Nog sterker Ipswich Town in voortreffelijke vorm LOODZWARE REVANCHEPARTIJ KOMT VOOR TWENTE TE VROEG ARDS: GEEN ILLUSIES PSVook zonder z’n tweeling favoriet HIBERNIANS’ TRAINER spawns Boksduel KOERSEN IN HILVERSUM pas eind oktober Liverpool elf goals i '9 een miljoen gulden aan prijzen 19 WOENSDAG SPORT 1 8 SEPTEMBER 1974 'JBODE w (Van onze sportredactie) Behoudend Defensie A van IPSWICH. De feiten wijzen duidelijk in het nadeel van FC Twente. De praktijk zal vanavond echter moeten leren of de Ensche- dese formatie inderdaad de bij voorbaat kansloze is in het Europese bekergevecht met Ipswich Town. Ook in Engeland worden de over levingskansen van het nog lang niet optimaal functionerende FC Twente in deze openingsronde van het toernooi om de UEFA Cup echter niet erg hoog aangeslagen. - o Jrnuiden Willy (links) en René van de Kerkhof: verkleden niet nodig. :hoek f5,- ine jters te k (Van onze sportredactie) I >nie THEO KLEIN (ADVERTENTIE) 5- n George Foreman na de tik die tot uitstel van het gevecht leidde. •mus rmus tet >tet „Vooral ons nationale team heeft de laatste jaren goede resultaten behaald. Er werd met slechts één doelpunt ver schil van Engeland en Zweden verloren. Maar dat gebeurde altijd wel thuis. Net als hier in Nederland waren de verschil len in de uitwedstrijden voor ons te groot om nog enige kans te maken.” 1O lie chler 15,- Elke week een PEUGEOT te winnen in de Nationale Puzzelaktie „Geven voor Leven” in deze krant. Deze week een Peugeot 104 t.w.v. 9.500,-, aangeboden door Gebr. Nefkens NV, Utrecht. PUZZEL MEE! LIVERPOOL (Reuter). De Engelse beker-kampioen Liverpool heeft dinsdag avond bij de Europa Cup ouverture van dit seizoen de dubbele cijfers be reikt. De eerste wedstrijd voor het toer nooi van de bekerwinnaars werd afge sloten met een 11-0 overwinning op het Noorse Stromsgodset. Vrijwel de gehele Engelse ploeg deel de in de score. Phil Boersma en Phil Thompson waren topscorers met twee doelpunten elk. Voorts scoorden Alec Lindsay (strafschop),' Steve Heigh way. Peter Cormack, Emlyn Hughes, Tommy Smith, Ian Callaghan en Ray Kennedy. Van Noorse zijde dwong Amundsen de doelman van Liverpool, Ray Clemence, tot twee briljante reddingen. Er waren 24.743 toeschouwers. In hetzelfde toer nooi versloeg Frankfurt Monaco met 3- 0. 4,-. >én u. to en te- n. Het lijkt een hopeloze zaak om jaar in jaar uit als vertegenwoordiger van een eiland met 300.000 inwoners deel te moeten nemen aan Europese toernooien, om prompt in de eerste ronde te worden uitgeschakeld. Calleja: „Nou, dat is niet helemaal waar. We overleven de eerste ronde ook wel eens. Maltezer clubs heb ben dat al een keer of drie gepresteerd. En ons voetbal maakt nog steeds vor deringen. Vroeger werden we altijd met 7, 8-0 ingemaakt, maar tegenwoordig is het verschil veel kleiner”. Het i n vergelijking met vorig jaar nauwelijks gewijzigde maar sindsdien ei genlijk nog sterker geworden Ipswich Town demonstreerde de laatste twee weken reeds een voortreffelijke vorm. Van de zeven tot dusver gespeelde com petitiewedstrijden werd er slechts één verloren (tegen Sheffield United), de overige zes leverden het maximale aan tal punten op. 8.- (J. van Mac. 3. HILVERSUM De uitslagen van de koer sen, die dinsdag In Hilversum zijn gehouden, lulden: Minder geheimzinnig over de opstel ling, hoewel hij evenmin het achterste van zjjn tong laat zien, deed gistermid dag Bobby Robson. „Johnson is volledig fit en zal morgenavond i n elk geval spelen. Mills is nog voor deze wedstrijd geschorst. Over hem kan ik dus niet beschikken. Harper .hoewel hij zes maan den geblesseerd is geweest en pas vijf wedstrijden in het b-elftal heeft gespeeld, zal hem vermoedelijk vervangen”. Maar ook defensief blijft FC Twente duidelijk achter bij de prestatie van de vorige competitie. Een rechtstreeks ge volg van de keeperswisseling Schrijvers- Ardesch, die ten grondslag ligt aan de onrust binnen de Twentse formatie. Wel iswaar deed Ardesch zijn werk tot dus ver uitstekend, maar van een goed sa menspel tussen hem en zijn verdedigers is nog geen sprake. Ook die aanpassing vergt tijd. Kohn: „Toch is het moeilijk om daar om te stellen dat Ipswich voor ons te vroeg komt. Dat antwoord kun je eigen lijk pas vanavond geven als alles voorbij is. In vergelijking met Ipswich Town zijn we natuurlijk enigszins in het na deel in bepaald opzicht. Doordat de competitie bij ons later begon, hebben die gasten meer gelegenheid gehad in hun spelritme te komen”. Met de komst van Robson, die vorig jaar zijn handtekening zette onder een tienjarig contract, heeft Ipswich Town het orthodoxe Britse voetbal volledig af gezworen. In tegenstelling tot het bij na gebruikelijke Engelse voetbalrecept jaagt Ipswich Town niet haastig en on doordacht, maar opereert met een kille Net als FC Amsterdam bezit Hiberni ans naast de jonge spelers enkele geroutineerde krachten, die de defensie organiseren. Keeper Alfred Mizzi is met zijn 32 jaar de oudste. Voor hem staan in de defensie Bertu Carter en Sammy Gouder, die onlangs in het nationale team tegen Libië debuteerden De 29-jarige Braziliaanse voetballer Jair- zinho heeft zijn club Botarogo toestemming gevraagd in Frankrijk te mogen gaan spelen voor Olympique Marseille. De voorzitter van zijn huidige vereniging wil 300.000 dollar voor Jairzlnho hebben. In Noordwljk won AZ’67 een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de zaterdagamateur van die naam met 8-1. De Belg Ludo Peeters werd eerste in de tiende etappe van de Ronde van Polen. Hij blijft daardoor uiteraard leider in het alge meen klassement. De Raleigh-ploeg van Peter Post is uitge breid met de Duitser Thurau die deel uit maakte van de amateur equipe die de we reldtitel achtervolging veroverde in Montreal. Het Amerikaanse jacht Courageous heeft ook het vierde duel om de America Cup gewonnen en behoudt daarmee de beker voor de Verenigde Staten. Australische uitdager Southern Cross lag aan de finish dik zeven minuten achter. Op de schaakolympiade voor damesploe- gen. die van start ging in het Columbiaanse Medellin, was Nederland sterker dan Panama: 2-0. In totaal 25 landen namen aan de strijd deel. Als het aan de kleine part-time trainer net als alle spelers heeft hij er een baan(sportleraar) bij had gele gen, zou de return zonder meer op Malta zijn gespeeld. „Maar de beslissing daarover is door onze voorzitter geno men, zonder dat wij daar veel tegenin konden brengen”, aldus Calleja, „het fi nanciële voordeel heeft de doorslag ge geven”. Amsterdam betaalt de reis- en verblijfskosten voor de Maltezen, die bovendien uitzicht hebben op een deel van de recette van de „return” (zondag), zo er tenminste iets te verdelen valt. De eerste twee seizoenen onder zijn regime steunde Hibernians op een vrij oude kern van vijf internationals. Zij waren er in hoge mate verantwoordelijk voor dat de club in het afgelopen sei zoen nog als tweede in de competitie kon eindigen achter La Valetta. Pas in de laatste seconde van de voorlaatste competitiewedstrijd tussen beide titel kandidaten viel de beslissing toen La Valetta de enige en dus winnende goal produceerde. De tweede plaats gaf Hi bernians echter alsnog recht op deelna me aan de UEFA-cup en dus reisde de club maandag af naar Nederland, waar het inmiddels sterk verjongde (earn twee nederlagen komt incasseren. Calleja: „Ja, dat we hier twee keer verliezen staat voor mij wel vast. Alle omstandigheden zijn tegen ons. Na het afgelopen seizoen heb ik de oude kern vervangen door jonge spelers. De gemid delde leeftijd van onze poeg is nu 21 jaar. Maar die debutanten hebben ten eerste nog nooit onder kunstlicht ge speeld en daarbij zijn ze gewend om in een warmer klimaat op een zanderig veld te voetballen. Bovendien moeten ze hier de steun van hun supporters mis sen. Maar wanneer ze thuis hadden kunnen spelen, zou ik het nog niet zo zeker hebben geweten. Thuis hadden we dan in ieder geval een goede kans op de overwinning gehad”. gaat door” aldus Schwartz. „Wij zijn alleen een maand achterop geraakt.” Op een persconferentie in Kinsjasa heeft de manager van Foreman, Dick Sadler verklaard dat men niet al te veel erop moest vertrouwen dat de wedstrijd op de aangekondigde data zou kunnen doorgaan. „Wij zullen de strijd aangaan als hij weer gezond is en niet eerder” aldus Sadler. „Het is nu nog te vroeg om een datum vast te stellen. Wij hopen dat het de 23ste of de 30ste kan zijn”. Op de persconferentie heeft de presi dent van het organiserend comité-Boela Mandoengoe gezegd dat het gevecht zou plaats vinden op 23 oktober te 03.00 ’s morgens. Sadler: „We zullen wel zien”. Het hart van de verdediging van Ips wich Town wordt gevormd door Allan Hunter, die vorige week zijn contract met twee jaar verlengde na een vorste lijk aanbod van Leicester City te hebben afgeslagen. Hunter is in feite de enige specifieke verdediger. De rest van de ploeg is zo aanvallend ingesteld, dat de defensieve taken daarbij nog wel eens worden verwaarloosd. Daarin ligt voor FC Twente de enige kans op een goed uitgangspunt voor de return, mits de Enschedeërs in staat zijn het moordende tempovoetbal te ontregelen en Ipswich Town op die manier van doelpunten af te houden. ZEIST. John Calleja, trainer van Hibernians FC, laste nog snel een trai ning in onder het kunstlicht op het KNVB-centrum in Zeist. „Dat is voor al mijn spelers, op twee na, de eerste keer dat zij onder echt kunstlicht spelen. Thuis kennen wij dat niet. Alleen heb ben we een paar lampen staan, waar door we ’s avonds wat langer door kun nen trainen. Daarmee hebben we al een voorsprong op de andere Maltezer clubs, want die hebben helemaal geen licht”, aldus de 36-jarige oefenmeester, die de tegenstander van FC Amsterdam nu voor het derde jaar onder zqn hoede heeft. zelfbeheersing, wachtend op de kans die onvermijdelijk moet komen. Zoals FC Twente zich uit de voorgaande twee duels weet te herinneren. Een paar weken geleden heeft Spitz Kohn nog eens zelf kunnen constateren dat Ipswich Town sinds vorig jaar al leen maar is gegroeid. „De ploeg speelt nog sneller en beter voetbal. Zowel indi vidueel als collectief. Ook voor een trai ner is het voetbal dat Ipswich speelt een lust om naar te kijken. Willen we een kans maken, dan zullen we compact moeten spelen. Vorig jaar heeft Ipswich daar tijdelijk problemen mee gehad. Wij hebben toen alleen vergeten te scoren, want de kansen daarop hebben we be slist gehad”. Dat Kohn de kracht van Ipswich niet overschat, wordt trouwens ong eens geïllustreerd door de recente selectie van vier Ipswich-spelers (Mills, Beattie, Whymark en Hamilton) voor het Engelse nationale elftal. Toch leeft het gisteren met een ver traging van anderhalf uur i n Ipswich gearriveerde FC Twente niet in angst. Kohn: „Ik heb daar althans niets van gemerkt. Ik heb evenmin de indruk dat de spelers de laatste weken volledig naar dit duel hebben toegeleefd. Inmid dels zijn ze wel zo ver, dat ze niet meer ondersteboven raken van de prestatie van hun tegenstander”. Onzekerheid bij de spelers bestond er gisteravond echter nog wel over de samenstelling, die Kohn onder geen beding wilde prijsgeven. Blessures (Kohn: „Ook Jeuring heeft geen last meer van duizelingen”) zijn er weliswaar niet, maar desondanks levert de bezetting van het (versterkte) mid denveld hem nog voldoende denkwerk op. Het respect voor FC Twente is niette min gebleven. Daarvoor heeft FC Twen te vorig jaar november ook een te grootse indruk achtergelaten op Port man Road, waar de Enschedese ploeg pas in de slotminuten kapituleerde na in de periode daarvoor een glanzende show te hebben opgevoerd. In deze hernieuw de kennismaking voelt ook manager Bobby Robson (41 jaar) zich duidelijk de machtigste, maar tegelijk heeft hij zijn spelers gewaarschuwd voor de catastro fale gevolgen die een eventuele onder schatting onherroepelijk met zich meebrengt. Ook Robson onderkent ter dege, dat de wil om revanche te nemen voor elke tegenstander een extra prikkel moet zijn. Voor FC Twente komt deze loodzware en door geen van beide partijen gewen ste confrontatie echter' duidelijk vroeg. In de drie tot dusver verspeelde competitieduels was er bij FC Twente in weliswaar alle gevallen duidelijk sprake van een opgaande lijn, maar het niveau van de vorige competitie heeft de for matie van trainer Spitz Kohn toch niet kunnen benaderen. Spelers als Zuidema, Pahlplatz, vooral hij, Thijssen en Van der Vall hebben duidelijke aanpassings moeilijkheden. De speelse en uitzonder lijk brutale manier waarop de van FC Groningen gekomen Jaap Bos zich daar entegen manifesteerde, was een van de weinig positieve elementen in de afgelo pen weken. Kohn: „Er zijn verschillende moge lijkheden. Uit een daarvan zal ik moeten kiezen. Maar morgenavond kan best blijken dat ik voor de verkeerde heb gekozen”. Op Portman Road zal FC Twente bijna vanzelfsprekend kiezen voor een behoudend systeem, hetgeen een 4-4-2 opstelling impliceert. De bezet ting van de twee aanvallende posities (Bos en Zuidema) levert geen problemen op. Op het middenveld daarentegen heeft Kohn in elk geval een breker nodig. De keus van Overweg lijkt on waarschijnlijk, zodat Achterberg ver moedelijk de voorkeur zal krijgen, het geen voor Pahlplatz de uitblinker van vorig jaar, een plaats op de reservebank betekent. N’SELE-ZAIRE (AP). In verband met de verwonding bij een oog die George Foreman opliep zal het gevecht van de wereldkampioen boksen in het zwaargewicht met de oud-wereldkampi- oen Mohammad Ali worden uitgesteld tot 23 of 30 oktober, is in N’sele dinsdag door de organisatoren meegedeeld. Oorspronkelijk zou het tweegevecht plaatsvinden op 25 september. Foreman was maandag tijdens het sparren met Bill McMurray door deze fout, of te hard en te raak, getroffen. Door de artsen was aangeraden het gevecht tussen de twee zwaargewichten uit te stellen. Apart van zijn verwonding is de li chamelijke conditie van de wereldkam pioen uitstekend. Hank Schwartz, vice-president van Vi deo Techniques, de promotors van het gevecht, heeft verklaard de regering van Zaire binnen enkele dagen de precieze datum van het gevecht zal bekend ma ken. Schwartz zei dat Ali en Foreman in Zaire zullen blijven om zich op het gevecht voor te bereiden. „Het gevecht (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Het optimisme in Eindhoven is groot. Kees Rijvers zegt weliswaar niet hardop dat zjjn ploeg vrij zeker zal winnen in het duel met Ards Linfield, maar in diplomatieke bewoordingen maakt h<j toch duidelijk dat PSV als de grote favoriet geldt. De Noordierse tegenstander is dinsdag in ons land gearriveerd. Veel illusies koesterde het team nauwelijks, ofschoon er toch werd opgemerkt dat iedere wedstrijd dus ook de ontmoeting met PSV eerst achter de rug moet zijn alvorens de winnaar bekend is. Ards Linfield wordt echter niet de kwaliteit van Coleraine (tegenstander van Feyenoord) toegekend. Desondanks zal vanavond in Eindhoven het toe schouwersaantal dicht rond de 20.000 schommelen. „Uitverkocht is het stadion nog niet”, aldus manager Ben van Gelder. „Wij rekenen niettemin op een mas sale belangstelling. Uiteindelijk betreft het hier toch een wedstrijd in de Europa-Cupreeks”. René en Willy van de Kerkhof zullen de „krachmeting” tussen PSV en Ards Linfield overigens alleen maar vanaf de tribune kunnen volgen. Het (Hel- mondse) broederpaar moet namelijk nog altijd een straf uitzitten als gevolg van de overtredingen anderhalf jaar geleden tijdens de Europa-Cupontmoeting tussen Borussia Mönchengladbach en FC Twente. Omdat FC Twente sinds die beruchte voetbalslag niet veel duels heeft uitgevochten op Europees niveau althans niet met René en Willy van de Kerkhof in de gelederen moet PSV nu boeten voor overtredingen die in een ander elftal werden begaan. Ook zonder het snelle broederduo ziet PSV de strijd toch met optimisme tegemoet. De vermoedelijke samenstelling van de ploeg, die om half negen de strijd met de Noordieren aanbindt, ziet er als volgt uit: Van Beveren, Krijgh, Van Kraay, Nordqvist, Kemper, Quaars, Strik, Van der Kuylen (die weliswaar nog een Nederlandse competitiewedstrijd geschorst is), Dahlqvist, Lubse, Edström. „Dave Fez-prijs” (Eerste afdeling) 2000 m: 1. Laetitia (M.C. Vergay) 2.43.9 1.22.0, 2. Mama Mia, 3. Kwikstaart A. Wlnn 190 pl 1 30 1.70 1.30 kopp 21.90 trio 123.40. ..Diana R-prijs" 2040 m: 1. Mano Kandia (R. Pools) 2.56.1 1.27.2, 2. Mona Hanover, 3. Mercu- rlus. Winn 12 10 pl 5- 3.50 6.60 kopp 62.50 „Dave Fez-prijs” (Tweede afdeling) 2000 m: 1. Karina Dear (S. Hartman) 2.43.6 1.28.8, 2. Marcel Regina, 3. Lee Rodney. Winn. 29.0 pl 1.50 1.50 2.10 kopp 5.10 trio 78,00 „Kolja T-prijs” (Eerste afdeling) 2040 m: 1. Lorrelot (J. Swaab) 2.49.7 1.23.2, 2. Kwik V, 3. Jounstjerre. Winn 2.- pl 1.30 2.10 1.80 kopp 9.40 ,,H. van Wickevoort Crommelln Memorial 1974’ 2450 m: 1. King Hollandia (M. Vergay) 3.19.7 1.215, 2. Lady, 3. Makore du Bols Winn pl 3.20 170 5 - kopp 42.70 trio 849.40 „Generaal Padua B prijs” 2000 m: 1. Ironie Dooyeweerd) 2.46.8 1.21-, 2. French Verano du Pont. Winn 1.60 pl 1.20 1.80 kopp 6.50 Henri Bultenzorgprijs” 2440 m: 1. Kamiel (S. van Leeuwen) 3.22.8 1.23.1, 2. Henri van Wendy, 3. Lord Eckit Winn 4, 20 pl 2,- 2,- 1,80 kopp 23,60 trio 152,80 „Kolja T-prtjs” (2e afd.) 2040 m: 1. Le Cup Areta (W. Goedhart) 2.52.5 1.24.6, 2 Hanover D, 3. Keizer S. Winn 1,80 pl 1,50 4,10 kopp 10,40 „Jojo Bultenzorgprijs” 1600 m: 1. Mistral Nora (M. v.d. Togt) 2.07.2 1.1-.5, 2. Jacques, 3 Krone Buitenzorg. Winn 2,- pl 1.60 2,50 3,30 kopp 9,80 trio 180.90 „Don Fauneprijs” 2440 m: 1 Montyana (G. Bosschieter) 3.29.8 1.26.7, 2. Mighty Gallant, 3. Korlnotte Winn 5,80 pl 1,90 1.20 2,30 kopp 6,20 „Totalisatoromzet” 343.305,-.-. De ook in dit opzicht hoogmoedige Britten refereren daarbij op de eerste plaats aan de eliminatie van eind vorig jaar door Ipswich Town, dat vervolgens zelf strandde op Lokomotiva Leipzig. Daarnaast wijzen zij op de voortreffelij ke vorm die Ipswich Town, de trotse leider van de Engelse League, de laatste weken heeft gedemonstreerd. „In buitenland zijn we kansloos Achterberg: verdringer van Pahlplatz? - ."Vt

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 19