KIC won haar eigen Basis voor vier jaar gemeentelijk beleid zevenhandbaltoernooi Ds. Nusselder in ambt Gemeenteraad Veel onder- Verenigmgsiieiiws o® ofe maatse vis is mondiger protest ook aan regering voorzitter De Kennemers CDA-achterban akkoord met Nieuwe prestatie O. Commandeur bevestigd Piet Tegel nog vier maanden Gasalarm’ richt bij „Velsen” collegeprogram Haarlemmer zag duo bromfiets stelen RFTSiHSsVaHsSrcl RB 5 Industriepredikant In Velsen Knapen ontvluchten DE MANTILLA tehuis en gingen op strooptocht Slechte vangst bij DE KENNEMERS IJmondvissers in Kort IJmondnieuws WINNAAR VAN MAST-TOERNOOI WEER OPEN DEM-junioren interregionale competitie MM K^M^M MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 4 Uitgangspunt Onderzoek Doelstellingen i. Volkshuisvesting Welzijn Verkeer en vervoer Economie Onderwijs Ruimtelijk beleid Financiën Gasboring bij Bergen Een democratisch functionerend bestuur Wijk aan Zee VELSEN Vorige week woensdag bereikten de twee fractie leiders van de PvdA en het CDA in Velsen overeenstemming over het programma waarmee het nieuwe college van de gemeente de komende vier jaar aan het werk moet gaan. De andere partijen die aan de gesprekken hierover deelnamen gaven aan het bereikte ak koord hun fiat. Zoals bekend hadden de besprekingen in het open van een zo volledig mogelijke informatie wordt vandaag in onze baar plaats. In het kader van deze openbaarheid en ter realisering bladen de tekst van het bereikte akkoord afgedrukt. Planologie en woningbouw Velsen-Noord Heemskerk Velsen-IJmuiden Beverwijk Programma voor nieuw college 2. Het betreft hier: t 1 l voorhaven een l (Van een onzer verslaggevers) Kerkweg 45: (Van een onzer verslaggevers) (Van onze stadsredactie) 16.40-18 uur bij (Van een onzei' verslaggevers) Geo- De Huygens- 45: J t I 5 i De gemeente koopt zoveel mogelijk grond, teneinde ongewenste ontwik- „Weinu, zegt hij, „als je het open maakt dan lach je je rot, want wat er voor stukken inzit is de moeite van het afsluiten nauwelijks waard. De werke lijk belangrijke stukken worden immers nooit in dit kastje aangetroffen”. Gebroken pols. Tijdens een wed strijd tussen de junioren-teams van De Kennemers en KIC brak de 14-jarige Dries Ooievaar zaterdagmiddag zijn lin kerpols op het Beverwijkse sportpark. Bij de jongens in de Zeeloods 'werd een negenentwintigjarige Fransman aan getroffen, die door de politie in Den Haag werd gezocht. De reden waarom is nog onbekend. DEM-junioren plaatsen in de Men Wieringen: WW, Wervershoof; IJmond en KIC, beide Velsen-Noord. 6 I. 4 it r 44 en MAANDAG 26 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. VELSEN-HAARLEM. Door het at tente optreden van een Haarlemse auto mobilist zij.i dit weekeinde twee man nen aangehouden na de diefstal van een bromfiets. De Haarlemmer zag hen op het Stationsplein in zijn woonplaats rond vier uur een brommer wegnemen en daarmee wegrijden. Hij reed ze ach terna en in de gemeente Velsen zag hij kans de politie te waarschuwen. Het duo werd toen op het Pontplein in de kraag gegrepen. Beide mannen, 19 en 21 jaar oud, waren afkomstig uit Heemskerk. BEVERWIJK. Het twaalfde DEM- Mast toernooi voor zaterdagclubs is voor de vierde achtereenvolgende maal ge wonnen door De Kennemers. De verenigingen namen met 2 elftal len aan dit toernooi deel. De einduitslag luidde: 1. De Kennemers 9 pnt, 2. Jong Hercules 6, 3. DEM 5, 4. VVB 4. e 5 I, s (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) g n !t U r >r ir r !T t Het programma dient als basis voor de beleidsvoering. Punten die niet in het programma zijn overeengekomen worden als „vrije kwesties" be schouwd, waarbij de standpunten van de wethouders zullen worden bepaald door of op basis van hun respectieve gemeenteprogramma. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. jeugd 15.30-17.30 u. Na afloop bleken er dan ook slechts 157 bovenmaatste vissen te zijn gevan gen, met de heer I. de Vries met 386 cm. buit als onbetwiste winnaar. De tien best geplaatsten waren: 1. I. de Vries, 386 cm; 2. A. de Raad, 326 cm; 3. A. Jongbloed, 300 cm.; 4. Ch. Lin, 243 cm.; 5. H. J. Otte, 220 cm.; 6. S. Hoekstra, 210 cm.; 7. R. Bosma, 190 cm. 8. W. de Vos, 184 cm.; 9. J. Vrijhoef, 168 cm.; 10. J. Smeets sr., 162 cm. De eerstvolgende wedstrijd van „Vel sen” is vestgesteld op zaterdag 21 sep tember in het Noordhollandskanaal Schoorldam. Ze bekenden zowel in Hilversum, op Schiphol als in Haarlem bromfietsen te hebben gestolen. Voorts werd in Haar- lem-Noord een sigarettenautomaat ge kraak en uit een bakkerij en een levens middelenzaak in Spaamdam vedwenen eetwaren. Uit warenhuizen in Amstel veen en IJmuiden namen de knapen zaklantaarns en blikken soep mee. kelingen tegen te gaan. Gestreefd zal worden naar een dusdanige wijziging van het streekplan dat in het polder gebied, tot aan de grenzen van het recreatiegebied, ruimte voor woning bouw wordt vrijgemaakt (2500-3000 woningen). De uitvoering van het huidige overloopbeleid is onbevredi gend. Meer overleg tussen donorge- meenten, opvanggemeenten en pro vincie is noodzakelijk. Gestreefd wordt naar een sluitende begroting. Bij de gemeentelijke hef fing van belastingen en tarieven, met name het reinigingsrecht en het riool- afvoerrecht, wordt het draagkracht beginsel waar mogelijk in acht geno men. Het is niet noodzakelijk dat Het beleid moet er op gericht zijn de burgers te inspireren daadwerke lijk aan de beleidsvorming deel te nemen. Het beleid zal doorzichtig zijn, óók bij de voorbereiding van besluiten. Waar mogelijk worden burgers bij het bestuur betrokken door de instelling van artikel 61 - commissies. Jaarlijks worden hoorzit tingen in onderscheidene gemeentede- len gehouden. Er wordt naar ge streefd commissies van advies en bij stand zoveel mogelijk openbaar te doen zijn. Diefstal. Uit een antiekzaakje aan de Middenduinerweg is Santpoort is dit weekeinde antiek gestolen ter waarde van dertienhonderd gulden. voor alle gemeentelijke dienstverle ningen een kostendekkend tarief wordt nagestreefd. Ten gevolge van de voortgaande geldontwaarding is het redelijk dat de gemeentelijke be lastingen, tarieven en retributies jaarlijks gemiddeld worden bij gesteld met de kosten van de geldontwaar ding. Aan de opstelling van gemeen tebegrotingen dient een regelmatig bij te stellen meerjarenplan ten grond slag te liggen. Het streven naar sociale gelijkheid van de mensen kan slechts met suc ces worden bekroond met een onder wijs dat vóór alles gericht is op het wegnemen van achterstanden. Het onderwijsbeleid is erop gericht, dat het onderwijs behalve tot het ont wikkelen van kennis en vaardigheden leidt tot creativiteit, sociale bewust wording, solidariteit en het vermogen democratisch besef tot gelding te brengen, waarbij het competitie-ele- ment komt te vervallen. De prioriteit wordt gelegd bij het treffen van maatregelen ten behoeve van leerlin gen uit sociaal-cultureel achterge stelde gebieden. De onderwijsbegelei dingsdienst zal, naast andere taken. BEVERWIJK. In een geheel bezette Vredevorstkerk heeft zondagavond de bevestiging en intrede plaats gevonden van dominee II. W. Nusselder als indus triepredikant voor Gereformeerde ker ken in de IJmond. Ds. Nusselder neemt hiermee de plaats in van de onlangs naar Drente vertrokken ds. Pasveer. Hij werd door ds. C. Meijer in zijn ambt bevestigd. Gestreefd moet worden naar: a. een gezond leefmilieu; b. priori teit voor het openbaar vervoer; c. dagrecreatie bij de woongebieden; verblijfsrecreatie slechts op geselec teerde plaatsen. De aanleg van wordt afgewezen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het Suomi B-meisje Olga Commandeur heeft in Krommenie tijdens een atletiekstrijd tussen Neder land en Nord Rhein (Duitsland) weer hoge ogen gegooid. Zij werd op de 400 meter eerste met een jeugdrecordtijd van 56,3 seconde, ééntiende seconde bo ven het Nederlandse jeugdrecord. Zij ontving hiervoor de algemene prestatie- prijs. Op de 100-meter horden eindigde Olga Commandeur in 15,2 seconden op de tweede plaats. Mede op basis van woningbehoefte wordt een meerjarenbouwprogramma opgesteld, dat zowel de nieuwbouw als de vernieuwbouw omvat. Inzicht in het huidige woningbestand is mede vereist. De kwaliteit van het aanwe zige woningbestand moet door een actieve woninginspectie zorgvuldig worden bewaakt. Maatregelen zullen worden gestimuleerd die de goedkope woningen weer meer beschikbaar doen komen voor mensen met lage inkomens (doorstroming). De beschik king over woningwetwoningen mag niet door verkoop uit handen worden gegeven. Het streven zal gericht zijn op: a. voetgangersgebieden; b. het we ren van auto’s in daarvoor in aan merking komende wijken; c. speelge- legenheden voor-de jeugd; d. betere beveiliging van de schoolgaande jeugd. De overheid heeft op het hele ter rein van het beleid tot taak het welzijn, de ontwikkeling van creativi teit in kritische zin, politieke bewust wording en ontspannen samenle- vingsverhoudingen te bevorderen. In de beleidsvoering moet principieel het zwaartepunt liggen op voorzieningen, die rechtstreeks ten goede komen aan degenen, die niet of niet voldoende tot hun recht komen. Geen isolatie maar integratie van de ouderen in de samenleving. Voorgestaan wordt het blijvend gevestigd zijn van het woon wagenkamp in Velsen. DINSDAG 27 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. Het nieuw te vormen college zal zo spoedig mogelijk een onderzoek doen verrichten naar de globale kosten van de volgende gewenste voorzieningen, respectievelijk een standpunt over onderstaande punten bepalen. Op ba sis van deze kostenramingen en bin nen het kader van de in het pro gramma gestelde uitgangspunten zal de raad nadien bepalen aan welke voorzieningen prioriteit zal worden verleend. prioriteiten verlenen aan het begelei den van scholen, waar door sociale omstandigheden hulp het meest nood zakelijk is. Experimenten onder deskundige begeleiding, die tot verdere democra tisering van het onderwijs kunnen leiden, worden gestimuleerd. De wet telijke adviesorganen (oudercommis- sies, ouder- en schoolraad) worden uitgebouwd tot actieve en goed func tionerende colleges. De ouders wor den actief bij het onderwijs betrok ken. Onderwijsvernieuwing geschiedt in overleg en in samenwerking met hen. Overleg en samenwerking geldt ook voor de verhouding met het onder wijzend personeel. De wethouder or ganiseert regelmatig openbare bijeen komsten waar met dat personeel en met belangstellenden van gedachten kan worden gewisseld over actuele zaken en problemen. Zorgvuldig dient in een meerjarenplanning te worden ondergebracht, welke onderwijsvoor zieningen tot stand moeten worden gebracht en in welke volgorde. Hierbij wordt de leegstand van lokalen mede in overweging genomen. BEVERWIJK. De vrijdagavnd ge houden jaarvergadering van voetbalver eniging De Kennemers bracht geen schokkende gebeurtenissen voort. Het was een „makke” vergadering, waarbij voorzitter Piet Tegel zich nog eenmaal bereid verklaarde om de voorzittersha mer. die hij nu al weer ruim tien jaar hanteerde, nog vier maanden in zijn handen te houden en deze dan over te geven aan zijn opvolger. In de Kennemers-kringen heeft men iemand op het oog die het grote voetbal- bedrijf wil leiden. Want uit alles wat tijdens deze zeer vlotte vergadering naar voren kwam, bleek toch wel dat men met duizend en één vraagstukken te maken krijgt. Vreugde heerste er over hetgeen het eerste elftal vorig jaar presteerde, door voor het eerst in de 55-jarige geschiede nis de Kennemers eersteklasser te ma ken. Maar men stond ook stil bij verleden. Staande vergadering met minuut van stilte, herdacht men overlijden van de heer H. J. van het een het der Plas, die veel voor de Kennemers heeft gedaan. Om de begroting sluitend te krijgen moest er een correctie op de contributie plaatsvinden en daar gingen de leden mee akkoord. Woorden van dank voor alle bestuursleden waren hier op zijn plaats, want het is geen „clubje” meer zoals vroeger, het is een bedrijf gewor den; de exploitatie laat een eindbedrag van ruim 2 ton zien. De aftredende bestuursleden, de heren J. Dibbets en D. van den Ouenaar werden herkozen. BEVERWIJK. Zondag hielden de IJ mondvissers hun zesde onderlinge wed strijd in het Noordhollandskanaal. De vangst was slecht. Er werden 95 boven maatse vissen gevangen. In de A-klasse behaalde J. Alders 333 cm., tweede werd W- Geursen met 187 cm. en derde J. Waterlander met 152 cm. B-klasse: 1. H. Ruften 175 cm. In de A-klasse leidt D. Alders met 1285 cm. en in de B-klasse W. Verschie met 995 cm. „Gasalarm” herhaalt zijn bezwaren te gen de toepassing van dit wetsartikel: noch van de vereiste spoed noch van enige algemeen belang is sprake. Nog iets uitvoeriger dan in de brief aan GS gaat het comité in op de schade die de gasboring dreigt aan te richten aan de natuur. „De dwergduinbossen, die in of buiten Nederland slechts op zeer weinig plaatsen voorkomen, en die zich bij beschadiging niet meer kunnen herstel len omdat zij gevormd zijn in een tijd dat de kust verder westwaarts lag. vor men een bijzonder element”, aldus Gasa larm. Opnieuw stelt het comité dat het be drijfsbelang van Amoco niet vereist dat bij Bergen aan Zee wordt geboord. Met de huidige produktie uit de concessie Bergen kan de maatschappij aan haar verplichtingen, voldoen en ongeveer tachtig percent van het aanwezige gas bereiken. „Ook Amoco dient de kunst van geven en nemen te verstaan”, zegt Gasalarm, van mening dat het onredelijk zou zijn van de maatschappij als men ook het laatste restje gas nog uit de grond wil halen, terwijl men elders wel de mede werking gehad heeft om te boren aan de Hargerzeeweg onder Schoorl en de Ber- gerweg onder Bergen, en een gasbehan- delingsstation heeft kunnen bouwen aan de Heldeseweg nabij Koedijk. VELSEN. Tijdens een dit weekein de gehouden vergadering van de CDA- kiesverenigingen uit de gemeente, zijn de leden van de ARP, CHU en KVP accoord gegaan met de wijze waarop de nieuwe fractie zich heeft opgesteld bjj de onderhandelingen rond de vorming van een nieuw college. Fractievoorzitter Hans de Boer gaf een uitvoerig verslag over het programvoor- stel, de daarin tot stand gekomen wijzi gingen, alsmede over de samenstelling van het college. Verschillende leden vroegen waarom het programma niets bevatte over een loyale uitvoering van de onderwijs wetgeving voor openbaar als bijzonder onderwijs. De Boer stelde dat Ko Meijer van de PvdA in het openbaar had gesteld achter een derge lijke loyale uitvoering te staan. Uit de vergadering kwam ook naar voren de klem op een blijvende herij king van taken. De CDA-fractieleider zegde toe, dat de fractie een blijvend doorlichten van de wijze van werken van de gemegnte noodzakelijk acht. Aan het eind van de openbare bijeen komst kreeg de fractie zowel unaniem vertrouwen als waardering. VELSEN. In het verhaal over D’66 in ons blad van zaterdag is onder het tussenkopje „Mondig” een groot stuk zetsel uitgevallen, waardoor een deel van het artikel onleesbaar is geworden. Voor de goede orde volgt hier een her haling: Toch is de heer Koreman van oordeel dat de raad de laatste jaren „mondiger” is geworden, hetgeen hem vooral na het vertrek van de heer Van Os van den Abelen is opgevallen. Dit raadslid fun geerde immers vrijwel voortdurend als woordvoerder voor de Partij van de Arbeid, zodat de indruk werd gevestigd als zouden zijn fractie-genoten hier minder capabel voor zijn. Hij herinnert zich in dit verband dan ook glimlachend dat men deze gewoonte van D’66-zijde nog eens satirisch heeft willen benaderen, door voor hetzelfde onderwerp drie sprekers aan te melden. Dat werd van zekere zijde prompt „speeltuinwerk” genoemd, maar hoe het dan ook zij, in ieder geval is na het vertrek van de heer Van Os van den Abelen bij de PvdA een ander systeem ingevoerd, waar deze fractie volgens de heer Koreman alleen maar op is voor uitgegaan. Voorts achten beide heren voor de relaties tussen het college en de raad nog altijd beduidend meer openheid ge wenst. Want hoewel vooral de heer Ko reman geen enkele reden heeft om zich te beklagen over de bereidwilligheid, waarmee zowel de gemeente-secretaris, als de wethouders en de ambtenaren zich beijveren om steeds alle gewenste informaties te verschaffen, is hij er toch van overtuigd dat vele gegevens door de raadsleden moeilijk kunnen worden ach terhaald. Ook dit wordt door de heer Van Horick volledig beaamd. Als voorbeeld noemt hij het befaamde kastje met de vertrouwelijke stukken, waar elk raads lid een sleutel van bezit, zodat hij voort durend van de inhoud kan kennisnemen. MAANDAG 26 AUGUSTUS Progress-sociëteit Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. DINSDAG 27 AUGUSTUS Progress-sociëtiet, Const. Huygensstraat. VELSEN. Voor de achtste competi tiewedstrijd van de hengelsportvereni- ging „Velsen”, welke tevens gold als tweede inhaalwedstrijd, hadden zich niet minder dan drieënveertig leden als deel nemers gemeld. De wedstrijd werd ge houden in de ringvaart van Heerhugo- waard, waar veel last van een sterke stroming moest worden ondervonden. Vandaar dat een groot deel van de buit uit ondermaatse vis bestond, zodat door veertien deelnemers geen enkele boven maatse vis kon worden verschalkt. MAANDAG 26 AUGUSTUS Openluchtzwembad Heerenduinen, ge opend tot 18.30 uur. Velserbad. Briniostraat, gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945, van 19-21.30 uur; Santpoort-Noord, Wüstelaan 79 van 19-20.30 uur voor de jeugd, volw. van 19-21.30 uur. Boksclub De Ring, 20-22 uur, les trai ning en wedstrijd in gymnastiekzaal van de Ossendorpschool aan de Wijk aan Zeeërweg. Stem van IJmuiden, 20 uur repetitie in gebouw Velserduin, Velserduinplein. DINSDAG 27 AUGUSTUS Openluchtzwembad Heerenduinen, ge opend van 10 tot 18.30 uur. Velserbad, Briniostraat, 6.30-8; 12.15- 13.15; 16.40-18 en 20-21.30 uur gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945 10-12.30 en 14.30-17.30 uur Centr. Jeugd- en Tienerbibl. Willemsbeekweg 96, 15.30-17.30 uur. Santpoort-Noord, Wüstelaan 79 van 14.30-17.30, Velsen- Noord en Zeewijk idem. Stichting Huishoudelijke en Gezin- voorlichting, Willebrordstraat 102, IJ muiden e.o. gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen van 9-10 uur, IJmui- den-O, Abelenstraat 1 van 16-17 uur; Velsen-N. Buurtcentrum De Mei, Geel- vinckstraat 28, van 11-12 uur Santpoort „De Haven” Schipmroekenweg 6, van 14- 15 uur. Velser Gemengd Koor, 20 uur repetitie in de Baptistengemeente, J. P. -Coen- straat. VELSEN-NOORD. Een enorme voorbereiding is voorafgegaan aan het „KIC”-zevenhandbaltoernooi, dat zondag op tien speelvelden van het sportpark Rooswijk in Velsen-Noord is gehouden en waaraan niet minder dan achttien verenigingen uit Noord-Holland met 109 teams in 190 wedstrijden hebben deelge nomen- Deze verenigingen waren HBV Alkmaar, AWV, Amsterdam; Dirkshorn: DSG, Amsterdam: DTS’59, Oudkarspel; Full Speed, IJmuiden; Graftdijk: GVO, Krommenie; Koiping, Oudorp; Multiplan Zebra’s, Wieringerwerf; ODIN, Heems kerk; OHyZ, Blokker; Slotervaart, Am sterdam; Sportlust, Zwaag; Tonegido, BEVERWIJK. Vrijdag opent de Mantilla in de Zeestraat 17 weer de winkeldeur, die vele dagen gesloten is gebleven om ruim baan te geven aan de timmerlieden. Riet en Dick Schouten hebben beslag weten te leggen op de nieuwe collectie van Tiggy Porter en Pierre Robin en willen die met een open shop op vrijdag 30 augustus aan heel Beverwijk laten zien. En om dat goed te kunnen doen moest er in de winkel heel wat worden veranderd. BERGEN. Het Comité Gasalarm Bergen/Schoorl heeft, na zjjn protest bij gedeputeerde staten van vorige week, nu ook bij het kabinet en de Eerste en Tweede Kamer beroep aangetekend te gen de plannen om met toepassing van artikel 65 van de wet op de Ruimtelijke Ordening een terrein aan te wijzen als lokatie waar de Amoco naar gas zal mogen boren. Minister Gruyters denkt aan het Pirolavlak. GS prefereren het terein achter het Zeehuis. Ds. M. de Jong van Evangelie en Industrie .stelde de aanwezigen de vraag of men zich wel realiseert wat de conse quenties van de aanvaarding van het ambt zijn. „Ds- Nusselder komt uit een kerkelijke gemeente en nu staat hij tegenover mensen in de industrie, die met talrijke vragen bij hen komen. Vra gen, die wel eens tot een kortsluiting kunnen leiden, want wat is een predi kant nu eigenlijk: een politicus of vak bondsbestuurder?” De heer De Jong wilde de nieuwe industrie-predikant niet verontrusten, maar hem toch voorbereiden op de veel omvattende taak die hem te wachten staat. „Een taak overigens, die men ge zamenlijk gaat vervullen en waarbij men Gods woord in de industrie gaat verkondigen. Ds. Nusselder preekte paar aanleiding van Romeinen 1; 16. „Want ik schaam mij het evangelie niet; want het is een kracht Gods tot behoud voor een ieder die gelooft.” Na de dienst werd dominee Nusselder door een vertegenwoordiger van de Gereformeerde kerken, die dit ook een deel namens de generale synode en de classis Haarlem van de Gereformeer de kerken, verwelkomt. Velen maakten tevens van de gelegenheid gebruik om kennis met het gezin Nusselder te ma ken. De economische groei dient te wor den getoetst aan normen van leef baarheid, werkgelegenheid en toena me van het welvaartspeil. Om deze normen te kunnen toepassen is ook op regionaal niveau ’n selectief vesti gingsbeleid nodig. Omvang, lig ging en bezetting van bedrijfsterrei nen moeten gebaseerd worden op voorafgaand onderzoek naar lokale en regionale behoeften. de stichting van peuterspeelzalen, waarbij het inkomen van de ouders geen belemmering mag zijn; stichting van kinderdagverblijven, waarbij het inkomen van de ouders geen belemmering mag zijn; stichting van een gezondheidscen trum; stichting van voorzieningen voor geestelijk gehandicapten (onder ande re dagverblijf); invoering van een cultureel pas poort voor bejaarden; bouwen van een tweede sporthal; bouwen van een tweede overdekt instructie- en recreatiezwembad; uitbouwing van het plan Zeebad; wijkraden; een artikel 61 commissie voor de middenstand; het nagaan of de verkeersveilig heid kan worden verhoogd door plaatsing van verkeerslichten; stichting van een nieuwe biblio theek in Santpoort; bevordering van een snelle tot standkoming van een verpleegtehuis voor demente bejaarden en chronisch zieken; realisering van een spartelvijver in het park Wijkeroog te Velsen- Noord; het uitbrengen van een visserijno- ta waarin mede is opgenomen de mogelijke overname van het Staats- vissershavenbedrijf door de gemeente. MAANDAG 26 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Kerkstraat en Amstelstraat 44: volwassenenen jeugd 19-21 u. DINSDAG 27 AUGUSTUS Huldienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u., jeugd 15-17.30 u. IJMUIDEN. Bij een politiecontrole aan de Badweg in IJmuiden zijn dit weekeinde in de barak de Zeeloods drie jongens aangehouden van dertien, veer tien en vijftien jaar oud. Bij een ver hoor op het politiebureau bleek dit trio afkomstig te zijn uit een tehuis in Hil versum. De jongens waren enkele dagen geleden weggelopen. 1. Het realiseren van sociale ge rechtigheid door aan de zorg voor achtergestelde groepen voorrang te geven. 2. Het herstellen en in stand hou den van een gezond leefmilieu. 3. Het voeren van een democratisch beleid, waarbij experimenten op al lerlei terreinen ruim baan kunnen krijgen en gepoogd wordt burgers tot actieve deelname te prikkelen. De wedstrijden waren verdeeld over zevenentwintig poules van meisjes- en jongenspupillen; meisjes- en jongensas- piranten; dames- en heren junioren en dames- en herensenioren. Er werd zeer sportief maar ook vaak fel gespeeld, wat vooral bij de jeugd het geval was, steeds luide aangemoedigd door fans en clubge noten. In de slotfase trok vooral de strijd tussen de heren senioren van IJ mond en KIC grote belangstelling omdat deze mede van invloed was op de totaal-/ uitslag en op het veroveren van de Frans van dér Zon wisselbeker. Precies volgens schema kon de heer J. N. Koster namens KIC-handbal overgaan tot de prijsuitreiking. Hierbij bleek dat de organiserende vereniging voor de eerste maal de Frans van der Zon-wisselbeker had veroverd met in de totaaluitslag 43 punten en vijf eerste en zes tweede plaatsen. Zuster- en buurtvereniging IJmond werd met vijf eerste plaatsen en vier tweede plaatsen in de poules tweede in het toernooi met 37 punten en DTS’59 ujt Oudkarspel verwierf 19 punten en twee eerste en drie tweede plaatsen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. hebben zich weten te Interregionale jeugdcompetitie. speelde tegen Haarlem en verloor hier van met 0-5, maar tegen EDO speelde men gelijk 2-2, wat hen een plaats in de landelijke competitie bezorgde.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5