Roy Schuiten leeft niet onder druk tijdens wereldkampioenschappen 198 runs niet voldoende Oefenprogramma Verenigde Staten sterk favoriet WH en DIO Financiële prooi van twintig mille voor dravers Wagenaar hoeft zich met Henri STREEKSPORT Buitenzorg geen zorgen te maken Laat ’ns wat van je Flamingo’s verloren ook laatste duel KvanVEEUN ■Basm RVC tegen Stormvogels Wanneer koopt bont? u Bij lage temperatuur? Of bij lage prijs? I 99 van loon bloemendaal uw nieuwe saab-dealer V MOöP| 4 R welkom ZATERDAG 1 7 AUGUSTUS 197 4 SPORT 10 9 Druk Grote Houtstraat 28-30 Haarlem Hardnekkig Spaarnestad Verwarmingsservice U weet hoe dat gaat: je staat op een camping en maakt kennissenAdressen èn telefoon- B nummers worden uitgewisseld. Maar draai nou inderdaad eens zo’n nummer van een camping-kennis Of die het leuk vindt? Welzeker En zo’n belletje na zessen of in het weekend pleegt u voor half geld. Door heel Nederland. iL- EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) Roy Schuiten: „Ik voel me niet gespannen”. (Van onze cricketmedewerker) H Amerika en Japan (Van een medewerker) in softbalfinale (ADVERTENTIE) (Van onze paardesportmedewerker) (ADVERTENTIE) k 4 ll I LONDEN De laatste Flamingo-weil- strijd in Engeland eindigde wederom in de laatste over van de wedstrijd in een overwinning voor de Incogniti. Het Fla- mingo-totaal van 198 werd met een kei harde 4 van aanvoerder Schnadhorst ge passeerd, De Flamingo's mochten eerst batten en scoorden in ongeveer drie en een half uur 198 runs. Van Laer ging uiterst geconcentreerd te werk, hetgeen resulteerde in een score van 100 voor 2 bij de lunch, met Van Laer nog steeds aan bat. wat een zeldzaamheid is met zjjn stijl van batten. Anton Bakker steunde hem goed en beperkte zich tot verdedi gen op de goede aanval van de Incogniti. Van Laer strandde tenslotte op een totaal van 86. Bakker ging spoedig hierna uit voor 30 en daarna werd het een komen en gaan van Flamingo-batsmen, die pas eindigde met het uitgaan van Kruseman als laatste man. Totaal 198. Korte Kleverlaan 30-44 Bloemendaal Tel. 023-259311 De meeste dames kopen pas bont als het koud wordt. Waarom zóü je ook eerder, denkt u misschien. Wel, hierom bijvoorbeeld: Het nieuwe bont wacht niet tot het koud wordt. Dat hebben wij nü al in huis. Een hele fijne collectie mogen we wel zeggen. Veel sportieve modellen met leer zijn er bij. Zowel korte als lange als driekwart mantels. Wie er vroeg bij is, heeft «Gas- en oliestook- installaties «Onderhoud I «Airconditioning Ombouw olie op gas seven sisters Te( 923.31Q440* Friese Varkenmarkt 4 - Haarlem Het naar de eerste klas van de afdeling Haarlem KNVB gedegradeerde Onze Gezellen werkt het volgende oe fenprogramma af: zondag 18 aug.: uit tegen Haarlem 3; woensdag 21 aug.: thuis tegen een Bloemendaal-combinatie; zon dag 25 aug.: uit met het eerste en tweede tegen Waterloo; woensdag 28 aug.: thuis tegen de W Uitgeest; zondag 1 sept.: onderling toernooi voor senioren. graag een beetje op zichzelf is en dat kon bij de amateurs gewoon niet. Je kreeg je opdrachten om dan-en-dan te trainen en als je in je vrije tijd wat wilde doen kon het moeilijk anders dan met een stel ploegmaats, want er moest, voor de achtervol- gingsploeg, een teamgeest gekweekt worden. Maar nu kan ik helemaal mezelf zijn. Als prof heb je het zelf uit te maken. Ik ben hier helemaal vrij en dat geeft me een geweldig rustig gevoel. Of ik er beter door ga rijden moet ik naruurlijk afwachten, maar een feit is dat ik me de laatste jaren voor een kampioenschap nooit zo lekker heb gevoeld als nu”. Bij het beschouwen van zijn kansen, gaat Roy Schuiten ervan uit dat hij niet te snel moet vertrekken („ik heb bij de amateurs wel gezien hoeveel er daardoor op deze lastige baan in elkaar stortten”) en dat de valwinden in het stadion in zijn voordeel kun nen werken. „Mijn grootste kracht ligt altijd in de laatste ronden. Ik denk dat dat hier een extra voordeel is omdat de anderen veel last met die wind zullen gaan krijgen". PETER HEERKENS STRATTFORD (Reuter) De Ver enigde Staten (titelhoudster) en Japan hebben zich geplaatst voor de finale van het toernooi om het wereldkampioen schap softbal in Stratford. Ze versloegen in de halve finales respectievelijk Au stralië met 60 en de Philippijnen met 21. Australië, dat een dag eerder de Nederlandse dames door een overwin ning van 30 de weg naar de halve fi nales versperde, was geen partij voor de nog ongeslagen ploeg van de Verenigde Staten, die in werpster Joyce weer haar sterkste speelster hadden, joyce schakel de dertien Australische slagmensen uit op drie slag, waardoor haar totaal in dit toernooi op 55 kwam, een record. De Zandvoortse judoscheidsrechter Wim Buchel is als enige Nederlandse arbiter uitgenodigd voor de eerste offi ciële wereldkampioenschappen voor ju nioren, die volgende maand in Rio de Janeiro worden gehouden. In aansluiting daarop zal hij waarschijnlijk in Para maribo een judo cursus geven. De Incogniti beschikten over enige hard slaande klasse-batsmen die het de Op zondag hebben de oudere Vol bloeds de zgn. Tweede Veefondsprijs, een goed gedoteerde ren, waarin Ebel- toft na zijn lopen in de Gold Cup een DWT organiseert dit weekeinde een internationaal waterpolotoernooi voor dames en heren. Vanmiddag beginnen de wedstrijden om drie uur. Morgen om 13.00 uur. Vanavond is er in gebouw De Linge in Haarlem-noord een feestavond voor de deelnemende ploegen. Aurora houdt zondag een korfbal- toernooi op haar velden aan de Vergier- deweg. De aanvang is om 10.00 uur. Toegang is gratis. Er nemen 37 vereni gingen deel, waaronder Swift uit Am sterdam. Ploeggenoot René Pijnen (vorig jaar tweede op dit onderdeel) trok uit het machtsvertoon in Amsterdam en de training die hij in Montreal met Schuiten doet, echter een vergaande conclusie: „Hij wordt wereldkampi oen. Zoals die rijdt is er geen houden aan”. Zijn eigen kansen kleineert Pij nen onder verwijzing vaar de hard nekkige verkoudheid die hem het he- DUINDIGT. Op de tweedaagse meeting van Duindigt is vanmiddag de grote vraag of de tweejarige crack Prin ce Wolter zijn ongeslagen record ook in de klassieke Clingendaalren kan hand haven. Driemaal achtereen won hij spe lenderwijs. Dat nu echter zijn kansen aan een zijden draad hangen wordt veroorzaakt door Notre Debut, die bij zijn debuut eveneens een geweldige in druk maakte. Hij liep over 1300 meter een tijd van 1.21.8 hetgeen op een km- tijd neerkomt van 1.03, terwijl Prince Wolter over 1200 meter zij het met grote voorsprong kwam tot slechts” 1.03.4. Verwacht moet worden dat deze beide cracks hun tien tegenstanders zul len overklassen, ook al schuilen er onder de „kleuters” van de renbaan vaak grote verrassingen. MONTREAL. Als achtervolger belooft Roy Schuiten sinds enkele jaren al heel wat, maar internatio naal kon hij aan de hoge verwachtin gen nooit beantwoorden. Bij de Olympische Spelen verloor hij de grote vorm naarmate de wedstrijd dichter bij kwam, bij de wereldkampioen schappen in Varese kwam hij gewoon niet los, en vorig jaar in San Sebasti an was zijn concentratie verstoord door droeve familie-omstandigheden Wat het nu met hem in Montreal moet worden is derhalve een grote vraag, maar er zijn intussen zoveel omstandigheden in zijn voordeel gaan werken dat hij binnen de Nederland se groep in Canada als een uitgespro ken kanshebber op een medaille ivordt beschouwd. Om te beginnen schittert Roy Schuiten sinds mei door een glanzen de conditie, die gestalte kreeg via overwinningen in Olympia’s Ronde, de Milk Race, de Kersenronde en een tijdrit rond Roncourt, welke wedstrij den hij in een tijdsbestek van enkele weken op zijn naam schreef. Het rendement van die successen bestond uit een profcontract bij Peter Post. Zijn entree bij de beroepsrenners vierde hij met een sensationele ach tervolging tegen René Pijnen, die hij de nationale titel afpakte met de opzienbarend goede tijd van 6.07, na eerder tegen Klaas Balk hetzelfde gepresteerd te hebben. Met die explo sie schaarde de Zandvoorter zich op slag onder degenen die theoretisch goed zijn voor een uitstekende pres tatie op de wereldkampioenschappen, maar zelf doet hij er nogal gematigd over. HAARLEM HVB-eersteklasser WH heeft ter voorbereiding op het nieuwe HVB-seizoen een serie van zeven oefen wedstrijden gepland, waarvan er nu al drie gespeeld zijn. Aanstaande zondag oefent VVH in Halfweg tegen NAS, ter wijl bovendin op 28 augustus een in teressante midweekse wedstrijd tegen Bloemendaal op het programma staat. DIO oefent op 25 augustus tegen een DSS-selectie en neemt verder deel aan een tweetal toernooien; aanstaande zon dag is dat het DIOS-toernooi en op 1 september, een week voor aanvang van de HVB-competitie, het Spaarnestad- toernooi. „Ik heb niets te verliezen Japan kwam pas in de zevende innings tot de nipte overwinning door een honk- slag van Kazuko Usi die daarmee Nijoko Naruse binnensloeg. Deze laatste had in het begin van de vierde slagbeurt met een homerun het eerste Japanse punt ge maakt. Ie seizoen al uit zijn ritme haalde. „Op mij hoeft niemand te rekenen”. In Montreal fungeert Pijnen als trouwe toeverlaat voor de in het profmilieu nog onwennige Schuiten, die zich uiterst tevreden toont over die steun. Ploegleider Peter Post, met zijn renners meegereisd als techni sche en morele hulp: „Ik sta ervan te kijken wat Pijnen weet op te bren gen voor Schuiten. Veel coureurs in zijn plaats zouden uit concurrentie- overwegingen link gaan doen, maar Pijnen niet”. René Pijnen: „Waarom zou ik? Als ik Schuiten ergens mee kan helpen doe ik het, hij heeft die hulp gewoon nodig. Maar als ik wil de, zou ik hem finaal kapot kunnen maken voor dit kampioenschap, want hij is verschrikkelijk gevoelig en ner veus. Over de kleinste zaken vraagt ie me honderduit en hij raakt door de onwennigheid en spanning snel geïrriteerd. Het in de tweede klas van de Haar lemse afdeling spelende Alliance gaat naast het zondag te houden Suikerbie- tentoernooi van DIOS nog in de volgen de oefenwedstrijden aan de slag: woens dag 21 aug.: uit tegen Halfweg; zondag 25 aug.: uit tegen Allen Weerbaar in Naarden; zondag 1 sept.; uit tegen Rom- bout in Amsterdam; woensdag 4 sept.: uit tegen SMS in Nieuw Vennep. Nederlandse aanval erg moeilijk maak ten. Wijkhuizen en Rijkens waren de bowlers die het meeste respect afdwon gen. Het was wederom commander Ains worth die een soort collapse wist te stui ten. Samen met Law voerde hij het to taal in het laatste uur op, toen er nog 100 runs nodig waren, met 5 a 6 runs per over. Ainsworth ging nog uit na 33 runs gescoord te hebben, maar aanvoerder Schnadhorst vatte zijn taak letterlijk op en leidde zijn ploeg met een paar enorme zessen naar de overwinning in de laatste over. Wijkhuizen 4 voor 83 en Rijkens 3 voor 43. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 - 1 12 02 4 Neef Boy-prijs: 1 Cleeve Hill, 2 Florian, 3 Lavendel, outs. Tracy Jones. 7 Tweede Veefonds-prijs: 1 Ebeltoft, 2 Blue Fandango, 3 Patrick, outs. Stal Geran (Joris en Tudor Roussi S). Voor de Sprinters-prijs voor driejarige dravers heeft Sjeng Hendrikx dinsdaga- IJMUIDEN In het kader van het jaarlijks terugkerende P. C. Kraak- toernooi spelen de eerste drie elftallen van de voetbalvereniging Stormvogels enkele bijzonder interessante wedstrij den. Zondag komt hoofdklasser RVC uit Rijswijk op bezoek, een gerenommeerde ploeg met verschillende oud-profvoet- ballers. Op de woensdag daarna, 21 aug., is de nieuwbakken hoofdklasser EDO uit Haarlem de volgende tegenstander en op 1 september sluit plaatsgenoot VSV de rij om het met drie teams tegen het or ganiserende Stormvogels op te nemen. Aanvang van de wedstrijden is 12.00 uur, terrein sportpark Zeewijk. met hem praat. Bij de amateurs mis je over het algemeen de ploegleiders die de stiel helemaal beheersen. Lo gisch, dat wel, maar nu ik Post meemaak, voel ik het verschil toch erg hard”. Hetzelfde geldt voor de totale sfeer in het Nederlandse trainingskamp zo als Schuiten die nu ervaart. „Ik voel me”, zegt hij, „een stuk rustiger dan voor de kampioenschappen die ik als amateur deed. Ik ben iemand die groot koetspaard is. De topdravers vin den de finale van het Van Nie IJzer- en Staalcircuit een financiële prooi van ruim twintig mille. De klasse van de 15 finalisten loopt vrij ver uiteen, waardoor Jan Wagenaar zich met de kersverse kampioen Henri Buitenzorg in feite al leen zorgen behoeft te maken over Ka pitein Scotch, Kid Eemshorn, Ivan Axkit en de Franse hengsten Bailly II en Answer, die Henri al eerder een neder laag toebrachten. De wijze waarop Henri Buitenzorg in Hilversum de nationale titel op zijn naam schreef was zo impo nerend, dat hij ongetwijfeld ook in deze zware en boeiende koers als groot favo riet van start zal gaan. De tips: (zaterdag) 1 Papendrecht-prijs: 1 Mira Anjo, 2 Michigan, 3 Martin Tefka, outs. Midian. 2 Pannerden-prijs: 1 Norton P, 2 Ne nuphar, 3 Nanda S, outs. Noatak. 3 Paterswolde-prijs: 1 Marieke D.> 2 Lies, 3 Korinthe, outs. Massel T. 4 Pesse-prijs: 1 Jimmy Boy, 2 Kiry van Ursem, 3 Lady Heleen V, outs. Jolitha d’Aster. 6 Panheel-prijs: 1 Jane Mac, 2 Iltis Hollandia, 3 Lady, outs. Irresistible. Rennen: 5 Clingedaal-ren1 Notre Debut. 2 Prince Wolter, 3 Jollane, outs. Stal Nuy (Feuerglanz en Woodfeets Fol ly)- 8 Fieldmaster-prijs: 1 Susy A, 2 Sam’s Pet, 3 Jolly Lady, outs. Stal Laut (Woodfeet’s Hook en Woodfeet’s Omega). Zondag: 1 Zandhuizen-prijs: 1 Linda Quick, 2 Ja y Lee, 3 Karla Pluto, outs. Iron Volann. 2 Zaandijk-prijs: 1 Marinus Carlos, 2 Leen d’Aster, 3 Leslie Hanover, outs. Kris Spencer. 3 Zandwerven-prijs: 1 Illustre, 2 Je welprise, 3 Hilma, outs. Harro Bond. 5 Grote Finale Van Nie IJzer- en Staalcircuit: 1 Henri Buitenzorg, 2 Bailly II, 3 Kapitein Scotch, outs. Ivan Axkit. 6 Zandvoort-prijs: 1 Lathi, 2 Kinglet O. 3 Khan du Coq d’Or, outs. Kemal Hagheweyde. Rennen: 4 Neef Boy-prijs: Van zichzelf zegt Roy Schuiten niet onder druk te leven voor dit toernooi (dat voor hem vrijdag is begonnen): „Omdat ik hier niets te verliezen heb. Bij de amateurs moest ik me steeds zien waar te maken, maar als be roepsrenner sta ik er nieuw tegen over. Mijn tegenstanders weten niets van me en in een wereldkampioen schap kwam ik nooit tot een opvallen de uitslag. Nee, ik kan niet zeggen dat ik me zo gespannen voel”. Net als René Pijnen heeft Peter Post echter een andere indruk van Roy Schuiten, die zich in zijn begelei ding helemaal op hem verlaat. Schui ten: „Post regelt alles voor me, dat is een hele geruststelling. Hij kent het vak, wat erg inspirerend werkt als je de eerste keus. Wie I wacht tot de grote E toeloop, mist misschien Z al heel wat leuks. En bovendien: straks gelden de najaars- en winterprijzen. Maar nü nog zomerbontprijzen. En dat scheelt nog een I^^Mheel stuk. Daarom is het wellicht toch niet zo’n gek idee om nü al naar onze bontcollectie te komen. De lage temperaturen komen vanzelf wel. vond (6.00 uur) in Hilversum Maestro Cavaljos gekozen boven zijn Derby-win- naar Monty Buitenzorg. Niettemin heeft hij goede kansen op een zege omdat dit paard enorm bij hem is verbeterd. Inte ressant kan het optreden zijn van Mi chael Spender en Mistral Nora, die dit jaar al twaalf overwinningen boekte. Een bijzonder open en moeilijke koers- waarin Mistral Nora, Myrly Terraise, Maestro Cavaljos en de Derby-vierde Marjon Hess met gelijkwaardige moge lijkheden staan. De tips: 1 Roodkopeend-prijs: 1 Larina T, 2 Lion Victory, 3 Mairy Dynamic, outs. La Kolo. 2 Slobeend-prijs: 1 Nancy uit Laren, 2 Norton P, 3 Nolter W, outs. Nelson van Hovi. 3 IJseend-prijs: 1 Locus du Bois, 2 Lucy Bloemlust, 3 Lies, outs. Lou Spen cer B. 4 Krooneend-prijs: 1 Miltiades J, 2 Kadans G, 3 Lucky Six, outs. Louis d’Auvergne. 5 Kuifeend-prijs: 1 Kwikzilver, 2 Ingo van Bonni, 3 Ivan Braun, outs. Lord Axkit. 6 Sprinters-prijs: 1 Mistral Nora, 2 Maestro Cavaljos, 3 Myrly Terraise outs. Marjon Hess. 7 Toppereend-prijs (le afdeling): I Koncorde, 2 Jos N., 3 Limbus Hanover outs. Jonker Jan.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 10