Openbaar, bijzonder en buitengewoon Onderwijs blijft wethouder kijken i ■I Van Herpen steunen Baldadigheid in Wüstelaan G. L. Kwaak verliet V.G.P. Agenda Volleybaltoernooi voor ziekenhuizen ging door ondanks personeelsstop I Blauw Wit winnaar in KIC zaterdagtoernooi Jongen maakt val van zes meter Paard in prikkeldraad stand VVB hield zevenkampen voor A en B junioren en pupillen Castricummer bekent inbraken iVerenigingsrieuws mïï (fe Ifcmi] Geen naniek bij bommelding i met invaller Eerste prijzen naar Eindhoven en Weert Bij Schevenineen Radio ERNSTIG GEWONDE VROUW OVERLEDEN Wip Sm ss ZLAATSELLJK NIEUWS 1 Ondertekening I 1 Wijk aan Zee Velsen-Noord BEVERWIJK .3 74 A Heemskerk Velsen-IJmuiden Beverwijk Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Castricum I IgWWffW? yusAd kJ NJ uur Ge- (Van een onzer verslaggeefsters) (Door Herman Moscoviter) Kerkweg 45, (Van een onzer verslaggevers) 45: en het lukte niet. u.: „De (Van een medewerker) onge- de afwezig- (Van een onzer verslaggeefsters) in Er wordt gesteld dat de heer Van Herpen als wethouder van onderwijs het openbaar onderwijs voor zijn karretje heeft gespannen. Het tegendeel is waar. Het onderwijs laat zich niet voor een politiek karretje De negatieve uitlatingen in het plaat selijke weekblad over zijn persoon staan in tegenstelling tot het geheel van acti viteiten dat in afgelopen jaren is gerea liseerd. spannen. We staan achter het beleid van deze wethouder. toegeschreven personeelsstop Gezins- 102, IJ- MAANDAG 2 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19 - 21 u. 44 en DINSDAG 3 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg 19-21.30 u. GEBOREN: Leontine E. d.v. A. van Amers'oort en E. J. Hagedoorn, Maarten R. z.v. J. H. A. De Boer en W. D. Wieja, Sally d.v. M. Janssen en C. J. M. Bakker, Andreas J. z.v, J. B. Bol en J. M. Schell^vis, Soraya d.v. J. Otero Dominguez en C. Agulla Santos, Judth d.v- J. M. van Rixel en C. J. van der Burg, Jos z.v. N. C. Waag- meester en V. C. Spaarkogel, Vincent z.v. R. Scheelings en A. Wouterse, Ma rnoot volwassenen 14-17.30 u. CASTRICUM. Een 26-jarige inwo ner van Castricum is door de politie aangehouden, omdat hij verdacht werd van een inbraak in een kaaspakhuis aan de Oude Haarlemmerweg in de nacht van vrijdag op zaterdag en 2 inbraken bij het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch. Tijdens het verhoor heeft de man bekend de inbraken te hebben gepleegd. Vorige week maakte de dader bij een insluiping in Duin en Bosch ongeveer 400 buit. De overige twee inbraken leverden de Castricummer niets op. Wel werden er door hem nogal wat vernie lingen aangericht. Namens al deze onderwijsgevenden is de brief ondertekend door: H. Oldenziel, adjunct-directeur De Blinkert; A. P. G. Cleeren, hoofd De Zilvermeeuw; A. J. Buur, hoofd Frans Strijbosch voor LO- M-onderwijs; F. H. W. van Grasbeek, hoofd Kerkbeekschool; M. Harthorn- Geensen, hoofdleidster De ZevenhoeveiM H. A. Spaargaren, hoofdleister De Kin dervriend; M. de Jong-Mantjes, hoofd leidster Agneskleuterschool. HAARLEM. Een tienjarige jongen is zondagavond rond acht uur ruggelings van het dak an een kleuterschool aan de Bernadottelaan gevallen. Het kind kwam zet meter lager op de grond terecht. Met een gebroken halswervel en twee gebro ken polsen is hij opgenomen in het Elisabeth Gasthuis. „Als onderwijsgevenden bekruipt ons het gevoel van onbehagen bij het lezen van de diverse artikelen in de plaatselij ke weekbladpers over de vorming van het college en wethouders in onze ge meente. Jammer is dat hierbij de objectiviteit uit het oog wordt verloren. beslissing moesten brengen- Blauw Wit uit Wormerveer was de gelukkige, waar door SCW de tweede plaats bezette. In de strijd om de derde en vierde plaats tussen ASV Arsenal en KIC won de organiserende vereniging met 1-3, zodat de derde plaats voor KIC was wegge legd. Met dank aan alle medewerkers reikte KIC-voorzitter J. E. van Dongen de fraaie wisselbeker uit. Dat was mooi, dat was heel Daar zagen we zaterdagavond hoe groot „wij Nederlanders” zijn. In het NOS- journaal deze keer geen Ajax of Feye- noord dat Nederlands roem ver over de grenzen heeft gebracht, maar Max van Ook de persoonlijke contacten met het onderwijzend personeel zijn uitstekend te noemen. Hij heeft een grote belang stelling en inzet voor het bijzonder zo wel als voor het openbaai’ onderwijs. Mede is de oprichting van de onder wijsbegeleidingsdienst door hem sterk gesteund. De vernieuwing van het on derwijs is door zijn inzicht en werk kracht gestimuleerd, met name de aan sluiting kleuteronderwij s-basisonderwi j s. De heer Van Herpen beseft terdege dat is onze ervaring dat goed onder wijsbeleid meer is dan „schooltjes en boekjes”. Bijna alle onderwijsgevenden van het rooms-katholiek, protestant christelijk en openbaar kleuter-, basis- en buiten gewoon onderwijs zijn verheugd dat de heer Van Herpen, ondanks alle verdraai de berichtgevingen rond zijn persoon, toch de moed heeft zich beschikbaar te blijven stellen als wethouder van onder wijs.” BEVERWIJK (ANP) In 't ziekenhuis in Beverwijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag overleden de 56-jarige me vrouw A. G te-De Jong uit Veenen- daal. Zij zat met haar man in de auto, die donderdagavond in haar woonplaats werd aangereden door een vrachtauto. De auto van het echtpaar vloog in brand, waarbij de heer Otte in de vlammen omkwam. Mevrouw Otte kon wel worden gered, maar moest met zeer ernstige brandwonden naar het huid- transplantatiecentrum in Beverwijk worden overgebracht. Niettemin is ondanks heid van deze volleybalclubs dit toernooi toch doorgegaan, niet in de laatste plaats door de medewerking van de Sport Bond IJmuiden. De dertig teams speel den in zes poules, waarvan de winnaars uitkwamen in de kruisfinales. MAANDAG 2 Progress-sociëteit, straat. Geopend vanaf 20 uur. Vrtfburcht, Vrijburglaan. 20.15 u. voor lichtingsavond over baarmoederhalskan ker. Openbare bibliotheek, volawssenen 19-21 uur. DINSDAG 3 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. Gèopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkweg jeugd 15.15-17.30 uur. HEEMSKERK. De onderwijsgeven den in Heemskerk hebben zich met een uitvoerig communiqué achter de persoon en het beleid van wethouder A. F. M. van Herpen geschaard. De inhoud van dit communiqué luidt letterlijk als volgt. aangekondigd dat het tijdstip ontploffen was verzet naar één had dan ook geen effect meer. Al thans niet voor de personeelsleden van Scheveningen Radio. De politie daarentegen heeft de rest van de nacht gepatrouilleerd. Hier in IJmuiden, maar ook bij de zendmast tussen de Noordpier en Wijk aan Zee. Tevergeefs, zoals uiteindelijk bleek. De bommelder had bij zijn melding optimistisch geroepen: „Ik krijg vijf tig duizend gulden als het lukt”. In aanwezigheid van collegae, leiding gevend personeel van andere afdelingen en personen met wie de scheidende veel jarige relaties had, werd hij toegespro ken door de heer P.C. Promberg, hoofd technisch bureau. Hij nam aan dat de scheidende functionaris de voorbije ja ren aan het bedrijf met plezier had doorgebracht. Deze jaren moesten gezien worden als 45 pagina’s, waarvan slechts een enkele bladzijde zwart was. Juist deze enkele pagina gaf aanleiding tot ontstemming. Hij adviseerde deze blad zijde uit te scheuren en de overige pagina’s te blijven zien in het licht van meer vreugde volle arbeidsjaren en vol doening in de werkzaamheden- Na nog te hebben gewezen op de hobbies van de heer Kwaak, die met name oog heeft voor de padvinderij en in zijn volkstuin veel plezier beleeft werd hem namens de afdeling en collega’s een prachtig reisboek, voorzien van talrijke kaarten, geschonken en een platenbon. Erkente lijkheid ging ook naar mevrouw Kwaak, die een prachtige tuil bloemen kreeg en een doos bonbons. Namens de directie werd voorts nog een enveloppe met inhoud ten afscheid aangeboden. In zijn dankwoord voor het spontane afscheid moest de heer Kwaak nog wel even kwijt, dat hij goedgeteld alleen na de oorlog twaalf chefs heeft gehad. SANTPOORT. Zondagavond om streeks half tien moest de politie uitruk ken om een einde te maken aan erger lijke baldadigheid, bedreven door vijf ongeveer 17 jaar oude knapen op de Wüstelaan. Zij bleken vier lichtmasten te hebben kapot gegooid eri een aantal te hebben scheefgetrokken. Bij de aan komst van de politieauto sloeg het vijf tal op de vlucht, doch een kon worden gegrepen. Hij beweerde niet te hebben meegedaan. Inmiddels is ook de indenti- teit van zijn vier maats vastgesteld, zodat ook dit viertal ter verantwoording zal worden geroepen. Naar alle waar schijnlijkheid zal proces verbaal tegen hen worden opgemaakt inzake baldadig heid. Gadegeslagen door een flink aantnl supporters hebben de clubs zich op vaak fanatieke maar vooral sportieve manier aan de wedstrijden gewaagd, waarbij slechts in enkele gevallen een hoge score werd bereikt. In twee poules gespeeld werd de uitslag in poule A: 1 SCW, 5 pt; 2 ASV Arsenal 3 pt; 3 Velsen 2 pt (beter doelgemiddelde)4 Jong Hercules 2 pt. Poule B: 1 Blauw Wit 5 pt; 2 KIC 3 pt (beter doelgemiddelde); 3 Hillegom 3 pt; 4 Van Nispen 2 pt. In de eindstrijd speelde SCW en Blauw Wit met 0-0 gelijk, zodat na een doelpuntloze verlenging strafschoppen de 20 uur: IJMUIDEN Zaterdag is in de sport hal Zeewijk in IJmuiden voor de twee de keer het Nationale Volleybaltoernooi voor ziekenhuispersoneel gehouden. Drs. J. A. M. Maes, directeur van het Zeeweg Ziekenhuis, trok tijdens zijn welkomst toespraak in twijfel of de afwezigheid van de drie verenigingen, die moesten afzien van deelname wegens gebrek aan vervangend personeel, moest worden aan de voor ziekenhuizen. het H. Rittema, die evenzeer met groot verschil de eerste plaats onder zijn kor nuiten bezette. Na afloop heeft de heer D. de Sneijer, voorzitter van de jeugdcommissie, die de organisatie prima leidde, des middags de prijzen uitgereikt. De uitslagen werden: A-pupillen: 1 R. Verswijveren 5565 pt. 2 D. Verkooyen 4455, 3 E- Hegeman 4335, 4 A. Reijnders 4225, 5 E. Spruit 4210 pt. B-pupillen: 1 R. Bankert 3250 pt, 2 R. van Doorneveld 3170, 3 F. Homminga 3040, 4 T. Rienstra 3000, 5 F. Walsmit 2840 pt. B-junioren: 1 E. Hittema 5182 pt, 2 P. van de Kamp 4560, 3 H. Schipper 4398, 4 A. Jacobs 4161, 5 T. de Jong 4110 pt. C- junioren: 1 D- Honig 4304 pt, 2 M. Bergwerf 4016, 3 M. Buisman 3836, 4 E. Hittema 3711, 5 W. Jacobs 3596 punten. In de morgenuren konden de A- en B-pupillen zich aan elkaar meten in de onderdelen verschieten, zuiver plaatsen, hardlopen, baldribbelen, verspringen, in werpen en doelschieten. Bij hen was de uitstekende prestatie van de A-pupil Henk Verswijveren opvallend door met meer dan elfhonderd punten verschil zich naar later bleek ook ver boven de junioren uit als beste „all-rounder” te klasseren. Bij de B-junioren, die ’s middags het strijdperk betreden was VELSEN-NOORD. Bij Van Gelder Papier Velsen heeft de heer G.L. Kwaak na een dienstverband van precies vijfen veertig jaar vrijdag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid genomen van het bedrijf. Dit afscheid vond plaats in gebouw Concor dia in aanwezigheid van onder anderen ir. CJ. Sterk, waarnemend hoofd van de technische dienst, waarin de heer Kwaak alle jaren heeft doorgebracht, aanvankelijk als tekenaar en in de laat ste jaren als werkvoorbereider. In deze functie verliet hij het bedrijf. VELSEN-NOORD. De zaterdagaf- deling van de sportvereniging „KIC” heeft zaterdagmiddag voor de tweede maal op het sportpark Rooswijk aan de Grote Hout- of Koningsweg haar zater dagtoernooi gehouden, dat vorig jaar door de voetbalvereniging „Jong Hercu les” uit Beverwijk werd gewonnen. Aan dit toernooi namen deel Jong Hercules uit Beverwijk; ASV’ Arsenal uit Amster dam; SCW uit Rijssenhout; Velsen; Blauw Wit uit Wormerveer; Van Nispen uit De Zilk; Hillegom en KIC, riek W d.v. J. C. de Wildt en H. F. E. van Overmeeren, Dennis G. z.v. A. J. Kras en J. S. de Vos, Johannes M. z.v. B. Schoenmaker en A. M. Orij. ONDERTROUWD: E. Zwenstra en J. G. H. Mevissen, A. A. M. Schelvis en E. C. A. Roemen, H. Rensen en A. Dorgelo, O. J. Merencia en C. A. A. van de Ridder, J. van der Vliet en E. A. Brink, J. W. Buur en M. J. E. Paulissen, B. Copic en J. de Jonge, K. Knol en M. E. de Jong, H. Edens en C. A. Schuitema. GEHUWD: T. M. Lucas en C. M. A. v. Eerden, C. J. A. de Jong en A. J. C. Ruming, E. Janssen en M. L. Karstens, A. P. van Holten en G. M Ridderbos, M. Kraaijk en H. C. M. Jansen. OVERLEDEN: C. Apeldoorn, oud 70 jaren, C. de Wit, oud 83 jaren, geh. m. G. Bakkum. SEPTEMBER Const. Huygens- VELSEN-NOORD. De jeugdcom missie van de voetbalvereniging VVB (Breesaap), die zaterdag op het sportpark Koningsveld aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord haar jaar lijkse zevenkampen voor de pupillen en junioren heeft gehouden, mocht zich voor dit jaarlijks gebeuren in een goede belangstelling verheugen. MAANDAG 2 SEPTEMBER Openluchtzwembad Heerenduinen, ge opend tot 18.30 uur. Velserbad, Briniostraat 16.40-18 gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945, van 19-21.30 uur; Santpoort-Noord, Wüstelaan 79 van 19-20.30 uur voor de jeugd, volw. van 19-21.30 uur. Boksclub De Ring, 20-22 uur, les trai ning en wedstrijd in gymnastiekzaal van de Ossendorpschool aan de Wijk aan Zeeërweg. Stem van IJmuiden, 20 uur repetitie in gebouw Velserduan, Velserduinplein. DINSDAG 3 SEPTEMBER Openluchtzwembad Heerenduinen, ge opend van 10 tot 18.30 uur. Velserbad, Briniostraat, 6.30-8; 12.15- 13.15; 16.40-18 en ^0-21.30 uur gemengd zwemmen. Centrale Bbliotheek Velsen, Plein 1945, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur Centr. Jeugd- en Tienerbibl. Willemsbeekweg 96, 15.30-17.30 uur. Santpoort-Noord, Wüstelaan 79 van 14.30-17.30, Velsen- Noord en Zeewijk idem. Stichting Huishoudelijke voorlichting, Willebrordstraat muiden e.o. gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen van 9-10 uur, IJmui- den-O., Abelenstraat 1 van 16-17 uur; Velsen-N. Buurtcentrum De Mei, Geel- vinckstraat 28 van 11-12 uur Santpoort „De Haven”, Schipbroekenweg 6, van 14- 15 uur. Velser Gemengd Koor, 20 uur repetitie in de Baptistengemeente, J. P. Coen- straat. MAANDAG 2 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Kerkstraat en Amstelstraat 44: volwassenen jeugd 19-21 u. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: „Zij noemden hem Platvoet”. DIVERSEN Museum Beeckestljn, Rijksweg, Velsen-Zuld. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Pleter Vermeulen Museum, Moerbergplant soen 24. IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 1S.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10-12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Pikant gevrij in de Alpenwei”, 19.30 u.: „Clockwork orange’’ Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 „Way-out”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie etsen en panelen van André de Jong; geopend tot 21 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat), 20 uur: Vrolijke ontucht in Tirol”. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat), avonturen van rabbi Jacob”. der Stoel. Een minister van Buitenlandse Zaken die juichend Griekenland wordt binnengehaald. De Nederlandse strijder voor de democratie. De minister keek niet met het inmid dels bijna spreekwoordelijke zuinige bekkie, maar met een blijde glimlach. Dat mag ook wel nu er een plein naar hem zal worden genoemd. Luns is jaren lang minister gebleven, heeft in die periode enkele keren bij de Griekse regering aangedrongen een straat naar hem te noemen, maar Gelukkig dat we Van der Stoel nog hebben. Dat we geen gevolg hebben gegeven aan de wens van de Arabieren tijdens de energiecrisis om Van der Stoel de laan uit te sturen. Na dit weekeind weten we zeker dat juist deze man onze hoop in bange tijden moet; zijn. De VARA kwam deze zaterdagavond met De ombudsman. Hans Ouwerkerk had zijn programma een nieuw jasje gegeven, waar ik met een mengeling van gevoelens naar heb gekeken. De stof van het jasje is wel aardig, maar de kleuren staan me niet aan. Hij deed in een interview-aanpak verslag van één der vele kanten van het kinderbescher- mingswerk. Het tehuis in Zetten nam hij via uitlatingen van meisjes die daar terecht waren gekomen in de tang en naarmate het programma vorderde werd het beeld van deze moeilijk opvoedbare kinderen schrijnender. Meningen van de meisjes die „voorbe reid worden op terugkeer in de maat- schappij’ „Als je vervelend bent doen ze je deur op slot”. „Soms dacht ik zit ik nou in een gevangenis of in een tehuis”. „Het werk dat ik doe? Wasknijpers ma ken of kauwgompjes in potjes doen”. „Als je agressief bent ga je in de isoleercel, soms krijg je een spuitje”. Wanneer je dit soort mededelingen hoort, denk je: het heeft natuurlijk niets met heropvoeding te maken. En dat bleek later ook. Als ze uit het be schermde wereldje, dat Zetten vormt, te rugkeren iin de maatschappij kunnen ze niets, weten ze niets en hebben ze een achterstand in kennis, aanpassingsver mogen en liefde die pas na jaren is in te lopen. Namens Zetten kwam de daar wer kende psychiater vertellen dat voorgaan de informatie te veel nadruk op bepaal de aspecten legde, dat de werkers in Zetten het gevoel hadden alleen met deze middelen bij de meisjes verder te komen. „We proberen niet-geaccepteerde kinderen op alle mogelijke manieren te rug te laten keren en we denken dat we er zo in een redelijk aantal gevallen uit komen”. Bij de discussie die ontstond vond ik Hans er een beetje voor spek en bonen bij zitten. En op dat ogenblik schoot me door het hoofd waarom. Hans Ouwer kerk had zojuist Een klein uur U gepre senteerd. Hij had een aspect uit de maatschappij als onderwerp gekozen en dit op bondige manier trachten te be handelen. Weliswaar had hij nog ergens geroepen dat „wij met klem bij de minister zullen aandringen” enzovoorts, maar meer dan een kruising tussen Pos- tema’s Uur u en Ouwerkerks Ombuds man was er niet uitgekomen. Voor zo’n aanpak van een dergelijk onderwerp moet de VARA andere programma’s op zetten. De kracht van de Ombudsman vond ik altijd liggen in het feit dat er een groot aantal problemen naar voren werd gebracht en er op die manier een staal kaart van misstanden in de maatschap pij ontstond. De ombudsman signaleerde voor vele groepen mensen hun proble men en trachtte die snel en voorgoed te verhelpen. Het programma van zaterdag avond pakte één probleem aan, en dan nog zeer gedeeltelijk, verspeelde hierbij zoveel tijd met uitleg en discussie dat van enig krachtdadig optreden van de ombudsman (de laatste hoop van /ele probleemgevallen) geen sprake meer was. Wat en waar moet dan het helpen blijven? Dat wordt dweilen met de kraan open. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Dat na ’t definitieve verscheiden van Radio Veronica en Radio Noordzee de vrede nog niet is gekeerd, bleek zaterdagnacht. De Vel- sense politie kreeg die avond twee bommeldingen binnen. Allereerst dat om kwart over twaalf het kuststation Scheveningen Radio de lucht in zou gaan. Hoewel het niet de eerste keer is dat de politie dergelijke vaak loze meldingen binnen krijgt, werd het gebouw aan de Lange Nieuwstraat toch onderzocht. Het re sultaat was negatief en het tijdstip van 12 uur 15 ging voor het dienst doende personeel ook haast merkt voorbij De tweede melding, waarbij werd van uur, DINSDAG 3 SEPTEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. opend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: u., jeugd 15-17.30 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Zondagavond om streeks 7 uur is een paard, dat eigendom was van een inwoner van Wijk aan Zee, bij de strandafgang in het prikkeldraad gekomen. Het dier heeft hierbij een slagaderlijke bloeding opgelopen. In eerste instantie werd het paard door de leden van de dierenambulance behandeld en vervolgens per veetrailer naar de eigenaar vervoerd. Een dieren arts heeft daarna de behandeling over genomen.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4