Schitterende 400 m race Salin UITSLAGEN EK-ROME Jongbloed en aanval compenseren defensieve missers GRETIG NEDERLANDS TEAM FORMIDABEL SPORWBl STERK OPTREDEN PETERS Punt gelijk in halve finale Zweedse Oranjefans zagen voetbalshow Heerenveen/Van Gooi naar halve finale dehnito BI CISKA JANSSEN VIEL WEER TEGEN 21 SFOBT 1974 SEPTEMBER DONDERDAG 5 (Van onze sportredactie) K 30aug.-8sept. STOCKHOLM. De verwachte Oranje-kater is uitgebleven. Op de zelfde imponerende wijze als tijdens het wereldtiteltoemooi heeft het Nederlands elftal de eerste klus van het nieuwe seizoen geklaard. Slachtoffer was Zweden, dat in West-Duitsland de bejubelde equipe van Rinus Michels nog wist te be dwingen (0-0), maar nu voor eigen publiek in het Rasunda-stadion met 1-5 werd vernederd. Een betere start had George Knobel, de nieuwe bondscoach, zich niet kunnen wen sen. Briljant Evenaring in Finse succesdag DAMES De openingstreffer tegen Zweden: een fraaie actie van Cruijff die na Roland Andersson ook nog keeper Hellström zou passeren. HEREN Riita Salin: superieur. toegang f5.- AMSTERDAM raü Niet deze tegentreffer, maar het uit vallen van Van Hanegem („Ik had wat last van mijn knie en mijn kuit”) luidde een moeilijke periode voor Nederland in. Zijn vervanger Notten deed het zeker niet slecht, maar Van Hanegem in de vorm van woensdagavond is gewoon niet goed te vervangen. De serie reddingen van de Amster damse goalie verbloemde de toch wel zorgwekkende zwakte van de defensie. Men heeft de vingers van meer dan een hand nodig om de serieuze scoringsmo- gelijkheden van de Zweden te kunnen tellen. Vooral de organisatie in de laat ste linie liet veel, zo niet alles te wensen over. voor de Nederlandse atletiekleiders een vingerwijzing om in dat kleine Finland eens een kijkje te nemen. Op de 200 meter maakte hij zijn uitzending helemaal waar via een sterke derde plaats die rechtstreeks uitmondde in een halve-finaleplaats. Het duurde enkele minu ten voordat de. Zwollenaar zeker was van die derde positie. „Neen, met geen mogelijkheid kon ik zeggen of ik die Brit - Monk, red. - voor was gebleven. Ik weet wel dat dit een van mijn beste races was. Ik startte geweldig goed en bovendien viel mijn tempo later niet terug”, aldus de driftig handtekeningen uitdelende Heerenveen, die als tijd 21,24 seconden toegewezen kreeg. Het verschil met de Brit Monk bedroeg slechts een honderste seconde. De op de 100 meter zo’n lusteloze indruk vertonende Wilma van Gooi herstelde zich op de dubbele afstand krachtig. Ze liep een sterke serie, waarin alleen de Oost- duitse Maletzki moest laten voorgaan. De tijd van de Rotterdamse die zich nu halve- finaliste weet, was 23.84 seconden. (Van onze sportredactie) ROME. De kater was toch verwerkt. Na de fikse teleurstellingen, die dinsdag geïncasseerd moesten worden, herstelde de Nederlandse atletiekploeg zich gisteren redelijk. Overigens kwam slechts een drietal landgenoten aan de start, van wie vooral de Zwolse sprinter Raymond Heerenveen tot een uitstekende verrichting kwam. De 100 meter horden begon met 14.96 seconden veelbelovend. Met de kogel bleef ze echter via 11.95 meter ver verwijderd van de 13.50 meter die ze kan stoten. Het hoogspringen (1.68 meter) was redelijk, maar het verspringen (5.94 meter) heel zwak. De afsluitende 200 meter ging in 25.03 seconden. Met 4151 nunten werd het een 14e plaats voor de vermoeide Sagitta-atleto Voor het herstel na het verspringdrama had vjjfkampster Ciska Janssen geen kracht meer. De Amsterdamse, die de mogelijkheden heeft om Mieke van Wissen als de recordhoudster op dit nummer te onttronen, zag daar gisteren geen kans toe. ROME. Een Italiaans sprekende at leet op de hoogste trede van het erepo dium, maar de 10.000 toeschouwers kon den niet tot juichen aangezet worden.- Het was namelijk niet hun wereldre cordhouder Fiasconaro, die daar na de 800-meter-finale stond, maar de van Ita liaanse afkomst zijnde Joegoslaaf Lucia no Susanj. geopend 10-17 en 19-22 uur, zondags IO-l7^kJ ^Trein-Toegang-biljetteahijNS^laiina&xaaai’ÜT^! Knobel heeft de laatste maanden he vige twijfels gekend. Nachten heeft hij liggen piekeren over de haast onmense lijke opdracht de verwende vedettes van de nationale ploeg na de successen in West-Duitsland gemotiveerd aan de start te krijgen voor de nieuwe race naar voetbalroem. Het spookbeeld van zijn mislukking bij Ajax waarde praktisch voortdurend in zijn huis rond. Woensdag 4 september 1974 werd voor hem dan ook een soort bevrijdingsdag. „Ik heb het laatste jaar buiten mjjn schuld geen plezier in mijn werk gehad. Ik kende alleen maar een hoop ellende. Nu kan ik de toekomst eindelijk weer met vertrou wen tegemoet zien-” Zweden, meer aanvallend ingesteld dan tijdens de ontmoeting in West-Duitsland, werden volledig dolgedraaid. Ze hebben van alles geprobeerd (geen mandekking voor Cruijff, wel mandekking en zelfs twee bewakers) het mocht allemaal niet baten. De offensieve kracht van Neder land was verwoestend en onmogelijk in te dammen. Het enig mogelijke antwoord op het spel van Knobels gretige formatie was net zoals in West-Duitsland het onder druk zetten van de niet al te hechte defensie. De gastheren hebben dat ook geprobeerd. Ze hebben zich overijverig en soms met verwaarlozing van de eigen afweer gestort op de po ging het zelfvertrouwen van hun tegen standers via enkele tegentreffers aan te tasten. Of daar na de les van München nog altijd de Achillespees van het Ne derlandse elftal steekt, is niet duidelijk geworden. In verdedigend opzicht wer den wel veel te veel fouten gemaakt, maar de grootste uitblinker in het elftal, doelman Jan Jongbloed, toonde zich een praktisch feilloze corrector. Al in de eerste minuut van de tweede helft viel de beslissing. De kort voor de rust voor Rep (lichte kuitblessure) inge vallen Ressel werd door zijn bewaker Björn Andersson buiten de regels om het scoren belet, waarna Neeskens op de van nem bekende wijze vanaf de stip Nederlands nummer drie liet aanteken- Acht minuten later moest Jongbloed („houdbaar is houdbaar, onhoudbaar is onhoudbaar. Dat is misschien een vreemde filosofie, maar daarom ga ik waarschijnlijk zo lang mee”), voor de eerste en enige keer capituleren. Dat gebeurde echter uit een strafschop van aanvoerder Larsson (Suurbier had Sand berg gepakt), die geen hinder ondervond van het door Willem van Hanegem naar de bal gegooide kluitje modder. Via de vingers van Jongbloed trof Larsson doel. Na een half uur was Oranje weer uit de zorgen. Uitgerekend Notten leidde de vierde treffer in. Uit zijn pass knalde Neeskens eerst tegen de lat en na goed doorzetten, in de tweede instantie langs Hellström. riÏL ÜtuullU' ““Ttiffii hj“ i z-iiivtcisauii, Grahn, Larsson, Magnusson Nu lag de zaak anders en nu had Haan beter op die plaats kunnen staan. Zeker ook omdat Haans clubgenoot Suurbier als voorstopper fungeerde. Kno bel ging echter niet verder dan deze mogelijkheid als noodoplossing in zijn achterhoofd te houden. Jongbloed en de sterke aanval voorkwamen dat deze misrekening ernstige gevolgen kreeg. Al in de negende minuut kreeg de show zijn eerste hoogtepunt. Na een pass van Van Hanegem schudde Cruijff twee tegenstanders van zich af; om speelde vervolgens doelman Hellström en maakte toen het karwei simpel af (0- 1). Na twee afgekeurde doelpunten van achtereenvolgens Rensenbrink (wegens een overtreding van Cruijff) en Rep (wegens buitenspel) kwam Nederland in de 34e minuut op 0-2. Uit een snel genomen vrije trap van Cruijff kogelde Rensenbrink steenhard tegen de lat. De terugspringende bal kwam na een scrimmage voor de voeten van Haan, die Hellström kansloos liet. De aanvankelijk door Knobel uitge stippelde tactiek voor de verdediging werd ook niet uitgevoerd- Niet Schneider was laatste man, maar De Jong. Zijn oorspronkelijke positie van voorstopper Met veel egards werd Oranje ontvan gen. De jeugd bestormde kort voor het beginsignaal van de goed leidende Oost- duitse scheidsrechter Rudi Glöckner zelfs het niet door hekken omringde veld om handtekeningen van vooral Cruijff en Neeskens te verkrijgen. Wel, het Nederlands elftal heeft zijn vele Zweedse fans niet teleurgesteld. De opstellingen: Zweden: Hellström, Roland Andersson (Ols son). Cronqvist en Björn Andersson. Tapper (Ljungberg) en I1_. (Sjöström), Sandberg en Ahlström. Nederland: Jongbloed, Schneider, De Jong, Suurbier en Krol., Haan (Peters), Neeskens en Van Hanegem (Notten)., Rep (Ressel), Cruijff en Rensenbrink. MW speculeert op twee Zweedse voetbal lers. Een duo dat de kleuren verdedigt van ranglijstaanvoerder In de eerste divisie, Malmö FF: Anders LJunberg (26) en Thomas Sjöberg (21). Ljungberg behoorde gisteren tot de selectie- groep van het Zweedse elftal dat tegen Nederland speelde en nam in de- tweede helft op het middenveld de plaats In van- Staffan Tapper. Hij had een moeilijke taak, waarvan hij zich op niet tegenvallende w-ijze kweet. Zijn nadeel is dat hij voornamelijk linksbenig is. HIJ draagt in de Zweedse voetbalwereld de bijnaam „Puskas”. Spits sjöberg behoort tot de Zweedse top scorers (negen doelpunten in achttien wed strijden) en wordt door insiders beschouwd als een groot talent HIJ debuteerde In het Zweedse elftal tegen Noorwegen, een debuut dat overigens tegenviel. 200 meter. Vla de series hebben zich geplaatst voor de halve finales: Eerste serie: 1 Pursialnen (Fin) 23.13, 2 Kandarr (Odl) 23.44, 3 Krause (Wdl) 23.51, 4 Bakoelin (Pol) 23.56, 5 Szabo (Hong) 23.78. Tweede serie: 1 Stecher (Odl) 23.35. 2 Sidorova (SU) 23.55, 3 Kraniger (Wdl) 23.55, 4 Golden (GB) 24 02. Derde serie: 1 Maslakova (SU) 23.45 2 Szewinska (Pol) 23.87 3 Possekel (Wdl) 24.08, 4 Colyear (GB) 24.14. Vierde serie: 1 Maletzki (Odl) 23.77, 2 Van Gooi (Ned) 23.84, 3 Wallez (Bel) 24.00. 400 meter. Finale: 1. Riita Salin (Fin) 50.14 (wereld record elektr. tijdwaarneming), 2. Ellen Streidt (Odl) 50.69, 3 Rita Wilden (Wdl) 50 88, 4 Nadesjda Jljina (SU) 51.22, 5 Angeli ka Handt (Odl) 51.24, 6 Karoline Kaefer (Oost) 51.77, 7 Verona Bernard (GB) 51.61, 8 Jellca Pavlecic (Joeg). 800 meter. Finale: 1 Liliana Tomova (Bul) 1.58.1, 2 Gunhild Hoffmeister (Odl) 1.58.8, 3 Mariana Suman (Roem.) 1.59.8, 4. Marie-Franoise Dubois (Fra) 1.59.9. 5 Valentina Gerassim va (SU) 2.001, 6 Nina Morgoenova (SU) 2.00.8, 7 Elzbieta Katolik (Pol) 2.01.4. 8 Gisela Klein (Wdl) 2.01.5. Eindstand vijfkamp (volgorde der onder delen: horden, kogel, hoog, ver en 200 tn): 1 Nadesjda Tkatsjenko (SU) 4776 punten (13.39, 16.07, 1.74, 6.36 en 24.20). 2 Burglinde Pollak (Odl) 4676 (13.36. 15.80, 1.71, 6.19. 24.46), 3 Zoja Spassovskaja (SU) 4550 (13.27, 14.48, 1.65, 6.37, 24.96), 4 Ljoedmllla Popovs- kaja (SU) 4548, 5 Siegrun Thon (Odl) 4547, 6 Ilona Bruzsenyak (Hong) 4399, 7 Margrit Olfert (Odl) 4391, 8 Christel Voss (Wdl)‘ 4384 9 Penka Sokolova (Bul) 4323. 10 DJurdJa Focic (Joeg) 4289, 11 Ulrike Jacob (Wld) 4247, 12 Margrit Papp (Hong) 4207, 13 Ann Wilson (GB) 4182. 14 Ciska Janssen (Ned) 4151 (14.69. 11.95, 1.68, 5.94, 25.03). LUZERN(ANP). Iedereen had het verwacht. Maar toch hadden alle Neder landse supporters in Luzern in stilte gehoopt dat hun verwachtingen ten aan zien van de verrichtingen van de Neder landse ploegen op de eerste dag van de wereldkampioenschappen roeien voor heren te pessimistisch zouden zijn ge weest. Het mocht niet zo wezen: alle vier elite-ploegen die waren ingeschreven voor de Regatta op de Rotsee werden door nederlagen verwezen naar de her kansen van donderdag. Slechts Harold Punt plaatste zich rechtstreeks voor de halve finales. In het lichte skifntimmer waarin de Hagenaar uitkomt worden overigens series en een herkansing ge roeid om te bepalen welke twaalf van de dertien deelnemende scullers in de halve eindstrijden mogen uitkomen. De vier met stuurman van Dudok van Heel en skiffeur Ronald Vervoort brach ten het zelfs niet verder dan een vierde plaats, hetgeen met zich brengt dat bei de minder gunstig zijn ingedeeld in de herkansingen. Een eervolle prestatie le verde eigenlijk alleen de stuurmanloze Aegir/Phocas combinatie die na felle strijd en roeiend in de slotfase met een tempo van 40 slagen per minuut juist 0,2 seconden te kort kwam om de race winnend af te sluiten ëh de halve fina les te bereiken. werd ingenomen door Suurbier, wiens taak als rechtervleugelverdediger nu door Schneider werd waargenomen. Dit trio verstond elkaar niet goed en op de linkervleugel stak Krol ook al niet in zijn normale vorm. Kurt Bendlln zal bij de Europese atletiek- kamploenschappen niet in actie komen. De Westdultser. ex-wereldrecordhouder op de tienkamp met 8319 punten, die dit Jaar na drie jaar inactiviteit een sensationele come back maakte, scheurde bij de laatste training voor het vertrek naar de Italiaanse hoofdstad een kuitspier. Het was onmiddellijk duidelijk dat Bendlln (31 jaar) dit seizoen niet meer in actie zou komen. De tlenkamper, die drie jaar geleden bij de EK in Helsinki gebles seerd moest uitvallen, had dit Jaar een totaal van 7945 punten achter zijn naam staan. Op het eerste gezicht was de verkla ring voor de omzettingen acceptabel. „We dachten dat Sjöström als spits zou fungeren. Later hoorden we dat Sand berg weleens in het centrum van de aanval zou kunnen spelen. We hadden afgesproken dat hoe dan ook Suurbier de snelle Sandberg moest houden en dat Schneider dan op zijn vertrouwde rejjhtsbackplaats zou gaan spelen en De JOng als laatste man.” Sandberg opereerde inderdaad als cen trumspits en was ook keer op keer gevaarlijk. Suurbier kon hem lang niet altijd de baas en op die momenten kwam de fout in de alternatieve oplos sing naar voren: de te weinig wendbare 6n op die plaats onervaren De Jong is geen man voor de positie van ausputzer of libero. De overweging van Knobel om in eerste instantie het duo Shhneider-De Jong in het hart van de verdediging op te stellen, was dat het twee op elkaar ingespeelde Feyenoorders waren. houdster Pollak uit de DDR achter zich te houden. Zé deed dit met het voortref felijke totaal van 4776 punten. Voor Pollak, die in München ook al naast het goud greep Mary Peters won toen een teleurstelling, die ei genlijk het optreden van de gehele Oost- duitse ploeg gold. Er was voor de DDR deze dag geen enkele keer goud. Een wat ongewoon verschijnsel. De Oostduitsers hadden hun hoop op 800-meterloopster Hoffmeister gesteld, maar de Bulgaarse Tomova was ongrijp baar. Voor een aardig verloop van een internationaal gebeuren is het uiteraard niet onplezierig wanneer ook andere landen naai- goud kunnen meedingen. De Westduitser Karl Honz en de Brit Allan Pascoe grepen die kansen op respectie velijk de 200 meter vlak en de 400 meter horden, waarna 800-meterloper Susanj ook Joegoslavië nog van goud voorzag. (Van onze sportredactie) STOCKHOLM. Twintig jaar geleden las Zweden in het Rasunda-stadion Neder land gevoelig (6-1) de voetballes. Bjjna 35.000 Zweedse toeschouwers moesten woens dagavond ervaren, dat er sinds die tijd heel wat veranderd is in het voetbal- wereldje. Hoopvol had men het miezerige weer getrotseerd, wetend dat de ploeg van coach George „Aby” Ericsson de vice-wereldkampioen Nederland in West-Duitsland had weten te weerstaan. De vooral voor rust wervelende show werd gedragen door de onnavolgbare Willem van Hanegem, die met zijn su blieme passes de ook weer briljante Jo han Cruijff naar de kroon stak. Het was werkelijk een lust voor het oog. De Acht minuten later volgde nummer vijf. Behoedzaam werd de bal rondge speeld. Cruijff, wie anders, vond tenslot te de opening Hij bracht Rensenbrink in stelling, die hard, hoog en bijzonder fraai inschoot. In de laatste minuut was Cruijff zelf dicht bij het zesde doelpunt, die gezien het resultaat van 20 jaar geleden een bijzonder tintje zou gehad hebben. De voor Haan ingevallen Peters („Bij deze stand kon ik Peters fijn de sfeer laten proeven in de laatste tien, vijftien minuten”, aldus Knobel) besloot zijn opvallend sterke eerste optreden in Oranje net als Ressel debuteerde hij met een gouden pass op Cruijff, die het echter wat te mooi wilde doen; de bal tussen de benen van Hellström door trachten te schuiven, maar toen diens hak van de rechtervoet trof. Het kon de pret in het Nederlandse kamp uiteraard niet drukken- In de Zweedse hoofdstad is woensdag avond inderdaad duidelijk geworden dat de vaderlandse voetbaltoppers de successgnreeks willen continueren. Men heeft de smaak te pakken. Zo erg zelfs, dat iedereen zich opwindt over de door dwarsliggers veroorzaakte problemen. Vooral de weigering van de PSV’ers voor Oranje uit te komen, heeft kwaad bloed gezet, getuige de onverbloemde aanval van aanvoerder Johan Cruijff op Kees Rijvers, de coach van de Eindhove naren. „Rijvers begint de grote bink uit te hangen. Dat kan hem wel eens opbre ken.” Cruijff heeft wel eens anders over het Nederlands elftal gedacht en gesproken. En hij niet alleen. Maar van reserve tegen het nationale keurkorps is nu beslist geen sprake meer. Er wordt met overgave gespeeld. Met plezier ook, het geen gecombineerd met de niet te ver loochenen klasse in het elftal uitmondde in voetbal van bijzondere kwaliteit. Te recht overgoot Knobel zijn team met superlatieven. „Je zit werkelijk met ver bazing te kijker), dat het zo allemaal kan. Je zit, als voetballiefhebber, gewoon te genieten. Het klinkt misschien wat overdreven, maar voor mij liep hier de wereldkampioen te voetballen- Voor Noord-Europa was het trouwens helemaal een uitstekende dag, want de 26-jarige Deen Jesper Toerring slaagde erin voor zijn ook al kleine atle- tieknatie goud te veroveren bij het hoogspringen. Zonder ook maar één foutsprong kwam hij uit op 2.25 meter, wat te veel was voor de Europese kam pioen van 1971, de Rus Sjapka, die wel dezelfde hoogte overbrugde, maar aan zienlijk meer foutsprongen maakte. Van de grote atletieknaties, die het uiteraard moeilijk hadden met dit Noordeuropese geweld, hield Rusland, dat sprinter Borzov niet inzette op de 200-meterseries, overigens goed stand. Zo won Podluzhni met 8.12 meter het ver springen, terwijl Nadezhda Tkatsjenko op de vijfkamp voor een daverende verrassing zorgde door wereldrecord- (Van onze sportredactie) ROME. Finnen staan bekend als nuchtere lieden. Nuchter en daarnaast ook bescheiden mensen. Die laatste ei genschap legden ze al in München bij de Olympische Spelen aan de dag. Een zorgvuldig uitgedokterd trainingsplan voorzag toen voor „Suomi” een vijftien de plaats in het landenklassement. Het werd door het drietal gouden medailles via de „double” van Lasse Viren en de plak van Pekka Vasala meteen al een zevende plaats. Via een stijgende lijn zouden de Finse atleten in Rome bij de Europese kampi oenschappen moeten uitkomen op een zevende plaats. Na drie dagen Europese topatldjjk blijkt echter weer, dat de ScandimKüërs (te) bescheiden zijn. Met drie gouden medailles doen de Finnen zelfs volop mee in de strijd die met name Rusland en Oost-Duitsland leveren om de Europese hegemonie. Woensdag voltooiden de Finnen deze indrukwekkende trilogie. Na het goud dat de jonge 3000 meter loopster Hol men dinsdag veroverde, klonk woensdag avond twee keer het Finse volkslied. Een ode aan 400-meterwinnares Tiitta Salin en discuswerper Pentti Kahma. Een Finse dag dus in het door tiental len blauw-witte vlaggen opgeluisterde Olympisch Stadion van Rome. Vooral de prestatie van de blonde 23-jarige Salin liet een grote indruk achter. Toen de Poolse Szewinska gisteren goud op de 100 meter enkele maanden geleden met 49,9 seconden voor het eerst op de 400 meter de barrière van 50 seconden doorbrak, had iedereen zijn twijfels. Vooral ook omdat haar tijd met de hand was geklokt. De Finse Salin toonde echter aan, dat de wereldtop regelmatig onder die grens gaat duiken. Voor de superieure Finse winnares werd in Rome een elektroni sche tijd van 50,14 seconden geklokt. In feite een evenaring van Szewinska’s we reldrecord. Bovendien bleven ook de an dere medaillewinnaressen, de Oostduitse Ellen Streidt en de Westduitse Rita’ Wil den met respectievelijk 50,69 en 50,88 onder de 51 seconden die bij de Olympi sche Spelen van München nog een bar rière vormden. Salins medaille hadden de Finnen in hun wetenschappelijk opgezet trainings plan, dat tot de Olympische Spelen van 1980 vastligt, min of meer ingecalcu leerd. Dat de 30-jarige Kahma met een discusworp van 63.62 meter de Europese Olympische kampioen Ludvik Danek zou verslaan, evenals de onberekenbare Zweed Bruch, was een enorme verras sing. Bovendien zorgde Taskinen, dat de Finse oogst op de 800 meter nog met brons werd uitgebreid. De opgaande lijn, die zich in München voor het eerst manifesteerde, was doorgetrokken door deze zo kwanti tatief kleine atletieknatie. Misschien Wereldkampioen West Duitsland (zonder Müller, Grabowski, Overath en Breitner) kon In Bazel Zwitserland slechts met 1-2 verslaan. Polen werd In eigen huls in een oefenduel mej 1-3 verslagen door het voetbalelftal van de DDR waarin Kreische en Peter Ducke ontbraken. Lato gaf de Polen de leiding maar Kurbjuwelt, Vogel en Dörner bezorgden hun team de zege. In het Europees kampioenschap voor lan denploegen versloeg Oostenrijk in Wenen het team van Wales met 2-1 (eerste goal van Kreuz). In Oslo won Noorwegen voor hetzelf de toernooi de ontmoeting met Noord-Ierland met 2-1. Beide Noorse doelpunten van Tom Lund. FC Den Haag bleef in België Oostende met 1-3 de baas. In Forest Hills verloor Tom Okker net als op Wimbledon van de Rus Metreveli (6- 1, 6-3 en 7-6). Connors was sterker dan Kodes, Smith won van de Australiër Ball, Billie-Jean King van Rosie Casals en Chris Evert van Lesley Hunt. In Utrecht diende het kort geding dat Punch heeft aanhangig gemaakt tegen spon sor Raak, die ermee wil stoppen. De president van de rechtbank doet over een week uit spraak over de Delftse els dat Raak voorlopig moet doorbetalen. De verdwenen IJshockeyclub Raak werd door de bond zijn landstitel ontnomen omdat niet tijdig het Nederlanderschap van een van de voormalige spelers werd aangetoond. Italië- zal zijn Davls Cup wedstrijd tegen Zuid-Afrika op 5 oktober in dat land moeten spelen Op de Aziatische spelen in Teheran versloeg China zeer verrassend de dames-en heren- turnploeg van Japan. Dat land stuurde overi gens B-turners naar Teheran. De loting voor de drie Europese bekertoer nooien (tweede ronde) van de UEFA wordt vier oktober in Geneve verricht. Met 5302 punten behaalde de Rus Pavel Lednev in Moskou de wereldtitel moderne vijfkamp. 20» meter. Via de series plaatsten zich voor de halve finales: Eerste serie: 1 Cherrier (Fra) 20.96, 2 Benedetti (It) 21.11, 3 Heerenveen (Ned) 21.24, 4 Monk (GB) 21.25. Tweede serie: 1 Bombach (Odl) 21.04, 2 Arame (Fra) 21.09, 3. Bennett (GB) 21.13. Derde serie: 1 Ommer (Wdl) 21.23, 2 Mennea (It) 21.24, 3 Muster (Zwi) 21,41. Vierde serie: 1 Zenk (Odl) 21.30, 2 Le- roux (Fra) 21.40, 3 Green (GB) 21.54. Vijfde serie: 1 Hofmelster (Wdl) 21.03, 2 Johansson (Zwe) 21.34, 3 Rajamaki (Fin) 21.48. 40» meter. Finale: 1 Karl Honz (Wdl) 45,04, 2 David Jenkins (GB) 45.67, 3 Bernd Herrmann (Wdl) 45.78, 4 Markku Kukkoaho (Fin) 45.84, 5 Ossi Karttunen (Fin) 45.87, 6 Mikael Fredriksson (Zwe) 46.12, 7 Eric Carlgren (Zwe) 46.15. 8 Francis Demarthon (Fra) 46.90 800 meter. Finale: 1 Luciano Susanj (Joeg) 1.44.1, 2 Steven Ovett (GB) 1.45.8, 3 Markko Taski nen (Fin) 1.45.9, 4 Vladimir Ponomarev (SU) 1.46.0, 5 Gerhard Stolle (Odl) 1.46.2, 6 Marcello Fiasconaro (It) 1.48.3, 7 Dieter Fromm (Odl) 146.3, 8 Willi Wühlbeck (Wdl) 1.46.3. 400 meter horden. Finale: 1 Alan Pascoe (GB) 48.82, 2 Jean- Claude Nallet (Fra) 48.94, 3 Jevgenjl Gavri- lenko (SU) 49.32, 4 Stavros Tzlortzis (Griek) 49.71, 5 Dimitri Stoekalov (SU) 49.98, 6 Vladimir Savtsjenko (SU) 50.01, 7 Jerzy Hewelt (Polen) 50.26, 8 Rolf Ziegler (Wdl) 50.49. 3000 meter steeple chase. Via de series hebben zich voor de finale geplaatst: Eerste serie: 1 Fava (It) 8 25.2, 2 Karst (Wdl) 8.26.4, 3 Glans (Zwe) 8.28.0. Tweede serie: 1 Malinowski (Pol) 8.23.6, 2 Kantanen (Fin) 8.23,6. 3 Bartos (Tsjech) 8.32.0. Derde serie: 1 Gaerderud (Zwe) 8.23.6, 2 Cefan (Roem) 8.25.8, 3 Wehrli (Zwi) 8.26.0, 4 Fraehmcke (Wdl) 8.26.8, 5 Moravcik (Tsjech) 8.28.0, 6 Buchheit (Fra) 8.31.0. Hoogspringen. Finale: 1 Jesper Toerring (Den) 2.25 meter, 2 Kestoetis Sjapka (SU) 2.25, 3 Vladimir Maly (Tsjech) 2.19, 4 Istvan Ma jor (Hong) 2.19, 5 Jacek Wszola (Pol) 2.19, 6 Leif Falkum (Noor) 2.16, 7 Fodolfo Berga mo (It) 2.16, 8 Bruno Brokken (Bel) 2.13. Verspringen. Finale: 1 Valeri Podloezjni (SU) 8.12 meter, 2 Nëdad Stekic (Joeg) 8.05, 3 Jev genjl Zjoebln (SU) 7.98, 4 Hans Baumgart ner (Wdl) 7.93, 5 Rolf Bernhard (Zwl) 7.91, 6 Wolfram Lauterbach (Odl) 7.87, 7 Max Klauss (Odl) 7.73, 8 Toenu Lepik (SU) 7.73, 9 Alan Lerwlll (GB) 7.68, 10 Jacques Rous seau (Fra) 7.58. Discuswerpen. Finale: 1 Pentti Kahma (Fin) 63.62 meter, 2 Ludvik Danek (Tsjecn) 62.76, 3 Richard Bruch (Zwe) 62.00, 4 Siegfried Pachale (Odl) 61.20, 5 Veljko Velev (Bui) 61.00, 6 Viktor Penzlkov (SU) 80.86, 7 Armando de Vincentis (It) 59.68, 8 Wolfgang Schmidt (Odl) 59.55, 9 Geza Fejer (Hong) 59.46, 10 Frerenc Tegla (Hong) 58.92. Kogelstoten. Voor de finale plaatsten zich: Komar (Pol) 20.00 meter, Reichenbach (Wdl) 19.61. Beyer (Odl) 19.57, Stahlberg (Fin) 19.48, Brlesenick (Odl) 19.37, Capes (GB) 19.37, Llnds-jold (Den) 19.30, Stojev (Bui) 19.29, Winch (GB) 19.29, Brabec (Tsjech) 19.21, Volkin/ (SU) 19.16, Barisjnlkov (SU) 19.10. Vlk (Tsjech) 19.09. 4 r Viiii" V -B ‘■“’i or

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21