AUGUSTUS 1974 6 PLAATSELIJK NIEUWS 5 VELSEN I 9 Kleine kantoren ff ‘"ffl ■ja 9Bm|| ■hj i w® 3 m - tl (Van een onzer verslaggevers) de l I (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) tweede trawler, l, 1 1 1 1 g k Van het gebouw, dat grotendeels uit staal en beton wordt opgetrokken, wordt de bovenste etage niet bewoond. Daar komen de technische installaties voor de liften en de verwarming. tweemaal 250 personen, totaal 500 man gaan eten. Daarbij is dan gedacht aan een eventuele uitbreiding van het nieu we hoofdkantoor met nog een vleugel eraan. Op het moment van ingebruikne ming zal het nieuwe hoofdkantoor plaats bieden aan plus minus 330 personen Voorts werd bij een meubelmagazijn aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden e ti W OVERLEDEN: Chr. Otte, 75 jr., echtgenoot van: T. Grapendaal, Velsen-Nrd. GEBOREN: J. Chr. Kooij-Determan, d., IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) ;s 1. r n b d i, ONDERTROUWD: H. Post en C.C. Verheij, IJmuiden, M.J. Koedijk en D.E. de Koning, IJmui den, F.P. van de Slikke, Heemskerk en M. de Koning, IJmuiden, J.G. Kunst en G.F. van Duijvenbode, beiden IJmuiden, W. Martijn, Beverwijk en H.A. van Wol- feren, IJmuiden, J.C. Eriks en G. van Lamoen, beiden Driehuis. Maandag vertrokken: Dania, R.dam, IJmuiden; Tower Venture, R.dam; Smit Loyd-11, Cont. Plat, IJmuiden; Baltiys- kiy-5; R.dam; Pointe de Beuzec, Livor no; Scoll Spirit, Bohlogne, Zaandam; Bomma, Antwerpen; Eemsland, Delftzijl, Velsen; Geulborg, Delfzijl, Beverwijk; Blenheim, Kristiansand; Noorbeek, Delf zijl, Zaandam; Faience, R.dam; Helena Jane, Selby; Pallas, R.dam; Salla, Ant- meegekregen fruit en chocola presentjes gemaakt om aan zieken en bejaarden te schenken. Enkele kinderen togen met hun cadeautje op weg naar een particu- iler adres, maar de meesten gingen toch mee naar Velserduin, waar chronisch en langdurig zieken worden verpleegd. De presentjes waren vooral bestemd voor de patiënten die weinig bezoek ontvangen. Opvallend in het geheel is de grote hal, welke een knooppunt moet vormen in het drukke verkeer in het Estel- hoofdkwartier. In die hal is de receptie, ■maar vanuit de hal komt men ook in de grote vergaderzaal, de kleine vergader ruimten en in de kantine, welke daar is voor allen, die in het gebouw zullen gaan werken. Er kunnen in twee ploegen van van de in het midden lopende gangen gelegen zijn, zullen door twee of drie personen bevolkt worden, tenzij anders nodig is, doch dan is aanpassing moge lijk dankzij de verplaatsbare wanden. Er komen echter geen kantoren, welke door een groot aantal mensen moeten worden betrokken. CASTRICUM. De politie heeft een 30-jarige inwoner van Heemskerk aan gehouden. De Heemskerker wordt ervan verdacht in de nacht van zaterdag pp zondag in Castricum met zijn auto op een 18-jarige plaatsgenoot te zijn ingere den na een voorafgaande ruzie met een broer van het slachtoffer. Behalve via de hoofdingang, zijn de kantoren ook bereikbaar vanuit de par keerkelder, welke plaats biedt aan 160 auto’s en wel via de aanwezige liften, zodat men niet eerst buitenom hoeft te gaan. zij bij de Shetlandse eilanden- Aan de markt in IJmuiden zagen de vissers er nauwlettend op toe dat zij schoonge spoelde kisten aan boord terug kregen. Vandaag is de „Grinvikinger” in de Vissershaven in het dok gegaan voor een kleine reparatie. Het schip had enige roerschade opgelopen. Het nieuwe hoofdkantoor van Estel, zo als dat in 1975 in Nijmegen in gebruik moet worden genomen. IJMUIDEN. Maandag gearriveerd: Smit Lloyd-11, Cont. Plat, IJmuiden; Roerborg, Klaipeda; Blenheim, Bergen; Rijnborg, Kemi, Zaandam; Dux, Cadiz; Merweborg, Abo, Beverwijk; Michel, Gunness; Teutbnia, R.dam; Hannes Lun- sted Kalmar; Lovima, R.dam; Holsiten- tor, Cont. Plat, IJmuiden en Elpenor, Gyon, IJmuiden; Smit Lloyd-11, Cont. Plat, IJmuiden; Surrybrook, Siskara. Het gehele gebouw wordt voorzien van licht getinte dubbele ramen, waar door felle zon wordt gedempt. Een kli- maatregelingsinstallatie zorgt ervoor dat in grote ruimten als vergaderzalen, keu kens en kantine het klimaat geregeld wordt. De ramen daar kunnen ook niet worden geopend. In de overige ruimten kan mechanisch frisse lucht worden in gevoerd, doch niettemin zijn de ramen daar wel te openen. Zij zijn niet direct bereikbaar vanuit de kantoren, doch uitsluitend via de gangen. Die balcons die de terrassen verbinden zijn niet alleen wenselijk uit veiligheidsoverwegingen, zij doen ook dienst als zonwering voor de eronderge- legen kantoren en vormen tevens een permanent aanwezige voorziening voor reparaties en schoonmaakwerk aan ge vels. De kantoren, die alle te weerszijden VELSEN. Tijdens het afgelopen weekeinde zijn insluipers en inbrekers in Velsen weer bijzonder actief geweest, ofschoon hun ongewenste bezoeken over het algemeen slechts een geringe buit hebben opgeleverd. VELSEN. De leerkrachten en oudercommissie van de Adolf van Nas- sauschool aan de Burgemeester Ensche- delaan in Santpoort hebben tot het Vel- sensecollegevan B. en W. het verzoek gericht de naam daarvan te wijzigen in Bosbeekschool. De huidige naam werd in 1946 verleend op voorstel van de toen malige oudercommissie, maar inmiddels is men van mening dat deze naam nogal plechtstatig is gaan klinken, terwijl de historische figuur Adolf van Nassau nauwelijks meer tot de ouders en kinde ren spreekt. Het college heeft tegen een dergelijk voorstel geen enkel bezwaar, zodat hier op de eerstvolgende vergade ring van de gemeenteraad over zal wor den beslist. Dat zal geschieden op het terrein waar ook het Provisorium het tijdelijke Estel-hoofdkwartier gebouwd is. De situering daarvan is geschied op een hoek van het terrein zodat aan de werk zaamheden niets in de weg staat. Zij het dan, dat het gebied waarover men de beschikking heeft vrij smal namelijk 50 tot 60 meter breed is. Niettemin heeft de architect A. Bodon er een oplossing voor gevonden, mede dankzij de mede werking van de gemeente Nijmegen welke geen bezwaar had tegen het ge deeltelijk bouwen over de naastgelegen Batavierenweg, mits het gebouw zoveel mogelijk „doorzichtig” zal worden, zodat voetgangers en omwonenden zich niet achter een gordijn van beton en staal wanen. Het nieuwe Estel-hoofdkantoor wordt geheel aan de omgeving aangepast en ziet er op enige afstand (en met enige verbeelding) uit als een uit terrassen bestaande heuvel waarvan de grootste lengte 110 meter, de grootste breedte 70 meter en de grootste hoogte van het zeven etages tellende gebouw 33 meter zal worden. Die terrassen vormen als het ware de balcons om de verdiepingen heen. Zo werd bij de politie een inbraak gemeld bij een kantoor aan de Lijnden- weg in Velsen-Noord, waar men door het vernielen van een bovenruit was binnengedrongen. Er werd een klein be drag aan geld vermist. Het tweede be zoek gold een bouwkeet aan de Coy- manstraat, eveneens in Velsen-Noord, waar een bovenlicht als toegang diende. Waarschijnlijk hebben de indringers hier niets van hun gading aange troffen. Dezelfde nacht werd wel enige snoep weggenomen uit het magazijn van gebouw „De Tunnel”, waarvoor een plaat triplex moest worden verwijderd. De laatste melding uit Velsen-Noord had betrekking op een inbraak bij een labo ratorium aan de Staalstraat, waar van een automaat de geldbak werd geleegd. VELSEN. Maandagmiddag om streeks half drie ontstond op de Lange Nieuwstraat in IJmuiden een botsing tussen een 30-jarige bromfietser uit Vel sen, die op de duo zijn 26-jarige echtge note vervoerde en een 71-jarig wielrij der, eveneens uit Velsen. De berijders van de bromfiets kwamen ten val waar na de vrouw, vermoedelijk met een hersenschudding, door de ongevallen dienst naar het Zeewegziekenhuis werd overgebracht. werpen; Theresa, Savona; Cebo-1, Ler wick; Timrix, R.dam; Prof, Ukhov, R.dam; Schokland, Balina, Zaandam; Pergo, Londonderry, IJmuiden; Holsten- tor, Cont. Plat, IJmuiden; Smit Lloyd-11, Cont. Plat, IJmuiden. ingebroken, waarvoor het gebouw aan de achterzijde werd betreden. Wel moest hier een ruit voor worden ver nield. De buit bestond uit een schrijfma chine. Tenslotte werd bij de politie een inbraak aangegeven in de dependance van de IJmond-UT.S. aan de Roos en Beeklaan in Santpoort. Na het vernielen van een bovenlicht en lichte beschadi gingen van enige binnendeuren kon het gebouw worden doorzocht. Er werd veel overhoop gehaald, zonder dat een ver missing is geconstateerd. VELSEN. Met ingang van heden is de heer C. D. van der Vijver, inspecteur van politie in Velsen aangesteld tot hoofd van de justitionele en de vreem delingendienst. De justitionele dienst omvat onder meer de recherche. GEHUWD: H. van Staveren en A.J. Smit, IJmui den, F. Rinsma en M.H. Venema, IJmui den, L.C. Braber en C.M. Nanne, IJmui den, L. Meijboom en J.H.C. Bierman, IJmuiden, G.E. van Domselaar en E. Douma, Den Haag, G. de Heer -en G. Kremer, Velsen-Nrd, C.J. Vrouwe en C. Bakker, IJmuiden, H. Korbee en J.C. Groen, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Indien de bouwvergun ning tijdig afkomt, zal nog in 1976 het nieuwe hoofdkantoor van Estel (waarin Hoogovens en Hoesch gefuseerd zijn) in Nijmegen ingebruik kunnen worden ge nomen. Iets meer dan twee jaar is nagedacht erover en zjjn ontwerpen ge maakt voordat het definitieve ontwerp ter tafel lag. Gehoopt wordt nu direct na de vakanties met de bouw te kunnen beginnen. IJMUIDEN. Maandag en dinsdag zijn aan de markt in IJmuiden twee IJslandse vissersschepen verschenen. In het kader van een handelsovereenkomst tussen de IJslandse regering en de Ne derlandse regering, kwamen deze vis hier de markt verkennen. Als eer loste maandag de trawler GK 606 „Grin vikinger” 2200 kisten verse haring en maakte een besomming van 69.000 gui ten. Dinsdag gearriveerd: Rosemary-D, Newport; Douwe-S, Zeebrugge, IJmui den; Markborg, Walkom, Beverwijk; Solway Firth, Terneuzen; Lotte Reith, Takoradi. Zichtbaar geroerd namen de patiënten van Paviljoen „Velserduin”, bij het Zee weg Ziekenhuis, maandagmiddag de fruitbakjes in ontvangst, die zij van kinderen kregen aangeboden. Het wa ren de bezoekers en bezoekstertjes van de Spèliade in de Don Boscoschool aan de Willemsbeekweg. Met hulp van leider en leidsters hadden zij met van thuis Dinsdag vertrokken: Blatence, Ant werpen; Halcience, R.dam; Bab-T, Halmstad, Zaandam; Ceres, Cristobal. IJMUIDEN. Door verschillende omstandigheden is bij een deel van de leiding van het PEN-jeugdcentrum aan de Kanaalstraat in IJmuiden de vraag gerezen of het nog wel langer verant woord is de huidige activiteiten voort te zetten. Men is thans bezig zich hier intern over te beraden, zodat binnenkort nadere mededelingen zullen volgen. X/IX -C V «x In het dok in Vissershaven van IJmuiden ligt de „Grinvikinger in het dok. Het schip had lichte averij aan het roer. Rechts achter op de foto, aan de kade bij de vishallen, ligt het tweede IJslandse schip, de „Thorkatla”. de GD 197 „Thorkatla” 1100 kisten klei ne makreel en 350 kisten haring aan de IJmuidense markt af. Dit schip besomde 23.000 gulden. Normaal gaan de IJslandse schepen met hun vis naar Duitsland, ditmaal probeerden zij het eens in ons land. Aan boord vond men de besommingen echter maar matig. De schippper van de „Thor katla” verklaarde: „Nu moet ik twee honderd mijl meer draaien en ik krijg nog minder geld op de koop toe. Dit kost me geld”. De IJslandse trawlers zijn zogenoemde ringvissers. De aangevoerde vis vingen iff* V I .lafci fBk 4

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5