Decom gaat met bedrijf praten Produktie gestopt bedrijvm van brommerhelmen Rente op rente Gewoon sparen Termijn sparen Belangrijk nieuws Rijkspostspaarbank |gg uw nationale spaar Instelling TïïfiF' 1 K I Hogere rente bij de RPS Pf -I Op winterse toer met langwerpige en warm getinte tassen fM lif RWS DINSDAG 11 AUGUSTUS 1974 2 7 VARIA VERKOOP STAGNEERT X, t t Beleggingsrekeningen met opzegtermijn RPS- Deze tarieven gelden ook voor de bestaande beleggingsrekeningen 3 maanden 1 jaar 3 jaar le inleg minimaal f 1.000,-; voor jongeren t/m 20 jaar f 100,- coupures van f 1.000,- en f5.000,- nieuw nieuw nieuw ^OUDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST Beleggingsbewijzen die na 15-8-1974 worden uitgegeven niet gewijzigd spaar rekening (zonder boekje) Opzegtermijn Opzegtermijn Opzegtermijn Opzegtermijn 2 jaar niet gewijzigd niet gewijzigd 4 jaar vast eengekomen, eveneens in te willi gen. Rente rekening (voor houders van een postrekening) 3 jaar vast RPS- boekje UTRECHT (ANP) De hoofd directie van Vroom en Dreesmann blijft bereid de door de Decom (sa- menwerkingsfederatie van vakbon den in de detailhandel) afgebroken cao-onderhandelingen voort te zet ten. Zij wil onderzoeken hoe het huidige geschilpunt in overleg kan worden opgelost. De V en D-leiding blijft daarbij in beginsel bereid de Decom-eisen op dit punt, zoals deze elders in de detailhandel en met na me met de vereniging van groot winkelbedrijven in textiel zijn over- was 5% was 5V4«/. ZOALS GEBRUIKELIJK spe len de accessoires voor het ko mende najaars- en winterseizoen wederom een grote rol bij uw dagelijkse uitmonstering. Voor ons vrouwen neemt de tas hier bij een belangrijke plaats in. Want laten we wel blijven, zon der dat kostelijke en onmisbare attribuut gaan we toch niet vol ledig gekleed. was 8% 5 jaar vast was 5% :t r n e Wilt u meer weten? Ook over de direkte opvraagbaarheid? Bel gratis 0017 Vraag informatie bij het postkantoor Schrijf - zonder postzegel - Baar de Rijkspostspaarbank, Amsterdam Bk I II 'JHmb Mgjg de ADVERTENTIE) importeur Laimböck. Niet n r 1 B ADVERTENTIE 'lil 5 4 51516 7 819 ion onder redactie van Bé ter Maat Tas met combinaties van twee kleu ren eveneens met het eigen Laim- böck-label. Eveneens van Italiaanse origine is dit fraaie langwerpige model. e r De invoering en verhogingen van het minimum (jeugd) loon en het bepaalde in de machtigingswet 1973 hebben een sterke, opwaarts nivellerende werking. Daardoor zijn de gemiddelde uurloon- kosten voor geheel V en D in de eerste acht maanden van dit jaar met ruim 20 percent gestegen. Dit is een bedrag dat gelijk is aan vier percent van de onzet, terwijl de totale netto-winst van V en D over 1973 bijna twee percent bedroeg. een ruim en hoog mode' met twee flinke buitenvakken. Voor mij de fa voriet, omdat je er zo lekker veel in e 1 Op het ogenblik is een sterke stagnatie in de afzet van bromfietshelmen opge treden. Ook de handel neemt een af wachtende houding aan en wil eerst de resultaten van de door minister Wester- terp ingestelde commissie van onderzoek afwachten. De carrosseriefabriek Coenen in Den Haag is tot een voorlopige produktiestop overgegaan om te voorkomen dat de voorraden teveel oplopen. „We gaan pas ONDER HET EIGEN Laimböck-la- bel zag ik voor u modellen van r KBB: gelijk resultaat. De omzet van het KBB (Koninklijke Bijenkorf Beheer)- concern is in de eerste helft van het boekjaar 1974-75 (februari tot en met juli) ten opzichte van de overeenkom stige periode van 1973-74 met 10,5 percent gestegen. De exploitatiewinst voor afschrijvingen steeg ten opzichte van de eerste helft van het vorige boekjaar met 1,7 miljoen. De af schrijvingen bedroegen 0,8 miljoen meer, de rentelasten zijn met 0,9 miljoen gestegen. Dit resulteerde over het eerste halfjaar 1974 in een gelijk resultaat aan dat van de overeenkom stige periode van het boekjaar 1973-74, aldus het bedrijf. Concertgebouw Haarlem vrijdag 30 augustus 1974 20.15 uur dirigent: ANDRÉ VANDERNOOT solist: JAN WIJN - piano programma J. Chr. Bach Sinfonia in E Grieg Pianoconcert Beethoven Symfonie no. 2 Entree 4,50 (a.i.) c.j.«p. geldig Kaartverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concert gebouw, Lange Begijnestraat 13, van 10-15 uur. Telefonisch 32 09 94 van 12-15 uur. Onder eigen naam brengt Laimböck dit mooie hoge exemplaar van „Lan cia” -rundleder op de markt. DEN HAAG (ANP). Twee van de drie Nederlandse fabrikanten van brom fietshelmen gaan voorlopig de fabricage van valhelmen drastisch beperken en zelfs stopzetten. Eén en ander is het gevolg van de recente publikaties van een onderzoek van de ANWB en Consumentenbond, waarbij de deugdelijkheid van brom fietshelmen sterk in twijfel werd ge trokken. De heer A. Fogarin, woordvoerder van de Decom-bonden, verklaarde desge vraagd te verwachten, dat de partijen in de komende dagen weer rond de tafel gaan zitten om na te gaan of er geen uitweg is te vinden. „We zijn evenwel niet bereid onze eisen te laten vallen en in ieder geval gaat de vergadering van V en D-personeel met de vakbonden vrij dag door”, aldus de heer Fogarin. kant en alleen brengt hij onder eigen naam een voortreffelijke collectie op de Nederlandse markt, doch daarnevens sinds geruime tijd de onvolprezen collectie van het Duitse Goldpfeil. Nu is daar sinds kort een belangrijke troef bijgekomen. Het betreft de zeer modieuze Italiaanse collectie van Pis- toré-Vicenza. Waarlijk beeldschone tassen in de nieuwe langwerpige lijn, zo kenmerkend voor de Italiaanse ontwerpers. De fraaie modellen ko men volledig tot hun recht in het soepele Madrasleer, afkomstig van Indiase geiten, en ze zijn bovendien nog van een lere- voering voorzien. Als modetinten signaleerde ik voor u brique (steenrood) en efeu, een olijf groene kleur. IN DE NIEUWE PISTORÉ-collectie zijn echter zoveel speelse modellen, dat het straks voor u moeilijk kiezen gaat worden. Verrassende effecten werden bereikt met zeer mooi ver werkte ritsvakken buitenop, hier en daar een goudkleurig biesje fantasie rijke handvaten of brede buigzame bander, als sluiting. En wat te zeggen van diie zeer „lange” langwerpige tas die maar liefst twee tassen in zich bergt, in de hoop dat het eindelijk eens een ordelijke boel bij u en mij wordt. Maar goed, wilt u helemaal bij de tijd zijn en blijven, houdt dan wel in de gaten dat een enveloppetas zeker niet bij üw garderobe mag ontbreken. REST MIJ ALLEEN NOG u met genoegen te kunnen melden dat Goldpfeil altijd zich blijft met stijl volle, bijna klassieke tassen in prach tig rund- of bisonleer; zeer begerens- waardig! Bovendien zijn er naast de handtassen, mooie reistassen, beauty cases en koffers om geheel in stijl zo snel mogeliijk te kunnen afreizen. Tracht u evenwel te beheersen na deze Laimböck-verleiding, want in de komende tijd staat u nog meer ver rukkelijks te wachten. Ik houd u op de hoogte! Enveloppetas uitgevoerd in Madras- leder uit de Italiaanse Pistoré-Vi- cenza-collectie. soepel „Lancia” rundleder gevoerd met ribstof. Hierbij was onder andere kunt wegstouwen. Een tweede serie onder eigen naam was uitgevoerd in rundleder met matte nerf waarbij zowel modellen in uni als in allerlei kleurcombinaties te zien waren. Naast de twee eerder genoemde spe cifieke modetinten is het toch wel goed te weten dat ook zwart een belangrijke plaats zal gaan innemen. Daarnaast zal u ook nog Makassar- bruin tegenkomen. Voort trof ik voor de jonge meisjes nog leuke, vlotte modellen van rundleder aan met hier en daar een buitenvak en ter Versie ring wat perforatie; tassen in een bijzonder gunstige prijsklasse. GELUKKIGE OMSTANDIGHEID overigens voor de Heemsteedse fabri- weer produceren indien we de indruk hebben dat de markt weer aantrekt”, aldus de heer Coenen. Ook de Groninger Motor Import gaat korter werken. Bij de derde Nederlandse fabrikant, Eurocap Nederland NV in Rijsenhout, wordt op het ogenblik over wogen om de produktia te stoppen. „Als de situatie zich niet snel wijzigt, kunnen we niet anders”, aldus de directeur, de heer W. H. Schutjes. Volgens hem gaat deze helekwestie het bedrijf miljoenen guldens kosten. In ons land worden ruim één miljoen bromfietshelmer. per jaar ve kocht, maar op den duur zal er een zekere verzadiging gaan optreden. De vervan- gingsmarkt rekent dan op een jaarlijkse afname van circa 400.000 helmen. De drie Nederlandse fabrikanten nemen cir ca 65 percent van de totale helmen- markt voor hun rekening. De overige 35 percent wordt geïmporteerd. V. en D. wil met overleg cao-impasse doorbreken cao) werden ruim een week geleden door de bonden afgebroken, omdat V en D volgens hen voor grote groepen van het personeel garantielonen bood die on der het wettelijk minimumlono blijven. Dit ging de vakbonden te ver. De kern van het geschilpunt is vol gens de hoofddirectie de vraag of de door de overheid geregelde en intussen aanzienlijk verhoogde minimum (jeugd) lonen tevens de basis moeten zijn voor de gehele opbouw van de tussen de -■ao- partijen overeen te komen garantiescha- len. V en D. vindt dat dit niet de bedoeling van de wetgever is. De rege ling van de minimum (jeugd) lonen beoogt juist de lonen van de laagstbe taalden aanzienlijk te verhogen en be doelt zeker om niet structureel alle (garantie) salarissen in de cao en daar boven te regelen. Order 30 miljoen IJsselwerf. IJssel- werf NV in Rotterdam heeft van de Oceangroup in Engeland opdracht ge kregen twee bevoorradingsschepen met een capaciteit van 9000 pk te bouwen. Hiermee is een bedrag van 30 miljoen gemoeid. Tot nu toe heeft de werf al twintig van deze bevoorradingsschepen, die worden ge bruikt bij de oliewinning, gebouwd. De cao-onderhandelingen voor 18.000 a 19.000 personeelsleden van V en D (2000 kaderleden vallen niet onder de „Het zal duidelijk zijn, dat deze ont wikkeling ernstige zorgen voor de toe komst moet geven aan allen die bij dit vraagstuk zijn betrokken”, aldus de hoofddirectie van V en D. o a j -,Ü

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11