Jan en alleman kan er terecht Architectenwinkel in buurthuis (politierechter Nieuw bestuur Jong Hercules AUtoramA Warenhuis verleidelijke grabbelton voor zwakke broeders en zusters onder ons Eet minder maar lekker. Echte boter. Alsu het er écht goed van neemt, laat u een heleboel staan. n I 10 15 15 0 10 20 donderdag e VELSEN-IJMUIDEN 80 40 65 95 45 Kennemer theater Stadsschouwburg n. BEVERWIJK Luxor Vergunning voor zandstraalbedrijf City R' 11 PLAAÏSELIJK NIEUWS 1974 1 9 SEPTEMBER 10 Bloedproef Luilak k Goede bedoelingen Moeder Smedestraat (Van onze rechtbankverslag- geefster) Onze boetiek presenteert nog vele honderden andere modellen w.o. vele bekende buitenlandse topmerken. Alle artikelen worden geleverd onder de volle garantie van één van de voornaamste bontleveranciers in Nederland. GROOT NIEUWS UIT BEVERWIJK: NU OOK MODE IN BONT, LEER EN SUEDE VOOR AUTORAMA-PRIJZEN! NAPPA TRENCH COAT extra lang f379,- BONT de wintercollectie 1974/75 is gearriveerd I Prachtige modellen voor dames en heren in alle edele bontsoorten en lengten. Model en prijs?Ze passen u als gegoten Overtuig uzèlf. AP} HAARLEM Voor de Haarlem se politierechter, mr. Vink, stonden gisteren diverse mensen terecht die zich bezondigd hadden aan diefstal len in warenhuizen. Zaken die eigenlijk in de categorie van de winkeldiefstallen liggen, maar door hun aanpak (met zijn tweeën veel al, gebruik van paskamers) en de hoge waarde van de goederen (veel kleding) uitstijgen boven de zaak tegen de overspannen huisvrouw die een pakje boter in de super markt stiekem in haar tas stopt. 35 Voor allen, die lang gewacht en stil gezwegen hebben. AUTORAMA wordt nu weer uitgebreid met een heel interessante bont, leer en suède boetiek. Vol verrassende mode. Zowel voor de modebewuste dames als heren. Kijkt U maar: LEDEREN SPENCER, prachtkwaliteit f 119,- SLECHTS WEINIGEN zullen nog nimmer hebben vernomen van de roman „Papillon”, het onsenti mentele verslag van Henri Char- rière over zijn verblijf in de straf kolonie van Frans Guyana, na de moord op een souteneur. Ook be schrijft hij hierin zijn talrijke ver geefse pogingen tot ontsnapping, welke slechts even zoveel aanlei dingen werden om nog wreder strafmethodes toe te passen, ten einde het moreel van de vluchteling te breken. „Papillon” is een ont hullend en schokkend boek en dat is ook de verfilming daarvan ge worden. ■■fff. J je aan kennelijke (Van een onzer verslaggevers) i oor Films m dte (Van een onzer corespondenten) 9 (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) FAMILIEMARKT „HET" GOEDKOOPTE EILAND BEVERWIJK Donderdag 3 oktober start in het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan een architectenwinkel van het Architecten Informatie Centrum „Kennemerland”: winkels, waar Jan en alleman met alle vragen op het gebied van bouwen, wonen en woonomgeving terecht kan. IN DE MATINEE van zondag draait onderwijl „Sahara”, met in de hoofdrol de markante acteur Yul Brynner als de in het zwart gekleedde avonturier, die in de Mexicaanse vrijheidsoorlog een dap pere partij komt meeblazen. Opvallend in een andere „onder in vloed” zaak was in het proces-verbaal de terminologie „ter ontnuchtering inge- HET BEHOEFT niemand te verwon deren dat Terence Hill en Henry Fonda (van de „Vuisten”) in de nieuwe komi sche western „My name is Nobody” ook in Beverwijk voldoende belangstelling hebben getrokken, om een prolongatie tot en met woensdagavond te rechtvaar digen. Alleen voor de matinee van zon- drik aan Parallelweg 120, Beverwijk, Telefoon: 02510-28931. DE VANZELFSPREKENDHEID waar mee een gevangene hier wordt gedegra deerd tot een onmenselijk wezen, be roofd van iedere vorm van vrijheid en zelfrespect, is hoogst aangrijpend, voor al omdat een en ander in verband kan worden gebracht met vergelijkbare si tuaties in strafkampen en politieke ge vangenissen, zoals deze nu nog over de gehele wereld bestaan. prijzen Een dergelijke winkel loopt sinds twee jaar in Haarlem en voldoet uitstekend. Zozeer zelfs, dat de architecten, die de winkel in de avonduren bemannen uit keken naar een geschikt pandje in Be verwijk, waar een dependance van de Haarlemse winkel gevestigd kon worden. Buurthuis Wijk aan Duin was aan het zoeken naar een man, die 'mrm kon geven aan de zozeer gewenste klusjes- Over het feit of een warenhuis dit risico al bij voorbaat in haar beleid incalculeert, kan men twisten, evenals over de vraag of het de mensen met een zwakke wil niet erg gemakkelijk wordt gemaakt. Eén van de aangehouden da mes wilde ook gisteren een stukje schuld zo op het warenhuis zelf gooien. Mr. Vink was het met haar eens dat de uitstalling verleidelijk is, maar vond dat men zich zelf in de hand moet kunnen houden. man zei dat hij zijn auto nodig had voor zijn werk, in Amsterdam-west dat met openbaar vervoer moeilijk te bereiken is. Mr. Wooldrik zei daar niet van onder de indruk te zijn. Het zou er niet makkelijker op worden voor de man, hij gaf het onmiddellijk toe, maar het was niet onoverkomelijk en hij zou zonder auto niet brodeloos zijn. Hij eiste wat hij de normale eis, uitzonderingen daargela ten, van het parket noemde: een week ge vangenisstraf. Een jaar ontzegging is gangbaar, maar hij deed een kleine con cessie met tien maanden. Mr. Vink gaf bij die week twee weken voorwaardelijk als ernstige waarschuwing, en verlaagde de ontzegging tot zes maanden. STEVE MCQUEEN is aangrijpend als de man, die zich blijft vastklampen aan de geringe overlevingskansen en blijft uitzien naar de vrgheid. En Dustin Hoff man is niet minder indrukwekkend als Papillons celgenoot. Geen vrolijke film, ook al zegeviert tenslotte de wilskracht van de hoofdpersoon, maar wel een heiende, die nu van heden- tot en met woensdagavond in City zal worden ver toond. Wie een dakkapel wil gaan bouwen, zijn tuin opnieuw wil inrichten, een kamer wil uitbreken en opnieuw opbou wen of wat dies meer zij en niet de weg van de vergunningen weet en dan ook nog twijfelt over de uitvoerbaarheid van een idee kan bij die architectenwinkel terecht. cursus en met een Steve McQueen als de gevangene van het Duivelseiland in de film „Papillon”, die deze week in City (Velsen) zal wor den vertoond. Yogi de beer” nog eens kan worden bekeken. INTRIGES VAN de jaloerse moeder doorkruisen het jonge geluk en Ben wordt eerst volwassen als hij zijn eigen lot in handen neemt en zijn geliefde ontvoert van het altaar, waar zij op het punt staat te trouwen met de keuze van haar ouders. „The graduate” is aldus een verrukkelijke zedenkomedie geworden, met een massa kritiek op de huidige Amerikaanse samenleving, zodat het al lerminst als een wonder moet worden beschouwd dat deze film het in alle Nederlandse bioscooptheaters steeds zo lang heeft uitgehouden. Een en ander kan nu van vrijdag- tot en met zondag avond in de Velsense Stadsschouwburg worden bekeken. IN DE TWEEDE zaal van dit theater draait van heden- tot en met woensdag avond „What?”, een waarlijk krankzin nige komedie van Roman Polanski over een kwasi-onschuldig en lief meisje dat, liftend door Europa, toevallig in en Italiaanse villa verzeild geraakt. Hier heeft zij allerlei wonderlijke ontmoetin gen met een stel lichtelijk verknipte gasten dat alles van haar wil. Deze toestanden resulteren in veel gevarieerd vertier zodat een absurde klucht is ont staan waarmee Polanski ditmaal kenne lijk uitsluitend dwaas amusement heft willen brengen. DE CONFRONTATIE van de pas af gestudeerde Ben Braddock (Dustin Hoff man) met de maatschappij, waar men klaar staat hem te ontvangen, levert voor „The graduete” een reeks waanzin nige situaties op, waarvan de meest typerende beslaat uit een verhouding met de vrouw van zijn vaders compag non. Er ontstaat vervolgens een crisis en een meer serieuze aanpak van het ver haal, wanneer deze minnares op leeftijd een beeldschone dochter blijkt te heb ben, waar Ben onmiddellijk wanhopig verliefd op wordt. dag wordt dan in Luxor een andere film ingezet en wel „Winnetou en het goud van Apanatchi”. Nieuwe avonturen dus van de onsterfelijke helden van het wilde westen. Een 35-jarige Heemstedenaar was be slist niet van plan te gaan autorijden toen hij op 24 juni een flinke slok op had (promillage 2,45). Vol goede bedoe lingen liet hij zich zelfs bij het politie bureau afzetten. Maar zijn goede bedoe lingen zouden als sneeuw voor de zon in de alcoholroes verdwijnen. Aan de politie lag het niet: hij kon z’n sleuteltjes afgeven, mocht zelfs blijven slapen. Maar toen hij zijn persoonlijke bezittingen af moest geven en zijn geld op tafel lag riep bij: „ik vertrouw jullie niet’ De politie, niet kinderachtig, liet hem zijn geld houden. Slapen in een cel zou óók betekenen dat de deur op slot ging. „Daar trap ik niet in” riep de man. Dan maar een taxi. Hij liet zich de weg ernaar toe wijzen maar toen ging het mis. Ook moeder en dochter uit Beverwijk waarvan alleen de moeder was versche nen hadden niet die ijzeren zelfbeheer sing die onze maatschappij dan blijkbaar vraagt. Op 3 april werden in Beverwijk twee tassen gestolen, op 11 april werden drie Haarlemse warenhuizen aangedaan voor wat kleding. De moeder wilde nu haar dochter geheel vrijpleiten. Mr. Wooldrik wees er echter op dat de bedrijfsrechercheur hen samen nogal be drijvig bezig zag rond de paskamers, en dat de dochter zo voor de moeder was gaan staan dat men niet kon zien dat die een broek in haar tas stak. Bovendien zei de dochter dat ze haar tas zelf gekocht had, wat niet klopte omdat die gestolen was, en ze had niet gemerkt dat-ie vol met spullen zat. Genoeg be wijs voor de officier, die tegen de doch ter 75 eiste, tegen de moeder 300 Luttele tijd later werd hij met zijn eigen wagen in de Haarlemse Smede straat aangehouden. „Volgens mij wilde ik naar de politie” zei hij. Mr. Wooldrik: „Maar u werd aangehouden vanwege een aanrijding voor het bureau.De DEZE PERFECTE komedie wordt zondagmiddag afgewisseld met grover geschut, dank zij Norman Wisdom, die in de dolle klucht „De verknipte melk boer” een hele film voor zijn fratsen en grollen nodig heeft. Het informatiecentrum in Wijk aan Duin houdt iedere 1ste en 3e donderdag van de maand zitting, van 19.30 tot 21.30 uur. Op de 1ste donderdag houden een architect en een binnenhuisarchitect zit ting en op de 3e donderdag een architect en een tuinarchitect. Als coördinator van Beverwijk treedt de heer H. Schul- tinge, architect b.n.a., Zeestraat 122 op. Van de zijde van de arehitectenwinkel wees men er nadrukkelijk op, dat ieder een, die iets wil weten welkom is, of hij nu een huurhuis of een koophuis bezit. „Wij helpen iedereen”, zegt de heer Schultinge. HEEMSKERK. Het zandstraalbe drijf Bevaria aan de Alkmaarseweg is destijds in hoger beroep gegaan tegen een beslissing van b. en w. tot weigering van een vergunning in het kader van de Hinderwet. Het bedrijf voldeed volgens het college niet aan de te stellen voor waarden. Daarna is er overleg geweest en vast kwam te staan, dat het bedrijf inmiddels aan nagenoeg alle voorwaarden voldeed. Naar aanleiding daarvan hebben b. en w. aan de betreffende instantie verzocht de behandeling van het beroepschrift uit te stellen. Het bedrijf krijgt daarmee de gelegenheid in de komende weken nog zodanige voorzieningen te treffen, dat aan alle gestelde voorwaarden wordt voldaan. Dan zal een hinderwetvergun ning kunnen worden afgegeven. Naar de mening van het college zal het bedrijf dan geen overlast meer ver oorzaken. De laatste tijd zijn bij het gemeentebestuur al geen klachten van omwonenden binnen gekomen. ZOALS GEWOONLIJK biedt het weekprogramma van dit theater een rui me variatie. Het wordt namelijk van heden- tot en met zaterdagavond ingezet met de griezelfilm „Doodskreten in het Hellehuis’, van zondag- tot en met woensdagavond gevolgd door „Sex ach ter gesloten deuren”. Beide titels spreken ongetwijfeld geheel voor zichzelf. Voorts heeft de directie voor de nachtvoorstel- lingen van vrijdag en zaterdag de sensa tiefilm. „De eenarmige bokser” gereser veerd. terwijl in de eerste matinee van zondag de amusante tekenfilm ,.’t Is excessen uitzonderingen blijven er altijd. Zoals de 25-jarige jongeman die door de alcohol beneveld schijnwerpers in het Concertgebouw vernielde tijdens de pop- manifestatie. Te loven viel dat hij de schade van ruim 400 snel betaalde. Later verzette hij zich tegen de politie door onder andere een karatehouding aan te nemen. Enkele agenten waren door zijn vechtlust enkele dagen buiten dienst. Mr. Vink: „een getrouwd man gaat toch niet zo Luilak vieren, die gaat naar de bloemenmarkt”. Hij legde 200 op en twee weken voorwaardelijk, hon derd gulden minder dan de eis, gezien de verdachtes financiële positie. BEVERWIJK. Tijdens de op 25 september te houden jaarvergadering gaat de christelijke voetbalvereniging „Jong Hercules” een bijna geheel nieuw bestuur kiezen. Voorgesteld wordt het aantal be stuursleden van negen terug te brengen tot zeven. In het oude bestuur keren niet meer terug voorzitter D. Heinhuis en de pen ningmeester J. van Leeuwen. Door ver huizing is de heef H. Vlaming afgetre den, terwijl ook de bestuursleden W. Bouwman, E. Pletting, A. Grevink en J. Falentijn te kennen hebben gegeven zich terug te willen trekken. Als de vergadering accoord gaat met de voordracht zal het nieuwe bestuur er als volgt uitzien: J. W. Hoorns, voorzitter, F. Piët, secre- ataris, G. Danneberg, penningmeester, G. A. Kiekenbos, wedstrijdsecretaris, J. van der Ben, W. Verheul en J. Bergen, leden. Een echtpaar uit De Zilk kon dat niet op 25 april. Men wilde met een tennis broek die de man onder zijn kleding had aangetrokken, een leren riem en een T- shirt naar buiten. De man die als enige verschenen was, zei dat het initiatief van zijn - rouw uitgegaan was. Mr. Vink: „dat brengt ons terug naar het paradijs, toen Eva Adam al aanzette tot verkeerde zaken”. De man werd tot 75 boete veroordeeld, de vrouw vanwege haar grotere ar ideel tot f 125. Dit alles conform de eis van de officier, mr. Wooldrik. In één geval leidde de grote verschil len tussen bloedproef en het gedrag van de verdachte tot vrijspraak op dit punt. Het promillage was 1,5 en zou op het moment van een aanrijding met 2 ge parkeerde auto’s 1,72 geweest moeten zijn. Het gedrag van de 22-jarige Heemsteedse achter het stuur was in bijna alle opzichten redelijk, ze zou niet meer dan een flesje bier en twee kleine glazen gedronken hebben, en was niet merkbaar onder invloed. Mr. Wooldrik merkte op niet gauw het resultaat van de bloedproef in twijfel te trekken, maar naast de bloeproef moeten méér bewijzen zijn en die ontbraken. Met aarzeling vroeg hij vrijspraak, wat mr. Vink bevestigde. De desbetreffende ver dachte werd wel veroordeeld wegens doorrijden na de botsingen. waarvan de helft voorwaardelijk. Mr. Vink sprak de dochter vrij omdat hij geen Hi0% bewijs had. De moeder ver oordeelde hij conform de eis. Twee Haarlemse dames tenslotte die voor 250 aan kleding hadden willen stelen kregen bij verstek conform de eis 300 boete en een week voorwaardelijk. Mr. Vink dacht dat Luilak dit jaar niet zoveel excessen had opgeleverd, maar i raakte toevallig in contact architect van de Haarlemse winkel. De beslissing was toen snel ge nomen. sloten”. Dan denk staat van dronkenschap, zoals mr. Wool- opmerkte, maar op zijn navraag de verbalisant kreeg hij te horen dat een bij-oogmerk van dit insluiten kan zijn om het drankgebruik na te trekken. Mr. Vink: „Het hoeft dus niet zo ten kwade te worden uitgelegd”.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11