Twee avonden op de fiets FLEURIGE VITRAGE aanvoer te lossen Strijd tegen milieuvervuiling neemt toe toffevishal Vislossers in IJmuiden weigerden vanmorgen de Mr. Möger in beroep tegen schorsing SPIJKER Geluidsmeetwagen moet lawaaimakers op terrein van Hoogovens opsporen Nieuwe kantine voor „IJmuiden f r 11 voor uw venster er d? nijman Haarlem r 5 ACTIE OM REGERING TE DWINGEN EISEN IN TE WILLIGEN SUBSIDIE VOOR WARMTE-ISOLATIE IN WONINGEN Laatste vergadering raad Heemskerk op 29 augustus I BOY EDGAR’S BIG BAND ZATERDAG IN OPENLUCHTTHEATER J DONDERDAG 1 5 AUGUSTUS 1974 PLAATSELIJK NIEUWS houtmarkt 21 tel: 023-319 309 I 4 ■W GEEN OPHEFFING VISUELE KUSTWACHT Hoe de duiven vlogen fl (ADVERTENTIE) Nieuwe vitrage, (Van een medewerker) woning op! In onze kollektie vindt u pasklare 99 dessins voor ieder raam! DEKORATIESTOFFEN Snelliusstraat 23-27, IJmuiden Telefoon 1 56 53 (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) van en (ADVERTENTIE) verleende I licht en levendig, frist uw hele ;t voor scenes i goed t is in weer- ikomst t kende 'eg ik et niet ge feit lledige /ijs zo van zal alarmsystemen licht-en kracht installaties centrale antenne systemen meet-en regel techniek geluidsinstallaties „aan watt zorgt De uitslag was als volgt: Schoone 1 2 7 30, Heis 3 4 8 17 24 26 35, Heemskerk 5 18 27 28 38, Vught 6 19, Verduin 9 10 22 23 33 39, Hoeks 11 34. Suurmond 12 15 16 31 37. vxï. Scheer 13 20 21, Eyman 14 29 32, Klinkenberg 25. ipte ik et iets aar de Sorg- Cyprus, 'an de woner- len net zolking ’ehuis- e hoop 1 staat ezelfde oorden et een naar IVO is iti), en i Kees onbe- acteur j zich e heer l s afle- Ie stil- e „net k voor lijkt ld het devisie horn et uit- iraman jl een ept in ichtige SPECIALISTEN IN F 1 t gele- dachen ior een 1 niet is het 1 moet razen et aan ilgorde moei- ger bij >gen te n An- k van n, met Norma NAVO lord al enke- efenen. e Van i, ver- >r hu- herin- sn En- •JAVO- en was wordt verstrekt aan d.e Formulieren kunnen worden aange vraagd bij de directie van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid te Haar lem, Dreef 24, telefoon 023-319033. aarvan is om lat het te kij- erbond lending ,onden, Irussel irbond hoe de maar wel of a was al nog (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De laatste raadsver gadering van de huidige gemeenteraad wordt donderdagmiddag 29 augustus om twee uur in de Vrijburcht gehouden. Burgemeester H. Nielen houdt dan te vens een speech, waarin hij de periode '70.’74 de revue laat passeren. Het college en de raad zal hierna in een gezellig sa menzijn de raadsperiode afsluiten. drage, die ten hoogste 1.000,- bedraagt, eigenaar. worden kotters werd in haar geheel aan één handelaar verkocht. De verkoop van deze vis had plaats op afgegeven monsters. De schepen die nog moeten binnenlopen zijn inmiddels door de reders gewaarschuwd over de situatie in IJmuiden en hebben hun koers ver legd naar Scheveningen. HAARLEM. De Haarlemse substi- tuut-officier van justitie mr. W. Möger gaat bij het Ambtenarengerecht in be roep tegen zijn schorsing. Hij heeft hier toe besloten na overleg met zijn advo caat mr. M. Rood. Het zijn wedstrijden voor A-, B- en C-junioren, met als hoofdprijs de „Wil lem van der Steen-wisselbeker”. De eer ste ontmoeting tussen de A-junioren van IJmuiden en Waterloo begint om tien uur, terwijl de uitreiking van de prijzen om ongeveer half vijf zal plaatsvinden. Voor dit „Willem van der Steen-toer- nooi” is ingeschreven door de jeugd van Waterloo, Lisser Boys, Katwijk, Jong Holland en de organiserende vereniging. De nieuwe geluidsmeetwagen, welke in gezet is in de strijd tegen het lawaai, klaar voor gebruik. Het ligt in de bedoeling de wielrijders elke avond ongeveer 25 kilometer te laten fietsen, waarbij door een ieder zijn eigen tempo kan worden aangehouden. Uiteraard leidt de route in deze omge ving langs allerlei fraaie, toeristische plekjes. Nadere inlichtingen zijn even wel nog verkrijgbaar bij de heer C. P. van der Oord, Edisonstraat 25, IJmuiden, telefoon 15388 ncan fW fw imar. turn- i mIA tear- isakt Var- Mb mr* ran *ro» een eigen clubhuis met sportvelden mag beschikken, kunnen hier voortaan ook toernooien worden gehouden. Vandaar dat door de jeugdcommissie van „IJmui den” een jeugdtoernooi is georganiseerd dat zaterdag 24 augustus zal worden verspeeld. .wwmiu ifumm HEEMSKERK. Door de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening is onlangs een regeling in het leven geroepen, die de mogelijkheid biedt subsidie te verkrijgen voor het aanbrengen van voorzieningen ter be vordering van warmte-isolatie van wo ningen. De regeling is tijdelijk en zal op 31 december 1974 vervallen. IJMUIDEN. De vishallen boden vanmorgen een ongewoon stil beeld. Van enige activiteit was nauwelijks sprake. Dit als gevolg van een hernieuwde actie van de vislossers die „nu eindelijk eens hun in het begin van het jaar door de reders ingewilligde, maar door de rege ring nog niet geratificeerde, looneisen gerealiseerd wensten te zien. Vannacht zijn zij tot dit besluit gekomen toen zich plotseling een grote aanvoer aankondig- de. VELSEN. Aan de Tolsduinerweg in Velsen-Zuid zal zaterdag 17 augustus om half elf door de kantinebouwcommissie het nieuwe clubhuis van de voetbalvere niging „IJmuiden” aan het bestuur wor den overgedragen. Direct daarop wordt het complex door de voorzitter van de vereniging, de heer J. Smit officieel geopend. Vervolgens is er nog een recep tie, waar omstreeks half twaalf een begin mee zal worden gemaakt. Ter gelegenheid van deze feestelijke opening is er dan voor de middaguren nog een aantal voetbalwedstrijden geor ganiseerd, met als deelnemers de elftal len met pupillen van „IJmuiden” en „Lyra”. Nu de vereniging op deze manier over VELSEN. Na het succes van de avondvierdaagse op de fiets, waar in mei ongeveer honderdvijftig sportieve wiel rijders voor hebben ingeschreven, heeft de toerclub „Le Champion” thans een tweedaagse avondtocht georganiseerd. Deze zal maandag 19 en dinsdag 20 augustus worden gehouden, waarvoor men telkens om 19 uur vertrekt van café „Aneta” in Oud-Velsen. Hier kan tevens van 18.30 uur af voor deze tocht worden ingeschreven. De kosten bedra gen 2 per persoon, terwijl de jeugd tot veertien jaar met 1,50 kan volstaan. Na afloop van de fietstocht wordt elke deel nemer een herinnering uitgereikt. IJMUIDEN. Bij Hoogovens wordt in de strijd tegen de milieuvervuiling waartoe ook het lawaai behoort nu ook een geluidsmeetwagen ingezet. De auto is kort geleden gearriveerd en door eigen krachten met eigen vindingen geïnstalleerd. Indien de weersomstandig heden goed zijn, wordt hij vrijdag defi nitief in bedrijf gesteld. Het betreft een investering van auto met deels al aan wezige apparatuur tot een bedrag van 175.000,—. t alle- :h nog en die onze craker) ger te eïnter- d niet neneer t later hoe de ’luiden DEN HAAG. Minister Vredeling (Defensie) heeft de Tweede Kamer mee gedeeld dat de visuele kustwacht niet wordt opgeheven. Naar omvang en orga nisatie zal de kustwacht worden afge stemd op de mogelijkheden die de mo derne communicatie techniek beidt, al dus de bewindsman in antwoord op vragen van de VVD-kamerleden Von- hoff, Ploeg en Keja. In antwoord deelt de minister mee dat een doelmatiger kustwachtorganisatie wordt overwogen mede door de wijzi ging van het scheepvaartpatroon langs de kust in de zeegaten. De beide deskundigen, die met de luidsmeetwagen op het Hoogoventerrein metingen zullen gaan verrichten, testen hier de apparatuur. In de auto is een telescopische mast, welke op luchtdruk tot negen meter kan worden uitgeshoven. Normale werkleng- te is vier-en-een-halve meter. Aan de top bevindt zich een microfoon. Via de microfoon worden de geluidsmetingen duizend per honderd seconden door gestuurd naar een bandrecorder in ver band met de registratie en het archief; alsmede naar twe kastjes met 25 tellert jes. Die tellertjes geven aan, het aantal metingen die een bepaalde decibelwaar- de overschrijden. Na die honderd secon den wordt van de tellers een foto ge maakt. Op die foto worden tegelijkertijd vastgelegd de windsnelheid, welke via een windmeter op het dak wordt be paald; alsmede de datum en het num mer van het meetpunt. Van die foto wordt een ponsconcept gemaakt, dat dan weer door een computer wordt ver werkt- De vislossers besloten toen hun slui merende actie weer nieuw leven in te blazen. Door te weigeren de aangevoerde vis verkoopklaar te lossen en af te leveren willen zij nu hun eisen kracht bij zetten. De kotters, die kans zagen met eigen middelen de lading te lossen hebben dat vanmorgen vroeg direct gedaan. Weer anderen, zoals de Urker spanvissers, De regeling is uitsluitend van toepas sing op woningen, welke op of na 1 januari 1946 tot stand zijn gekomen en welke bovendien zijn of, tegelijkertijd met het treffen van de hierna genoemde voorzieningen, worden voorzien van een centrale verwarming. In aanbouw zijnde woningen zullen niet voor het subsidie in aanmerking kunnen komen. Voor het treffen voorzieningen in huurwoningen overleg dienen te worden gepleegd met de eigenaar. Van de Postduivenhoudersvereniging „De IJmonden” In IJmuiden namen dit weekeinde 192 duiven deel aan een wedvlucht van Ber gen op Zoom af over een afstand van 110 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.30 uur. Een duif van Schoone bereikte als eerste het hok om 13.10 uur; de laatste prijsduif om 13.17 uur. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 13 augustus in staat van faillis sement verklaard: Johanna Alida Medenblik. echtgenote van E. C. P. Groen, woonachtig in Zaan dam gemeente Zaanstad, Dodonaeus- straat 134; rechter-commissaris: mevr. Mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, cura tor: mr. M. H. van Rhijn, advocaar en procureur in Wormerveer, gemeente Zaanstad, Zaanweg 110; Piet IJskes, handelende onder de naam firma IJskes, woonachtig in Zaan dam gemeente Zaanstad, Westzijde 216; rechter-commissaris: mevr. Mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curator: mr. R. E. Gerritsen, advocaat en procureur in IJ- - muiden, Stationsweg 103. Na intrekking voorlopig surséance van betaling: Kooijman Import BV, statutair geves tigd in Velsen, kantoorhoudend in Haar lem, Zijlweg 296, en Adrianus Antonius Maria Kooijman, woonachtig in Zaan dam. gemeente Zaanstad, Zilverschoon- plein 19a, directeur-aandeelhouder van genoemde BV; rechter-commissaris: mevr. Mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curator: mr. A. R. van IJlzinga Veen- stra. advocaat en procureur in Haarlem, Groot Heiligland 38; Jan Joseph Groen, handelend onder de naam Met selbedrijf Groen, woonachtig in Heems- dat met één ronde anderhalve dag ge moeid is. Wil men echter tot een goed overzicht komen, dan zullen alle meet punten in totaal 25 maal aangedaan moeten worden. Een daar er in onze streek aan de kust zo luiden de berekeningen slechts 35 dagen per jaar zijn gedurende welke metingen ver richt kunnen worden, zal deze opzet zo’n anderhalf tot twee jaar vergen. Temeer omdat bij veranderende bedrijfsomstan digheden telkens opnieuw metingen moeten worden verricht om de geluids kaart bij te werken. Al sedert december 1972 functioneert rondom het terrein van Hoogovens een geluidsmeetnet dat geluidsemissies van het bedrijf naar de omliggende woon kernen registreert. Van vier meetpunten worden ggevens verkregen, welke door een computer centraal worden verwerkt. Die meetpunten registreren dus de totale geluidsuitstraling op een bepaald punt. gooiden de trossen los en zetten koers naar Urk. waar zij vanmiddag zullen lossen. De beide trawlers K W121 en KW 141 werden gelost door eigen perso neel uit Katwijk aan Zee. De ontvangst van de KW 121 werd door de reder/han- delaar zelf gekocht. De aanvoer van de KW 141 alsmede die van de zelflossende SPAARNDAM. Tijdens de laatste edelambachtsmarkt van dit seizoen op de Westkolk, zaterdag van tien tot zes uur, heeft ook het zesde en laatste driekwartiersconcert in de hervormde kerk plaats. Aldert Winkelman, orgel- spinet, en Rein Verhagen, blokfluit, voe ren werken uit van Pachelbel, Bach, de Gruijtters, Frescobaldi en Telemann. Aanvang 15 uur. Toegang vrij. BLOEMENDAAL. Als afsluiting van het seizoen speelt zaterdag Boy Edgar’s Big Band in het Openluchtthea ter in Bloemendaal. De zevenmansfor- matie van de Nederlandse arts-musicus begint om acht uur te spelen. Entree aan de kassa van het theater is 5 gulden; in de voorverkoop bij Haarlems Dagblad, IJmuider Courant en Bever- wijkse Courant 4 gulden. Het elke avond bij de belanghebben den bezorgde visbrief je vermeldde woens dagavond dat aan de donderdagmarkt zo’n 14.000 bakken haring zouden worden aangevoerd alsmede nog wat andere vis, waaronder een kotter met 600 bakken schol. De geluidsmeetwagen zal ook voor andere types geluidsmetingen worden ingezet. Metingen waarvoor men tot dusver de hulp van TNO heeft moeten inroepen. Dat is nu niet meer nodig. Ook de Estel-partners, de dochteronderne mingen van Hoogovens, staat de auto ter beschikking. Als voorzieningen, waarvoor een bij drage kan worden verstrekt, worden in aanmerking genomen: a. het aanbrengen van fabriekmatige dubbele beglazing, tenminste de woonka mers) en de daarmee in open verbin ding staande vertrekken betreffen; b. het aanbrengen van een tweede raam, mits zulks is geschied tenminste ten aanzien van de woonkamer(s) en de daarmee in open verbinding staande vertrekken; c. het vullen van spouwmüren met voor verbetering van de warmte-isolatie geschikt materiaal; d. het aanbrengen van een warmte- isolerende laag tegen de binnenkant van een schuin dak, aan de buitenkant, van een plat dak of op de vloer van de vliering. De bijdrage is een bijdrage ineens bedraagt een derde van de kosten van de hiervoor genoemde voorzieningen. De bij- IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aange. voerd: 1800 kg ton: 19 kisten tarbot en griet 85 kisten kabeljauw; 2 kisten schelvis; 1 kist wijting; 165 kisten schol; 140 kisten schar; 661 kist haring; 184 kisten ma kreel; 185 kisten pilchards; 86 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg: grote tong 12.12-11.90; groot- middel tong 13.01-12.33; klein middel tong 12.51-11.41; tong één 11.56-9.85; tong twee 7.82-6.50; tarbot 8.52-8.22. Per 40 kg: tarbot 272-166; griet 168- 114; kabeljauw één 84-J2; kabeljauw twee 84-67; kabeljauw drie 92; kabel jauw vier 100; kabeljauw vijf 88-82; schelvis één en twee 100; schol één en twee 114; schol drie 104-66; schol vier 72-59; wijting drie 92; haring één 33- 22,90; makreel één 90; makreel drie 23- 17,60; schar 64-14,50; bot 18-10; rode poon 8153; horsmakreel 31; pilchards 15.4015.20; hake drie 80. DE BESOMMINGEN WAREN: SCH 28 8.720, IJM 9 7020, EB 28 f 4550, HD 5 2690, UK 18 3230, UK 48 4070, UK 56 2640, UK 115 1870, UK 245 1800, VD 15 1490, VD 20 1520, VD 25 f 1970, WR 189 7140, Spanvis- Mis: UK 208 en UK 236 13.600, YE 25 en ZL 6 5990. kan niet altijd via aansluitingen op het lichtnet worden geleverd. Dat is afhan kelijk van de plek waarop men zich ip het Hoogoventerrein bevindt. Er zijn echter ook twee kolossale accu’s boord”, die acht uur lang 1000 kunnen leveren. Een omvormer voor de. wisselspanning van 220 volt. kerk Kennemerlandstraat 39; rechter commissaris: mevr. Mr. W. J. ten Brink- van Imhoff, curator: Mr. P. Heidinga, advocaat en procureur in Haarlem, Ge dempte Oude Gracht 92; Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank in Haarlem op 13 augustus opgeheven het faillissement van: Wilhelmus Johannes Martha van der Lem, woonachtig in Beverwijk, Meer straat 44, uitgesproken op 12 maart, cu rator mr. H. M. J. van Mens in Bever wijk; Bij vonnis van de arrondissements, rechtbank in Haarlem van dinsdag 13 augustus is, na gedaan verzet vernietigd de faillietverklaring van: Gerardus Janssen, woonachtig in Zandvoort, Van Galenstraat 10, uitge sproken op 30 juli, curator mr. A. J. P. Schram in Haarlem. Met de nieuwe aanwinst kunnen nu op allerlei punten de geluiden uit een bepaalde richting worden vastgesteld. Het ging er namelijk om de bronnen te vinden van bepaald lawaai, welke zon der speciale apparatuur niet te registre ren waren. Wil men zulk een bron vin den, dan zal men het 600 hectare grote terrein op moeten. Nu is het Hoogoven terrein verdeeld in sectoren. Zij vormen eenheden waar rondomheen wegen lo pen. Op die wegen zijn nu in totaal 75 meetpunten aangewezen. Wanneer al die 75 meetpunten bezocht moeten worden, dient een afstand van 55 kilometer te worden afgelegd. Elke meting vergt honderd seconden. Dit komt er op neer, De benodigde energie voor de auto w Zoals bekend is, is de heer Möger al in mei buiten functie gesteld. Sinds 1 augustus is hij officieel geschorst. Vol gens zijn superieuren zou de substituut- officier twee Amsterdamse rechercheurs hebben aangezet tot het afleggen van een valse verklaring. De heer Möger ontkent deze beschuldiging. Door verkla ringen van de rechercheurs zou de heer Möger hebben getracht te verhullen dat hij een relatie had met een meisje dat werkte op het parket van de Haarlemse rechtbank. In het schorsingsbesluit staat dat mr. Möger is geschorst „in het belang van de dienst”. De relatie tussen de heer Möger en hoofdofficier van justitie, mr. J.L. Andreae, is door de affaire zodanig ver slechterd dat beiden niet meer goed zagen hoe de heer Möger in het Haar lemse parket nog goed zou kunnen functioneren. to? *4

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5