Spanning bij achtste Twee afdelingen voor de P.S.P. in de IJmond Feestavond Tropenvrienden Drie juniorentoernooien op Sportpark Rooswijk Auto en brommer gestolen Bromfietser driedubbel op de bon Hoorzitting Keuring van uitbreiding kleindieren Hoogovens Auto tegen lichtmast Bots-brommer contra auto’s Totaalverkoop achtste Velsense kunstmarkt: veer tienduizend gulden Tj. Servaas-toernooi Mooie boten B TRANINGSPAKKEN VOOR EERSTE ELFTAL „K.I.C. I fep Velsen won de beker TIEN PERCENT VOOR BUURTHUISWERK l PLAATSELIJK NIEUWS SEPTEMBER 1*74 M A A N 3 A G 4 i/ if® I ft - - o h (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) hij (Van een onzer verslaggevers) D. ff (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) De (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Vrijdag arriveerden in IJ- muiden: rige zeeklimaat, om hier hun produkten aan de man te brengen. Bovendien ver wierf IJmuiden zich de naam van een enigszins nuchtere en weinig romantische industrie— en havenstad. mooi, groot NOS- Feye- zer de x van, landse wordt trijder zer- an- aal- in met te rde te- we lit- rbe- aat- doen it ik lis”, ma- en”. de igen liets dat be- te- i ze een zer- ti te ik len me er- re- de en De ms de 'ts, DS- is- D’n rp P- n Ie n •t nd en rd il- P- de te g- an •ij at ie le ?r n le IJMOND. Op de onlangs gehouden le denvergadering van de afdeling IJmond van de P.S.P. werd onder meer besloten deze afdeling te splitsen in de afdelingen Velsen en Beverwijk-Heemskerk- Dit na verkregen toestemming van het hoofd bestuur, in verband met het groeiend aantal leden. Bij de Cl-junioren om de G. de Reus- wisselbeker, die bezit was van Zand- voortmeeuwen ging deze trofee opnieuw naar de badplaatsvertegenwoordigers, die alle vier wedstrijden in winst omzetten. Tweede werd KIC met 6 punten, 3 VVB, 4 pt, 4 EHS (Haarlem) 2 pt, 5 Waterloo (IJmuiden) 0 punten. De „G. Oorthuis”-wisselbeker, in 1973 door ZVV (Zaandam) gewonnen bij de nmid- uinige nlach. naar iaren- i die riekse naar niet. nog sbben neren der i dit deze moet BEVERWIJK. Zaterdag tegen half vijf schoot in de Kerkstraat door onbe kende oorzaak een personenauto, be stuurd door een Duitse mevrouw tegen een lichtmast. De auto en de lichtmast werden totaal vernield, maar de be stuurster kon na onderzoek het zieken huis verlaten. VELSEN-NOORD. De voetbalvere niging „KIC” in Velsen-Noord heeft zon dag met drie juniorentoernooien op het sportpark Rooswijk haar toernooienreeks aan het begin van het nieuwe seizoen afgesloten. Jammer genoeg moesten de laatste wedstrijden ’s middags onder he vige regenval worden gespeeld, hetgeen de spelers niet weerhield om zich volle dig te geven en te proberen de drie afzonderlijke wisselbekers te bemachti gen. Na deze, tot kopen stimulerende woor den werd de kunstmarkt door de burge meester geopend met het luiden van een grote bel, met als laatste opwekking: „U weet nu waar de klepel hangt, slaat u dus toe!” Op de Velsense kunstmarkt werd ook de jeugd in de gelegenheid gesteld zich „creatief uit te leven”, zoals dit heet. Wellicht moet voor enkelen hunner over enige jaren ook een kraampje worden gereserveerd. Velsen kreeg na afloop van het toer nooi de beker uitgereikt uit de handen van V.S.V-er Servaas, die zijn vereniging door de jaren heen trouw blijft. Er werd in twee poules gespeeld, een A en een B groep. De resultaten van beide poules werden bij elkaar geteld, waardoor de uitslag er als volgt uitziet: (De puntentelling geeft van l.n.r. de scores van A en B poule en de totalen). De Germaan 8-5-13, Velsen 4-9-13, V.S.V. 4-9-13, Beverwijk 5-4-9, De Spar taan 7-1-8, RCH 2-2-4. Als keurmeester fungeerde de heer G. B. J. de Barbason, die 58 dieren keurde. Het fraaiste dier was een Hollander. Dit konijn, eigendom van de sportfokke- rij De Gier had een blauwe kleurslag. De tweede plaats werd toegekend aan een ijzergrauwe Vlaamse reus van de Gebroeders Waardijk Derde werd een zwarte Tan van de heer M. G. Smit. Een Alaska van de heer P. Klaver eindigde op de vierde plaats. BEVERWIJK. De Kennemer Pluimveevereniging heeft in garage Bra kenhof haar jaarlijkse tafelkeuring ge houden voor dieren die geboren werden in 1974. Op het sportpark „Rooswijk” in Velsen- Noord is zaterdagmorgen de sponsor overeenkomst bevestigd tussen de zater- dag-voetbalafdeling van de sportvereni ging „KIC’’ en Bowling Heemskerk „De Boerderij” b.u- Dit geschiedde doordat de heer Bertus Berghuis, zakelijk leider van „De Boerderij’’ toen veertien nieuwe trainingspakken officieel voor het eerste elftal van „KIC’’ heeft aangeboden. Deze Zondag gearriveerd: Merel, Dagenham; Endeavour, Contplat; Roerborg, Klaipeda; Isabel, Norrsundet Nederrohne. Antwerpen; Anda, Rouan, IJmuiden; Graveland. Fortaleza; Brage, Lower Buchanan; Kinshasa. Pointe Noi re; John V, Bristol; Kennemerland, Pa- ranagua; reint, Delfzijl, IJmuiden; Le- vem, Rochester, IJmuiden; Lima, Noord zee IJmuiden; Peter Faber, Noordzee; Jutte Dania, Valencia; Arion, Bergen; Leda, Bergen; Cebo 1 Tanager; Gtatia, Rotterdam. IJmuiden; West Caprey, Contplat; Ivalo, Helsinki; Anco Stane, Fawley. VELSEN. Een boot in het Noord- zeekanaal trok zaterdagmorgen kwart over acht zoveel belangstelling van een automobilist die over de Stationsweg reed, dat hij zijn aandacht enige ogen blikken uitsluitend op die boot richtte. Alle interesse voor zijn stuur was ver dwenen, met als gevolg dat het motor voertuig van de rechter baan afweek en het rechter voorwiel een troittoirband raakte. Toen begon de ellende. De auto kantelde tweemaal, raakte een lantaarn paal en kwam dwars op het rijwielpad tot stilstand. Auto en lantaarnpaal kon den worden afgeschreven, de bestuurder, een 33-jarige Velsenaar kwam met de schrik vrij. Omdat hij zijn auto toch niet meer gebruiken kan en mag, heeft de politie het kentekenbewijs ingevor derd. Zaterdag vertrokken: Constance, Fowey; MI Transporter, Noordzee; Volzhak, Rotterdam; Jean E, VELSEN. Woensdag 9 oktober wordt om half tien ’s morgens in het stadhuis een hoorzitting gehouden naar aanleiding van aanvragen van Hoogo vens om vergunning op grond van de hinderwet en de wet inzake de luchtver ontreiniging. Het betreft de uitbreiding van Blokwalserij 3 met zes putovens en de vervanging van de stook-olie opslag bij Walserij West door twee stookolie tanks ten zuiden van de Blokvormgiete- rij. Die aanvragen liggen vanaf 2 sep tember bij het gemeentehuis in Velsen »n in het provinciehuis in Haarlem ter inzage. VELSEN. Het adhtste Tjeerd Ser vaas pupillen toernooi, dat zondag op de velden van V.S.V, in Driehuis werd ge speeld, is gewonnen door de pupillen van de voetbalvereniging Velsen. Van de zes deelnemende clubs eindigden zes elf tallen met een gelijk aantal punten, zodat de winnaar door middel van het nemen van strafschoppen moest worden aangewezen. Onder grote spanning wer den de series penalties genomen en de jonge voetballertjes waren daarbij zo nerveus dat zij soms met tranen in de ogen naar hun leiders teruggingen, als de strafschop gemist werd, of wanneer de doelman zijn domein schoonhield. Londen; Tor Hollandia, Gothenburg; Gerda Bres, IJmuiden, Bilbao; Jowood, IJmuiden, Piombino; Mardale, Glasgow; Le Cellier, Bremen; Fernie, Antwerpen; Holken, Ymuiden, Kopenhagen; Lumi nous, Napels: Kisten Bew, Zaandam. Si cilië; Dukesgarth. Barry; Regina Hagna, Bergen; Strybeek, Laksos; Ochakov, Zwarte zee; Harting, Thames; Ciudad de uayajuil, Rotterdam; Bourgogne, Oslo; Relay, Felixtowe; Bisschofstein, Cristo bal. Twee jeugdige Beverwijkers werden aangehouden wegens diefstal van een brommer bij de Plantage. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De ontspanningsvereni ging OVTV, afdeling IJmond, opent op zaterdag 7 september het seizoen met een feestavond in De Slof, tijdelijk ge vestigd in de voormalige huishoudschool aan het Beverwijkse Moensplein. en dan in het bijzonder het eerste elftal van de zaterdagafdeling. Vooral omdat meerdere zaken zich tot de sport voelen aangetrokken, hetgeen dus een stimulans kan zijn om meer bekendheid aan de beoefenaars daarvan te geven. Op de foto overhandigt de heer Berghuis het eerste trainingspak aan aanvoerder G, Schavemaker van het eerste elftal, in aanwezigheid van trainer W. Hazeveld. VELSEN Een, zoals gewoon lijk weer klein deel van de talrijke bezoekers aan de Velsense kunst markt, welke hier zaterdag voor de achtste maal op het Marktplein in IJmuiden werd gehouden, bleek na afloop daarvan bereid te zijn ge weest in totaal voor ongeveer veer- tienduizend gulden aan kunstwer ken aan te kopen. Dit is bijna drie duizend gulden meer dan verleden ja?r, al betekent een dergelijk eind bedrag dan ook wel dat er per be zoeker nauwelijks een gulden is be steed. Er waren dus weer meer kij kers dan kopers, al zullen in ieder geval de leiders van het buurthuis werk in Zee- en Duinwijk met een dergelijke opbrengst gelukkig zijn geweest, omdat hun tien percent van de totaalomzet was toegezegd. Vandaar dat hun kas nu ongeveer veertienhonderd gulden rijker is ge worden. Na een pittige muzikale introductie door het jeugdkorps met majorettes van de IJmuider Harmonie, werd deze acht ste kunstmarkt zaterdagmorgen officieel geopend door de burgemeester van Vel sen. drs. J. Reehorst. Het leek hem in dit verband wel nuttig er even op te wijzen dat elk jaar opnieuw vele tientallen kun stenaars bereid kunnen worden gevonden een dag lang de risico’s te aanvaarden van ons grillige en in ieder geval winde- De Velsense aankoopcommissie heeft, onder het toeziend oog van wethouder W. van der Werff bij Robert Smit een kunstwerk voor de gemeente in eigen dom verworven. Zondag vertrokken: Tor Anglia, Immingham; Fridel, IJmui den, Londen; Duvenstedt, IJmuiden, Whitby; Rewi, Famina; Arrow, Ymui den ,Seaham; Nevasa, Tilburry; Irishga- te, IJmuiden, Rochester; Vesta, IJmui den, Londen; Leda, Bergen; West Osprey, Contplat. Medewerking verleent de veelzijdige groep „Stress”. Onder leiding van de heer J. Agerbeek, die deel uitmaakt van de Nederlandse selectie wordt die avond een karatedemonstratie gegeven. Via bingo en loterij zijn er aantrekkelijke prijzen te winnen en het assortiment Indische hapjes wordt uitgebreid door mevrouw v.d. Broeke-Tan. De leiding van deze feestavond berust bij de heer F. Emmert. Voor de afdeling Beverwijk-Heems kerk wordt het secretariaat gevestigd bij Piet Andringa, Debora Bakelaan 27 Heemskerk, telefoon 35322. Rob Joosten uit Beverwijk is hier voorzitter. John, Swansea; Marjan, Gr. Yarmouth; M. I. Transporter, Frederica; Thea-K Frederiksvark; Constance, Mo-i-rama; Lauren tine, Hamburg, IJmuiden; Helga S, Kogge; Farel, Edam; Lawanti, Br. Roerdomp, Leith, IJmuiden; Fjordness, Archangel; Relay, Rotterdam. Voor de afdeling Velsen werd tot voorzitter gekozen Jan Borst uit Drie huis, terwijl het secretariaat zal worden waargenomen door Cathrien Zwenne- Bakker, Schiplaan 9 IJmuiden telefoon 13267. Maandag gearriveerd: Bragd, Rotterdam; Noedfeld, Karlstad; North Stream, Cadiz; Altai, Mahtyluoto, Zaandam; Bernardus Kotka; Holsten- stein, Bremen; D. Entre Casteaux, Noordzee. Dit was tevens het sein voor een rondgang langs de zeventig kraampjes, ook voor de commissies van de gemeen te Velsen en Hoogovens, die volgens de goede tradities met de aankoop van een aantal kunstwerken waren belast. Zij hadden gezamenlijk ongeveer drieduizend gulden te „verteren” en na het gebruike lijke wikken en wegen kon uiteindelijk het begeerde bordje „verkocht” worden geplaatst in de kraampjes van Gert Hendriksen, Peter van Warmerdam, Poppe Damave, Tineke Daniels, Wil de Bie, Ger Daniels, Ton Klement, Lode Pemmelaar (twee stuks) en Robert Smit. VELSEN-NOORD. Een 17-jarige Beverwijker is het afgelopen weekeinde op bezoek geweest in twee politiebu reaus. Oorzaak was, dat hij op de Blei- jenhoevelaan tegen drie geparkeerd staande auto’s was gereden. Bij die ma noeuvre had hij schaafwonden opgelo pen aan benen, armen en hoofd. Daar de politie vaststelde dat hij enig alcohol houdende dranken tot zich had geno men, mocht hij mee naar het Velsense hoofdbureau van politie. Daar kwam aan het licht, dat de jongen de bromfiets in Beverwijk had gestolen, zodat hij enkele ogenblikken later weer in de politieauto zat en naar het Beverwijkse bureau werd overgebracht, waar gastvrij werd ontvangen- Maar het is een prachtig toernooi geworden, al greep de favoriet van het publiek, het Amsterdamse Germaan dan naast de volle winst. Het moest genoe gen nemen met de sportiviteitsprijs en dat is zeker in een tijd waarin de strijd op de voetbalvelden ook bij de amateurs steeds harder wordt bijzonder eervol. vond 'kerk jasje van van :uren een der her- i hij daar g en verd Ibare Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Marina-H, R’dam; Roelof Holwerda, Harlingen, IJmuiden; Harma, Naskov; Theodora, Baltimore; Irina, Bandholm; Rijnstroom, Harwich; Luther, Malmö, IJmuiden; Arend. Goole; Chelwood, Grangemouth; Blitar, Hull; Finstrip, Rausa, Velsen; Frivolity, Londen; Granö, Kotka; Anita von Bargen, R.dam; Mar jan, Goole; Proffesor Rybaltskiy, Lenin grad; John, Emden; Normeva Express, Skagern; Abbotsfjord, Tees, IJmuiden; Endeavor, Cont. Plat; Cumulus, Ballino; Eleonora H, Londen; Najade, Bremen; Mercurius, Hamburg; Niederelbe, Hol ding, IJmuiden; Sagacity, Archangel; Lady Fiona, Cont. Plat. Bl-junioren werd opnieuw door de Zaankanters met drie gewonnen wed strijden en een gelijk spel 7 punten heroverd. 2 Stormvogels 6 pt, 3 KIC 4 pt, 4 VVB 3 pt, 5 Waterloo 0 punten. De blauwwitte Stormvogels Al-junio- ren maakten zich meester van de „P. Harsveld”-wisselbeker door drie wed strijden te winnen, een gelijk te spelen en 7 punten te verzamelen. De tweede plaats was nu voor Waterloo met 6 punten, 3 KIC 5 pt, 4 VVB 2 pt. 5 Wijk aan Zee 0 punten. Een tweeëntwintig- jarige bromfietser uit Amsterdam reed in het weekend met een vaart van zeventig kilometer door een rood stop licht en hij hield daarbij ook het fiets pad niet aan. De politie bekeurde hem voor deze drie overtredingen en nam bovendien de bromfiets in beslag, want daar was behoorlijk aan geknoeid om de snelheid op te voeren. tenue’s, uitgevoerd in de kleuren don kerbruin en fel geel kunnen worden beschouwd als een onderdeel van de overeenkomst, welke voorlopig voor twee jaar is vastgesteld met de moge lijkheid dat de sponsor de overeenkomst als eerste kan verlengen voor hetzelfde bedrag van f 1500. De heer Berghuis noemde het een plezierige zaak de vere niging op deze wijze te kunnen steunen Zaterdag gearriveerd: Vesta, Ipswich, IJmuiden; Regina Mag na, Tilbury; Grecian Light, Riga; Lau- rentius, Rochester, IJm.; Arrow, Lon den, IJmuiden; Le Cellier, Bordeaux; Tor Hollandia, Immingham; Darling, R’dam; Phyllis T Conway Skaerbeak; Nevasa, Londen; Fridel, Londen, Ymui den; Ascanius, Lissabon; Valiant. Ter- neuzen; Irishgate, Whitby, IJmuiden; Ul la Dorte, Par; Collhusen, Colchester; Avenier, Delfzijl, IJmuiden; Tor Anglia, Gothenburg; Ruegen, Calabar; Rijn stroom, Harwich. BEVERWIJK. In de nacht van za terdag op zondag werd in Wijk aan Zee aangifte gedaan van diefstal van een auto. Deze werd bij de Plantage gesto len. Waarschijnlijk was het een geval van joy-riding. De politie heeft een 18- jarige Beverwijker als verdachte ge hoord. Hij bekende. Vandaar dat burgemeester Reehorst erop wilde wijzen dat van die waarden veel op deze markt is bijeengebracht. Door hiervan iets aan te kopen kan men het interieur van de woning en zelfs het eigen innerlijk verrijken. Want een goed kunstwerk dat als het ware de bezieling van de kunstenaar heeft meegekregen, kan daardoor een vriend worden voor het leven. Toch heeft het succes van de zeven vorige kunstmarkten volgens de burge meester bewezen dat veel bewoners hier minder nuchter zijn en meer waarde hechten aan enige romantiek in hun leven, dan wel eens wordt verondersteld. En waarom ook niet, want een mens kan nu eenmaal niet volstaan met het alleen bevredigen van zijn materiële be hoeften. Er zijn immers zoveel meer waarden, die het leven kleur en fleur kunnen geven. I .fl Ia W I'.'f ZOr

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5