VOLGENDE WEEK WEER TERUG NAAR WEST-DUITSLAND Engelse militairen genieten van zon in Wijk aan Zee Heemskerkertjes genoten Secretaris J. Blok veertig jaar in overheidsdienst van Bonte Kindertrein Aanleg van fietspad langs Tolweg begint in herfst STOCK VERMOUTH bianco-rosso-dry metnico scheepmaker Ds Meijer bevestigt dominee Nusselder Vrijdagmiddag 23 augustus huldiging «Mi Coffee-shop in Koningstraat AUGUSTUS 19 74 ZATERDAG 1 O IJmuiden Castricum F' Wijk aan Zee Driehuis WIJK AAN ZEE Ook Engelse militairen denken wel eens aan va kantie. Vorige week arriveerden in Wijk aan Zee 32 militairen van de 11e brigade uit West-Duitsland om er van een welverdiende, twee we ken durende vakantie te genieten. Velsen-Noord Bakkum Velsen-Zuid ***ïS“3f Uitgeest Beverwijk Heemskerk fa IJmuiden-Oost Santpoort W I (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) honderd Kerk 19 (ADVERTENTIE) Evangelie Gemeente, gebouw Kanaalstraat, 9 komst. 41 kerk, en Pinkstergemeente: 10 uur: D. P. Har tendorp. u. (Am- Van 17 u. Brederodestraat, zaterdag 19 u. zondag 8.30 10, 11.30 en 18 u. R.K. Engelmunduskerk, Driehuizerkerk- wege 9.3)0 uur Latijnse hoogmis; 11 uur m simet jongenskoor; 18 uur stille mis. Henk Neuman wees erop (nadat wi Nixons nachtelijke rede nog eens in zij i geheel hadden teruggezien), dat latei generaties bij het nalezen van deze red: nagenoeg niets zouden terugvinden va de werkelijke reden van zijn vertrel Hij vond het ook niet erg sjiek da Nixon met geen woord over zijn onder geschikten had gerept die nu pas-op-d» plaats maken voor de gevangenispoor en evenmin een hint in de richting va Kissinger gaf toen hij „zijn” buitenland se politieke successen aanroerde- De heer Blok is geboren en getogen in Velsen-Noord. Als 17-jarige kwam hij bij de gemeente om bij de afdeling openbare werken aan zijn ambtelijke loopbaan te beginnen. In de jaren vlak na de Tweede Wereldoorlog werkte hij mee aan de stichting van' het huisves tingsbureau Nieuwe Stijl. R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Strating- plantsoen, zondag 10.15 u. ds. H. L. Lieve uit Castricum. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Hervormde gemeente, Engelmundus kerk 9 en 10 uur: ds. L. Brink. De gemeente Heemskerk en het raads lid ir. J. V. Colijn hebben geniime tijd bij de provincie op aanleg van het fietspad aangedrongen. De provincie en de technische diensten van Heemskerk en Uitgeest verwachten, dat in de herfst met de aanleg van het fietspad kan worden begonnen. De aanleg van een fietspad langs de Tolweg, voor zover gelegen binnen dé bebouwde kom van Uitgeest, dus langs de Kleis, stuit volgens een brief van de provincie aan de gemeente Beverwijk en ir. J. V. Colijn, op verkeerstechnische en ruimtelijke problemen. Het overleg hier over wordt door de provincie met de gemeente Uitgeest voortgezet. dag 19 u,. zondag 8, 9.15, 11 en 17 u.; St. Josefrustoord en Lommerlust, Pe perstraat 17, zaterdag 18.30 u„ zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H, Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen- Noord op zondag en werkdagen bellen 28041 (telefoonnummer St. Jozeftrust- oord). Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk- Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. G. van Schuppen; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9 u. ds. R. Pomp; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, zondag 10 u. geza menlijke dienst met doopsgezinden in Doopsgezinde kerk aan Meerstraat 62 (ds. L. W. can Reijendam-Beek (herv. pred.). O. L. Vrouw Geboorte, 37 zaterdag 19 u. zondag R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30> 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli, Hilberspein 1, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; Apos telkerk. Van Riemsdijklaan 132, zater- R. K. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u. zondag 9.30 en 11.30 u. Heliomare, Relweg, zondag 9.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, Zondag 10 u. Hollands-Duitse Dienst met ds. A. Goudsmit-Aalbers en ds. K. H. Nebo (Hamburg). Na zijn benoeming tot chef van de afdeling algemene zaken werd hij in 1971 tot tijdelijk gemeente-secretaris be noemd, toen de toenmalige secretaris Huisman met pensioen ging. Medio 1972 volgde de benoeming tot gemeente-se cretaris. R. K. Kerk Langebuurt 8, 9.30, 11.30 en 18 u. aula Vrijburg- school zaterdag 19.30 u. zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk kerkbuurt Uitgeest, zondag 10 u. ds. Hollemans Herv. Kerk, Die- lofslaantje, Akersloot, zondag 9 u, ds. Hollemans. Burgemeester 19 uur: ds. J. Za\ZzCS R.K. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. zondag 7.30, 8.30, 9.30, 11.30 en 18 u. Bethlehemkerk, Piet Heinlaan. Zaterdag 18 en 19 uur, zondag 9 en 11 u. 'P’>J R. K. Kerk Mariakerk, Spoellaan 1, Zaterdag 18.30 u. zondag 9.45 11, 12.15 en 17 u. H. Laurentius, A. Ver- herentstraat 2, Zaterdag 19 u. zondag 8.30 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk Morgensterkerk, Vrij- burglaan 2, Zondag 9.30 u. mevrouw Kors-de Koning (evangeliste) Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 19 u. kand. Nieuwenhuis. Geref. Kerk Morgensterkerk. Vrijburg- laan 2, zondag 9.30 u. mevrouw Kors- de Koning van Hendrik Ido Ambacht (evangeliste) Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 19 u. kand. H. J. Nieuwenhuis van Velsen-Noord. Baptistengemeente IJmond. Maerten van Heemskerckstraat 41 zondag 10 u. ds. R. Reiling 10 u. zondagsschool 16 u. Spaanse dienst, 19.30 u. jeugdbijeen- Het oefenseizoen is achter de rug en dan trekt menig onderdeel van een af deling of brigade naar streken elders in Europa. De lle-brigade is in Wijk aan Zee uiterst vriendelijk ontvangen- Begin deze week maakten de Engelsen nog een alleraardigst gebaar door een aantal pa tiëntjes van het revalidatiecentrum Helio mare een wandelrit door de duinen aan te bieden. Voorts wordt er naarstig ge voetbald tegen teams van de tegenover het legerkamp gelegen camping Ro- landsduin. „We hebben het hier best naar onze zin.” zei vrijdagmiddag de kok van de brigade. Dat klopt ook wel, want de temperaturen zijn de laatste dagen heel wat hoger dan in de afgelopen week. Woensdag breken de Engelsen hun kamp weer af om naar hun basis in Minde (West-Duitsland) terug te rijden. BEVERWIJK. In de winkel va kaasspecialist en melkhandel J.Stijnma in de Koningstraat word| een coffee shop gevestigd van het echtpaar Schil rink. Henk en Lot Schurink runne momenteel een coffee-shop in een va snackbar van Etten gepacht pandje o de hoek Zeestraat-Koningstraat. Hui nieuwe coffee-shop is op een steenwori afstand gelegen van de huidige sho) waarin een reisbureau van de firm Qosterom komt. De heer Stijnman büjl rijn melkwijk houden. gSi-1 -1 -1 r~ i Gereformeerde kerk Bethelkerk, Zee weg, 9.30 uur: drs. E. de Jong; 17 uur: ds. L. Dorst. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 10 uur: ds. C. G. Mulder. Jehova’s Getuigen „Koninkrijkszaal”, Oranjestraat 92, bijeenkomst 17 tot 19 uur. Goede Herderkerk, Velserduinweg 10 uur: ds. Joh. Brezet. R.K. Laurentiuskerk, Willemsbeekweg, 9 uur: hoogmis; 10 en 11 uur: missen. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: eredienst donderdag 19.30 uur, Bijbelbespreking. Oud-Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10: Hoogmis. Evangelie en Industrie organiseert evenals in voorgaande jaren een aantal avonden rond de bijbel met als inleider ds. H. Kroon. De lezingen worden ge houden in het Centrum van Evangelie en Industrie. Wenckebachstraat in Vel sen-Noord op de avonden 19 september, 17 oktober. 21 november, 19 december, 16 januari, 20 februari. 20 maart. De kosten bedragen ƒ35. BEVERWTJK. Ds. C. Meijer uit Be verwijk zal zondagavond 25 augustus de ienst leiden, waarin eeivt ggndsbenitv dienst leiden, waarin de bevestiging en intrede van dominee H. W. Nusselder plaats vindt. Ds. Nusselder is de opvol ger van de vorig jaar vertrokken indus- triepredikant Pasveer. De dienst begint om 19 uur in de Vredevorstkerk. Na een jaar in het Haarlemse ge meentehuis te hebben gewerkt kwam hij weer terug naar Beverwijk om via openbare werken op de afdeling secreta rie terecht te komen. Misschien had Neuman ook nog ev« - nader kunnen ingaan op Nixons veron derstelling dat „een kwart van de we reldbevolking” (de Chinezen dus) n1 vrienden van Amerika was geworden evenals de honderd miljoen inwoner van het Midden-Oosten. Daaruit spreek zoveel naïviteit, dat je je gaat afvrage of hier sprake is van onnozelheid of va een laatste leugentje om bestwil. Een Amerikaanse militair, geïnter viewd op de vliegbasis Soesterberg, wet Nixons heengaan aan alle communiste op hoge posten in Amerika. Hij kon on de situatie ook uitleggen. Stel een moe der braadt voor haar kinderen een paa kippen, die eten zij smakelijk op, maa daarna horen zij dat moeder die kippe gestolen heeft en bellen de sheriff e die ervoor zorgt dat moeder levenslan wordt opgeslotenIn deze parabel Nixon de dievegge, vrees ik, de kindere zijn de Republikeinen, de kippen c Democraten en de sheriff is eigenlij Leonid Breznjev in de persoon van Sai Ervin In een gesprek met twee leden van c juridische commissie (republikein Wij gings en de democrate Elizabeth Holt; man) werd de tragedie voor de famili1 Nixon aangeroerd, maar niet die van c families Haldeman. Erlichman en DeaJ om er maar een paar te noemen. Wa wist Wiggings geen raad met de figuu dat de ondergeschikten de gevangenis i| zouden gaan, terwijl de „roverhoofd man”, die steeds gezegd heeft alle vei antwoordelijkheid op zich te nemei breed zwaaiend naar zijn buitenverbli; vertrekt. Klopt het dat de democratie dan toe maar goed gefunctioneerd heeft?, vroe - Aad van den Heuvel aan Neuman. Uit eindelijk wel, zei deze, maar aan d andere kant is het slechts aan een reek toevalligheden te danken en aan h( speurwerk van enkele journalisten, dl Watergate boven water kwam. Curieus waren de oude foto’s en film beelden van Nixon in de „necrologie” di van hem werd uitgezonden. In 1952, toe hij ook al beschuldigd werd van h( aannemen van steekpenningen, zei hi ook al op de televisie: „I’m not quitter” „ik ben niet iemand die h( bijltje erbij neergooit”. Hij voegde e toen nog aan toe dat hij niet zou rusta voordat alle „crooks and communists uit Washington verdreven waren. Profe tische woorden! Een „crook” is immer een oplichter of misdadiger en ee „communist” is iemand die gemene zaa I maakt met Tsjoe En-Lai en Breznjev.. Het tijdperk-Nixon werd daarmee af gesloten, het tijdperk-Ford ingeluid. He beeld dat van Ford oprees.: een fatsoen lijk en integer man, een mini-Eisenho wer, die tegen alle sociale wetten stemd i en nooit zijn stem gaf aan enig vooruit strevend wetsontwerp. Kortom (zou j als leek denken): een vat vol tegenstrij' digheden. En dat was Nixon ook a volgens Neuman. „Waar gebeurd” moest gisteren wijka voor een dubbel brandpunt, maar D Regenmaker enerzijds en De Wreker anderzijds bleven op het programma ge handhaafd. Een dominee zou daaraj interessante bespiegelingen kunnen wij den. Ik zal mij echter tot de feite bepalen en die waren Nixon en Fon f Erkend moet worden, dunkt me, da Nixon een sterke persoonlijkheid is. Nis alleen dat hij zijn afscheidsrede heil beheerst uitsprak, hij zag ook nog kan' zijn afscheidsspeech tot zijn medewet- kers in het Witte Huis zonder speak papiertjes dusdanig af te steken, dat j ervoor moest oppassen niet te gaan den ken dat je zat te luisteren naar d afscheidsrede van een geliefde zieken huisdirectrice die na 50 jaar trouw dienst met pensioen ging. BEVERWIJK. Vrijdagmiddag 23 augustus is het Stadskantoor gesloten om het personeel in staat te stellen gemeente-secretaris J. Blok te huldigen in verband met zijn veertigjarig over- heidsjubileum. Het ligt in de bedoeling na de huldi ging door de personeelsvereniging vrij dagmiddag 23 augustus half vijf een openbare receptie te houden. R.K. Parochiekerk Frans Netscherlaan, 9.45 uur Latijnse mis, 11.30 uur Neder landse misviering. Gereformeerde Enschedelaan 9.30 Tiersma. Hervormde gemeente Dorpskerk,Bur gemeester Enschedelaan 9 uur: ds. K. J. F. Keuning. De Hoeksteen Willem de Zwijgerlaan. 10.30 uur: ds. K. J. F. Keuning. Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) uur: ds. K. J. F. Keuning. Christelijke gereformeerde kerk, Pniël- kade, Pastorieweg, 10 uur: ds. A. W. Drechsler; 17 uur: ds. G. C. van de Kamp. Volle F „Berla’’, Patriciuslaan, 10 u.: J. J. Brons veld (met gelijktijdig kindersamenkom- sten en oppasdienst): 19.30 uur: W. H. de Leeuw van Weenen. HEEMSKERK. Het ziet er nu echt naar uit, dat langs de Tolweg een fiets pad kan worden aangelegd. Het fietspad komt aan de noordwestelijke zijde van de Tolweg, gelegen tussen de Gerrit van Assendelftstraat en de grens van de bebouwde kom van Uitgeest. Met een voorstelling van het kinderre- vueprogramma „De Bonte Kindertrein” is gistermiddag in de Heemskerkse Dr. Prinsenhal de speldorado-speelweek be sloten. Terwijl de kleuters in de respectieve buurthuizen een eigen feestprogramma aan het afwerken waren, genoten zo’n driehonderdvijftig basisschoolklantjes hoorbaar van de capriolen van de clowns Bibbel en Bobbel, van de goo cheltoeren van mevrouw Alice en de ac- cordeonmelodiën van Tonny Bakkenes. Er werd hevig meegeleefd, meegeklapt en meegezongen: een geslaagde afslui ting van een zonovergoten weekje va- kantieplezier. R. K. Geref Kerk. Mïfldelaarkerk, Moensplein 8, zondag 9.30 u. ds. P. N. Kruyswijck van Haarlem (kindernevendienst) 17 u. kand. H. van Andel van Amsterdam; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. kand. H. J. Nieu wenhuis van Velsen-Noord (kinderne vendienst) 17 u. ds. C. Meijer. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20 Zondag 9 leesdienst 15 u. ds. C. J. Breen sterdam). Vrije Evangelische Gemeente Riemsdijklaan 1, Zondag 10 en br. M. Broekhof (Tuil). Evangelisch Lutherse Gemeente Koning straat 119, Zondag geen dienst. Pinkstergemeente Beverwijk-Heemskerk Willem Hovyschool, Schans 11, zondag 10 u, de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lutherse kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. A. W. Drechsler. Doopgsgezinde Gemeente Meerstraat 62 Zondag 10 u. gezamenlijke dienst met Vrijzinnig Hervormden (ds. L. van Reijendam-Beek. Jehova’s Getuigen, Koninkrijkszaal, Lin- gestraat 31 zondag geen dienst in verband met congres in Utrecht; dins dag 19.15 u. theocratische bedienings- school, 20.1 u. dienstvergadering. Nederlands hervormde kerk, Kanaal straat 10 uur: drs. G. van Doorn: 19 uur: gec. dienst in Petrakerk. Bethlehemkerk, Grijzeveltplantsoen, 10 uur: ds. L. J. Boeyenga. Christelijk gereformeerde kerk, Mar- conisraat, 10.30 en 17 uur: ds. R. van Beek. Oud-Katholieke ekrk, Koningin Wil- helminakade, 20 uur: hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur heiligingssamenkomst; 19.00 opwekkings- samenkomst. Petruskerk, Venusstraat, 10 uur: hoog mis; 11 uur mis. Gereformeerde Kerk Ichthuskerk Snelliusstraat, 9.30 uur: ds. L. Dorst; 17 uur: drs. E. de Jong. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur: ds. P. C. Koster; (kindernevendienst); 19 uur: gec. dienst, ds. J. M. D. van der Berg. Gereformeerde kerk (Vrijgemaakt), Burgemeester Rambonnetlaan, 10.45 uur: ds. C. J. Breen; 17 uur: Dienst des Woords. Zeewegziekenhuis (Aula), 9.30 uur: ds. G. E. Bakker. R.K. Gregoriuskerk, uur: mis. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coenstraat, 10 uur; D. P. R. Bouhof; 19 uur: ds. R. Reiling; 10 uur zondags school; 20.15 uur jeugdbijeenkomst. KM

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4