Gemiddelde leeftijd nieuwe gemeenteraad Waardering voor pension achtenveertig jaar en acht maanden Voets Raad hield w Automobilist door trein meegesleurd 5 BON 72,00 I I 1 ///J „opruiming” INTERTEST 98,00 89,00 M 2 zo n drukker Oosterduinweg 29 - I tel 14768 IJmuiden IJmuider Courant 11^/ I BURGEMEESTER REEHORST NAM AFSCHEID VAN TWAALF RAADSLEDEN Pluim van het CDA in de weekend bijlage Kennis in IJmuiden CARILLONKLANKEN Beverwijkse Courant Kort IJmondnieuws VBUDAG AUGUSTUS 1 6 1974 PLAATSELIJK NIEUWS an' um p. m. J p. m p. m WONINGINRICHTING VELSEN Bezorg mij 14 dagen gratis D v.v. 3lanetenweg 38-42, IJmuiden Telefoon 1 59 91 Naam Straat Plaats Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee voor f 10.90 kwartaalabonnee voor f 31.35 GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BARI 400 cm br. MALAGA 400 cm br. ASCOT 400 cm br. 4 9 Antwoordnummer 416, Haarlem Leeftijd In een open envelop, zonder postzegel! opsturen naar: VOORDEEL AANBIEDING KWALITEITS TAPIJTEN BETER Ijk BS DRUKWERK WHH BESTELLEN? (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Na afloop van de donderdagavond gehouden vergade ring van de Velsense gemeenteraad heeft burgemeester J. Reehorst als voorzitter op beminnelijke wijze af scheid genomen van de twaalf leden, die in september niet meer in de raad zullen terugkeren. Hij maakte van deze gelegenheid gaar ne gebruik om nog even te herin neren aan de vele positieve resul taten, die tijdens de afgelopen zit tingsperiode met hun medewerking konden worden bereikt. Hierbij noemde de burgemeester onder meer de regionale onderwijsbege leidingsdienst, het afschaffen van de drinkwaterfluoridering, de aan leg van het recreatiegebied „Spaamwoude” en het gesloten bejaardencircuit. VAN RiXEL ie «1 zoor (Van een onzer verslaggevers) I HaventaWWi (ADVERTENTIE) s (Van en onzer verslaggevers) BORST (Van een onzer verslaggevers) stand Eindhoven - Veghef. Bij Leiden-Bodegraven. Bij Hazerswoude gaat het verkeer bij toerbeurt over een rUitrook met verkeerslichten. Breda-Rotterdam. Rijbaan verleggingen met snelheidsbeperking en inhaalverbod voor vrachtauto’s. Afsluitdijk. Wegverlegging aan beide uiteinden van de dijk. OVERLEDEN: J. Schaart, 31 jr., Amsterdam; A. L. M. Nijssen, 15 jr., Santpoort. reioc©» I te. Na dit afscheidswoord overhandigde de burgemeester alle twaalf vertrekken de leden het als wandtegel uitgevoerde wapen van de gemeente Velsen, „ter herinnering aan een boeiende en vrucht bare levensperiode, hier in het huis van de gemeente doorgebracht.” IJMUIDEN. Van zaterdag 17 tot zaterdag 24 augustus zal op het Markt plein in IJmuiden de jaarlijkse kermis worden gehouden. In verband hiermee zal de weekmarkt van donderdag 15 augustus wegens de opbouw van de kermis en die van donderdag 22 au gustus naar de Burgemeester Rambon- netlaan worden verplaatst. VELSEN. Wanneer een midden- standsbedrijf ophoudt te bestaan mag sr worden „opgeruimd”. Wanneer er jen einde komt aan het voortbestaan van een gemeenteraad in de constel latie van de afgelopen zittingsperiode, .moet” alles worden opgeruimd, wat wet ter sprake is gekomen en toege- «egd is te zullen worden afgehandeld voordat de raad uiteen gaat. Deventer-Hengelo. Vertraging bij Hol ten, waar het verkeer bij toerbüurt over één strook wordt geleid. Dat ondervonden raadsleden en pu- )Iiek donderdagavond tijdens de laat ste raadszitting van de „oude” raad. Hardenberg-Oldenzaal. Gedurende zes weken omleiding ten zuiden van Tub- bergen. Veel waardering had de burgemeester ook voor de heer Heller, die slechts een jaar lid van deze raad is geweest, om desondanks waardevolle suggesties te presenteren ten aanzien van de open- en openbaarheid van het bestuur. En verder betreurde de burgemeester het enigszins voortaan ook de kritisch gestelde beto gen van de heer Kortenian te moeten missen, om tenslotte te herinneren aan de bezorgdheid van de heer Van Os over zuiver drinkwater en die van de heer Kruijtzer voor Velsense economische en financiële belaugen. De heren Velzel en Hin maakten zich daarnaast verdienste lijk door hun permanente aandacht voor de plaatselijke sportwereld. Purmerend-Alkmaar. In de Zuidoost- Beemster tot half oktober een omlei- dingsroute met verkeerslichten over één rijstrook. Door dit alles wenste burgemeester Reehorst de leden van de raad zijn bewondering niet te onthouden voor de grote overgave, waarmee dit werk door hen steeds wordt verricht. Bovendien geschiedt dit in een combinatie van zakelijke en tegelijk sociaal bewogen benadering van de problematiek. Al wilde hij dan ook niet verzwijgen dat de nieuwe gemeenteraad nog vele moeilijke taken wachten, zoals de wo ningbouw en de daarmee sarnenhangen- de overloopproblemen, de milieuvraag stukken, het rioolafvoerrecht, de ram penbestrijding en de steeds terugkerende financiële perikelen rond de gemeente begroting. Hierna richtte de burgermeester zich in het bijzonder tot de scheidende raadsle den, waarbij hij steeds een persoonlijk woord wist te vinden. Zo herinnerde spreker aan de moederlijke zorgen van mevrouw Andriessen over zaken als de kinderen in het verkeer, terwijl me vrouw Huizinga zich geregeld met speci fieke problemen van de huisvrouw heeft beziggehouden. De heer Van Eijk ver strekte vele waardevolle adviezen over culturele en economische zaken, waar naast de heren Grijzenhout, Van Horick en Van Rijn zich erkende onderwijsspe- cialisten toonden. Arnhem-Utrecht. Wegverlegging naar de linker rijbaan tussen Arnhem en Ede. BEVALLEN: G. C. van Heeswijkvan Woensel, z., IJmuiden; I. H. M. Hooremanvan Damme, z., Haarlem; J. Kragtenvan Dorp, z., IJmuiden. Amsterdam-Den Haag. Op de auto snelweg Amsterdam-Den Haag-Rotter- dam moet het verkeer maandag aanstaande in de richting Den Haag en Rotterdam, ter hoogte van Bur- gerveen rekening houden met vertra ging. Van 05.00-16.00 uur is er voor genoemde richting slechts één rijstrook ter beschikking. Met ingang van 26 au gustus komt daar in beide richtingen een wegverlegging met een snelheidsbeper king van 70 km p.uur. en een inhaalver bod voor vrachtauto’s. Deze situatie blijft ongeveer één jaar gehandhaafd. De gemiddelde leeftijd van de leden was in 1970 namelijk achtenveertig jaar, terwijl die van de in september aantre dende raad achtenveertig jaar en acht maanden zal z(jn. Mede doordat de een entwintig „blijvers” inmiddels ook vier jaar ouder zijn geworden. „Leeftijd is echter een relatief begrip”, besloot de burgemeester „en ik verwacht dat het nieuwe raadsteam met hetzelfde jeugdig elan de Velsense zaken tegemoet zal treden als u dat steeds heeft ge daan”. Als nestor van de raad sprak vervol gens de CPN-fractievoorzitter T. Kruis man, die al vanaf 1946 achtmaal een dergelijk afscheid heeft meegemaakt. Echter nimtner had hij tijdens een zit tingsperiode zo’n verloop geconstateerd als tijdens het nu achter ons liggende. Hij schatte het verloop op ongeveer vijftig procent. De heer Kruisman be nadrukte, dat allen in de raad hun taken naar eigen kennen en kunnen hebben volbracht en dankte degenen, die weg gaan voor de goede samenwerking. „On danks het feit, dat het nu een rechtse raad wordt” zo schertste de heer Kruisman „hoop ik toch dat wij in de komende periode in staat zullen zijn weer goed samen te werken.” Na hem sprak de PvdA-er W. van Eijk uit naam van de raadsleden die heengaan. Hij attendeerde op een door hem laatstelijk af gestoken bezoek aan oud-wethouder K. Kolkman, die bezig is zijn memoires te schrijven en nu op het punt is gekomen van de vraag „Waarom deed ik het”. Bij die vraag waren spre kers gedachten teruggegaan naar een gesprek dat hij gevoerd had met de hoogleraar in de theologie en mede oprichter van de Partij van de Arbeid prof. dr. W. Banning, die eens gezegd In binnen- en buitenland is de kwestie van de onvrede van gedetineerden en bewaarders in de gevangenissen actueel. De Franse president Valiry Giscard d’ Estaing zocht persoonlijk gevangenen op, die onlangs in opstand kwamen. Hij deed dat onaangekondigd. In Nederland zijn er de laatste jaren ook steeds vooral voor het personeel moeilijken situaties ontstaan. In Erbij van morgen wordt daaraan aandacht besteed. Drs. W. L. Buitelaar, wetenschappelijk mede werker aan het Instituut voor Sociale en Bedrijfspsychologie van de Rijks Uni- versiteit van Groningen, zet alle factoren en omstandigheden op een rijtje bij het schetsen van de moeilijkheden in Nederland. Ir. Bongaerts, directeur van de NAM, de Nederlandse Aardolie Maatschappij, heeft nogal wat te maken met activiteiten van actiegroepen als het gaat om boorlocaties. Hij vindt dat allemaal maar lastig. „Naar vonden, waar actie groepen aan het woord komen, ga ik niet. Uit praktische overwegingen”. Hij vindt dat je geen risicoloze maatschappij kunt scheppen. Je moet soms wel eens dingen doen, die anderen niet leuk vinden. „Ik heb als taak om olie te winnen”. James Bond is aan zijn ..negende" (film wel te verstaan) toe. Roger Moore neemt die weer voor zijn rekening. Dieudonnée ten Berge maakt een opname-dag mee in Bangkok in een bomvol stadion, waar het publiek (figuranten) een dag lang voor niets allerlei vermaak kreeg aangeboden. Pieter Mul zocht Annemieke Bouma op, het Nederlandse hoogspringtalent. Zij meent o.a. dat het er op lijkt, dat ze in de KNAU wat miskend wordt. Ze is wel gelukkig met de topsportbeoefening. „Door mijn ervaringen in de sport kan ik mijn eigen wereldje nu veel beter aan” Verder in Erbij nog veel andere onderwerpen en natuurlijk weer de vaste rubrieken. Goes-Rotterdam. Noodvoorzieningen in verband met beschadiging van de Zeelandbrug. Maximum snelheid hier 30 km p.uur. VELSEN Zaterdagmiddag van 4 tot 5 uur zal het wekelijkse concert op het carillon van de stadhuistoren worden uitgevoerd door de Haagse beiaard Heieen van der Weel. Zij brengt een po pulair programma ten gehore: 1 Laatste deel uit een orgelconcert, G. F. Handel (bew. H.v.d.W.); 2 a. Bourree uit de 2e Franse suite, J. S. Bach (bew. H.v.d.W.), b. Koraal uit cantate 147; 3 Trumpet Voluntary, J. Clarke (bew. L. Hart); 4 a. Menuet uit „eine kleine Nachtmusik”, Mozart (bew. L. ’t Hart), b. „Heidenröslein, Schubert (bew. L. ’t Har.); 5 „Für Elise”, Beethoven (bew. L. ’t Hart); 6 Caprice Italiën, Tsjaikowski (bew. L. ’t Hart); 7 Twee songs; 8 Turk se mars, Mozart (bew. L. ’t Hart). In dit verband wilde de burgemeester ook nog even vaststellen dat de Velsense gemeenteraad op deze mander straks in september twaalf nieuwe gezichten zal tellen, waarvan veel jonge. Dit werd door hem een verheugende omstandig heid genoemd, hoewel de in mei gehou den verkiezingen Velsen toch niet een geheel in leeftijd verjongde raad hebben opgeleverd. had: „Waarachtig leven is antwoord ge ven”. In deze woorden zag de heer Van Eijk de essentie van het raadswerk. Voor het overige kon hij namens allen vaststellen, dat elkeen aan die raadsperi ode goede vrienden heeft overgehouden. Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, drs. J. Reehorst en de wet houder van financiën, de heer H. van der Werff zullen maandag 19 augustus geen spreekuur houden. Voetbal toernooi. Het nieuwe sei zoen bij de voetbalafdeling van de sportvereniging „K. I. C.” in Velsen- Noord zal zaterdag 17 augustus worden ingezet met een toernooi voor veteranen. Dit „Evert Sanders- Toernooi” zal echter niet in Velens-Noord worden verspeeld, maar in West-Knollendam op het ter rein van de W „Blauw-Wit uit Wor- merveer, in verband met het veertigjarig jubileum van deze vereniging. Ook „V.V.B.” uit velsen-Noord zal nog aan dit toernooi deelnemen. Tenslotte wordt zondag 18 augustus op het sportpark „Rooswijk de jaarlijkse familiedag van „KJ.C.” gehouden. Dampier; Okriki, Rouaan; Tenonga, Al giers, Ymuiden; Dmitry Zhloba, Rotter dam; Alfred Evenrard, Greenhithe; Effi- cacia, Gunness; Lenie, Londen; Tor Go- tia, Bothenborg; Henry, Cherbourg; Marjan, Gunness; Thea K, Bremen; Evy-L, Long Beach; Rijnstroom, Shore ham. onderdag vertrokken: Mobil Wedel, Bremen; Neptunus, Martinquei; Gorny Slask, Quebec; Makiri Smits, Piombino, Ymuiden; Gysse, Solvesborg, Ymuiden; Anna V, Kiel; Embla, Antwerpen, Ymuiden; Bernhard S, Sundsvall, Vel sen; Trident Rotterdam, Le Havre; Canis, Rotterdam; Hakonen, Antwerpen; Annette Lönborg, Rotterdam; Mercator, Rotterdam; Greymaster, Hull; Blenheim, Kristiansand; Nblesse, Wisbech; Neutron, Montrose; Vanquard, Wisbech; Cumulus, Balina; Hermes, Rotterdam; Borussia, Antwerpen. ONDERTROUWD: M. Mohamed, IJmuiden, en M. T. Froon. IJmuiden; I. Kalkhuls, Ulrum, en A. C. Wezeman. IJmuiden; C. Staalman, Haarlem, en M. de Graaf, IJmuiden; A. J. P. van Velzen, IJmuiden, en C. C. M. Rijven, Zaandam; R. L. Timmer, Vel sen-Noord, en G, Kuijs, Velsen-Noord; J. Schipper, Santpoort, en H. L. M. Kops, IJmuiden; P. C. Post, Velsen-Noord; en C. M. M. van de Pieterman, IJmuiden; E. Klut, IJmuiden, en D. J. van der Linden, Velsen-Noord; J. Gerrits, Sant poort, en G. Kruijt, Santpoort; J. P. Glas, IJmuiden, en E. H. de Vries, IJ- Met een handdruk en het in ontvangst nemen van de herinneringstegel hebben de twaalf vertrekkende raadsleden don derdagavond afscheid genomen van het college van Burgemeester en Wet houders. I Bergen op Zoom-Middelburg. Twee rijbaanverleggingen met snelheidsbeper king en inhaalverbod voor vrachtauto’s. VELSEN-NOORD. Een 56-jarige automobilist uit Heemskerk reed don derdagavond op het terrein van Hoogo vens tegen een locomotief. De auto werd over een afstand van vijftig meter mee gesleurd. De bestuurder is met een ge broken arm en sleutelbeen door de On gevallendienst van Hoogovens naar het St. Joseph Ziekenhuis te Heemskerk ge bracht. Groningen-Winscboten. Ter hoogte van Scheemda gaat het verkeer in beide richtingen bij toerbeurt over één rijstrook. Er staan verkeerslichten. Omleidingsroute voor vrachtauto’s in de bebouwde kom van Eindhoven. Almelo-Mariënberg, Eén rijstrook ge deeltelijk afgesloten. Verkeer bij toer beurt via verkeerslichten over de andere strook. Rotterdam-Utrecht. Slechts één rij strook in de richting Waddinxveen- Utrecht. GEHUWD: E. H. Claudius-E. G.Olgers, Wieringer- werf; D. J. van der Linde-G. de Niet, IJmuiden; P. B. J. Asseler-M. B. Kocx, Haarlem; R. Schot-A. van Rijn, IJmui den; M. J. de Rooij-A. M. van Duijn, Beverwijk; J. G. Kunst-G. F. van Duij- venbode, IJmuiden; L. A. Heesemans-A. M. Tromp, Zandvoort; F. P. van der Slikke-M. de Koning. Heemskerk; W. Doornbos-C. A. Drenth, Santpoort; J. Verloop-J. Westerwal, IJmuiden; J. L. Emmelot-A. A. M. Schoorl, IJmuiden; A. P. Stoel-A. J. Haar, Driehuis. muiden; P. R. Vonk, IJmuiden, en J. Janssen, Beverwijk; H. S. J. van der Putten. Santpoort, en C. Thongsoon- thorn, Santpoort. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vlak voordat de ge meenteraad accoord ging met het voorstel van burgemeester en wet houders om over te gaan tot het opheffen van het Bejaardenverzor gingstehuis Kanaalstraat 236 beter bekend als pension Voets, heeft me vrouw C. M. J. Huizinga Tesselaar waarderende woorden gericht aan het adres van mevrouw Voets en haar medewerkers. Zij deed dit uit naam van het C.D.A. Mevrouw Huizinga herinnerde aan de tijd toen de familie Voets het tehuis in beheer nam. Het pension is sindsdien een begrip geworden in de gemeente Velsen. Vooral in die begin tijd heeft mevrouw Voets met inzet van het gehele gezin het pension geleid, vaak onder zeer moeilijke om- standigheden en al te dikwijls ook ander het Tijden van financieel na deel. Niettemin heeft zij samen met de medewerkenden gedaan voor de gasten wat maar enigszins mogelijk was. Na de overname door de ge meente is gezorgd voor een goede regeling. Niettemin achtte mevrouw Huizinga het op zijn plaats om me vrouw Voets en allen die haar omring den in het werk, dank te brengen. Wethouder Th. C. Witte onderschreef deze woorden volkomen en gaf blijk van zijn grote waardering voor de inzet en de bestede zorg, zowel door de familie Voets als door het perso neel. Wat de bestemming van het pand betreft: de gemeente tracht een doel te vinden in de sociale sfeer- IJMUIDEN. Donderdag gearri veerd: Saar, Noordzee; Schutze, Noord zee; Castor, Noordzee; Skorpion, Noord zee; Pollux, Noordzee; Valiant, Londen; Netty, Londen, Ymuiden; Rcullus, Noordzee; Stier. Noordzee; Rigel, Noord zee; Steigerwald, Noordzee; Spica, Noordzee; Waage, Noordzee; Mars, Noordzee; Sirius, .Noordzee; Erik?, grays; Andros Mariner. Swinovjscic, Ymuiden; Zenit, Leningrad; Artadi, Hamburg, Ymuiden; Dependent, Mantulioto; Kon- kar Victory, Monrovia; Ymuiden; Blen heim, Kristiansand: Atlantic Maru, Port Groningen-Deifzijl. Bij Ten Post wordt nu en dan één rijstrook afgeslo ten. Het raadslid J. M. VAN HORICK (Progressief Velsen), dat in september liet meer op een raadszetel zal te rugkeren had nog wat oud zeer. Na melijk de uitgebleven antwoorden op door hem gestelde vragen, daterend van 21 juli 1973, over de bouw van 62 woningen zogenoemde bunga lows in Zeewijk. WETHOUDER C. OCKELOEN toonde in een gedegen betoog aan, lat deze gang van zaken niet zo vreemd was als de heer Van Horick wel meende. De kwestie was name lijk, dat niet alleen in later stadium de zaak al geheel van de baan was, maar ook dat ten eerste overleg moest plaats vinden met de initiatief groep Zeewijk en last but not least het antwoord moest worden inge wacht van de Provinciale Planologi sche Dienst. Welnu dat antwoord is ?eer recentelijk binnengekomen. Het bevatte een afwijzing van de bouw van 62 van dergelijke woningen, daar uit maatschappelijk oogpunt bezien de duinstreek zoveel mogelijk ge handhaafd moet blijven. Dat zou bij. een project in de grootte van het onderhavige niet het geval zijn. Eventueel wel bij een kleiner plan. Nuchter vertaald dus: „het plan is onmogelijk”- zo besloot de wethou der, die overigens betreurde dat alles zo gelopen is.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7