Kraay over het nieuwe vergoedingen-systeem: Eerste krachtproef voor Telstar QPR: ELFTAL MET TOEKOMST Best in actie Stefan Kovacs moet al terug naar Roemenië ZEGE HANS VULTINK SP0R1WH® Duitse atleten Deen naar Roda Haarlem eerder tegen Volendam NICOLS’ INSPIRATOR WADE JENSEN TERUG NAAR VS lu Gelijkspel van badmintonploeg u o o o STREEKSPORT HWIW voor interland „TITEL KOPEN MAAKT SPORT KAPOT” BCOl KOERSEN ffil w II r C i 9? t J 1 -O i Ké 14 WOENSDAG 15 7 AUGUSTUS 1974 SPORT A is! (Van onze sportredactie) O Vogelvrij Geblesseerden 11 de b (Van onze sportredactie) Geen wonderen Leren AMSTERDAM. Zelden hebben de topclubs in het vaderlandse be taalde voetbal zo grimmig tegen over elkaar gestaan als nu aan het begin van de competitie ’74-’75. Als een pingpongbal vliegen de beschul digingen en verwijten over en weer. Ajax raakt daarbij het meest in de verdrukking. Naar aanleiding van de affaire-Notten wordt de Amster damse club o.a. concurrentieverval sing aangewreven. HAARLEM Nog altijd spreekt Wade Jensen over „wij” en „ons” als het gaat om de finale die Raak Nicols eind september om de Europa-cup speelt tegen het Italiaanse Nettuno. En dat terwijl de Haarlemse ploeg zijn inspirator van het bijna voorbije seizoen gaat verliezen. Vrijdag namelijk gaat de gebrilde Amerikaan terug naar Denver in Colorado om daar zijn maatschappelijke carrière te starten als wiskundeleraar op een middelbare school. En het is nog maar de vraag of de 23-jarige achtervanger en coach van Nicols naar Europa terugkomt om de kroon op zijn werk te zetten. „Het zou werkelijk ontzettend jammer zijn nu we zover zijn gekomen dat ik het besluit niet mee zou kunnen maken. Maar dat kan ik pas in Amerika regelen”. S|g||g (Van onze sportredactie) Kraay: „Schijnheiligheid”. Stan Bowles: sterke troef van QPR. Jensen PIETER MUL 3 (Van onze sportredactie) HAARLEM. De oefenwedstrijd die eredivisieclub Haarlem zondag tegen Vo lendam speelt is aanzienlijk vervroegd. In plaats van om 18.45 uur begint het duel nu ’s middags om vier uur. In een wedstrijd In de Oslofjord om de wereldtitel Ingling-klasse eindigde de Neder lander Alberda op de dertiende plaats. De kans bestaat, dat Zoltan Varga nog van de spelerslijst zal worden afgevoerd. Varga heeft in Spanje voor de club Benis uit Sevilla een goed toernooi ge speeld. Deze week valt de belsissing of ook hij zijn voetbalcarrière in Spaanse dienst zal voortzetten. De medische staf van de Meer-club heeft op het ogenblik handen vol werk. Barry Hulshoff en Jan Mulder vragen de meeste aandacht. „Met de knie van Barry gaat het goed vooruit”, vertelde Kraay. „De medische staf is erg optimis tisch en er wordt al gedacht aan de mogelijkheid, dat hij op 1 september in de eerste competitiewedstrijd kan mee spelen. Mij lijkt dat echter wat al te optimistisch. De knie van Mulder heeft de zware training tijdens de eerste week' niet aangekund. Het is typisch een trai- ningsblessure. Verder kampen Rep (en kel), Haan (knie, maar niet zijn knie- gewricht) en Keizer (achillespees) met lichte blessures”. rende honkbalaccommodatie en ook niet over een sponsor die per seizoen negen tig duizend gulden schuift. nationale doelman Peter Shilton (Leices ter City) wordt beschouwd. „Plezier houden in je sport is het belangrijkste”. DEN HAAG (ANP). Roda JC heeft dinsdag de Deense international Steen Ziegler gecontracteerd. Ziegler, 24 jaar en een aanvallende middenvelder, speel de twaalf keer in het nationale team en is afkomstig van Hvidovre Kopenhagen. sdingen 740808 Guillermo Vilas wot de finate van het tennistoernooi van Louisville (VS). De Chileen Fillol kon het tegen de sterkste van „Hilver sum” niet bolwerken. De Argentijn pakte met zijn twee sets zege (6-4 en 7-5) een bedrag van zestienduizend dollar. Jensen deelt niet de mening van die critici die zeggen dat het aantrekken van Amerikanen de doorstroming van Nederlands talent tegenhoudt. „Je moet zo rekenen: de beste spelers worden professional in de Verenigde Staten. De gene die je aantrekt behoort dus niet tot die groep sterren maar hij moet wel de bekwaamheden bezitten als speler of als coach iets over te dragen. De Nederlan ders moeten ervan leren. Bovendien is er toch die maatregel dat je er hoog stens twee per .eenj mag bobben en dat vind ik terecht. Ik heb nu bij geruchte Jensen ziet duidelijk de grenzen van sportieve eerzucht die uiteraard ook bij hem in belangrijke mate aanwezig. Het meest nabije doel is de Europa Cup waar nog minstens zes weken training voor nodig is. In een lange vergadering besloten bestuur en selectie van de Haarlemse equipe gewoon mee te draai en in de regio-strijd waarvoor zes man waren uitgenodigd. Bovendien gaan drie jeugdspelers mee op een trip naar Ame rika. De overige selectiespelers komen uit in de strijd om de nationale beker. De aftrap in de ontmoeting met VSV (vanavond) vindt al om half zeven, een kwartier eerder, plaats. DUNSTABLE (UPI). George Best, de grillige voetbalster van Manchester United en Noord-Ierland, die enkele maanden geleden voor de tweede keer in zijn loopbaan de wedstrijdsport voor ge zien hield, heeft weer gespeeld. Best kwam maandag in actie met het team van Dunstable Town, dat speelt in de zuidelijke afdeling, in een vriendschap pelijke wedstrijd tegen een reserveteam van Manchester United. Dunstable Town won het duel met 3-2. „Als ik hier de besturen zou moeten uitnodigen, die nog nooit spelers die bij een andere club nog onder contract staan, hebben benaderd en dan heb ik het speciaal over de mensen van de clubs die ons nu verwijten maken dan blijft deze kamer helemaal leeg. En als ze nu het tegendeel beweren dan noem ik dat gewoon schijnheilig”, aldus Kraay, die de aanvallen op zijn club totaal ongegrond vindt. „Ajax was destijds tenslotte een van de weinige clubs, die tegen het nieuwe transfersy steem hebben gestemd. Wij hebben dit zo niet gewild, maar tot nu toe zijn wij wel de enige vereniging, die er de dupe van is geworden. Kijk naar Neeskens en kijk naar Cruijff die al vooruitlopend op de nieuwe regels toestemming kregen te vertrekken”. De reactie kon niet uitblijven. Tijdens de aan de nieuwe competitie vooraf gaande gebruikelijke mogelijkheid voor een praatje en een plaatje met en van de Ajacieden sfoeg Hans Kraay, de nieu we technische directeur, flink terug. Een experimenteel AZ verloor op Texel van het militaire elftal. Meyer en v. Deinsen gaven de soldaten bij de rust een 2-0 voor sprong, die daarna door laatstgenoemde tot 3- 0 werd uitgebreid. Vosmaer maakte het Alk- maarse doelpunt. In het Sloterparkbad in Amsterdam wor den vrijdag en zaterdag de Europese Kampi oenschappen kunstzwemmen gehouden. Het schaaktoernooi om het open Neder lands kampioenschap in Velp kende in de vijfde ronde een sensatie. Snelschaaktitelhou- der Van Baarle verloor van het damesschaak- talent Erica Belle. Van der Vliet en de Zweed Kaiszauru lelden met een score van honderd procent. In de baal van Napels won de Amerikaan Ullman de tweede race om het wereldkampi oenschap zeilen In de 470-klasse. In Tilburg kwam Twente niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen Willem-II. Notten werd na rust vervangen door Frans Thijssen. In de derde ronde van het toernooi om de schaaktitel voor junioren (Manilla) versloeg Roy Dleks de Braziliaan Villareal. vernomen dat Aktie ’68 volgend jaar januari drie Amerikanen hierheen wil halen zodat die al twee maanden hier zijn voordat de competitie begint. Het schijnt dan mogelijk te zijn dat je in april nog eens twee jongens uit de VS laat meedoen. Daaraan gaat de sport natuurlijk kapot want een titel moet je niet kunnen kopen”. kens, die ineens miljonair kon worden. Elke krant nam toen een standpunt in. Over Notten hoor en lees ik niets; Dat hij een hoop geld meer gaat verdienen, laat iedereen kennelijk koud. Daarnaast wordt Ajax lang niet altijd fair behan deld. Hier en daar is de berichtrving zelfs tendentieus”. Uitgezonderd Hulshoff nemen alle se lectiespelers deel aan het uitgebreide oefenprogramma, waarin zeven wedstrij den tegen buitenlandse clubs zijn opge nomen. Slechts één daarvan de laat ste op 25 augustus tegen Hertha BSC wordt thuis gespeeld. Vandaag wordt in België gestart tegen FC Brugge. Op 10 augustus moet in West-Duitsland wor den aangetreden tegen Hertha BSC. Vier dagen later fungeert Lausanne als sparringpartner en in Vichy ontmoet Ajax op 18 augustus Stade de Reims. Vanuit Frankrijk wordt doorgereisd naar Barcelona, waar aan een tweedaags toernooi op 20 en 21 augustus wordt deelgenomen. Het eerste duel van dat toernooi gaat tussen Barcelona en Ajax. Teruggekeerd in Nederland wordt ze ven dagen voor de start van de competi tie dan eindelijk het eigen publiek de gelegenheid geboden het „nieuwe” Ajax aan het werk te zien. Kovacs, die een contract voor drie jaar, de laatste twee afhankelijk van toestemming van de Roemeense auto- ritieten, had getekend, zal donderdag al naar Boekarest reizen. Hij zal in Roemenië moeten gaan assisteren bij de voetbalcoaching. Kovacs, die on langs bij het bekend worden van de mogelijkheid van terugroeping nog had verklaard vanwege de onzeker heid de laatste maand geen plezierig momentje meer te hebben gekend, deelde dinsdag evenwel mee dat hij zich voor alles Roemeen voelt en dat zijn land hem nodig heeft. De Franse voetbalbond zal komen de zaterdag vergaderen over een op volger van de kleine Roemeen. Waar schijnlijk zal dat Michel Hidalgu worden, de man die tot nu toe als assistent van Kovacs optrad. „Dat spelen van duels leek ons toch de beste oplossing. Om het teamverband niet kwijt te raken oefenen we een maal per week allemaal samen. Als laatste examen voor de finale spelen we half september twee wedstrijden tegen Mannheim dat in de halve finale tegen Nettuno stond. Laten we hopen dat die i i Haarlem wordt gehouden want het thuispubliek is erg belangrijk. Al kan ik dat misschien niet allemaal meemaken, terug in Denver kan ik wel vertellen over het niveau van het Ne derlands honkbal. Daar weet bijna nie mand iets van, ik ook niet toen ik in maart arriveerde. Maar als je nagaat hoe je hier van het weer afhankelijk bent en dat je, al zijn die omstandigheden goed, toch maar twee tot drie keer per week kan trainen dat is het peil in Nederland erg goed Dat meen ik echt”. ROUXVILLE. (Reuter) Het Nederlandse badmintonteam, dat momenteel op toernee is door Zuid-Afrika, heeft in Rouxville gelijkge speeld met 4-4 tegen een Zuidafrikaans gele- genheidsteam. De uitslagen zijn: Dames enkelspel: Joke van Beusekom—Gus- sie Botes 11-3 11-1, Marjan Luesken—Wilma Dobie 11-1,11-7 heren enkelspel: Guus de vo gelMeyer Wolson 13-18, 1-15, Clemens Wor tel—Rene du Toit 5-15, 4-15, Dames dubbel spel: Joke van Beusekom/Marjan Luesken Marianne van der Walt/Gussie Botes 18-16, 12- 15, 12-15. Heren dubbelspel: Guus van der Vlucht/Guus de VogelJohn Abrahams/Rene du Toit 12-15, 12-15 Gémengd dubbelspel: Guus van der Vlugt/Marjan LueskenMeyer Wol- son/Wilma Dobbie 17-18, 15-6, 12-15, Clemens Wortel/Joke van BeusekomJohn Abrahams/- Marianne van der Walt 9-15, 12-13, 15-4. PARIJS (AFP-Reuter). Stefan Kovacs, ex-trainer van Ajax en mo menteel werkzaam als coach van het Franse nationale voetbalteam, heeft dinsdag van de Roemeense raad voor lichamelijke opvoeding en sport be richt gekregen dat hij naar zijn ge boorteland moet terugkeren. De wedstrijd die HVB-voetballers vanavond op het terrein van VVD aan de Haarlemse Oudeweg zouden spelen gaat niet door. Maar liefst dertien gega digden hadden afgeschreven zodat de poging om tot een afdelingselftal te komen voor de jubileumviering in sep tember, moest worden uitgesteld. VELSEN. Tegen de Engelse club Queens Park Rangers wacht Telstar donderdagavond (18.30 uur) de eerste werkelijke krachtproef tijdens de oefen- compagne voor het nieuwe seizoen. Tel star, dat zaterdagavond in het met 2-1 verloren duef tegen SVV nog geen erg ingespeelde indruk maakte, treft in de Londense formatie een opponent die de strijd niet schuwt. AZ’67 ondervond dat zaterdagavond in Nibbixwoud, toen scheidsrechter Jan Keizer tot tweemaal toe een Engelsman naar de kleedkamer moest sturen. BUENOS AIRES (AFP-EFE). Hans Vultink is het toernooi om het wereld kampioenschap biljarten anker kader 47/2, dat wordt gehouden in de Argen tijnse hoofdstad Buenos Aires, goed be gonnen. De titelhouder versloeg in zijn eerste partij de Egyptenaar Abdel Salam in tien beurten: 400-29. In een andere partij won de Argentijn Osvaldo Berardi eveneens in tien beurten van de Colom biaan Mario Criales: 400-63. worden omdat de mentalitieit van de Rotterdammers veel beter zou zijn Sparta heeft wel een betere slagploeg dan wij. Dat geeft de doorslag want in het veld zijn we zeker niet de minderen. Omdat zij de betere hitters hebben is Sparta in staat een achterstand van vier, vijf punten goed te maken. En dat kan Nicols maar bij uitzondering. Het gebeurde een keer dat Fokke Jelsma niet de beslissende tik kon geven die ons de winst gebracht zou hebben. Een daar was na afloop nogal wat over te doen in de kleedkamer. DUSSELDORP (SID). De Westduit- se Heren-b atletiekploeg, die zondag op het sportcentrum Papendal in een drie- landenwedstrijd tegen Nederland en België uitkomt, is als volgt samenge steld 100 meter: Hein en Werner; 200 me ter: Hein en Grimmiger; 4 x 100 meter: Werner, Hein, Lemke en Wiesenseel; 400 meter: Boye en Krieg; 4 x 400 meter: Boye, Krieg, Schröder, Hütter, Karge en Kolletsky; 800 meter: Straus en Soyka; 1500 meter: Von Papen en Pagel; 5000 meter: Kreth en Mann; 10.000 meter: Freitag en Brand; 110 meter horden: Eikmeier en Schmitt; 400 meter horden: Friedrich en Tille; 3000 meter steeple chase: Wagner en Schuiten; hoogsprin gen: Lichtenberg en Mühle; versprin gen: Kloek en Berger; polsstokhoog: Mohr en Gedrat; hinkstapsprong: Suss- ner en Papior; kogel: Forst en Masshol der; discus: Wipperman en Steinmetz; kogelslingerenLotz en Rieck; speerwer pen: Lange en Tappe. Toen heb ik gezegd dat dat onzin was want ook de beste slagman gaat op drieslag uit. Daar moet je rekening mee houden. Je moet kunnen verliezen want het belangrijkste in je bestaan is niet die sport. Die beoefen je alleen om het plezier wat je erin hebt. Je speelt toch niet omdat je persé kampioen moet worden? Dat is alleeen maar meegeno men. Ik geloof dat ik die instelling van „heb plezier in die sport waarmee je bezig bent” wel heb kunnen overbren gen. Dat is de enige basis waarop je kunt werken”. Nu was het Nicols-bestuur verstandig genoeg geen wonderen van de nieuwe aanwinst te eisen. Het was zich bewust van de veranderingen die het team in vergelijking met het vorig jaar had ondergaan. „We moesten die Fransen verslaan in de Europa Cup want daarvan verliezen, zo werd me verteld, was een ontzettende blamage. En in de competitie moesten we bij de topvier eindigen. Dat is allebei royaal gelukt maar of mijn optreden een succes is geweest kun je pas na het volgend seizoen beoordelen want de ter mijn nu is veel tekort geweest. Toch hebben we tot vlak voor het eind nog een kans gehad kampioen te worden. Maar ADO heeft in Ferry Neu- teboom nu eenmaal een goeie pitcher en die deed ons na de dubbele zege op Sparta de r as om. Ik ben het er niet mee eens, dat Nicols geen kampioen kan De Rangers-formatie zoals die het af gelopen league-seizoen meestal opereer de zag er als volgt uit: Parkes; Clement, McLintock, Mancini en Gillard; Vena bles, Francis en Bowles; Thomas, Leach en Givens. Het duel van donderdagavond wordt geleid door scheidsrechter Leo van der Kroft. Op hetzelfde moment dat Kraay merkt dat hij met zijn ongenuanceerde beschuldigingen aan het doordraven is, relativeert hij zijn eigen woorden wat: „Natuurlijk praat ik nu als technisch directeur van Ajax. Als ik nog bij Go Ahead Eagles zou bebben gewerkt, zou ik natuurlijk heel anders hebben gespro ken”. De situatie die Jensen bij zijn komst in maart aantrof was niet zo gunstig. „Het was vooral moeilijk omdat de ploeg twee werpers was kwijt geraakt en natuurlijk Darryll Southwick. Hij was echt een meer dan gemiddelde honkballer, veel beter dan ik. Aanvanke lijk stonden de spelers zeer sceptisch tegenover mij maar toen ik de gelegen heid had gehad om wat te laten zien verbeterde de sfeer”. En dat was nodig ook want de stemming in het team was nu niet direct honderd procent. Afgezien van persoonlijke rivaliteit en wisselende coaches in de afgelopen jaren is het natuurlijk ook niet plezierig om jaar na jaar toch nog door Sparta geklopt te worden. Een ploeg die in tegenstelling tot Nicols niet beschikt over een schitte- Januner voor wat Jensen betreft, maar zeker ook waar het Nicols aan gaat. Want de man van wie Boudewijn Maat al na vijf weken kon zeggen dat hij enorm veel respect afdwong door zijn kennis en manier van optreden, die man is gedurende het honkbalseizoen van grote waarde gebleken voor Raak Nicols. Wanneer de arbitragecommissie het geschil tussen Notten en FC Twente behandelt, is bij Ajax nog niet bekend. Kraay: „Het is ook geen Ajax-zaak meer, al hebben we natuurlijk wel be lang bij de uitslag. En is die positief, dan wordt onze selectie uiteraard uitge breid”. Die selectie telt op het ogenblik 29 spelers. Het belangrijkste succes, dat Kraay tot nu toe heeft geboekt, is de bereikte overeenstemming met vleugel- verdediger Wim Suurbier. „Tot 1976 blijft het contract met Suurbier gehand haafd. Over salarisverhoging praat ik niet in het openbaar. Dat gaat niemand iets aan”. In het geval-Notten handelt Hans Kraay overeenkomstig de tactiek, die hij vóór de uitspraak van de arbitragecom missie in het geschil tussen Ajax en Neeskens bekend had gemaakt. Toen stelde hij al, dat elke speler in Neder land met of zonder contract „vogelvrij” zou zijn voor Ajax, als Neeskens niet aan zijn overeenkomst met de Amster dammers zou worden gehouden. „Ik zie ook geen wezenlijk verschil tussen de zaak-Neeskens en de zaak-Notten. In beide gevallen is er sprake van een aanzienlijke positieverbetering. Dat is trouwens een betrekkelijke zaak. Het is voor geen enkele club moeilijk papieren te overleggen, dat de betreffende speler zoveel meer gaat verdienen. Wie kan de juistheid ervan controlren?” En passant gaf Kraay ook de Neder landse publiciteitsmedia een lik’ uit de pan. „Toen het geval-Neeskens aan de orde was, las en hoorde ik dag-in-dag- uit grote verhalen over de zielige Nees- Queens Park Rangers, in Engeland veelal kortweg als QPR aangeduid, kan echter veel meer opbrengen dan alleen fysieke kracht. Het elftal was in het afgelopen seizoen een van de verrassin gen in de Engelse league, waarin het samen met Burnley debuteerde. De ploeg van manager Gordon Jago eindig de op de achtste plaats met 43 punten uit 42 wedstrijden en was daarmee de beste Londense vertegenwoordiger. En dat terwijl de Engelse hoofdstad top clubs als Arsenal, Chelsea, Tottenham Hotspur en West Ham United binnen zijn muren heeft. Queens Park Rangers wordt met Ips wich Town als „elftal van de toekomst” gekenschetst. In het elftal is sprake van een goed evenwicht van routine en jong talent. Tegenover nog lang niet uitge bluste ervaren krachten als Terry Ve nables (31), Frank McLintock (34) en Terry Mancini (31) staan aankomende coryfeeën als Stan Bowles, Don Givens, Mick Leach, Rob Abbott en Gerry Fran cis. Beide laatstgenoemde spelers gingen zaterdag tegen AZ’67 in hun enthousias me ontoelaatbaar ver over de schreef. De 25-jarige Stan Bowles, een aanval lende middenvelder die zich de afgefo- pen jaren bovendien als een koelbloedig afmaker manifesteerde, heeft zich het afgelopen jaar van een vaste plaats in de nationale selectie van Engeland ver zekerd. Dat geldt ook voor de 23-jarige doelman Phil Parkes, die momenteel afs bedreiger nummer één van de „vaste” Het naar de derde klas van het amateur' voetbal gepromoveerde DSS gaat zondag met zijn eerste en tweede elftal op bezoek bij Uitgeest voor het spelen van oefenwedstrij den. Aanvankelijk zou DSS op bezoek gaan bij Bloemendaal, maar dat heeft afgezegd en daarom zijn de DSS-ers blij alsnog bij Uit geest terecht te kunnen. Ripperda-trainer John Eelman, die vorig seizoen alleen het eerste onder zijn hoede had, heeft zijn activiteiten ook uitgebreid tot het tweede elftal. Hij kan nu over een grotere selectiegroep beschikken met daarin als nieuwkomers Gerard Tervoort (RCH), Hil bert Mensink (FC Amsterdam) Ron de Groot en John Rusman (DCO), Donald v.d. Eijkhof en Willem Schouten (Haarlem-jeugd) met Dri- kus Wullems (EDO). Van hen kwamen Van de Eijkhof en Wullems al eens eerder voor Ripperda uit. Tegenover deze aanwinsten staat het verlies van Jan Keur en Jimmy van Tongeren, die overstapten naar respectievelijk EHS en DCO. Het oefenprogramma luidt als volgt: zaterdag 10 aug, Ripperda-selectie— Cochem (Duitsland), anvang drie uur; zondag 11 aug.: Ripperda—RCH; zondag 18 aug RipperdaDCO; dinsdag 20 aug. VSV 1 en 2—Ripperda 1 en 2; zondag 25 aug. Ripper daTYBB; dinsdag 27 aug.: RipperdaVelsen; zondag 1 september: DSS—Ripperda met vier elftallen. Op de zondgen 18 en 25 augustus neemt bovendien een selectie van Ripperda deel aan een toernooi van BPC. „Ajax wilde niet, maar krijgt wel de verwijten Best, die nog altijd „eigendom” is van het naar de tweede divisie gedegradeerde Manchester United, speelde de volle ne gentig minuten, maar maakte geen doel punten. Het duel werd bezocht door 3866 toeschouwers, die voor een recette zorg den van 500 pond (Ruim 3100 gulden). Dat was minder dan de club Best moest uitbetalen voor zijn meespelen. De team manager van Dunstable Town, Barry Fry echter was dik tevreden. „Normaal trekken wij 53 bezoekers. Wij spelen al jaren in de onderste regionen van de zuidelijke afdeling. Er is voor ons nog maar een mogelijkheid en dat is naar boven”, aldus Barry Fry, die er aan toevoegde, dat hij hoopt, dat Best een contract bij zijn club zal teke nen. „Als Manchester United daarin toestemt natuurlijk.” HILVERSUM. De uitslagen van de dins dag in Hilversum gehouden koersen: Ralreiger prijs 2440 m: 1. Lepelaar, A. Mollema, 3.23.4 1.23 4, 2. Maestro Calvaljos, 3. Kwikstaart A. Wihn. 4.20, pl. 1.50, 1.70, 1.50, kopp. 12.00, trio 81.00. Purperreigerprijs 2040 m: 1. Misto Buiten zorg, P. Koppejan, 2.57.7 1.28.9, 2. Mastrld, 3. Maxaver Way. Winn. 5.90, pl. 1.60, 1.10, 1.70, kopp. 7.40. Lepelaarprijs eerste afd. 2000 m: 1. Kjeld N, A. Mollema, 2.47.1 1.23.6, 2. Kris Spencer, 3. Lotta Kid. Winn. 20.80, pl. 3.90, 5.80, 4.30, kopp. 190,00, trio 5037.40. Lepelaarprijs tweede afd. 2000 m: 1. Libertine, L Schoonhoven, 2.45.8 1.22.9, 2. Leo Princess 3. Juanita. Winn. 3.10, pl. 1.90, 1.90, 2.00, kopp. 14.00. Roerdompprijs 2040 m: 1. Ivanova Heather, G. Beentjes, 2.56.6 1.26.6, 2. Ike Buitenzorg, 3. Ideal Buitenzorg. Winn. 7.70, ol. 2.10, 2.00, 2.30, kopp, 18.40. Van Nie Stal Marcoprijs 2000 m: 1. Xvan Axkit, J.S. van Leeuwen, 2.42.3 1.21.2, 2. Hardy Regina, 3. Hippo. Winn. 2.10, pl. 1.30, 2.80, 5.80, kopp. kopp. 14.30, trio 360.50. Ooievaarprijs 2000 m: 1. Lathi, J. Wagenaar, 2.46.6 1.23.3, 2. La Damsel, 3. Jaques. Winn. 2.80, pl. 1.30, 2.60, 1.50, kopp. 22.10. Criterium der driejarigen 2000 m: 1. Marcel Regina A. Knijnenburg, 2.46.6 1.23.3, 2. Marco Cavaljos, 3. Magirus. Winn. 32.00. pl.4.20, 3.80, 4.60, kopp. 153.70, trio 3003.60. Ibisprijs 2920 m: 1. Kamo Quick, J. Wage naar, 4.04.6 1.23.8, 2. Kaptein Norton, 3. Judge Olivier. Winn 1.70, pl. 1.30. 2.00, 2.50, kopp. 6.00, trio 4.90. Zllverreigerprijs 2000 m: 1. Likely Devil, J. Kroon, 2.50.4 1.25.2, 2. Louis D’Auvergne, 3. Lena Axkit 2. Winn. 3.80, pl. 3.00, 8.70, 3.90, kopp. 102.30 Totallsatoromzet: 387.739.00 gulden.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15