Fikse naklap van wethouder Van Beek vernieuwing doorzetten NIEUW RIJWIELPAD IN VELSEN-NOORD Assistentie bij diefstal Belangrijke besluiten voor van rennersclub ALLES OVER CHILI IN LICHTBOEI Modern altaar Dertiende auto-rally het Rode Kruis „Tegen nieuwe college in Cursus voor Druk jeugddammers bij „D.CIJ." „V.N.-S.M" hi fe voor programma Meer activiteiten in sportpark CLUBBLAD VOOR VERBORST BOYS V akantie-aquarellen van Rob Joosten in bibliotheekhal 8? WM DINSDAG 3 SEPTEMBER 1974 PLAATSELIJK NIEUWS ^4 NOORDHOLLANDS PH1LHARMONISCH ORKEST i s ÉS 3 Joop Huizinga met orgelconcert in Engelmunduskerk ïiU -X ffib’ Jfc- "W - it i kruimels (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) de restauratie var. de kapel, en er staat nu een modern altaar, los van de muur. Het zijn hier wel bejaarden, maar zo’n altaar is voor ons ook niet meer geschikt voor de nieuwe liturgie. U mag de fout wel herstellen, daar anders nog meer mensen komen kijken naar het oude al taar, dat er niet is. De bejaarden van het St. Jozef Rustoord Gegadigden voor deze cursus kun nen zich elke woensdagavond om 19 uur in het Fidelusgebouw aanmelden, waarvoor door jeugdleider J. Slager (telefoon 20000) eventueel nadere in lichtingen zullen worden verstrekt. Nog maar beginnend, zoekend, maar wel gedragen door grote groepen uit de be- BEVERWIJK. De politie heeft twee Beverwijkers van respectievelijk 22 en 17 jaar aangehouden in verband met een diefstal van een auto uit Wijk aan Zee. Tijdens een verhoor hebben de knapen toegegeven een andere Beverwijker, die gister reeds werd aangehouden, te heb ben geassisteerd bij de diefstal. op 11 september, de dag waarop een jaar vond. De demonstratie in de hoofdstad start om 19.30 vanaf het Museumplein. MR. DRS. H. G. VAN BEEK in de kiem gesmoord” volgt na afloop van de rally in hotel „Royal” aan de Kennemerlaan, waar de deelnemers de gebruikelijke snert- maaltijd zal worden aangeboden. Voor een goede doorstroming zijn bij de nieuwe spoorwegovergang voorts enige verkeersheuvels inge richt, mede ten behoeve van de weg gebruikers op twee wielen. Zij vinden dan in de bocht van de Wenckebach- straat, voor de spoorwegovergang een aansluiting op de nieuwe weg. Overigens staat het nog niet vast dat bij het in gebruik nemen van het nieuwe fietspad, het gedeelte tussen de Westerhoutweg en de Wencke- bachstraat geheel voor het verkeer af te sluiten en te ontstraten, om daar door de reeds zo lang gewenste sa menvoeging te kunnen realiseren van de sportparken „Rooswijk” en „Ko ningsveld”. Voor het nieuwe seizoen zullen de velden immers nog bereik baar moeten blijven. Zoals op de foto is te zien, heeft wethouder C. Ockeloen, onder meer in gezelschap van de directeur van Openbare Werken, ir. D. N. Dammers de nieuwe situatie maandag in ogen schouw genomen. öqöe In het artikel „Agathakerk 50 jaar’’ is een fout geslopen. Er staat dat het altaar van de oude kerk in de Peperstraat nu nog in gebruik is in de kapel van het St. Jozef Rustoord. Dat altaar is niet meer in ge bruik. Het is jaren geleden gesloopt met het sportpark, maar dan op verschillen de avonden voor amateurs en liefheb bers. Eerst rijdt men evenwel nog vier weken in de polder, om dan in het voorjaar naar het sportpark te gaan. „Maar dan wel fietsen en niet praten”, zo luidde het advies van de voorzitter. Volgend jaar zal er ook geen zomer competitie met andere clubs worden yerreden. Men gaat dan namelijk een achttal mini-rondes van Beverwijk orga niseren met renners van andere clubs. Ook over de vraag of de trainingen moeten worden gehouden in het sport park of in Wijk aan Zee, liepen de meningen uiteen. Men gaat het in het sportpark proberen. Bevalt dat niet, dan gaat men weer naar de duinen. Tenslotte werden de kantine-aktivitei- ten besproken. „Dat staat er niet voor niets”, aldus de voorzitter. De leden besloten aan de slag te gaan om het clubhuis gezellig en rendabel te maken. In het buurtcentrum De Lichtboei in de Heemskerkse Maasstraat is een tentoon stelling te zien, die handelt over Chili. De werkgroep Chili-tentoonstelling en het Algemene Nederlands Jeugdverbond zijn er in geslaagd de omvangrijke ex positie in een viertal andere centra te krijgen. De expositie is na 6 september te zien in De Slof in Beverwijk; op 14 september in de Vredevorstkerk tijdens een dienst van de K.G.IJ; van 15 tot 21 september in Donkey Shot in Heemskerk en van 22 tot 28 september in het Kennemer Vormings Centrum in Vel- sen-Noord. De expositie bestaat uit een unieke collectie foto’s, affiches en kran tenmateriaal, dat laat zien hoe de bevol king voor, tijdens en na de regering van Allende leefde. Dinsdagavond 10 septem ber krijgt de expositie een vervolg in de vorm van een Chili-avond in de Licht boei, tijdens welke een lid van het landelijk Chili-comité en een gevluchte Chileen zullen spreken. Er worden voorts twee korte films over de situatie BEVERWIJK De zaalvoetbalvereni- ging Verhorst Boys, van de gelijknamige apparatenbouw, bezit nu een clubblad. Verhorst Boys is nog een jonge vereni ging, die in volle ontwikkeling is. Bij de oprichting telde de vereniging 14 leden en nu tweeëneenhalf jaar later is dit aantal uitgegroeid naar meer dan het dubbele. In de competitie wordt met twee teams gespeeld. Dankzij de steun van Verhorst Apparatenbouw B.V. en Farnest Engineering in Haarlem en de zelfwerk zaamheid van vele enthousiaste leden kon het clubblad verschijnen. Het bekende stencil blijft wel bestaan, maar louter en alleen om wat mededelingen aan de le den te doen. Vrijdag 6 september zal door Joop Huizinga opnieuw een concert wor den gegeven op het Flentroporgel in de oude Engelmundus kerk in Vel- sen-Zuid. Zijn programma vermeldt werken van Zipoli, Bach, Wesley, Franck, Alain en Zwart. Het concert begint om 20 uur en de toegang is gratis. Vervolgens begeven de jeugdige korpsleden zich zaterdagmiddag 14 september naar Vijfhuizen' om hier deel te nemen aan een concours voor tamboer- en trompetterkorpsen. Bo vendien maakt „Velsen-Noord S.M.” zaterdag 28 september om negen uur een muzikale wandeling door Velsen- Noord, ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de coöperatieve middenstandsvereniging ,.D. C. K. A.” Voorts gaat het korps zaterdag 26 oktober opnieuw op concours en wel in Alblasserdam. in Chili tijdens de regering Allende vertoond. De werkgroep wijst tenslotte op de Chili-demonstratie in Amsterdam De prijzen bestaan uit beker en luxe- en huishoudelijke voorwerpen, terwijl voor elke klasse ook nog een vliegtocht voor twee personen wordt uitgeloofd. De uitreiking daarvan Alle inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de wedstrijdsecretaresse, mevrouw Huybers-van Abbevé, Planetenlaan 100, IJmiuden, telefoon 02550-14376. Aan dit adres zijn tevens de wedstrijd reglementen verkrijgbaar, terwijl hier tevens voor de rally kan worden ingeschreven. Dit laatste is trouwens ook aan de start nog mogelijk. Het inschrijfgeld bedraagt 15,- per equi pe. Het fietspad voor het zuid westelijk deel van de toekomstige westelijke randweg, bestemd voor het rijwielverkeer op de Grote Hout- of Koningsweg, tus sen de Wenckebachstraat en de Westerhoutweg in Velsen-Noord, is inmiddels vrijwel geheel vol tooid. Langs het traject is dan ook reeds een fraaie verlichting aangebracht, terwijl verder de taluds zijn afgewerkt. Bovendien heeft men aan de oostzijde nog een afwateringssloot gegraven. Met verwaarlozing van het fa tale „ongeluksgetal” zal zaterdag 14 september in deze omgeving voor de dertiende maal de beken de Rode-Kruisrally worden ver reden, zoals gewoonlijk georga niseerd door de automobielver- eniging „De Rijmonders” uit IJmuiden. Deze rally is inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijkse traditie en een plezierig evene ment voor sportieve automobi listen, terwijl met de opbrengst daarvan de afdeling Velsen- IJmuiden van het Nederlandse Rode Kruis telkens gelukkig kan worden gemaakt met een behoor lijke financiële bijdrage. Voor het tamboer- en trompetter korps „Velsen-Noord S.M.” is met september een druk bezette maand aangebroken, omdat voor de komende weken verschillende activiteiten op het programma konden worden ge plaatst. Zo zal het korps zaterdag 7 september medewerking verlenen aan het gouden jubileum van de „Van der Berg-Stichting” in Noordwijk, waar ongeveer twaalfhonderd geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen worden opgenomen. Deze rally heeft een lengte van ongeveer vijfenzeventig kilometer, uitgezet door de heren S. Wolthuizen en D. Wardenier. Een en ander zal worden verreden volgens een route beschrijving. De deelnemers starten op de parkeerplaats van garage Koks aan de Minister van Houtenlaan, waar de eerste equipe om 13.01 uur vertrekt. Omdat nu eenmaal niet alle deel nemers over de gewenste routine kunnen beschikken, wordt er gestart in drie afdelingen: een A-klasse voor geroutineerden, een B-klasse voor minder geroutineerden en een C- klasse voor beginners. Op deze ma nier kunnen ook prijzen worden ge haald door rijders, die nog nimmer aan een dergelijke rally hebben deel genomen. BEVERWIJK. In tegenstelling tot alle geruchten gaat het de rennersclub Kennemerland goed. Dat stelde voorzit ter Jac. Davidson maandagavond vast tijdens de ledenvergadering in het club huis, die door zo’n dertig leden werd bezocht. „We staan aan de vooravond van het winterseizoen en laten de leden nu maar eens meedenken wat we met elkaar moeten doen”, aldus de voorzitter, die vond, dat de vele aktiviteiten van de vereniging beter bezocht moeten worden. Het eerste hangijzer was de vraag, of men in de polder moet blijven rijden, of in het sportpark. Daarmee nauw ver band hield de vraag of de amateurs en de veteranen, die toch voor hun plezier rijden, moeten worden gescheiden. Een meerderheid was voor rijden in HEEMSKERK. Wethouder mr. drs. H. G. van Beek (KVP) heeft niet na kunnen laten op de laatste avond van zijn wethouderschap een zeer somber beeld te geven van het gemeentebestuur dat de Heemskerkse gemeenschap te wachten staat, nu hij met ingang van vandaag geen deel meer uitmaakt van het wethouderscollege. Dat gebeurde op de voorlichtingsavond over baarmoederhalskanker in „De Vrij- burcht”, waarvoor onder meer alle vrou wenorganisaties waren uitgenodigd. Hij had een groot gehoor, want zeker zo’n driehonderd vrouwen kwamen naar „De Vrijburcht” en de grote zaal bleek te klein. De heer Van Beek zei letterlijk in zijn openingswoord: „Het is wellicht uniek dat een wethouder op het eind van zijn periode, in de laatste van zijn 10.000 werkuren voor de gemeenschap, moet optreden in het openbaar. Toch doe ik het graag, want dit is nu een duidelijk bewijs van hoe het eigenlijk moet. In de afgelopen vier jaar is er gebouwd aan een nieuw Heemskerk, waarin de over heid mét de bevolking de problemen oplost. Uw aktiviteiten geven dit aan. Juist in het laatste jaar was te zien, dat Heemskerk op weg ging naar welzijn. Met ingang van 4 september wordt er nu elke woensdagavond om 19 uur in het Fidelusgebouw aan de Willems- beekweg een damcursus voor de jeugd gegeven, speciaal bedoeld voor de leerlingen van het voortgezet en middelbaar onderwijs. De cursisten zullen tevens in de gelegenheid wor den gesteld in te schrijven voor jeugdtoernooien in Noord-Holland, terwijl het bovendien een goede voorbereiding zal zijn voor het jaar- wisselingstoernooi om het kampioen schap van de gemeente Velsen. Thans zijn de leerlingen van de technische school in Velsen bekerhouder. - f I CONCERTGEBOUW HAARLEM Vrijdag 6 september 1974, 20.15 uur „MUZIEK MET EEN PRAATJE” Dirigent: JAN VAN DER WAART. Programma Von Weber ouverture Freischütz Saint Saëns Danse Macabre Dukas De tovenaarsleerling Offenbach ouverture Orpheus in de onder wereld Catootje Brahms Hongaarse dans no. 4. Entree 4.50 (a.i.). CJP geldig. Kaartverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concertge- bouw, Lange Begijnestraat 13, van 10-15 uur. Tel. 320994 van 12-15 u. Tijdens de in 1973 door de damclub „IJmuiden” voor de schooljeugd geor ganiseerde wedstrijden, moest worden geconstateerd dat het de meeste deel nemers nog ontbrak aan de voor het damspel noodzakelijke kennis van theorie en praktijk. Vandaar dat het bestuur van „D.C.IJ.” heeft besloten de jeugd uit de IJmond in de gele genheid te stellen zich meer in deze denksport te bekwamen. En wel door middel van een cursus, met als lesmateriaal het door „Teleac” in 1971 uitgegeven handboek. Elk hoofdstuk daarvan bevat een aantal opgaven, waarmee oefenwedstrijden kunnen worden gespeefd. A IrA geldt niet de democratie, de verkiezings uitslag, maar het eigenbelang. Ze zijn zo brutaal het openlijk te bekennen. Terecht is men naar mijn mening bevreesd, dat het gedaan is met de aktiviteiten rond inspraak, medezeggen schap van de bevolking; dat initiatieven vanuit de bevolking in de kiem worden gesmoord en dat het nieuwe Heemskerk terug gedrongen zal worden onder een ander en paternalistisch bestuur. Daar om, dames, ben ik blij, dat ik mijn 10.000 werkuren vol kan maken bij u en zo afscheid kan nemen van de gewone Heemskerkers, die wel het betere willen. Ik hoop, dat u de kracht zult hebben tegen het nieuwe college in, de vernieu wing door te zetten. Mijn steun heeft u”. Na deze snorkel ging de heer Van Beek nader in op het eigenlijke doel van de bijeenkomst. volking. Abrupt komt hier een einde aan. Niet omdat de bevolking, omdat U het wil! Nee, de laatste weken bewijzen het tegenovergestelde. Een kleine groep, die door middel van geheime afspraken tot vijf a zes personen groeide, bepaalt wat er in Heemskerk gebeurt. Vopr hen BEVERWIJK. In de hal van de openbare bibliotheek aan de Kerkstraat exposeert gedurende de maand septem ber de Beverwijker Rob Joosten zijn va- kantie-aquarellen. Joosten, medewerker van de tentoon stellingsdienst van de Culturele Raad van Noord-Holland, schildert graag in zijn vrije tijd. De doeken in de bibliotheekhal, hij toont er 24 stuks, geven voornamelijk impressies weer van het landschap in Frankrijk en Engeland. Aspiraties om door te gaan in de schil derkunst heeft Rob Joosten niet. „Ik vind het gewoon fijn om tijdens mijn vakantie wat te schilderen”. Wat het resultaat daarvan is kan men in de hal van de bibliotheek bekijken. De doeken zijn, op een paar na, voor een schappelijke prijs te koop. M' - - Ö- i s r t JS E 7^'-.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4