Orders van klanten zijn algeannuleerd Raadsleden in commissies voor advies en bijstand DIAMANT TRADER" BINNENGESLEEPT B-junioren van Stormvogels kampioen Ir. W. Visser Hoogovens Radio-actieve Vrouwengilde opent seizoen Qmïtevislial DE ROOM bronnen in IJmuiden spreekt over hinder van >1 Staalproduktie van Hoogovens dit jaar tienduizenden tonnen achter bij planning luistervriend 12V2 jaar PLEIN 1945 Philips batterijen a 5 4 Taakverdeling in Heemskerk n DRIE GEWONDEN BIJ ONGEVAL IN UITGEEST VELSEN-IJMUIDEN SLIPPERTJES BEVERWIJK i DUS DUBBEL VOORDEEL Kort IJmondnieuws yi I PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1974 City Luxor Kennemer theater Stadsschouwburg fabriek 2. Dit achterblijven bij de planning heeft al geleid tot het an nuleren van orders. NERTSSTAARTEN HOED CADEAU bij aankoop van een bontjasje of -mantel IJMOND Hoogovens heeft tot nu toe tienduizenden tonnen staal minder geproduceerd dan gepland. De directie van het bedrijf zegt zich hierover ernstig zorgen te maken. Oorzaak van de verminderde pro- duktie is een gevolg van de storin gen die bij de Hoogovens 6 en 7 de vervaardiging van ruw ijzer hebben beïnvloed. Ook zijn er dit jaar stag naties geweest bij de eigenlijke staalproduktie, met name Oxystaal- ER WAS SLECHTS weinig ken nis van zaken nodig om te kunnen voorspellen dat het waarlijk storm achtige succes van de sex-film „Vrolijke ontucht in Tirol” voor de producenten een gerede aanleiding zou betekenen om aan dit ondeugen de genre enige gelijksoortige lach- filmpjes toe te voegen. Een daar van is „Tiroler slippertjes” gewor den, eveneens aangekondigd als een „opwindende en pikante sex-film, die van heden- tot en met woens dagavond in City zal worden ver toond. (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) 3 als u nu uw bont koopt bij (Van een medewerker) Heel- •asE ■M (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) 75 PLEIN 1945-3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier opvallende stijging van het ziektecijfer zou zijn geweest. „Het is een schrale troost”, aldus directeur Van Eerp, „dat dit niet een aparte Hoogovenskwaal is”. VELSEN. Op uitnodiging van de afdeling Velsen-IJmuiden van het „N.I.- V.O.N.” zal donderdag 12 september door ir. W. Visser, verbonden aan Hoogovens in het Cultureel Centrum aan het Moer- bergplantsoen een causerie worden ge houden. Hij spreekt dan over hetgeen door deze onderneming wordt gedaan of nagelaten om de stof- en stankoverlast van het Hoogovenbedrijf in te perken. Ir. Visser zal zijn lezing toelichten met een aantal dia’s terwijl hij zich tevens bereid heeft verklaard eventuele vragen te beantwoorden. woonruimteverde- Drukker, F. F. J. Voor dit jubileum verwachten wij geen cadeaus maar geven wij elke klant een UIT DE ROCK-OPERA van Tim Rice en Andrew Lloys Webber blijkt echter overduidelijk een afwijkende opvatting van de makers over de rol van Judas, die in deze opzet de krachtige figuur is vol verzet tegen en kritiek op een Chris- tus-figuur, die in feite ijdel is en bijna slaapwandelend de dingen doet die van hem worden verwacht. En in dit opzicht geeft „Jesus Christ Superstar” toch wel een enigszins nieuwe visie op de klassie ke gebeurtenissen. die gaan maar door en A. van En natuurlijk handhaven wij ook nog onze extra lage zomerprijzen BEVERWIJK. Het Katholiek Vrou wengilde heeft weer een gevarieerd win- terprogramtna samengesteld. De eerste bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 18 september (19.15 uur) in de St. Jozefzaal aan de Arendsweg 59. Na de eucharistieviering zal de heer G. Deenik uit Amsterdam een inleiding houden over het onderwerp„De we reldvrede en wat wij er zelf aan kunnen doen”. Bedrijfsdirecteur Th. van Erp heeft dit in de ondernemingsraad van Hoogo vens bekend gemaakt. Van een produc tieverlies als gevolg van een staking in de koudbandwalserij was toen nog geen sprake. Hij zei in de raad dat de finan ciële gevolgen, nu Hoogovens haar ver plichtingen jegens de klanten niet kan nakomen, groot waren. Hij waarschuwde ervoor dat voorzichtigheid geboden was bij de interpretatie van de gepubliceerde Estel-resultaten over het eerste halfjaar van 1974. Een pikant tafereeltje uit „Tiroler slippertjes", waar de sfeer van deze sex-film precies mee wordt aange geven (City-Veisen). De eindstand bij de C-junioren werd: 1. De Spartaan 10 pt., 2. Quick Boys 7 pt., en 3. Stormvogels 6 pt. DEZE FILM draait ook nog jn de tweede matinee van zondag, in de eerste voorafgegaan door „Onder piratenvlag” En met een dergelijke titel zal het een ieder duidelijk zijn dat het hier weer eens een sensationele zeeroversfilm be treft. 1 voor J. SS BEVERWIJK. De twee Beverwijkse vrouwen van respectievelijk 24 en 29 jaar, die gisteren op verzoek van de Haarlemse politie wegens winkeldiefstal door Beverwijkse collega’s zijn aange houden en naar Haarlem overgebracht, hebben tijdens het verhoor door de Haarlemse recherche bekend zich in Be verwijk ook' schuldig te hebbengemaakt aan diefstal van een tuner-versterker met pick-up ter waarde van 1.800, ten nadele van een radiozaak in Beverwijk. VOOR HET GEVAL er nog bioscoop bezoekers mochten zijn die destijds heb ben verzuimd kennis te nemen van de veelbesproken Nederlandse film „Turks fruit” zoals bekend vervaardigd naar Jan Wolkers’ gelijknamige roman en met Monique van de Ven en Rutger Hauer in de hoofdrollen, kan deze schade nu van vrijdag tot en met zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg worden inge haald. Overigens is er over deze film al zoveel gepubliceerd dat wij nu menen met deze summiere aankondiging te kunnen volstaan. Later stond Van Erp stil bij de oorza ken die aan de storingen ten grondslag liggen. Hoewel hij met vreugde consta teerde dat veel werknemers met grote vaak' enorme toewijding werken is het personeelstekort in sommige bedrijfson derdelen groot. Dit personeelstekort was er vorig jaar ook al en inmiddels is de veertigurige werkweek ingevoerd, die de personeelsbehoefte verder heeft vergroot. De werving in 1974 is zodanig goed verlopen dat de tekorten voor een heel eind zijn weggewerkt als er niet een VELSEN. Op de vierde afdeling van de gemeentesecretarie in het Vel- sens stadhuis ligt tot en met woensdag 25 september voor een ieder ter inzage een aan het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid gericht verzoek van Société de Prospection Electrique Schlumberger, Deutzstraat 1-3 in IJmui den. Het betreft een aanvraag om vergun ning ingevolge het Radio-actieve stof- fenbesluit Kernenergiewet tot het in to taal voorhanden hebben en toepassen van onder meer een Neutronen-genera- tor, twee ingekapselde radio-actieve bronnen Tritium en een aantal andere Caesium, Cobalt en Radium bronnen. Een en ander is bestemd om te worden toegepast bij metingen op het Continen tale Plat op de Noordzee en de Wadden zee en de bronnen zullen worden opge slagen in de bergplaats (een put) op het erf, gelegen aan de Deutzstraat. Het gemeentebestuur van Velsen ves tigt er de aandacht op dat belangheb benden tegen het verlenen van de ver gunning tot en met 25 september schrif telijke bezwaren kunnen indienen bij dit gemeentebestuur. Wel dienen deze be zwaarschriften te worden gericht aan de minister van sociale zaken en volksge zondheid- Klaverjassen. Mede ten bate van het jeugdwerk bij de sportvereniging „KIC” uit Velsen-Noord, is door de sup portersvereniging daarvan weer een kla ver j asdrive om prijzen georganiseerd. Deze wordt vrijdag 6 september gehou den in de kantine van het sportpark „Rooswijk”. Voor hen die geen aas van een boer kunnen onderscheiden is er ook een competitie sjoelen. Boottocht. De personeelsvereniging van „De Plaatwellerij” heeft voor don dag 5 september een uitstapje georgani seerd voor de gepensioneerden en wedu wen van vroegere werknemers. De reizi gers worden eerst per bus naar „De Cruquius” in Heemstede vervoerd, om hier de tocht met een salonboot naar Avifauna voort te zetten. De terugreis gaat over het Brasemermeer. A. B. J. Koch, Th. Kuijper. Overlegcommissie lingsbeleid: Leden: I. Reichenfeld, J. Visser, Drs. N. E. A. M. Kreatzer, Mevr. A. J. P. van Montijn, Th. Kruisman, C. Hoek. VOORTS wordt voor de wekelijkse nachtvoorstellingen op vrijdag en zater dag de sex-film „Liefdesexplosies” aan- gekondigd, waarna van zondag- tot en met woensdagavond met „Het ronde bed” eenzelfde genre wordt vertoond. Tenslotte volgen in de tweede zaal van dit theater van heden tot en met woensdagavond reprises van Fellini’s be kende „Satyricon” Chili bijeenkomst. In het gebouw van de Haarlemse Kogel Bond (Tempe- lierstraat) wordt vanavond een grote bijeenkomst gehouden naar aanleiding van het feit dat deze maand een jaar geleden het bewind van de Chileense president Allende omver werd geworpen. Sprekers op deze bijeenkomst zullen zijn de journalist en publicist Anton Con- standse en het Tweede Kamerlid voor de PvdA Joop Voogd. Er is een speciale tentoonstelling ingericht over Chili en er zullen films worden gedraaid. Verder treedt een Chileense zanger op. De bij eenkomst begint om 20 uur. Er wordt een gulden toegang gevraagd. De baten gaan naar het Chileense strijdfonds. DEZE WEDERVERTONINGEN wor den alleen zondagmiddag onderbroken voor ..zo is ’t ie er wel, zo is ’t ie er niet!” een amusante historie voor jong en oud, afkomstig uit de gerenommeerde studio’s van Walt Disney. UITGEEST. Op de Uitgeester Tol weg zijn vannacht bij een gecompliceerde ongeval drie gewonden gevcllen. De slachtoffers, een 20-jarige inwoner van Uitgeest, een 20-jarige inwoner van Heemkerk en een 18-jarige vrouw uit Uitgeest, zijn allen in het Beverwijkse Rode Kruisziekenhuis opgenomen. Omstreeks 1 uur vanacht reed een 65- jarige fietser uit Uitgeest over de Tol weg toen hij van achteren werd aange reden door een 20-jarige fietser. Beiden kwamen te vallen, waarbij de tweede fietser op de rijbaan terecht kwam. Een 20-jarige bromfietsbestuurder, af komstig uit Heemskerk, kon de man niet meer ontwijken. Hij reed op he slacht offer in en kwam samen met zijn 18- jarige duopassagiere eveneens te vallen. De slachtoffers zijn per ambulance naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. liep BW’s sleepboot de „Titan” de IJmui- dense haven binnen, met het vrachtschip de „Diamant Trader". Bij de zuidwester- storm van maandagavond voer de „Ti tan” uit om de „Diamant Trader (353 BRT,) te gaan halen. Het vrachtschip bevond zich op het moment dat het zijn s.o.s. de lucht in liet zenden, op zo’n 120 kilometer ten noorden van Terschelling. Er was machineschade, wat ondermeer tot gevolg had dat de radio later uitviel. Enkele vrachtschepen die in de buurt wa ren, hebben het s.o.s. sein gemeld. Dinsdagmorgen omstreeks negen uur maakte de „Titan” het vrachtschip vast, daarbij met de communicatie geholpen door twee andere boten. Ook gedurende de terugvaart die door de slechte weers omstandigheden bijna twee dagen duur de, was er geen radiokontakt mogelijk. De lading van de „Diamant Trader” (limestone, een grondstof voor porselein) heeft niet te lijden gehad. Zeer waarschijnlijk wordt de „Diamant Trader" in IJmuiden gerepareerd. VELSEN. Als gevolg van de instal latie van een nieuwe gemeenteraad voor Velsen, moesten ook in de raadscommis sies vele leden worden vervangen. Met als resultaat dat deze thans als volgt zijn samengesteld: Commissie voor openbare werken en milieubeheer: Leden: J. H. Porck, A. Schiltmeijer, W. N. Koopman, A. Roos- dendaal, Mevr. A. J. P Van Heel-Mon- tijn G. Hoorn D. H. Kpijper H. E. Kloosterhuis. Commissie voor plantsoenen en de rei niging Leden J. Jansen J Schouwer- wou, J. A. Andriesma, A. Roosendaal, M.Kotte, G. Hoorn, D. H. Kuijper. OFSCHOON VOOR alle goede ver staanders wellicht volkomen overbodig, volgt hier ter informatie van de eventu ele bezoeker een kort uittreksel van het »P press-sheet”, zoals dit door het verhuur kantoor voor Nederland wordt verstrekt. Dit luidt dan onder meer: OP DE „SONNEHOF” gaat het alle maal vrij en vrolijk toe. Maar niet alleen in de boerderij, ook erf, stallen, bergweiden en hooischuur zijn plaatsen, waar boerenknechten alles grijpen wat door de meisen zo zorgvuldig in de strakstaande jurkes wordt verborgen. En denk maar niet dat zij ook maar met een woord protesteren!. Waarvan acte. ONDERWIJL KUNNEN er in de ma tinee van zondag hardhandiger, maar in ieder geval onschuldiger taferelen wor den bekeken. Dank zij de stoere Rock Stevens, die als de klassieke krachtpatser in „Goliath verovert Damascus” de ti rannen pleegt te verdelgen om daardoor het onrecht te bestrijden. IN EEN SPECTACULAIRE en hevig gezongen rock-opera kan men van he den- tot en met woensdagavond nu in Luxor de laatste levensweek van Jezus Christus op aarde meemaken. „Jesus Christ Superstar” is de titel van dit kleurige schouwspel dat van het bijbel verhaal een eigentijdse interpretatie geeft. Regisseur-prducent Norman Jewi son is er met zijn staf van medewerkers voor naar Israël getrokken, waar hij in het landschap voor zijn meeslepend schouwspel een indrukwekkende entou rage vond. MEN HOEFT IN de film geen diep zinnigheden te verwachten of een ande re kijk op het lijdensverhaal, maar wel een kleurige aankjeding en een paar mooi gezongen rollen, zoals die van de neger Carl Anderson als Judas. Het feit dat een neger de verradersrol werd toe bedeeld heeft intussen al aanleiding ge geven tot allerlei insinuerende opmer kingen. Films b In de eerste plaats wordt volgens directeur Van Erp een vergelijking ge maakt met een slecht eerste halfjaar van 1973, zodat een stijging van de winst niet vreemd is. Ten tweede wordt de onbevredigende gang van zaken in de productie min of meer verdoezeld door een hausse op de staalmarkt. Daarom zijn aldus de heer Van Erp de resultaten relatief goed. Hoogovens noemt de lange reeks van storingen bij de productie van ruw ijzer en staal domme pech. „Het was een samenloop van omstandigheden die nie mand had kunnen voorzien”. De heer Van Erp toonde zich echter optimistisch toen hij stelde dat spoedig het produktie- apparaat weer als vanouds zal draaien. Commissie voor beroepschriften organisatie: Leden: J. W. Meijer, Schiltmeijer, H. A. de Boer, M. Veelen, Ir. G. A. Schoonkind, Th. Kruis man, C. Hoek. Commissie voor bereopschriften en verzoekschriften: Leden: F. F. J. Rei chenfeld, H. J. Scheeper, A. Roosendaal, Drs. N. E. A. M. Kraetzer, Ir G. A. Schoonkind, G. Hoorn, D. H. Kuijper. Commissie onderzoek rekeningen: Le den: I Drukker, F. F. J. Reichenfeld, W. N. Koopman, M. van Veelen, Mr Kruisman, D. H. HET WEEKPROGRAMMA voor dit theater wordt van heden tot en met zaterdagavond ingezet met (alweer) een Chinese knokfilm, dit maal met de naam „Kung Fu, de ijzeren man” Films waarbij meer veranderingen optreden in de titel, dan in de handeling. Deze bloedige kkarategevechten kunnen ook nog in de tweede matinee van zondag worden bekeken. Daarbij worden de liefhebbers van de gulle lach eventnin vergeten, omdat voor hen in de eerste middagvoorstelling de dolle Ikucht „Houten koppen” met Stan Laurel en Oliver Hardy zal worden gedraaid. IJMUIDEN. Stormvogels’ junioren- B elftal is kampioen geworden tijdens het toernooi voor B- en C-junioren dat dit weekeinde werd gehouden. Met tien punten uit vijf wedstrijden was Storm vogels onbereikbaar voor Vitesse ’22 en DWB, die respectievelijk zes en vijf punten behaalden. Commissie voor gas en water: Leden: F. F. J. Reichenfeld, A. Schiltmeijer, J. Visser, W. N. Koopman, M. Katte, Th. Kruisman, C. Hoek. Commissie voor de financiën: Leden: I. Drukker, J. Schouwerwou, H. A. de Boer, W. N. Koopman, Mr. A. B. J. Koch, Th. Kruisman, D H. Kuijper. Commissie voor algemen zaken: Le den: J. W. Meijer, F. F. J. Reichenfeld, H. A. de Boer, Drs. N. E. A. M Kraetzer, Ir G A. Schoonkind, Th. Kruisman, D. H. Kuijper, H. E. Kloosterhuis. Commissie voor onderwijs: Leden: Mevr. J. Bos- de Boer, H. J. Scheeper, A. H. van Kilsdonk, M. van Veelen, Ir. F. G. van Hoek, G. Hoorn, C. Hoek. Commissie voor culturele zaken: Le den: Mevr. N. Groot-Water, J. Jansen, A. Roosendaal, A. H. van Kilsdonk, Mevr. P. H. M. Rootjes-Nabben, G. Hoorn, C. Hoek. Commissie voor sociale aangelegenhe den: Leden: Mevr. J. Bos- de Boer, J. H. Porck, J. Visser, J. A. Andriesma, Mevr. P. H. M. Rootjes-Naben, G Hoorn, C. Hoek, H. E. Kloosterhuis. Commissie voor de volkshuisvesting: Leden: I. Drukker, Mevr. N. Groot- Water, J. Visser, Drs. N. E. A. M. Kreatzer, Mevr. A. J P van Heel- Montijn, G. Hoorn, D. H. Kuijper, H. E. Kloosterhuis. Commissie voor de volksgezondheid: Leden: J. Jansen, J. Schouwerwou, J. A. Andriesma, A. H. van Kilsdonk, Ir. F. G. van Hoek, Th. Kruisman, C. Hoek, H. E. Kloosterhuis. Commissie voor economische zaken: Leden: F. F. J. Reichenfeld, H. J. Scheeper. H. A. de Boer, J. A. Andries ma. Mr. A. B J Koch, Th. Kruisman, D. H. Kuijper. Commissie voor sport- en jeugdzaken en recreatie: Leden: J. Jansen, H. J. Scheeper, A. H. Kilsdonk. M. van Veel en, M. Kotte, Th. Kruisman, C. Hoek. £3 Hoogovens vindt dat deze ontwikke ling zo niet mag doorgaan. „Er zal iets moeten gebeuren en wel snel”, stelde directeur Van Erp. „Want dat er sprake is van echte ziekte en dus van een teruggang van de gemiddelde gezond heidstoestand, beweert niemand”, was zijn mening. IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd te IJmuiden aangevoerd: 115 kg tong; 2 kisten tarbot en griet 2 kisten kabeljauw; 21 kisten schob 5 kisten schar; 10 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 7.53; groot-middel tong 8,96; klein middel tong 9.10; tong een 9.36; tong twee 6.16; tarbot 9.82. Per stuk: Kreeft 24.03. Per 40 kg tarbot 222-149; griet 212- 146; kabeljauw vier 144; schol één 74; schol twee 88; schol drie 104; schol vier 98-90; rode poon 82; haai 88-76. De besommingen waren: Ha f 1100,- OD 6 3500,- PHILIPS

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5