In dubbelwedstrijd tegen Australië HONKBAL SOFTBALTEAM TOONT IN CIJFERS OOK ANDERE GEZICHT Winst en verlies voor Haarlem-team TYBB in de tweede ronde KNBSB-beker Cuba superieur Van Ginhoven voornaamste troef op wk boksen Snelle tien mijl Kalf Overwinning van volleybal- dames STOOTS rh Goed honkbal maar opnieuw bleven de toeschouwers weg l| SEPTEMBER 19 7 4 18 (Van onze softbalmedewerker) 9, Kievi- (Van onze honkbalmedewerker) hebben.’’ I Het kampioensteam van EDO dat volgend seizoen in de hoofdklasse uitkomt. I op EDO in hoofdklasse (Van onze softbalmedewerker) fel het treffen van zaterdag kreeg MB Een wedstrijdsituatie uit de wedstrijd Haarlem—Amsterdam. Wehman is in op het derde honk. y. Ten aanschouwe van 14.000 toeschou wers onder wie premier Fidel Ca stro zetten de formidabele Cubaanse boksers het eens zo machtige Rusland terug naar de tweede plaats. Rusland moest zich tevreden stellen met twee gouden, twee zilveren en vier bronzen medailles. Het team van de Verenigde Staten eindigde als derde met eenmaal goud, tweemaal zilver en eenmaal brons- BREDA. De Groningse atleet Henk Kalf heeft tijdens de Bouvigneloop over tien Engelse mijl door het Mastbos bij Breda het Nederlands record gebracht op 49 minuten, 20,4 seconden. Het oude record stond sinds 28 april van het vorig jaar met 49.26,2 op naam van de AAC- er Geert Jansen, die in Edam tot deze prestatie kwam. Cor Vriend eindigde als tweede in 49.59,0. De bekende Britse marathonloper Ron Hill, die last had van een rugblessure, kwam niet verder dan de zesde plaats. Oud-recordhouder Geert Jansen finishte als achttiend*. Haarlem: 00204001X 7, Amster dam: 010011000 3. Werpers: Wim Draaier 9 inn. 11-3-4-2, Leo v.d- Burg 8 inn. 4-3-12-1. Nederland: Haag Kees Winnie i i RK! Zondag echter toonde de Nederlandse ploeg haar ware gezicht. Nol Houtkamp, die het ook toen zonder Erna van Ewijk en Marian van Ginhoven moest tegen zijn stadgenoten te zwaar. Vijf honkslagen, waaronder een twee honk- slag van Harry v. d. Vaart, leverden Haarlem 4 runs op waardoor de 2-1 voorsprong tot 6-1 werd vergroot. Het gevecht om de zwaargewicht-titel tussen Stevenson en de 22-jarige Marvin Stinson, een metselaar uit Philadelphia bracht alles wat het publiek ervan ver wachtte. Stinson, die ongewoon beweeg lijk is voor een zwaargewicht, slaagde erin Stevenson’s verwoestende rechtse directe te ontlopen. De Cubaan behield echter het initiatief en won op punten. Voor Nol Houtkamp, die na de wed strijd niet te spreken was over de inzet van, zijn speelsters, begon de nederlaag zich al af te tekenen in de derde inning, toen Australië in de derde inning van Rhonda Boyd geheel onnodig een 1-0 voorsprong kon nemen. Duidelijker kwam in de vierde inning het krachts verschil aan het daglicht toen Jenny Cheesman, Chris Bennet en Midge Nel son Ineke Mulder kansloos klopten. Werkelijk diep moest de Nederlandse ploeg in de zesde en zevende inning buigen. Ondanks zeer fraaie vangen van Betty Veenstra en Elly Zweers liep Au stralië met de regelmaat van de klok uit naar 9-0 door goed slaan van vrijwel de gehele ploeg. Rotterdam: 30000213x ten: 0010002003 3. Werpers: Pat Pontius 9 inn. 8-4-15-3, Marcel de Bruin 3 inn. 2-4-0-1, Ronald Janse 3 inn 1-2-1-2, Laurens Louisa 3 inn. 0- 4-3-0. HAARLEM Meer dan de helft van het aantal wedstrijden in de stedenregio- competitie zit er nu op. De ploeg van Midden Nederland heeft door twee maal met het kleinste verschil van Den Haag te winnen (1-0 en 9-8) de leiding van Haarlem overgenomen. De Haarlemse ploeg moest in de hoofdstad voor de thuisclub met 4-0 het hoofd buigen, maar gaf op haar beurt in het Pim Mulierstadion de Amster dammers met 7-3 klop. Onderaan, nog zonder punten, staat het team van de Kieviten, dat Noord- en Oost-Nederland vertegenwoordigt. Rotterdam versloeg de Kieviten met 9-3 en zag het tweeds duel verregenen. Den Haag: 003301001 8, Midden van Nederland: 001210005 9. Wer pers: Ferry Neuteboom 8 inn. 2-3-14- 1, Frank de Groot 0-2-2-0, Ade Fijth 5 inn- 0-3-6-1, André Bodden Dijk 4 inn. 0-0-6-2. Homeruns Hudson John King Szchuschen 2 maal (beiden Den Haag) Julio Hazel 2 (Midden van Nederland). In verband met de interlandwedstrij den tussen Nederland en Australië vond dit weekend slechts één hoofdklassewed- strijd plaats. Tot ieders verbazing slaag de Celeritas er voor het thuisfront in om Bloemendaal met een 9-6 nederlaag I J Het verlies van Amsterdam in Haar lem had zeker ook tot oorzaak het feit dat de ploeg van Nico van Heemskerk er eigenlijk geen zin in had. Na het tot tweemaal toe stoppen vanwege de regen waren de Amsterdammers slechts na veel aandringen bereid weer te gaan spelen. Eigenlijk waren zij liever ge stopt. Vooral pitcher Leo v.d. Burg (HHC) had het zwaar, omdat hij steeds zijn werpen moest onderbreken, wat zijn concentratie niet ten goede kwam. In de vijfde inning kreeg de Haarlemmer het teleurgesteld over de geringe trek van het publiek naar de wedstrijden van de steden-regiocompetitie, die juist in het leven is geroepen om ’t honkballen nieu we impulsen te geven. Dit was broodnodig omdat de publieke belangstelling voor het honkbal in de laatste jaren schrik barend achteruit was gegaan. Aantrek kelijke wedstrijden in een steden-regio competitie, waarin teams zouden uitko men, die uit de beste clubspelers zouden worden samengesteld, moesten deze im passe doorbreken en de toeschouwers weer naar de honkbalvelden doen stro men. Wat gebeurde? Wel aantrekkelijke wedstrijden, maar het publiek liet het totaal afweten. AMSTERDAM: 00010300x 4, Haarlem: 009000000 0. Werpers: Henk Boeren 9 inn. 4-0-5-1, Jan Dik Leurs 8 inn. 2-3-11-2. Het verhaal wordt vervelend, maar opnieuw is er in de verschillende wed strijden leuk honkbal gespeeld en op nieuw heeft het publiek verstek laten gaan. Werd er bij de duels, die er tot voor dit weekeinde plaatsvonden, nog over enkele honderden toeschouwers ge sproken, ditmaal was de oogst niet gro ter dan enkele tientallen. Op het OWO terrein waar zaterdagmiddag Amsterdam het team van Haarlem ontmoette had den de organisatoren niet eens de moeite genomen om de loketten te bemannen zodat de nog geen vijf en twintig be langstellenden vrij entree hadden. Bij de return in Haarlem, was het niet veel beter, want hier kwamen rond de vijftig toeschouwers door de hekken. Onder hen was bondsvoorzitter Guus van der Heyden, die tevens de stuurgroep van de steden-regiocompetitie onder zijn hoede heeft. Van der Heijden is buitengewoon Dat Aktie ’68 daarna de verdediging hermetisch gesloten hield, was in feite niet meer van belang. Aktie ’68, dat overtuigend was begonnen met honksla gen van Ank van Wezel, Loes Wijnekus en Patricia Posthumus, maar dat slechts één run uit deze fraaie scoringskansen haalde, kreeg in de slotfase daarvoor de rekening gepresenteert. Wel bereikten Ti neke de Vries en Nel Ferdinandus nog de honken, maar onzorgvuldig honklo- pen werd door de EDO-defensie met doeltreffende acties afgestraft. Winnende werpster Marian van Ginhoven zorgde er tenslotte zelf voor dat de vreugde zich kon ontladen door pinchhitster Hansje Horsmeijer na een lang duel met drie slag uit te schakelen. naar Haarlem terug te sturen- De Whi tes, die met attractief slagwerk van Manja Valkenburg, Corine de Wit, Ineke Wessels, Greet Valstar en Tinke Apon snel een 4-0 voorsprong namen, moesten aan den lijve de slagkracht van Mia Spaargaren ondervinden. Nadat zij met een honkslag in de vierde inning de stand weer in evenwicht had gebracht, overtrof zij in de zesde inning de presta tie van Manja Valkenburg, die met een homerun de Whites bij 6-4 weer op winst had gezet. Haar grand-slem-homer werd de basis voor de verdiende 9-6 overwinning op Bloemendaal, dat Joke Sloot en Annelies Tesselaar miste. 0.500 Jenny Cheesman 1.000 (3 uit 3), Midge Nelson 1.000 (3 uit 3). Australië 1000000 -1- Nederland 0001040 —5. Joyce Crispijn 0-1-8-0. Joanne Maher 1-0-6-1. Lorraine Brown 0-0-3-1. TYBB plaatste zich tegen HHC vrij gemakkelijk: In acht innings bouwde het een 4-1 voorsprong op door gecon centreerd slagwerk en een viertal HHC- fouten. Van Keizerswaard wierp evenals Bok 10-3-7 en kwam alleen in de negen de slagbeurt in moeilijkheden toen Baas en Maassen via honkslagen scoorden. (Van een medewerker) HAARLEM. Ofschoon TYBB niet de enige tweedeklasser is die zich kwali ficeerde voor de tweede ronde van de KNBSB-bekercompetitie, moet deze prestatie hoog worden aangeslagen. De ploeg versloeg immers Raak Nicols, DSS en, gisteren, eersteklasser HHC met 4-3. Volgens coach Gabes geschiedde dat gro tendeels op karakter: „De jongens waren na een geslaagd seizoen, zeker ten op zichte van vorig jaar, niet meer zo gemotiveerd voor die bekerstrijd. Mijn standpunt is dat alles wat je doet, je zo goed mogelijk moet doen; niet dat we nu direct de beker moeten winnen maar gewoon om het seizoen goed af te slui ten. Daar hebben we lang over gepraat en het resultaat was dat we ons door voor ieder punt te vechten, geplaatst HAARLEM. Met Marian van Gin hoven als voornaamste troef heeft EDO het afgelopen weekend een geslaagde greep gedaan naar de herovering van het hoofdklasseschap- Zegevierde EDO zaterdag in de uitwedstrijd met 7-3, zondag had het er aanvankelijk alle schijn van dat Aktie ’68-Kinheim EDO tot een derde wedstrijd zou dwingen. Fataal werd Aktie’68 echter de enige fout van die wedstrijd, toen Suze van Breukelen honkslag en Sylvia Neddermyer vier wijd konden profiteren van een fout van Tineke de Vries op een klap van Elly de Nieuwe. stellen, had het werpen toevertrouwd aan Joyce Crispijn, die met steun van de nog niet geheel herstelde Ans Kroon, een voortreffelijke eenheid vormde. Wel kreeg Joyce Crispijn het bij tijd en wijle hard te verduren, maar haar veld- sters zorgden voor een perfecte steun. De ploeg gebeten op revanche voor de nederlaag van zaterdag speelde on danks de grillige windvlagen een fout loos duel. Aanvankelijk leek het er echter op dat Australië opnieuw zou gaan domine ren. Maar honkslagen van Judy Phelps en Syil Turner leverden niet meer op dan één run, omdat het honklopen slecht verzorgd was. Mocht Australië in de tweede inning via hits nog even geloven in meer runs, naarmate het duel vorderde ging Nederland steeds meer overheersen. De Nederlandse speelsters, die toen beseften dat wellicht vertrou wen in eigen slagcapaciteiten tot een verrassend resultaat zouden leiden, had den plotseling geen ontzag meer voor de worpen van Joanne Mahar. Na een drie honkslag van Ludy van Mourik in de eerste inning, volgde in de vierde slag beurt een klap voor twee honken, die resulteerde in de gelijkmaker nadat Riet je Sleeswijk de beste slagvrouw in dit duel haar tweede hit sloeg. Joanne Maher, die in de vijfde inning weer orde op zaken stelde, moest defini tief capituleren in de zesde inning. Wel schakelde zij Ludy van Mourik op drie slag uit, maar aan Els Spee en Ans Kroon moest zij honkslagen toestaan- Toen bovendien Jenny Cheesman en Rhonda Boyd steken lieten vallen, was de chaos compleet. De Australische coach, die uit arren moede Lorraine Brown weer op de werpplaat bracht, beleefde van deze wisseling weinig ple zier. Eerst werd een klap van Wil Jans sen verkeerd verwerkt en vervolgens promoveerde Joyce Crispijn zichzelf tot winnende werpster door via een honk. slag in het midveld de voorsprong tot 5-1 op te voeren. De Nederlandse ploeg in de ban van de overwinning hield in de laatste slag- beurten Australië ver van de thuisplaat af. Vooral Elly Zweers met een schitte rende back-hand-vang diep in het links- veld kreeg de handen op elkaar van de toeschouwersschare, die helaas beneden de verwachtingen bleef. De vreugde om de winst, maar vooral om het vertoonde spel was er echter niet minder om. Nederland had bewezen, dat de succes sen in Stratford geen toevalstreffer wa ren geweest. DSS kwam tegen Raak-Nicols tot een acceptabele nederlaag; werper Hans Kaart gooide 7-4-8 (waaronder driemaal drie slag op Jan Dik Leurs) en van die acht Nicols-hits waren de tweehonksla- gen van Peters in de vierde en Heems kerk in de zesde slagbeurt beslissend voor de uiteindelijke 5-1 zege. Bouke Vakkers (16-1-2) ontliep zijn no-run ze ge door een driehonkslag van De Bruin in de laatste inning. SC Haarlem bewees tegen Roos wijk eens te meer de sterkste tweedeklasser te zijn. In het begin zag het daar niet naar uit, want Rooswijk-werper Berk hout schakelde vijf man op rij met drieslag uit. Bovendien nam Rooswijk in de derde inning een 2-0 voorsprong door hits van Bakker en De Ridder. Na zijn sterke start zakte Berkhout echter weg en in de gelijkmakende slagbeurt kwam Haarlem al op 2-2. Hij capituleerde definitief in de zesde inning voor achter eenvolgens een tweehonkslag van Koo ien, een driehonkslag van Born en hits van Leeuwen en Groot, wat een 4-2 eindstand opleverde. Ronald Groot wierp 14-2-5. Een weinig geïnspireerd Amsterdam probeerde nog wel wat terug te doen, maar uitedndelijk werd toch met 7-3 aan het kortste eind getrokken. Den Haag en de ploeg Midden Nederland hebben el kaar weinig toegegeven. Het eerste duel eindigde na twaalf innings in een 1-0 overwinning voor Midden Nederland. Het was De Graaf, die als pinchrunner voor Rolie Wout over de thuisplaat kon komen. Een wilde worp van Winnie Remmerswaal lag hieraan direkt ten oorzaak. In de tweede wedstrijd viel de beslissing pas in de laatste inning in het voordeel van Midden Nederland. Met 7-6 stond men achter toen Julio Hazel een homerun sloeg met twee spelers aan boord, waardoor een 9-7 voorsprong werd genomen, waaraan Den Haag maar één punt middels een homerun van King Szchuschen kon afknabbelen. EDO al in de eerste inning een geweldi ge ruggesteun toen Marian van Ginho ven en Marja van Dusschoten konden scoren na een blunder op een klap van Henny Scheer. Aktie ’68, dat in de tweede inning dankzij vuurwerk van Tineke de Vries, Ingrid Ruseler en Lucie Klanderman weer langszij kwam, moest daarna toch de kracht van de EDO- aanval ondervinden. Opnieuw sloegen Marian van Ginhoven, Marja van Dus schoten en Henny Scheer toe. Aktie ’68, dat naarmate de wedstrijd vorderde steeds minder vat kreeg op de worpen van Marian van Ginhoven, maakte bo vendien te veel veldfouten. Zonder al te veel moeite kon het dit seizoen slechts één keer verslagen EDO uiteindelijk met 7-3 zegevieren. Dat voor EDO geen eenvoudige tijd aanbreekt in de hoofdklasse is ook voor het EDO-kamp niet onbekend. Het ver toonde spel in de promotiewedstijden als graadmeter nemen is bovendien onjuist. Tenslotte werd ook van het vorig sei zoen gepromoveerde Celeritas gezegd, dat het kansloos was voor behoud van de veroverde plaats. Via een aantal overwinningen heeft de Haagse ploeg inmiddels deze stelling gelogenstraft. HAVANNA (Reuter). Cuba heeft zijn reputatie als ’s werelds eerste boks- natie bevestigd bij het eerste amateur wereldkampioenschap, dat dit weekeind in Havanna eindigde. Bij deze titelstrijd veroverden de Cubanen vijf gouden me dailles, één zilveren en twee bronzen op een totaal van elf gewichtscategorieën. Deze imponerende score was boven de wildste Cubaanse verwachtingen. Voor de start van het toernooi hadden de lokale boksautoriteiten alleen de hoop dat de score van de Olympische Spelen van München: driemaal goud, éénmaal zilver en eenmaal brons, zou worden geëvenaard. Cuba’s winnaars van het goud zijn zwaargewicht Teofilo Steven son, weltergewicht Emilio Correa beiden kampioen in München licht vlieggewicht Jorge Hernandez, vliegge- wicht Douglas Rodriquez en licht mid- dengewicht Rolando Garbey. Rietje Sleeswijk 1.000 (3 uit 3), Ans Kroon 0.500, Ludy van Mourik 0.500, Joanne Maher 0.500. HUIZEN (ANP) Het Nederlandse dames volleybalteam heeft in Huizen met 30 gewonnen van België. De set standen waren 154, 15—12, 15—2. De ontmoeting, die werd gadegeslagen door ongeveer 1000 mensen, was een van de evenementen ter gelegenheid van de opening van de nieuwe sporthal „De Brun”. De Nederlandse dames, van wie vooral Hennde Morsink en Lidy Schut opvielen, maakte aanvallend een sterke indruk. De Belgische ploeg was evenwel in de verdediging erg zwak. Feyenoord—PSV, Euro Stars—RCH- Cementbouw of Aktie ’68, RCH-Cement- bouw of aktie ’68—Laakkwartier, Ola- UVVDe Spartaan, Celeritas of Scho ten—HMS, Hotam—Dustbane, DVH— Neptunus, TYBB—Dorias Quick. Kennemerland sloot zijn seizoen af met een 8-3 overwinning op Vikingen en eindigde daardoor met Vikingen en Alc- maria Victrix op de één na laatste plaats. In de vijfde inning nam het een beslissende voorsprong toen Linck met drie honken bezet uithaalde voor een driehonkslag. Bakker was met 0.500 de beste slagman en blonk als midvelder uit door een serie fraaie vangballen. Kieviten-Rotterdam. In de derde inning bij een 2-0 voorsprong voor Rotterdam gestaakt wegens de regen. Midden 000000000001 000000000000 Wijdekop 12 I 1 Kieviten verloor opnieuw. Ditmaal met 9-3 van Rotterdam. Bijzonder was hier dat bij de Kieviten de Lottgering Schoten pitcher Pat Pontius de gehele wedstrijd op de heuvel stond. Overigens met weinig succes, want hij kreeg niet minder dan 15 honkslagen tegen. Ver wonderlijk was dit niet want Pontius was net terug van een rondreis door Europa. Op de laatste dag voor zijn terugkeer niaar Amerika, waarheen hij zondagmorgen vertrok, wilde hij zich als voorbereiding voor de semi-prof compe titie, nog eenmaal goed warm gooien. De stand in de steden-regiocompetitie: Midden Nederland 6-10, Haarlem 6-8, Rotterdam 5-6, Den Haag 5-4, Amster dam 5-4, Kieviten 5-0. HAARLEM. De dubbel tussen Ne derland en Australië derde op de wereldkampioenschappen softbal te Stratford is een treffen met twee gezichten geworden. Zaterdag op het terrein van het jubilerende HBC in Heemstede speelde het Nederlands ne gental voor een handjevol toeschouwers een uitermate slechte wedstrijd. Het had er alle schijn van dat de formatie van Nol Houtkamp niet geloofde in succes tegen het Australische team. Bleek de ploeg niet bestand tegen de slagkracht van de Aussies, veel erger was, dat Nederland verdedigend een zwakke in druk maakte. Naast veldfouten maakte de ploeg een zo groot aantal denkfouten, dat Australië geen enkele moeite had een regelmatige 9-0 te behalen- Neder land, dat in Stratford kans zag herhaal delijk tot productieve daden te komen op het werpen van Lorraine Brown hield nu aan het treffen slechts één gelukkige infieldhit van Loes Buenting over. Kansen op runs deden zich voor Nederland dan ook niet voor. Starko Birds werd uitgeschakeld door PSV, dat al tweemaal gelijk gespeeld had en zijn laatste kans met beide handen aangreep. Het werd 4-3 voor PSV, waardoor beide ploegen op vier punten kwamen en de onderling ge speelde wedstrijd de doorslag gaf. De loting voor de tweede ronde van de KNBSB-beker ziet er als volgt uit (de twaalf poulewinnaars werden via uitlo ten aangevuld met vier ploegen die op de tweede plaats eindigden in hun pou le): van 1, Den t 0, Werpers: inn. 7-5-5-0, 1 Remmerswaal 12 inn. 14-1-3-3. Voorzitter Guus van der Heyden: „In derdaad. Jammer genoeg komen de honkballiefhebbers er niet op af. Toch wil ik het experiment van de steden- regiocompetitie niet als mislukt beschou wen, want voor de KNBSB zitten er ook veel positieve kanten aan. In de eerste plaats is onze veronderstelling, dat er aantrekkelijk honkbal zou worden ge speeld, juist gebleken. Verder hebben wij tot onze vreugde geconstateerd, dat bij het kader, dat de verschillende teams begeleidt, uitstekende mensen naar voren zijn gekomen die voor de KNBSB ook in andere sektoren waardevol kunnen zijn. Ook hebben een aantal jeugdige honk- baltalenten hun kans gekregen en benut om in een vertegenwoordigend team te laten zien wat ze waard zijn. Tenslotte vind ik dat de publiciteit rondom de steden-regiocompetitie over het alge meen zeer gunstig is geweest. Op het wegblijven van het publiek na dus alle maal positieve zaken”, aldus de voorzit ter van de KNBSB. Volgens de heer Van der Heyden ligt het zeker niet in de bedoeling van het bondsbestuur om als- gevolg van de minimale publieke be langstelling de steden-regiocompetitie voortijdig af te breken. De vier nog te spelen wedstrijden zullen normaal wor den afgewerkt. Na afloop van het sei zoen zal men zich beraden over de opzet van het volgende jaar. Het ligt voor de hand te veronderstellen, dat wanneer het experiment van een steden-regio competitie wordt herhaald, dit zeker niet meer na de normale clubcompetitie en de Haarlemse Honkbalweek zal gebeu ren. Haarlem en Amsterdam hebben te gen elkaar twee op goed peil staande wedstrijden gespeeld. In Amsterdam was de thuisclub de sterkste omdat zoals coach Rosario Rasmijn van Haarlem het uitdrukte „er een onbegrijpelijke mat heid” over zijn ploeg lag. Aan slag lukte bijna niets en de zeker niet slecht dreef zijnde pitcher Jan Dik Leurs werd met succes door de hoofdstedelingen aangepakt. Uiteindelijk werd het een 4-0 verlies voor de Haarlemmers. Een nederlaag waaraan waarschijnlijk Harm Horreman (Lottgering Schoten) de naarste herinne ringen zal over houden. In de vierde inning sloeg hij een gave drie honkslag, maar in zjjn pogingen om ook de thuis plaat te stelen, kwam zjjn hand b(j de sliding onder de schoen van catcher Paul Smit terecht. In het ziekenhuis bleek zijn middenvinger uit de kom terwjjl er ook een stukje bot was afge scheurd. Voor Harm Horreman betekent dit het einde van het seizoen. Wim Draaier van RCH Cementbouw, op pa pier minder sterk dan de Raak Nicols werper hield in de return in het Pim Mulier Stadion de Amsterdammers goed in bedwang. Coach Nico Heemskerk van Amsterdam: „Mijn spelers hadden veel moeite met het werpen van Wim Draai er omdat zij hem helemaal niet kennen. Jan Dik Leurs komen ze in de competi tie regelmatig tegen en ze weten wat ze aan hem hebben. Een volgende keer krijgt Draaier het tegen ons ook moeilij- ker, daar kan hij op rekenen.” Standen: Poule A: Tempo Team HHC 16-28, Schut Copex DSS 16-26, Terrasvogels 16-18, Kennemer Intersport OG 16-12. Poule B: Bloemendaal 16-14, Vodo SC 15-12, Celeritas 16-10, Shell 15-6. Komende week staan twee midweekse wedstrijden op het programma. Dinsdag ontmoet Vodo SC Shell om acht uur op het terrein van Terrasvogels in Sant poort. Donderdagavond om acht uur: Bloemendaal-Celeritas (Elta-Sportpark). Het herensoftbal-kampioenschap van Nederland kon evenals vorig jaar op nieuw niet rekenen op gunsten van de weergoden. Vier innings lang konden HCK en de Vips de strijd gaande hou den. Bij een 5-4 stand voor HCK maakte heviger regenval verder spelen echter onmogelijk. Nederland 0000000 0. Australië 012042 9. Ineke Mulder 1-4-14-4 Lorraine Brown 2-0-1-2. Loes Buenting

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 18