Vierde plaats voor Nederland Cijfers eerste divisie Teleurstellende negende plaats José Damen op wisselslag OOK SITTERS TWEEDE TROEF HAALT DE EINDSTRIJD NIET Nederlaag Den Haag krijgt het moeilijk Hartmann weigert Piet de Zoete Didi opvolger Mario Zagalo voor Ajax k wL J| i Misstap Reserve Idee Fabelachtig J F '1 I 8 19 SPORT DONDERDAG 2 2 AUGUSTUS 1974 door Peter Heerkens o o o o o o o o 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 -- g,--. Zweden verraste -2 in ploegentijdrit (Van onze sportredactie) e- (Van onze sportredactie) niet De Zoete: Eisen. m en WENEN. Bert Sitters had het allemaal zo mooi uitgekiend. De nationale zwem coach zag in de 14-jarige José Damen na Enith Brigitha de tweede belangrijke Pijler, waarop zijn zwemafvaardiging naar de dertiende Europese titelstrijd moest steunen. Direct na de Nederlandse kampioenschappen vorige maand in Utrecht, die als selectie-wedstrijden voor de EK golden, kwam Sitters tot de conclusie dat het Bossche zwemstertje in Wenen meer moest dan alleen maar goed zwemmen. Haar prestaties moesten er dermate bovenuit schieten, dat zij voor de overige leden van de ploeg een stimulans zouden betekenen. Op papier zat het leuk in elkaar, maar woensdag tijdens haar tweede optreden in het stadionbad van het Praterpark ging het al mis met José. zilver voor de estafetteploeg) is geble ven. De openingsdag van het CHIO In Rotter dam kende nauwelijks hoogtepunten. De Itali aan Angioni zegevierde in de barrage van de kwalificatiewedstrijd voor de grote prijs van de stad Rotterdam met Puckoon voor wereld kampioen David Broome. De Engelsman Miles is in Manilla wereld kampioen jeugdschaken geworden. Roy Dleks bezet een (voorlopige) tweede plaats. Zwembonddirecteur Wim de Boer is geko zen als voorzitter van de Europese zwemcom- missie. 0 0 0 o 1 1 o o o o o o 1 1 o o o o o 4 4 4 4 3 3 2 2 2 2 2 2 1 1 0 0 0 0 0 -2, )-3 2 2 2 2 2 2 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o o o o 7—0 4—2 2—0 2— 1 3— 0 3—2 1—1 1—3 0—2 1— 5 0—5 2— 6 0—7 na m en de en lie •al en n- o- H, C: lie d- tr, de n- g- in rk in de in ■s- ilf es de es ig, 5e a- in >r. -1; e- en a- sn. 20 •oi lit er op )ij se de er o- rd ii. its id 5. officieel afscheid genomen was” toch nog een jaartje terug te komen. „Ik heb er geen enkele behoefte aan om weer te gaan voetballen, maar als men vindt dat men mij nodig heeft, wil ik wel weer”, zegt De Zoete die, vanwege zijn drukke praktijk specia le eisen aan zijn terugkeer verbond. Boskov wilde er wel aan, maar FC Den Haag-manager Hartmann („de relatie-De Zoete-Hartmann is altijd al gespannen geweest”) bleef weige ren. RIO DE JANEIRO (Reuter). Waldir Pereira, beter bekend onder zijn bij naam Didi en beroemd vanwege zijn optreden in het Braziliaanse elftal in het trio Didi-Pele-Garincha, zal de opvolger worden van de huidige Braziliaanse bondscoach Mario Zagalo. Zagalo, in zijn land vrij algemeen beeschouwd als de oorzaak van het niet veroveren door Brazilië van de wereldtitel, had enige tijd geleden aangekondigd dat het toer nooi in West-Duitsland zijn laatste zou zijn. Didi, die trainer was van Peru tijdens het eindtoernooi van het wereld kampioenschap van 1970 i n Mexico, is momenteel werkzaam als coach in Tur kije. tot de 70e kilometer niet op kop kon zetten uit gebrek aan macht (hij moest zelfs twee keer lossen, maar herstelde zich uitstekend tegen het eind vn de race) sprak eerlijk: „Het ging gewoon slecht toen we half koers waren. Ik miste de kracht om over te nemen”. Die inzinking was overigens geen schande, want door een flinke wind en hoge temperatuur (tegen de 30 graden) werd de 100 kilometerwedstrijd een uitzonder lijk zware. „Een van de lastigste die ik gereden heb”, oordeelde Aad van den Hoek, die deze wereldkampioenschappen voor zichzelf beschouwt als een geslaag de laatste test voor een overgang naar de profs. „Als je op dit onderdeel goed meekunt, ben je geschikt om beroeps te worden. Dat staat gewoon vast”- Peter Post is van plan om met Van den Hoek in contact te treden voor zijn Raleigh- ploeg, vooral vanwege de combinatiemo gelijkheid met Roy Schuiten, welk duo hij aan enkele grote tijdritten wil laten deelnemen. Vitesse Fortuna SC Volendam PEC Zwolle Heracles NEC Eindhoven Heerenveen SW FC Den Bosch Willem II FC Groningen SC Amersfoort Helmond Sport FC Vlaardingen SC Cambuur Veendam FC VW FC Dordrecht BARCELONA (EFE). Ajax is als laatste geëindigd in het internationale voetbaltoernooi van Barcelona. De Am sterdammers verloren woensdagavond de wedstrijd om de derde plaats van Atleti co Bilbao met 0-1. Het enige doelpunt van de ontmoeting viel acht minuten na rust, toen Carlos scoorde met het hoofd. De Spanjaarden bezaten gedurende een groot gedeelte van de wedstrijd een overwicht en toonden zich aanzienlijk slagvaardiger dan de voormalige Euro- pa-cüpwinnaars. De opstelling van Ajax was: Schrij vers (Stuy), Van Santen, Suurbier, Dus- baba en Krol, Varga (Arnold Mühren), Haan (Van Dord) en Gerrie Mühren, Rep, Geels (Mulder) en Van Veenendaal. Barcelona versloeg later op de avond Glasgow Rangers met 4.1. De doelpunten makers: Cuyff in de 23ste minuut, Mar cial in de 37ste, 58ste en 87ste minuut, en Fyfe van de Rangers in de 16e minuut. Barcelona werd daarmee winnaar van het toernooi om de Juan Gamper-beker. Heerenveen-FC Vlaardingen 3-1 (2- l). 25 Bouman 0-1. 31 Toonstra 1-1. 18 Golyanin 2-1- 60 Fiers 3-1 (eigen doel). Scheidsrechter Van Ooyen. 5000 toeschouwers. Een aanvankelijk ner veus spelend Heerenveen stichtte in de tweede helft regelmatig paniek in de slecht georganiseerde defensie van FC Vlaardingen. In het vrij matige, maar spannende duel kwamen de Vlaardingers pas in de slotfase tot enigszins redelijk voetbal. De Ruiter van FC Vlaardingen kreeg een gele kaart. En toen kwam Boskov met een ideetje dat binnen het FC Den Haag- bestuur aanvankelijk resoluut werd afgewezen. De Joegoslavische oefen meester had FC Den Haag vorig sei zoen al verscheidene malen aan het werk gezien en al snel vormde hij zich ook een beeld van de krachten van de overige eredivisieclubs. Bos kov „eiste” De Zoete terug om het nieuwe seizoen met enige kans op successen in te gaan. De Zoete, drie voudig international en verscheidene malen uitgekomen in het Oranje-B- team, kreeg na het wereldkampioen schap voetbal Boskov aan de telefoon die hem vroeg of hij het niet „erg vond om ondanks het feit dat er al Vreemd blijft ook, dat er bij de heren nauwelijks sprake is van een Oostduits overwicht. Op de estafette 4 x 200 meter vrije slag kwam de DDR-ploeg geheel niet in het stuk voor. Achter West-Duitsland, dat de gouden medaille opsierde met het nieuw Europees record van 7.39,70, Rusland en Zweden, finishte Oost-Duitsland slechts als vierde. Volendam-FC VVV 3-2 (0-2). 12 Pala 0-1. 31 Vercoulen 0-2. 53 Kwak man 1-2. 65 Jac Jonk 2-2. 89 Karsten 3-2. Scheidsrechter Weerink. 5000 toe schouwers. Volendam kwam bijzon der moeilijk los in zijn partij tegen het fris van de lever spelende VW. In de tweede helft speelde de thuis club met veel meer inspiratie en kon toen, zij het op het nippertje, de matige defensie van VW nog drie maal verslaan. Sport-Heracles Beukman. 4100 SVV-SC Cambuur 4-1 (2-1). 14 Groeneweg 1-0. 25 Rosenburg 1-1. 34 Dutina 2-1- 73 Van dër Spek 3-1. 82 Den Tuinder 4-1. Scheidsrechter Boosten. 3000 toeschouwers. Cambuur was na de lange en haastige reis nauwelijks geprepareerd om in de zroege avond een wedstrijd te spelen. De ploeg kwam daarom duidelijk tempo en accuratesse te kort om het gemakkelijk voetballende SW van zich af te houden. De Zoete: „Hartmann wil alleen spelers zonder eisen. Oké, maar dan blijf ik weg. Het is eigenlijk een rare situatie, maar nu ben ik ermee ak koord gegaan, dat ik een maandlang met de selectie meetrain en uiterlijk 25 augustus te horen krijg of men mij wil hebben”- De eisen (de finan ciën spelen geen rol) van De Zoete zijn: slechts eenmaal per dag trainen, geen trainingskampen en eerste elf- talspeler. De Zoete: „Als ik natuurlijk uit vorm raak, is het logisch dat ik gepasseerd wordt, maar momenteel voel ik me sterk genoeg, ook met maar één keer trainen per dag, om aan de top mee te draaien. Ik voel er niets voor om als reserve mee te moeten naar Maastricht of Gronin gen. Over Boskov is nog niet veel te zeggen. Een moderne trainingsaanpak. We doen nu in veel kortere tijd misschien wel meer dan onder Ten nissen. Teunissen zorgde ervoor dat de aardigheid er voor mij afging. Hij zei dat mijn snelheid terugliep. Ja, wat wil je als je een paar keer twaalf kilometer moet hollen. Ik had drie dagen nodig om me te herstellen. FC Den Bosch-Fortuna SC 1-2 (O- 2. 20 Blotenberg 0-1. 34 Prauser 0-2. 78 Van der Ley 1-2. Scheidsrechter Vervoort. 4500 toeschouwers. Een blunder van doelman Verkerk, waar door Fortuna al na een half uur op 0-2 kon komen, kostte achteraf ge zien Den Bosch op zijn minst een gelijkspel. Fortuna werd in de tweede helft door de jagende Bossche ploeg voortdurend onder druk gezet. Den Bosch kwam ondanks een aantal mooie kansen niet verder dan één :egendoelpunt. Aan het feit, dat op de 400 meter wisselslag ook de tweede Nederlandse deelneemster Wijda Mazereeuw, niet aan de verwachtingen voldeed, werd door Sitters niet zwaar getild. Wijda kwam in haar serie tot 51.16,50, waarmee ze bijna drie seconden boven haar beste tijd (5.13,69, goed voor de zevende plaats in de finale) bleef. In hoeverre de niet ingecalculeerde misstap van José Damen op de andere zwemsters en zwemmers zal doorwer ken, is natuurlijk moeilijk voorspelbaar. Op Yolanda Aggenbach, die ’s avonds in de series op de 100 meter vlinderslag moest aantreden, heeft het ochtengebeu- ren beslist geen nadelige invloed gehad. Met 1.05,21 (0,84 seconden onder haar persoonlijk record) reikte zij verrassend naar de vijfde plaats in de eindstrijd. Zoals tot nu toe steeds het geval is geweest, zal ook die finale ongetwijfeld weer door de Oostduitse meisjes worden beheerst. Echter niet zoals werd ver wacht door de inmiddels ex-weneldre- cordhoudster Kornelia Ender eri haar aanvankelijk voor dit nummer inge schreven landgenote Roswitha Beier. Beide zwemsters kwamen zelfs niét aan de start. In plaats van dit duo zwommen Rosemarie Köther, die met 1.02,09 het wereldrecord van Kornelia Ender over nam, en Anne-Kathrin Leucht, die met 1.03,70 als tweede de laatste acht bereik te. De prestatie van Rosemarie Köther werd nog overschaduwd door het fabel achtige' wereldrecord van Ulrike Tauber op de 400 meter wisselslag. Het 16-jarige Oostduitse meisje verpletterde de vorig jaar in Belgrado tijdens de wereldtitel strijd gevestigde toptijd van haar land genote Gudrun Wegner, die nu tweede werd, met meer dan vijf seconden: 4.52,42 tegen 4.57,51. Nog altijd durven de internationale officials zich niet uit te spreken over de steeds sterker wordende vermoedens over onnatuurlijke hulpmiddelen, die de Oostduitsers zo goed als zeker gebruiken, uit te spreken. FC Dordrecht-Vitesse 0-4 (0-1). 7 Hofs 0-1. 55 Bosveld 0-2. 80 Hofs 0-3. 37 Hofs 0-4. Scheidsrechter Beek- 3000 toeschouwers. Vitesse was met de bijzonder knap spelende Bosveld veer in de ploeg, veruit superieur. Dfschoon het kort na de rust de voorsprong al ging consolideren, kon den de Arnhemmers de falende Dordtse defensie daarna nog twee maal verrassen. DEN HAAG. Dertien jaar lang had Piet de Zoete in FC Den Haag (voorheen ADO) topvoetbal gespeeld om dan onder het bewind van trainer Evert Teunissen ineens „te gaan ba len van voetbal”. De fysiotherapeut De Zoete (30) besloot aan het eind van het vorig seizoen om maar te stoppen en FC Den Haag zette zijn middenvelder in de bloemetjes en bedankte hem voor zjjn trouwe diensten. Met hem verdween Evert Teunissen (naar De Graafschap), de man die er mede de oorzaak van was dat Piet de Zoete uit de voetballerij verdween. Er gebeurde niet veel tij dens het zomerreces. De Joegoslaaf Boskov was eind vorig seizoen al als nieuwe coach aangetrokken en de (enige) aankoop op advies van Bos kov, Dojein Perazic van het Joego slavische Novi Sad, kon nauwelijks sensationeel worden genoemd. SC Amersfoort-NEC 1-1 (0-0). 63 Priewe 0-1. 88 De Neling 1-L Scheidsrechter Derks. 3500 toeschou wers. Wel spannend, maar geen mooi voetbal. Vooral dé eerste helft was bijzonder matig, ofschoon NEC toen al het initiatief had en zich ook de betere kansen schiep. Slecht schieten stond doelpunten echter in de weg. José Damen liet het in de 400 meter wisselslag dus afweten. Ze viel met de ronduit zwakke tijd van 5.14,60 in de series, goed voor een negende plaats, zelfs buiten de eindstrijd. Een fikse tegenvaller, waarvoor Bert Sitters na uren prakkizeren geen redelijke verkla ring hadden kunnen vinden. „Nee, ik weet niet iets aan te wijzen, waarvan je zegt daar heeft het nu speciaal aan gelegen. Ze ging gewoon op alle slagen te traag. Op de schoolslag verspeelde ze zelfs vier volle seconden ten opzichte van haar beste tijd”. Net als eerder deze week de tegenvaller voor Enith Brigitha op de 100 meter vrije slag (niet zilver, maar „slechts” brons is opgevangen, kan volgens Sitters ook de teleurstellende prestatie van José Damen worden ver werkt. De bondcoach had dinsdag een niet gepland „peppraatje” gehouden, dat volgens zjjn zeggen niet zonder het ge wenste gunstige gevolg (onder andere Uitslagen 4 x 200 meter vrije slag heren (series) zijn: Eerste serie 1. Sovjet Unie 7.45.80, 2. Oost-Duitsland 7.50.95, 3. Italië 7.55.87, Tweede serie: 1. Zweden 7.51.89, 2. West- Duitsland 7.57.67, 3. Engeland 7.59.78. Geplaatst voor de finale: Sovjet Unie, Oost Duitsland, Zweden, Italië, West Duitsland, Frankrijk, Engeland en Spanje. Voor de finale 400 meter wisselslag dames hebben zich geplaatst TauberODld), Wegne- (ODld), Calllgarls (It), Simpson (Eng.), Ri chardson (Engl.), Zarnowiecki (Zwe), Morrozzi (ItJ, Popova (Rus.). 400 meter wisselslag dames: 1. Ulrike Tau ber (ODld) 4.52.42 (wereldrecord), 2. Gundrun Wegner (ODld) 4.58,78, 3. Susan-Jane Richard son (Eng) 5.06,71. 100 meter vlinderslag dames (series) zijn: 1. Beate Jasch (WDld) 1.04.94 2 Yolanda Aggen bach (Ned) 1.05.23. Tweede serie: 1. Gunilia Anderson (Zwe) 1.04.6.Derde serie: 1. Anne Kathrin Leucht (OD1) 1.03,70Vierde serie: 1. Rosemarie Köther (ODD 1.02,09 (wereldrecord). Voor de finale hebben zich geplaatst: Köther, Leucht. Anderson, Jasch, Aggenbach Beek man, Meerzon en Atkinson, (w.v.). loo meter vlinderslag heren: 1. Roger Pyttel (ODld) 55,90, 2. Roland Matteus (ODld) 5«,68. Ulrike Tauber (rechts) wordt door haar Oostduitse landgenote Gudrun Wegner gefeliciteerd met haar fabelachtige wereld record op de 400 meter wisselslag. De zwemexplosies van de Oostduitse meisjes geven steeds meer aanleiding tot speculaties over onnatuurlyke hulpmiddelen. De Zweedse ploeg, die op de Transca- nadienne (waar Nederland vooral dank zij Aad van den Hoek tot een uitsteken de vierde plaats kwam) half koers Rus land van kop verdrong, was op Johans son na dezelfde als die welke vorig jaar brons veroverde in San Sebastian. Jo hansson (vervangen door Leif Hansson) ontbrak toen wegens ziekte, en het scheelde weinig of hij was er ook nu niet bij geweest, omdat de Zweedse bond zich nogal boos maakte over zijn weige ring het Noorse kampioenschap te rij den. Tijdens de trainingen in Montreal demonstreerde Johansson zo’n supervorm, dat de ploegleiding niet om zijn aanwij zing heen kon. Na in de eerste 25 kilometer 22 secon den voorsprong genomen te hebben, gle den de Russen op dé helft van de wedstrijd terug tot vier, stonden ze na 75 km met 8 seconden achter en wisten dé Zweden er twee van over te houden toen de eindstreep werd gepasseerd. In dat secondengevecht om de eerste plaats wisten zie h geen andere landen te mengen. Gedurende de hele wedstrijd lag het brons winnende Oost-Duitsland gemiddeld zo’n drie minuten achter, en Nederland finishte als vierde op 5.37. Met die uitslag leverde de ploeg van Aad van den Hoek, Jan Aling, Frits Schür en Ad Gevers een uitstekende prestatie, die gedragen werd door de macht van captain Aad van den Hoek. Wat Nederland daarbij mee had, was de instorting van de Polen en de Tsjechen, die zich lang op de derde en vierde plaats handhaafden, maar die in de laat ste 25 kilometer terugvielen. Bij de Nederlanders getuigde het be reiken van deze vierde plaats overigens van genoeg kracht en vooral doorzet tingsvermogen, op welke kwaliteit al na 50 km een beroep moest worden gedaan. Eerst kreeg Frits Schür een inzinking, daarna raakte Jan Aling zo in de ver sukkeling, dat hij met nog 20 km te rijden) uit de wielen ging. „Ik werd de dupe van het matig rijden van Schür en Gevers”, klaagde hij, maar op zijn beurt bleek Gevers matig te spreken over wat hij van Aling aan steun onder vond. In elk geval was het zonneklaar, daar kon geen misverstand over bestaan, dat Aad van den Hoek de ploeg zo op snelheid hield, dat die goede vierde plaats bereikt werd- Jan Aling: „Ik durf te zeggen dat zonder Van den Hoek deze ploeg niet aangekomen was”. De kopman zelf deed er erg beschei den over en hij dekte bovendien zijn collega’s in de aanmerkingen op hun prestatie. Van den Hoek: „Ik heb er voor mezelf gewoon uitgehaald1 wat erin zat en daar ben ik eerlijk gezegd niet ontevreden over, maar de andere jon gens deden hun werk ook niet slecht vond ik. Ze deden allemaal hun best. Iedereen reed goed”. Het in de kritiek beschermen van zijn ploegmaats, sierde hem als captain, maar de waarheid viel toch niet te verbloemen. De inzinking van Jan Aling die het team reduceerde tot drie man, kwam duidelijk door de tempo-slag. Aling: „Ik moest veel te veel doen”. Ad Gevers kwam een paar keer in moeilijkheden op een brug in het parcours. „Het was net”, zei hij over die hindernis, „of je tegen een muur opreed, zoveel wind stond er. Moorde naarswerk”. Een Frits Schür, die zich van de 55e Veendam-FC Groningen 0-1 (0-0), 31 Timmermans 0-1. Scheidsrechter Van der Kroft. 9500 toeschouwers. Veendam bood in deze Groningse derby voortreffelijk tegenstand!, maar noest negen minuten voor tijd alsnog door de knieën. Dat was toch wel terecht, omdat Groningen het groot ste deel van de wedstrijd een niet bijster effectieve, maar toch reële druk had uitgeoefend op de Veen- lamse defensie. Derksen van Veen- iam en Schipper van Groningen kre gen een gele kaart. Helmond Sport-Heracles 0-0. Scheidsrechter Beukman. 4100 toe schouwers. Een eenzijdige wedstrijd, omdat Helmond Sport niet alleen veel sterker was, maar het overwicht van het louter defensief spelende Heracles ook in volle omvang mocht laten zien. Toch lukte het de Helmon- ders niet de betonnen verdediging van de Almeloërs open te breken. PEC Zwolle-Willem H 1-0 (0-0). 87 Heskamp 1-0. Scheidsrechter Oetel- tnans. 3000 toeschouwers- Een zeer benauwde, maar desondanks zeker verdiende overwinning van PEC dat feller en gevaarlijker speelde dan Willem II. Vooral in het eerste half uur toen Willem II behoudend voet bal liet zien, deden zich voor de Zwollenaren een paar goede kansen voor. Dat Leijdekker en Heskamp deze kansen misten, bewees dat het PEC nog enigszins ontbreekt aan spelritme. MONTREAL. Het unieke van Zwe den als wielernatie is altijd gemarkeerd geweest door de gebroeders Petterson (Eric, Gosto, Sture en Tomas), die het presteerden om drie jaar achtereen de 100 km ploegentijdrit op het wereld kampioenschap te winnen. Ze brachten Zweden daarmee op een spectaculaire manier terug op de voorgrond van het internationale wielergebeuren, waar het 20 jaar lang niet was geweest- Het laatste succes dateerde van 1948, toen Harrie Snell in Valkenburg het weg- kampioenschap behaalde. Met de over gang van de vier broers naar de profs (waar alleen Gosta tot redelijke presta ties kwam) verdween Zweden weer uit het beeld, maar ineens is het opnieuw bij verrassing en andermaal sensationeel terug. In Montreal reden Lennart Fagerland, Tord Filipsson, Bernt Johans son en Sven Ake Nilsson de 100 km in de winnende tijd van 2.12,22, waarmee ze de Russen klopten met het spectacu lair minieme verschil van 2 seconden, ofwel 25 meter. Programma: FC Den BoschHee renveen (v. d. Kroft); FC Dordrecht Helmond Sport (Booy); Veendam Eindhoven (Berrevoets)PEC Zwolle Heracles (Ram)SC Amersfoort FC Vlaardingen (Draaisma); SVV Fortuna SC (v. Dijken); SC Cambuur —Willem II (Gans); Volendam—Vi tesse (v. Gemert); FC WVFC Gro ningen (de Bruin). Tijdens een competitiewedstrijd kwam ik dan gewoon kracht té kórt”. De Zoete hoopt dat Boskov een bepaalde lijn in het elftal weet té brengen. „Vorig seizoen veranderde Teunissen iedere wedstrijd van tak- tiek. Het is gewoon belachelijk als je nagaat hoeveel spelers wij in 'het totaal hebben ingezet. Hij wildé de jeugd omdat het jeugd was en dm dan later te kunnen zeggen: dié’ spè- ler heb ik ook gebracht. Ik ben ervan overtuigd dat wij vorig seizoen niét altijd het sterkste team In het veld hadden staan. Dit seizoen wordt erg moeilijk en ik zie het somberder in dan vorig jaar, toen we al ver in- de achterhoede uitkwamen De kwaliteit is er wel, maar de routine niet”. Het vertrek van de jeugdige Dus- baba naar Ajax noemt De Zoete een groot verlies, alhoewel hij niet ge looft dat Dusbaba het de eerste -twee keer bij Ajax kan gaan maken. „Hij is iets te vroeg bij Den Haag wegge gaan. Routine kan FC Den Haag dit seizoen op de been houden”. De im mer constant spelende middenvelder De Zoete lijkt FC Den Haag hard nodig te hebben. Trainer Boskov weet het, manager Hartmann (nog) niet. So-V- 1

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 19