Wie kan Engelsman (op vakantie in Wijk aan Zee) helpen? David James zoekt naar jaartal oude Hollandse luciferetiketten ra w Vereratjngsnieuws efe lütari] 13 t ■Bs» met nico scheepmaker 1IW Dierenvervoer I KW 9 PLAATSELIJK NIEUWS V R IJ D A G 1 6 AUGUSTUS 1974 8 Velsen-IJmuiden Velsen-Noord Beverwijk D Kinderbijslag Abortus i Wijk aan Zee Heemskerk WW*»-.. 0 1 19- 20 Huygens- 45: Huygens- Marktplein 20 Kanaalstraat, 44: (Van een onzer verslaggevers) Weert Ondernemende David Ja Medische verzorging b VELSEN-IJMUIDEN SANTPOORT HEEMSKERK uur en BEVERWIJK Lenny Bruce was zijn tijd dus, met andere woorden vooruit, of om met de schrijfster Gertrude Stein te spreken (ook geciteerd in bovengenoemd voor woord): „Een artiest die creëert is zijn generatie niet vooruit, maar hij is de eerste onder zijn tijdgenoten die zich ervan bewust is wat er met zijn genera tie aan de hand is”. Lenny Bruce was zo’n voorloper die we gisteren te laat te zien hebben gekregen. hoorzitting van de PPR. Er werd een film vertoond over de dierenmishande lingen in de bio-industrie. Nadien waren de mensen in de zaal er stil van. Ik raad Minister-President Den Uyl aan, deze film op het Catshuis voor alle leden van de regering eens te laten vertonen. Mis schien worden deze dan wakker en be merken ze dat de bescherming van het dier nog ver beneden peil is in Neder land. G. PLAT-VINCENT, LAREN 44 en Hulde aan de demonstranten tegen abortus die hun vrije tijd offeren om de tolk te zijn van een grote groep weldenkende mensen. Het geluk van de mens zit niet in de bevrediging door sex. Waar blijft het zelfrespect van de vrouw en eerbied voor het levende wezen? Het egoïsme viert hoogtij, maar brengt geen geluk. Liefde voor de medemens door respect, verdraagzaamheid, bereidwilligheid en medeleven dit zijn de factoren die de mens gelukkig maken. De mens verpaupert door arbeidsschuwheid, zinloos vermaak, hebzucht, drank, een en ander als gevolg van te veel vrije tijd. Een tekort aan zelfdiscipline geeft geen bevrediging. Onze wettelijke en christelijke plichten worden op grove wijze gesaboteerd. Echtscheiding geeft verwarring in de samenleving, v ardoor vrouw en kind het meest gedupeerd en ongelukkig worden. God zal onherroepelijk de mens hiervoor straffen. Wij Nederlanders zijn rijk door welvaart, gezondheidszorg en sociale verzekeringen. Velen misbruiken deze sociale voorzieningen waarvoor hard werkende mensen met verantwoordelijkheid hoge premies betalen. Zolang men spreekt en klaagt over onrecht in onze maatschappij, bedenke men wel: Afblijven van het nog ongeboren leven. L. KUHLMANN, Heemstede De kwestie was natuurlijk dat we de ware Lenny Bruce niet te zien kregen. In zijn tv-debuut kon of wilde hij niet op dezelfde manier zichzelf zijn als in de nachtclubs, waar hij zijn publiek voornamelijk kwetste door litaniën af te steken over geslachtsgemeenschap, de Rooms-Katholieke Kerk, het vaderland, de oorlog en dat soort onaanraakbare zaken. Hij werd door Paul Krassner (lees ik bij Martin Schouten in de HP) het raakst getypeerd als het jongetje dat zegt dat de nieuwe kleren van de keizer niet bestaan, dat hij naakt loopt en dat hij een stijve pik heeft Ik ben de VPRO wel dankbaar voer deze film, want ik weet nu tenminste hoe Lenny Bruce eruit zag, en hoe hij sprak, ook al zagen we hem op de momenten dat hij er niet op z’n best uit zag, en niet op zijn best sprak. Hij had natuurlijk ook de handicap van zo’n vijftien jaar openlegging van de tv en het cabaret in het algemeen. „AH in the family” maakt in wezen dezelfde grap pen als Lenny Bruce in 1959 maakte over negers, joden en godsdienst, en in plaats dat Archie Bunker c.s. gearres teerd worden en tot gevangenisstraffen worden veroordeeld, mogen ze zich ver heugen in het algemene succes van hun serie: dichtst bekeken programma in de VS! En dan zwijg ik er nog maar over dat er eigenlijk niets te lachen viel. Een gritnmag grijnzen kan natuurlijk ook al heel bevredigend werken, maar op de achtergrond hoorde ik de mensen toch wel degelijk lachen. In 1959 (we zagen voornamelijk beelden uit zijn tv-debuut bij Steve Allen) vonden de mensen het dus wel degelijk leuk, waarom nu in 1974 dan niet meer? WIJK AAN ZEE. Het grote ver- zamelavontuur van David James be gon in Hongkong, de Britse kroonko lonie, toen hij daar als kapitein ter zee van de Engelse marine was gele gerd. Er is momenteel in Amerika een Len ny Bruce-revival aan de gang (eigenlijk heette hij Leonard Alfred Schneider, maar dat riekte te veel naar Hollywood, schreef hij). Er is een biografie over hem verschenen van 600 bladzijden, en de VPRO droeg een steentje bij met de film „Het korte, ongelukkige leven van Lenny Bruce” uit 1972. In 1963 verscheen Lenny Bruce’s auto biografie: „How to talk dirty and influ ence people”, oftewel: „Hoe kan je de mensen met schuttingtaal beïnvloeden”. Kenneth Tynan, de befaamde Engelse toneelcriticus, maar ook de latere initia tiefnemer voor de eerste naaktshow „Oh Calcutta!”, schreef het voorwoord. Ik citeer: „De parel is het produkt van een constante, schurende irritatie: ze is een ziekte van de oester. In gelijke zin is volgens Gustave Flaubert de artiest een ziekte van de gemeenschap. Op dezelfde wijze door redenerend kan men Lenny Bruce een ziekte van Amerika noemen”. Kortom: Lenny Bruce’s faam berustte niet op wat wij gisteren te zien kregen, maar op een veel radicalere, grovere niets achterwege latende conference, enigszins te vergelijken met het shock effect dat programma’s als Hoepla, Ba rend Servet e.d. bij ons bereikten. Maar dan nog verder gaand, „direct”, alleen niet op tv maar in nachtclubs, voor zover hij althans door de politie getolereerd werd en door de nachtclubeigenaars ge contracteerd. De „echte” Lenny Bruce kregen we pas aan het slot te zien, toen hij aan het eind van zijn leven (hij stierf op 40- jarige leeftijd aan morfine-vergiftiging) geïnterviewd werd door de Canadees Nat Hentoff. Maar de echte Lenny Bru ce was toen allang de echte Lenny Bru ce niet meer, maar nog slechts een scha duw van de gevreesde satyricus. Een tragische ontmoeting eigenlijk, die ook al niet werd opgevrolijkt door het aan moedigende gelach van Hentoff en een vrouw op de achtergrond, zodra Bruce iets zei of zich bewoog. Er kunnen niet genoeg brieven van dierenvrienden op de schrijftafel van de Minister van Landbouw en Visserij, Mr. A.P.J.M.M. van der Stee komen, waarin hij steeds aan zijn belofte wordt herin nerd om in het komende zittingsjaar: le. Spoedig de Overeenkomst van de Euro pa-raad in Straatsburg ter betere be scherming van dieren tijdens Internatio naal Transport voor de 14 Westeuropese landen welke op 13 december 1968 tot stand is gekomen, na zes jaar dralen als laatste land, toch te ondertekenen. 2e het Nationaal Wetsontwerp dieren vervoer hetwelk alreeds door het kabi- net-Biesheuvel is samengesteld en in de ijskast is gelegd, eruit te halen, de Ministerraad voor te leggen, opdat het spoedig in werking kan worden gesteld. Een afschrift van dit wetsontwerp is in mijn bezit, en werd door een van de hoofdbestuursleden van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren aan mij gezon den. Hieruit blijkt weer hoe weinig tijd de Ministers met hun overvolle program ma’s voor de mens voor de belangen van het dier hebben. Er zijn 16 ministers voor 13 miljoen mensen, maar voor meer dan 13 miljoen dieren, van vogel tot paard is er nog niet één minister. Daarom een Minister voor Dierenbe scherming die alle belangen van het dier behartigt, is geen utopie van mij, maar het wordt de hoogste tijd hiervoor, ook voor het consumptiedier en het luxe dier. Ik was 4 mei j.l. in Utrecht op een Artsen. Van zaterdagmorgen 10 tot zondagavond 24 uur: J. J. van Torre, Lombardijestraat 9, Heemskerk, tel. 31321; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 234 uur: J. J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16, Heems kerk, tel. 32240. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster A. v. d. Ben, C. H. Moensstraat 26, Beverwijk, tel. 25115. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heems kerk, tel. 32247 (zie ook onder Bever-» wijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 5Öc, Heemskerk, tel. 32340, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur; openbare lagere school De Sokkerwei, Oranje- laan 2, Castricum. tel. 02518-54321, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 23180 en 20545. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661; Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177; telleen 'swoen- dags) Castricummerweg 4, Uitgeest, tel. 02513-13430; (alleen donderdags) Ten Katestraat 1, Heemskerk. mes, 30 jaar jong, verschijnt volgend jaar ongetwijfeld op de internationale ruilbeurs in de Amsterdamse RAI. „Ieder jaar wordt er ergens in de wereld een enorme in- en verkoop beurs van verzamelmateriaal gehou den. Omdat Amsterdam volgend jaar 700 jaar bestaat en een dergelijke beurs tienduizenden mensen trekt is de organisatie van de beurs aan Am sterdam gegund. Dit jaar bijvoorbeeld wordt de beurs in Stockholm gehou den”. Hij meent, dat de Engelse hande laar nog heel wat van zijn Hollandse collega kan leren. „Engeland zit nog barstensvol antiek. Dagelijks verdwij nen Schepen vol met antiek naar het buitenland en over 20 30 jaar kunnen we al die spulletjes voor een fortuin terugkopen.” De luciferetiketten waar het David James omgaat zijn door de Weertse fabriek uitgegeven en in, ieder geval na 1912 op de markt gebracht, want op een der labels komt het vliegtuig van Jan Olieslagers voor, „de Ant werpse Duivel’’ met de vermelding Anno 1912. De andere merken laten de vliegmachine-ballon van 1812 van Deghen in het Parijse Tivoli en de Friesche Sjees en de Arreslede zien. Wie hem kan helpen wat verder over de merken te weten te komen k’an David James of zijn vrouw bereiken via telefoonnummer: 02517-580. Dat de heer Wijkhuizen in de rubriek Schrijvende Lezers van vorige week „bar- tevreden” was met zijn kinderbij slag, die zo mooi op tijd kwam toen hij „berooid” terugkwam van de vakantie, kan ik mij voorstellen. Hij vertegen woordigt een hele grote groep, zoals hij zelf schrijft en dat geloof ik graag. Het is de groep, die „ten koste van” en „op kosten van” anderen zich allerlei luxe dingen veroorlooft. Want dat de heer W. iberooid” terug komt, ligt aan hemzelf; dat hij de kinderbijslag nodig heeft om dan weer de gewone dagelijkse uitgaven te kunnen doen is een fout in zijn financiële beleid. Kortom, de heer W. laat zich lelijk in de kaart kijken en bedankt dan nog de verkeerde mensen, namelijk de ambtenaren, die niet meer doen dan hun plicht. Nee, de heer W. had beter de ongehuwden kunnen be danken. Zij zijn het, die door het beta len van absurde premies en belastingen ten bate van de gehuwden het mogelijk maken, dat de l.eer W. en de zijnen zich elders voor hun plezier laten „berooien”. Een typisch voorbeeld uit deze waanzin nige tijd. „Solidariteit” noemt men dat; maar dan wel in éénrichtingsverkeer. Altijd wordt van de ongehuwde het offer gevraagd, nooit omgekeerd, een typisch voorbeeld van discriminatie in eigen land. Geleidelijke afschaffing van de kinderbijslag is dan ook een eerste vereiste om overbodige uitgaven van de heer W. en zijn soortgenoten tegen te gaan. Door de eigen verantwoordelijk heid komen er dan minder kinderen, er zullen minder auto’s op de weg zijn met als gevolg minder milieuvervuiling enz. enz. De oplossing voor alle problemen. Met het vrijkomende geld kan dan ein delijk de inflatie eens bestreden worden. Raad aan de heer W. en de zijnen: „Kweek wat meer verantwoordelijk heidsgevoel aan en bedenk eens dat al dat geld „ergens” vandaan komt! MEJ. A. H. E. SCHUT. Binnenweg 13, Heemstede. VRIJDAG 16 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 17 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 16 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. ZATERDAG 17 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 10-12.30 u- VRIJDAG 16 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 17 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. Die film was op zichzelf een teleur stelling. We zagen enkele conferences van Bruce, onder meer uit de Steve Allen Show, maar erg indrukwekkend was het niet. Te lange verhalen met te veel gebaren en geluiden onderweg, en de steken onder en boven water waren ook niet van dien aard dat je almaar hoofdschuddend „sjonge, sjonge!” zat te zeggen. Abelenstraat 1. Verder volgens af spraak met het bureau. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren, leidsters: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, wijkgebouw Andromeda- straat 3, telefoon 02550-13936. Algemene hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 11 uur, telefoon 02550-1888. Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend op zaterdag en zon dag van 10.30-17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 10-12.30 u- sichtkaarten, luciferetiketten, munten en dergelijke bezig houden. Samen met zijn vrouw is hij mo menteel met vakantie in Wijk aan Zee, waar hij in het huis van zijn schoonvader even stoom afblaast. Hij bezit een verzameling van 2000 oude luciferetiketten, waaronder zeldzame 19e eeuwse, in alle delen van Europa opgekocht. Onlangs kocht hij van een landgenoot een verzame ling, waarin een aantal Hollandse luciferetiketten voorkomen, die hij niet kan thuis brengen. VVV-voorzitter Bolhuis wist wel raad: een telefoontje naar onze krant. Mogelijk dat een publjkatie in onze bladen David James op weg helpt in zijn speurtocht naar de herkomst en het jaartal van uitgifte van zijn oude Hollandse luciferetiketten, eens in de Nationale Lucifersfabriek te vervaardigd. Hij komt er rond voor uit, dat de handel goed geld oplevert. Om de zes weken organiseren de James een vei ling en kopen tientallen Britse han delaren voor tienduizenden guldens aan verzamelmateriaal. Zes maal per jaar pakt hij het vliegtuig naar Ne derland om er zaken te doen. Ergens in Noord-Holland wil hij een kantoor stichten om van daaruit zijn Holland se en talrijke Europese klanten te bedienen. Hij kocht een zak vol oude postze gels, deed ze in een havenplaats in Malta voor ’n flinke prijs van de hand en kocht van dat geld weer een verzameling oude postzegels van Mal ta. Eenmaal in Engeland terug ge keerd zei hij de marine vaarwel en zocht zijn gpluk in het opkopen en verkopen van postzegels, munten, ou de kaarten en atlassen, reprodukties van typische Engelse landschappen en stadsgezichten en wat al dies meer zij. De Engelsman David James, ge-x huwd met de Wijk aan Zeese Hennie Bolhuis, dochter van VVV-directeur Bolhuis, stampte in een luttel aantal jaren een kantoor uit de grond, dat in Engeland een gerenommeerde naam heeft opgebouwd. In Norfolk, een plaats even ten zuiden van Lon den, bezit hij een kantoor van drie etages, waar dagelijks 20 personeels leden zich met de in- en verkoop van oude postzegels, kaarten, atlassen, an- VRIJDAG 16 AUGUSTUS Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat en Amstelstraat 44: volwassenen jeugd 19-21 u. ZATERDAG 17 AUGUSTUS Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekendé wijkhoofden en medewerkers. Arts: A. E. Hirschfeld, Wijnoldi Da- niëlslaan 14, telefoon 378410. Apotheek: Schoterbos Apotheek, Rijksstraatweg 19, Haarlem, telefoon 250155 (de gehele nacht en zondag geopend); Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, telefoon 378249 (tot 10 uur ’s avonds geopend, zondag gesloten). Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters: dinsdag 11.30-12 uur, wijkge bouw Wulverderlaan 51, telefoon 023- 376785. Artsen, van zaterdagmorgen 10 tot za terdagavond 24 uur: J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, telefoon 15652; F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, telefoon 14290 en J. de Vries, Koningin Wilhelminakade 78, telefoon 14954. Apotheek, Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, telefoon 14229. Tandarts, alleen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: A. Konings, Vondellaan 26, Beverwijk, telefoon 210-27060. Wijkverpleegster „Groene Kruis”: zus ter A. Groen, Kruisberglaan 151, tele foon 10896 en zuster E. Meijer, ’t Kaetie 12, Velsen-Zuid, telefoon 15005. Dierenarts, T. Winkel, Van Tuyllweg 17, telefoon 11236. Wijkverpleegster „Wit-Gele Kruis”, in lichtingen over weekeinddienst onder telefoonnummers 15645. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren da gelijks van 9 tot 1 uur in de De Noostraat 4, IJmuiden, telef. 02550- 10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en Bejaardenhulp, Velserduin- weg 52, dagelijks van 9 tot 10 uur, telefoon 02550-11830. Federatie bejaardenzorg Velsen, Abe lenstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur, telefoon 03450-12464. Spreekuren van het soci aal adviesbureau voor IJmuiden. Elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum. Moerbergplant- soen 22; Voor Velsen-Noord, elke dinsdagmorgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geel- vinekstraat 28; Santpoort, elke dins dagmiddag van 14 tot 15 uur in het gebouw „De Haven”, Schipbroekenweg 6, Santpoort-Noord; Voor IJmuiden - Oost, elke dinsdagmiddag van 16 tot uur in het gebouw „In de Abeel”, zondag door F. J. G. Guldemond- Swaab, Hilbersplein 6, Beverwijk, tel. 33169. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 16 augustus 17.30 uur tot vrijdag 23 augustus 17.30 uur: apotheek Van der Kolk. Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 23820. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkendë Groene Kruisverenigingen. Weekenddienst: zuster P. Luiting, Vlaanderenstraat 8, Beverwijk, tel. 34543. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster G. Th. Dekker-van Reith, Fazantlaan 47, IJmuiden, tel. 02550-18877 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagoch tend 7 uur). Verloskundige. Waarnemend: me vrouw J. M. H. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat 5. Heems kerk, tel. 32327; eigen praktijk: me juffrouw A. M. Bot. Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161; afwezig: me vrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545; spreekuren bejaardenhulp: VRIJDAG 16 AUGUSTUS Centrale bibliotheek. Plein 1945, IJ muiden, filiaal Wüstelaan 89, Santpoort, Santpoort-Noord 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 17, Velsen-Noord 22.30 uur Christelijk Mannenkoor, 20 uur repeti tie in Cultureel Centrum. PEN-jeugdcentrum, Kanaalstraat uur: filmvoorstelling. ZATERDAG 17 AUGUSTUS Velserbad, Briniostraat, gesloten. Openbare bibliotheek Velsen, de cen trale bibliotheek van de filialen Sant poort-Noord en Velsen-Noord zijn ge opend van 10-12.30 uur. Wereldwinkel, IJmuiden 12 tot 17 uur. Zwembad „Heerenduinen”, van 10 tot 17.30 uur- PEN-jeugdcentrum, uur: geopend. Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Takken, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. D. Reddingius, Prinsesselaan 5, Beverwijk, tel. 25551. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J. H. M. Rolink, Duin- vlietstraat 2, Velsen-Noord, tel, 23745. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Bee, Hommes, Kester, Vos' en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en S.’i MRP Ifc-v V.„>'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9