Frankrijk won Okker tegen KNAU BONDSCOACHES eerste CHIO Seewagen weer STELLEN VOORWAARDEN WTT-seizoen in Oostende ronde verder WK-ROEIEN Moeilijke eerste avond Alleen de voor Nederlandse ploeg greep een medaille ZWEM- RECORDS IN Op drie ijzers is AMERIKA het moeilijk winnen Imhoff zeilde naar 2e plaats in Kingston Hezemans eerste SPORWBM Nieuw kapitaal voor tweede Geenschone’ atletiekstrijd „vier” EK-ATLETIEK ROME TRIESTE ERVARING JOJO BUITENZORG: Voor Olympische wedstrijden -si SPORT 1974 SEPTEMBER MAANDAG 2 Strohalm sp (Van onze sportredactie) Westphal: aanblijven niet zeker. (Van onze sportredactie) De Nederlandse damesploeg die in Luzern een zilveren medaille in de wacht sleepte bij de wereldkampioenschappen roeien. en KINGSTON (Renter) Fred Imhoff is als tweede geëindigd bij de voor- Olympische zeilwedstrijden in Kingston. Hij zegevierde in de zesde en laatste wedstrijd van de FD’s, maar zeilde in totaal iets onregelmatiger dan de uitein delijke winnaar, de Westduitser Jorg Diesch. Jan Vollebregt legde beslag op de derde plaats. NEW YOR K(UPI). Tom Okker, zesde op de plaatsingltyst van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen te Forest Hills, heeft zaterdag George Seewagen (VS) verslagen. Okker had op het gras van Forest Hills drie sets nodig, 7-5, 7-6, 6-2. Toine van den Goolberg, die individu eel werd ingeschreven omdat hij zich met de 4 maal 400 meter estafetteploeg voor Rome kwalificeerde, mag zelfs niet de illusie koesteren van zo’n „herkan sing.” De ClOS-student weet bij de start al. dat al zijn zeven tegenstanders snel ler zijn en van wie de Brit David Jenkins favoriet is voor de titel op de 400 meter „vlak.” John Hencken: verbetering van het we reldrecord 100 meter schoolslag. George McCall, zaakgelastigde van de WTT: „Alle eigenaren zijn er van overtuigd dat de W.T.T. zich zal ont wikkelen tot een rendabele onderne ming.” De ontmoeting werd opgeluisterd door drie wereldrecords alle van Amerikaanse makelij. Jo Harsberger (op de 800 me ter vrije slag 8.47.59) en John Hencken (op de 100 meter schoolslag: 1.03.88) verbeterden hun eigen wereldrecords en de Amerikaanse vrije slag-estafette nam met een tijd van 3.51.99 het wereldre cord over van het Oostduitse kwartet. Van de 16 nummers op de eerste dag, gingen er slechts vier naar Oost Duits land: Rosemarie Köther op de 200 meter vlinderslag, Karla Linke op de 200 meter schoolslag, Ulrike Richter op de 200 meter rugslag en Ulrike Tauber op de 400 meter wisselslag- Tegenover de De serie-indelingen wijzen uit, dat Nusse en ook Struyk persoonlijke re cordtijden dienen te evenaren of te ver beteren, willen ze zich plaatsen bij de laatste zestien. Nusse, die onlangs 50,5 seconden liep, ontmoet onder anderen de Rus Stukalov en de Westduitser Schön berger, die beiden dit seizoen onder de vijftig seconden doken. Jan Struyk ontmoet een drietal dat tot dezelfde verrichtingen kwam: de Oostduitser Ziegler, de sterke Rus Ga- vrilenko en de Brit Pasvoe. Voor Nusse lijkt een derde plaats en daarmee een klassering in de halve eindstrijd haal baar- Struyk moet in de gaten houden dat niet alleen de eerste drie van de vier series, maar ook nog vier lopers over gaan die op lagere plaatsen de beste tijden maken. Jojo Buitenzorg-prijs 1600 m autostart: 1 Iris Volo (L. Boonen), 2. Hannibal, 3. Jacky Frankrijk, dat tijdens het Chio van Rotterdam als tweede eindigde achter Groot Brittannië, behaalde 83/4 strafpunten en Groot-Brittannië, dat een tweede garnituur had opgesteld, werd met 18 strafpunten derde. OOSTENDE (BELGA). Frank rijk heeft tijdens het internationale concours hippique van Oostende voor het eerst sinds 1960 de landenwed- strijd gewonnen. De equipe bestond uit Pierre Durand met Varin, Laurent Persyn met Boulzicourt, Daniel Con stant met Item d'aubignier en Mi chel Roche met un Espoir E. Wil Westphal: „De KNAU zal mij meer in veel zaken moeten betrekken. Ik denk aan wedstrijdplanning, aan het samenstellen van vertegenwoordigende ploegen, ook het verbeteren van de medische begeleiding is voor mij een be langrijk punt”, aldus de Nooordhollander, die zich na het verkrijgen van vol doende toezeggignen ook wil gaan werpen op de training van de 110 meter horden heren en 4 maal 400 meter estafette voor dames. Ook Jaap Noordenbos toont zich een vurig pleiter voor meer inspraak, meer betrokkenheid ook van de trainer bij de door Westphal al genoemde zaken. „Wanneer ik niet de zekerheid heb, dat de hand wordt gehouden aan bindende afspraken, is dit mijn laatste internationale toernooi”. ROME Het is nog allerminst zeker, dat de beide bondscoaches, die in Rome de Nederlandse atletiekploeg begeleiden, ook na de Europese kampioen schappen zullen aanblijven. Zowel de dit jaar zijn rentree vierende Wil West phal als Jaap Noordenbos staan erop, dat er eerst goede gesprekken met de KNAU-leiding dienen te komen, waaruit bindende afspraken moeten vloeien. Vroege successen bij een Europees kampioenschap zijn uiteraard voor een deel afhankelijk van serie-indelingen. „Al kan ik me er echt niet druk om maken bij wie ik in de serie zit. Het moet gewoon zo hard mogelijk gaan”, zegt de nuchtere Frank Nusse, nationale recordhouder op de 400 meter horden, het nummer waarmee dc Europese titel strijd wordt geopend. ROME. „Het is geweldig belangrijk dat we de eerste dag goed doorkomen. Het overleven van de series en kwalifi caties staat vanavond centraal. Zit het allemaal een beetje mee, dan heeft dat een gunstig effect op de hele ploeg, en uiteraard op de prestaties.” Aan het woord Hes Grewer, de chef d’equipe van de Nederlandse atletiek ploeg die vandaag probeert een goede basis te leggen voor een redelijk succes vol Europees toernooi. „Vooral Frank Nusse en Jan Struyk kunnen voor een stimulans zorgen. Zij komen meteen al uit op het eerste nummer van dit toer nooi”, meldt bondstrainer Wil Westphal. De grote verrassing van zaterdag was de overwinning van Vijaj Amri- traj uit India op Björn Borg. De 18- jarige Zweed, die zijn reputatie voor namelijk heeft opgebouwd in hallen en op gravelbanen, was voor Forest Hills als vierde geplaatst. Sestan- den: 6-1, 7-6, 3-6, 1-6 en 6-2. (Van onze sportredactie) ROME. Ook de elfde Europese at- letiekkampioenschappen zullen geen „schone” kampioenschappen worden. Hoewel de aangekondigde controle op het gebruik van hormonen (anabole ste- roiden) wel zal plaatsvinden, behoeft geen enkele atleet te vrezen dat indien hij positief wordt bevonden, afstand zaï moeten doen van zijn medaille. NEW YORK De eigenaren van de Amerikaanse clubs, die samen het wereldkampioenschap steden tennis vormen (waarin onder meer Tom Ok ker en Betty Stöve uitkomen) zijn overeengekomen een som van 600.000 dollar op tafel te brengen teneinde een stevige financiële basis te hebben voor de tweede competitie in 1975. Ir. Ad Paulen, de Nederlandse voorzit ter van de Europese atletiek associatie: „Wij kunnen weinig doen. Het duurt minimaal drie weken eer de uitslag van een monster bekend is. Indien een test positief zou uitvallen kun je toch niet bijna een maand later iemand gaan diskwalificeren en zijn medaille afne men. De methode van de Engelse profes sor Brooks is uitstekend, daar zijn alle medici het over eens, maar wij willen een snellere controle waarmee je meteen kunt ingrijpen.” Ir. Paulen hoopt dat het feit dat er in Rome wel gecontroleerd wordt, preven tief zal werken. „Wij zullen de strijd tegen het gebruik van stimulerende mid delen nooit opgeven, ook al blijft het een moeilijke zaak.” Voorlopig een vrij brief voor de atleten. Met name de speerwerpers, kogelstoters en discuswer pers, de sportlieden die het gebruik van „spierpillen” vooral toepassen, kunnen nog even hun gang gaan. Kampioenschap van Nederland 2600 m auto start: 1. Henri Buitenzorg (J. Wagenaar, 2. Florissant, 3. Treize F. Toto winn 2.10, pl 1.40 1.80 4.30, kopp 3.20, trio 415.50. Jojo Buitenzorg-prijs 1600 1.1. 1 Spencer. Toto winn 5.10, pï 2.30 2.80, kopp 10.90. Wassenaarse Paus 2500 m ren: 1. Bold Amber (Ire) (H. van der Kraats), 2. Ebeltott, 3. Darius Honey (GB). Toto winn 3.20, pl 1.40 2 30 3.40, kopp 10.30, trio 188.-. Gunnar Dear-prijs 2520 m: 1. Kinglet O (F. Ordas), 2. Justissima, 3. Kiry van Ursem. Toto winn 2.70 pl 2.- 8.20, kopp 54.10. King of Speed-prijs 1900 m ren: 1. Rock Aldis (Bel) (H. van der Kraats), 2. Not so Bad 3. Artois. Toto winn 5.90, pl 1 90 1.70 1.40, kopp 20.50, trio 217.20. Florlssant-prijs 2120 m: 1. Makor’e du Bols (P. Petersen) 2. Marko van Echten, 3. Marinus Carlos. Toto winn 1.80, pl 1.10 1.10, kop 2.70. Totallsator-omzet 471 070. Uitslagen van zaterdag op Duindigt: Gra- them-prijs 2040 m: 1. Koly B (N. van Loenen), 2. King Buitenzorg 3. Lonny Buitenzorg. Winn 7,60 pl 1,80 1,50 1,50 kopp 9,30 trio 160,80. Goirleprljs 2000 m: 1. Lex Areta (R. v. d. Lubbe), 2. Karloff B 3. Leo Buitenzorg. Winn 4,10 pl 2,- 1,50 kopp 5,90. Gorredijkprijs 2040 m: 1. Laetitia (M. C Vergay), 2. Lerry Buitenzorg, 3. Massel T. Winn 2,60 pl 1,20 1 60 1,10 kopp 4,30 trio 34,-. Geleenprijs 2040 m: 1. King Hollandia (M. Vergay), 2. Intrest Scot P, 3. litis Hollandia. Winn 1,10 pl 1,10 1,20 kopp 3,60. Gregory-Hawkprijs 1800 m: (Ren) 1. Duke of Athens (J. Smith), 2. Woodfeet’s Hook 3. Question Winn 2.70 pl 1,30 1,40 1.20 kopp 3,80 trio 18,20. Goudaprijs 2040 m: 1. Jimmy Boy (W. P. v.d. Pijl), 2. Jozina du Bols, 3. Lissy. Winn 3.80 pl 1,40 4,90 1 30 kopp 18,50 trio 214,90. King of Courageprijs 1300 m (Ren): 1. Ophelie (K. Davies) 2. Stormklee 3. Sir Wes sel. Winn 3.30 pl 1.80 1.90, kopp 18.-. Grouwprijs 2040 m: 1 Iron (C. Laarman), 2. Kid Aster, 3. Sir Mac H. Winn 5,60 pl 2,20 2,90 1,40 kopp 9,- trio 180,10. Geesterenprijs 2120 m: 1. Mai Regina (A. Knijnenburg), 2. Mary Dakota 3. Miss Hol land. Winn 1,50 pl 1,10 1,10 1,20 kopp 2 60. Totalisator-omzet 256.081. De Amerikanen zegevierden in vier van de zes Olympische klassen. De ande re twee titels gingen naar West-Duits- land. De wedstrijdenreeks, waaraan 480 schepen uit 23 landen deelnamen, zal volgend jaar worden herhaald als de officiële voor-olympische zeilregatta. De Amerikaanse winnaars zijn Rob Ketoen- hoten in de tornadoklasse, Henry Spra gue in de finn-klasse, de Olympische kampioen Bud Meiges in de soling klas se en Dave Allmann in de 470 klasse. De twee Westduitse winnaars zijn de Euro pese FD kampioen Jorg Diesch en Uwe Mares in de Tempest klasse. De eind uitslag in de FD klasse: 1 Jorg Diesch (W.Dld) 2, 4, 2, 6, 5, 3, 29.7 pnt., 2 Fred Imhoff (Ned) 6, 2, 1, 12, 12, 1, 32,7 pnt, 3 Jan Vollebregt (Ned) 4, 1, 6, gediskwalificeerd 2, 9, 37,7 pnt., 4 Augie Diaz (VS) 10, 3, 8, 9, 3, 2 43.4 pnt 5 Carlo Groce (Italië) 1, 13, 4, 8, 6, 5 43,7 pnt. MONZA (REUTER). Toine Heze mans en de Duitser Rolf Stommelen hebben met hun Porsche Carrera beslag gelegd op de eerste plaats van de zes uren-race van Monza. De eerste tien plaatsen in het eindklassement werden door Porsches ingenomn. Als tweede eindigden Gijs van Lennep en John Fitzpatrick. Hezemans en Stommelen domineerden de wedstrijd vanaf de tien de ronde. In totaal legden zij 952.050 km af met een gemiddelde snelheid van 189.661 km per uur. Van Lennep en Fitzpatrick eindigden in dezelfde ronde, maar kwamen een minuut later over de eindstreep. De uitslag: 1. Rolf Stommelen (W. did) en Toine Hezemans (Ned) 165 ronden; 2. John Fitzpatrick (GB) en Gijs van Lennep (Ned) 165 ronden; 3. Claude Ballot en Bob Vollek (Fr) 157 ronden; 4. Paul Keiler en Hans Meyer (W.-Dld) 156 ronden; 5. Tim Schenken en Manfred Schurti (W. Did) 155 ronden; 6. Clemens Schickentans en Franz Barth (W. Did) 153 ronden. (Van onze sportredactie) WASSENAAR. Ofschoon een histo rische mijlpaal, was het toch niet het totaal van vier ton aan prijzengeld waarmee Henri Buitenzorg zijn zege in het Nederlands kampioenschap beklonk, dat gistermiddag op Duindigt de meeste aandacht trok. Die rol was namelijk weggelegd voor Jojo Buitenzorg, vooraf beschouwd als de grote concurrent van Henri Buitenzorg, die door een paar ongelukkige omstandigheden niet verder reikte dan een vijfde plaats. Jojo Buitenzorg, gewoontegetrouw ge reden door Jan van Dooyeweerd, trof het al niet dat het in het tweede gelid moest starten. Toch vocht het paard zich bekwaam naar voren, zodat Jojo bij het ingaan van de laatste bocht direct ach ter de leidende Henri Buitenzorg en het duo Abner M en Jaspis du Bois lag. Op dat moment echter wierp Jojo een hoef ijzer af. Het raakte even in een galop pade, werd snel teruggenomen door Jan van Dooyeweerd, maar toen kort daarop een tweede fout volgde, waren de kan sen toch definitief verkeken. Op drie ijzers is het moeilijk winnen. Henri Buitenzorg won nu vrij gemak kelijk. De vedette van Jan Wagenaar moest op het laatste rechte stuk nog een felle aanval van de snel opkomende Florissant afslaan, maar dat gaf toch geen al te grote problemen. Henri fi nishte in de kilometertijd van 1.21.3 over de 2600 meter. De Beverwijker Ad Pools werd met Treize F derde. Abner M, gereden door de Groninger Joop van Leeuwen, die lange tijd samen met Hen ri B. aan kop had gelegen, verspeelde zijn kansen door een fout op het laatste stuk- De desillusie die Jan van Dooyeweerd ondervond in het Kampioenschap van Nederland werd enigszins goed gemaakt door zijn voortreffelijke overwinning met de Franse importhengst Bailly II, zaterdag in Inslaken in de strijd om de Grote Prijs van die stad. Bailly II had vijftig meter voorgift moeten geven aan de rest van het veld, maar overwon deze niet geringe handicap door te winnen in een kilometertijd van 1.20.- over 2550 meter. De overwinning was goed voor 10.000 DM. De Grote Prijs van Inslaken werd nagenoeg een Hoofddorps festival door de derde plaats die Jan de Leeuw veroverde met Answer, ook al een Fran se hengst. Uitslagen van zondag op Duindigt: Henri Buitenzorg-prijs 2040 m autostart: 1. Kalida W (C. Groenewegen), 2. Kim Six L, 3. Lucky Six. Toto winn 7.40. pl 2.10 3.- 1.70, kopp 6.10, trio. Eiland-prljs 2040 m autostart: 1. Monty ana (C. Boscchieter) 2. Mastrid, 3. Masja. Toto winn 2 40, pl 1.60 2.90, kopp 9.30. Felix-prijs 2120 m: 1. Kameraad (M. van Leeuwen). 2. Henri van Wendy, 3. Jewelprise. Toto winn 1.20, pl 1.30 3.- 3.-, kopp 3.-, trio 91.20. Hopeful Future S-prljs 2000 m ren: 1. Jam- berdeen (GB) (J. Webb), 2. Royal Hunter (GB), 3. Arequipa Toto winn 2.- pl 1.40 2.0 2.50, kopp 5.60. CONCORD (UPI/SID). Amerika’s nieuwste zwemgeneratie heeft onder aanvoering van Shirley Babashoff, John Hencken en John Naber in het „gigan tenduel” van de Verenigde Staten tegen Oost Duitsland een forse voorsprong ge nomen. Na de eerste dag van de wed strijden in Concord, is de stand 96-67. De Amerikaanse heren leiden min of meer verwacht met 54-28. Bij de da mes en dat is weinig minder dan een sensatie heeft Amerika eveneens een voorsprong: 42-39. Het is een „strohalm”, waaraan ook 400-meterloopster Trudy Wunderink zich moet vastklampen. De Hllversumse, die zich heeft voorgenomen in Rome haar nationale record van 52,5 seconden te verbeteren, heeft zo’n geslaagde recorrd- poging al nodig om de series te overle ven. Een plaats bij de eerste drie lijkt nauwelijks haalbaar nu zij de Finse Salin (met 50,5 tweede op de Europese ranglijst), de Oostduitse Handt (51,6 sec.) en de Poolse Kacpezczy (52,2) ontmoet. Trudy Wunderink heeft uiteraard het voordeel, dat het zeker in deze serie aardoor een vierde Het Bredase NAC heeft zich ver sterkt met de 20-jarige middenvelder Wens Ruppert. Ruppert is afkomstig van de „voetbalschool” vain Go Ahead Eagles. Hij tekende bij NAC een driejarig con tract. Arie Gans, Nederlands waterski- kampioen, is in Helsinki tijdens Europe se kampioenschappen schansspringen derde geworden. De revanchewedstrijd van het we reldkampioenschap voor amateurstayers is in Frankfurt gewonnen door de West duitser Podlesch. Evenveel punten had de Nederlander Gaby Minneboo, doch minder afgelegde meters zorgden voor een tweede plaats vóór wereldkampioen Breuer. Wij da Mazereeuw evenaarde in Hui zen het nationaal record op de 100 meter schoolslag zwemmen (25 meter banen). Het record staat op naam van Corrie Gramme-de Vos met 1.15,1. Als sprinters Wilma van Gooi niet, zoals eerder gebeurde, „dicht klapt” tij dens een belangrijk internationaal toer nooi, zijn er voor de Rotterdamse moge lijkheden de serie te overleven. Dat zal vanzelfsprekend duidelijk achter wereld- recordhoudster en tweevoudig olym pisch kampioene Renate Stecher zijn. Maar met de Britse Lannaman, de Itali aanse Molinari ei de Zweedse Haglund moet ze in staat zijn strijd te leveren om de overige twee „vrijplaatsen” voor de halve eindstrijd. Het wordt al met al beslist geen eenvoudig eerste atletiek-avondje voor de Nederlandse ploeg. Er moet trouwens ook rekening mee worden gehouden dat de kwalificatie-eis van 54 meter net te veel zal zijn voor de speerwerpsters Lida Kuys en Elly van Beusekom. Verspring- ster Ciska Janssen, die in gezelschap van de aanvoerster van de Europese rang lijst, de pas 17-jarige Oostduitse Marian ne Wulzke, de tweede kwalificatieronde afwerkt, kan zeker naar de finale rei ken. hard zal gaan, plaats, gekoppend aan een scherpe tijd, voldoende kan zijn voor een halve finaleplaats. LUZERN (ANP) Het zilver telde voor goud Geen moment had de Nereus- Aegircombinatie ook maar de minste hoop gehad de DDR op de eerste we reldkampioenschappen voor dames in de vier met stuurvrouw te kunnen ver slaan. Zeker, een jaar geleden ontnam vrijwel dezelfde Nederlandse equipe de Oostduitse dames die ook op een plaats- gewijzigd zijn, bij de Europese kampi oenschappen in Moskou de zege. Dat tafje voorsprong dankte de Nederlandse ploeg toen mede aan de wat gunstige omstandigheden waaronder zij roeiden. Ingrid Dusseldorp, die Hette Borrias heeft vervangen, veegde nadat de dui zend slopende meters waren afgelegd de opwellende tranen uit de ogen. Mirjan Steenman „ik heb nu een gouden, zilveren en een bronzen medaille” snikte het uit. Het doel was bereikt. Dat ditmaal de DDR ongenaakbaar zou zijn, was immers voor het Nederlandse kwartet een vast gegeven. Toen Mirjan dan ook op vragende toon op het boten terrein werd toegevoegd: „Jullie lagen toch zeker wel duidelijk op de DDR achter” reageerde de 24-jarige lerares simpel met: „Dat zal wel”. Een voortreffelijke start bracht de Nederlandse vier op de windstille Rotsee van Luzem even op de eerste plaats. Snel nam echter de DDR die over. Ook Roemenië en Frankrijk passeerden de Europese kampioen. Het baantempo van 36 slagen ging 200 meter voor de finish omhoog tot 38,5. Toen dat niet voldoende bleek om de tweede plaats van Roeme nië over te nemen volgde op 100 meter van de finish een tweede tempoversnel ling tot bijna 40 slagen. Dat was genoeg om Roemenië te bedwingen en zelfs met driekwart lengte voorsprong over de streep te gaan. drie Amerikaanse wereldrecords stond slechts één Europees record voor de D.D.R. Roger Pyttel, die op ruime afstand van Mike Bottom als tweede eindigde, nam met een tijd van 55.58 het Europese vlinderslagrecord op de 100 meter over van Roland Matthes. Het was de enige medaille voor de Nederlandse afvaardiging, die een jaar eerder met goud en zilver naar het vaderland terugkeerde en in 1972 zelfs voor goud, zilver en brons zorgde. Een verrassing was dat gezien de verrichtin gen van de laatste dagen allerminst. Zaterdag ging een zich weinig geïnspi reerd tonende Ans Gravesteijn in de halve finales, grotendeels onder een langdurige tropisch aandoende regenbui gevaren, kansloos ten onder. Een erg duidelijke zesde en laatste plaats viel de Utrechtse ten deel. Ook de DDS quadru ple, vrijwel constant varend in vierde positie, heeft de derde plaats die recht gaf op deelneming aan de finale eigen lijk geen moment binnen bereik gehad. De sterke tegenwind was stellig een handicap voor de zwaardere Delftse equipe, die zondag in de classificatie- wedstrijd voor de zevende tot en met twaalfde plaats zich enigszins revan cheerde door tweede te worden. Dat voor de Gijas-Orca dubbel twee geen eremetaal zou zijn weggelegd was in Luzern ook al enkele dagen duidelijk. Margriet Dubbelboer en Hette Borrias bleken een weinig harmoniërend duo. De problemen bereikten zaterdagavond een climax. Coach Van der Kamp heeft lange gesprekken nodig gehad om te maken dat het duo zondag zou starten. Een situatie die allerminst meehelpt om de vijfde plaats van de Nederlandse kampioenen een logisch gevolg is. De combinatie acht, ijlings gevormd na de „nationalen” van begin augustus, deed wat er van de ploeg verwacht werd. In een sterk gevaren herkansing schaarde de Nederlandse acht zich zater dag juist bij de laatste zes. De nieuwe coalitie, die het moet hebben van de kracht van de halen omdat bij een tempo van boven de 36 de coördinatie ten dele verloren gaat, liet in die eind strijd de meer ervaren Polen achter zich. Ook nu hebben de Nederlandse dames, op de finaledag gadegeslagen door onder meer NOC-praeses Cees Kerdel en Bram Leeuwenhoek, de chef de mission van de Nederlandse equipe voor de Spelen van Montreal met West-Duitsland zich ten minste enigermate kunnen meten met de Oosteuropese landen. Dat dankt de oran- jeformatie echter voornamelijk aan roei- sters wier sportloopbaan niet lang na de Olympische Spelen van 1976 zal zijn beëindigd. Opvolgsters van deze gerouti neerde krachten zijn helaas in Neder land maar uiterst schaars aanwezig. De DDR, vorig jaar plotseling minder succesvol dan de Russen voor eigen publiek, was bij deze FISA-wedstrijden weer oppermachtig. Met gouden medail les bij de achten, de dubbelvier, de skifs en de vier met stuurvrouw. Voorts ging het zilver van de ongestuurde twee en het brons van de dubbeltwee naar de DDR. Als enig land veroverde de DDR in alle zes van de finales eremetaal. De Russinnen waren met 1 gouden, 2 zilve ren en 2 bronzen medailles juist tweede in de strijd om de prijzen, voor de Roemeensen (eenmaal goud, eenmaal zil ver, tweemaal brons) n«assa

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15