SIZO IS NIET BLIJ MET DE INDELING TWEEDEKLASSERS Debutanten-Kennemers en Zandvoortmeeuwen VIERDEKLASSERS UIT HAARLEM OPGESPLITST KENNEMERLAND EN HALFWEG STEUNEN OP BREDERE BASIS •1 HONKVASTE TRAINERS is 29 AUGUSTUS 1974 VOETBALKRANT 28 SAC Halfweg Zandvoortmeeuwen VEW Jong Hercules IJMUIDEN AMBIEERT TOPPOSITIE een TEGENSTANDERS en De vier nieuwe aanwinsten van Kennemerland. (Van een medewerker) Kennemerland heeft er wel zeven spe- MM Ondanks het vertrek van Ton Zwart en Ton Verschoor naar Stormvogels en de overgang van Wil Stangeberg naar geleden stond Zandvoort- V.S.V., een verlies dat niet met aanwin sten van buitenaf gecompenseerd kon worden, ziet men bij IJmuiden de nieu we competitie toch wel hoopvol tege moet. Temeer omdat men voor het eerst in het 47-jarig bestaan van de vereni ging op de bijterreinen van het sport park Schoonenberg aan de Tolsduiner- laan de beschikking heeft gekregen over een eigen accomodatie met drie velden en een clubhuis. het als als Jan Honout, Henk Minneboo en Jan Slinger. verder zal gaan dan tot zes of uiterlijk zeven elftallen. Het debuut in de vierde klas had men van De Kennemers liever bij de Haar lemse en Amsterdamse clubs gemaakt, maar een verzoek daartoe werd - net als trouwens bij stadgenoot Jong Hercules afgewimpeld. De hogere reiskosten hoopt men nu met eigen vervoer zoveel moge---- lijk te drukken. S 1 y Schutter, „zijn we hoopvol gestemd en stellen handhaving van de eenmaal ver worven positie voorop. Er is bovendien door de jongens al volop getraind”. De Kennemers heeft er verschillende nieu we leden bijgekregen, maar van hen maken alleen Roubos (RCZ), Cor Smit (Beverwijk) _n Karei Steenbeek van de eigen zondagafdeling een kans om zich in het eerste te spelen naast routiniers ders best bij de „whites” en het is niet elftallen aan genomen. SIZO treft in de tweede klas A onder zijn tegenstanders A.S.W.H., DOTO, De Meeuwen, P.P.S.C., R.C.L., S.S.S., Ter Leede, S.V. Voorne, W.H.S., Zuidland en De Zwervers. In de tweede klas B krijgt IJmuiden het op te nemen tegen C.J.V.V., Geinoord, H.B.S.S., Jodan Boys, Lunteren, Marken, Nunspeet, Rijs- oord, Z.C.F.C., Zuidvogels en Zwaluwen VI. Met de nieuwkomers is de concurren tie in de selectiegroep groter geworden en dat kan alleen maar stimulerend werken op het bezoek aan de trainingen. Met het hoofdbestuur heeft de zaterdag- afdeling overigens een afspraak dat men vanwege de veldencapaciteit niet eens andere tegenstanders en de hogere reiskosten proberen we zoveel mogelijk met eigen vervoer te ondervangen. De indeling bij de Noordhollandse clubs is niet op ons verzoek gedaan, we hebben alleen aan de competitieleider verzocht om het eerste en tweede gelijk te laten spelen. Daarvan is die indeling waar schijnlijk een gevolg”. VÈW speelt samen met Heemstede op twee ieuwe velden aan de gezamenlijk (Van een medewerker) HAARLEM Van de clubs uit de Haar lemse regio in het zaterdagvoetbal spe len IJmuiden en SIZO (Hillegom) als tweedeklassers het hoogst. Het is alleen jammer dat ze in de komende compe titie niet meer tegen elkaar uit zullen komen, want SIZO is in de tweede klas A ingedeeld en IJmuiden in de tweede klas B. Vooral bij de Hillegomse club is men weinig gelukkig met de nieuwe indeling, omdat er nu verre reizen ge maakt moeten worden naar Zeeland en de Zuidhollandse eilanden, waardoor men voor extra hoge kosten komt te staan. ”Het is een verschrikkelijke zaak”, vindt voorzitter R. Artmanni van SIZO, ”en gewoon te gek om los te lo pen. Alleen al aan reiskosten zijn we 2.500,meer kwijt dan anders”. IJmuiden is gelukkiger met zijn inde ling. ”Het is natuurlijk jammer dat SIZO er niet meer bij is”, laat secreta ris P. C. Boudesteyn weten, ’’maar we zitten toch wel in een interessante afde ling en hoeven niet veel verder te rei zen dan in de vorige competitie”. Na tweemaal achtereen net naast de \titel en promotie te hebben gegrepen, hopen de IJmuidenaren daarin nu eens te sla gen. Temeer omdat men voor het eerst in de bijna vijftigjarige geschiedenis van de vereniging de beschikking heeft ge kregen over een eigen accomodatie. Van te vangen met jonge spelers uit eigen gelederen. Van hen zijn een Ton Post- ma en Cor Krab het vorige seizoen al knap naar voren gekomen.. De training is voor het vierde jaar in handen van Han Jansen. ”We zijn best tevreden over hem”, laat Boudesteyn weten, ”hij is goed op ons ingespeeld en we hebben een prettige samenwerking met hem.” Met zijn twaalf senioren- en negentien jeugdelftallen mag IJmuiden er zich op beroemen tot de grootste verenigingen in het zaterdagvoetbal uit de wijde om geving te behoren. Naast de drie nieu we velden aan de Tolsduinerlaan, kan IJmuiden met zijn jeugdelftallen terecht op de twee velden van Waterloo, waar het jarenlang gastvrijheid heeft geno ten. VEW, Jong Hercules en De Kenne mers treffen in de vierde klas B onder hun tegenstanders CSV Dindua, DZS, HCSC, debutant Hollandia. Jong Hol land, Vlug en Vaardig en Zwaluwen ’30. Er moeten door de drie streekclubs ver re reizen gemaakt worden naar Den Helder, Enkhuizen, Hoorn, zelfs twee maal. Alkmaar en de Wormer. Vooral de penningmeesters zijn daarmee niet erg groots. Het Heemsteedse VEW heeft er hele maal geen spelers van buitenaf voor het eerste elftal bijgekregen. Men wil wel aan een paar jeugdspelers de kans geven om zich daarin te spelen. Een verlies voor VEW is het vertrek van verdediger Peter Goossen naar het buitenland. Meer verliezen werden niet geleden en het elftal is dan ook vrijwel ongewijzigd. „Uiteraard hopen we in de bovenste helft van de ranglijst mee te draaien”, zegt secretails Ruud Martens, die zelf dertien jaar lang in het eerste heeft gespeeld, „de opkomst voor de trainingen is steeds heel goed geweest en dat geeft moed”. Met de indeling is Martens ove rigens wel tevreden. ,,Je ontmoet weer „Over het algemeen hebben we een vrij jonge ploeg met Aart v. d. Doel (29- jaar) als oudste speler”, vertelt Mense, „en ik geloof wel dat we aardig aan de top mee kunnen draaien in het zog van favoriete ploegen als Volendam, Flora Boys en Kennemerland. Ik heb boven dien de zaken wat strakker aangetrok ken en wil het iets professioneler aan pakken. Het ging voorheen nog wel eens te gemoedelijk. Er zijn 22 spelers door mij geselecteerd en die moeten minstens eenmaal in de week komen trainen als zij voor opstelling in aanmerking willen komen.” Omdat Bert Hoeve voorlopig nog niet mag spelen, heeft Mense die aan zijn vijfde seizoen bij Halfweg begint hem verzocht te komen assisteren bij de trai ningen. Ook Manfred Meyer moet door een blessure nog langs de kant blijven, terwijl nieuwkomer Joop Franken, ove- rigens al een routinier, er de voorkeur aan geeft om in het tweede te spelen. Doordat de zaterdagafdeling van Half- - weg er maar liefst vijftien spelers hew. bijgekregen, kan men nu met zes elftal len aan de competitie gaan meedoen- Een meer dan het vorige seizoen. Halfweg en Kennemerland moeten het in de derde klas A opnemen tegen clubs als Altius, EVC, Flora Boys, De Geuzen, PSZ, PVWA, Volendam, Wartburgia en Wieringermeer. (Van een medewerker) HAARLEM De zeven vierde^- klassers uit de Haarlemse en Ken- nemer regio in het zaterdagvoetbal zijn in twee aparte klassen inge deeld. Hoofddorp, SAC, Bloemen- daal en Zandvoortmeeuwen spelen in de vierde klasse A, terwijl VEW, Jong Hercules en De Kennemers in de vierde klasse B uitkomen. Van deze clubs maken Zandvoortmeeu wen en De Kennemers hun debuut. Het zou interessanter geweest zijn als de zeven vierdeklassers uit deze contreien in een afdeling waren ondergebracht. Vooral het Heem steedse VEW moet nu een aantal verre reizen maken voor de uitwed strijden naar de kop van Noord- Holland. Men vindt dit geen on^ overkomelijk bezwaar en wil het met eigen vervoer ondervangen. Van Jong Hercules en De Kenne mers had men vanwege de reiskos ten liever in de meer Haarlems en Amsterdams getinte vierde klasse gespeeld. Veel wisselingen aan spe lers hebben zich bij de streekclubs niet voorgedaan en ook de meeste trainers zijn aangebleven. ”We hebben twee seizoenen achtereen op het nippertje de boot gemist”, merkt secretaris Boudesteyn op, ”en hopen dat we het ditmaal wel zullen redden. Ons streven is gericht op de bovenste plaats”. Met de indeling in de tweede klasse B is men van IJmuiden wel content. ”Het is een interessante afdeling met enkele nieuwe tegenstanders”, meent de secre taris van IJmuiden, ”en we hoeven echt niet zoveel verder te reizen dan in de vorige competitie. Het is alleen jammer dat we SIZO niet meer treffen en daar om geen enkele streekderby hebben. Onze naaste tegenstanders zijn Z.C.F.C. in Zaandam en debutant Marken’. Het verlies van Zwart, Verschoor Stangeberg vooral van de laatste vindt men het jammer dat hij overge gaan is hoopt men bij IJmuiden op Het Haarlemse SAC, dat eerlang de beschikking krijgt over een nieuw vel- dencomplex in Boerhave - men speelt nu nog samen met Spaarnestad op Schalkwijk - en mede daarom een fusie overweegt met DSB, gaat met vrijwel hetzelfde elftal aan de slag als in het vorige seizoen. Men is geen enkele speler van de selectie kwijt geraakt en als nieuwkomers hebben zich Rob v.d. Blonk (HC en FC Victoria) en Piet v.d. Woude (IJmuiden) met keeper Ted v.d. Putten (Onze Gezellen) aangemeld. Vooral Van de Blonk schijnt als laatste man voor de verdediging een aanwinst te zijn. Overigens zullen de nieuwelingen zich in de oefenwedstrijden nog moeten bewijzen. „De verwachtingen van het bestuur zijn dat we goed gaan meedraaien”, laat wedstrijdsecretaris G. Sondorp weten, „maar de spelers zelf zeggen dat ze het dit seizoen waar gaan maken”. Alleen Jan Elbertsen tobt nog met een blessure. Met de indeling is Sondorp wel tevre den. „Het is leuk dat we weer eens nieuwe tegenstanders ontmoeten en niet zoals VEW, Jong Hercules en De Kenne mers van die verre reizen hoeven te maken. Je moet als vereniging met elke cent rekening houden”. SAC brengt tien senioren- en vijf jeugdelftallen in het wordt niet zozeer gedacht. Het behoud van de positie als tweedeklasser staat voorlopig voorop”. Met de indeling in de tweede klas A is men het van SIZO helemaal niet eens. ”Het is een sofindeling en die gaat ons scheppen geld kosten”, stelt de heer Artmanni, ”we moeten helemaal naar Zoutelande, Tholen, de Zuidhollandse eilanden en dat kun je niet meer met eigen wagens versieren. Het is te ver moeiend. We moeten bussen in gaan schakelen en dat betekent zo’n 2500 gulden aan extra reiskosten. Ik weet niet hoe ze het bij de bond zo geregeld hebben, maar het is een krankzinnige zaak. Alleen naar R.C.L. in Leiderdorp en Ter Leede in Sassenheim kunnen we het veld en mag zich in een grote toe- SIZO brengt twaalf senorenelftallen in het veld en mag zich in ee grote toe loop van vooral jeugdige voetballertjes verheugen. Het heeft momenteel de be schikking over drie velden en binnen kort komt er een pupillenveldje bij. Al leen kampt men met een tekort aan vijf kleedkamers en daarom gaat men binnenkort maar weer eens bouwen. Het complex van SIZO is gelegen aan de Weeresteinstraat in Hillegom. In de vierde klas A krijgen Hoofd dorp, SAC, Bloemendaal en Zandvoort meeuwen het op te nemen tegen ADM, Brandweer, Intimis, KMVZ, debutant Kromhout, Purmersteyn en ZOB. Het zijn r.._t uitzondering van de twee laat ste allemaal clubs uit de Amsterdamse regio. Er is bij Hoofddorp weliswaar nie mand vertrokken, maar door blessures kan trainer De Boer, die reeds aan zijn negende seizoen begint, voorlopig niet over aanvoerder Kees Emmelkamp en Jan den Ouden beschikken. Als enige nieuwkomer van buitenaf kwam Hans de Graaf van Vliegende Hollanders naar Hoofddorp over. Men heeft goede ver wachtingen dat hij het in de spits gaat maken, want in een oefenduel met Ka- gia scoorde h.j drie van de vier doelpun ten. Voor het overige zijn er in het zaterdagelftcvan Hoofddorp geen wijzi gingen. We hopen natuurlijk behoorlijk mee te draaien”, merkt speler en wedstrijdse cretaris Hans v.d. Berg op, „maar het blijft toch af vachten, want er zijn vier nieuwe ploegen (Kromhout, Purmersteyn Zandvoortmeeuwen en ZOB, red.) bij- gekomen, waar we helemaal niets van afweten. Het is alleen jammer dat VEW er niet meer bij is, want dat was onze meest nabije buur”. De zaterdagafdeling van Hoofddorp, dat zijn domicilie heeft op het nieuwe sportpark Arnoldushoeve, telt momenteel zeven senioren- en drie A-juniorenelftallen. Veel aanwas van nieuwe leden is er momenteel niet. HAARLEM. Het in de derde klas A van het zaterdagvoetbal spelende Ken nemerland heeft in de voorbije over- schrijvingsperiode zeven spelers van an dere verenigingen overgekregen en is daarmee vooral in de breedte sterker geworden. Temeer omdat er niemand van de kerngroep naar elders is vertrok ken. Van de nieuwkomers ztfn de snelle Jan Leunk en schutter Peter Lecher- mann zonder meer aanwinsten voor het eerste elftal. De anderen zullen dat eerst nog moeten bewijzen. Van hen staat Ron van Kessel overigens de eerste vijf maanden „buitenpel”, want hij loopt met zijn arm in het gips. Ondanks de versterkingen is men bij Kenemerland gematigd optimistisch en wil men zich nog niet meteen als favoriet bestempeld zien. De tweede vertegenwoordiger uit de Haarlemse contreien in de derde klas is Halfweg, dat ogenschijnlijk verzwakt is, omdat Danny Pablo en Peter van Splunter met voetballen zijn gestopt, maar door de overkomst van maar liefst vijftien spelers net als Kennemerland in de breedte sterker geworden is. Men rekent ook in het Halfwegse kamp niet op een titel en promotie, maar het streven is er toch wel op gericht om zo dicht mogelijk achter de top te eindigen. veld én heeft het contract met trainer Jan Kerkhof weer verlengd. Hij is na het eerste seizoen goed bevallen. Het vorige seizoen debuteerde Bloe mendaal lang niet onverdienstelijk in de meer Nooruhollands getinte vierde klas, kreeg zelfs uitzicht op de titel, maar greep er tenslotte toch naast. Ditmaal zijn de „whites” in de andere vierde klas geplaatst en zijn daar content mee. „Met de indeling zijn we heel tevreden”, stelt voorzitter en elftalbegeleider J. van Leuven, „en het is leuk dat we nu streekclubs als Zandvoortmeeuwen, Hoofddorp en SAC ontmoeten. Alleen zullen we vergeleken bij de vorige com petitie, toen we aan de top meedraaiden, waarschijnlijk een stapje terug moeten doen. Jaap d: Vries is namelijk terugge gaan naar de zondag en schutter Egbert Boontje stapte over naar VVRA. Vooral de vervanging van Egbert vormt een probleem. We hopen dat Koos Boer en Wim van Amerongen de twee openge vallen plaatsen goed gaan bezetten. Ze komen uit een lager elftal en maken hun debuut. Al met al zullen we aan het eind van de competitie met een plaats in de middenmoot niet ontevreden mogen zijn”. Bloemendaal heeft er geen aanwinsten van buitenaf bijgekregen. Het elftal is met uitzon ’ering van De Vries en Boontje voor het overige vrijwel onge wijzigd. Het zaterdagvoetbal floreert an ders best bij de „whites” en het is niet onmogelijk dat ditmaal met zes senoren- de competitie wordt deel- Hoewel Halfweg niet meer over Dan ny Pablo en Peter van Splunter kan beschikken, omdat zij de voetbalschoe nen aan de wilgen hebben gehangen, en ook Bert Hoeve voorlopig niet kan spe len, ziet trainer-coach Joop Mense het toch niet al te pessimistisch in. Hij heeft Frans Hoogeveen, die twee seizoenen door een blessure niet heeft gespeeld en Joop Franken van de „zondag” overge kregen, terwijl Arie Bliek zich als kan didaat voor het eerste heeft aangediend. Zijn broers Jan en Ko spelen daarin reeds, zodat er nu drie Bliek’en in de ploeg rondlopen. Iers bij gekregen, maar is nog op zoek naar een opvolger van trainer Jaap Doornbos, die met zijn activiteiten als zodanig is gestopt en zelf weer gaat voetballen in het vijfde elftal van Ken nemerland. De coaching en training ligt voor tijdelijk in handen van het drie manschap: Albert Spithorst, Roel Hop man en Jan Leunk. De zeven nieuwkomers bij de oranje- zwarten zijn: Peter Lechermann (Storm vogels), Jan Leunk (Wilhelmus), Lex Kollerie (Haarlem 3), Martin Sleutel (DIO), Ron van Kessel (Ripperda), Wim Meyer (Telefonia) en de uit Suriname afkomstige Clyde Headley. Met deze nieuwelingen erbij heeft Kennemerland momenteel een grote selectiegroep van 27 spelers. Het ligt echter in de bedoe ling dat die teruggebracht wordt tot zestien man. „Met de nieuwe aanwinsten verwachten we redelijk goed mee te kunnen draaien in de competitie”, laat Albert Spithorst weten, „maar een favo- rietenrol willen we ons nog niet aanme ten. Met een optimale begeleiding en keihard werken hopen we succes te boeken. De grotere concurrentie in de selectiegroep heeft ook een positieve uit werking op het trainingsbezoek. Er is steeds een goede opkomst. Naast het eerste hopen we ook met het tweede elftal betere resultaten te gaan behalen.” Er is door Kennemerland een fiks Sportlaan, waar men gezamenlijk een clubhuis heeft gebauwd. Over toeloop van nieuwe leden heeft men bij VEW geen klagen en het brengt negen senioren- en negen jeugdelftallen in het veld. Jong Hercules uit Beverwijk mag zich in een gestadige groei verheugen en heeft veel to loop van nieuwe leden. Als aanwinsten voor het eerste elftal bevin den zich onder hen Van Duivenvoorden (Beverwijk) en Gertenbach (De Kenne mers). Met Meervogels werd bovendien van trainer gewisseld: Janos Beke ging naar Akersloot en Aard Tol kwam naar Beverwijk. y Men is bij Jong Hercules hoopvol gestemd. „We verwachten veel van de komende competitie”, laat secretaris F. H. Piët weten, „en hoewel we interes sante tegenstanders ontmoeten, hadden we toch liever in de andere vierde klas gespeeld. Met de indeling zijn we dan ook niet zo erg gelukkig en vooral de reiskosten voor de uitwedstrijden naar Den Helder, Enkhuizen en Hoorn zijn erg bezwaarlijk. Ons verzoek om een meer regionale indeling is door de bond afgewezen. De enige derby die we op het programma hebben staan, is tegen De Kennemers”. Het bruist bij Jong Hercules, dat op twee velden aan de St. Aagtendij k speelt, waar vroeger Beverwijk zijn do micilie had, van de activiteiten. Zo is men momenteel druk bezig met de bouw van nieuwe kleedgelegenheden, douches en keuken. Men zal verder de zaken wat strakker aantrekken en meer lijn in het geheel brengen. Het zal ongetwijfeld tot een nog grotere bloei van de vereniging leiden. Voor het eerst in zijn bijna dertienja rig bestaan is het zaterdagelftal van De Kennemers uit Beverwijk door een ver sterkte promotie doorgedrongen tot de vierde klas van de KNVB. Het debuut als vierdeklasser wordt met vertrouwen tegemoet gezien. „Hoewel het toch wel moeilijk zal worden”, vindt secretaris B. Twee jaar meeuwen er net zo voor als nu: promo tie naar de vierde klas. Het speelde toen echter als debutant louter tegen Noord hollandse clubs, kon het daartegen niet redden en duikelde prompt weer naar de eerste klas zaterdagvoetbal van de afde ling Haarlem KNVB. Daarvoor bleek Zandvoortmeeuwen toch weer te sterk en is nu opnieuw via een kampioenschap doorgedrongen tot de vierde klas. De ploeg uit de badplaats is voor de nieuwe competitie ingedeeld bij de Haarlemse en Amsterdamse clubs én is daarmee wel gelukkig. Temeer omdat er ook niet meer zover gereisd hoeft te worden als twee jaar terug. Als nieuwe aanwinsten kwamen Arend Volkers (Haarlem-jeugd) en Ruud Elfers (HFC) naar Zandvoortmeeuwen over. Van hen heeft Volkers al eens eerder bij de junioren van de Zand- voortse club gespeeld. Er is van de kampioensploeg niemand vertrokken en alles is verder bij het oude gebleven. Ook de Amsterdamse trainer Moos is nog een jaartje aangebleven. „Afgaande op de resultaten in de reeds gespeelde oefenwedstrijden, geloof ik wel dat Zandvoortmeeuwen aardig gaat meetellen”, meent elftalleider en lid van verdienste J. de Graaf, „de jongens zijn aardig op elkaar ingesteld en de stemming is goed. Het loopt allemaal lekker. We hopen het er dan ook beter af te brengen dan bij ons vorige debuut met de Noordhollandse clubs”. Zand voortmeeuwen heeft trouwens in het verleden ook al eens in de derde klas van de grote bond gespeeld. oefenprogramma afgewerkt met maar liefst tien wedstrijden- De vorm en con ditie moeten dus wel aanwezig zijn als het competitierad gaat draaien. Boven dien hebben de nieuwkomers van wie Leunk en Kollerie al eens eerder in het oranje-zwarte tenue speelden volop gelegenheid gehad om zich aan te pas sen. Met tien senioren en achttien jeugd elftallen blijft Kennemerland in orde van grootte niet veel achter bij de tweedeklassers IJmuiden en SIZO. Het mag zich ook in een grote toeloop van jeugdleden verheugen en ook de afdeling zaalvoetbal is nog steeds groeiende. Zijn domicilie heeft Kennemerland in het Pim Mulier sportpark. SIZO is men tevreden met een positie in de middenmoot. Veel veranderingen hebben er zich bij SIZO in de selectiegroep niet voorge daan en alleen Dick Rovers is men kwijt geraakt aan Nieuw Vennep. Daarente gen kwamen Bakker (Nieuw Vennep), Faber (Barneveld) en Willemse (Voge lenzang) weliswaar over naar de zwart- oranje club, maar zij zullen de Haar lemse coach Leen Plaizier, die weer aangebleven is, eerst nog van hun capa citeiten moeten overtuigen. Ook de jeugdspelers Blokker, Johans, Brobbel en Vijn uit de eigen kweek van SIZO, staan te trappelen om zich in het eerste te spelen. Het zijn echter allemaal nog vraagtekens. In de 27 man sterke selec tiegroep is schutter en routiné Bob de Jong nog steeds van de partij. ”Het moet nog te veel van Bob komen met scoren”, stelt voorzitter Artmanni, ”en daarom zouden we er wel eens een paar afmakers bij willen hebben”. Met zijn verwachtingen voor de competitie is de eerste man van SIZO aan de voorzich tige kant. ”Ik kan er geen zinnig woord over zeggen”, laat hij weten, ”en weet het echt niet. Het zijn voor ons met uit zondering van R.C.L. en Ter Leede alle maal onbekende egenstanders. Het zal wel een verrassing blijven. We hopen niettemin ons in de middenmoot te kun nen handhaven. Aan het kampioenschap HAARLEM. De trainers en coa ches van de clubs uit de Haarlemse contreien in het zaterdagvoetbal zijn blijkbaar erg honkvast, want ze zijn vrijwel allemaal aangebleven. Van hen spant de Aalsmeerder De Boer de kroon, want Mj is bij Hoofddorp reeds aan zijn negende seizoen bezig na daarvoor ook al een jaar de jeugd te hebben getraind. „De verstandhou ding met trainer De Boer is heel goed”, laat speler en wedstrijdsecre taris Hans v. d. Berg weten, „en tussen hem en de spelers is een vriendschapsband gegroeid”. Dat is ook het geval met trainer-coach Joop Mense bij Halfweg. Hij is aan zijn vijfde seizoen bezig en heeft belangrijk steentje bijgedragen aan de opmars en groei van het Halfweg se zaterdagvoetbal.Vier jaar als trai ner aan het bewind zijn Han Jansen bij IJmuiden en De Vries bij VEW, terwijl coach Leen Plaizier van SIZO ook al een heel tijdje meeloopt. Oud-Haarlem-speler Jaap Doornbos heeft onder zijn activiteiten als trai ner van Kennemerland weliswaar een streep gezet, maar hij heeft zich als lid aangemeld en gaat zelf weer ac tief voetballen in het vijfde elftal, dat in oranje-zwarte kring de KAS- ploeg (Kennemerland All Stars) wordt genoemd. Men zoekt bij Ken nemerland nog naar een opvolger voor Doornbos. Van de zaterdagclubs uit deze con treien heeft alleen Jong Hercules in de persoon van oud-Haarlemmer Aard Tol,

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 29