Spectaculair showprogramma in Beverwijkse sporthal Brand verwoest Fysio-therapeut C. G. Smit 2500 m2 Haarlem snijdt 0 stroom niet af Open brandweerdag op Beverterrein kastje men duinbegroeiing Jantje Lammers mag nu ook de openbare weg op weg uit Velsen-Noord J Hoe de duiven vlogen DE ROOIJ 1 12V2 jaar PLEIN 1945 GASTENBOEK w OPBRENGST VOOR VIJF BEVERWIJKSE INSTELLINGEN met nico scheepmaker Huidige assistent neemt over FEEST VOOR JONG EN OUD Bromfietser geschept DUS DUBBEL VOORDEEL 1 in Wijk aan Zee 41 3 13 PLAATSELIJK NIEUWS 1974 SEPTEMBER DONDERDAG 1 2 ZESTIG WEIGERAARS Officieel r P7’442’ NERTSSTAARTEN HOED CADEAU houtmarkt 21 tel: 023-319 309 >4^ B - instellingen, (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) als u nu uw bont koopt bij Six 5 26 44 (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Op de Oostvest is gis» JAN LAMMERS, de jonge Zand- voorter, die vrijwel zeker dit jaar zijn nationale titel (vorig jaar werd hij kampioen) in races met toerwagens (tot 10.000) zal prolongeren, mag zich nu eindelijk ook op de openbare weg laten zien. Dezer dagen haalde Lammers, die in het verleden achter het stuur al zo vaak „gewone” auto mobilisten liet verbleken, zijn rij bewijs. Eerder kon ook niet, want Jan Lammers werd net een paar maanden geleden achttien jaar. Aan het showprogramma werken mee: Willy Alberti, Tobi Rix, Thérèse Stein metz, The Calthens (acrobatiek) en The Manelli Family, een diabolo act. Het kwartet van Tony Eyk met Eddy Chris tian! en anderen verzorgen de muzikale begeleiding. De populaire tv-omroeper Hans van Willigenburg presenteert het programma. heer B. H. Vink. De heer Smit zal zelf een nieuwe praktijk openen aan de Wij- noldy Daniëlslaan in Santpoort. alarmsystemen licht-en kracht installaties centrale antenne systemen meet-en regel techniek geluidsinstallaties uit- her- jaar CIA oen. mei, 1, oen dooi Udo J- Buys Twintig jaar geleden maakte Elia Ka zan, die eigenlijk Elia Kazanjoglous heet omdat hij van Grieks-Turkse origine is, de film „On the waterfront”, die hem na „Gentleman’s agreement” zijn tweede Oscar opleverde. Een film over corruptie en de daaruit voortvloeiende moord en doodslag in de haven van New York. En natuurlijk handhaven wij ook nog onze extra lage zomerprijzen HEEMSKERK/WIJK AAN ZEE. In het uiterste puntje van het Heemskerkse duingebied aan de Van Oldenborghweg heeft woensdagmiddag een brand ruim 2500 m2 duinbegroeiing verwoest. De Be verwijkse brandweer rukte met twee wagens uit. Heemskerk arriveerde wat later bij de brand, maar behoefde niet handeld op te treden. Het hardnekkig voortwoekerende vuur was toen reeds geblust. Volgens de politie is het vuur door de jeugd aangestoken. De foto geeft een beeld van de bluswerkzaamheden. MEI 1973, toen hij nog net zestien was, kwam hij voor de eerste keer uit in een race. Om de nationale titel toerwagens tot tien mille. Lammers: „De Nederlandse Autorensport-Ver eniging heeft toen ontheffing gegeven. De licentie-commissie was er 100 per cent voor, maar die hadden me ook zien rijden op de raceschool”. Na de pauze treeft de Hoogoven Har monie op onder leiding van een weer herstelde Wim Steyn. Soliste is Mizzi van der Lanz. HAARLEM. Nu de laatste dagen telkens berichten opduiken over tegen standers van de snelle kweekreactor in Kalkar, die door hun elektriciteitsbedrijf van de stroomtoevoer worden afgesne den als ze weigeren de zogenoemde Kal- kar-heffing te betalen, is het goed er nog eens op te wijzen dat het GEB Haarlem geen weigeraars afsnijdt. Haar lemmers, die ernstige bezwaren hebben tegen het betalen van de heffing kunnen dat kenbaar maken bij het gemeentelijk energiebedrijf. De hun opgelegde 3 per cents heffing wordt dan gestort in een speciaal fonds, dat zal worden gebruikt voor milieu-projecten of voor onderzoek naar andere energiebronnen. BEVERWIJK. Van der Meer Meu belen gaat de nieuwe, kolossale show room in Beverwijk de tiende vesti ging in Nederland openen met onder meer een groots opgezette showavond in de Beverwijkse sporthal, op zaterdag 21 september. De opbrengst van deze avond komt op advies van burgemeester J. G. S. Bruinsma ten goede aan vijf Over de besteding beraden B. en W. zich nog. De bezwaarden moeten dan wel een brief aan het GEB, Harmenjansweg 131 schrijven. Een aantekening op de giro kaart is niet voldoende, omdat de kaar ten automatisch worden verwerkt. Alleen de KNAC maakte reusach tige moeilijkheden, zo zegt hij, maar die werden uiteindelijk ook overwon nen. Die eerste race speelde zich voor Jan af in ideale omstandigheden. Het regende en het circuit was spiegel glad. Een situatie die hij van de slip school maar al te goed kende. „Dat was in z’n voordeel, hoe gladder hoe liever zegt Slotemaker. VELSEN-NOORD. De heer C. G. Smit, fysio-therapeut en eigenaar van het sauna-, pedicure- en sportmassagein- stituut aan de Wijkerstraatweg in Vel- sen-Noord, zal per 1 oktober zijn zaak overdragen aan zijn huidige assistent de MET Z’N RIJBEWIJS kan Lam mers nu ook internationaal gaan wer- De gemeente is wettelijk verplicht de 3 percents heffing op te leggen. Het geld dat de gemeente tekort komt, doordat de heffing van de weigeraars anders wordt besteed, zal uit de algemene gemeente kas worden aangevuld, zodat de gemeen te toch in staat is het geld aan het rijk over te dragen. Inmiddels hebben circa zestig Haarlemmers kenbaar gemaakt ernstig bezwaar te hebben tegen de Kal- kar-heffing. ken, want het is nodig als je in het buitenland bij races wilt uitkomen. „Volgend jaar gaat het grote werk be ginnen”, zegt hij glunderend en nog blij dat hij het rose papiertje in zijn zak heeft. „Ik had mijn theorie goed geleerd, maar de rest moet je natuur lijk afwachten’', zegt Lammers, die voor de zekerheid toch nog vijf lessen nam. „Ik was als de dood dat ik het niet zou halen, veel zenuwachtiger als voor de race”. Elk toegangsbewijs (ƒ4,75 per persoon) is tevens een gratis lot in de loterij die onder leiding staat van de nationale quiz-master Berend Boudewijn en als prijzen worden tien Van der Meer BB- stoelen beschikbaar gesteld. Woensdagmiddag begon het kermisver- tier in Wijk aan Zee weer volop te draaien. De jeugd benutte de vrije woensdagmiddag al direct om de her nieuwde kennismaking van Nederlands volksvermaak nr. 1 met veel gejoel en plezier te vieren. De kermis in de bad plaats duurt tot en met zondag. ■S Zoals gezegd werd via Panoramiek en ook het journaal weer aandacht besteed aan Chili. Terugblik, interviews met ge vluchte Chilenen, hun eerste schreden in de Nederlandse taaltuin.Ik kan er verder weinig over zeggen, het is goed dat het gebeurt, de aandacht moet conti nu worden vastgehouden, maar de pu bliciteit is al zo grondig geweest (in de kranten, op de radio, op de televisie) dat er niets nieuws meer over te zeggen valt. Het pijnlijke is juist dat er geen nieuws is omdat alles maar gewoon doorgaat, en dat is dan weer het nieuws dat de aandacht verdient. Ruim negentien jaar is de heer Smit als fysio-therapeut in Velsen-Noord werkzaam geweest. In zijn nieuwe prak tijk in Santpoort zal de heer Smit zich vooral gaan bezig houden met de men sen aan wie meer en langer aandacht moet worden besteed. Ook wil hij meer tijd gaan vrijmaken voor eksperimenten op zijn vakgebied. LAMMERS HEEFT by de school overigens alweer een opvolger: de 10- .jarige Fransje Vörös, zijn vader is een LAMMERS HEEFT vanaf de lagere school bij auto’s rond gehangen. Al op z’n tiende stond hij. als hij maar even vrij was, auto's te wassen bij de anti slipschool van Rob Slotemaker. „En op z’n elfde demonstreerde ie al”, zegt de laatste, „toen zag ie er nog uit als zeven Slotemaker heeft altijd een groot vertrouwen gehad in zijn pupdl. „Als je een klein kind leert autorij den, zie je meteen of het gaat. Binnen tien minuten weet je of je wat aan hem hebt”. Zijn dochter en schoonzonen, de heer en mevrouw van Staveren, die voorheen ook op de Wijkerstraatweg assisteerden, zullen zich met ingang van dezelfde datum als fysio-therapeut verstigen aan de Betelgeuzenstraat bij het Canopus- plein in IJmuiden. plaatselijke, charitatieve zonder aftrek van kosten. Ik heb alleen te hooi en te gras wat van het portret van Cola Debrot gezien, die consequent Antilliaans sprak dat on dertiteld moest worden, hoewel hij toch tot de „Nederlandse” schrijvers wordt gerekend en niet ten onrechte na tuurlijk. Nog onverstaanbaarder dan het Antilliaans is het Fins. Studio Sport was naar Finland vertrokken om daar het voetbal door te lichten in verband met de komende wedstrijd tegen de Finnen. Fins is een taal die nergens op slaat, behalve op Finnen, en natuurlijk op Henk Terlingen, die zich weer wat Fins had eigen gemaakt om zijn vragen te kunnen laten ondertitelen. Dank zij die ondertiteling kan ik u nu melden dat we volgens de Finnen in München met kaksi-uuksi van West-Duitsland hebben verloren. Er was eigenlijk maar één internationaal woord dat ik rechtstreeks verstond, toen een Fin zijn mening gaf over het spel van de Polen: „Flegma- tisk”. De Polen speelden te laconiek, meldden toen de ondertitels. Officieel wordt de nieuwe showroom van Van der Meer Meubelen op vrijdag 20 september om vier uur geopend door burgemeester J. G. S. Bruinsma. Van drie tot zes uur wordt er een receptie gehouden voor de relaties. Voor die mensen die zich ongerust maken over de „verdoezeling van de verdoezeling van Watergate”, moge het een troost zijn dat „On the waterfront” gebaseerd was op een aantal krantearti- kelen van een New Yorkse journalist die er in 1949 de Pulitzer-prijs mee won, zoals ook de artikelen in de Washington Post de beide verslaggevers die Watergate ontrafelden, diezelfde Pulitzer-prijs op leverden. Het ligt dus voor de hand te verwachten dat er binnen afzienbare tijd ook een film, vermoedelijk genoemd „On the Watergate”, zal worden gemaakt, die nog tientallen jaren de aandacht zal trekken De show begint om acht uur. De opbrengst zal worden verdeeld tussen de ouderverenigingen „Voor het zorgenkind”, „Helpt Elkander” en „Philadelphia” de invalidenvereniging „Op Hoop van Zegen” en het ontmoetingscentrum voor alleenstaanden „De Schans”. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW, Stations plein, Beverwijk. Het Stadsblad, Hof plein 67, Alkmaar; De Koerier, Midden weg 237a Heerhugowaardhet nieuws- en advertentieblad IJmuiden, Marconi straat 3, IJmuiden; de Zaanse Gezinsbo de, Peperstraat 150 Zaandam; De Ken- nemer, Hobbesteeg 10 Beverwijk; bij de Sporthal te Beverwijk; sigarenhandel Davids-Oly, Breestraat 15 Beverwijk; si garenhandel F. Buitenhuis, Zeestraat 33 Beverwijk; Reisbureau Orion, Burg. Nie- lenplein Heemskerk; herenkapsalon Minnebo, Europaplein 49-51 Beverwijk; J. van Amersfoort, Burg. Rothestraat 40 Wijk aan Zee; sigarenhandel Van Amersfoort, Alkmaarseweg 3 Beverwijk; bij alle kantoren van de Rabobank en de Ned. Middenstandsbank en in het geval er nog kaarten beschikbaar zijn wat niet waarschijnlijk lijkt ’s avonds aan de zaal. BEVERWIJK Een aantal manschappen van de Beverwijkse brandweer is zater dag de gehele dag paraat op het terrein van het Bevercomplex aan de Breestraat om daar gestalte te geven aan de open brandweerdag, altijd weer een feest voor jong en oud. Het programma ziet er zo uit: 11.30 uur Autobrand blussen met poeder. 12.00 uur Persluchtdemonstratie. 12.30 uur Oliebrandblussing CO2. 13.30 uur Autobrandblussing lagedruk schuim. 14.00 uur Persluchtdemonstratie. 14.30 uur Oliebrandblussing met ijspijp. 15.00 uur Blokjes spuiten door jeugd. 15.00 tot 16.00 uur Rondritten in blusvoertuigen voor jeugd. Van de Postduivenhoudersverenlging „De Reisduif” in Beverwijk namen dit weekeinde 229 jonge duiven deel aan een wedvlucht van Solgnies af over een afstand van 217 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van C. Castricum bereikte als eerste het hok om 10.00.38 uur; de laatste prijsduif om 10.09 11 uur. De uitslag was als volgt: C. Castricum 1 4 6 12 27 29 34 38 42 43, J.van Roon 2 10 25 28 32 41, K. van der Reep 3, A. G. Grapendaal 7 11 21 22 36 37. H. Schipper 8 13, H. Pruimboom 9 14 17 20 30,J. Durge 15, J. Peereboom 16 45, P. van den Outenaar 18 24 33 39 46, J. Scheffers 19, B. van Vuuren 23, G. Visser 31 35, N. Dekker 40. Voor dit jubileum verwachten wij geen cadeaus maar geven wij elke klant een bij aankoop van een bontjasje of -mantel (Van een onzer verslaggeefsters) Hongaar. Het jongetje dat in va- kantietijd en weekeindes rondhing op de school is al goed voor een slip-de- monstratie. Slotemaker: „We hebben hem expres niet op een kussen gezet in de wagen. Het mooie is dat je dan helemaal niemand ziet in de auto. Als ie aan komt rijden, lijkt het wel of ie leeg is”. Soms vraag ik me af of Amerika die corruptie en dat geweld alleen maar in stand houdt om de filmindustrie draai ende te houden. Het zijn waarlijk de slechtste films niet, die er hun ontstaan en succes aan te danken hebben. „On the waterfront”, met acht Oscars gepa- voiseerd, bleek ook na 20 jaar nog niets aan kracht te hebben ingeboet, dank zij het verhaal en het scenario natuurlijk, dank zij de regie, maar ook dank zij de bundeling van groot acteertalent. Marlon Brando, Rod Steiger (Brando’s broer in de film), Lee J. Cobb en Karl Malden zijn stuk voor stuk hoofdrolspelers. Bo vendien was het de eerste rol van Eva Marie Saint. Trouwens, voor Rod Steiger was het ook pas zijn tweede film, het is dus Kazan’s fijne neus geweest die hem 20 jaar later zo veel „hoofdrollen” in deze film bezorgde. Corruptie en geweld zijn wel de hoofdthema’s van de Amerikaanse films die we de laatste tijd te zien krijgen. Dat lijkt erg actueel, maar blijkbaar is het voor Amerika een combinatie van alle tijden. We mogen ons nog gelukkig prijzen dat ze die films allemaal zelf maken, anders zou wellicht de indruk gewekt kunnen worden dat wij in Euro pa c.q. Nederand iets tegen Amerika hebben. Dat is natuurlijk geenszins het geval, hoewel het wel vervelend kwam dat gisteren opnieuw Chili dacht moest worden, waar een geleden, mede dank zij door de gefourneerde miljoenen, via corruptie en geweld de regering-Allende ten val werd gebracht. termiddag een 47-jarige bromfietset aangereden door een 20-jarige automobi list. die uit de Koralensteeg kwam. De bromfietser brak een been en werd in de Mariastichting opgenomen. w- Van de Postduivenhoudersverenlging S’ De uitslag was als volgt: IS® iHsS van Soignies af over een afstand De lossing van de duiven geschi uur. Een duif van J. Minneboo eerste het hok om 10.02.27 uur: prijsduif om 10.09.22 uur. 10 14 21 37, L. V Weststrate 16, A. PLEIN 1945-3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier C. Kuilman 19 30,

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13