Commissievergaderingen in raad openbaar VerenigingsiKiiws otffi ofe OJlmsDiijfl Maandag geen spreekuren Voetbaltoernooi voor pupillen I „Lime House Jazz Band” met oude jazz in Ruïne van Brederode I Nog geen oplossing voor woonwagencentrum J met invaller 1 ZOMERSEIZOEN SUCCESVOL BEËINDIGD I J- i „EKSTAVO ’74” 4 ZATERDAG 3 1 AUGUSTUS 1974 PLAATSELIJK NIEUWS Velsen-IJ mui den (Van een onzer verslaggevers) Heemskerk Velsen-Noord VELSEN Beverwijk Wijk aan Zee ping eenmaal in vervallen toestand zou worden bestemd voor een suc cesvol jazz-concert. Wijk aan Zee Castricum Bakkum Beverwijk h b d Z ii v tl SANTPOORT. De middel eeuwse bouwmeesters van de een maal zo indrukwekkende huisves ting voor het machtige geslacht Brederode in Santpoort, zullen er ongetwijfeld nimmer van hebben gedroomd dat hun kloeke schep- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Uit de begeleidings brief van de Velsense gemeentebe groting voor 1975 kan onder meer worden geconcludeerd dat men voor de vestiging van een tweede woonwagencentrum in de IJmond nog altijd geen beslissing heeft ge nomen. Onder het hoofdstuk „So ciale zaken en gezondheidszorg” maakt het college althans bekend van de besturen van de vijf IJ- mondgemeenten bericht te hebben ontvangen dat hier voor dit doel geen grond beschikbaar is. „Indien hierover intern niet tot een oplos sing kan worden gekomen”, schrij ven B. en W., „zullen Gedeputeer de Staten van de provincie Noord- Holland een uitspraak (moeten) doen en een van de gemeenten aan wijzen om het tweede woonwagen centrum te huisvesten”. IJmuiden-Oost Heemskerk 1 Uitgeest Velsen-Zuid Driehuis Santpoort Velsen-Noord P stand IJmuiden (Van een onzer verslaggeefsters) De tekst luidt: (Door Herman Moscoviter) ZATERDAG 31 AUGUSTUS ZATERDAG 31 AUGUSTUS Huygens- MAANDAG 2 SEPTEMBER ZONDA G1 SEPTEMBER Huygens- 10.30-11.45; MAANDAG 2 SEPTEMBER Huygens- MAANDAG 2 SEPTEMBER ZONDAG 1 SEPTEMBER Wijkerstraat- MAANDAG 2 SEPTEMBER Ge- (Van een onzer verslaggevers) GEBOREN: ONDERTROUWD: uur: 19 Kanaalstraat, 9 GEHUWD: gebouw la Helmstraat, OVERLEDEN: ir ZATERDAG 31 AUGUSTUS MAANDA G2 SEPTEMBER Een van de voorrechten in het levi van een mens (want ook artiesten zi mensen) lijkt mij te mogen optreden het TROS-programma „Op losse gro ven”. In een omgeving waar de suike pot zojuist schijnt te zijn omgestoten, zoet en braaf gaat het allemaal fo kijkt Chiel Montagne opgewekt de ei mera’s in. Zijn humeur is in tegensta ling met dat van vele andere Nederlai ders niet onderhevig aan uiterlijke spai ningen, weersveranderingen, vervelei publiek of lastige regisseurs die hem (t lang in beeld houden. kerk, opgave R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.45 u., zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u. aalmoezenier C. Geraets. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u., zondag 7.30, 8.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 9 en 11 u. Doopsgezinde Gemeente. Brandweer kazerne, Brakenburgstraat 34-36, zondag 11.15 u. ds. H. Luikinga. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. Sociëteit Alpha, Moenspledn. Geopend vanaf 20 u. T. van Urk, 71 jr., echtgenoot van D. van der Plas, IJmuiden. H. Bouland, 51 jr., echtgenoot van G- Dontje, Gronin gen. VELSEN. De leden van het college van burgemeester en wethouders zullen maandag 2 september geen spreekuur houden. Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. bi VI g< a< in cc le ra bi v; h< ir w v< di R.-k, Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en VI 01 zi ui le P< b lë vi 5 ci se vc be (2' k( je se Pi S€ w nt zi V£ VI se te ’s b< t( L d rr o ri Met opgewekt gemoed kondigt hij ri en groen, kwatsch en kitsch aan. V zien de verschillende vocalisten die I deze ene van de 26 Nederlandse to| tiens de eerste vijf plaatsen bezette Maar mag het mogen optreden in „Q losse groeven” dan behoren tot een va de voorrechten in het leven van ei mens, het grootste voorrecht in het li ven van een sterveling is toch wel h vraaggesprek met de presentator. Beha ve dat Chiel meer aan het woord is da zijn clandizie (maar dat zou best eet een heel positief element kunnen zijn heeft hij zoveel stereotype vraagjes e uitdrukkingen en draait hij in zo’n klei cliché-kringetje rond, dat ik hem erva verdenk zijn teksten te laten schrijve door Wim de Bie en Kees van Kooten, Het feit dat Chiel Montagne net dot alsof hij het allemaal zojuist zelf hee bedacht, misleidt veel mensen. Hl knappe is dat hij, door zich zo van t domme te houden bij het uitspreken va de tussenteksten, een immens publie heeft verworven. Schlagers van de klai se die hij gemiddeld brengt (en dat heb ben Van Kooten en De Bie voortreiii lijk gezien) verdragen geen enkele intd ligentie. Toch is dit vrijdagavond het geval gweest, toen ongeveer tweehonderdvijf- tig liefhebbers waren opgekomen voor het beluisteren van „jazz-oude-stijl”, welk genre hier door de negen man tellende „Lime House Jazz Band” uit Dit communiqué is namens deze groe pering ondertekend door H. Oldenziel, adjunkt-direkteur „De Blinkert”, A. P. G. Cleeren, hoofd „Zilvermeeuw”, A. J. Buur, hoofd Frans Strijbosch voor LOM- onderwijs, F. H. W. van Crasbeek, hoofd Kerkbeekschool, M. Harthoorn- Geensen, hoofdleidster „De Zevenhoe- ven”, H. A. Spaargaren, hoofdleidster „De Kindervriend”, M. de Jong-Mantjes, hoofdleidster Agneskleuterschool. Haarlem onder de meest gunstige om standigheden ten gehore werd gebracht. Deze waarlijk deale entourage was het resultaat van een combinatie tussen een voor Nederland bijna zeldzaam zwoele zomeravond en een romantische omge ving, waar het publiek tussen de histori sche kasteelmuren in een langzaam ver sluierde duisternis werd opgenomen, om zich ongestoord aan een intensief beluis teren te kunnen overgeven. „Als onderwijsgevenden bekruipt ons het gevoel van onbehagen bij het lezen van diverse artikelen in de plaatselijke weekbladpers over de vorming van het college van wethouders in onze gemeen te. Jammer is, dat hierbij de objektivlteit uit het oog wordt verloren. Er wordt gesteld, dat de heer Van Herpen als wethouder van onderwijs het openbaar onderwijs voor zijn karretje heeft gespannen. Het tegendeel is waar. Het onderwijs laat zich niet voor een politiek karretje spannen. We staan ach ter het beleid van deze wethouder. De negatieve uitlatingen in de pers over zijn persoon staan in tegenstelling tot het geheel van aktiviteiten dat in de afgelopen jaren is gerealiseerd. Ook de persoonlijke kontakten met het onderwijzend personeel zijn uitste kend te noemen. Hij heeft een grote belangstelling en Dat zelfde zou je ook kunnen zegge van andere programma’s die draaien oi datgene wat „de mensen willen”. Di uitdrukking wordt altijd gemakshalf gehanteerd wanneer men een bepaald soort informatie of ontspanning geeft di door velen als plezier wordt ervara Gebrek aan diepgang is vaak één de voorwaarden. U begrijpt al lang dati vloeiend van het ene Tros-progranun naar het volgende ben overgestapt. I heb het over „Zenders in woelig wa ter”. H. A. van der Werf-Elenbaas, d., IJmuiden. E. G. C. Ras-Thijssen, d., Vel- sen-Noord. C. L. Bresser-van Wetter, d., Velsen-Zuid. E. F. Bok-Haal, d-, IJmui den. Ondat vandaag een aantal disc-joo keys middels het verbieden van zend schepen de muziek en het woord word ontnomen, had de Tros heel bij de tij een programma gemaakt over de kraai enmars. Dat is nog eens mooi. De televi sie brengt het overlijden van enkel radiozenders. Een produktie overigen van de Tros die aan dezelfde euvele leed als tot nu al aangegeven. Clichéma tig van opbouw, zonder diepgang, me een hang naar dat „wat de mense willen”. Met andere woorden: er kwar geen centje nieuws uit de monden va al die praatgrage heiligen van onze da gen. Zelfs Rob Out liet het bij de uit spraak: „Maandag is het stil, ja dat zoi je wel kunnen zeggen”. Zijn droevig blik sprak boekdelen. Dat alles omda Nederland nogniet half zo doortasten! is opgetreden als Denemarken (waar he piratenfeest maar vier jaar heeft ge duurd) of Engeland. Rob Out ontleende zelfs aan de weifé lende houding van voorgaande regerto gen ten aanzien van datgene „wat dl mensen willen” de uitspraak dat hi Veronica beschouwde als een stukje ge woonterecht. Out zag de dingen in gro ter verband. Hij zei: „Het is triest voo: de democratie in Nederland”. De demo cratie zal die klap vermoedelijk we weer te boven komen. Zij heeft we zwaardere tegenslagen gehad. De vertegenwoordigers daarvan heb ben vrijdag in de ruïne aan dit concert ongetwijfeld een kostelijke avond be leefd, want de negen leden van de band bespeelden hun instrumenten met een opmerkelijke virtuositeit, daarbij voort durend door een stimulerende tuba aan gevoerd. Bovendien is er sprake geweest van een interessant programma, waar enige composities van de legendarische King Oliver, eenmaal leermeester van Louis Armstrong uiteraard niet in mochten ontbreken. Zoals „New Orleans Stomp” met de destijds gebruikelijke spontaan opwellende kreten en klanken. Ook het fameuze „Dr. Jazz” werd voor treffelijk uitgevoerd en door het publiek enthousiast beluisterd. De toeschouwers hebben overigens meermalen met een gescandeerd „More, more” van zijn grote waardering blijk geven, zodat de organisitoren van „Ek- stavo ’74” de plezierige verantwoording mogen dragen voor een succesvol afge sloten zomerseizoen. lezing: „De psalmen een prachtige gids ten leven”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19.15 u. theocratische bedie- ningsschool, 20.15 u. dienstvergadering. J. A. Bakkum en A. Hoogendijk, bei den IJmuiden. H. de Bouvré en A. C. M. van Egmond, beiden Velsen-Noord. J. Snel en P. Alderliefste, beiden IJmuiden. P- J. van Ewijk en C. C. Argeloo, beiden IJmuiden. inzet voor het bijzonder zowel als voor het openbaar onderwijs. Mede is de oprichting van de Onderwijsbegelei dingsdienst door hem sterk gesteund. De vernieuwing van het onderwijs is door zijn inzicht en werkkracht gesti muleerd, met name de aansluiting kleu- teronderwi j s-basisonderwi j s. De heer Van Herpen beseft terdege dat is onze ervaring dat goed onder wijsbeleid meer is dan „schooltjes en boekjes”. Bijna alle onderwijsgevenden van het rooms-katholiek, protestant-christelijk en openbaar kleuter-, basis- en buiten gewoon onderwijs zijn verheugd, dat de heer Van Herpen, ondanks al het poli tieke geharrewar rond de vorming van het college en ondanks alle verdraaide berichtgevingen rond zijn persoon, toch de moed heeft, zich beschikbaar te blij ven stellen als wethouder van onder wijs.” I. Kalkhuis-A. C. Wezeman, IJmuiden. M. Mohamed-M. T. Froon, IJmuiden. M. J. Ippel-L. de Kool, Amstelveen. P. C. Post-C. M- M. van de Pieterman, Heemskerk. W. van Roon-C. M. V. Tromp, Akersloot. J. Schipper-H. L. M. Kops, Santpoort. L. A. M. de Wildt-L. de Wolff, Delfzijl- W. Martijn-H. A. van Wolferen, IJmuiden. C. A. Salesman-S. M. M. J. Tromp, Helmond. J. Gerrits-G. Kruijt, Santpoort. B. Schuddeboom-A. M. E. Binkhorst, Zaanstad. H- S. J. van der Putten-C. Thongsoonthom, Alkmaar. N. J. C. Spoelstra-G. Venema, IJmuiden. Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend van 10.30*17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. weg: 14.30-17.30 u. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het bestuur van de jeugd afdeling van de voetbalvereniginl „VSV” heeft nu voor de achtste niaa het „Tjeerd Servaas-toernooi” voor A- en B-pupillen georganiseerd dat zondaf 1 september op haar velden aan d( Driehuizerkerkweg zal worden gehou den. Deelnemende verenigingen zijl „Beverwijk”, „Germaan”, „De Spartaan” „Velsen”, „RCH” en het organiserend „VSV”. De wisselbeker is thans in he bezit van de pupillen van „Beverwijk” die de trofee dus moeten verdedigen. Het toernooi begint ’s morgens om tien uur, een half uur eerder voorafgegaan door een show te verzorgen door de IJmuider Harmonie met trompetters en majorettes. Door het korps zal tevens de vlaggenparade muzikaal worden bege leid. Zowel de show als de wedstrijden zijn voor het publiek gratis toegankelijk HEEMSKERK. Alle groeperingen in het onderwijs in deze gemeente blij ven achter wethouder A. F. M. van Her pen staan. Dat hebben de onderwijsge venden in een communiqué duidelijk te verstaan gegeven. Wij laten onderstaand de inhoud van het gezamenlijk uitgege ven communiqué letterlijk volgen. Progress-sociëteit, Const straat. Geopend vanaf 20 u. Gereformeerde kerk Bethelkerk, Zee weg, 9.30 uur: ds. J. L. Bel, bevestiging van ambtsdragers; 17 uur: ds. P. C. Koster. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg, 10.30 uur: mevr. dr. A. Goudsmit-Aalbers. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur: ds. J. W. Zuidema. Jehova’s Getuigen „Koningszaal”, Oranjestraat 92, bijeenkomst 17 en 19 uur. Goede Herderkerk, Velserduinweg, 10 uur: jeugddienst en 19 uur: catechismus dienst met ds. Joh. Brezet. UK Laurentiuskerk, Willemsbeekweg, 9 uur: hoogmis; 10 en 11 uur: missen. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan 1, zaterdag 18.30 u., zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherent- straat 2, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. kand. H.J. Nieu wenhuis van Velsen-Noord, 19 u. evang. G.J. van der Berg van Berkel in Zuid- Holland (herv.-geref. welkomdienst m.m.v. combo Abiogenesis uit Andijk). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. de heer D. P. R. Bouhof, 10 u. zondags school, 16 u. ds. Reiling (Avondmaal), 19.30 u. jeugdbijeenkomst. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. opend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17-30 en 19- 21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Openluchtbad de Heerenduinen, geo pend van 10 tot 18.30 uur. Velzerbad, Biniostraat, 14.15-15-15 en 15.30-16.30 uur gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek Velsen, Plein 1945, van 19-21.30 uur. Santpoort-Noord, Wüstelaan 79, 10.-21.30, jeugd 19-20.30 uur. Stem van IJmuiden, 20 uur, repetitie in gebouw Velserduiin, Velserduinplein, IJmuiden. Boksclub De Ring, 20 uur Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg (gymnastiek zaal) les, training en wedstrijd. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Zoals bekend heeft de optredende band zich ingezet voor een herleving van de oude jazz, zoals deze rond de twintiger jaren overal in de Verenigde Staten een grote opgang maakte. Er is bij deze muziek al enkele malen sprake geweest van een op- en een neergang, want nadat de belangstelling hiervoor van de eerste rage was verflauwd, kon dit genre omstreeks 1950 opnieuw wordn beluisterd. En thans blijkt zich voor de derde maal een generatie bewonderaars te hebben gemeld. Gemeentehuis, Raadhuisplein. 15-16.30 u. officiële viering jubileum van de heer Heesterbeek. Vrij burcht, Vrijburglaan, 16.30-18 u. open receptie van jubilaris Heesterbeek, 20 u. voorlichtingsavond over baaimoe- derhalskanker. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 19-21 u. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openluchtbad Heerenduinen, geopend tot 17.30 uur; zondag van 10 tot 16.30 uur. Velzerbad. Briniostraat, 10.30-11.45 19-30-22 uur: gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek Velsen, Plein 1945, alle filialen geopend van 10.00- 12.30 uur. gereformeerde Pastorieweg, geen Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: eredienst, donderdag 19.30 uur: Bijbelbespreking. Oud-Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur: hoogmis. Pinkstergemeente: 10 uur: K. Glas; 19 uur: D. P. Hartendorp. In dit verband wordt door het college ook nog even herinnerd aan de onger- gelmatigheden, welke zich in november 1973 op het cenrtum in Heemskerk heb ben voorgedaan, waarbij onder meer de weigering om gedurende enkele winter weken zonder meer bijstandsuitkering te verstrekken, voor de woonwagenbewo ners aanleiding is geweest om het be- heerderskantoor te vernielen. Verder wordt er door B. en W. op gewezen dat het woonwagenbeleid en de woonwagenwet momenteel, zowel bij de landelijke als bij de provinciale overheid in discussie zijn. Ook werd nog onlangs door de minister-president aangekondigd dat binnenkort een nieuw beleid ten aanzien van de woonwagenbewoners be kend zal worden gemaakt. In ieder geval hebben de voor bij- aangewezen gemeenten voor de IJ- aange wezen gementen voor de ij- mond is dit Heemskerk een Provin ciaal Overleg Woonwagenzaken in het leven geroepen. Binnen dit overleg vormden zich vier werkgroepen, die ie der een studie maken over een deel problemen en wel integratie, werkgele genheid, situering en bijstandsbeleid. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u„ zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Herv, Geref. Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; her vormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. Hervormde gemeente, Engelmundus- kerk, 9 en 10 uur: ds. L. Brink; 15 uur: aangepaste gezinsdienst, mevr. L. C. Bre- zet-Brouwer en pastoor A. Loos. R.K. Engelmunduskerk, Driehuizer kerkweg, 9.30 uur: Lat. hoogmis; 11 uur mis met jongenskoor; 18 uur stille mis. R.K. Parochiekerk Frans Netscherlaan, 9.45 uur Latijnse mis, 11.30 uur Neder landse misviering. Gereformeerde kerk, Burgemeester Enschedelaan, 9.30 uur: ds. J. Tiersma bevestiging ambtsdragers; 19 uur: ds. D. J. Spijkerboer (herv. ger. dienst). Hervormde gemeente Dorpskerk, Bur gemeester Enschedelaan, 10 uur: ds. K. J. F. Keuning. Adventskerk (Prov. Ziekenhuis), uur: ds. J. Tiersma. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur: ds. D. J. Spijkerboer, gezins dienst. Christelijke Pniëlkade, ontvangen. Volle Evangelie Gemeente, „Beria”, Patriciuslaan, 10 uur: W. H. de Leeuw van Weenen (met gelijktijdig kindersamenkomsten en oppasdienst; 19.30 uur: „Ieder heeft iets”. R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 18.30 u.: Regina Caeli, Hilbers- plein 1, zaterdag 19 u„ zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan 132, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.15, 11 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Neder landen 68, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directie bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel ten 28041 (teiefoonnumer St. Jozefrust oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer (bediening H. Doop); De Opgang, Flora- straat, zondag 10 u. ds. G. van Schup- pen; Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, zondag 10.30 u. ds. R. Pomp; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, zon dag 10 u. ds. L.W. van Reijendam Beek (crèche n de pastorie). Geref. Kerk. Middelaarskerk, Moens plein 8, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (herv.-geref. jeugddienst), 17 u. kand. H.J. Nieuwenhuis van Velsen-Noord; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9 u., 17 u. drs. B. Boelens CZb. van Castricum. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 17 u. Leesdienst. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, zondag 10 en 17 u. ev. W. van ’t Hoenderdaal (Alkmaar). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag 11 u. ds. J. Mos- tert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem riovyschool, Schans 11, zondag 10 u. de heer J.W. de Cock. Kritische Gemeente IJmond. Vrede vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zaterdag 19.15 u. thematische viering. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 9 en 14.30 u. ds. R. van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare Nederlands hervormde kerk, Kanaal straat, 10 uur: ds. J. M. van der Berg; 19 uur: ds. G. van Doom. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg; jeugdkapel, 10 uur: dienst. Christelijk gereformeerde kerk, Mar conistraat, 10.30 en 17 uur: ds. R. van Beek. Oud-Katholieke kerk, Koningin Wil- helminakade, 10 uur: hoogmis; 18.30 uur: vesper. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur heiligingssamenkomst; 19.00 uur opwek- kingssamenkomst. Petruskerk, Venusstraat, 10 uur: hoog mis; 11 uur mis. Gereformeerde Kerk Ichthuskerk, Snelliusstraat, 9.30 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis; 17 uur: ds. J. L. Bel. Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 uur: ds. P. C. Koster, bevestiging van ambtsdra gers; 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Gereformeerde kerk (Vrijgemaakt). Burgemeester Rambonnetlaan, 11 en 15 uur: ds. C. J. Breen. Zeewegziekenhuis (Aula), 14.30 ds. G. E. Bakker. R.K. Gregoriuskerk, uur: mis. Babtistengemeente IJmond, J. P. Coenstraat, 10 en 19 uur: ds. R. Reiling; 10 uur zondagsschool. •wz

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4