Zacht teder vrouwtje met en Veel nieuws voor 1975 hensen Hogeschool tegen ontslag prof. Van Luijk CHRYSAL ongetemde vurigheid TROTS IN OUDE RACE FORD Wegen voor transport Nieuwe „kleine" van GM Md Er zijn weer heel andere sets dan vorige week... WMF'- ff? i CHRYSAL IBP rBm L HM snijbloemenvoedsel Zilveren jubileum kapel rijkspolitie :7m DONDERDAG *A3 Grote U weet het? 1 voor Uw vrijetijds- kleding voor Uw bedrijfs- kleding GROTE MARKT HAARLEM Loop eens binnen bij: Ook een bloem kan niet leven van water alleen. Bloemen hebben Chrysal nodig om echt mooi te worden. Enom lang mooi te blijven. Nieuws in 't kort IEDERE ZICHZELF respec terende cosmeticafabrikant zal geen tijd verloren laten gaan om met zijn preparaten goed in de pas te blijven met de laatste modetrends. En zo er niets valt aan te passen, dan zal hij niette min trachten met iets op te ko men draven waaraan op een ze ker moment behoefte lijkt te gaan bestaan. Zoiets doet zich thans voor met het steeds maar weer terugblikken naar de twin tiger en dertiger jaren. 4 rvte.r' fkec/ez ham. toch ee^ hoc/euze VARIA L A HUBBARD en 0 ijs er onder redaC-tie^ lts en Nina Ricci’s vurige creatie Farouche, opgebouwd uit lagen geplisseerde rode taf zij de. Misschien was u vonge week of veertien dagen geleden bij ons op zoek naar een nieuwe andere kombinatie-set Stap dan nu weer eens bij ons binnen en zie die vele nieuwe mogelijkheden die zojuist zijn ontvangen. Zo stuurde modehuis HANRO uit Zwitserland de mooiste sets: rokken, blouses, vesten jumpers en pantalons Alles past prachtig bij elkaar en... over elkaar Kom zelf eens uw eigen mode maken. Kombineer naar hartelust... Ontdek hoe gevarieerd die nieuwe setmode voor u is. Prijzig...? Tja, dat bepaalt u zelf! Want er zijn sets te kombineren voor bijvoorbeeld 139.-. Maar er zijn ook heel exclu sieve mogelijkheden tot 398 of 498.-. Beleef zelf die vreugde van dat kombineren en kom snel eens aan. Al is het maar voor het geurige kopje koffie dat wij u gaarne aanbieden. van plaren tenslotte Is- m, en I I M tijdelijk gebouw BRINKMANN in. iet (ADVERTENTIE) Het jubileum van de kapel was om lijst met een totaal nieuwe compositie van Juriaan Andriessen, door de staf van de officieren aangeboden aan de kapel. ÓQöe VOORDEEL PRIJS 1,95 Maak nu voordelig kennis met Chrysal. Tijdelijk van 2,40 voor 1,95. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND Een autoliefhebber in Sussex, Paul Halbard, rijdt hier trots rond in een unieke Ford-racewagen, die hij van de ondergang heeft gered. Hij vond de wagen terug in een garage, kocht hem meteen en bereikte er op de terugtocht naar huis, nog een snelheid van 113 km per uur mee. aldus Halbard tegen journalisten. De racewagen werd indertijd speciaal gebouwd voor de leden van de familie Ford in Amerika. Omstreeks 1935 schonk de familie Ford dit exem plaar aan de Brit Sir Malcolm Campbell, die toen met zijn Blue Bird-projec- tielen, tal van snelheidsrecord aan diggelen reed. Sir Malcolm heeft echter nooit in deze Ford gereden, althans geen wedstrijden. Het bleef een pronkstuk en daaraan is het te danken, dat Paul Halbard de wagen onlangs nog zo gaaf terugvond, dat hjj er onmiddellijk mee naar huis kon rijden. Bij de uitbouw van het autosnel wegennet in Engeland zal de Britse overheid bijzondere aandacht gaan schenken aan het wegtransport. Dit houdt onder meer in, dat bij de aanleg van nieuwe wegen vooral zal worden gelet op de functie, die deze wegen voor het wegtransport moeten gaan vervullen. Er zal voorrang worden gegeven aan verbindingen die voor het wegtrans port van belang zijn. Daarnaast zal men verbindingen aanleggen die zwaar belaste routes door de kernen van kleinere plaatsen zullen ontlas ten. Omstreeks 1980 wil de Engelse overheid totaal 3100 mijl autosnelweg aangelegd hebben. DEN BOSCH. In aanwezigheid van prinses Margriet en mr. P. van Vollen hoven. werd in het provinciehuis in 's Hertogenbosch het zilveren jubileum gevierd van de kapel van de rijkspolitie. Ook minister Van Agt woonde deze plechtigheid bij. Hij zei met nadruk in zijn felicitatieredevoering dat er hard gewerkt zal worden aan de uitbreiding van de rijkspolitie. Men denkt op dit moment aan duizend mensen per jaar meer, maar deze uitbreiding zal vele jaren lang herhaald worden. Aanvulling van het korps is jarenlang achterwege gebleven, terwijl er wel regelmatig men sen met pensioen vertrokken. De belangrijkste wijzigingen van Chrysler France concentreren zich op de UOO-serie. Het interieur van de 1100-lijn werd gewijzigd, en het in strumentarium werd nieuw ontwor pen. Alle modellen van Chrysler France kregen een alarminstallatie, terwijl ervoor gezorgd werd dat de uitlaatgassen „schoner” zijn. De opleving in de autohandel in Nederland is ook af te lezen uit de cijfers die de kredietbanken hebben verstrekt. Volgens het CBS bedroeg het indexcijfer voor het aantal ver strekte kredieten voor personenwa gens in het eerste kwartaal van 1974 63 en in het tweede kwartaal 99. Aldus meldt het Rai-orgaan. General Motors heeft de eerste „kleine” wagen van de vier die het bedrijf heeft aangekondigd, geïntroduceerd. Het is de Chevrolet Monza 2+2: een vier- persoons wagen, waarvan de achterbank neerklapbaar is om meer laadruimte te krijgen. De nieuwe, compacte auto stemt, wat gewicht en afmetingen be treft, overeen met de Vega van Chevrolet. Maar de Monza heeft een zelfdragen de carrosserie, verbeterde wielophanging en onder meer echthoekige kop lampen: een primeur voor Amerika. De Monza 2+2 gebruikt als standaardkrachtbron de vier cilinder 2294 cc motor van de Vega, In combinatie met een handgeschakelde bak. Eventueel is een 4,3 liter V8-motor verkrijgbaar, naar keuze met een automatische bak. GM heeft de wagen beveiligd met onder meer versterkingsribben in dak en flanken. De nieuwe Monza heeft bovendien een „zachte” neus waarin een bumperstrip is verwerkt. Pontiac is eveneens met een kleine versie uitgekomen: de Astre. Deze wagen wordt aangedreven door een 2294 cc motor, met bovenliggende nokkenas. KIENE MAC FACTOR laat zich die kans niet ontglippen door ons een aantal ouderwetse geurtjes, zoals pure muskus, heide, rozen, viooltjes, laven del en jasmijn, onder de neus te wrijven. Om dus die vertrouwde luchtjes uit mama’s of grootmama’s tijd weer eens te kunnen opsnuiven kunt u zich nu voorzien van handige, kleine spray-flacons waarop, om het geheel te vervolmaken, even ouder wets aandoende etiketten zijn ge plakt. Max heeft ook nog een geurtje achter de hand voor het frêle, meis jesachtige type, dat Miss Factor werd gedoopt. VOORTS IS HET LEUK voor u te weten dat de indertijd geïntroduceer de mascara-kam nu in drie kleuren is te verkrijgen: bruin-zwart, zwart en blauw. Elk wimperhaartje wordt door dit kammetje apart gekleurd en ge kruld. Volgens Max Factor zou deze mascara waterproof zijn. Om de oog jes van een mooie schaduw te voor zien zijn er alleraardigste kanteldoos- jes met poederschaduw in vele tinten. De nagels werden evemin vergeten en die kunt u opsieren met een parel- moerglans in lichtlila, lichtgeel, licht blauw, grijsgroen, grijsblauw en grijs. Tot slot nog even aandacht voor een FRANK bontmecie HAARLEM Barteljorisstraat 5 - tel.. 023 - 32 04 25 Amsterdam Hilversum ’'“•«•••'•oorsnUMo.mm t Zacht. teder, vrouwelijk vrouwtje van Olivier. geweldige handcrème die onder de naam Avocado Lemon in roulatie is gebracht. De crème houdt de handen zacht en soepel en is in een „reus” van een tube verpakt en te koop voor een „dwergen” prijs. PARIJZENAAR GUY LAROCHE maakt van de badkuip een zeer bona fide relax centrum met zijn Bain Hydratant Parfumé Moussant. Achter deze lange naam verschuilt zich een vochthoudend, met Fidji geparfu meerd, badschuim. Lanoline en een aftreksel van planten maken uw huid na die verfrissende duik zijdezacht en ontspannen. De inhoud van de grote plastic flacon, in een uitnodigende turquoise tinet, is goed voor ongeveer 24 keer baden. Guy Laroche brengt nog wat extra geurigheid in het leven met de presentatie van een eau de toilette Double Concentration. Die dubbele concentratie betekent voor u dat de sterkte en de houdbaarheid tussen een eau de toilette en een par fum zweeft. De pittige hermelijn van Guy onder de naam Drakkar, die reminiscenties oproept aan het ruige Noormannen volk, is uitgebreid met een stuk zeep, verpakt in een doosje. Bovendien is de after shave en de eau de toilette nu ook in een atomiseur verkrijgbaar. HET FRANSE HUIS LANCÓME verbiedt ons met de Liner-Feutre, een viltstift in een goudkleurige hou der, waarmee je in een ommezien de ooglijntjes kunt aanbrengen. Deze nieuwe eyeliner, zo zacht als een penseel en zo nauwkeurig als een potlood, is verkrijgbaar in vier kleu ren: bleu, vert, noir en brun. Lancó- me lanceerde tevens een masker voor de droge en gevoelige huid onder de naam Masque Bienfaisant. Dit crème masker met bij gevoegd spateltje is zeer eenvoudig aan te brengen. Na Deze tweetakt autos uit Oost- Duitsland zijn daarmee voorlopig uit geschakeld. al zijn de fabrieken bezig met de ontwikkeling van een nieuwe viertakt-versie, die wel voldoet aan de eisen die hier gelden. Het dealer- net van beide merken blijft voorlopig bestaan. Welk nieuws is er dan wel te verwachten? Allereerst natuurlijk de inmiddels geïntroduceerde Citroen GX en de Audi 50. Deze laatste auto is de derde dit jaar die Volkswagen met losse hand in de openbaarheid bracht. De Audi 50 met zijn dwars voorin geplaatste motor en voorwiel- aandrijving heeft voorlopig de rij gesloten. De prijs zal naar verwach ting komen te liggen rond de 10.000 gulden. De nieuwe Citroën GX 2000 zal in de toekomst de D-serie gaan vervan gen. De wagen zal op de tentoonstel ling in Parijs officieel ten doop wor den gehouden. Een andere Franse fabriek. Peugeot. zal in de nabije toekomst ook een nieuwe wagen lanceren, waarschijn lijk de 604. De auto wordt voorzien van een motor, die in de gezamenlij ke fabriek van Peugeot, Volvo en Renault werd ontwikkeld. Deze krachtbron zal overigens, naar ver wachting, in meer wagens verschij nen. Volvo is van plan de motor te gebruiken in een nieuwe zes cilinder, die volgend jaar wordt verwacht. Re nault heeft plannen om begin vol gend jaar uit te komen met het type 20. waarin eveneens deze gezamenlijk geproduceerde krachtbron (zes cilin der) een plaats krijgt. In Genève zal Hoewel de gevolgen van de ener giecrisis in de auto-industrie nog zichtbaar zijn, bijvoorbeeld in de vorm van onverkochte voorraden vooral grote wagens, werpt men zich vol hoop weer op het nieuwe seizoen. De fabrieksvakanties zijn achter de rug en elk merk is bezig de nieuwe of aangepaste wagens voor te berei den op de introductie. Tot die merken behoren niet althans wat ons land betreft Trabant en Wartburg. Op geheimzinnige wijze zijn deze wagens van de Nederlandse markt verdwe nen. Oorzaak: zij kunnen tot nu toe niet voldoen aan de eisen die op het gebied van de luchtverontreiniging door de EEG zijn gesteld. VLOKTE 1 - deze nieuwe Renault officieel worden voorgesteld. Op de komende autosa lon van Turijn zal Fiat misschien uitkomen met een nieuwe Fiat 131, die de opvolger wordt van de „124”. Tenslotte gaan er geruchten rond, dat Fiat uitkomt met een sterkere versie van de X 1/9 en dat BMW en Mercedes een serie kleinere modellen hebben gepland. Ook Ford schijnt plannen te koesteren de Escort, die al zes jaar op de markt verschijnt, te gaan vervangen door een aangepast model. Daf en Volvo hebben onlangs nog meegedeeld te werken aan een nieuwe middenklasser die het gat tussen de kleine Daf en de grote Volvo zou moeten opvullen. Het uitbrengen van verschillende nieuwe modellen betekent echter ook, dat de produktie van enige bestaande wagens wordt gestaakt. BMW besloot de produktie van de Touring in de verschillende uitvoeringen te staken, omdat de verkopen beneden de ver wachting bleven. Ook Volkswagen heeft eindelijk de vervaardiging van het type 412 (in 1968 als 411 geïntro duceerd) gestopt. In totaal werden dit model slechts 400.000 exem- verkocht. British Leyland zal niet langer doorgaan met de Austin 1100-1300, de Triumph 2000 en de Jaguar E-type. tien tot vijftien minuten heeft het zijn heilzame werking verricht en kan het met de Tonique Douceur worden afgenomen. Een gladde, frisse huid is het tastbare resultaat. Tot slot versiert Lancöme de nagels nog met vier uitstekende nieuwe kleuren lak zijnde: Rose de Sables, een rose-beige crème lak; Flamme. een fel rood- oranje crèmelak; Tulipe, een donker rode parelmoerlak en Naturel Nacré, een natuurlijk zacht oranje parel moerlak. OOK NINA RICCI GEEFT dit sei zoen acte de presence met haar nieuwste parfum Farouche. Hoe on getemd. wild, of zo u wilt, vurig dit Franse reukwater moge zijn laat ik gaarne aan uw ervaringen over. Heerlijk is het in ider geval en het past uitstekend zoals ik het al thans heb ervaren bij Nina’s crea tie, die eveneens onder de naam Fa rouche het levenslicht aanschouwde. Een japon, opgebouwd uit lagen ge plisseerde rode tafzijde. die een onge meen vurige aanblik gaf. Maar nu nog even over het parfum. Het werd samengesteld uit zuivere extracten van jasmijn, rozen, oosterse vruchten en bosbloesems. Is het dan zo ver wonderlijk dat zulk een geur een wil de, ongetemde vurigheid teweeg brengt? HARRIET HUBBARD AYER brengt u in verleiding met een door haar gecreëerde zeer fraaie kleur blauw voor de Maxi Mascara Super Long, die uw ogen stralend en myste rieus maakt. Olivier, stylist van huize Ayer ziet de vrouw deze winter met „een rose porceleinen teint, langge rekte ogen in een golvende lijn, wil de. oplichtende jukbeenderen en een uitdagende, frambooskleurige mond”. Die mond krijgt dan dat uitdagende karakter door de kipstick Rose Rose 4 Super Hydratant te hanteren. De naam Angora make-up zal u zonder meer duidelijk maken dat Olivier een zacht, teder, vrouwelijk vrouwmens van ons wil maken. Ja, en wie wil dat niet? AMSTERDAM. (ANP) De algemene vergadering van de Katholieke Theologi sche Hogeschool in Amsterdam heeft zich gisteren met zeer grote meerderheid uitgesproken tegen een eventueel ontslag van prof. H. van Luijk. Dit ontslag, waarop de bisschoppen aandringen van wege het voorgenomen huwelijk van deze priester-docent, zou, aldus de ver gadering, niet passen in het „beleid van een pluriforme ambtsopleiding, zoals de ze de afgelopen zeven jaar gestalte heeft gekregen”. De vergadering, die werd bij gewoond door ruim honderd docenten, studenten en leden van het personeel, stelde zich ook met grote meerderheid achter het besluit van de hogeschoolraad. Hierin wordt gezegd, dat een gesprek over een eventueel ontslag van Van Luijk op de eerste plaats dient te gaan over de doelstellingen van de KTHA zelf. /S. NODC.C. O*T ZE Z*- c j?

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21