Agenda Echtgenoot kwam letterlijk bij ruzie in het geweer BON Vracht hout doodt man i Vérenigsigsnieuws o® réte BïïW] e $1 Doen: doen! IJmuider Courant Beverwijkse Courant BEDREIGING MET VUURBUKS Fluorvrij water Boerendebat 55 Kort IJmondnieuws PTT-tarieven Kinderbijslag Buiten zijn boekje Golf volkssport? A.s. zaterdag in de weekend bijlage de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN If V 5 ÏJ D A G 9 AUGUSTUS 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 9 8 f. J Drank elektrotechnisch' bureau OM Bezorg mij 14 dagen gratis N Naam Straat Plaats Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee voor f 10.90 kwartaalabonnee voor f 31.35 I I I I I I I i I I I I I I I I I I I I Wijk aan Zee In een open envelop, zonder postzegel! opsturen naar: Wijk aan Zee BRANDENBURG” Beverwijk Velsen-Noord Antwoordnummer 416, Haarlem I» Buurman Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden Velsen-IJmuiden MEROM (Van onze rechtbankverslaggeefster) zijn tonnen te;i> hoorde ook de grendel van Huygens- 20 45: tot 20 de post. (ADVERTENTIE) RESTAURANT en C. V. D. GRAAF, Haarlem GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Velsen, drs. J. Reehorst en de we thouder van openbare werken, de heer C. Ockeloen zullen maandag 12 augustus geen spreekuur houden. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. zondag door L. J. J. Kester, Dommel- singel 2, Beverwijk, tel. 33300. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. 21.15 19.30 M. 32, A. RAVENHORST, Heemskerk. B. KATS, Groningen. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. is, de Tyden.s het lossen van hout schoot een strop los, waardoor de vracht op het lichaam van de man viel. Hij was vrij wel onmiddellijk dood. WESTZAAN. De 38-jarige IJmui- denaar Gerard Verwoerd, getrouwd en vader van 3 kinderen, is gistermiddag aan boord van het in zijkanaal E liggen de Westduitse schip Zep Concorde om het leven gekomen. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door C. L. M. Pernot, Vondellaan 34, Bever wijk, tel. 26820. Voör dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zon dagmorgen 10 uur tot zondagavond 24 uur door K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 23450. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. van de Moens- TENTOONSTELLINGEN Ned. Herv. Kerk (Julianaplein). Expositie en verkoop wereldwinkel Beverwijk; geopend van 19 tot 21 uur. Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon (02250)-1 34 05 voor uw licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud. Levering van alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR, industrieel en huishoudelijk. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. Kloek, Rendorppark 1, Heemskerk, tel. 34555; van zondagmorgen 9 uur tot zondaga vond 24 uur: L. A. v.d. Torre, Lom- bardijestraat 9, Heemskerk, tel. 31321. straat 1. Verder volgens afspraak met het bureau. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, wijkgebouw Andromeda- straat 3, telefoon 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 11 uur, telefoon 02550-1888. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster M. Ruiter, Diepenbrock- straat 102, Heemskerk, tel. 32644. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heems kerk, tel. 32247 (zie ook onder Bever wijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50c, Heemskerk, tel. 32340, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur; openbare lagere school De Sokkerwei, Oranje- laan 2, Castricum, tel. 02510-54321, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Terecht heeft U in uw krant van 2 augustus ’74 bij de onbekookte medeling van de heer Lardinois een groot vraag teken gezet. Niet alleen is zijn medede ling onbekookt, maar bovendien klapt hij uit de keuken; dat hij zijn vrouw er dan nog bij noemt, lijkt dan wel aardig „zij ook” maar hij gaat ver buiten zijn boekje. Het blijkt steeds, hoe langer hoe meer dat wij de juiste mensen niet op de juiste plaats hebben zitten, dat we, maar waar het kan, wat „an rotzooien”! De uitlatingen van de heer Lardinois zijn daar weer een triest voorbeeld van! Hij hoort niet op die plaats; trouwens zijn successen zijn niet zo, om er veel eer mee in te leggen totnogtoe! Hoe spot men in Europa met de E.E.G. bepalingen, maar de heer Lardinois schijnt ziende blind te zijn! Voor mij mag de E.E.G. van vandaag op morgen verdwijnen, laten we onze eigen boontjes doppen, die zijn al duur genoeg! G. H. ONSTEIN, Heemstede. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Sociëteit Alpha, Moensplein. 20 u. her opening. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Hulpdienst Help een handje, van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm. Willem Alexander- overgaan. Volgens de raadsvrouwe had de moeder verklaard zich niet echt be dreigd te voelen. Door het ingrijpen van een buurman werd erger voorkomen. De man had erge spijt van het ge beurde. Hij verkeert nu in aanmerkelijk betere omstandigheden, het gezin woont stukken beter en de man laat de drank staan. De reclassering staat hem terzijde en adviseert de rechtbank een straf gelijk aan het voorarrest te geven, volgens de officier van justitie, mr. Bijl de Vroe 24 dagen groot. Hij vond dat er toch nog een deel on voorwaardelijke gevangenisstraf moest komen, en uitgaande van die 24 dagen voorarrest vroeg hij twee maanden on voorwaardelijk en twee voorwaardelijk. Wanneer men echter met de raadsvrou we meerekende kwam 'men op een veel groter voorarrest, bijna twee maanden. En dat zou bij deze eis bijna helemaal geen onvoorwaardelijk deel betekenen voor verdachte. Het moet maar eens gezegd worden. Een woord van dank. Naast de vele negatieve geluiden in uw rubriek mis schien een verademing. Maar ik was bar tevreden toen ik na terug te zijn van weggeweest, keurig op tijd de kinder bijslag ontving. Naar mijn indruk zelfs een beetje vroeger dan anders. Namens al die vakantiegangers die met hun kin deren berooid terugkeerden, dank Raad van Arbeid F. J. WIJKHUIZEN, Overveen VRIJDAG 9 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg 10-12.30 u. HAARLEM. „Vuurwapens zijn toch wel gevaarlijk spul in uw handen, zeker als u een borrel op hebt” zei de presi dent van de Haarlemse rechtbank mr. Attema gisteren tegen een 29-jarige Be- verwijker, Deze man, die in het bezit was van een buks om te stropen, munitie en twee alarmpistolen, waarbij aange kend moet worden dat hij niet wist dat dat laatste verboden was, had op 29 april wel getoond dat hij zich niet kon beheersen met wapens in de buurt. In de vroege uurtjes van die dag stond hij dronken en dreigend met de vuurbuks voor zijn vrouw ën schoonmoeder. De Tsjechische schaker Pachmann wordt niet meer uitgenodigd voor grote internationale schaaktoernooien. De landen uit het oostblok onder aanvoering van de Sovjet-Unie willen niet dat hun Schakers aan één tafel zitten met de dissident. Aangezien de grote toernooien gesponsored worden en er dus ook zakelijke belangen met het oostblok gaan meespreken; aangezien de toernooi- leidingen bang zijn de Russische topspelers niet op hun lijstje te krijgen als ze Pachmann wel uitnodigen blijft de deur voor de Tsjech (binnenkort Westduitser) overal gesloten. Rolf Stallinga zocht Pachmann op in Solingen, waar hij zich ook al als schaker voelt buitengesloten. De Tsjech gaat binnenkort naar Berlijn ver huizen. Kardinaal Alfrink herdenkt donderdag 15 augustus, dat hij vijftig jaar geleden tot priester werd gewijd. De Nederlandse aartsbischop speelt een belangrijke rol in het internationale roomsfcatholieke gebeuren. Hij is een figuur, die aan veel kritiek bloot staat. In Erbij van morgen hebben we een uitgebreid, ge schreven portret van de kerkvorst. De casino’s gaan volgend jaar draaien. Wat komt daar allemaal voor kijken? En zijn we er al wat op ingespeeld? Daarover gaat een reportage in Erbij. De drafsport is in Nederland bijzonder populair. De toto-omzet is groot. Maar de rensport (de man óp het paard) zit nog steeds in het slop, al zijn er licht puntjes. Piqueur Henk v. d. Kraats heeft daarover zijn hart uitgestart bij Theo Klein. Voorts in Erbij nog een aantal andere interessante verhalen en beschouwingen. Plus de vaste rubrieken ter leeringhe ende vermaeck. Hoe vaak doet u zoiets per jaar? Voortreffelijk dineren, ouderwets-attent, rustig en wèg van het alledaagse. Hoe vaak geniet u van waarachtige gastronomie? Hoe vaak belt u 023-263600 voor een gezellige tafel? SANTPOORT Arts: D. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, telefoon 378510. Apotheek: Park Apotheek, Kleverpar- kweg 13, Haarlem, telefoon 023-250155. Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, telefoon 378284. (tot 10 uur geo- *pend en zondag gesloten). Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters: dinsdag 11.30-12 uur, wijkge bouw Wulverderlaan 51, telefoon 023- 376785. Woensdag 24 juli j.l. werden wij Ne derlanders weer eens geconfronteerd met een fikse financiële opdonder. Ve len, in dit geval degenen die wekelijks via de PTT hun poststukken in den lande laten bezorgen, moeten de zoveel ste tariefsverhoging opbrengen. Is dat wel redelijk, die verhoging, tante Pos? Anderen is het niet toegestaan prijzen van goederen en-diensten zomaar te ver- j hogen. Voor prijsstijgingen moet wel een bliksems goede reden zijn. Is die reden bij u aanwezig, PTT? Is het niet moge lijk niet onaardige baten uit andere takken van dienst over te hevelen naar i de „verlieslijdende” posterijen? Bij het Jl lezen van het begrip „multinational” al krijgt menige Nederlander een onplezie- *2 rig gevoel, omdat tegen deze enorme concentraties van kapitaal en macht weinig of niets te doen is. Ook bedrijven met een monopoliepositie, zoals de PTT, ■:te te Medischs verzorging b «MÉm«b 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 23180 en 20545. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren: dagelijks van 9 tot 10 uur: De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661; Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177; (alleen ’s woens dags) Castricummerweg 4, Uitgeest, tel. 02513-13430; (alleen donderdags) Ten Katestraat 11, Heemskerk. Mr. Boon-Niks toonde zich er ook een tegenstander van om haar cliënt wiens In die tijd boterde het toch al niet erg best in het gezin en de voornaamste oorzaak was de huisvesting. Als je dage lijke met een slechte woning te maken hebt, waar de paddestoelen in de gang groeien van het vocht, word je wel gedwongen je' geluk elders te zoek. De spanningen in een gezin groeien dan zoals de raadsvrouwe van de Beverwij- kers mr. Boon-Niks in enkele lijnen schetste. De heer Poldervaart van de Neder landse Golf Federatie hoopt dat over vijf jaar het aantal golfspelers van 800 tot 20.000 is gegroeid. Laten wij hopen dat het nooit zo ver zal komen. Een vertwee- a verdrievoudiging van het aantal beoefenaars vraagt om een even redige uitbreiding van bestaande en nieuwe golfbanen. Een toenemende af grendeling van natuurgebied op grote schaal is voor een dichtbevolkt land als het onze onaanvaardbaar. Niet alleen omdat wij zuinig moeten zijn met het schaarse natuurbezit dat ons nog rest, maar ook omdat veel te weinig sportbe oefenaars hiervan kunnen profiteren, want een volkssport zal het golfspel wel nooit worden. Golf is voorts een tot individualistisch gedrag uitnodigende be zigheid en pas als zodanig niet in een samenleving die in het verleden al te dikwijls is aangetast door individualis tisch optreden van haar leiders. Wij moeten jongeren het golfspel dan ook niet aanmoedigen. De heer Poldervaart hoopt tenslotte op overheidssteun, maar m.i. zullen subsidies in de eerste plaats beschikbaar moeten zijn voor sporten, waarbij het vooral op teamgeest aan komt. VELSEN-IJMUIDEN Artsen, van zaterdagmorgen 10 tot za terdagavond 24 uur: F. van Venetiën, Zeeweg 266, telefoon 10035; H. Paleari, Dolfijnstraat 176, telefoon 11365 en J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, te lefoon 14058. Apotheek, Apothefek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, telefoon 14204. Tandarts, alleen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: S. M. D. Jones, Luxemburglaan 535, Heemskerk, tele foon 02510-37935. Wijkverpleegster „Groene Kruis”: zus ter C. Gomes, Leeuweriklaan 39, tele foon 11915 en Zuster M. van der Meulen, Bramenvlak 32, telefoon 14378. Dierenarts, H. J. Nederhorst, Wagen weg 46, Haarlem, telefoon 023-315301. Wijkverpleegster „Wit-Gele Kruis’’, in lichtingen over wekeinddïenst onder telefoonnummer 15645. Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Kennemerland. Spreekuren dage lijks van 9 tot 1 uur in de De Noostraat 4, IJmuiden, telef. 02550- 10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en Bejaardenhulp, Velserduin- wëg 52, dagelijks van 9 tot 10 uur, telefoon 02550-11830. Federatie bejaardenzorg Velsen, Abe- lepstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur, telefoon 03450-12464. Spreekuren van het soci aal adviesbureau voor IJmuiden. Elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen 22; voor Velsen-Noord, elke dins dagmorgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geelvinck- straat 28; Santpoort, elke dinsdagmid dag van 14 tot 15 uur in het gebouw ,De Haveh”, Schipbroekenweg 6, Sant- ■>w>rt-Noord; Voor IJmuiden-Oost, el- ce dinsdagmiddag van 16 tot 17 uur in het gebouw „lp de Abeel”, Abelen- Groene W eekenddienst zuster M. Schout, Laan van Blois 74, Beverwijk. Tel. 24569. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters; maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster M. Bakker, Alkmaarseweg 350, Bever wijk, tel. 34775 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Waarnemend: mejuf frouw A. M. Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161; eigen praktijk: mevrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; vrij.: mevrouw J. M. H. Krui- denberg-van Saaze. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545; spreekuren bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 9 augustus 17.30 uur tot vrijdag 16 au gustus 17.30 uur: apotheek Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 23883. y Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden, Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuren iedere vierde vrijdag van de maand 19 tot 20 uur in het gebouw Geestelijke Volksgezondheid, plein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en u.: „De nonnen van Sant’ Arcangelo”, u.; „The posseidon adventure”, 23.30 u.„De 14 karate-vrouwen”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Thunderball’’. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen en aquerellen van Jan Camphuis; geopend tot en met 17 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. laten niet met zich spotten. Als zo’n onderneming de consument voor een voldongen feit stelt, dan is dat, om het netjes uit te drukken, erg onprettig. In de sector telefoon betaalt diezelfde con sument immérs mee om die gigantische winst te vormen. De PTT is er zich blijkbaar niet van bewust met deze nieuwe verhoging tegen de haren van de klant in te strijken. De laatste zal zich afvragen of er niet een andere weg te bewandelen is om dat zelfde doel te bereikenhet bezorgen van Desnoods buiten de PTT om. Zaterdagavond na een spannende afle vering van de Wtekers, een fel debat van boeren tegen ir. Lardinois, minister Boerma en de heer Mertens van de KNBTB- Dat was de verwachting in ieder geval, maar de grote heren kwa men meer aan het woord dan de boeren wat niet in dé haak was. De EEG moet in werkelijkheid een eenheid vormen, maar wat moet Nederland doen als Ita lië en Frankrijk geregeld roet in het eten gooien? Zou het dan niet beter zijn als een ieder voor zijn eigen belangen opkwam? Misschien wel, maar dit is niet de juiste oplossing natuurlijk. Nee er vlees te veel, maar de mensen moeten het vlees in de winkel duur betalen, dan is het logisch, dat er minder vlees in Nederland gegeten wordt. Moeten we het dan zover laten komen, dat verscheidene boeren van de WW hun gezinnen onderhouden? Nee, dit gaat te ver, dit kan toch wel anders hopelijk. Er werden harde woorden ge zegd in de KRO studio in Hilversum met een grapje er tussen door van Frits van der Peel. De Telegraaf had de woorden van ir. Lardinois verdraaid, werd er gezegd, of het inderdaad zo is, laten we maar in het midden. Dat de boeren gelijk hebben dat is vrijwel ze ker. Als boer Koekoek in de Kamer aan ’t woord is en serieuze woorden zegt, wordt hij gewoon uitgelachen; wat een mentaliteit. Hopelijk komt 'hier spoedig verandering in, dat de punten, die de boeren genoteerd hebben, in behandeling worden genomen, anders ziet het er somber voor ze uit. De boeren gaan zeker door met de monstreren, tot ze hun doel bereikt hebben en dat vind ik zeer juist, ’t wordt tijd, dat er verandering in komt, aangezien dit probleem al jaren bestaat, 't Gaat wel goed met de boeren zegt ir. Lardinois, ja met hem wel, maar met boeren niet, anders zouden ze niet de monstreren. Boeren houdt vol en ga door, het is jullie recht preventieve hechtenis nu geschorst vanuit zijn maatschappelijke positie cel in te laten gaan. Ze vond dat deze zaak beter in zijn ware proporties gezien kon worden, een wat uit de hand gelo pen echtelijke ruzie. Een ruzie, die door de buurman volgens haar was opgebla zen. „Een man die zich niet eens ver waardigt mijn cliënt te groeten, maar wel meteen met een mes klaar stond bij de ruzie en hem wilde dood steken. Hij heeft ook de politie erbij gehaald, zodat er geen gelegenheid meer was de zaak te sussen”. Ze wees er ook op dat haar cliënt nog beloofd heeft de', schade te betalen die hij aan de auto’s heeft aangericht. In zijn laatste woord zei de man dat hij verschrikkelijke spijt heeft van het gebeurde. Uitspraak 22 augustus. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Progress sociëteit, Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. plantsoen. Geopend op zaterdag 10.30-17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. Met grote verbazing las ik uw arti keltje: „Fluorvrij water straks bij dé melkhandel”. Ik vraag me af: is het mogelijk dat een vrouw en nog wel een minister zo weinig begrip heeft van een huishouding? Ik heb altijd het principe gehuldigd dat je als vrouw verstandig deed om op een vrouw te stemmen (wat niet wil zeggen dat ik mijn stem op mevr. Vorrink uitbracht), maar in het algemeen: een vrouw heeft meer begrip van vrouwenzaken- Ik moet u zeggen wel ontnuchterd te zijn. Het gaat hier n.l. niet alleen om een litertje drinkwa ter. Persoonlijk drink ik aan zuiver water niet meer dan een slokje als ik mijn tanden poets. Maar reken het ge bruik van water voor voeding en de bereiding van voeding eens. ’s Morgens een pot thee, om 10 uur een pot koffie, voor de lunch opnieuw koffie of thee, ’s middags een pot thee en ’s avonds voor de zoveelste maal een pot koffie. Vijf liter water is heus niet te veel voor een klein gezin. Dan aardappe len koken en vooraf wassen. Groenten 2 x wassen en met een beetje water koken. Want heus, als het water inkookt en verdampt de chemicaliën dus de fluro verdampt niet. In mijn persoonlijk geval verbouw ik al mijn groente biologisch dynamisch in eigen tuin. Al deze groenten gaan in de diepvries Alle bladgroenten worden enige malen gewassen. Tientallen liters water gebruik ik hiervoor Maar als dit niet met zuiver water kan gebeuren, kan ik ook de moeite van het zelf kweken wel bespraren. Dit is niet met een litertje water uit de frisdrankindustrie opgelost. Dit kost jerricans vol- Gelukkig heb ik een auto voor het transport. Maar wat moet je zonder en wat gaat het kosten? En wat kost het niet een tijd, die je dringend nodig hebt voor nuttiger din gen? Als zomers de sla met luis zit kost dit enig extra spoelwater en 5 liter is heus niet veel in een groenteteiltje. Nogmaals, heeft deze vrouw nu hele maal geen benul van een huishouding. Ik vrees het ergste. Ik zal maar weer op nummer 1 van de lijst stemmen en niet meer op een vrouw. Persoonlijk kan ik er nog aan toevoe gen dat ik Abraham gezien heb met een practisch volledig eigen gebit. Zonder fluor. Al jaren gebruik ik bewust geen levensmiddelen uit fluoorgebieden, dus b.v. nooit jam uit Tiel. Toen er in Amsterdam fluor in het water kwam heb ik daar -geen restaurant meer be zocht. Maar wei heb ik altijd iets voor m’n gezondheid over gehad. Altijd ging de tandarts voor op b.v. een nieuwe jurk, ook toen ik in de 30er jaren 25,- p.maand verdiende. Wel moet ik er aan toevoegen dat ik altijd geregeld gesnoept heb. Als ik aan dit geheel nog toevoeg het water voor de kamerplanten zal het wel een dure geschiedenis worden- Bedankt Irene. H. Ph. NOORDRAVEN.Bloemendaal. City, vrijdag 20 en zaterdag 19 en 21.30 uur: James Bond in „Thunderball”. Stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 u.: Louis de Funés in „Zo gezegd, zo gedaan!’’. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Fclison, Noordelijk Koetshuis Beeckestijn. Expositie foto’s Lies Wiegman. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Moerbergplant- soen 22, IJmuiden. Dagelijks geopend van 9.30- 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Elke dinsdag en donderdag van 12 tot 19.30 uur en né telefonische afspraak 02550-94159 Stadhuis Velsen, Plein ’45 IJmuiden. Elke dag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zaterdag en zondag. Oude Raadhuis, Velsen-dorp. Dagelijks van 13 tot 17 uur: tentoonstelling „Flevum. en de Romeinen in Velsen”. Velsen-Zuid, Engelmunduskerk, vrijdag 20 uur: Speelgroep „Trotto” met barokmuziek. Santpoort, Ruïne van Brederode”, vrijdag 20.30 uur: De Nieuwe Komedie met ..Lachen in de baas z’n tijd”. Op de 29ste april had de verdachte te veel gedronken. Thuis gekomen ’s mor gens om 5 uur kreeg hij ruzie, zijn vrouw liep weg en hij nam de buks ter hand en vuurde er vanuit het raam mee op auto’s op- straat. Wat kleine schade in het blik. en. twee lekke autobanden was het resultaat. Later kwam zijn vrouw met zijn schoonmoeder terug en nam hij hen onder schot. Hij zou geroepen heb ben „eruit, anders schiet ik je eruit, ik schiet jullie allemaal kapot”. De echtge note voelde zich ernstig bedreigd, zij hoorde ook de grendel van de buks VRUHDAG 9 AUGUSTUS Centrale bibliotheek. Plein 1945, IJ muiden, filiaal Wüstelaan 89, Santpoort, Santpoort-Noord 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 17, Velsen-Noord 19 22.30 uur. Christelijk Mannenkoor, 20 uur repeti tie in Cultureel Centrum. PEN-jeugdcentrum, Kanaalstraat uur: filmvoorstelling. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Velserbad, Briniostraat, gesloten. Openbare bibliotheek Velsen, de cen trale bibliotheek van de filialen Sant poort-Noord en Velsen-Noord zijn geo pend van 10-12.30 uur. Wereldwinkel, IJmuider Marktpein 12 tot 17 uur. Zwembad „Heerenduinen”, van 10 17.30 uur. PEN-jeugdcentrum, Kanaalstraat, uur: Pride of Texas”. --- - Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9