ORGANISATIES EN ACTIEGROEPEN VINDEN ELKAAR NOS-bestuur contra Na gratie weer terug in Nederland minister Van Doorn Surinaamse STIMULERINGSREGELING WIJKGEZONDHEIDSCENTRA Noordiers kind noodgedwongen in ons land gezinnen uit kraakflat gezet (Et mug] J Efci i il 2 b CONNALLY ONTKENT Meesterkraker weer naar Leeuwarden V Coornhertliga„Oproer in Groninger gevangenis niet verbazingwekkend” Z ATE RD AG 1 0 AUGUSTUS 1974 BINNEN- EN BUITENLAND 1 (Van onze i’edactie economie) UTRECHT De drie centrale land- en tuinbouworganisaties en de 28 actiegroepen trekken vandaag gezamenlijk op tijdens de grote boetendemonstratie in het stadion Galgenwaard in Utrecht. Dit is het resultaat van intensief overleg tus sen de drie centrale landbouworga nisaties en de actiegroepen dat gis teravond pas eindigde. Na het ope- SCHIPHOL (ANP) Dolgeluk kig heeft de 44-jarige Schiedamse kapitein Huibertus de Mos gister avond op Schiphol zijn echtgenote in de armen kunnen sluiten, nadat hij donderdagavond laat uit de ge vangenis van het Italiaanse Livor no was vrijgelaten. (Van onze correspondent) UTRECHT De 5-jarige Ste ven Larkin (foto) is vorige week donderdag door de organisatoren van Nederlandse vakanties voor kinderen uit Noord-Ierland let terlijk in Belfast van de stoep ge raapt en noodgedwongen meege nomen. De Stichting Hulp Noord- Ierland zit nu met het probleem wat er verder met Steven moet gebeuren. ningswoord van drs. Rinse Zijlstra sprak actieleider Klaas Olieman uit Zevenhuizen. Hij zei namens de duizenden betogende boeren, dat de actiegroepen de komende tijd nauw met de centrale landbouworganisa ties zullen samenwerken. De boe renbonden zullen intern het voeren van harde acties ter discussie gaan stellen. i ’Msai IPBSrrT ,Z. 4 Boeren trekken vandaag eensgezind op (Van onze correspondent) heeft beziggehouden, 1 tN uur üur 29 17 29 24 22 30 21 24 20 26 26 23 17 32 20 21 20 20 20 19 20 20 19 uur uur uur uur uur uur uur uur uren ver- de landbouworganisaties zullen door het kabinet-Den Uyl op korte termijn moeten worden gerealiseerd. „Het gaat om het inkomen van boer en tuinder dat nu dui delijk achterop komt bij de verdeling van de welvaart,” aldus drs. Zijlstra. In be he hoi sei zwaar bew. zwaar bew. regenbui licht bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. regenbui regenbui licht bew. onweer licht bew. half bew. half bew. licht bew. half bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. regenbui zwaar bew. onbew. onbew. licht bew. half bew. licht bew. half bew. zwaar bew. onbew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. onbew. va sla scl ja: zie lei pr< bo lai de syi en St; br vol doi ge1 I ma gei on de; vai I ma mo do< pei 5 ser Po hel 9.30 4.58 we tij( he we dig rast 19 26 22 23 21 22 22 18 20 18 0 0 3 0.5 2 0 0 1 0.6 4 3 0 9 0 0.2 5 0 3 1 0.1 0 0.2 2 0 0 0 4 0 U 0.2 0 0 0 3 0 0 0 0 AMSTERDAM (ANP). Twee Suri naamse gezinnen zijn gisterochtend uit door hen gekraakte woningen in de flat Dennenrode in de Bijlmermeer bij Am sterdam gezet. De uitzetting, die op last van de Burgemeester en Wethouders ge schiedde, verliep volgens de politie zeer ordelijk. Ook al omdat de betrokkenen geen tegenstand boden. Steven komt uit een gezin van vijf personen. Hij heeft nog een ouder broertje en een ouder zusje, waarvan het wel de bedoeling was dat die naar Nederland zouden komen, maar alleen Stevens 'broertje is meegeko men. Omdat de paspoorten van het oudere broertje en zusje van Steven nog niet in orde waren, ging een runctionaris van de Stichting Hulp Een deskundige, die hef overleg had bijgewoond, zei na afloop dat de niet bekendgemaakte eisen van de actie groepen voor diverse agrarische bedrijf stakken nadelig zouden werken. „Het is de actieleiders duidelijk geworden dat bij Inwilliging van hun eisen de ene bedrijfstak de ander zou gaan opvreten,” zo zei hij. Actieleider Olieman hoopte dat na zaterdag de eenheid binnen de organisaties kan worden hersteld. „Za terdag 10 augustus moet voor de Neder landse agrariërs de dag van de eenheid worden,” zei hij. ROTTERDAM (ANP). De Coorn hertliga heeft zonder verbazing kennis genomen van de opstand zondag in de Groningse gevangenis. Dit heeft de Liga gisteren in een verklaring laten weten. Directe aanleiding tot de opstand was volgens de verklaring een onjuist optre den van de waarnemend directeur die tegen gemaakte afspraken in zonder enig overleg met de betrokkenen twee gevan genen wilde laten overpiaatsen naar de strafcellen in Veenhuizen. Drs. Zijlstra zei gisteravond na vergaderen met de actiegroepen HILVERSUM Het NOS-bestuur heeft het besluit van CRM-minister mr. H. W. van Doorn om de NOS-zendtljd voor de televisie per 1 januari 1975 met een half uur per week terug te brengen „ongemotiveerd en onjuist” genoemd. Uit de verklaring die het NOS-bestuur tijdens de gisteren gehouden vergadering uitgaf, bleek dat de ministeriële beslissing de polarisatie in Hilversum tussen NOS en omroepen eerder dreigt te versterken dan af te remmen. Nadat woensdag de landbouwvoorzit- ters een gesprek met het kabinet zullen hebben gehad, zullen ze verslag daarvan gaan uitbrengen aan hun besturen en een delegatie van de actiegroep. Daarna zullen deze besturen en actiegroepen nog beraad voeren over de organisatiestruc turen van de landbouworganisaties. Noord-Ierland een bezoek brengen aan het gezin. Daar trof hij alleen de kleine Steven aan. De moeilijke situatie waarin het gezin verkeerde was de Stichting, die zorg draagt voor vakanties in Neder land van Noordierse kinderen, be leend. De vader zit een levenslange gevangenisstraf uit en de moeder was alcoholiste. Omdat er thuis niemand werd aangetroffen, ging hij later op de dag nog eens terug en trof op nieuw alleen Steven thuis aan. Bij het derde bezoek van die dag, kreeg de functionaris te horen dat hij maar bij het Victoria Crossziekenhuls moest gaan informeren naar het ge zin. Bij het ziekenhuis vertelde men hem dat de moeder zojuist een einde aan haar leven had gemaakt. Waar de oudere kinderen waren, wist men in het ziekenhuis ook niet. Vervolgens ging de man terug naar het huis van het (katholieke) gezin. Omdat het gezin in de buurt geen goede naam had, was er niemand Amsterdam De Bilt Deelên Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Las Palmas Tel Aviv Tunis UTRECHT (ANP). Staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid) wil de op richting van wijkgezondheidscentra sti muleren. Daartoe heeft hij een voorlopi ge subsidieregeling getroffen die voorziet in een subsidie van maximaal 6000 per aan een wijkcentrum verbonden huis arts, wijkverpleegkundige en maat schappelijk werker. Als in een wijkcen trum ook nog een fysiotherapeut apo theker, verloskundige of andere mede werkers deelnemen, zal van geval tot geval worden bekeken of de totale bij drage moet worden verhoogd. DEN HAAG (ANP). De rechter commissaris in Den Haag heeft gisteren de vordering van de Officier van Justitie afgewezen om Aage M. in verband met de inbraak bij het Haagse AMRO-bank- filiaal in bewaring te stellen in Sche- veningen. Na deze beslissing is Aage op transport gesteld naar Leeuwarden om daar zijn vier-en-een-tialf jaar gevange nisstraf verder uit te zitten, waartoe het hof in de Friese hoofdstad hem had veroordeeld. De werkelijke oorzaken echter, zo stelt de Liga, zijn van structurele aard. Geen van de aanbevelingen die de com missie Woltman naar aanleiding van de vorige opstand in Groningen deed, en die de Liga in haar tegenrapport twee jaar geleden onvoldoende achtte, is uitge voerd. De Coornhertliga vraagt zich dan ook af of het departement, gezien de graagheid waarmee zij richtlijnen van een eigen officiële commissie uitvoert, wel voldoende aandacht aan die structu rele oorzaken schenkt. In een brief aan de huisartsen, de plaatselijke kruisverenigingen en de in stellingen voor algemeen maatschappe lijk werk zegt de staatssecretaris, dat samenwerking van verschillende beroeps oefenaren van groot belang is omdat de problemen waarmee artsen en andere hulpverleners worden geconfronteerd vaak lichamelijke, psychische en sociale facetten hebben. Onder een wijkgezondheidscentrum wordt in het kader van de subsidierege- Mos weinig of niets voor hem gedaan. De vierde advocaat die hem tijdens zijn gevangenschap heeft geholpen, leerde hij kennen in zijn cel. Deze advocaat kwam voor een celgenoot van de heer De Mos, een heler. „Aan deze man heb ik ge vraagd of hij me kon helpen. Deze advocaat die zich wel met mijn zaak heeft mij mijn laatste honderdduizend lire gekost. Ik heb moeten soebatten om gratieverle ning. Ik geloof dat dit mij onder druk van de publieke opinie is verleend „Van mijn rederij heb ik al die maan den niets gehoord. Geen lettertje heb ik van ze ontvangen. Daarbij heb ik nog wel vier maanden gage van ze tegoed”, zo vervolgde hij. Over de behandeling tijdens zijn ge vangenschap was de heer De Mos weinig te spreken. heugd te zijn dat men tot overeenstem ming is gekomen. „We zijn gemeen schappelijk tot de conclusie gekomen dat we in grote harmonie kunnen getui gen van de grote onrust in de land- en tuinbouw,” zei hij. Actieleider Olieman sprak het volledige vertrouwen in de drie land- en tuinbouworganisatie en hun leiders uit. De eisen die de actiegroepen op tafel hadden gelegd, waren hoger dan de minimumeisen van de drie organisaties. Afgesproken werd dat de eisen van de actiegroepen zouden gaan gelden voor de langere termijn De minimumeisen van WASHINGTON (UPI en Reuter). De voormalige Amerikaanse minister van Financiën, John Connally, heeft gis teren alle beschuldigingen dat hij 10.000 dollar steekpenningen heeft aangenomen na de controversiële melksubsidiezaak in 1971 van de hand gewezen. Hij ontkende voorts gelogen te hebben tegenover een grand jury en het justitië le onderzoek in het melkschandaal te hebben tegengewerkt. De jurist Jake Jacobson bekende woensdag dat hij Connally geld heeft uitbetaald. Hij zei bereid te zijn tegen hem te getuigen. „Het besluit van de minister door kruist de overeenstemming, die er In de omroep is bereikt over de verhouding die de zendtijd van de NOS en de omroepverenigingen in de toekomst moet hebben. Het besluit van de minis ter zal over dit vraagstuk nu weer grote onzekerheid binnen de omroep scheppen, temeer omdat er binnen die omroep ook overeenstemming is over de binnenkort te benoemen programmacommissaris te levisie”, aldus de verklaring van het NOS-bestuur. Het hoogste omroepcollege zou minister Van Doorn vragen zich over zijn besluit nader te beraden. Het NOS-bestuur toonde zich wel er kentelijk voor de televisiezendtijduit- breidingen van 3 uur en 8 minuten per 1 oktober en van 2,5 uur per 1 januari. Deze laatste uitbreiding komt ten goede aan de A-omroepen, die er ieder een half uur bijkrijgen. Het NOS-bestuur had overigens liever gehad dat die A- omroepen reeds per 1 oktober soelaas hadden gekregen, en dan met een uur uitbreiding per omroep. zon Maan op MAANDAG 12 AUGUSTUS Zon op 5.18 uur onder 20.11 Maan op 23.54 uur WMter ls~51 Het betrof hier twee Hindoestaanse gezinnen, elk met vier kinderen, die ongeveer een week geleden in ons land waren aangekomen. Zij hadden toen het voorbeeld van 83 andere Surinaamse gezinnen, die woningen in het flatge bouw Gliphoeve hadden gekraakt, ge volgd en waren in de flat Dennenrode getrokken. Maar terwijl die andere 83 gezinnen, die al meer dan een maand in de Gliphoeve zitten, min of meer toe stemming kregen om daar te blijven, werd in de nieuwe gevallen ingegrepen omdat er volgens B. en W. tussen de gemeente en vertegenwoordigers van de beheersraad van het welzijnswerk onder Surinamers en Antillianen was overeen gekomen dat geen verdere kraakacties zouden worden ondernomen. De huisraad van de twee gezinnen werd tijdelijk door de politie opgeslagen. De Mos in Schiphol’S perskamer. „Ik bleef weigeren, waarop men mij vertel de dat ik dan wel geboeid van boord zou worden gehaald. Hoewel zij mij nog niet wilden zeggen, waar het om ging begon ik toen wel te vermoedèn dat het in verband stond met die sigarettendief stal”, zo vervolgde de heer De Mos die na zijn veroordeling in 1961 nooit meer voet op Italiaanse bodem had gezet. Om zijn vrouw, die de reis met hem meemaakte, en zijn bemanning niet te schande te zetten is de heer De Mos naar zijn zeggen uiteindelijk met de Italiaanse autoriteiten meegegaan. Na een kort verblijf op het politiebureau in Livorno belandde hij in een gevangenis cel die hij met drie volgens hem zware misdadigers moest delen. De drie advocaten die hem werden toegewezen hebben volgens de heer De kinderen waren, wist nog steeds nie mand (de jongen werd later gevonden en kon mee naar Nederland, het meisje is nu, een week later, nog steeds spoorloos). Omdat niemand van plan was zich enige zorgen te maken over het wel zijn van Steven, heeft de functionaris zich maar over het jongetje ontfermd en hem meegenomen naar Nederland. Dit kan echter problemen opleveren, omdat het jongetje in feite illegaal in Nederland is. De Stichting Hulp Noord-Ierland is nu druk doende een opvang voor Steven te vinden in Belfast, omdat het zeker de bedoeling is dat de peuter teruggaat naar Noord-Ierland. Bij de Stichting werd verteld dat dit soort problemen in Noord-Ierland veelvuldig voorkomt. Vaak slaagt men erin een oplossing te •vinden; voor de kleine Steven is dat echter tot nu toe niet gelukt. Steven ver blijft op het ogenblik in Almen (ge meente Gorssel) in de Achterhoek. Mond-op-mondbeademing door twee agenten heeft gisterochtend een jonge Duitse druggebruiker in Amsterdam het leven gered. De zestienjarige jongen was vermoedelijk door gebruik van heroï ne in het Vondelpark in ademnood geraakt en dreigde door zuurstofgebrek om te komen. President Moboetoe van Zaïre heeft gisteren zijn kabinet meegedeeld dat ne gentien Belgische artsen hadden besloten onmiddellijk het land te verlaten. Mo boetoe zei niet waarom de artsen, die in het land toch nodig waren, hadden be sloten te vertrekken. Helikopters van de Westduitse mari ne hebben gisteren een Amerikaan en een Spanjaard die gewond waren ge raakt, opgehaald van een Amerikaans schip dat in zee een oliepijpleiding legt. De mannen hadden zware verwondingen opgelopen toen een kabel knapte en hen raakte. Twee apen, eigendom van een inwo ner van Culemborg, zijn uit hun hok ontsnapt. De dieren slingeren zich nu hevig krijsend in de buurt van dak tot dak. In de tuinen richten ze schade aan. Honger lijden hoeven ze niet omdat het steeds talrijker wordende publiek brood, bananen en andere lekkernijen aansleept' Volgens de eigenaar, die de één jaar oude dieren drie weken geleden kocht, waren de apen erg mak. „Totdat ze ontsnapten. Ze worden opgejaagd en zijn agressief. Ze laten zich niet pakken. De politie moet ze desnoods maar van het dak afschieten”, zei hij. Prinses Beatrix en prins Claus zul len zaterdag 7 september op het nieuwe Veemarktcomplex in Utrecht een ge deelte bijwonen van de viering van het honderdjarig bestaan van de vereniging Het Nederlands Rundveestamboek. Tij dens dit bezoek zal het défilé plaatsvin den van de hoogst bekroonde dieren van de drie Nederlandse rundvee-rassen. De Stichting Oecumenische Hulp in Utrecht en de Stichting „Wilde Ganzen”, IKOR te Hilversum hebben veertig duizend gulden ter beschikking gesteld voor de slachtoffers van de recente overstromingsramp in Bangla Desj. De procureur-generaal bij het Arn hemse gerechtshof heeft gisteren jaar gevangenisstraf geëist tegen bereid voor de kinderen te zorgen. Bij het vierde bezoek trof de functio naris de kleine Steven slapend voor de voordeur aan. Waar de andere 8.29 uur en 4.08 uur en ZONDAG 11 AUGUSTUS Hoog water 8.29 uur en 20.57 Laag water 4.08 uur en 16.25 MAANDAG 12 AUGUSTUS Hoog water 9.30 uur en 22.04 Laag water 4.58 üur en 17.24 ZONDAG 11 AUGUSTUS op 5.17 uur onder 20.13 23.05 uur onder 14.42 Weinig waardering had het NOS-be stuur voor de uitbreiding van de Teleac- zendtijd met een uur per 1 januari. „Dit besluit loopt vooruit op de discussies over de instructieve omroep, die straks in NOS-symposia los moeten komen. De minister legt nu een lijn vast, die open had moeten blijven. De NOS en de omroepen hebben bereidheid getoond een rol te spelen in de instructieve omroep.” Grote verontrusting is er bij het NOS- bestuur over het weer verder teruglopen van de radiozendtijd. De raad van be heer van de NOS gaat met de PTT overleggen over de ontkoppeling per 1 januari van AM en FM-zenders zodat er met ingang van die datum meer zeker heid kan bestaan over een uitbreiding van de radiozendtijd. VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG: Enkele lokale buien, ook perioden met zon. Weinig verandering in temperatuur. Aantal uren zon: 2 tot 9. Minimumtempera tuur: omstreeks 12 graden: maximumtempera tuur: omstreeks 20 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. WEERRAPPORTEN wzw wzw zw w w wzw wzw z zw windst. 20 w ozo nnw WÉW w wzw w w windst. ÉZO windst. 27 zzw wzw w windst. 31 zzw w o zzw w nnw z wnw wnw ono nno windst. 30 wnw 31 De Schiedamse kapitein was sinds 4 mei van dit jaar in de gevangenis van Livorno vastgehouden omdat hij, buiten zijn weten, door de Italiaanse autoritei ten veroordeeld was tot een gevangenis straf van twee jaar wegens een diefstal van sigarettëh. De tot grote vreugde van de heer De Mos verleende gratie heeft een zeer lange voorgeschiedenis. In augustus 1961 is de heer De Mos op verzoek van de inmiddels niet meer bestaande rederij waarvoor hij toen werkte naar Salerno gere.isd om daar een verklaring af te leggen over een diefstal van 200 sloffen sigaretten, van het schip waarover hij destijds het bewind voerde. In 1960 wa ren de sloffen uit een afgesloten en verzegelde kast aan boord van zijn schip verdwenen- De sigaretten waren bestemd voor de bemanning. Er werd geen dader gevonden en de Italiaanse Justitie stelde de kapitein van het schip aansprakelijk. De heer De Mos, die steeds verklaard heeft onschuldig te zijn, werd in oktober 1961 van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. De Officier van Justitie is echter tegen het vonnis in hoger beroep gegaan, hetgeen leidde tot een veroorde ling van zes jaar gevangenisstraf, die later door een amnestiebepaling werd verminderd tot twee jaar. De héér De Mos verklaarde op Schiphol opnieuw dat hij van dit hoger beroep en van zijn veroordeling nooit op de hoogte is ge steld. Op 4 mei van dit jaar deed het 6000 ton metende schip Pisco, varende onder Peruviaanse vlag en eigendom van de Amerikaans-Nederlandse rederij Uiter- wijk met als gezagvoerder de heer De Mos de haven van Livorno aan. „Vier mannen in burger en eén gewa pende agent in uniform kwamen aan boord met de mededeling dat er iets met de lading niet in orde was en dat ik mee moest gaan aan wal”, vertelde de heer een een dertigjarige Hagenaar die in hoger be roep terecht stond omdat hij voor het hof meineed zou hebben gepleegd in de zaak tegen een dumphandelaar uit Sneek. De Hagenaar zou onwaarheid hebben gesproken over het tijdstip waarop de man uit Sneek was ten tijde van een diefstal in een postkantoor in Apeldoorn (buit ruim een miljoen). De man uit Sneek wordt ervan verdacht die diefstal te hebben gepleegd. De toestand van de drie Westduitse acrobaten die woensdag tijdens een voorstelling in de Beekse Bergen bij Hilvarenbeek een val van twintig meter hebben gemaakt, is niet meer zorgwek kend. Een van de drie mannen heeft het ziekenhuis inmiddels al weer verlaten, een van zijn broers zal binnen enkele dagen volgen, maar de jongste zal nog wel enige tijd in het ziekenhuis moeten blijven. Het weekblad Accept moet de op 20 juli gepubliceerde kop „Hare Krisjna perst miljoenen af” rectificeren. De pre sident van de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren in een kort geding van de Stichting International Society for Krishna Consciousness in de hoofdstad tegen Accent beslist dat in de eerstvol gende uitgave na het vonnis een door de rechter opgestelde rectificatie moet wor den geplaatst. Een brand in de ververij van Nij- verdal Ten Cate in Nijverdal heeft gis terochtend grote schade aangericht. Het hele dak van de fabriek werd verwoest. De produktie wordt tijdelijk bij andere bedrijven van het concern onderge- bracht- Bos- en heidebranden hebben vorig jaar in Overijssel 67 ha natuurschoon vernield, zo heeft de bosbrandweer in deze provincie meegedeeld. Het alarm systeem van de bosbrandweer heeft in vele gevallen geleid tot behoud van natuurschoon, aldus de bosbrandweer. B. en W. van Eindhoven willen zich neerleggen bij de uitspraak van het gerechtshof in Den Bosch dat Eindhoven de subsidietoezegging van de toneelgroep Proloog tot en met het seizoen 1974-’75 moet nakomen. „Wij slaan de kans op succes bij hoger beroep niet zo hoog aan”, zo zeggen B. en W. in een advies aan de gemeenteraad, die een beslissing moeten nemen. Russische speurwerk op ling verstaan een vast samenwerkings verband van huisarts(en), wijkverpleeg- kundige(n) en maatschappelijk werken- de(n), dat beschikt over een centraal adres met faciliteiten en outillage voor advies en hulp. Er moet sprake zijn van een vast samenwerkingsverband, dat in een schriftelijke overeenkomst is geregeld. Om voor subsidie in aanmerking te ko men moeten minstens twee huisartsen en één maatschappelijk werker bij de samenwerking zijn betrokken. De maxi mum subsidie bedraagt 30.000 per jaar gedurende ten hoogste 5 jaar. De voorlopige stimuleringsregeling komt volgens de hoofdredacteur van „Medisch Contact”, de heer F. A. Bol, voor een belangrijk deel tegemoet aan bezwaren die er de oorzaak van zijn dat wijkgezondheidscentra zo langzaam van de grond komen. Overigens hoopt de heer Bol, dat de subsidieregeling geen lang leven zal zijn beschoren en dat ze alleen zal dienen om de overgang naar een meer definitie ve financieringsvorm te overbruggen. geologen hebben bij het schiereiland Jamal aan de oevers van de Noordelijke IJszee in het noorden van Siberië een gasre serve van een miljard kubieke meter gevonden. Het is de grootste van de vijf vondsten die tot dusverre dit jaar in het gebied van Jamal zijn gedaan. De aan- en verkoopkoersen van de dollar ten opzichte van de Uruguayaanse peso zijn verhoogd van 1.184-1.196 tot 1.255-1.268 peso per dollar. Dit komt neer op een devaluatie van 5,8 pet van de peso,'zo heeft de Centrale Bank van Uruguay gisteren bekendgemaakt. N.V- Meelfabrieken der Nederlandse Bakkerij Meneba hebben het gehele uit staande aandelenkapitaal van Tjoklatfa- briek b.v. te Amsterdam overgenomen. Tjoklat is een onderneming met vijftig personeelsleden. Het bedrijf zal onder de huidige dagelijkse leiding worden voort gezet. In Gennep is gisterochtend door een lek in de gasleiding onder het riviertje de Niers brand ontstaan, die gepaard ging met een steekvlam van zes tot zeven meter boven water. Vannacht is een noodleiding aangelegd. i lij M

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2