Een oase in de overbevolkte Randstad vakantiegangers die „thuis blijven Haven Mvishal f 865,- f 708,- 2 jaar 71% 4 jaar 9 6 jaar 101% Beeckestijn ook enorm in trek bij f 1000, groeispaarbewijzen Q/ dagelijks opvraagbaar I '"tL rente in 5 jaar oplopend tot I I /U spaarbiljetten aan toonder f1000, f549, f1000, uue/t nederland L Zwarte poedel aangereden Dode big lag op Rijksweg 6 spaardeposito’s met vaste looptijd 2 jaar 71% 3 jaar 81% 4 jaar 9i% 5 jaar 11 gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken jt MwM I U ontvangt Rijbewijs ingenomen en rijverbod opgelegd U stort ■ft ■P. ■Hi PLAATSELIJK NIEUWS 1974 AUGUSTUS 7 WOENSDAG n 83 [J- ht- hartjehaariem zoveelgweCtjef! zoveel Heus zoveel service! ml - U i .1-rJ (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) uw aak aak cpe /paarbank verhoogt de rente tot Uj- ,M. de m- no, z.t :er, z„ hartstikke gezellig! VELSEN. Zelfs in de vakantietijd, als verwacht mag worden dat iedereen er op uit is getrokken, is het recreatie terrein bij Beeckestijn nog een trek pleister. Zodra de zon zich ’s morgens laat zien, komen de eersten al het ter rein oprijden. Weliswaar niet massaal, zoals in de zonrijke weekeinden, maar dat is degenen die door de weeks komen wel welkom. Zij kunnen dan rustig luieren of spelletjes doen met de kinde ren, die dan ruimte in overvloed hebben. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op het Plein 1945 reed een 28-jarige Velsense automobilist een 34-jarige automobilist uit Beverwijk aan. De man uit Velsen had alcoholhoudende drank gebruikt. Zijn rijbewijs werd in beslag genomen door de politie. Omstreeks 3 uur vannacht werd een rijverbod opgelegd aan een 30-jarige Duitse automobilist. Ook omdat de man te diep in het glaasje zou hebben geke ken om nog veilig te kunnen rijden. Deze vrolijke groep is een dagje overge komen uit Spaarndam, waar de zondags school haar jaarlijks uitstapje naar Beeckestijn juist op deze dag gepland had. /paarbank ken. De echtgenotes veelal omringd door de kinderen vermaken zich zo’n dag opperbest. Tot de bezoekers behoren ook dege nen, die met vakantie „thuis blijven”, waaronder dan wordt verstaan, dat zij dit jaar niet naar het buitenland willen en evenmin permanent een of meer weken ergens in Nederland willen door brengen. „Nee meneer, overdag leuk er op uit, maar ’s avonds in je eigen bed. Wij hebben een caravan en als het mooi weer is gaan we fijn naar Velsen. Als het regent blijven we thuis. Wat wil een mens nog meer. In de caravan is een koelkast, m’n pijpte pils of m’n slokkie kan ik hier ook drinken,” vertelde ons een enthousiast Amster dammer, die nu bezig is aan de tweede van zijn drie weken „vakantie thuis”. Tegen zonsondergang gaan tafeltjes en ligstoelen de caravan in. Het speelgoed (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op het kruispunt Plei- adenplantsoen-Planetenweg is dinsdag een zwarte poedel aangereden. Het dier werd zwaar gewond naar het Kerbert- asiel gebracht. De eigenaar kon nog niet worden achterhaald. van de kinderen volgt dezelfde weg en daarna gaat het naar Amsterdam, waar de caravan voor de deur wordt neerge zet in de hoop dat de volgende dag de zon weer zal schijnen. Anderen weer komen alleen met de auto, halen klapstoeltjes uit de achter bak, zetten een windscherm neer en blijven dan in een sfeer van zalig niets doen in de zon luieren. De laatste dagen komen ook degenen, die teruggekeerd zijn van een kampeer- vakantie in het buitenland. De tenten worden dan volledig opgezet en in kalm tempo wordt de hele zaak grondig van stof ontdaan. Grondzeilen worden afge boend dankzij de aanwezigheid van wa ter bij het toiletgebouw en als alles goed droog en netjes is wordt de hele zaak keurig ingepakt om te worden opgeborgen voor de volgende vakantie. Vaak krijgt dan ook de auto een goede Al bijtijds worden op zulke dagen de caravans neergezet, de tenten en tentjets opgebouwd. In sommige gevallen gaan de begeleidende echtgenoten dan naar hun werk, om na arbeidstijd nog even op het recreatieterrein te verpozen en dan langzaam-aan naar huis af te zak- VELSEN. Dinsdag is rond het mid daguur op de vluchtstrook van Rijksweg 6 een dode big aangetroffen. Het dier is vermoedelijk vanuit een weiland de weg opgelopen, waar het slachtoffer werd van het snelverkeer. Terug van een vakantie in zonnig Spanje, heeft dit Haarlemse echtpaar dinsdag grote schoonmaak gehouden in de tent en aan de auto. De personenauto glom aan het einde van de dag als een spiegel. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 275 kg Tong; 4 kisten Tarbot Griet; 52 kisten Kabeljauw; 25 kisten Kool vis; 116 kisten Schelvis; 321 kisten Wijting; 42 kisten Schol; 8 kisten Schar; 1729 kisten Haring; 1493 kisten Makreel; 65 kisten Varia. Prijzen in guldens: per 1 kg: Heilbot 13,40-11,80; Grote Tong 12,99; Groot-middel Tong 13,02; Kleinmiddel Tong 11,07-10,56; Tong één 9,60-9,05; Tong twee 6,61-6,45. per 40 kg: Tarbot 268-160; Griet 161- 103; Kabeljauw één 75; Kabeljauw twee 73; Kabeljauw drie 90-76; Kabeljauw vier 80-76; Kabeljauw vijf 68-51; Kool- vis één 73: Koolvis twee 67; Koolvis drie 80-66; Koolvis vier 51-48; Schelvis één 64-62; Schelvis twee 51; Schol één twee 84; Schol drie 94-80; Schol vier 74-56; Wijting drie 27-22-40; Wijting vier 45-41; Haring één 32, 60-21; Ma kreel één 52-34; Makreel twee 48-17, 60; Makreel drie 23,80-17,60; Schar 54-53; Bot 22-19; Inktvis 94; Haai 96-62; Hors makreel 12-9. Er werden de volgende besommingen gemaakt: KW 43 9.730; VD 15 ƒ910; KW 55 22.840; VD 25 1.280; KW 195 12.700; VD 115 ƒ1.130; IJM 36 7.940; GK 197 22.730 (Ijsland); HD 5 2.080; IJM 207 IJM 209 26.900; VD 9 850; UK 200 UK 234 1.140. DEN HELDER. Ofschoon de visse rij voor de kleinere kotters op de bij de kust gelegen visgronden geen grootse resultaten heeft opgeleverd, kon tijdens de afgelopen week toch een kleine ople ving worden waargenomen. Een en an der resulteerde in een dagelijkse aan voer van ongeveer vijftien kotters. Voor de grote weekkotters lagen de visgronden nogal verspreid, hetgeen de besommingen zeer uiteenlopend heeft gemaakt. Dit is in deze tijd van het jaar trouwens niet ongebruikelijk. Op deze manier traden ook grote verschillen in de aanvoer op zodat de besommingen van gelijkwaardige schepen varieerden van 10.000 tot ruim 25.000. De hoogste besommer bij de kotters noteerde 36.500, hoewel hij slechts over 817 kilogram tong beschikte. Daarnaast zette hij echter ruim 12.500 kilogram bijvis af. in tegenstelling tot enkele anderen, die soms bijna 2500 kilogram tong wisten te vangen. Maar zij be schikten dan ook weer over weinig bij vis. Onmerkelijk was het dat het groot ste deel van deze tong uit de kleinste soorten bestond, dikwijls zelfs veertig percent van de vangst. Enige maanden geleden was deze verhouding juist omge keerd. Uiteraard is dit van grote invloed op de prijzen geweest, zodat voor de kleine tong f 6.30 per kilo werd betaald, terwijl voor de grotere soorten meer dan 10 kon worden afgedrukt. z schoonmaakbeurt en dan zit de vakantie er definitief op voor hen. Maar de mensen blijven komen naar Beeckestijn, waar het uitgestrekte recre atieterrein aan een grote behoefte vol doet. Uiteraard voor de dag-recreanten, maar ook voor degenen, die met een groepje kinderen er een dag leuk op uit willen. Zoals dinsdagmiddag de groep uit Spaarndam, gevormd door een flinke groep kinderen met enkele leidsters. „Wij zijn van de zondagsschool in Spaarndam. Elk jaar maken wij met kinderen van alle gezindten dat kan zo heerlijk in zo’n kleine gemeenschap als Spaarndam een uitstapje naar Beeckestijn. Kleine tentjes gaan mee. Vanmorgen hielden wij een speurtocht in het bos hierachter en vanmiddag kon de jeugd naar hartelust allerlei spelen doen. Tegen het einde van de middag gaan we pannekoeken bakken met z’n allen en dat is dan tevens het einde van onze uitgaansdag vertelde ons een van de leidsters. „Beeckestijn is voor zoiets bij uitstek geschikt,” zo besloot zij. IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd: Seafort Hero, IJmuiden, Cont. Plat; Cu- nard Carrier, Kaapstad; Estebrugge, IJ muiden, Londen; Relay, Felixtowe; Fri- del, IJmuiden, Londen; Marjan, Goole; Braga, Hull; Irish Gate, IJmuiden, Whit by; Hai, Aalborg; Coral Meandra, IJ muiden, Donges; Gaasterland, Hamburg; Vechtstroom, Hull; Bencol, IJmuiden, Greenwich; Maerk Traveile, Rotterdam; Holstentor, Cont Plat; Tor Anglia, Go thenburg; Irkutskles, Dieppe; Bogota, Monrovia; Gasselte, IJmuiden, Kings- lynn; Rixta Oldendorff, IJmuiden, Lulea; Arion, Rotterdam. Dinsdag vertrokken: Memel Dagen ham; Unkas, Tunesië; North Princess, Noordzee; Seafort Hero, IJmuiden, Cont Plat; Lovima, Antwerpen; Lerwick Tra der, Swanscombe; Teulonia, Kopenha gen; Merweborg, Beverwijk, Delfzijl; Stevnsklint, IJmuiden, Oxelosund; Mi chael, Ostende Relay, Felixtowe; Star Caribo, Velsen; Antwerpen; Solway Firth, Selby; Nedlloyd Nile, Duinkerken; Gooiland, Santos; Dux, Gent; Erik Viel- jeux, Duinkerken; Basra, Kaapstad; Sus sex Brook, Archangel; Pet Queen, Lon den; Rose Marie, Cont Plat; Carlton, Noordzee; Oostzee 301, Cont Plat; Ame- lya Candies, Con. Plat; Fridel, IJmui den, Londen. Woensdag gearriveerd: Jean E Lon den; Maranatha, IJmuiden, Rotterdam; Lady Fiona, Cont Plat; Riging, Bourgog ne, Velsen Sarpseborg, Lenino, Vensplis; Alkmaria, Docksta. Woensdag vertrokken: Afrika, Bre men; Nakwa River, Rotterdam; Wave Crest, Cardiff; Susanna Louburg, Rotter dam; Hai, Bremen. L-‘= p api iii'lfc'■ƒ-ƒ' 3> i

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5