Meningsverschil over effect Wiegel ziet coalitie F van interview Vredeling blijft VVD-confessionelen Enquête onder pompbedienden Stortvloed van kritische 1 over beveiliging vragen over defensienota 1 Over verdachtmakingen in interview Kort geding Jaap v Praag-Nieuwe Revu Katja „Geloofwaardig alternatief” En dit [fflj Den Uyl: Vrouw moet beslissen over abortus a tief-wetsontwerp over de abortus zullen komen, zodat dan de gezamenlijke be handeling met het initiatief wetsontwerp van Lamberts en Roethof (beiden PvdA) kan beginnen. i 1 I C( M( Strenge geluids- Lekkere drop van Langenberg bewaking op komst DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1974 BINNEN- EN BUITENLAND 2 DC (Van onze correspondent) van en (Van onze parlementsredactie) wachten, omdat het kabinet-Den Uyl de resterende kabinetstermijn wel zal uitdienen, meent de WD-leider. Bloemlezing Uitbarsting (Van onze recht bank verslaggeefster) Weerleggen Grafoloog Adem Wolf (25 soorten!) AMSTERDAM Mag de pers ge ruchten publiceren, mag zij vraag tekens in artikelen onbeantwoord laten? Een vraag die gisteren werd voorgelegd aan de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. Bor- gerhoff Mulder. Dit naar aanleiding van het korte geding dat Ajaxvoor- zitter Jaap van Praag had aange spannen tegen het weekblad Nieuwe Revu, waarin Henri Remmers een interview met hem publiceerde on der de kop „Hoe betrouwbaar is Jaap van Praag”. DEN HAAG. Het debat over het omstreden interview van mi nister Vredeling van Defensie met Vrij Nederland heeft in de Tweede Kamer wel tot wat emoties geleid, maar niet tot opmerkelijke beken tenissen van premier Den Uyl, die door de VVD’er Tuijnman (foto links) werd geïnterpelleerd. Moties met de strekking dat het antwoord dat Den Uyl (foto rechts) eerder had gegeven op vragen over het inter view onvoldoende was en dat Vre deling zou moeten aftreden, maken geen enkele kans als vandaag de stemmingen worden gehouden. DEN HAAG Minister-presi dent Den Uyl vindt dat de vrouw zelf over een eventuele abortus moet kunnen beslissen. Ook vindt hij dat abortus uit het strafrecht moet worden gehaald en onderge- Teneur (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG WD-leider Hans Wiegel meent dat er in de toekomst weer kans is op een kabinet van confessionelen en liberalen dat een „ge loofwaardig alternatief” zou kunnen zijn voor de bestaande regering. Een dergelijke samenwerking zal echter nog minstens drie jaar. op zich laten bracht moet worden in het medisch recht. Hij heeft dit gisteren gezegd in een onderhoud met enkele leden de actiegroepen Man-Vrouw- Maatschappij (MVM) en Dolle Mina. N uit het Wetboek van I Tweede-Kamerfracties (WD): VOORUITZICHTEN VOOR ZATERDAG: WEERRAPPORTEN I (ADVERTENTIE) K i i Opdrachtgever is de werkgroep „Bete re Beveiliging Pompbedienden”, waarin samenwerken vertegenwoordigers van de oliemaatschappijen, de industriebonden van NW, NKV, en CNV, de BOVAG en de overheid. De kosten (f 30.000) worden gedragen door de vakbonden, de olie maatschappijen en de BOVAG. Aan de hand van de resultaten van de enquête wil de werkgroep komen tot maatregelen die de pompbedienden een betere bescherming bieden tegen over vallers. mist onbewolkt onbewolkt nnw nno wzw zzw zzw nnw zzo no nno z w 17 17 26 16 28 28 16 19 18 27 30 34 16 16 17 17 17 16 15 17 16 17 uur uur uur uur Mr. Voetelink maakte bezwaar tegen de teneur van het hele artikel, met zijn St< toi an tei Br zij n zzw zzo zzw zzw w w w nnw zo zw zzw zzw zzw z zw zo zzw z zzw zzw 13 13 14 14 6 13 6 13 9 12 16 21 14 7 15 16 13 17 19 11 8 8 13 17 21 19 11 13 14 12 14 12 14 12 14 14 22 D ter den mae L ges, ves wei niel sr b< le I dei kei nei te de nei gei Ha OP' I hei zet va: zw va de: ka we 1 N/ tej ge ga hij Ne mi di ri g* gf H V( tr H H bt so de toi W vr ca va V€ w» Bi w< ee ril w v< KJ M3 CB C co 23 15 19 4 16 22 17 10 17 5 0 0.3 0 13 0.4 0 8 3 0 0 0.3 0 0 0 7 0.3 0 20 0 0 3 1 5 0.6 0 0 0 De algemene kritiek vanuit de Kamer richt zich vooral op het optimisme van de regering ten aanzien van de afloop Mr. Voetelink die optrad voor Van Praag, stelde dat deze dermate onfat soenlijk in het artikel wordt behandeld dat de president de Nieuwe Revu zou moeten verbieden over hem voortaan dergelijke verdachtmakingen te publice ren. Een rectificatie zou moeten volgen, uiterlijk in het tweede nummer na de uitspraak, op straffe van een dwangsom van 25 milfe. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De Tweede-Kamer fracties hebben vele honderden kritische vragen afgevuurd op de regering over de defensienota. Opmerkelijk is, dat de spe cialisten vïj KVP en ARP zich vrij scherp opstellen in de inbreng van vra gen op de defensienota. De regering zal zeer waarschijnlijk alles op haren en snaren moeten zetten om binnen enkele weken met het antwoord op de gisteren ingediende stortvloed van vragen te kun nen komen. De openbare behandeling van de defensienota is immers gepland in de laatste week van september. o. ES feiten publiceerde om hen te bescher men. Mr. Voetelink kon voor een groot deel bewijzen dat men heel andere me ningen over Van Praag is toegedaan, ja soms zelfs ontkent (Knobel, Michels) contact met Remmers gehad te hebben. Het artikel werd „geïllustreerd” met een rapportje van een grafoloog over Van Praags handschrift. Hij ontkende toestemming voor publikatie te hebben gegeven. De tegenpleitster: „Er is duide lijk over een rapportje gesproken. Dat laat je niet maken om boven je bed te hangen." Ze meende wel dat het niet erg elegant was van Remmers in de tekst van het interview conclusies uit het rapport te publiceren, al berustten die dan op gesprekken met de grafoloog. Die man wist overigens niet wiens handschrift hij bekeek. Vreemd bleef dat zijn naam wel staat in het rijtje „bronnen”, die Remmers achteraan zijn artikel los van de door hen gegeven Aantal uren zon: 0 tot 7. Minimum tempe- Aanhoudens koel met af en toe buien, ratuur: omstreeks 12 graden. Maximum tem peratuur: omstreeks 17 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 70 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. De uiteindelijke beslissing is aan de vrouw, Abortus Strafrecht, Zwangerschapsonderbreking in de poliklinieken van bestaande ziekenhui zen ressorterende onder de algemene gezondheidszorg, Abortus in het ziekenfonds. Abortus niet langer inzet van een politiek spel of van commerciële doel einden. gen om excuses aan te bieden voor uitlatingen over DS’70, waarbij Vrede ling een verband had gelegd met het fascisme. Na enige aandrang achter de schermen van PvdA-leider Van Thijn verklaarde Den Uyl dat hij zo’n verge lijking in hoge mate betreurde en dat hij Vredeling zou vragen om excuses over te brengen. Drees trok toen de motie in. DEN HAAG. Minister Vorrink van Volksgezondheid en Milieuhygiëne wil bebouwing in zeer lawaaiige gebieden gaan verbieden. Daartoe zouden gebieden rond autowegen, spoorwegen en indus trieterreinen opgedeeld kunnen worden in zones, die bepalend zijn voor de bestemming van die zones in latere ge meentelijke of provinciale bestemmings plannen. Mis, hij woont aan de „goedkope kant” van de straat in Buitenveldert, in blok ken tegenover de villa’s. In die trant was het hele artikel: aanvallen op Van Praag, op financieel gebied met name, die volgens de advocaat bij geruchten bleven die niet tot harde waarheden gemaakt werden. Mr. Tonkens merkte in dit verband op dat haar cliënt moeilijk na zijn beloften aan die mensen niet bekend te maken wie wat zei, hun beweringen nu kon gaan weerleggen. Ze ontkende dat hij helemaal geen contact met sommigen had. Iemand als Michels zal het destijds wel te druk hebben gehad om zich dit te herinneren, veronderstelde ze. Mr. Voe telink: „Waarom is er van dié gesprek ken eigenlijk geen bandje?” Mr. Tonkens stelde tenslotte dat het artikel is geschreven om nu eens dieper op de al jarenlang durende discussies rond Ajax in te gaan. Ze wilde niet alle aangehaalde passages behandelen, maar stelde nadrukkelijk dat het niet de be doeling van Nieuwe Revu is geweest aan te geven dat Van Praag aan Ajax ver diend zou hebben. Deze journalistiek was voor mr. Voe telink reden om de zinsnede in het verhaal „zijn vijanden zeggen hij liegt zoals hij ademt” enigszins aan te passen. Jan Remmers: „Hij schrijft zoals hij is, een kwalijke verdachtmaker.” Hij lichtte enkele facetten uit het artikel. Zo werd gesuggereerd dat Rem mers als „goede relatie” men kende elkaar niet eens persoonlijk in het heilige der heiligen, de bestuurskamer van Ajax mocht doordringen. Op eigen dringend verzoek, hij speculeerde erop, aldus mr. Voetelink. De indruk werd gewekt dat Van Praag geld aan Ajax over zou houden. „Geen dubbeltje, eer der het omgekeerde” volgens de advo caat. Leeft hij er dan niet goed van in een dure villa?, zoals het artikel zegt. De Tweede Kamer is met Den Uyl van mening blijven verschillen over het effect van het interview van Vredeling. De premier weigerde pertinent om in te gaan op vragen vanuit de Kamer over de inhoud van het interview. Den Uyl ontkende dat de Nederlandse zaak in het buitenland schade is gedaan door de felle uitspraken van Vredeling. De interpellatie leek meer op een niet aflatende stroom van kritiek op de in houd van het interview dan op de ver wachte scherpe aanval van de oppositie op Den Uyl die als premier het optreden van een van zijn ministers moest verde digen. Het kwam zelfs tot een opvallen de motie van DS’70-leider Drees. Deze eiste dat Den Uyl Vredeling zou opdra- reclame eromheen. Hij vond de vraag naar het slechter draaien van Ajax op zich begrijpelijk, maar die moest niet uitmonden in beschuldigingen over mal versaties aan het adres van Van Praag. Het artikel vond hij dan ook gericht tegen Van Praag als bestuurslid en daarmee tegen het bestuur, én tegen Van Praag als mens, die kwalijke zaken zou hebben uitgespookt. De weergave van Van Praags uitlatin gen Het hij voor wat het was: immers het was een woordelijk verslag van een bandopname opgefleurd met conclusies, sfeertékeningen en stijlbloempjes over een interview als „een harde wedstrijd” van de auteur. In die „harde wedstrijd” moest Van Praag tenslotte om maar in de stijl te blijven het veld verla ten. Waarmee Remmers zijn zin had, volgens mr. Voetelink. Hij had net zo lang geschopt tot Van Praag wegliep. Zodat hij nu kon schrijven dat het zo jammer was dat Van Praag niet nog op allerlei intrigerende kwesties antwoord kon geven, zoalsVolgden nog enke le alinea’s. I De houding van Van Praag en van Ajax verbaasde haar, omdat die toch wel weten wat de pers is en een lezing had kunnen bedingen. Het aanbod werd gedaan en wegens vakantie van Van Praag van de hand gewezen. Bovendien zei ze, heeft Remmers niet als een wolf in schaapskleren Van Praag overvallen. Ze haalde een aantal recente arresten aan over dit soort kwesties, citeerde uit één dat we wellicht rekening moeten gaan houden met een vergroot, excessief en misschien schokkend woordgebruik. Of dat met het publiceren van geruch ten een geoorloofde vorm van journalis tiek is, beslist althans in dit geval de president woensdag elf september om elf uur. UTRECHT. (ANP) Ongeveer 400 pompbedienden aan autosnelwegen wor den op het ogenblik ondervraagd over de beveiliging van hun bezinestations en de risico’s die ze daarbij lopen. Het resultaat van deze door een onafhanke lijk bureau uit te voeren enquête moet begin oktober bekend zijn. geacht worden om zelf over de verhin dering van een geboorte te beslissen. Volgens de actiegroepen wijst de praktijk uit, dat strafbaarstelling van abortus de illegale abortus in de hand werkt. „Door de huidige gang van zaken blijven de minvermogende vrouwen het meest van een medisch verantwoorde zwangerschapsonderbreking verstoken”, aldus MVM en Dolle Mina. MVM en Dolle Miha hebben daarom met klem bij de minister-president aangedrongen op verwezenlijking van de eisen: Zijn tegenpleitster mr. Tonkens-Ger- kema, die zelf de vraag van de journa listieke ethiek ten aanzien van publika tie van geruchten als kernpunt van het conflict op had gevoerd, meende dat haar cliënt weliswaar erg ver was ge gaan, maar dat het geoorloofd was wat hij deed. De toezegging zich van deze insinuaties te onthouden, kostte haar weinig moeite daar men het niet als zodanig zag. Ze maakte echter een voor behoud voor als er nieuwe feiten boven water zouden komen. Tot vrijwillige rectificatie is men niet bereid. „Ziekteverlof voor de minister zou wellicht op zijn plaats zijn.” Bakker (CPN): „Platvloersheid en duidelijkheid zijn niet synoniem. Als je dit bloemrijk noemt, dan kun je dat ook van een oliebol zeggen”. Beuker (RKPN): „Ik dien deze motie in om de minister tot „afdwingen te treden.” met de zinsnede: „Ik vind het jammer dat de discussie zich voltrekt over een bijprodukt van een persoonlijk gesprek dat in de eerste plaats een speurtocht naar motieven en ervaringen van de mens Vredeling is.” Den Uyl verwacht, dat in het najaar de christelijke partijen met hun initia- van de besprekingen tussen Oost en West over wederzijdse troepenverminde ring. Al voortbordurend op de goede af loop van die besprekingen heeft de re gering voorgesteld om tot hervorming van ons krijgsapparaat over te gaan zon der de gevechtskracht aan te tasten. Of dat laatste het geval is wordt door heel wat fracties ook nog betwijfeld. De Kamer wil wel eens weten wat de regering doet als de besprekingen niet zo voorspoedig verlopen. Men spreekt het vermoeden uit, dat dan de gehele defen sienota op losse schroeven komt te staan. De felle kritiek komt niet alleen van WD-kant, maar ook van de zijde van de defensie-specialisten van KVP en ARP, de christen-democratische par ijen, die het kabinet - Den Uyl steunen. In zijn brochure waarschuwt Wiegel ervoor, dat de WD zich niet te ver moet verwijderen van KVP en ARP. „Wij moeten wel oppositie voeren, dui delijk, realistisch en hard, maar eerlijk”, waarschuwt hij. De PvdA is volgens Wiegel bezig de greep op de werknemers te verliezen. Gematigde denkers binnen de PvdA zijn volgens de WD-leider inmiddels buiten spel gezet. Wiegel verklaart ervan over tuigd te zijn dat de zelfstandigen in Nederland inmiddels tot de conclusie zijn gekomen dat hun belangen bij de PvdA niet in goede handen zijn. Wiegel meent dat zijn partij de ko mende jaren moet proberen het luchtle dige op te vullen dat in het politieke midden in ons land ontstaan is. De kansen voor een nieuwe middenpartij acht hij uiterst klein. De WD zal vol gens hem wel alle kans hebben in dit gat te duiken, wegens de doorgaande ontkerkeUjking. de verdeeldheid tussen de confessionele partijen, het onbehagen bij veel kiezers en de radicalisering van de Partij van de Arbeid. Wiegel deed deze uitspraak in een brochure, „Geloofwaardigheid van een alternatief”, die hij gisteren publiceerde, ..Na al hetgeen er in het afgelopen jaar is gebeurd, met name overziend hoe de twee confessionele regeringspartijen zich hebben opgesteld, geloof ik dat zeker niet uitgesloten kan worden dat het kabinet-Den Uyl de rit uitzit”, aldus de VVD’er. Na die periode zou een alterna tief wel mogelijk zijn, constateert hij, verwijzend naar de uitslag van de laat ste verkiezingen voor de gemeenteraden en provinciale staten. Als de VVD kans zou zien haar nieu we aanhang vast te houden, is volgens Wiegel de basis voor samenwerking al gelegd. Samenwerking tussen WD en PvdA ziet Wiegel niet zitten. Daarvoor zijn volgens hem de programmatische verschillen te groot. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Hoog water 6.00 uur en 18.19 Laag water 1.57 uur en 14.06 VRIJDAG SEPTEMBER Ban op 5.5» uur onder 19.17 Maan op 20.33 uur onder 11.19 Een uitspraak van D’66-leider Terlouw veroorzaakte een volkomen onverwachte woede-uitbarsting van Boerenleider Koekoek die zo hevig was, dat hij bijna het ARP-Kamerlid Schakel achter de groene gordijnen in de Kamer aanvloog. Terlouw tilde niet zo zwaar aan de beschuldigingen van Vredeling aan het adres van DS’70. Hij meende: „Dat is net zo iets als het gebruik van het woord schoelje” (een uitlating van Drees). Schakel mengde zich in de discussie en herinnerde aan een motie van afkeu ring tegen Koekoek die in het verleden ook eens tegen een WD-Kamerlid be schuldigingen had geuit. Koekoek ver loor even zijn beheersing en stormde op Schakel af. Achter de gordijnen werd deze zaak met woorden uitgevochten. Op de valreep werden er door RKPN- leider Beuker en SGP-Kamerlid Van Dis nog moties ingediend die het aftreden van Vredeling eisten. De moties maakten echter geen schijn van kans. Premier Den Uyl heeft de Tweede Kamer wel te verstaan gegeven dat ook hij het niet eens was met uitlatingen van zijn minister van Defensie. Maar hij verdedigde het optreden van Vredeling 6.00 uur en 1.57 uur en regen regen regen regen regen regen regen regen regen regen onbewolkt windstil 31 onbewolkt regen onbewolkt regen zw. bew. onbewolkt regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt 24 20 24 16 18 21 22 18 26 25 15 licht bew. windstil 29 licht bew. windstil 27 onbewolkt windstil 28 half bew. onbewolkt regen zw. bew. onbewolkt zw. bew. Stockholm onbewolkt onbewolkt onbewolkt wnw Casablanca onbewolkt windstil 25 Istanboel Tel Avlv Tunis De actiegroepen hebben Den Uyl erop gewezen, dat ook onder het huidige soci alistische bewind de Nederlandse vrouw is overgelevcrd aan willekeur van over heid en artsen. Zij zijn van mening, dat vrouwen de verantwoordelijkheid voor de geboorte en de opvoeding van een kind dragen, maar nog steeds onbevoegd Het neutronenlek in het Japanse atoomschip Mutsu is provisorisch gedicht met een mengsel van gekookte rijst en borium. Dit in afwachting van de aan komst van een ploeg deskundigen. De Mutsu maakt een proefvaart op de Stille Oceaan. Voor de opvarenden zou de lekkende reactor geen direct gevaar op leveren. Tussen Nederland en België is veel vuldig contact over bewaking van wa terkwaliteit en -kwantiteit in de water wegennetten van beide landen. Rijkswa terstaat en de Hydrobiologische Dienst van het Belgische ministerie van Open bare Werken wisselen regelmatig hydro logische gegevens uit. Dit heeft minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer. TNO krijgt van de Rijksdienst voor het Wegverkeer de bromfietshelmen ge leverd die aan een nieuw onderzoek moeten worden onderworpen, nu geble ken is dat door TNO goedgekeurde hel men bij een onderzoek in Groot-Brittan- nië werden afgekeurd. De helmen moe ten willekeurig gekozen in winkels wor den gekocht, waartoe ambtenaren van de Rijksdienst met een buidel geld op zak door het land trekken. Het bestuur van de ARP is zeer verontwaardigd over de steun die de PvdA aan de CPN heeft gegeven bij de verkiezing van de kandidaten voor de Eerste Kamer. Dit zegt het AR-bestuur in een brief aan de PvdA, die gepubli ceerd is in het AR-blad Nederlandse gedachten- De ARP heeft in de groep Noord-Holland-Friesland een zetel ver loren. Dit zou niet gebeurd als dé PvdA niet aan de verkiezing van een kandi daat van de CPN had meegewerkt, aldus het AR-bestuur. De AR beschouwt het optreden van de socialisten als een on vriendelijke daad. In Tilburg zijn uit een zaak in ledermodes 278 leren jasjes gestolen met een totale waarde van een halve ton. Van dte daders van deze inbraak die via een geforceerde deur binnenkwamen ontbreekt nog elk spoor. Verbaasde trampassagiers hebben gisterochtend in de wachthuisjes voor de trams in Amsterdam op officieel lijken de aanplakbiljetten gelezen dat met in gang van vandaag (donderdag dus) het vervoer op trams en bussen van het GVB op elke eerste donderdag van de maand gratis zou zijn. Zodra hun dit ter ore kwam, hebben B. en W. van Amster dam deze aankondiging met klem tegen gesproken. In Groot-Brittannië worden elk jaar zo’n vierduizend kinderen door een of beide ouders dusdanig geslagen, getrapt of op andere wijze mishandeld dat zij zware verwondingen oplopen. Van deze kinderen komen er zevenhonderd om het leven: twee per dag. Deze cijfers staan in een gisteren gepubUceerd rap port van een Britse regeringscommissie. De 28-jarige Spaanse Julia Gomez Solia heeft gisteren in een ziekenhuis in Madrid het leven geschonken aan een vijfling: vier dochters en een zoon. Het jongetje overleed ’s avonds. De kinderen wogen bij de geboorte ieder niet meer dan zes ons- Ze zijn twee maanden te vroeg geboren. Artsen noemden hun toe stand „broos”. Met de moeder gaat het goed. Minister Vredeling van Defensie heeft gisteren ontkend dat er plannen zouden bestaan om het bureau interne voorlichting bij de luchtmacht op te heffen. Wel bestaan er reorganisatie plannen. Het natuuurgebied „Het Verdronken Land van Saeftinge” in Zeeuwsch.Vlaan deren wordt overspoeld door lege drank flessen van buitenlandse herkomst. Dit verschijnsel wordt waarschijnlijk mede veroorzaakt door het feit dat zee- en binnenschepen hun overtollige flessen op de Westerschelde overboord gooien. In de havens kost het opruimen van scheepsvuil veel geld. De Tweede-Kamerleden mevrouw De Boots en Van der Hek (beiden PvdA) willen dat het rapport van de commis- sie-Mok over de juridische aspecten van een toelatingsregeling voor de Surina mers en Antillianen openbaar wordt ge maakt. Ze hebben de regering gevraagd het rapport van de commissie aan de Kamer over te leggen. De in de FOCWA verenigde onder nemers in het carrosseriebedrijf betreu ren het dat bij de voorgenomen ver plichte periodieke keuring van auto’s een controle op wat wordt genoemd de juiste maatvoering van auto’s ontbreekt daar de moderne zelfdragende carrosse rie ook na een relatief lichte aanrijding gemakkelijk ontzet kan zijn, waardoor de wagen een gevaar op de weg kan worden. De FOCWA ondersteunt de ge dachte auto’s in ieder geval na een aanrijding te laten keuren. De WD-Kamerleden Berkhouwer en De Beer hebben de regering gevraagd om initiatieven te ontwikkelen ter ver wezenlijking van een zo efficiënt en economisch mogelijk werkende Europese luchtvaart. Volgens het PvdA-Kamerlid Knot zal de geadviseerde opleiding leraren van het voortgezet onderwijs op de An tillen „op geen enkele wijze” bijdragen tot de fundamentele Antillianisering van het onderwijs op de Antillen. Een artikel over zijn tweede woning in het Friesch Dagblad heeft geleid tot de arrestatie van een 44-jarige Amster dammer die sinds zijn ontsnapping vorig jaar september uit het Amsterdamse Huis van Bewaring onvindbaar was. De Rijkspolitie, die het signalement van de man had, kreeg bij lezing van het arti kel in de krant sterk de indruk dat hij de ontvluchte wel eens kon zijn. Met de arrestatie van zeven mensen denkt de Rotterdamse politie een bende kledingdieven en helers te hebben opge rold, die vermoedelijk bij een groo» aantal diefstallen betrokken is geweest. Het hoog militair gerechtshof in Den Haag heeft gisteren twee 21-jarige soldaten uit de legerplaats Ermelo ver oordeeld tot drie weken militaire deten tie onvoorwaardelijk wegens het oproe pen tot dienstweigering en „staking” tij dens een oefening in West-Duitsland. c £■5 ËS Weer In binnen- en kattenland De Tweede-Kamerfracties dachten daar echter wel wat anders over. Een korte bloemlezing van beoordelingen van Kamerleden Tuijnman (WD): „Misschien wel lang opgekropte frustraties, maar zo iets kan eenvoudig niet.” Kruisinga (CHU): Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlisslngen Z.-Limburg Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Lissabon Locarno Luxemburg zw. bew. Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Spilt Wenen Zürich

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2