BOTEN VAST IN DE EEM AR-specialist: „Plan-Vredeling realistisch HOND BEMOEDERT EEKHOORN Nederland heeft een afgezant in Rhodesië gehuwde priester Auto botst tegen bus; twee doden, een zwaar gewonde In weiland bij Muiden ondanks vloedgolf protesten T t Gijsen wilde niet naar toespraak dit meg]' Franse luchtmacht koopt een nog onbekend aantal Mirages 2 59 VREDELING NA TERUGKEER UIT PARIJS: I A r V oooEn 1974 MAANDAG 9 SEPTEMBER BINKEN» EN BUITENLAND (Van onze Haagse redactie) Assortiment Gruijters Sïf c n 3 0.6 0.1 0.3 1 0.1 2 0 4 0.2 0 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Nederland heeft in Rhodesië, dat wordt geboycot vanwege de illegale regering van Ian Smith, toch een vertegenwoor diger. Dit is onthuld door de Anti- Apartheidsbeweging Nederland tij dens het Zuidelijk Afrika-congres dat afgelopen weekeinde in Amster dam is gehouden. Onthutsend DEN HAAG De Franse lucht macht zal worden uitgerust met een nog onbekend aantal Mirages F1M- in Parijs wordt een getal van 40 genoemd. De Mirage is een van de vier straaljagers de andere zijn de Zweedse Viggen, de Amerikaan se Northrop Cobra en de eveneens Amerikaanse YF-16 8 die in aan merking komt voor de vervanging van de ruim 300 Starfighters van de luchtmachten van Nederland, Bel gië, Denemarken en Noorwegen. Dit zei minister Vredeling (Defen sie) gisteren na zijn terugkeer uit Parijs, waar hij het afgelopen week einde samen met zijn collega’s uit België, Denemarken en Noorwegen onderhandelingen heeft gevoerd over de opvolging van de Star- fighter. Minister Vredeling zei dat de vier ministers hun Franse col lega Soufflet meer gegevens heb ben gevraagd over het voornemen ook de Franse luchtmacht met Mi rages F1M-53 uit te rusten. ■S3 fs - (Van onze correspondent) constateerde I I WEERRAPPORTEN Eerste superstore gaat open DINSDAG 10 SEPTEMBER Republiek. 2 De herdenkingszitting is verzet van 7 september naar 26 oktober. Inplaats van prof. Van Laarhoven zal nu dr. Brederoo spreken. UTRECHT (ANP). „Minister Vre. deling heeft zjjn plannen met defensie gebaseerd op de onvoldoende bereidheid die we in Nederland nu eenmaal hebben om voor defensie gelden beschikbaar te stellen. Wat dat betreft is de heer Vre- deling realistischer dan veel van ztfn voorgangers die met mooie plannen kwa men waarvan men kon voorzien dat men ze nooit kon uitvoeren omdat er geen geld was”. Hoog water Laag water DINSDAG 10 SEPTEMBER onbewolkt onbewolkt 9.07 4.31 z wnw ver. no zzo nnw zw zzw ono zw ozo zw zo 21 25 17 21 17 22 17 23 22 25 17 21 27 27 29 31 19 18 30 12 12 6 23 19 10 16 12 10 10 10 8 14 16 11 12 9 13 17 16 10 17 11 15 18 16 12 13 10 18 18 21 20 17 uur uur uur uur 0 0 0 2 0 0 4 0 14 0 0 0.1 o o o o o o 7 3 0 0 7 0 0 0 o o collega’s binnen enkele weken ook nog een bezoek gaat brengen aan Zweden, vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten voor besprekingen over de even tuele vervanging van de Starfighters door de Cobra van Northrop of de YF- 16 van General Dynamics. Minister Vredeling verklaarde dat de vier landen die hun Starfighters willen vervangen nog lang niet toe zijn aan een beslissing. Alle speculaties als zou België al voor de Mirage hebben geopteerd, zijn volstrekt uit de lucht gegrepen, aldus Vredeling, die zei te verwachten dat het eindstadium van de militaire, politieke de defensienota. De heer Von Meyenfeldt maakte deel uit van de studiecommissie van KVP, AR en CHU, die in een com mentaar op de defensienota ondermeer stelde dat het defensiepersoneel de sluit post van het kabinetsbeleid zal worden en dat in het werkstuk van minister Vre deling een fundamentele uiteenzetting over de achtergrond van het defensie beleid ontbreekt. De heer Von Meyenfeldt meent dat het in de defensienota neergelegde tienjaren programma bijsturing behoeft. Anders wordt op defensie onaanvaardbaar veel bezuinigd en wordt een niveau bereikt waar in feite elke investering weggegooid geld is. „We zijn dat stadium al ge- De antirevolutionair, zelf beroepsmili tair, betwijfelde of het militair personeel de gevraagde medeverantwoordelijkheid Ook uit bestuurlijke kringen kwam kritiek. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland noemde de komst van Maxis „een overrompeling”. Het Muidense col lege van B. en W. werd gekapitteld door het dagelijks bestuur van Amsterdam in verband met het afgeven van een bouw vergunning. voor het in de nota uitgestippelde defen siebeleid zal kunnen opbrengen. Vermin dering van het aantal taken en van het personeel in de krijgsmacht is volgens hem niet haalbaar. Nu al werkt men met een minimum aan mensen die juist steeds meer taken moeten uitvoeren. Ruim tachtig ecologen, afkomstig uit meer dan zeventig landen, waren gister avond in het Congresgebouw in Den Haag bijeen om de opening bij te wonen van het eerste internationale ecologische congres, waarvan de voorbereiding twee ëneenhalf jaar heeft gevergd. Het con gres zal tot en met zaterdag a.s. duren. De sterrekundige drs. Chrlet Titu- laer heeft zaterdagmiddag het nieuwe gebouw van de Zeeuwse volkssterren- wacht in Middelburg officieel geopend. Op verzoek van omwonenden heeft de politie van Den Bosch in het week einde de deur geforceerd van een huls in de binnenstad. Ze trof binnen het stoffelijk overschot aan van de 64-jarige A. Verhees, die naar men aanneemt een dag of acht eerder was overleden. De man is waarschijnlijk onwel geworden en daardoor op de grond gevallen. De man is volgens de GGD aan een maag bloeding overleden. Ni ag di Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck o no n no zzw 21.41 16.57 bis Ge pn W8 eil de: wc ru; ke Die taakuitbreiding is de consequen tie van de in de krijgsmacht gevoelde be hoefte aan meer sociale begeleiding, meer communicatie, inspraak, etcetera. „Men kan niet aan de ene kant van mensen verlangen dat ze medeverantwoordelijk heid dragen en ze aan de andere kant overbelasten”, aldus de heer Von Meyen feldt. c c 1 I i 1 I i l t i er ri ze de ar ke G re in vc re Si ne ge w de ge ke kr ZL lie sa z; ei d k. sc d: h« 6.05 23.52 1 gei zal da; ple Bu I in wa ROERMOND (ANP). Bisschop Gij sen van Roermond en zijn staf hebben geweigerd deel te nemen aan de herden king van de stichting van de Munsterab- dij te Roermond, 750 jaren geleden, als de kerkhistoricus prof. dr. J. van Laar hoven uit Nijmegen de feestrede zou uitspreken. In onderling overleg heeft prof. Van Laarhoven zich omdat hij het comité en deken Van de Baar geen moeilijkhe den wilde bereiden „vrijwillig en zonder wrok” teruggetrokken. vaarlijk dicht genaderd”, hij. Dat in de nota van Vredeling geen fundamentele gedachten over de krijgs macht worden ontvouwd, acht de heer Von Mevenfeldt niet verbazingwekkend. „In Nederland is nooit fundamenteel ge dacht over veiligheidspolitiek, het defen siebeleid is altijd een reactie geweest op bepaalde ontwikkelingen, niet de weerslag van een doeltreffende visie op het gebied van de vredes- en veiligheids vraagstukken”. VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Eerst overwegend droog, later enkele buien. Temperaturen overdag omstreeks 19 graden. Aantal uren zon: 0 tot 6. Minimum tempe ratuur: omstreeks 12 graden. Maximum tem peratuur: omstreeks 19 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 70 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. De bijna tweejarige Theo van Mei- jeren uit Echteld is gistermiddag bij het spelen achter zijn ouderlijk huis in een sloot gevallen en verdronken. Weer In binnen- en buitenland Met de opening doet woensdag de zogeheten derde bewinkelingsfase (na de traditionele winkel, en het warenhuis, nu alle bestaande distributievormen gecom bineerd onder één dak) zijn intrede in westelijk Nederland,. Koninklijke Bijen korf beheer, verantwoordelijk voor de vestiging, beschouwt Maxis als „een logi sche ontwikkeling in het distributiepa troon”. Een verkeersongeluk op de Van Brie- nenoordbrug in Rotterdam heeft gistera vond het leven gekost aan een vijfjarig jongetje. Het kind zat bij zijn vader in de auto. Volgens de politie was de be stuurder van de wagen, die bij het ongeval zwaar gewond raakte, onder in vloed van sterke drank. Het ongeluk gebeurde toen de vader de macht over het stuur verloor en tegen de vanrail botste. De inzittenden werden uit de auto geslingerd. Het vierjarige Turkse meisje Gulsefa Ankit uit Rotterdam is overleden aan de De bisschop is tot dit besluit gekomen omdat prof. Van Laarhoven, ex-priester, maar nu getrouwd, blijft doceren aan de universiteit van Nijmegen. Volgens dr. P. van de Baar, deken van Roermond en voorzitter van het feestco- rrtité, heeft de bisschop gezegd: „Als jullie die meneer uitnodigen als spreker dan kom ik niet en niemand van mijn staf.” MUIDEN (ANP). Een vloedgolf van protesten ten spijt gaat op woensdag 11 september, ’s morgens om tien uur, in Muiden de super-store Maxis open. Het wordt de eerste super-store (ook wel genoemd weiland winkel of „solitaire de- tailhandelsvestiging”) in de Randstad. In het afgelopen jaar is van vele zijden vergeefs actie gevoerd voor het weren van het verschijnsel super-store in het algemeen en tegen de manier waarop Maxis Muiden tot stand is gekomen in het bijzonder. tw C s O L - S z ozo zo z ver. zw z zzo z z w n Kardinaal John Heenan, het 69-jari- ge hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk in Groot-Brittannië, is door een hartaan val getroffen. Hij is opgenomen in een ziekenhuis; zijn toestand is ernstig. Heenan is sinds 1963 bisschop van West minster en sinds 1965 kardinaal. De Beagle Cookie van mevrouw Harold Martin in de Amerikaanse staat Noord- Carolina moedert over dit baby-eek- hoorntje. Het diertje raakte zijn moeder kwijt toen ruim drie weken geleden het eekhoornnest uit een boom viel. Cookie is zo te zien een prima nieuwe moeder voor de eekhoorn; hij mag precies doen waar hij zin in heeft. Vele protestbrieven gingen naar de ministers Gruijters (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) en Wester terp (verkeer en waterstaat). Een jaar geleden gaf minister Gruijters de opposanten grotendeels gelijk, onder gelijktijdige er kenning dat in Muiden formeel geen aanvechtbare handelingen waren ge pleegd. In antwoord op kamervragen van de ARP’er De Boer liet hij namelijk weten geen termen aanwezig te achten 1.30 meter) al een halve meter lager is dan normaal. Maar de binnenvaartschippers die niet meer voor- of achteruit kunnen, denken daar duidelijk anders over. Volgens hen is de Eem aan het dichtslibben. Een afvoerpijp van de firma Bos en Kalis, die water van een opgespoten stuk land naar de Eem moet vervoeren, braakt volgens hen al geruime tijd meer uit dan alleen maar water. Eén van de schippers verklaarde dat hij per dag een schade van tussen de 450 en 500 gulden heeft. Zaterdagmiddag voorzag de Baamse brandweer de vastgelopen sche pen van vers drinkwater. EEMBRUGGE. In de rivier de Eem, vlak bij het dorpje Eembrugge (gemeente Baarn) zitten elf binnenvaart schepen al bijna een week onwrikbaar vast in de modderige bodem. Er kan geen schip meer langs en het ziet er niet naar uit dat de schepen op korte termijn los te krijgen zijn. zeggen uit een bevolkingsareaal van ruim 200.000 mensen, verspreid over on der meer de zuidoostelijke stadsdelen van Amsterdam, Diemen, Ouderkerk aan de Amstel, Duivendrecht, Muiden, Mui- derberg, Weesp, Naarden, Bussum en ’s Graveland. Berekend is dat in één zaterdags piekuur 1840 autobewegingen door Maxis zullen worden veroorzaakt. Hoewel in de overlegsfeer nog wordt gewerkt aan een definitieve toeleidings- weg (door KBB te betalen) verwacht Maxis, KBB’s nieuwe dochter voor de exploitaite van super-stores, ook in de eerste tijd na de opening in Muiden geen chaos op de bestaande wegen. Appingedam krijgt medio november bezoek van Tweede-Kamerleden die zich komen oriënteren over dé gemeentelijke herindeling in het Eemsmondgebied. Ap pingedam (ongeveer elfduizend inwo ners) voelt er niets voor om met Bierum en Delfzijl samen te gaan tot één nieu we gemeente, zoals de bedoeling is van minister De Gaay Fortman van Binnen landse Zaken. De ongewilde blokkade van de Eem duurt al sinds vorige week dinsdag, toen de eerste boot vast liep in het slik. Een van de oorzaken is de zuidwestenwind, die al sinds vorige week maandag over Nederland waait. Het water uit de Eem wordt dan naar het randmeer gestuwd, waardoor de waterstand (op het moment In Klagenfurt (Oostenrijk) is zater dagnacht een huis bij een bomaanslag beschadigd. Volgens de politie was de aanslag bedoeld voor een officier van Justitie die in dezelfde straat woont. De politie denkt dat de dader van deze aanslag ook schuldig is aan twee eerder gepleegde aanslagen in Klagenfurt in de laatste drie maanden. De man heeft volgens haar een grief tegen de justitie. De minister van Buitenlandse Zaken van Bangladesj Hossain is gistermiddrg in Nederland aangekomen voor bespre king met de premier, de minister van Buitenlandse Zaken en de minister van Ontwikkelingssamenwerking. Het gaat om een werkbezoek, zo is meegedee!’ Maxis, ontwikkeld volgens een con ceptie van het Amerikaanse bureau Hal stead associated is vooral gericht op gemotoriseerde klanten. Er is op het Muidense complex (68.000 vierkante me ter) dan ook parkeerruimte geschapen voor 1650 auto’s. KBB verwacht dat op zaterdagen 8.000 auto’s naar Maxis zul len komen. Gemikt wordt op klanten binnen vijftien minuten reistijd, dat wil in dienst van het ministerie van Econo mische Zaken. Dit wordt bevestigd door een woord voerder van het ministerie van Buiten landse Zaken die, om commentaar ge vraagd, de Nederlandse vertegenwoordi ger in Salisbury omschreef als een „ad ministratieve kracht van het ministerie die tot taak heeft te bemiddelen tussen de 1600 Nederlanders in Rhodesië en het consulaat-generaal in Johannesburg”. De overplaatsing van de heer Van Rijcke- vorssel naar Salisbury is destijds gemeld aan de Engelse regering, aldus de woordvoerder. Een vijftienjarig Haags meisje heeft gistermiddag bij een schietpartij in de Schilderswijk in haar woonplaats een schampschot opgelopen. Het meisje pas seerde toevallig de plaats waar werd geschoten op een 20-jarige automonteur. De schietpartij was vermoedelijk een wraakoefening. De monteur had zaterdag avond gevochten met een groep jongens die een geestelijk gehandicapte jongen aan het slaan was. Hij heeft de mannen die hem gisteren beschoten, herkend als zijn tegenstanders van zaterdagavond. Aldus de heer M. H. von Meyenfeldt, defensiespecialist van de ARP en oud- directeur van het studie-centrum voor militair leiderschap zaterdag op een door de KVP georganiseerde studiedag over Nederland heeft bij de wet vrijwel alle handelsverkeer en financiële trans acties met Rhodesië verboden, overeen komstig de boycot-aanbevelingen van de Veiligheidsraad van de VN die werden uitgevaardigd nadat Ian Smith de voor malige Engelse kolonie onafhankelijk had verklaard. De Nederlandse vertegenwoordiger in de Rhodesische hoofdstad Salisbury is de heer W. H. J. van Rijckevorssel, die voor hij op 1 mei van dit jaar naar Rhodesië ging, enige jaren handelsattaché op het Nederlandse consulaat-generaal in Jo hannesburg (Zuid-Afrika) was. Het Tweede-Kamerljd Relus ter Beek (PvdA), die de afgelopen jaren vele ma len heeft gepleit voor een verscherping van de wetgeving en controle op de illegale handel met Rhodesië, noemde de onthulling van de AABN nogal onthut send. „Als dit werkelijk het geval is, blijft het een schande”, aldus Ter Beek op het Amsterdamse congres. De naam van de heer Van Rijckevors sel komt niet voor in de officiële gids van het ministerie van Buitenlandse Za ken, noch in de door dit departement uitgegeven lijst van vertegenwoordigin gen van het koninkrijk in den vreemde. Van Rijckevorssel zou de informanten van de AABN de behartiging van de belangen van Nederlanders in Rhodesië als zijn taak hebben opgegeven. Volgens de AABN is Van Rijckevorssel officieel Sinds anderhalf jaar betalen de honderdduizend inwoners van de Sicili- aanse stad Trapani niets meer voor hun drinkwater. De veertig ambtenaren ven de dienst hebben hun werk neergelegd omdat de waterleiding geen geld meer had om de lonen te betalen. De maat schappij zit zonder geld omdat de com puter van de administratie het anderhalf jaar geleden begaf en de maatschappij weigerde 1,6 miljoen lire te betalen voor reparatie. Drie jongens van veertien tot zestien jaar hebben zaterdag voor ongeveer 11 mille aan waterschade aangericht in een flatgebouw in het Utrechtse winkelcen trum Hoog Catharijne. De jongens had den met brandslangen gespeeld. Ze zijn aangehouden door de politie. De in het bisdom Breda geboren pater Fr. Timmermans is in Rome geko zen tot nieuwe generaal-overste van de congregatie van paters van de Heilige Geest, zo is door Radio Vaticana meege deeld. Pater Timmermans, die in 1935 is geboren, is in 1959 priester gewijd. Hij was aanvankelijk missionaris in Afrika en daarna, van 1968 tot nu provinciaal overste van de negentig leden van de congregatie in de Centraal Afrikaanse Een 53-jarige inwoner van de Gro ningse plaats Zuidhorn is in het week einde neergestoken door zijn 29-jarige schoonzoon. De schoonzoon was naar het huis van het slachtoffer gekomen om een oude ruzie te beslechten. Hij was toen onder invloed. Hij trof zijn schoon vader met een messteek in de hart streek. Zon op Maan op BRUMMEN (ANP). Twee inwoners van Dieren zijn gisternacht bij een ver keersongeval in de Gelderse plaats Brummen gedood. Een derde werd zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde toen de personenauto van de Dierenaren in botsing kwam met een bus van de Gelderse Tramwegen. De slachtoffers de 19-jarige J. Geven en de 20-jarige F. Groothedde overleden ter plaatse. De andere gegevens uit Parijs, die volgens Vredeling binnen een week kun nen worden verwacht, hebben betrek king op het aantal Mirages dat de Franse luchtmacht zal krijgen en de aard van de logistieke ondersteuning voor deze vliegtuigen, alsmede de ter mijn dat deze toestellen operationeel zuilen blijven. Vooral het aantal is de grote vraag waar het om gaat, aldus Vredeling. De toezegging van minister Soufflet is van belang, omdat de Franse luchtmacht tot nu toe geen Mirages F1M-53 wilde aanschaffen ter vervanging van de hui dige Mirages (type 9K50 ATAR). De Franse luchtmacht opteerde voor de nieuwste generatie Mirages, die echter nog in ontwikkeling is. Koopt de Franse luchtmacht dezelfde Mirages welke thans worden aangeboden aan Neder land en de andere drie NAVO-landen, dan betekent dat ook in Frankrijk zelf een logistieke ondersteuning (bijvoor beeld voor het aanbrengen van modifi caties, vervanging van onderdelen etc.) moet worden geschapen. Minister Vredeling, die met zijn drie a .SS S3 12 11 11 11 12 13 12 en economische evaluatie pas eind dit jaar of begin volgend jaar bereikt zal worden. De Nederlandse bewindsman zei het rapport van de militaire deskundigen van de vier landen over de militaire kwaliteiten van de vier betrokken vlieg tuigen in oktober te verwachten. Vredeling noemde het belangrijk dat de betrokken vier landen nog steeds gezamenlijk één lijn trekken en het vaste voornemen hebben zo mogelijk eenzelfde toestel te kiezen. Dat is erg belangrijk, niet alleen uit oogpunt van standaardisatie, maar ook operationeel, aldus de bewindsman. uur en uur en De Amerikaanse stuntman Evel Knievel heeft een mislukte poging om met een motor met raketaandrijving over een ravijn in Idaho te springen, overleefd. Hij dwarrelde aan de para chute van zijn raket neer in de door het diepe ravijn stromende rivier. De 34- jarige Knievel had gedacht dat hij met zijn „Skycycle” het anderhalve kilome ter brede ravijn wel had kunnen over steken. gevolgen van een verkeersongeluk dat gebeurde toen zij plotseling de straat opliep. Ze werd door een bromfiets aan gereden. De 26-jarige T. van Rooyen uit Maar- sen is vannacht bij Bunnik door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn auto verloren en tegen een boom gebotst. Hij was op slag dood. De 27-jarige A. Stolk uit Barendrecht is in zijn woonplaats met zijn auto frontaal op een tegenligger gebotst en omgekomen. De 53-jarige M. Mulder uit Havelte is zaterdag bij een verkeersongeval in die gemeente omgekomen. Hij zat in een auto waarvan de bestuurder de macht over het stuur verloor, enkele bomen ramde en in de sloot terecht kwam. Gisternacht is de 17-jarige J. Fijns uit België bij een verkeersongeval in het Limburgse Reijmerstok (gem. Gulpen) om het leven gekomen toen hij met zijn brommer door een auto geschept werd op een voorrangsweg. regen regen regen geh. bew. regen regen regen geh. bew. regen regen zw. bew. onbewolkt half bew. windstil 27 half bew. zw. bew. regen zw. bew. licht bew. windstil 25 z zw zw w voor het door de raad van Muiden in een besloten vergadering goedgekeurde) besluit om na een aanvankelijke weige ring alsnog een bouwvergunning te ver lenen. Gruijters deelde de Kamer mee dat in de toekomst solitaire detailhanvesti- gingen als super-stores dienen te worden geweerd. Hij vond ze slechts toelaatbaar dicht bij een aanvaardbare uitbreiding van de woonbebouwing en voor zover zij een aanvullende functie vervullen naast de voorzieningen in de binnensteden. Niettemin verklaarde kort daarna drs. Bons dat KBB nog steeds denkt aan de bouw van drie experimentele super-sto res in de eerst komende jaren. KBB verwacht dat ons land tegen 1980 20 a 25 super-stores zal tellen. Bijenkorf zelf hoopt de helft van dit aantal te kunnen bouwen. Het marktaandeel van super stores zal dan in totaal echter niet meer da twee percent bedragen, aldus een KBB-prognose. Maxis-directeur Isaac verwacht dat de eerste vijf tot tien KBB super-stares in ieder geval volledig ren dabel zullen zijn. In Muiden hoopt men binnen twee jaar winst te gaan maken. In deze super-store werden enkele tientallen miljoenen guldens geïnvesteerd. Hij zal werk bieden aan 265 personeelsleden in vaste dienst, plus hoogstens 85 part timers. De hoofdbezwaren van alle opposanten betroffen door hen gevreesde gevolgen van zo’n vestiging: stimulering in plaats van afremming van het particuliere au toverkeer, distributie-planologie en be nadeling van niet-autobezitters. De pro testen kwamen onder meer van Gooise ondernemers in het midden- en klein bedrijf, later gevolgd door hun landelij ke organisaties en een groot aantal mi- lieu-organisaties, zoals de Vereniging milieu-defensie. Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga 1 Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm half bew. zw 17 Wenen licht bew. zo 26 Zürich mist windstil 23 Casablanca geh. bew. Istanboel licht bew. Las Palmas onbewolkt Tel Aviv Tunis regenbui half bew. Kopenhagen regenbui half bew. half bew. windstil 23 regen mist onbewolkt windstil licht bew. windstil 27 licht bew. windstil 29 zw. bew. onbewolkt half bew. regen zw. bew. onbewolkt windstil 28 half bew. licht bew. De verwachte aantrekkingskracht van Maxis zal vooral bestaan uit de maar liefst 31.000 artikelen in een compleet, maar geselecteerd assortiment. Het hart van de grotendeels in één bouwlaag opgetrokken super-store wordt gevormd door de supermarkt, die met 2700 vierkante meter verkoopoppervlak meteen de grootste in Nederland wordt. Alleen al in de levensmiddelensfeer brengt Maxis 4 000 artikelen. Nadat de directeur-generaal van KBB, drs. J. Bons, de Maxisplannen vorig jaar juni presenteerde, kwam on middellijk een stroom van protesten los. uur onder 19.08 uur onder 15.34 17 18 17 17 17 17 17 17 17 18 17 7^

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2