Een onvergetelijke boottocht voor bejaarden uit Velsen Vereniggiigsraeuws d]@ BdsbiI Autodief gepakt Wens Koudbandpersoneel wordt niet ingewilligd weer bijzonder succesvol verlopen Haven Haarlemmer contra verkeersbord Na ongeval overleden *t binnenhuis Rode Kruis-rally van Rijmonders’ IP -s Hebt u de expositie al gezien? ML maandag Met jachthaven Hoogovendirectie na overleg met vakbonden Zonnige weer verhoogde de prettige stemming „IJmond” en O.LG. feestelijk op stap 1 6 SEPTEMBER 1974 FX.AAXSEL1JK NIEUWS - WW r I few O'j'Dl Wijk aan Zee VELSEN De jaarlijkse auto- rally van de automobielclub „De Rijmonders” is zaterdag uitermate succesvol verlopen. Er reden 171 equipes mee in een zonovergoten rit van 75 kilometer, die zich uit strekte over Velsen, Santpoort, de Houtrakpolder, industriegebied Velsen-Noord Heemskerk V elsen-I J nuiiden Beverwijk s 11 HtBa u "la IM (Van een onzer verslaggevers) Tegemoetkomen aan de eisen zou het Huygens- Huygens- (ADVERTENTIE) itleent at feit at dan Bro- n ver en de pro- Wim a met van delijk zeling f Jan ir per i. Wi- ras zo sgraaf zuim- r nog 5chip- m de waar nog al eens werd ingetrapt. Voor deze Rijmonders-Rode Kruisrally was weer een groot aantal prijzen be schikbaar gesteld door de plaatselijke middenstand, waardoor veel deelnemers met een attentie huiswaarts gingen. Dat het eenvoudig was om ook meer strafpunten te vergaren bleek uit de win naars van de poedelprijs. Het echtpaar Pannevis had daarvoor 1270 strafpunten verzameld en classificeerde zich daarmee als gelukkige absolutet verliezer. Rode-Kruisvoorzitter W. Sepp lost het eerste startschot aan de Minister Van Houtenlaan. De eerste equipe (mejuf frouw W. C. van Nieuwkoop en de heer Th. B. van Kleef kunnen wegrijden voor een zonnige rally. Plein uur: van laatste t Theo weer leuke In, al- ig dat weer erking beter spre- MAANDAG 16 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4z: volwassenen en jeugd 19-21 uur. Julianapark 60 (verlengde van de Cronjél Haarlem, telefoon 258391. Afdeling Klassiek en Tijdloos wonen, Raamsingel 42, Haarlem, telefoon 315112^ f ■as de >roken i”, dat e met int en r een echte” of zij it dat n het door "rutti” verra- n (af- sstwil, t zegt „Oho- ’ezegd zag!” •V- ■XJ rouwd n dat it een t liet irking weer IJMUIDEN. In de nacht van zater dag op zondag betrapte de politie een 18-jarige Velsenaar. die in de Maasstraat bezig was in de breken in geparkeerd staande auto’s. De jongeman sloeg welis waar op de vlucht, doch kon worden gegrepen. Hij bekende gereedschap en andere artikelen te hebben ontvreemd en is ingesloten. De prijsuitreiking gebeurde onder veel vrolijkheid in café restaurant Royal aan de Kennemerlaan. De eerste prijzen van elke klasse werden uitgereikt door de heer W. Sepp, die ook voorzitter is van het Rode Kruis in Velsen. de overigen werden uitgegeven dbor de voorzitter van de Rijmonders, de heer S. Wolthuizen. In de A-klasse ging de eerste prijs naar het echtpaar H. Buwalds met het absolute minimum van 77 strafpunten. In de B-klasse was de équipe S. Flog- stad-W. Rappange de gelukkige met 128 strafpunten en in de C-klasse stond de hoofdbode van het stadhuis van Velsen, de heer G. W. Kamkes samen met zijn zoon aan kop met 253 strafpunten. De aankomst van de achtentwintig ple ziervaartuigen bij de jachthaven van watersportvereniging „IJmond" te IJ- muiden oogstte bijzonder veel bewon dering. Zondag vertrokken: Bremen; Transo- ceantca Fransesca, Hambrug; Nordfeld, Kristin Tor Anglia, Immingham; Capa- longa, Petershead; Hay, Bremen; Jason, Cartagena; Helena Schepers, Kotka, IJ- muiden; Mercandan, Gotenborg, IJmui- den; Iggesund, Iggesund, Zaandam; Gabo San Roque, Zeebrugge. Maandag gearriveerd: Fridel, Poole, Velsen; Elebmarschen, Bristol; Clio, Ko penhagen; Sylvia-1, Brighton Ferry; Gulfleet-5, Cont Plat; Bettina, Norfolk; Catalina, Swansea, IJmuiden. Maandag vertrokken: Dietrich Olden- dorff, Lulea, IJmuiden. Aan die thuiskomst werd extra fleur verleend door een kleurrijk optreden van de Showband Velsen en lieftallige majorettes. Leden van de watersportver eniging en vrijwilligers van het Rode Kruis waren tijdens de tocht waar nodig behulpzaam. IJMUIDEN. Zoals wij zaterdag al berichtten zullen de vakbonden vanmid dag het Koudbandpersoneel in „De Schouw” nader inlichten over de bespre kingen met de directie van Hoogovens ten aanzien van de problemen in de Koudbandwalserij. Hieraan voorafgaande heeft de Hoogovens-directie een bekend making doen uitgaan naar het personeel. Daarin wordt gesteld dat er drie ge sprekken hebben plaatsgehad met de vakbonden. Daarin we-d vastgesteld dat aan alle in de cao en de algemene regeling vastgelegde afspraken op het gebied van de beloning, indeling, ver vanging, tijdelijke aanstelling en om standighedentoeslag geheel is voldaan. ««w (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Op de splitsing van de Pontweg en de Noordelijke Sluisweg werd een 29-jarige Haarlem mer aangehouden omdat hij een ver keersbord had aangereden. Na zijn aan houding wees een bloedproef uit dat de man alcohol had gebruikt. Hij werd tijdelijk ingesloten. Zaterdag gearriveerd: Coenraad K. Swanses; Regina Magne, Tilbury; Agios Nikolaos, 4, Annaba; Ares, Rotterdam; Constant, Arrendal; Chisiste Nantes, Ca diz; Tor Hollandia, Immingham; Vecht stroom, Huil; Navigare, Dar; Cebo-1, Petershead; Guelborg, Klaipeda; Cabo san Roque, Linden; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; George Armfield, Goole; Hoegh Bonny, Le Havre; Tor Anglia, Gotenborg; Catherine, Rouan, IJmuiden; Rewi, Gotenborg; Hay, Bremen; Rijn stroom, Harwich; Holstenkamp, R’dam; Jan, Cadiz; Dania, Bremen, IJmuiden; Iggesund, Iggesund, Zaandam; Parkisga- te, Bristol. De rally, die voor de dertiende maal plaatsvond, werd georganiseerd in samen werking met het Rode Kruis afdeling Velsen en daar gingen ook de netto baten naar toe. De bruto opbrengst was 2800 gulden. Zaterdagmiddag één uur precies loste oud-commissaris W. Sepp het startschot waarop de eerste equipe kon wegrijden. Deze bestond uit de heer Th. B. van Kleef aan het stuur en mejuffrouw A. C. van Nieuwkoop om kaart te lezen. Het was de eerste maal dat dit rally-paar de tocht niet zelf had georganiseerd, zodat het nu zelf eens kon meerijden. Tot de winnaars behoorde deze équipe echter niet, maar het plezier was er zeker niet minder om. De rally voltrok zich volgens route- bechrijving, waarbij er in het Amster dam se ndustriegebied een klein gedeelte volgens pijlensysteem was ingelast. Ver der waren er weer tal van misleidingen mogelijk, waarbij vergissinigen veel extra tijd in beslag namen en kostbare straf punten konden worden bijgeschreven. Met name de haastige automobilist moest dat ervaren, want voor „snelheidsmani akken” was een apart valletje opgesteld IJMUIDEN.Ruim zestig bejaarden uit Velsen beleefden zaterdag een onver getelijke dag, toen zij door leden van de watersportvereniging „IJmond” een tocht over Noordhollandse binnenwateren mochten meemaken. Het evenement, dat bij de gasten als een geweldig feest werd ervaren, kreeg extra reliëf doordat het bijzonder fraaie nazomerweer deze zaterdag in september bij uitstek ge schikt maakte om verkoeling te zoeken op het water. DINSDAG 17 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. In het overleg hebben de Industrie bonden er nogmaals op aangedrongen veel aandacht te blijven geven aan de maatregelen ter verbetering van de ar beidssituatie. Dit betreft het zo spoedig mogelijk aantrekken van het ontbreken de vakkundige personeel, het reeds lo pende programma voor verbetering in de werksituatie en een redelijke aanpassing van het verlangde produktieprogramma aan de personeelssituatie. De tocht van deze plezierboot voerde via de Zaanstreek naar West-Knollen- dam. Nadat daar de lunch gebruikt werd, ging het via Krommenie weer huiswaarts, ’s Morgens om negen uur voeren de scheepjes uit en omstreeks zes uur was de vloot weer binnen. Iedereen was vol lof over de organisatie en het verloop van deze vrolijke trip, die voorspoedig was. Vooral de massale aankomst bij de jachthaven in IJmui- den van de feestelijk met vlaggetjes versierde boten oogstte erg veel be wondering. Dat de schippers er nog best zin in hadden kon worden afgeleid uit het feit dat veel boten nog vol animo extra rondjes draaiden, voordat zij een plekje aan de steiger zochten om af te meren. Behulpzame handen hielpen de bejaarde passagiers weer over de loop planken veilig aan wal. Vrijdag vertrokken: Takasago, Hapton Road; Levern Whitby; Zhitoni, Zwarte zee; North Highness, Rouaan; Kareko- rem, East Londen; Herman Helene, Kristiansand; Erik, Bremen; Pointe de Beuzec, Le Havre; Jo, Goole; Stadt Els fleth, Piombine; Hartebeest. Cont Plat; Aspera, Noordzee; Telnes, Simonsvik, IJ- muiden; Titan Service, Cont Plat, IJ- muiden; Irishgate, Rochester, IJmuiden; Rijnstroom Harwich; Roelof Holwerda, Harlingen; Tropic Shore, Cont Plat; Kenrix, Bristol; Helice, Narvik; Fiducia 2, Boston; Endeavour, Cont Plat; Chris tian 1, Stettin; Nassauborg, Delfzijl, Zaandam; Gummlla, Hamina; Le Cellier, St. Nazaire; Hega Smits, Sesham, IJmui- den; Scandia Service, Cont. Plat; Helle Skou, Barbados; Jurhill, Iggesund; Con stance, Noordzee; Marchon Venturer; Ipswich ;Sloman Senior, Bremen; Bour gogne, Oslo; Sea Rover, Cont Plat; Pos- sehl, Emden; Otto, Randers; Perelle, Southampton; Johann Wessels, Emden, IJmuiden. doorbreken van deze afspraken beteke nen. De wens tot extra-betaliing kan daarom aldus de directie van Hoog- vens niet worden ingewilligd. Om dezelfde redenen kan Hoogovens niet ingaan op de suggestie enige vrije dagen toe te kennen. De trip was georganiseerd door de Watersportvereniging „IJmond”, die als thuishaven een gezellige jachthaven heeft in het sluizengebied van IJmuiden, en door de ontspanningsvereniging O.I.G. Dat de stemming er bij de varenden de gehele dag opperbest heeft ingezeten, bleek wel bij de feestelijke aankomst, tegen het vallen van de avond. Talloze belangstellenden hadden zich op de oe vers bij de jachthaven en de heuvels daar omheen verzameld om de thuis vaart mee te maken. IJMUIDEN. Vrijdag gearriveerd: Roelof Holwerda, Grangemouth; Fiducia 2, Londen; Prinses Margriet, erwick; Pe- relaa, Leith; Boergogne, Oslo; Kiskou, Rotterdam; Nornews Express, Skoga; Angelique Taf, Rochester, IJmuiden; Hertel, Marine, Noordzee; Eendracht, Noordzee; Tod Head, Shoreham; Sea Ro ver, Cont Plat; Carine, Scunthorpe; Ja son, Portland, IJmuiden; Marjan, Hull; Machaon, Ghana; Colston, Bristol; Lin da, Hamburg; Relay, Rotterdam; Pallas, Rotterdam. Amsterdam-West (waar de traditio nele erwtensoepmaaltijd, aangebo den door het Rode Kruis genoten werd) om tenslotte terug door de finish te komen in het industriege bied van IJmuiden. MAANDAG 16 SEPTEMBER Progress-soclëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 19-21 u. DINSDAG 17 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30 u. De bejaarden kwamen blijgemoed van boord en waren vol lof over deze onver gefelijke dag op het water. MAANDAG 15 SEPTEMBER Velserbad, Briniostraat 6.30-8 en 16.40- 18 uur gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek Velsen, 1945, van 14.30-17.30 en 19-21.30 Santpoort-Noord, Wüstelaan 79 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Boksclub De Ring, 20-22 uur, les trai ning en wedstrijd in gymnastiekzaal van de Ossendorpschool aan de Wijk aan Zeeërweg. Stem van IJmuiden, 20 uur repetitie in gebouw Velserduin, Velserduinplein. DINSDAG 17 SEPTEMBER Velserbad, Briniostraat 6.30-8; 12.15- 13.15; 16.40-18 en 20-21.30 uur gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. Centr. Jeugd- en Tienerbibl. Willemsbeekweg 96. 15.30-17.30 uur. Santpoort-Noord, Wüstelaan 79 en 14.30-17.30, Velsen- Noord en Zeewijk 19 en 21.30. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Willebrordstraat 102, IJ- muiden e.o. gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen van 9-10 uur, IJmui- den-O, Abelenstraat 1 van 16-17 uur, Velsen-N. Buurtcentrum De Mei, Geel- vinckstraat 28 van 11-12 uur Santpoort „De Haven”, Schipbroekenweg 6, van 14- 15 uur. Velser Gemengd Koor, 20 uur repetitie in de Baptistengemeente, J. P. Coen- straat. Zaterdag vertrokken: Bodenstein, Christobal; Provincia, Greath Yarmouth; Aerdenhout, Delfzijl; Nornews Express, Oslo; Lawanti, Belaman; Aristotelis, St. Maarten; Velox, Rochester, IJmuiden. Brinda Poole, IJmuiden Angelique Taf, Halmstad, IJmuiden; S. W. Walker, Tha mes; Tor Hollandia Gotenborg; Henri, Cont Plat; Linda, Zelzaten; Stroombeek, Archangel; Post Chargen, R’dam; Nord- -’•hrt, Odense, IJmuiden; Memel, Dagen- MAANDAG 16 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 17 SEPTEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende ijKhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u„ jeugd 15-17.30 uur. BEVERWIJK. De 74-jarige me vrouw C.M. van der Bijl is in het Academisch ziekenhuis in Leiden bezwe ken aan de verwondingen, die zij htj sati ongeval op de Alkmaarseweg, op 17 au gustus heeft opgelopen. Op die dag stak de bejaardé dame onverhoeds de rijweg over en werd aan gereden door een personenauto. Zij werd toen met een gebroken linkerondèrarm in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. Omdat haar toestand verergerde, werd zij naar het Academisch ziekenhuis in Leiden overgebracht. ham; Relay, Felixtowe; Gerd Sibum Oxelosund, IJmuiden; Colston, Leith; Dintelborg, Vistarosa Vechtstroom, Hull; Carina, Le Havre; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Susan Miller, Re wi; Cebo-1, Dundee. Zondag gearriveerd: Scoll Progress, Sjtskaer; Elly Frem, Par, Velsen; Roer- borg Leningrad; Londen Granadier, Ant werpen; Dietrich Oldendorff, Luien, IJ- muiden; Irishgate, Rochester, IJmuiden; Audrey Johanna, Lerwick; Casopus, Ha mina, Velsen; Mearak Fighter, Cont Plat, IJmuiden; Gulf Fleet-7, Cont Plat; Rijnborg, Waya; Aegean Triton, Antwer pen; Malaria, Londen; Altair, Mantyluo- to; Thea-K, Kopenhagen; Blackwall- point, Thames; Duvenstedt, Whitby, IJ- muiden; Jolanda Smits, Dublia, Bever wijk; Leise Nova, Falkenberg; Erik, Bre men; Sterlingbrig, Aberdeen; Mobil We del.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5