Barry Hulshoff niet voor oktober beschikbaar TRAINER STEEGMAN WIL MEER PUNTEN VERJONGING SPARTA WORDT DOORGEDRUKT K 1 1 Kickers Offenbach versloeg kampioen met 6-0 Steffenhagen had genoeg van de reservebank Cijfers eerste divisie Moe Feyenoord toch op winst Steekpartij op Engelse tribune r SPORT MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 Matig o o o o o o o 1 1 1 o o 2 o o 1 1 1 o o o 1 o o 1 1 o 1 1 2 2 1 2 2 2 2 2 3 z zetl stai voo Dat nal< en Bei sch viei we dail DD gou Schaduw Automatisme Bewolkt 40 punten Van Santen lichtpunt in moeilijkheden Ajax (Van onze sportredactie) MARC SERNè |i Bayern M. verpletterd Arnold Mühren in duel met de Duitser Hanisch. wiel STAND in li *pe< Tel Leo Steegman Het was het ergste incident in een reeks van rellen in het pas twee weken oude voetbalseizoen. Excelsior, de eerste competitiewedstrijd van Ajax, zal Krol (Kraay: „Dat is toch de beste man voor die plaats op dit moment”) libero spelen, aangezien Blan kenburg woensdag weer gaat trainen en zondag waarschijnlijk nog niet beschik baar is. Zorgwekkender is de toestand rond Hulshoff. Op zijn vroegst zal hjj pas begin oktober weer deel uit kunnen maken van Ajax’ hoofdmacht. De knie produceert nog steeds vocht. 3 3 3 2 2 3 3 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 0 1 1 0 0 o o Dieter Schwemmle van dertig meter de tweede treffer. was snel okt< cor< gew Aus piot WOl cup stri den FRANKFURT (SID, DPA, Reuter). Het klapstuk van de zaterdag begonnen Duitse Bundesliga was de verpletterende overwinning van Kickers Offenbach op de Duitse kampioen en Europacup-win naar Bayern München met 6-0. Ruim dertigduizend toeschouwers zagen in het Frankfurter Waldstadion Schwarzenbeck ten later verzorgde oud-Twente speler FC WV-FC GRONINGEN 4-0 (1-0) 34 Jovanovic 1-0, 61 Driessen 2-0, 73 van der Weide 3-0, 78 Jovanovic 4-0. Scheidsrechter De Bruin. 4000 toeschouwers. WV moest wel iets laten zien na de nederlagen tegen Willem II en Volendam en trof het bovendien dat FC Groningen zijn te genstander schromelijk onderschatte. De eerste helft hield Groningen nog redelijk stand, maar na rust vielen er tegen de felle Venlose aanval grote gaten in de defensie. 6 6 4 4 4 4 4 3 3 3 2 2 2 2 2 1 1 1 0 wlc Fen Piet In stri; Ned se t Gril vijf dra' in ke den itri. PEC Zwolle Volendam Vitesse Eindhoven Heerenveen SW Fortuna SC NEC Heracles Willem II FC VVV FC Den Bosch Helmond Sport FC Vlaardingen FC Groningen SC Amersfoort SC Cambuur FC Dordrecht Veendam A ona dan Ooi bij’ ter bez op ziel se om, looi ook in one 2.2( te ach Ric mie om stai eer 2.11 en ter; V alle wei ria; bie leic en hoo C nur gei de sloe 3—0 5- 1 6- 3 8-2 5-1 5-1 7- 4 4- 4 2- 1 5- 3 5- 3 6- 6 3- 4 2-4 2- 4 1-5 1- 4 3- 7 2- 9 1-7 sramEF VEENDAM-EINDHOVEN 1-2 (0-0) 60 Oldenburger 1-0, 69 Bloemberg 1-1, 87 Kreekels 1-2. Scheidsrechter Berrevoets. 3000 toeschouwers. Een ongelukkige terugspeelbal van verde diger Edens waarvan Kreekels kon profiteren kostte Veendam drie mi nuten voor tijd het gelijke spel. Dat was jammer voor Veendam omdat Eindhoven, evenmin trouwens als de Groningers zelf, een overwinning had verdiend. De wedstrijd speelde zich voornamelijk af op het middenveld en blonk dus uit in saaiheid. FC DORDRECHT-HELMOND SPORT 2-2 (1-1) 28 min. Fransen 0-1, 40 Hoogmoed 1-1 (strafschop), 47 Hendriks 1-2 (ei gen doel), 62 Van Oorschot 2-2. Scheidsrechter Booy. 2500 toeschou wers. Een keihard en bovendien slecht duel. Dordrecht schiep zich iets meer kansen, maar was in de opbouw in het veld zeker niet sterker. Boven dien hielp het Helmond Sport een handje toen verdediger Hendriks zo dom op Ruts terugspeelde dat de Dordse doelman de bal niet meer kon bereiken. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. „Je zult het mis schien zien als een dooddoener, maar ik stel dat we met Sparta op het ogenblik in een fase van opbouw zitten. We waren teruggezakt naar het midden en nu willen we onze oude plaats vlak onder de top weer heroveren. Natuurlijk streven we na hoger dan vorig jaar te komen, maar dat is me als gegeven wat te ab stract”. Uitslagen Duitse competitie: Kickers Offen bach—Bayern 6-0, Werder Bremen—Elntr. Frankfurt 0-3, Hertha—Fort. Dusseldorf 3-3, Elntr. BrunswickBor. Berlin 5-0, Stuttgart- Bochum 5-0, SchalkeKaiserslautern 2-1, KölnRW Essen 0-1, Wuppertaler—Duisburg 1- 4, Bor. Mönchengladbach—Hamburger SV 1-3. Uitslagen Engelse league: Arsenal—Manches ter City 4-0, CarlisleTottenham 1-0, Coven tryChelsea 1-3, Derby—Sheffield 2-0, Ips wichBurnley 2-0, Leeds—Birmingham 1-0, Li verpool-Leicester 2-1, Middlesborough—Luton 1-1, ueen’s Park—Stoke City 0-1, West Ham- Everton 2-3, Wolverhampton—Newcastle 4-2. DOETINCHEM (ANP). Een enigs zins vermoeid ogend Feyenoord, dat in vallers telde voor Wim Jansen, John Steen Olsen en Jörgen Kristensen, die tijdens het recente toernooi in Spanje licht geblesseerd zijn geraakt, heeft za terdagavond in Doetinchem de traditio nele wedstrijd tegen mede-eredivisionist De Graafschap gewonnen met 3-0. tensen en Willy Kreuz kwijt. Twee voorhoedespelers van internationaal kaliber. De Beierse verdediging onder leiding van „keizer” Franz Beckenbauer, was geen moment in staat om Schwemmle en Kostedde van de Kickers af te stop pen. Daarom vindt hij „hoger komen dan vorig jaar” een te abstract gege ven. Hij wil in plaats van 32 punten in een competitie ten minste 40 pun ten vergaren in het nieuwe seizoen. Zijn het er meer dan 40 des te beter, minder mag in geen geval. „Hoe ver koop je die zaak, daar gaat het om. Je kunt jezelf in bescherming nemen de zaak relativeren. Daar is AZ’67 erg sterk in. Dat behoort tot de pseudo- psychologische oorlogsvoering op het voetbalveld. We zwakken het te be halen resultaat af, maar we houden in het achterhoofd wat we willen. Daar houden we bij Sparta niet zo van”. dat Ajax ook gistermiddag met een ex perimenteel elftal moest spelen waarin Krol als libero optrad en verder werd geflankeerd door Van Dord als voorstop- per en Suurbier en Van Santen op de backplaatsen. Na rust werd Suurbier vervangen door Dusbaba waardoor Van Dord als linksback ging spelen. Toch was Ajax geen schaduw van het elftal dat het eens was. Er werd nauwe lijks gejaagd, Arnold en Gerrie Mühren zijn niet twee voetballers die je samen op het middenveld kunt zetten, en het geheel liet nogal een matte indruk ach ter. Hoewel ook daar wel een gedeelte lijke verklaring voor te vinden is. Keizer kan maar vier dagen per week trainen en kan daardoor geen hele wedstrijd spelen op dit moment. Ook Mulder kan het nog geen negentig minuten vol houden en Rep moet zelfs op zijn vrije maandag extra trainen om een opgelo pen conditionele achterstand in te lopen. Kraay: „We hebben nog niet met een normaal elftal kunnen spelen. Als Blan kenburg en Hulshoff beschikbaar zijn en Krol en Suurbier staan op de vleugels dan komen de Duitsers niet eens het strafschopgebied binnen.” Maar zover is het niet. Ook tegen Ajax krijgt het daarom moeilijk. Te meer daar de club het met de huidige selectie moet doen, want aankopen als Brokamp en de Zwitser Botteron beho ren wel tot de mogelijkheden maar zijn niet erg waarschijnlijk. Ajax mag met uiterst sterke concurrenten als vooral Feyenoord en PSV geen enkel puntje verspelen. En dat zal vooral in de begin periode geen eenvoudige zaak worden met dit elftal, dat naast het feit dat er op dit moment nog geen eenheid en daardoor een stuk automatisme is, ook nog te stroef doelpunten produceert. Wat dat betreft was een uitslag van 7-1, gezien het aantal kansen tegen Hertha, een juistere uitslag geweest. Het is één van de weinige lichtpunten ifi de Ajax-situatie die momenteel wei nig rooskleurig lijkt. Ook tegen Hertha BSC speelde het elftal nogal matig. De Duitsers, die zaterdagmiddag voor de Bundesliga nog met 3-3 gelijk hadden gespeeld tegen Fortuna Düsseldorf, moesten in de tweede helft capituleren toen het conditioneel sterkere Ajax via de voortreffelijke Arie Haan en Jan Mulder (ingevallen voor de bij vlagen uitstekende Keizer) een 3-1 voorsprong had genomen. Mulder zou zelfs nog een vierde treffer maken maar op het mo ment dat de bal achter de doelman Zander lag had de zwak leidende Corver al afgefloten zodat dit doelpunt niet doorging. Daarvoor had Ajax via een gelukskopbal van Piet Keizer gescoord en had Mühren al een strafschop ge mist. Hertha had na een half uur de leiding genomen via Brück. Een doelpunt dat nog eens aantoonde hoe kwetsbaar Ajax verdedigend mo menteel is. Natuurlijk is het een nadeel PEC ZWOLLE-HERACLES 3-1 (1-0) 43 Heskamp 1-0, 58 Heskamp 2-0, 67 Polko 2-1, 71 Verheyen 3-1. Scheidsrechter Ram. 5500 toeschou wers. PEC mag van geluk spreken dat het nog zo ruim won, want Heracles gaf met name in het eerste half uur met gevarieerd voetbal en kansen voor Polko en Westerhof de toon aan. Pas in de tweede helft kreeg de toen wat sneller spelende Zwolse ploeg greep op de wedstrijd. Ook na rust kon Bayern München op geen enkele manier zijn naam waarma ken. Pas tien minuten voor het einde van de wedstrijd, toen inmiddels ook Kostedde (48ste minuut), Held (54ste mi nuut) en opnieuw Kostedde (72ste mi nuut) de Münchense doelman Sepp Mai er gepasseerd hadden, was Bayern in staat zijn tegenstander enigszins onder druk te zetten. Toch was het in de 89ste minuut opnieuw Kickkers Offenbach, dat door middel van spitsspeler Bihn scoorde. AMSTERDAM. Ajax heeft gister middag met MSV Duisburg overeen stemming bereikt over een transfer van Arno Steffenhagen naar de Duitse club. Ajax ontvangt voor Steffenhagen, die een tweejarig contract bij Duisburg zal tekenen, een vergoedingsbedrag dat rond de 450.000 gulden ligt. Nadat Steffenha gen bij Hertha Berlin in het Bundesliga- schandaal verwikkeld raakte kwam hij vorig seizoen via Zuid-Afrika voor een bedrag van ongeveer 600.000 gulden bij Ajax terecht, dat naarstig op zoek naar versterking was voor de vertrokken Jo han Cruyff. Volgens Ajax-manager Hans Kraay heeft Ajax niet ten koste van alles gepro beerd om Steffenhagen nu weer te ver kopen. Kraay: „Steffenhagen had bij ons een contract tot 1976. Ajax was die verplichting aangegaan en zou het con tract met Steffenhagen ook tot de letter nagekomen zijn. Ik heb Steffenhagen gezegd dat hij niet de indruk moest krijgen dat wij hem per sé kwijt wilden. Maar hij wilde nu zelf weg.’ ’Een oplos sing die beide partijen niet slecht uit komt en door de Duitser zelf wordt bevestigd. Steffenhagen: „Zoals het er nu uitziet zou ik dit seizoen weer het hele jaar op de reservebank terecht zijn gekomen. Daar had ik geen zin in. Ik wil voetballen en daarom ben ik blij met Duisburg. SC AMERSFOORT-FC VLAARDIN GEN 0-1 (0-1) 43 Reijgersberg 0-1. Scheidsrechter Draaisma. 1200 toeschouwers. Een ui termate slecht duel, waarin Amers foort een vermoeide, lusteloze indruk maakte. Vlaardingen wilde wel beter maar kon eenvoudig niet. De ploeg kreeg handen vol kansen, maar gaf blijk van een ontstellend zwakke schotkracht. Voor velen, die de abominabele pres taties tijdens het oefenprogramma van de formatie uit München hadden ge volgd kwam de afgang niet geheel on verwacht. De zes internationals die het elftal telt hadden na het drukke zomer- programma van de wereldkampioen schappen niet die inzet, die de spelers tijdens de meeste openingsduels ken merkt. Het was de zwaarste nederlaag die Bayern ooit in de Duitse competitie heeft geleden. nu met Ipswich Town, dat ook drie keer won, met zes punten aan kop. Lands kampioen Leeds United herstelde zich van de desastreuze seizoenstart door een overwinning van 1-0 op Birmingham City. Debutant Carlisle United hield de Spurs onder de duim met niet aflatend enthousiasme, geschraagd door een ver dienstelijke t echniek. De enige treffer van de ontmoeting viel in de 21ste minuut door toedoen van Balderstone, die een strafschop benutte. De 25.000 toeschouwers, die voor het eerst in het uiterste noordwesten van Engeland een wedstrijd in de topklasse zagen, bejubel den de triomf als gold deze het verove ren van de wereldbeker. Ipswich Town, de tegenstander van FC Twente in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-cup, bewees zijn uitstekende vorm in de thuiswedstrijd tegen Burnley. Het 2-0 door Talbot (pe nalty) en Trevor Whymark, die scoorde met een spectaculaire omhaal. Manches ter City, de club die de afgelopen maan den het meeste geld heeft uitgegeven om zich te versterken verloor ondubbelzin- ning met 0-4 tegen Arsenal. Twee voor malige spelers van het nu in de tweede divisie uitkomende Manchester United bezorgden „City” grote problemen: Brian Kidd nam twee doelpunten ”oor zijn rekening en doelman Rimmer was zo goed dat het publiek hem een staande ovatie bracht. Voornamelijk dank zij voortreffe lijk scoutingwerk in het buitenland is men er steeds weer in geslaagd om bij Sparta ontstane gaten in de ploeg snel op te vullen en de wonden te likken. Dit jaar treden de Deen Arno Skipper, de Duitser Arno Salfischber- ger en de Nederlander Noud van Esdonk in het Kastel op. De jongste garde, naast „oudjes” als Pim Does burg, Hans Venneker, Nol Heijerman (33 jaar!). Steegman: „Die verjonging moet Sparta de toekomst geven. Door middel van de groep anders op te bouwen hoop ik dat we ook eens in de komende jaren niet hoeven te ver kopen, dat we juist een continuering van de ploeg krijgen. Ik krijg soms een dikke neus van al die verhalen over Sparta, dat moet verkopen om het financiële wel en wee aan te kunnen. Natuurlijk slaat zoiets terug op de selectiegroep”. FC DEN BOSCH-HEERENVEEN 0-2 (0-0) 57 min Ooft 0-1, 62 Kist 0-2. Scheidsrechter Van der Kroft. 3000 toeschouwers. Het Bossche pressie- voetbal pakte opnieuw verkeerd uit. De ploeg bouwde ijverig aan een groot overwicht, maar kreeg tegen de hecht gesloten defensie van Heeren veen weinig kans. Bovendien veron achtzaamde Den Bosch de eigen de fensie, zodat Heerenveen bij uitvallen twee keer kon toeslaan. BLACKPOOL (UPI). Een veertien jarige jongen is gisteren beschuldigd van moord met een mes op de 18-jarige Kevin Olsson tijdens de voetbalwedstrijd zaterdag tussen Blackpool en Bolton Wanderers. AMSTERDAM. Als Ajax onver hoopt toch verliezer zou worden in de „affaire” Rene Notten, en die richting lijkt het wel uit te gaan, dan zal de club uit de Meer voorlopig niet op zoek gaan naar een andere middenvelder. Het Vindt, paradoxaal genoeg, zijn oorzaak in de allesbehalve ideale oefenperiode, die de Amsterdamse vereniging gistermiddag heeft afgesloten met een 3-1 overwin ning tegen Hertha BSC. Omdat Ajax de afgelopen weken met reeksen van bles sures of niet beschikbare spelers werd geconfronteerd in de personen van Huls hoff, Blankenburg, Suurbier. Mulder, Keizer en Rep, hebben enkele nieuwko mers in Ajax’selectie ruimschoots de ge legenheid gekregen om manager Hans Kraay te tonen wat zij straks in het grotere werk waard kunnen zijn. De grootste verrassing van de nieuwe lich ting is wel de 19-jarige verdediger Henk van Santen, „een binnen gevlogen vogel tje”, zoals Kraay hem omschrift. Na een knap toernooi in Barcelona acteerde Van Santen gistermiddag eerst als linker- en daarna als rechtervleugel- verdediger opnieuw verdienstelijk. Hij schuwt de tackle niet, is verschrikkelijk snel trekt ruimte door op de meest verrassende momenten te demarreren en de diepte te kiezen en is gezien zijn leeftijd erg brutaal in zijn acties. Het zou waanzin zijn om Van Santen nu al af te schilderen als de nieuwe Neeskens. Daar is er tenslotte maar één van. Maar toch durft Kraay („Van Santen is als middenvelder nog veel sterker”) een avontuur met Van Santen op het mid denveld, naast Haan en Gerrie Mühren best aan. ZVV-FORTUNA SC 3-0 (1-0) 27 Jeup 1-0, 79 Groeneweg 2-0, 83 Groeneweg 3-0. Scheidsrechter Van Dijken 3500 toeschouwers. Het is wonderlijk hoe goed SW op eigen terrein uit de voeten kan. Fortuna was lange tijd gelijkwaardig aan SW, maar kreeg nauwelijks reële scoringskansen. Daarentegen sloeg ZW op de juiste momenten wel toe. VOLENDAM-VITESSE 2-1 (1-1) 7 Hezen 0-1, 13 Somer 1-1 (eigen doel), 71 Billy Bond 2-1. Scheidsrech ter Van Gemert. 5100 toeschouwers. Volendam, doorgaans een langzame starter, moest tegen Vitesse wel flit send beginnen maar kon toch niet vermijden dat de Arnhemmers al na 7 minuten op 1-0 stonden. Het moet gezegd dat de Volendammers deze tegenslag uitstekend opvingen, de Vi tesse-verdediging herhaaldelijk in grote moeilijkheden brachten, en met name in de tweede helft duidelijk het betere voetbal speelden. Leo Steegman lijkt in de ogen van de buitenwacht een geplaagd man. Een jonge (30) ambitieuze trainer die een verouderd elftal „overnam” van zijn voorganger Kessler. Deze had er een vierde plaats mee behaald, niet geheel onlogisch als een ploeg zowel talent bezit, als ook enkele jaren meedraait in de allerhoogste regionen van het betaald voetbal. Elke speler had een portie ervaring waar de hui dige Sparta-trainer nu nog wel eens aan kan terugdenken. Meer dan een licht gevoel mag het echter niet zijn, want Sparta is zich onder leiding van Steegman aan het verjongen. Wat niet wil zeggen dat altijd alles even vloeiend verloopt en wat ook niet wil zeggen dat het elftal nu al tot de jongere garde in de eredivisie behoort. Steegman heeft niet voor niets zijn eerste grijze ha ren tussen het ravenzwarte haar. Sparta verkeert in de weinig benij- denswaardige positie te moeten spelen in een stad waar ook Feyenoord aan de weg timmert. Dat wil twee dingen zeggen. Mensen die topvoetbal willen zien en aan één wedstrijd in de veertien dagen genoeg hebben, laten de Spartanen links liggen. Ten twee de: Rotterdam geeft aan zijn eredivi- sieploegen geen cent subsidie. Het gaat Feyenoord goed; de zwakke broeders Sparta en Excelsior moeten maar zien hoe ze het redden. Een bewolkt bestaan voor de Kas- teelploeg. Behalve dat men een stuk oudere garde af moest stoten (Klijn- Jan, Bosveld, Ter Horst, Eijkenbroek) moet men ook jongeren verkopen om financieel d' eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Vroeger was Feye noord niet zo’n trouwe klant, maar de laatste jaren raakte men uitgere kend aan deze (plaatselijke) concur rent achtereenvolgens Jörgen Kris- De Rotterdammers, experimenterend met Wim van Hanegem als laatste man, vergenoegden zich met een voorsprong van 2-0 bij de rust (Schoenmaker, straf schop en Van Hanegem) en schoten na de hervatting nog één keer raak. De Graafschap, dat zonder Hazelhekke en De Vries moest aantreden, gaf goed partij, maar had aanvallend te weinig inhoud. Dat heeft misschien ook achter gronden in afkomst. Sparta speelt al jarenlang in de hoogste voetbalregio. AZ kwam van onderen op. „Zij kon den de oude kern vasthouden en nieuwe spelers ter versterking kopen. Wij moesten afstoten en kopen. Je ziet dan altijd wat er gebeurt. Vorig jaar kocht men bij NEC niemand. Dit jaar is er opeens ruimte om te kopen. Je kunt dan wel alle schuld van een mislukt seizoen op de schouders van een trainer leggen, maar zo simpel ligt dat niet”. Bij een verjongingskuur zoals Sparta die doormaakt, treden ook moeilijkheden aan de dag. Spannin gen tussen spelers onderling, tussen spelers en trainer. Emotionele explo sies. Zo stond Sparta’s kerngroep aan het einde van het vorige seizoen bol van de tweespalt. Gewend aan de successen van jaren tevoren kwam de klap van het gewoon tot de midden moot behoren keihard aan. De ver wijten vlogen over en weer. Aan voerder Ter Horst zakte door her haalde woordenwisselingen van het A-team naar het C-team en uiteinde lijk verdween hij bij Sparta. Steegman: „Elk seizoen kent wel zijn conflicten. Dat hoort bij ons werk. Spanningen zijn inherent aan de profvoetballerij. De spelers zijn bij een spelprestatie die niet naar ver wachting is sneller teleurgesteld. Het zijn niet direct frustraties in zo’n elftal, maar wel problemen. Je leeft met de spanning, niet alleen negatief, maar ook positief. Die spanning zorgt voor een extra-prestatie van de ploeg, zoals wij zo vaak te zien hebben gegeven in wedstrijden tegen de top clubs”. SC CAMBUUR-WILLEM II 2-2 (0-1) 4 Poldermans 0-1, 70 Haan 1-1 (strafschop), 76 Haan 2-1, 86 Van Stippent 2-2. Scheidsrechter Gans. 2500 toeschouwers. Cambuurs eerste puntje uit drie wedstrijden wekte toch weinig verwachtingen voor de toekomst. De organisatie in de verde diging was opnieuw bijzonder zwak en de Friezen mochten blij zijn dat Willem II, overigens vaak uitstekend voetballend, daarvan te weinig profi teerde. Programma voor woensdag: Cam buur—Volendam; NEC—SW; Willem IIAmersfoort; GroningenPEC; Vi tesseVeendam; Fortuna SCDord recht; VlaardingenDen Bosch; He raclesHeerenveen; EindhovenHel mond Sp. De wedstrijden om de Super Cup tussen Feyenoord en Bayern München gaan definitief niet door. De Rotterdam mers hebben er vanaf gezien omdat zij zich helemaal op de competitie en de Europa Cup willen concentreren. Ook Borussia Mönchengladbach startte niet zoals het thuispubliek gehoopt had. De vorig jaar als tweede geëindigde club verloor met 1-3 op eigen terrein van bekerwinnaar Hamburger SV. Voor rust wist Zaczyk van de Hamburgse club het doel van de tegenstander te vinden en vijf minuten na rust scoorde zijn ploeg genoot Björmose na een lange solo het tweede doelpunt. De teleurstellende Jupp Heynckes wist drie minuten later de achterstand nog te verkleinen tot 2-1, maar halverwege de tweede helft bracht Björnmose opnieuw na een lange dribbel door de vijandelijke gelederen de score op. Carlisle United blijft voor sensatie zorgen in de Engelse eerste divisie. De debutant boekte zaterdag zijn derde opeenvolgende zege (1-0 tegen het ge routineerde Tottenham Hotspur) en staat Steegmans motto: de ploeg jonger maken zonder dat de prestaties ach terwege blijven. „Verjongen moet nooit een doel op zich worden. Vorig seizoen zijn de prestaties wat tegen gevallen. Ik zou boter op mijn hoofd hebben als ik het tegendeel zou be weren”. De in Zandvoort woonachtige Steegman weet dat het Rotterdamse publiek verwend is. Hij merkte dat hij een goede wedstrijd kon spelen, maar wanneer hij dan met een klein verlies of een gelijkspel een mooie show had opgevoerd bleef de kater toch. De bezoekerscijfers spraken boekdelen. -■ sSS

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 14