Lemming's erotisch TIOLI VOORLOPIG ONDERDAK pop-penspe Tentfestival geslaagd TOP DE POP POP DERTIEN FILMHUISJES KRIJGEN NU VAST PUBLIEK Bioscoopbedrijf schuwt culturele taak Het Loo geopend voor publiek SOOSACENDA I 4 I i U kunt nog 14 dagen profiteren van winterbont tegen zomer prijzen. planten spray Museumvoorlichters tegen prijsverhoging J i IJmuider Courant A POKON PIANTl DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1974 KUKSÏ 13 een BOY EDGAR'S PO BIG BAND A Prijzen...? Vallen erg mee...’ Een bijzondere aanbieding is wel een driekwart mantel van Zweeds Lam. Mooie tekening en een vlot model voor f550.-. Ja, het is gezel lig en voordelig nu nieuw bont te passen Een veilig idee is ook dat u bij iedere bontmantel een officieel garantie-certif icaat ontvangt. Houdt kamer- en tuinplanten vrij van insek- ten. Geen zg. „koude-schade” op het blad. De nieuwe najaars-kollektie is een groot succes. Als u nog niet gekeken heeft (en gepast) kom dan snel, want nu is ervolop keuze uit de nieuwste modellen. Vloten jong, dikwijls verwerkt met leer of suède. Nu kunt u nog profiteren van 10%ZOMER-KORTING. Loop eens binnen bij: Haarlems Dagblad Beverwijkse Courant UTRECHT Het alternatieve circuit van films waar de gewone bioscoop in Nederland niet aan durft, bestaat nu twee jaar en om vat momenteel vijftig films. De balans daarover wordt thans opge maakt in het Filmhuisje, waar de vaderlandse filmcritici hun voor keurselectie uit het pakket laten voordraaien. i 2 Angstaanjagende beulen met de doodskoppen over het hoofd, wild flakkerende kaarsen, ver lammende kreten, doodskoppen op het projectiescherm, engelachtige jongeling aan het kruis, in een doodskist en op de elektrische stoel en daar om- en overheen en tussendoor, Luci fera, het overrijpe sletje van de duivel dat nakend en verleidelijk op de erotische griezeltoer gaat. r de (ADVERTENTIE) «1 een grandioze (ADVERTENTIE) Zijn er ook tegenvallers? (ADVERTENTIE) POKON AB VAN IEPEREN. 5 BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND In samenwerking met het Openlucht- - theater te Bloemendaal organiseren Zaterdag 17 augustus Openluchttheater Bloemendaal. Aanvang 20 uur. Huub Bals, die samen met Frans Vis been van de Rotterdamse kunststichting instellingen al reden is geweest om de Lemming-show te weigeren. Maar hoe staat het met het succes van Film International? Plannen zijn er bij TIOLI verder voor een danscursus op de dinsdag - of vrijdagavond, ook op de Laan van Angers. Naar een dansleraar wordt nog gezocht. De groep zal tot onge veer veertig „man” beperkt blijven. ZOMER AVOND VOORSTELLING. HUUB BALS verspillingsfilms „Verdeer hebben we geen proble men”, weet manager Rob van Ves- sem, „en waarom zouden we. Wat we doen is theater, show en daar moet je verder niks aan sex of kritiek op het geloof of zo achter zoeken”. Lemming neemt zichezelf wel de gelijk serieus en heeft grote plannen, vertolkt door de enthousiaste zanger Wally Slot: „Op het ogenblik is nog maar een half uur van de avond gevuld met theater maar dat wordt meer. Het punt in de afgelopen twee jaar was dat je geld moet hebben voor je attributen en kleding. Een mooie doodskist kost toch al gauw een paar duizend gulden. Het is de bedoeling om het theatergedeelte steeds verder uit te breiden en mis schien komen we nog eens toe aan een soort griezelpoprevue waarmee we net zoals de normale revues en theaterstukken een maand in één theater blijven staan en dan weer voor een paar weken naar het vol gend?. Dat zou geweldig zijn”. De muziek was vorig jaar goed voor het hitje Luoifera en daar is dan nu de single „Father John” bijgekomen. „Lucifera” is het verhaal van het sletje van de duivel dat door een engelachtige jongeling (gespeeld door zanger Wally Slot) wordt verkracht waarna deze als straf wordt geëlektro- kuteerd, gekruisigd en gekist om uit eindelijk weer door Lucifera te wor den bevrijd. In „Father John” gaat het om een kluizenaarsmonnik die door dezelfde Lucifera wordt inge wijd in de lusten des levens. En dat alles live op het podium, in vele tientallen dorpen en steden voor een publiek tussen de twaalf en achttien jaar oud. Echt eng is het uiteraard niet, wel bij tijd en wijlen bar ero tisch wat voor een paar protestantse „We hebben nu drie duidelijke hits in ons pakket. La Maman et La Putain, Themroc en nu pas Bof. Er zit ook vooruitgang in: Themroc heeft er een half jaar over gedaan om uit zijn onkos ten te komen- Bof is er binnen een maand al uit. En je kunt stellen dat er Zegt drummer Tony Claudio: „We zijn zelf gek op griezel. Het is niet alleen maar een act. Op vakantie gaan we het liefst naar verlaten kas telen of donkere spelonken. Thuis heb ik een hart op sterk water staan en een hele collectie levende kruis spinnen”. En het publiek? Dat kijkt met open monden dat wel maar toch niet zichtbaar geschokt toe. De reacties variëren van „een te gekke toestand” tot „voor mij hoeft het niet”. Dat de blote Lucifera zelfs de aan het kruis hangende zanger Wally nog niet met haar zinnelijke verlei dingskunsten met rust kan laten, wordt afgedaam met „het hoort zeker bij de show”. Als de Beatles nog aan een comeback denken hebben ze veel te leren. Met nog twee, avonden (vanavond en morgenavond) te gaan is het dui delijk dat het tweeweekse tentfestival van de beweging „Youth for Christ” meer dan geslaagd genoemd mag worden. Onder het zeildoek op het vlooienveldje in de Hout hebben zich vanaf zaterdag 3 augustus tot nu praktisch elke avond honderdvijftig bezoekers verzameld om te luisteren naar muziek en met elkaar te praten. voor Film International verantwoorde lijk is en daar vanaf september zelfs een volledige dagtaak van gaat maken: „Toen we begonnen, hebben we gezegd dat we als terreinverkenners voor de bioscopen wilden fungeren. Dat als een film die wij presenteerden interessant voor gewone bioscooproulatie werd ge vonden, we hem graag wilden afstaan- Daar zijn we van teruggekomen, omdat we het gewoon niet zien gebeuren”. Tegen inlevering van deze advertentie bij een van onderstaande adressen kunt u toegangskaarten kopen tegen de geredu ceerde prijs van 4.- (normaal 5,-) Telefonisch kunnen geen kaarten worden besteld. Toegangskaarten verkrijgbaar in: Haarlem: Haarlems Dagblad Grote Hout straat 93 (per 8 juli Ged. Oude Gracht 82) Soendaplein, H'lem Noord. Californiëplein 17 (Schalkwijk). Hillegom: V.V.V. kantoor. IJmuiden: IJmuider Courant Lange Nieuw- straat 427. Beverwijk: Zeestraat 18. Beverwijkse Courant. Bloemendaal: Aan het loket van het Open luchttheater. (alleen kaarten van 5,-) In een telegram aan de minister zegt de werkgroep „met diepe teleurstelling en verbijstering" te hebben kennis geno men van het regeringsbesluit om de toegangsprijzen per 1 januari 1975 met 50 procent te verhogen. Met deze maat regel worden de minst draagkrachtigen zwaar getroffen en wordt het volkstoe- risme grote schade gedaan, aldus de werkgroep. waarschijnlijk een heel stel mensen naar Themroc is gekomen, omdat Michel Piccolo erin speelde, maar vermoedelijk komt niemand naar Bof omdat Marie Dubois erin speelt, maar omdat het een film van dezelfde regisseur is”. Lemming met van links naar rechts: drummer Tony Claudio, basgitarist Jaap Groenewegen, zanger Wally Slot, Lucifera en sologitarist Harry „Een succes trekt ook andere films met zich mee. Toen Jeanne La Franqaise (met Jeanne Moreau) hier had gedraaid, was er daarna ook een publiek voor Nathalie Granger (eveneens met Mo reau). We hebben nu zo’n 50 tot 100 afnemers voor onze films; dat is nog niet veel, maar e merkt nu dat er door een succes als Bof meer instanties geïn teresseerd raken en contact zoeken en dan zien dat er ook bij onze andere films iets van hun gading is”. Youth for Christ is met die conti nue „vol’e bak” uiteraard overgeluk kig, vooral na de moeilijke start toen op het laatste moment nog van het Frederikspark naar het vlooienveld verhuisd moest worden. Sindsdien zijn er geen problemen meer geweest. Een medewerker: „Elke avond om half negen hou je je hart vast want dan is er nog geen kip. maar om negen uur zit de zaak vol. Het pu bliek dat komt is heel verschillend, van fervente stropdassendragers tot extreme langharigen. Vooral de laat ste avonden nu de Beverwijkse caba retgroep Quintensense na tien uur Unieke kwaliteit, volledig plantaardig. Bus spuit in alle standen. Verkrijgbaar bij uw bloemist en zaadhandel. In afwachting van die grootse ont wikkelingen is Lemming al een be drijfje geworden. Naar een optreden gaan behalve de vier leden van de groep ook de danseres (Lucifera), drie roadmanagers, een manager, een technicus, een hond, een complete lightshow, een bandrecorder met enge muziek en bloedstollende kreten en grote flessen koolzuur voor het ge heimzinnige rookeffect. AMSTERDAM (ANP). De werk groep Museumvoorlichters heeft minister Van Doorn van CRM verzocht alsnog maatregelen te nemen om de aangekon- digde verhoging van de entreeprijzen voor rijksmusea ongedaan te maken. speelt is het erg gezellig geworden.. Wat de kosten betreft: we springen er ondanks de gratis entree wel uit. De rommelmarkt op de diverse markten in Haarlem heeft erg goed gelopen en we hebben veel giften van mensen gehad, waaronder een hele grote van een man die de vierduizend exemplaren van ons blad „Aktie” voor zijn rekening heeft genomen. Vanavond en morgenavond nog kan iedereen die wil luisteren en praten terecht in de tent. De muziek komt van Proof of Inspiration en de al genoemde groep Quintensense. Za terdagavond draait Youth for Christ weer haar normale koffiebar in de Haarlemse Turfsteeg 2 Het Nederlandse bioscoopbedrijf denkt alleen nog maar aan winst maken en dat doet het door het vertonen van wat ze in Frankrijk „films de gaspillage” (verspillingsfilms) noemen. Je ziet het in Utrecht ook aan een theater als Select; dat begon heel mooi en dapper met films van Glauber Rocha vier jaar te laat, maar goed maar binnen enkele maanden is het gewoon een nadraaibio- scoop geworden. De bioscoop trekt zich niets meer aan van zijn culturele taak. Dat neem ik hem niet kwalijk, maar ik vind dan dat de bioscoopbond ook geen research-subsidie bij CRM moet aanvra gen, maar bij economische zaken”. „Neem een Stavisky van Alain Res nais, die in Cannes draaide. Een schitte rende film, maar hij komt niet naar Nederland. Wij kunnen daar niet aan komen; niet alleen is hij te duur voor ons, maar hij is voor ons circuit niet geschikt. Het is niet eens een Studiofilm, maar een film voor een groot publiek. Typisch voor Camera toen Camera Ca mera nog was en ook die aardige co- mendies van Phillippe de Broca draai de”. „Nu hoor je ook de klacht van het bioscoopbedrijf dat wij films onder hun neus weg zouden kopen. La Maman et La Putain wilde niemand hebben, omdat Ziedaar de merkwaardige act waaraan de. Rotterdamse formatie Lemming voor zichzelf het predikaat „eerste theaterpopgroep van Neder land” ontleent. Niet niks. Het zal duidelijk zijn dat Lemming in forse navolging van de heer Alice Cooper van mening is dat er op het poppodi um iets meer dient te gebeuren dan vier gitaar, drums en orgel spelende jongemannen, die als zouten pilaren aan zelfbevestiging staan te doen. Dat méér is bij Lemming een combinatie van griezel en erotiek, opgefokt door gierende rock. „Je moet bedenken dat wij evenveel of méér films uitbrengen als een com mercieel distributiekantoor. Dat is een hele organisatie en het vereist tijd en routine om dat behoorlijk op gang te brengen, ook het opbouwen van contac ten- We hebben nu een aantal erg goede relaties in Duitsland, Frankrijk en Italië, maar daar zijn heel wat gesprekken en correspondentie voor nodig geweest. Ik verstuur dagelijks vijf brieven en ik ben al blij als ik per week twee antwoorden terug krijg”. „Er begint nu ook een vast publiek voor de filmhuisjes te komen. De nieu we, in Eindhoven en Delft, zijn heel aardig van start gegaan. En in Utrecht gaat het dit jaar veel beter dan vorig jaar. Alleen hebben we maar 50 plaat sen. Dat is voor maandag tot en met woensdag genoeg, maar in het weekein de zijn we heel snel uitverkocht. En je ziet dan dat mensen toch eerder op zaterdag naar een andere bioscoop gaan dan dat ze op dinsdag bij ons terugko men”. 1. (2) Rock your baby George McCrae; 2. (1) Sugar baby love The Ru- bettes; 3. (4) Rocket Mud; 4. (3) The night Chicago died Paperlace; 5. (7) Papa was a poor man Jack Jersey; 6. (16) Gigi 1’amoroso Dalida; 7. (17) Hostage Donna Summer; 8. (5) Rock the boat Hues Corporation; 9. (6) Let qour hair hang down Catapult; 10. (10) Honkie tonkie pianissie Nico Haak; 11. (8) If your go away Terry Jacks; 12. (9) O.K. Chicago Resonance: 13. (26) Your baby aint your baby anymore Paul da Vinci. nen kopen. En dan kun je je afvragen of die films inderdaad wel allemaal belangrijk genoeg waren”. „De films die wij brengen, kun j e onderverdelen in drie categorieën. Ten eerste de geëngageerde film. Veel van onze films hebben een politieke onder toon, en bijvoorbeeld voor de Grieken in Nederland is het erg belangrijk dat ze een film als in ’t jaar 36 kunnen zien. Ze komen hem niet zien, helaas. Maar ik hoor van de zwarte mensen in Neder- man nu wél dat ze echt zitten te wach ten tot The Spook who sat by the Door in roulatie komt”. ’’’«fdcn „Een film als II Caso Mattei (van Francesco Rosi, met Gian Maria Volen- tée; Grand Prix-winnaar in Cannes), daar hadden we erg veel van verwacht. Een schitterende pers, maar er komt geen mens naar kijken. Een Rejeanne Padovani, ook bejubeld en óók lege zalen. Natuurlijk hebben we ook fouten gemaakt. Zo’n Holland Festival-pakket met films uit Cannes, dat zullen we nooit meer doen. De tijd is te kort en omdat we dit jaar niet met die films in de gewone bioscopen mochten, maar in de filmhuizen moesten draaien, móesten we alle films kopen, omdat er kopieën met Nederlandse ondertitels op 16 mm van moesten worden gemaakt. Dat wil niet zeggen dat we het niet stuk voor stuk fijne films vonden- Maar het is waar dat elke film die we kopen, bete kent dat we een andere film niet kun- APELDOORN.De westelijke vleugel van het rijksmuseum Paleis Het Loo is sinds 4 augustus voor het publiek geo pend. In de gang en in 12 kamers, die onderling zijn verbonden, hangen onge veer 75 schilderijen van Oranjevorsten, vanaf René vam Chalon tot en met Koningin Juliana. Verder staan hier de mooiste meubelen van het huis, onder meer zilveren meubilair, dat omstreeks 1700 werd vervaardigd en een Vlaams kabinet met schilderijen, daterend van begin 17de eeuw. Men kan voorts het schitterende Meissner porseleinen servies van stad houder Willem V bewonderen. Dit servies is versierd met afbeeldingen van onder meer Nederlandse steden, dorpen en kastelen. Een bijzonder stuk in de col lectie is$ ook het zogenaamde „Boulle- bureau”, dat waarschijnlijk aan konin gin Sophie, de eerste vrouw van koning Willem Hl heeft toebehoord. De westelijke vleugel is alleen bereik baar via de toegang tot de koninklijke stallen aan de Amersfoortsestraatweg. Brantjes, die nog herstellende is van een auto-ongeluk en lijdelijk ver vangen is door ex-Shocking-Blue- gitarist Martin van Wijk. Aanstaande zaterdag start Haar lems meest actieve sociëteit, TIOLI (Take it or ieave it) het nieuwe seizoen. Niet meer in de vertrouwde behuizing in h.et Njord-gebouw aan het Spaarne, maar in het wijkcen trum aan de Laan van Angers in Schalkwijk waar de sociëteit voorlo pig onderdak heeft gevonden. Tioli moest weg uit het Njord-ge bouw omdat de zwemvereniging daar verbouwingsplannen heeft. Op zich geen ramp, want de ruimte was al een paar jaar te klein, maar de vaste nieuwe behuizing waar de sociëteit op hoopt en rekent, het wijkcentrum in de Boerhaavewijk, moet nog gebouwd worden. Aangezien er nog geen hei paal in de grond zit zal het wel voorjaar volgend jaar worden voor dat daar gestart kan worden en in de tussentijd draait TIOLI op zaterdaga vond in de ^aan van Angers Rob Vermeulen van TIOLI: „Het wordt een hele heisa om elke zater dagavond via een verlaagd verlicht plafond en andere toestanden dezelf de sfeer te creëren die we in het Njordgebouw gewend waren, maar dat hebben we er graag voor over. Bovendien wordt er in september het een en ander verbouwd. Dat is beter dan bijna een jaar stilliggen want dan verlies je alles wat je tot nu toe hebt opgebouwd.” Behalve de gebruikelijke soosavon- den denkt het bestuur dit seizoen ook een paar grotere evenementen te or ganiseren die dan waarschijnlijk zul len plaatsvinden in het wijkcentrum Schalkererf waar dit jaar ook de Luilakmanifestatie werd gehouden. Om ruimte, sfeer, akoestiek en aan- trekkeingskracht op het publiek eerst even uit te testen, wordt komende en volgende zaterdagavond alleen disco gedraaid. Daarna zullen er zoals ook in het Njord-gebouw het geval was weer regelmatig live-groepen optreden., onder meer op 21 septem ber de Haarlemse groep Hellhound. „En dan heb je de kunstzinnige film en de vormvernieuwende film. Het leuke is dat voor die drie categorieën geleidelijk aan publiek dat eerst alleen in de ene sector geïnteresseerd is, toch ook voor een van de andere gewonnen wordt. Natuurlijk zijn er een heleboel catego rieën films die in Nederland toch nog niet aan bod komen, maar daar kunnen wij niets aan doen. Waar blijft de nieu we film van Claude Chabrol bijvoor beeld? Die is a) negen maanden geleden in première gegaan. Het zou doodzonde zijn als hij hier niet vertoond zou wor den, maar het is niet onze taak om daar achteraan te gaan. Chabrol hoeft niet meer gesteund te worden”. hij drie en een half uur was. Nu het een succes is geworden, hadden ze hem graag willen hebben, zeggen ze. Een film als La Paloma heeft driemaal in Cannes gedraaid; pas na de derde voorstelling zijn we met de producent gaan praten. Iedereen heeft gelegenheid gehad om na de eerste of de tweede voorstelling het overleg te openen. Themroc hebben we gekocht toen hij anderhalf jaar oud was, Bof is nu drie jaar oud. Iedereen heeft gelegenheid genoeg gekregen om ons voor te zijn”. Youth for Christ tent vlooienveldje in de Hout, do en vr: muziek en praatfestival van 20.30 tot 24 uur met Proof of Inspiration en Quin tensense; zatav: koffiebar in Turf steeg Paradiso Weteringschans, Amsterdam, vrijdag: caravan en Esperanto; za terdag: van Oekels rijdende disco show. De Weijman, Hoofdstr. Santpoort elke av. beh. ma: disco. Club Bluesette A. C. Krusemanstr. Oost vr. zat en zo. bar-dancing disco. Can-Can Stoofsteeg 1 elke av: bar dancing disco. Moulin Rouge, Kleine Houtstr, elke av. bar dancing disco De Ark Kerkplein 5 Velsen-Zuid vr. en zat: soos. Zodiac, A’damsevaart 142, elke av. beh. ma en di discosoos. Scuff Lingestr. 1 elke zomiddag: dis codansen. PEN Kanaalstr. 257 IJmuiden, vr. za. en zoav plus zomiddag geopend met film en disco. Tioli Wijkcentrum laan van Angers. Schalkwijk, zat. Openingsavond seizoen met disco „Blow Up”. -- -• v o E

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13