Amsterdam wil de F Van boeren 80 pet ontevreden over steunmaatregelen grote toevloed van woonboten remmen Grootindustrieel in Italië in arrest J op houding Onderscheiding voor kardinaal Alfrink Nederlandse militairen naar Soedan vertrokken Vijf doden bij brand in Amerika „Pentagon lette luchtmacht” En dit Tien meter aardgasleiding weggeslagen 2 II Vóór aftreden Nixon: Bonden waarschuwen V. en D. voor onrust Man gestikt NIPO-onderzoek in opdracht van De Boerderij toont aan: 26 AUGUSTUS MAANDAG 1^74 BINNEN-* EN BUITENLAND Meer verbod Overmacht Gi I tus hee vic het hei sar n ste het zes es 13 14 15 10 12 12 14 13 16 14 HILVERSUM (ANP) Ruim 80 percent van de boeren in Nederland is ontevreden over de steunmaatregelen die de regering heeft voorgesteld en die morgen in de Tweede Kamer zullen wor den besproken. Dat blijkt uit een enquête die het NIPO heeft uit gevoerd in opdracht van het tijd schrift De Boerderij. SCHIPHOL (ANP) Veertig militairen van de Koninklijke Landmacht, die deel uitmaken van het detachement dat wordt ingezet bij de voedseldistributies in Soedan, zijn zaterdagmiddag per KLM-lijn- vlucht van de luchthaven Schiphol vertrokken naar hun basiskamp El Fasher in de westelijke Soedanese provincie Darfur. De militairen, al len vrijwilligers, werden uitgeleide gedaan door de ministers Pronk (Ontwikkelingssamenwerking) en Vredeling (Defensie), alsmede door luitenant-generaal J. E. van der Slikke, bevelhebber der landstrijd krachten. bestand aan (Van onze correspondent) PADUA (AP). De grootindustrieef Andrea Mario Piaggio, een van de rijk ste mannen van Italië, is zaterdag gear resteerd op verdenking van het financie ren van rechts extremistische subversie ve activiteiten. DEN HAAG. (ANP) Gisterochtend om tien voor half twaalf is een stuk van tien meter weggeslagen uit de aardgas leiding tussen Ommen en Wierden, in de omgeving van Wierden. Voorts werd tien meter van de leiding, die 45 centimeter doorsnee heeft, gescheurd. no n ono zzo zw 29 32 26 21 27 17 uur uur uur uur 23 17 0 0 0 0 0 1 0 0 0.1 0 o o Zoals gemeld vinden de bonden de salarisschalen die V. en D. hun heeft voorgelegd ver beneden de maat. „Wanneer niet snel alsnog overeen stemming wordt bereikt, staan wij voor de gevolgen niet in”, aldus de DECOM in haar telegram. „Alle gevolgen van onrust onder uw personeel en alle scha de voor serviceverlening en uitvoering van het werk komen voor uw rekening.” Op 30 augustus (vrijdag a.s.) vergade ren de bonden in Utrecht met de onder- nemingsraadleden en met hun vertrou wensmensen bij V. en D. over de situa tie. UTRECHT (ANP). De drie in DECOM samenwerkende bonden Uit het onderzoek blijkt ook dat een derde deel van de bij de drie boerenbonden aangesloten boeren geen vertrouwen meer heeft in de top van de bonden. Daarbij is het vertrouwen in de leiding van de KNBTB, de Katholie. wegen of hij zijn functie ter beschik king moet stellen. Maar hij vindt wel dat de kritiek op de leiding in dat geval binnen de organisatie duidelijk moet worden uitgesproken en dat dan een reorganisatie via democratische weg tot stand moet komen. Een bijzondere rechtbank in Tunis heeft zaterdag 175 personen veroordeeld tot gevangenisstraffen van zes maanden tot tien jaar wegens hun aandeel in de samenzwering tegen de regering. De be klaagden zouden een linkse organisatie hebben gevormd met het doel president Bourguiba af te zetten. Volgens de Sunday Times hebben de voornaamste leiders van het verboden Ierse Republikeinse Leger hun toevlucht gezocht op Man, een eiland met zelfbe stuur tussen Groot-Brittannië en Ier land. Onder hen zouden zich bevinden David O’Connell, de ongrijpbare leider van de „provisionals” en Seamus Two mey, die van Man uit de IRA-operaties in Ulster en Eire leiden. Tientallen met knuppels gewapende boeren hebben zaterdag een groep natu risten aangevallen op het strand van Erdeven aan de Bretonse kust. Bij de hevige vechtpartij vielen enkele gewon den. De 240 meter lange Liberiaanse tan ker Aeolus is gisternacht enkele mijlen voor Long Island, dat deel uitmaakt van de staat New York, gezonken. Een deel van het schip steekt nog boven water uit. Geen van de opvarenden heeft bij het ongeluk verwondingen opgelopen. Men zou proberen de olie uit de tanker in kleiner schepen over te pompen. In de stad Kfar Saba, 25 km ten noordwesten van Tel Aviv, is gisteren een kleine bom ontploft. Twee mensen werden gewond. Een aantal Arabieren is in verband met de explosie voor verhoor aangehouden.. 1 lar Va ovi koi vai I log bei toe tek esc mi 2 vai mi de scl gel gre vai lev me be’ Te. in du Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven zzo nnw o z no windstil wnw on* tië toi de Tu spi vo pl< 1 kei hei Vb eei we aai Tu sec vei 1 spi I bej me ko: 19 esc ma zie vo< I ges me ha< loc toe oir bn em na lie sta ah de ter 5 22 18 13 15 15 12 13 11 15 15 15 15 15 12 12 19 17 15 20 16 13 20 18 11 17 12 18 17 20 1 eer „M de het no At te£ „D m< ote bn tas toe als lin ril] ve< At roi Gr lis. av gei oni ov< vai Vb vei M3 «J CM C CO 0 0 0 0 0 0 o o o o 1 wi ecc zoi op en voi sol va; ore o o o 0 o o o 0.1 3 0 0 0 4 0 0 0 0 Schlesinger, zo is van goedingelichte zijde in Washington vernomen, was er bang voor dat een militaire eenheid het bevel zou krijgen in de periode tussen de stemming in het huis van afgevaar digden over het al dan niet in staat ven beschuldiging stellen van Nixon en het eigenlijke proces tegen hem in de senaat tegen het congres op te treden. Maar het ministerie van defensie heeft nooit ook maar de minste aanwijzing gekregen dat het Witte Huis van plan was militaire eenheden te gebruiken om de eventuele afzetting van Nixon te voorkomen. Het Pentagon heeft speciaal gelet op de hou ding van de luchtmacht. B. en W. stellen de raad voor, de Algemene Politieverordening aan te vul len, o.m. met verboden om zonder voor afgaande vergunning woonschepen te bouwen of te verbouwen en om woon schepen binnen de gemeente te brengen. Ook willen B. en W. in de politieveror dening het recht voor zich neerleggen om zelf te bepalen welke categorieën bedrijfs-, berg- of stationerende vaartui gen ligplaatsen mogen innemen en waar. Willen de bepalingen resultaat hebben, dan zal het politietoezicht met name op het binnenvaren van woonschepen aan zienlijk moeten worden verscherpt. VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Droog, zonnig en later weer warmer. Aantal uren zon: 4 tot 14. Minimumtempe ratuur: omstreeks 12 graden. Maximumtem peratuur: omstreeks 21 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 percent. WEERRAPPORTEN „De nogal hoge kosten voor deze hulp- verleningsactie (circa ƒ4 miljoen) zijn zeker verantwoord, omdat de voedsel- zendingen in het verleden nu rendabel zullen worden gemaakt. U gaat er voor zorgen dat het voedsel bij de mensen komt, die het zo dringend nodig hebben. U gaat dus iets afmaken. Ik wens u in dat gebied niet al te veel frustraties toe AMSTERDAM (ANP) B. en W. van Amsterdam willen zo spoedig mogelijk paal en perk gaan stellen aan de niet aflatende toevloed van woonschepen en van vaartuigen die in de Amsterdamse wateren worden neergelegd als opslag- of bedrijfsruimte. Het afremmen van deze toevloed en het innemen van gevaarlijke of hinderlijke ligplaatsen noemt het col lege „onverwijld noodzakelijk”. de samenwerkende bonden van werknemers in de detailhandel hebben de directie van Vroom en Dreesmann zaterdag in een telegram gewaarschuwd voor groeiende onrust onder de ongeveer 19.000 personeelsleden van V. en D. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. Den Helder licht bew. Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid 1 Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich i Casablanca Istanboel 1 Las Palmas New York Tel Aviv 1 Tunis licht bew. onbew. zw. bew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. mist zw. bew. i onbew. onbew. licht bew. regen onbew. licht bew. licht bew. zw. bew. geh. be.w onbew. zw. bew. half bew. half bew. zw. bew. onbew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. onbew. half bew. licht bew. onbew. Weer tn binnen- en buitenland Van alle ondervraagde boeren zegt maar 7 percent tevreden te zijn over de maatregelen van de regering. De heer Zijlsta zei ook nog dat de politieke beslissing over de regerings maatregelen morgen in het parlement moet vallen en dat de boeren, wan neer aan hun minimumeisen niet wordt voldaan, niet een nieuwe be slissing zouden moeten afdwingen door middel van harde acties S zzo zo ozo ozo ozo zo zzo ozo zo z wzw n n o wzw zzo ono zw zw WASHINGTON (Reuter, AFP). De Amerikaanse minister van defensie, Ja mes Schlesinger, en de Amerikaanse stafchefs hebben in de laatste dagen van Nixons presidentschap maatregelen ge nomen om te voorkomen dat er bevelen aan militaire eenheden zouden worden gegeven buiten de normale kanalen om. In zijn weekendhuisje in het Gro ningse Vrieschelo is in de nacht van vrijdag op zaterdag de 56-jarige Duitser Paul Gitzen door verstikking om het leven gekomen. Hij werd zaterdagoch tend gevonden door zijn vrouw en schoonzuster die in een ander vertrek hadden geslapen. Het slachtoffer was vrijdagnacht bezig met de gasaanleg, waarbij waarschijnlijk te veel koolmo- noxyde in de kamer is ontstaan. percent van het totale woonschepen in ons land. Ook het toenemend gebruik van vaar tuigen als bedrijfs- of opslagruimte, zon der dat de eigenaar over de vereiste ligplaatsvergunning beschikt, baart ern stige zorgen. Terwijl de vestiging van bedrijven, ook van geringe omvang, vaak aan stringente voorschriften is on derworpen, gaan steeds meer personen over tot een bedrijfsmatig gebruik van vaartuigen in de veronderstelling, dat zij zich op deze manier aan de wettelijke voorschriften kunnen onttrekken, zo be togen B. en W. Gevraagd naar hun oordeel over wat er nu nog moet worden gedaan, antwoordt meer dan de helft van de ontevredenen dat in overleg moet worden geprobeerd de regering nog tot verdere maatregelen te brengen. Slechts 13 percent is voor verder demonstreren. ke bond, nog in mindere mate aan wezig. Van die bond zegt 41 percent van de leden het vertrouwen op. De voorzitter van de KNBTB, de heer Mertens, heeft zaterdag in Hier en Nu verklaard dat het opzeggen van het vertrouwen voor een deel zal zijn ontstaan doordat uitlatingen van hem in de publiciteit verkeerd zijn overgekomen en uit de contekst zijn gehaald. Drs Zijlstra, voorzitter van de CBTB en tevens voorzitter van het overlegorgaan van de drie centrale landbouworganisaties, heeft eveneens in Hier en Nu verklaard dat hij te allen tijde bereid is te over- BERKELEY SPRINGS. (AP) Bij een brand, die gisteren in het dorpje Berkeley Springs vrijwel een heel hui zenblok in de as legde, z(jn enminste vijf personen om het leven gekomen. Bovendien worden zeven of acht perso nen vermist. De brand brak voor zonsopgang uit in het Washington house-hotel. De belen dende zakenpanden en woonhuizen ston den weldra eveneens dn lichter laaie. Het wordt dan ook niet uitgesloten geacht, dat de Nederlandse militairen voorlopig andere taken op zich zullen moeten gaan nemen, bijvoorbeeld her stelwerkzaamheden aan wegen, wonin gen en bruggen. Volgens luitenant-kolo- nel Woerlee kan het detachement zich gemakkelijk verplaatsen, indien dat noodzakelijk is. „Ze hebben een flexibele uitrusting en slapen in tenten.” en zeg u dank dat u als vrijwilliger bereid bent geweest deze uiterst moeilij ke taak op u te nemen”. Zo sprak minister Pronk tot de militairen kort voor hun vertrek. Hij kondigde aan in de toekomst op grotere schaal dergelijke hulpverleningsacties op touw te zullen zetten en hij zei daarbij ook een beroep te zullen doen op zijn collega Vredeling, die hem mensen en materieel moet ver strekken. De luchtmachtpiloten zijn Nixon na melijk heel lang trouw gebleven, omdat hij de oorlog in Vietnam heeft voortge zet totdat hij er zeker van was dat de Amerikaanse gevangenen voor het merendeel piloten in vrijheid zouden worden gesteld. Thans worden nog steeds woonschepen afgemeerd op plaatsen, die de woon- schipbewoner goeddunkt. Hoewel het op grond van art. 1 van de verordening op woonwagens en woonschepen verboden is zonder vergunning een ligplaats in te nemen, achten B. en W. het geboden daarnaast voor bepaalde plaatsen een meerverbod in te stellen. B. en W. willen daarom de politieverordening uit breiden met art. 141, waarin zal staan: „Het is verboden met een woonschip of pleziervaartuig een ligplaats in te nemen of te hebben op door B. en W. bij openbare kennisgeving aangewezen plaatsen.” Het college acht dit noodzake lijk aangezien anders allerlei „gewichtige belangen in het gedrang kunnen ko men.” In dit verband wordt aangevoerd dat de recreatiemogelijkheden langs de Amstel gevaar lopen, nu aan wandelaars en vissers op verschillende plaatsen vrij wel volledig het uitzicht wordt ontno men. Op de al lang bestaande officiële lig plaatsen voor woonschepen zal ook in de toekomst zonder voorafgaande vergun ning gemeerd mogen worden. Daar zal in de meeste gevallen uiteraard geen plaatsje onbezet zijn. Een woonschipbe- woner zal dan een vergunning moeten aanvragen om elders in de gemeente te mogen afmeren op een van de 800 officieuze ligplaatsen. Aangezien de vraag het aantal beschikbare ligplaatsen verre overtreft, hebben B. en W. wacht- plaatsen aangegeven. De bewoners van hier liggende schepen zijn op een wacht lijst geplaatst en komen te zijner tijd in aanmerking voor een officieuze of offi ciële ligplaats. Minister Pronk verklaarde, dat het ontwikkelingswerk alleen kan worden volgehouden indien tegelijkertijd de in spanningen worden vergroot om te vol doen aan de behoefte nu en op langere termijn. „In de ogen van velen is de hulp aan de Sahellanden tot nu toe mislukt en dat oetekent eigenlijk dat de ontwikkelingssamenwerking failliet gaat. We mogen dit niet op ons laten zitten”, zo zei de bewindsman. Hij vond het van groot belang, dat de hulp aan ontwikke lingslanden niet alleen geschiedt door middel van voedselzendingen en -trans porten, maar dat ook wordt geholpen met het kweken van eigen produkten. Tevoren had minister Vredeling opge merkt dat deze niet-alledaagse gebeurte nis een goed voorbeeld is van een krijgsmacht, die wordt ingezet voor UTRECHT. Kardinaal Alfrink heeft zaterdagmiddag in het Jaarbeurs congrescentrum een receptie gehouden ter gelegenheid van zijn 50-jarig pries terjubileum. De belangstelling was erg groot. Minister-president Den Uyl en burgemeester Vonhoff van Utrecht spra ken de jubilerende kardinaal toe. In totaal schaarden zich enkele honderden mensen tot een dichte rij om hem de hand te schudden. Premier Den Uyl reikte namens de regering en de Koningin aan de kardi naal Ce versierselen uit horend bij de zeer hoge onderscheiding van het Groot kruis in de Nederlandse Leeuw. De kar dinaal was erg blij met deze onderschei ding en hoopte, zo zei hij, de Koningin persoonlijk te kunnen bedanken. Op de receptie kwamen behalve een groot aantal geestelijken, veel (Rooms katholieke) vertegenwoordigers van de regering: de ministers Van Agt, Van Doorn, Lubbers, de oud-ministers Verin- Premier Abdoel Razaks nationale front-coalitie heeft de algemene verkie zingen van zaterdag in Maleisië gewon nen. Hij zal daardoor nog vijf jaar aan de macht blijven. De partij bezet in ieder geval 120 van de 154 zetels in het parlement. Verwacht wordt dat dat aan tal nog zal stijgen als alle stemmen geteld zijn. 9 In Afghanistan is een samenzwering ter omverwerping van de regering verij deld en haar leider is door een militaire rechtbank ter dood veroordeeld. Dit is gisteren in New Delhi bekendgemaakt. Elf anderen die bij de samenzwering betrokken waren, voornamelijk legerof ficieren zijn veroordeeld tot gevangenis straffen van drie jaar tot levenslang. Het was de tweede samenzwering In Afgha nistan sinds president Daoed aan het bewind kwam na omverwerping van het regime van koning Mohammed Za hir Sjah in juli van het vorig jaar. Een losgeraakte strip van een recla- mevliegtuig heeft gistermiddag tussen kwart voor een en twee uur het trein verkeer tussen Breda en Roosendaal ernstig gehinderd. De strip was op de bovenleiding terechtgekomen. Van 21 tot 25 september wordt in Keulen een internationale tentoonstel ling van tweewielers gehouden. Er zul len 24 landen met ruim 400 ondernemin gen vertegenwoordigd zijn. Italië, Frank rijk, Groot-Brittannië, Japen en Neder land behoren tot de grootste buitenland se deelnemers. De diverse belangen van Piaggio in scheepvaart, suikerfabrieken en zeepfa brieken zouden in 1972 rond 2 miljard lire, 3 miljoen dollar, hebben opge bracht. Een rechter van instructie in Padua heeft de 73-jarige Piaggio een uur lang verhoord, hem daarna laten onderzoeken door een arts en vervolgens doen opne men in de ziekenafdeling van de plaat selijke gevangenis. Piaggio zou betrokken zijn bij de on dergrondse extremistische beweging „Roos van de winden” welke eerder dit jaar ontdekt is. De politie heeft toen een legerofficier aangehouden die plannen zou hebben ontwikkeld voor terreurac ties die dë weg vrij zouden moeten maken voor een rechts bewind in Italië. Twee gepensioneerde generaals ,zijn des tijds verhoord in verband met deze taak. In maart werd een arrestatiebevel te gen Piaggio uitgevaardigd. Hem werd ten laste gelegd dat hij 250 miljoen lire 470.000 dollar zou hebben ge schonken ter financiering van de activi teiten van de „Roos van de winden”. Piaggio verbleef dit voorjaar in een kliniek aan de Italiaanse Rivièra- De politie schortte zijn aanhouding op tot hij was hersteld van de kwalen waar voor hij in de kliniek werd behandeld. Piaggio is de zoon van een senator uit het tijdperk Mussolini. In 1972 heeft hij het merendeel van zijn belangen in de Italiaanse industrie verkocht. Het geld zou in Zwitserland zijn belegd. ga, Klompé, De Jong, KVP-fractievoor- zitter Andriessen en het bijna voltallige college van B. en W. van Utrecht. Ook oud-burgemeester De Ranitz van Utrecht kwam de kardinaal geluk wen sen. Zondagmorgen is eveneens in het Jaarbeursgebouw een eucharistieviering gehouden, die via de televisie is uitge zonden. Tijdens de dienst werd gecollec teerd voor de opleiding van priesters in onder meer Suriname en de Antillen. dient de hulp alle mogelijke bijstand”, zo zei minister Vredeling. Overigens blijken de militairen die reeds in Soedan zijn tot op heden zijn drie vluchten met materieel en enkele manschappen uitgevoerd me teen al in moeilijkheden te zijn geraakt. Luitenant-kolonel M. G. Woerlee, plaats vervangend hoofd operatiën van de ge nerale staf, had vrijdagavond telegra fisch contact met de Nederlandse voor- bereidingsploeg in El Fasher. Het bleek al enige dagen flink te regenen en de rij-omstandigheden waren abominabel slecht. De spoorlijn verbinding tussen Nyale en El Fasher is gestremd, omdat het water een brug heeft weggeslagen. Beide steden hebben weliswaar nog vol doende voorraden voedsel, maar alle aan voer is thans alleen mogelijk via de lucht. Aan strikte handhaving van het ver bod zonder vergunning ligplaats in te nemen, valt echter niet te denken, zo realiseren B. en W. zich. Immers over treden op dit moment reeds bewoners van circa 1100 woonschepen art. 1 van de verordening. In het verleden zijn enkelen van hen in een rechtszaak van rechtsvervolging ontslagen, omdat de rechter hun beroep op overmacht het ontbreken van een alternatief voor hun huidige huisvesting aanvaardde. Daarnaast liggen in Amsterdam nog eens 1100 woonschepen, die wel officiële toestemming hebben verkregen. Samen vormen deze 2200 woonschepen binnen de grenzen van Amsterdam 20 tot 25 vreedzame doeleinden. In dit geval voor een groot aantal medemensen, dat het erg moeilijk heeft. De samenwerking tussen Defensie en Ontwikkelingssamen werking, die deze actie mogelijk heeft gemaakt, noemde hij een voorbeeld van „zoals het moet”. De minister releveerde, dat Neder landse militairen al eerder in een recent verleden bij hulpverleningsacties werden ingeschakeld, zoals in 1953 bij de over stromingsramp in eigen land en verder in het buitenland, in Marokko bij een aardbeving (in 1960), bij Florence na overstromingen (in 1966), in de Indiase deelstaat Bihar bij het slaan van water putten (in 1968 en 1969), bij overstro mingen in Tunesië (in 1969) en vorig jaar bij voedseldropping in Senegal. Het Soedandetachement is samenge steld uit manschappen van zeventien onderdelen van de landmacht. „Maar de 108e lichte transportcompagnie heeft wel het leeuwenaandeel”, aldus de minister. Hij hoopte dat voor het verblijf in Soedan aan alles is gedacht. „Mocht er behoefte zijn aan bepaalde zaken, laat u dat dan via uw commandant in Den Haag weten of aan mij persoonlijk. Ook familieleden in eigen land moeten niet aarzelen bepaalde problemen aan ons voor te leggen, want in dit geval ver- Hoe dit lek is ontstaan, is niet bekend. De Gasunie gelooft niet, dat er sabotage in het spel is. Het is mogelijk, dat de leiding het heeft begeven onder de druk- De rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek en daardoor kon de Gasunie niet meteen met de reparatie beginnen. De gastoevoer naar dit deel van het leiding net werd gestaakt en de gemeenten, die hun gas via deze leiding ontvingen, kre gen dit nu via de regionale netten. Er is daardoor geen stagnatie in de gasvoor ziening geweest, aldus de Gasunie. De herstelwerkzaamheden zouden vandaag nog voortduren. De oorzaak van het springen van de leiding moet vermoedelijk gezocht wor den in beschadigingen, die de leiding kan hebben opgelopen door graafwerk zaamheden voor een andere leiding, die parallel aan deze leiding is aangelegd, aldus de Gasunie. MAANDAG 26 AUGUSTUS Hoog water 10.11 uur en 22.49 Laag water 5.32 uur en 18.01 MAANDAG 26 AUGUSTUS ■on op 5.41 uur onder 19.42 Maan op 16.12 uur onder uur en 5.32 uur en Uit het Singel in Amsterdam is zaterdagmiddag het stoffelijk overschot opgehaald van een 76-jarige Amerikaan se toeriste, D? vrouw, die met een reis gezelschap in ons land was, was donder dagavond uit haar hotel vertrokken en niet weer teruggekeerd. Vrijdag werd ze als vermist opgegeven. Aan een misdrijf wordt niet gedacht. De Centrale Directie van de PTT heeft in een brief aan de postdistricten meegedeeld besloten te hebben de auto maten waarmee losse postzegels worden verkocht, en die vrijwel niet meer door het publiek worden gebruikt, te verwij deren. Berichten als zou de PTT alle postzegel-, briefkaart- en wisselautoma ten in ons land willen verwijderen in verband met de grote schade die daar aan wordt aangericht, worden door de Centrale Directie betiteld als de grootat mogelijke onzin. ÖO c C V •o5 d Et? 23 24 24 23 25 20 23 24 23 25 31 28 25 29 25 27 24 21 windstil 19 20 30 25 23 26 34 30 Windstil 30 n nnw z o ono windstil 29 zzo 21 ozo 25 windstil 23 windstil 26 26 28

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2