Onderwijzers betoogden bij oversteekplaatsen Moedertekort bij Franciscusscholen iüi losplank Secretaris J. Blok in zonnetje Agenda Agathakerk 50 jaar „DIT IS UW LEVEN” IN HET STADSKANTOOR VEILINGEN »^^»iBEVERWIJK s KI VA i I as F f J M MOT er FEEST IN DE BREESTRAAT in& *p' 4 AG 2 4 AUGUSTUS 1974 PLAATSELIJK NIEUWS ,w;-. Velsen-IJmuiden Wijk aan Zee Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk V eisen-IJ niuiden Castricum f 41 het aanvoerpa- h gebeurde door be- LOSSEN DAT ZATERDAG 24 AUGUSTUS Kanaalstraat 20 van Geo- Bessemerstrat, 45, Smithstraat (Van een onzer verslaggevers) Huygens- .Turks fruit’’. en uur geopend, zondag boetiekzaal van 14 uur af geopend. de de Hij stond in het Stadskantoor in het zonnetje. Samen met zijn vrouw. Veertig jaar bij één baas, de gemeente Bever wijk; aanleiding voor de personeelsvere niging het leven van de heer Blok uit te pluizen en vele vroegere personeelsleden op te laten draven, die het echtpaar Blok hartelijk tegemoet traden. BEVERWIJK. De personeelsvereni ging van de gemeente-secretarie Bever wijk kan bij gemeente-secretaris J. Blok sinds vrijdagmiddag geen kwaad meer doen. Onder leiding van ambtenaar J. Leeuw werd in het Stadskantoor een soort „Dit is uw levensprogramma ge presenteerd, waaruit het personeel van de secretarie en de tientallen belangstel lenden precies konden opmaken hoe de ambteiijke loopbaan var. de heer J. Blok is verlopen. Er is over dit probleem geschreven in de schoolkrant, op ouderavonden hebben we gesproken en onze onderwijzers heb- „Ik wil niets van onze brigademoeders zeggen, want die werken zeer enthousi ast en goed, maar ik vind het wel erg dat er geen enkele andere ouder voor dit werk te vinden is”, zegt hij. „Ze hebben er gewoon geen zin in. We hebben van alles geprobeerd. Zo is er bijvoorbeeld een enquête gehouden, waaruit bleek dat de ouders hun kinderen liever onbevei ligd willen laten oversteken dan dat zij zelf komen helpen. waarbij dan elke moeder één keer in de veertien dagen dienst heeft. ben de moeders individueel benaderd. Het helpt allemaal niets, zodat we ten einde raad zelf maar de straat zijn opge gaan om met spandoeken de aandacht op dit probleem te vestigen. Want het is in wezen een onverantwoorde zaak om de kinderen op deze ontzettend drukke oversteekplaatsen zonder hulp en bege leiding te laten oversteken.” Met spandoeken vestigen de onderwijzers van de Sint Franciscusscholen de aan dacht op het tekort aan moeders, terwijl zij de kinderen helpen bij het over steken. Zij hopen dat de komende dagen moeders zich op de school zullen komen melden. MAANDAG 26 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 uur. Plein 10.00- 'g laat slotte lat de ■hoefte lieuwe 3pval- szicht” eelden stem”, jorden 'erlapt geluid inbaar met le on- egelij- S een n het „even u zich m, dat r soll ieden? ito en ninder VARA n een e serie omdat en, en treerd, reage- :amera moet erbor- i juist val is, landse vara’s beeld it zijn i zeer ninder orman id ge- Olive. I, toen trakke levara irdoor s aan stoelen; wethouder Petersen van Heems- van het Sociografisch Burau met een flitsapparaat en een enveloppe met in houd namens het gemeentebestuur van Heemskerk en secretaris Van Uffelen van Velsen (ook namens mr. Hofstraat van Heemskerk) die een met zilver be legde sigarendoos overhandigde. ZONDAG 25 AUGUSTUS Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend van 10.30-17.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. ZATERDAG 24 AUGUSTUS Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. IKOR ;reffe- waar- is To- len in is een rnalist sym- m „de werd ia dus >p die r dat zekere Nees it met st lijkt maar warm Spanje ehalve ge- rn bij n, de n huis Jan Leeuw leidde vrijdagmiddag in het Stadskantoor het „Dit is uw leven”- programma over gemeentesecretaris J. Blok, die veertig jaar in dienst was van de gemeente Beverwijk. Allen die de Agatha-kerk een goed hart toédragen worden door de pa rochieraad, de pastores, en het kerk bestuur uitgenodigd voor een feeste lijke eucharistieviering op zondag 8 september, ’s morgens om 11.30 uur. De Agatha-kerk bestaat 50 jaar en daarom heeft monsigneur Zwartkruis, bisschap van Haarlem, toegezegd in de eucharistieviering voor te gaan. Het muzikale gedeelte van deze vie ring zal verzorgd worden voor het kinderkoor „Jong en Vrij” van mode rator Lefeber. Na de viering hoopt men elkaar in de grote zaal van Lom- merlust aan de Alkmaarseweg tijdens een staande receptie te ontmoeten. Twee weken geleden besteedden wij een pagina aan het jubileum van de Een speciale moederbrigade heeft zebra’s op de Zeeweg tegenover school en op de Lange Nieuwstraat tegen over de Rabo-bank onder haar hoede genomen. Ondanks dat de brigade zeven endertig leden telt, zijn er toch te wei nig moeders. Het hoofd van de school, A. Boddeke, heeft minstens vijftig moe ders nodig voor een effectieve brigade, BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). Zater dag 20 u.: „Papillon”: zondag 14 u.: „Dik Trom knapt het op”, 16 u.: „Een geraamte komt tot leven’’, 20 u.: .Papillon”. IJMUIDEN. De onderwijzers van de Sint Franciscusscholen aan de Zee weg zijn vrijdag de straat op gegaan om te betogen. Ze deden dit om de aandacht te vestigen op het feit dat te weinig moeders behulpzaam zijn om de school kinderen op de oversteekplaatsen bij naar school gaan te begeleiden. IJMUIDEN. DE AL GERUIME TIJD sluimerende staking van de vislo- werkzaamheden, welke aan het einde van de vorige week uitbrak is ten einde. Voor velen een verademing, dat de ont slagen zijn ingetrokken en men donder dag weer aan de slag kon. Alle gruchten ten spijt is er zonder morren en zonder rancunes weer normaal gelost. Agatha-kerk. De parochie heeft thans een korte geschiedenis van de kerk in brochurevorm laten verschijnen. Het kerkgebouw aan de Breestraat is een schepping van de bekende bouw meester Joseph, Kuipers. Het werd geplaatst in de tuin van de familie Waterschoot van der Gracht, terwijl het woonhuis tot pastorie werd be stemd. In 1924 werd de bouw vol tooid. Op 19 mei 1924 werd het kerk gebouw geconsacreerd door de toen malige bsischop van Haarlem, Mgr. A. J. Callier. Het is de vierde Sint Agatha in de geschiedenis van de stad. Het altaar van de oude kerk in de Peperstraat is nu nog in gebruik in de kapel van het st. Jozef-rust- oord. MAANDAG 26 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 uur. Burgemeester J. G. S. Bruinsma rele veerde in zijn speech, dat „dit een unie ke huldiging is geworden. Iets anders dan anders en waaruit men ook heeft kunnen proeven dat het werk op een secretarie niet dood en oervervelend is, zoals sommigen wel eens denken”. De lijst van sprekers was groot en ieder bracht wel wat naar voren uit de loopbaan van de heer Blok, die zichtbaar genoot en de huldeblijken rustig op zich af liet komen. Burgemeester Bruinsma overhandigde een boekenbon namens het gemeentebe stuur; de heer Siepman, namens de af delingschefs een scheerapparaat; de heer D. Koger trad voor de laatste maal op als raadsnestor en kwam namens de raad met twee fraaie boekwerken; de heer Stoelinga namens de hoofden van dienst met een wereldbol; de heer Lod der, voorzitter van de secretarissen-kring Noord-Kennemerland met twee tuin- Gemeentesecretaris Blok, werd, alsof het nog niet genoeg was, na afloop van het officiële gedeelte met een feestlied begeleid naar het beginuur van de open bare receptie. Het refrein willen wij u niet onthouden: „Als het licht van de Brandaris, leidt ons onze secretaris, hul de aan de jubilaris, die onze basis is”. n een ht. In jrandt eerste leester Ver- Ajax- op de Sarce- ig met e ver aas, ik or en nachts r hun in dat Iddeel, lieuwe Briniostraat, 10.30-11.45; 15.30-16.30 uur gemengd Openluchtbad Heerenduinen, geopend tot 1730 uur; zondag van 10 tot 16.30 uur. Velserbad. Brinioatraat. Centrale bibliotheek Velsen, 1945, alle filialen geopend van 12.30 uur. PEN -jeugdcentrum. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: Turks fruit”, 19.30 u.: ,,Once upon time in the west”, 23.30 u.: „Zijn naam was Lee San’’; zondag 14.15 u.: „Bat man”, 14.30 en 19.30 u.: „Once upon a time in the west”, 16.15, 19 en 21.15 Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 21.15 u.: „Cleopatra Jones”; zondag 14.15 u De kolos van Rome”, 16.30 u.: „Cleopatra Jones”, 19 en 21.15 u.: „Detective Klute”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie etsen en panelen van André de Jong; geo pend tot en met 20 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. ZATERDAG 24 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 uur. ZONDAG 25 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const Huygens- straat. Geopend vanaf 20 uur. MAANDAG 26 AUGUSTUS Progress-sociëteit. Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 19-21 uur. MAANDAG 26 AUGUSTUS Hulpdienst help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15-17.30 en 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19- 21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 uur. BEVERWIJK. Op de groentevei ling deden zich deze week geen grote schommelingen voor. In het aanvoerpa- troon kwam weinig verandering. Iedere dag staan de hallen vol, terwjjl de prijsvorming gelijk bleef. Met kop en schouders staat de bos peen boven aan de prijzenladder, want er werd deze week nog tot 130 cent per bos betaald. De waspeen varieerde van 37 tot 52 cent per kilo. Sla maakt nog wel de hoofdmoot van de veiling uit. In het begin van de week kwamen de prijzen tot goed een kwartje per krop om later weer terug te vallen, terwijl in het einde van de week de prijzen weer wat aantrokken. Door het noodweer in het begin van deze week sloeg de sla- oogst rond Venlo stuk. Er gaat nu veel sla naar dit sla-district waar de handel misgrijpt. Spinazie trok nog flink in prijs aan ondanks het zomerse weer. Er werd tot 70 cent per kilo betaald. Andij vie werd matig nl. van 11 tot 25 cent per kilo. Bonen trokken in prijs aan en kwamen weer boven de 150 cent per kilo. Ook de bloemkool was vlot te verkopen. Tomaten en komkommers gingen grif weg en de eerste selderij- knollen kwamen weer aan de veiling. De prijzen waren vrijdag aardbeien 740-850, andijvie 11-25 bloemkool 35-83, bospeen 76-122, groene kool 10-17, komkommer 16-56, selderij knollen 32-43 prei 28-63, postelein 25-48, pronkbonen 75-95, ra- barder 47-60, radijs 6-27, rode kool 34- 36, sla 5-21, spinazie 16-70, sperziebonen 85-165, snijbonen 105-150, spitskool 28- 37, tomaten 42-80, tuinbonen 24-42, uien 27-31, waspeen 37-52. Bloemenveiling Het zomerse weer is niet best voor de bloemenafzet geweest: over alle linies groe aanvoer en zeer matige prijzen. Toch werden er nog wel uitzonderin gen voor extra soort en kwaliteit ge maakt. Zo zag men bij de anjer er heel wat weggaan voor een prijs rond een dubbeltje per stuk, maar er werd ook nog tot 30 cent per stuk betaald, voor de extra kwaliteit. Bij de rozen kwamen de hoogste noteringen ook niet boven de 30 cent per stuk want er is een ruim aanbod. Ondanks de grote aanvoer trok ken gladiolen toch wel wat in prijs op: men kwam tot goed een gulden per bos. Lelies waren vooral in het begin van de week heel goedkoop, maar ook hier trad later in de wee keen prijsverbetering op. De chrysanten zowel de jaar rond- als buitencrysanten lagen rond de gulden per bos, met 140 cent wel als hoogste notering. Kortom, er was toch wel een tendens tot een iets betere markt. Dit zelfde beeld voltrok zich bij de potplanten. kwaam. minder bekwaam maar ook on bekwaam volk, hetgeen een van de sta kers de opmerking ontlokte dat hij „wel kon janken als hij het werk van deze mensen aanzag bij werkzaamheden, die uiteindelijk zijn werkzaamheden waren”. Er is overigens veel gepraat. Zo werd er gesproken over verraad, dat gepleegd zou zijno door de vakbonden; daarnaast waren er ook verwijten te horen nadat de ontslagbrieven waren binnen gekomen van de zijde van bepaalde ontslagenen, die de stakingsleiding ver weten ermee begonnen te zijn. Van weer andere zijde werd met de Machtigings wet gezwaaid en op de FIOD gewezen om te betogen, dat de stakers ongelijk zouden hebben. Maar dat alles is nu achter de rug. Er wordt gewerkt aan een nieuwe regeling, welke binnen een korte termijn ter tafel zal komen en er wordt weer normaal arbeid verricht. DAAROM NU WEER EVEN terug naar de situatie aan boord van de sche pen die kwamen aanvoeren. Daar is door de ploegen, die van Katwijk naar IJmui- den waren gedirigeerd enorm hard ge werkt. Dat was noodzakelijk ook, want de vangsten zijn enorm groot geworden. Bekend is geworden, dat na een kwar tier werkelijkvissen soms wel meer dan duizend kisten haring aan dek gezet konden worden. Van één hektrawler werd vernomen, dat na het uitzetten van het net en na maar even trekken, al weer kon worden gehaald, hetgeen 300 kantjes haring betekende DE SLUITING VAN de Engelse zone beoosten het bekende Engelse plaatsje Blyth heeft tot gevolg gehad, dat de schepen uitweken naar de Silverpit, waar wat vaste kleine haring kon wor den gevangen, maar de schepen, die het zuidelijker zochten voor de monding van de Humber en bi’ de Dwasing hadden het nog royaler want hoofdzakelijk van uit deze plaatsen kwam de aanvoer van de laatste dagen. DAT DE PRIJZEN bij deze geweldige aanvoer het loodje moesten leggen is wel te begrijpen. De haring, welke om wat voor reden dan ook, minder kwaliteit was, werd al niet meer ge kocht, omdat de handel zich voor bij voorbeeld 24 of 25 reeds van het allerbeste kon bevoorraden. De mini mumprijs van 19.60 per bak is dan ook al akelig dicht genaderd, als men be denkt, dat de maximumprijs f 25 was. DOOR DE SPANVISSERS zijn bijzon der mooie sulfaten geboekt. Zo heeft ht span TX 56 en TX 36 in twee reizen tussen vorige week donderdag en maan dagnacht in Scheveningen een besoom- ing kunnen maken van 133.000. Als gevolg van de late lossing in Schevenin gen aan de maandagmarkt, kon men daar geen ijsladen. IJmuiden werd te hulp geroepen, waar men deze schepen aan de Scherfijsfabriek aan de Haring- haven in de kortst mogelijke tijd wist te bevoorraden. Onmiddelliik daarna werd zee gekozen en donderdagavond om elf uur kon dit soan weer als eerste mark ten met maar liefst 2500 kisten haring. DE OVERIGE VIS is onder deze ha- ringdruk wel wat in de knel gekomen, want ook deze aanvoerders vielen onder de Stichting Vislosregeling. Maar met behulp van de oude garde is alles toch nog terecht gekomen. Zij waren dan ook niet gebonden aan de Vislosregeling. Het moet ook deze week weer komen vooral wat de rondvis betreft van de impor teurs. Het waren ook de importeurs, die de rokerijen van de prachtigste makre len konden voorzien. Deze import wordt door de aanvoerders met lede ogen aan gezien. want als straks de haringvisserij op de Noordzee terugloopt. het vissen op makreel in de Ierse Zee prachtig aanvulling voor de grote schepen, voordat de haringvisserij in die zee op gang komt. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da- gelllks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Fellson, Noordelijk Koetshuis, Beeckestijn, expositie foto’s Lies Wiegman, van 14 tot 17 uur (behalve maandag). Pieter Vermeulen Museum Moerbergplant- soen 24, IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, IJmuiden. Dinsdag en donderdag te bezichti gen van 13 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (02550) 94t59. Stadhuis Velsen. Plein 45, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. BIOSCOPEN City zaterdag, zondag en maandag 20 uur: „De langste dag”. Zondag 14.30 uur: „Tarza" en de jungle boy’’ Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „Airport”; zondag 14.30 uur: ,,’t Is Yogi de beer!". BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). Zaterdag 19 en 21.30 u „De avonturen van rabbi Jacob”; londag 15 u.: „De laatste der Cheyennes", 1» en 21.30 u.: De avonturen van rabbi Jacob". MAANDAG 26 AUGUSTUS Openluchtbad de Heerenduinen, geo pend van 10 tot 18.30 uur. Velserbad. 14.15-15.15 en zwemmen. Centrale bibliotheek Velsen, Plein 1945, van 19-21.30 uur. Santpoort-Noord Wüstelaan 79, 10-21.30, jeugd 19-20.30 uur. Stem van IJmuiden, 20 uur, repetitie in gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden. Boksclub De Ring, 20 uur Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg (gymnastiek zaal) les, raining en wedstrijd.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5