R.K. Velsen-Noord ontvangt en stand n. VEILINGEN weer een priesterzoon „Die hond is gezond afgeleverd je zoekt het maar uit...” 1 J A Priesterwijding J. W. A. Laurent DIERENARTS JONGKIND: HET IS LEED DAT JE MET GELD NIET GOED MAAKT Commissie van goede diensten voor Jansheeren A Ns 437064 4 UUt 495,- 495,- 495>- 595,- NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN ;e*IElERWIJI( Zweeds Lam Nutriette Pead Chevron Nerts Chevrette Nerts Pieces jasje 695,- Nerts Murmel Br.Persianer Nerts mantels 1095,- 1975,- 3995- Drankvergunning voor Westerduin in Wijk aan Zee A -ATI ÉN ri< u I i I 7 PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1974 VELSEN Stamboom beloofd Niets van weten kleur cm (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN ,,’t Is altijd weer hetzelfde liedje. Ik heb het al zo dikwijls meegemaakt en je doet er niets tegen. De mensen gaan naar een handelaar om een leuke hond te kopen. Dan is er ééntje te koop. Dat dier ziet er slecht uit. Door de handelaar wordt het aangeduid als een verschoppelingetje. Ze komen dan met het verhaal van de elfde uit het nest en zo. Maar in werke lijkheid is het beest ziek en zijn ze het uiteraard graag zo gauw mo gelijk kwijt. Zo’n dier wordt rustig verkocht, d’r is een entingsbewijs bij en meestal zeggen ze dan: U krijgt er later nog een stamboom bij. Nou, dat kun je helemaal wel ver geten. Over het algemeen is het ver keerd, zoals die hondenhandelaren werken”. r at 19 NIEUWSTE MODELLEN 1974 Enkele prijsnoteringen uit onze kollektie van duizenden bontmantels, bontjasjes, stola's, etc. MATEN 38 TOT 52. Hond i 1 T JU F 1 -777personen reiskosten'O (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) vrouwe lijk tiaarn ras beharing schoith&ogte aftekeningen - bijzonderheden Ondergetekende, dierenarts te verklaart d>t dier vp toet vaccin fabrikaat partij ar hehhea gevaccineerd t>n verzoek van ’naam volledig adres genireniê GEVESTIGD SEDERT 1929 •>4. HEEMSKERK. In „De Jansheeren” bestaat nog steeds de situatie, dat men Nerts Pieces 795,-. en we u 3 met I foto’s, knipsel! 120; vriesia 350-500; gemengde planten 65-200. Nerts Delen 995, leef lijd met t slfzijn Ie of e voor rron, of et sus dati cult wills 198.- res hou ant we ieerst in >nze cettingei angers i niet ha MULTIBONT Ij.'nJejfAir 'brltz v»ö Garii) VELSEN-NOORD. De r.k. parochie van St. Joseph in Velsen-Noord kan zich opmaken om na een flink aantal jaren in haar midden weer een parochiezoon te ontvangen, die op zaterdag, 28 sep tember in Alkmaar de priesterwijding zal ontvangen van bisschop drs. Th. J. Zwartkruis, bisschop van Haarlem. Het is Jacobus Wilhelmus Anthonius Lau rent, die op 28 januari 1947 in Velsen- Noord is geboren en wiens ouders aan de Van der Poelstraat wonen. fep 1 1 I V Het vaccinatiebewijs dat eigenaar P. Vis ser van de handelaar kreeg. Er staan diverse doorhalingen en verbeteringen op, die Visser het idee geven dat er mee geknoeid is. handelaren kopen hele nesten in Raalte of ergens in de Achterhoek. Dat doen ze allemaal. Nou, hoe komt zo’n nest hier, in wat voor kist zit het en met welke dieren zijn die honden al in contact ge weest.” Dat zegt de Santpoortse dierenarts J. Jongkind naar aanleiding van de aan koop van een jong hondje door een IJmuidense familie. Eind augustus kocht de IJmuidenaar Piet Visser na langdurig aandringen van vrouw en kinderen een hondje bij een handelaar in Hillegom. Een adres dat hij al vaker in de krant had zien staan. Visser: „Er stond geen naam in de krant, alleen een telefoonnummer.” Toen ik daar kwam had hij drie bouviers zit ten in een schuur met houten vakken. Twee waren er zogenaamd al verkocht, maar toen ik er een week later kwam, zaten ze er nog steeds. Ik kon dus alleen die éne kopen. Het dier was broodmager, maar ik vond het een lief diertje. Ik heb er tweehonderd gulden voor betaald en later krijg ik nog een stamboom. Het was een heel sympathieke vent, dus ik heb geen kwitantie of zo gevraagd. Thuisgekomen werd het hondje Arga met blijdschap ontvangen. Maar al heel gauw bleek dat het scharminkeltje niet optimaal gezond was. Visser: „De eerste vier dagen reageerde het nauwelijks. Het at helemaal niet. We waren die eerste dagen zo’n veertig gulden aan vlees kwijt, maar het dier at geen hap. Dat vlees hebben we aan andere mensen gegeven die ook een hond hebben.” om half elf begint. Voor de parochianen en belangstellenden wordt vervolgens in gebouw „De Meerpaal” van kwart voor twaalf tot kwart over een een receptie gehouden. dies die euwe anise rei len, litsen, ijden in ld. BEVALLEN: R. Giesberts-Kramer, d„ IJmuiden. M A. Wolken-Schram, z„ IJmuiden. OVERLEDEN: F. B. Veldman, 88 jr.. echtgenoot van M. E. de Champs, IJmuiden. R. de Back, 69 jr., echtgenote van C. J. Rosier, IJmuiden. A. L. K. Kramers, 79 jr., weduwe van A. R. Rutte, Santpoort. P. J. C. Paardekam, 79 jr., echtgenoot van J. M. van den Eijnden, IJmuiden. GEHUWD: M. J. van der Linden-M. J. de Graaf, IJmuiden. J. G. Wanne-A. Mertens, IJ muiden. N. W. M. Mannes-S. W. C. Bak ker, Heiloo. J. J. Bosman-E. J. Quakke- laar, IJmuiden. G. P. Niewold-J. D. H. Lindeboom, Santpoort. A. J. P. van Vel- zen-C. C. M. Rijven, Zaanstad. M. du Mortier-P. J. F. van Asten. Capelle a.d. IJssel. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 11 september aan de Bever- wijkse veilingen waren als volgt. Groen ten: aardbeien 820-830; andijvie 13-29; bloemkool 35-98; bospeen 33-80; breek- peen 42-58; bleekselderie 20-30; groene kool 10-38; komkommer 16-46: knollen 32-63; kroten 17-21; prei 21-62; postelein 25-65; pronkbonen 60-150: rabarber 64- 84; radijs 9-25; rode kool 19-25; sla 6-21; spinazie 61-114; spitskool 22-29; spercie- bonen 75-190: snijbonen 55-225; tomaten 55-95; uien 20-29; waspeen 14-40. ROTTERDAM Karei Doormanstraat 358 Tel.:010-127546 Jonker Fransstraat128a Tel.:010-138065 Open: maandag tm.zaterdag 9-18 uur vrijdag tot 21 uur. CERTIFICAATVAN ECHTHEID BIJ IEDERE BONTMANTEL. Bestemd voor belanghebbende CERTlFIC/YATi) De baby-bouvier Arga met Pietje en Jenko Visser. Na een paar roeken is het hondje al weer veel levenslustiger ge worden. kansen van zo'n hondje zijn niet groot. Dat zeg ik de mensen altijd duidelijk als ze bij me komen. Moet je nou honderd van die honden langdurig en intensief gaan behandelen om er misschien drie van in leven te houden? Tegen die man uit IJmuiden heb ik ook gezegd: Je kan die hond beter als de bliksem terug bren gen. Maar dat doen de mensen meestal toch niet. Ze springen meteen in voor zo’n hondje Mevrouw Jongkind: „Maar de tweede keer dat die meneer uit IJmuiden kwam zag dat hondje er al veel beter uit. Al veel levendiger hè”. Dokter Jongkind be aamt het en zegt: „Ja, het ziet er wel naar uit dat dit dier het haalt. Maar je kan er niets van zeggen. Een poosje ge leden kwam hier een oude man met een hondje uit die kennel, dat moest ik wel laten inslapen. Dat zijn dan heel gevoe lige dingen. Dat is het gemene. Vaak zijn er kinderen bij betrokken, nou dan kan het vreselijk triest zijn hoor. Of oude mensen die van wat spaarcentjes einde lijk een hondje gekocht hebben. Nou, dat is tóch leed dat je met geld niet goed maakt. Het gaat dan niet zo om die paar honderd gulden meer”. Dokter Jongkind: „Elke hondenhande laar weet dat hij drie weken moet wach ten na een enting, voordat hij de hond mag verkopen. Dat is wettelijk geregeld, maar geen handelaar houdt zich daaraan. Die voorlopige enting werkt sneller, maar maakt het dier slechts tijdelijk immuun. Er moet dan nog een definitieve enting volgen. En dan, hoe gaat het, die honden- i brfetum*wrtTt, Hand tele n En als er een entingsbewijs bij is? Dok ter Jongkind: „Ach, zo’n briefje... ja... je zou zo’n arts nog eens op z’n erewoord moeten vragen of het wel klopt. En drie weken wachten voor die handelaar nou ’t schijnt dat ze op die manier niet kunnen handelen. Mijn collega's en ik waarschuwen al tegen dit soort dingen zolang we praktijk doen. Maar het lijkt nauwelijks te helpen. Vijftig jaar lang doe ik al praktijk en ik blijf er bij dat ’t niets is, die handelaren. Ze beloven een stamboom. Dat kunnen ze helemaal niet, daarin hebben wij niets te zeggen. Het zijn de kynologenverenigingen die dat uit maken. Ze zouden zulke mensen moeten kunnen straffen op grond van het hon den- en kattenbesluit”. Maar wat moet je nou doen als je een goede hond wilt kopen? Dokter Jongkind: Als je het geld er voor over hebt, ga dan naar een erkend kynoloog. Je kunt de Raad van beheer op kynologisch gebied te Amsterdam opbel len en die verwijzen je verder. Maar ja, dat gaat in de meeste gevallen wel in de papieren lopen”. En als je dat nou allemaal niet kunt betalen? Jongkind; „Dan zou ik zeggen, wacht totdat je in de krant een jong hondje ziet aangeboden bij particulieren. Dat pakt meestal heel goed uit. Je ziet dan het nest en je ziet de moeder, de omge ving waarin de dieren zich bevinden. Daar zou ik het dus wel op houden. Dan heb je dikwijls voor een kleine vergoe ding een lief diertje, geen rashond, maar wel een goed beestje”. Inmiddels dartelt het hondje in IJmui den al weer lustig. Het kucht nog wel, maar de eigenaar heeft goede hoop dat ook dit binnenkort genezen zal. Zijn twee zoontjes Jenko en Pietje zijn er dol op en als ze naar buiten rennen spurt de kleine Arga er kuchend, maar vrolijk achteraan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van B. en W. heeft Huize Westerduin in Wijk aan Zee een drankvergunning verleend. Ook bisrode Chation” in de Zeestraat (tegenover het postkantoor) heeft een drankvergunning verkregen. Het college tekent hierbij aan, dat in het pand, dat momenteel wordt ver bouwd, géén bistro mag worden geves tigd, daar men niet over de daartoe vereiste papieren beschikt. De twee ver gunningen zijn overeenkomstig de bepa lingen verleend, aldus burgemeester Bruinsma. Vroeger werd de regel gehan teerd. dat het aantal drankvergunningen in een gemeente aan een bepaald maxi mum was verbonden, maar sinds kort is die bepaling gewijzigd. De toekomstige priester, die de thans afgebroken St. Joseph-jongenssehool aan de Corverslaan bezocht, is in 1959 zijn studie begonnen aan het Groot Semi narie Hageveld vanwaar hij in 1966 zijn studie voortzette aan de Theologische Hogeschool te Amsterdam. Hier behaal de hij de actes M.O. a en M.O. b. Hij heeft een scriptie gemaakt met de titel „Verzoeningsleer”, en studeert thans theologie. Na zijn studie aan de hogeschool liep de toekomstige priester stage in Alkmaar waar hij nu gedurende twee jaar werk zaam is als moderator en godsdienstles sen geeft. Als gevolg daarvan zal de wij ding tot het priesterschap zaterdag, 28 september om half zeven 's avonds plaats hebben in de kerk van de H. Johannes Bosco. Na de wijding volgt een receptie in Alkmaar van kwart over negen tot half elf in het wijkcentrum „Overdie” aan de Van Maerlantstraat 10. Zondag, 6 okto ber volgt in Velsen-Noord zijn intrede voor de opdracht van zijn eerste H. Mis in de parochiekerk van „St. Joseph’’ aan de Wijkerstraatweg. welke misviering ONDERTROUWD: M. J. Geels, IJmuiden en A. Dijkhui zen, IJmuiden. J. Havenaar, Nijkerk, en I. van Bockom Maas. Santpoort. J. Loos, Velsen-Noord en C. Alderliefste, Velsen- Noord. C. van Laar, IJmuiden en G. H. de Graaf, IJmuiden. R. P. Stembrück- ner, Velsen-Noord en H. Morcillo Simo, IJmuiden. J. A. den Hollander, Heems kerk en M. J. C. Barvoets, Velsen-Noord. L. Aalders, Santpoort en M. A. M. Bruinsma, Santpoort. R. G. W. van Beek, Haarlem en H. Plaatsman, IJmuiden. P. A. Alsema, IJmuiden en R. Pippel, IJ muiden. E. J. Senduk, Beverwijk en C. Buitenwerf, Velsen-Noord. A. van Sloot- en, IJmuiden en J. T. Voskamp, IJmui den. J. C. Bruggenkamp, IJmuiden en D. J. van Leeuwen, IJmuiden. J. Zwaaij, IJmuiden en H. P. M. Koelman, Bever wijk. E. van Wijk, Amsterdam en C. M. Becker, IJmuiden. P. Anker, IJmuiden en M. M. Tulckens, IJmuiden. P. D. Posthuma, Santpoort en M. G. M. da zing, Santpoort. W. P. Kok, IJmuiden en A. C. T. Braam, IJmuiden. R. T. J. Wijdemans, Driehuis en M. G. J. Hoo- gervorst. IJmuiden. de grote zaal via een „sluipweg” door de gang of via de achterdeur moet berei ken. Bouwkundig zijn het dienstencen trum voor de bejaarden en de zalenac commodatie namelijk niet van elkaar gescheiden, maar in de praktijk is er een scheiding gemaakt die onhoudbaar is, maar tegelijk onwrikbaar. Die weerstand, waarop we in dit sta dium niet nader in zullen gaan, moet worden overbrugd en daartoe is enige tijd geleden een commissie voor goede diensten ingesteld, onder voorzitterschap van raadsnestor H. Boerée. die met de betrokken partijen is gaan praten om tot een voor allen aanvaardbare oplossing te komen. Deze commissie heeft inmiddels een „tussenrapport” aangekondigd. Ik heb die handelaar opgebeld, maar die wilde er niets van weten. Hij zei: Die hond is gezond afgeleverd en je zoekt ’t maar uit. Toen ik zei dat ik ’t niet nam en dat ik de hond terug wilde brengen, antwoordde hij: „Ik moet die zieke hond niet meer terug. Nou had ik hem toch niet gebracht, want we willen dat dier niet meer kwijt. De kinderen zijn er gek mee en m’n vrouw wil 'm helemaal niet meer missen, ’t Is gek hoe gauw je aan zo’n beest gaat hechten”. „Dat is het verdrietige”, zegt dierenarts Jongkind. „Daar wordt op gespeculeerd. Van diezelfde kennel heb ik hier al een stuk of vier honden gehad. Die waren allemaal ziek. Deze hond heeft ook hon- deziekte, dat zie je meteen, snotterig en vieze ogen, zo’n kuchje en lusteloos. De ’Sk j» Tv Va -irv Vt Di-.nv** hoftdesieMe. d”’ - Va<. jéi) Oïstj-vöfc 0-, t •- Bloemen: anjer 10-37; trosanjer 120- 240; anthurium 40-140; aster 40-85; chrysant 80-175; chrysant (jaarrond) 120-225; chrysant (per stuk) 20-55; cy clamen 85; dahlia 90; fresia 40-260; ger- bera 16-40; gladiool 50-200; iris 45-120; lelie 40-150; liatrus 80-135; nerine 30-60; roos 20-60: roos (per tak) 20; babyroos 8-26; statice 130. Planten: achmea 950; begonia 40-260; begonia rex 185; coleus 40; cyclamen 150-650: poinsettia 120; ficus 150-285; gloxinia 260; hedera 40-220; kalanchoe 40-90; potchrysant 30-60; st. paulia 65- 11 AMSTERDAM -- Keizersgracht 510 -Tel.:020-62693 Open: maandag tm.zaterdag 9-18 uur donderdag tot 21.30 uur Te bereiken mettraml en 2 (2dag-tew” ^endÓorgéhee'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7