POLITIEBUS TROK PUBLIEK 1 kastje kijfên Inbraken in Vomar en Uit het Agenda noJUieranport Royale buit aan kleding f Parkeerterrein achter winkels van Deutzstraat veilingkantine VEILINGEN w Burgerlijke stand L M i 8 BESTUUR BEZINT ZICH OP TOEKOMST metnico scheepmaker Klaverjas bij ADO Ji Oi«®MBEVERWIJK Kort IJmondnieuws I J WW EN DE UREN 'at JiK.. 1 PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1974 HEEMSKERK (Van sen onzer verslaggeefsters) Velsen-IJmuiden Geen reserves Beverwijk k In en om Haarlem Malaise Kraantje Lek? Antwoordnummer 416, Haarlem Naam_ Straat. Plaats- Daarna kunt u mij noteren als. (*doorhaien wat niet gewenst is) In een open envelop, zonder postzegel, opsturen naar: 1 BEVERWIJK De Beverwijkse kleinkunstenthousiast zal het dit seizoen zonder „Microtheater” moe ten stellen. Het bestuur van het in Huize Scheijbeeck bivakkerende theatertje (met een capaciteit van maximaal honderd betalende be zoekers per voorstelling) heeft be sloten, dit jaar geen programma- activiteiten te ontplooien. Na het vooral in financieel opzicht bijzon der teleurstellend verlopen seizoen 1973-1974 vindt de theaterleiding het niet langer verantwoord, met „Microtheater” op de oude voet voort te gaan. Bezinning op de toe komst acht men dringend gewenst. Zandvoort Bollenstreek Bezorg mij 14 dagen gratis JJinuider Courant Beverwijkse Courant Ki'-»” Niet zo mooi om 7 uur ’savonds! Jammer dat u nou niet even in IJmuider Courant/Bcverwijkse Courant kunt nakijken waar die snelle loodgieter woont! Nee, dan zijn onze abonnees beter af: Die worden 6x per week overstroomd! Met nationaal wereld nieuws en met alle nieuws uit de hele regio. Kom, laat die kraan nog maar even lopen en vul de bon in (anders verwatert uw plan). 1 p o Microtheater slaat één seizoen over werden (Van een onzer verslaggevers) Wilsonsplein) 20.15U 20.30U.: S12 (Van een onzer verslaggeefsters) z De ongenode gasten zijn het pand binnengedrongen door het forceren van een toegangsdeur aan de achterzijde. maandabonnee kwartaalabonnee „Flevum en ■n en scho- 188-378034. s Sha- I heerst Lt. de OVERLEDEN: Johanna C. Buschman-Bader, 73 jaar; Elisabeth J. v. Baar-v. Keulen 81 jaar: Anthonius Bakker. 67 jaar; Anna van Schagen-van Bakel, 53 jaar Simon J Schram, 72 jaar; Theodorus A. Bouman. 58 jaar. HEEMSKERK. Vrijdag 20 uur be gint in de clubkantine van ADO’20 de eerste klaverjasavond van het nieuwe seizoen. Na afloop verzorgt de Melodia’s de dansmuziek. (Van een onzer verslaggeefsters) ^irra. een /se dirigent Istein, heeft le concerten nde indruk iekrecensent rote bewo- ils en een Bloemen: anjers p.st. 18-42; trosanjer 120-225; anthurium 3-130; aster 25-60; chrysant p. bos 40-120; chrysant jaarond 140-200; chrysant p.st. 25-60; dahlia 40- 75; fresia 30-160; gerbera 12-26; gladiool 75-165; iris 30-60; lely per tak 30-110; liatrus 85-130; nerine 20-50; roos p. st. 20-40; babyroos 4-20; statice 75-125. Een 18-jarige inwoner van Beverwijk botste gisteimiddag met zijn bromfiets tegen een auto, die bij het uitrijden van een inrit aan de Wijkermeerweg het fietspad blokkeerde. De jongeman is met een kaakfractuur en een hersenschud ding in het Rode Kruis-ziekenhuis opge nomen. Xak als de nu 't ook niet zelf jn dat uitvi^'^ CASTRICUM. Bij een inbraak in een modemagazijn aan de Dorpsstraat hebben tot nu toe onbekende insluipers in de nacht van dinsdag op woensdag voor een bedrag van 42 mille aan nap pa- en bontkleding ontvreemd. GEBOREN: Daniëlle d.v. N. Broers en L. Himpers. Matijn z.v. J. G. Blijenberg en M. J. Sterenberg, Erik z.v. C. M. van der Raaij en M. Hansen, Sebastiaan R. z.v. D. M. C. Norg en I. P. Zuidhof. Menno W. z.v. W. M. Jonker en M. A. Hopman, Caroli na J. M. d.v. J. E. J. Adrichem en J. M. L. A. Toman, Richard z.v. C. A. Smit en H. Visscher, Jacoba P. A. d.v. P. A. J. Baltus en A. D. Koper, Maria M. S. M. d.v. M. H. van Aarle en T. M. M. v.d. Vaart, Monique d.v. J. H. de Boer en F. L. Werner, Imelda C. M. d.v. P. A. M. v.d. Lith en M. J. J. Sleeman, Maria A. d.v. T. G. Schermer en M. A. Lustig. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedy plein). 19.30 u. openbare raadsvergadering. Planten: achmea 960; anthurium 350; begonia 40-220; cyclamen 150-700; ficus 250; gloxinia 200-350; hedera 40-150; hertshoorn 250; kalanchoë 35-65; neph- rolepis 150-350; potchrysant 30-75; St. Paula 60-125; gem. planten 40-100. ONDERTROUWD: Gerardus A. J. de Ruijter. 25 jaar en Elisabeth H. W. Hilbers, 20 jaar; Leonar- dus W. M. v.d. Kolk, 23 jaar en Lam- migje Meems, 20 jaar; Pieter Rijskamp. 23 jaar en Clara J. H. Kreutzkamp, 18 jaar; Ernst F. de Leeuw, 28 jaar en Catharina M. Duin. 23 jaar. Van een eventuele opheffing van het intieme theatertje is vooralsnog geen sprake: gekozen is voor een .jaartje rust waarin het bestuur zich intern uitge breid kan beraden over de vraag, hoe Beverwijks’ enige kleinkunsttheater zijn grip cp het publiek kan verstevigen, hoe de financiële situatie weer gezond kan worden gemaakt. Na een grondige eva luatie van alle problemen en mogelijk heden hoopt men „Microtheater” vol gend jaar september weer daverend van start te kunnen laten gaan. het ministerie van Binnenlandse Zaken deze gerichte voorlichting over het veel omvattend werkterrein. -Er waren stands geplaatst, waarin informaties over loon schalen bij de politie (want het blijft na tuurlijk een groots opgezette wervings actie), stuff, vuurwapens, vals geld en zelf vervaardigde, maar uiterst gevaar lijke wapens. Agenten gaven tekst en uifleg over het gepresenteerde in de bus, waar men een compleet overzicht had van het hoe wat wie en waar bij de politie. een vaW zijn voorkeu» in naar het v<\ Vit. ..Veel diril Vhebbcn. Dat Vxwool is dat\ Vtirigent in Vest op een\ de negtitierV V hier niet oA Vet gaat mij Vi gelukkig\ Volbrengen. V- doel nictj BEVERWIJK. Vannacht is ingebro ken in de Vomar aan de Bankenlaan en in de kantine van de bloemenveiling aan de Parallelweg. Uit de Vomar verdwe nen artikelen ter waarde van ongeveer 1500, terwijl in de bloemenveiling de geldlades van drie speelkasten en een sigarettenautomaat werden gelicht. Schade circa 200. Groenten: andijvie 14-35;' bloemkool 22-84; bospeen 43-76; breekpeen 9-35; bleekselderij 29-32; groenekool 11-18; komkommer 18-50; knollen 13-51; kro ten ll-22;prei 20-43; postelein 125-138; pronkbonen 60-160; sla 6-33: spinazie 12- 73; sperciebonen 65-175; snijbonen 125- ÜW): tomaten 42-60; waspeen 32-42. Wrak „estolen. Van het Kooiplein in Castricum is een voor de sloop be stemde personenauto met een waarde van 100 ontvreemd. De rijdende voorlichtingsbus van de po litie verscheen woensdag voor het po litiebureau dan de Breestraat om de jeugd en vele ouderen te laten zien wat de politie in deze roerige maatschappij doet. Signalement van de politie, noemt Sindsdien hebben de ontwikkelingen zich niet ten goede gekeerd: de arties tenhonoraria bleven de pan uit stijgen en de bezoekersaantallen bereikten vorig jaar bij lange na niet de magische grens van gemiddeld nestig man per voorstel ling, waarbij naar de mening van het bestuur „een verantwoorde exploitatie nog mogelijk zou zijn.” BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling Beverwijk waren woensdag: DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtingen van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat. IJmuiden, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 14 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Moerbergplant- soen 22, IJmuiden. Dag te bezichtigen van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.3o uur. Niet op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Dag. te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zaterdag en zondag. Oude Raadhuis. Velsen-Zuid. donderdag 20 tot 22 uur: tentoonstelling .Jlevum en de Romeinen in Velsen.” Voor groeper len na telefonische afspraak 023-3207! Het blijven echter gissingen want, al dus Van Waveren, „Als je precies zou weten waaraan die verminderde belang stelling te wijten zou zijn, dan was ’t niet moeilijk. Dan paste je Micro aan die nieuwe omstandigheden aan. ’t Pro bleem is echter dat je geen zekerheden hebt, je tast in feite in het duister. En daarom laten we nu onze ervaringen een jaartje op ons inwerken: we zullen pro beren tot inkeer te komen, nog wat dieper in de problematiek te duiken. Wanneer we weer wat op adem zijn gekomen, zijn we vast van plan terug te komen met een veranderd Micro. Daar rekenen we op”. Klaverjassen. De supportersvereni ging van „K.I.C.” uit Velsen-Noord houdt vrijdagavond 20 september weer een klaverjasdrive om prijzen in de kantine van het sportpark „Rooswijk”, Voor hen die geen aas van een boer kunnen onderscheiden zullen sjoelbak ken aanwezig zijn. Ook is er vrijdag 26 oktober een feestelijke dansavond met muziek van het duo Klaas Oosterbeek. Voorts hebben de voetbalvereniging „V.V.B.” en de handbalvereniging „IJ- mond” gezamenlijk een klaverj asdrive georganiseerd, te houden op vrijdaga vond 27 september in paviljoen „Ko ningsveld”. 1 „Tussen Hemel en Aarde”. De bij eenkomst van de afdeling IJmuiden West van de Nederlandse Crhistenvröu- wenbond op maandag 23 september is abusievelijk op de verkeerde plaats gè- meld. Dit moet zijn het Hervormd wijk- gebouw aan de Radarstraat. De Microtheater-voorstellingen wer den het afgelopen seizoen, aldus voorzit ter Jan van Waveren, door gemiddeld zesenveertig personen bijgewoond, waar door Micro’s zesde speeljaar met weder om een nadelig saldo moest worden afgesloten. Door dit exploitatietekort uit de reserves aan te zuiveren kon Micro aan zijn financiële verplichtingen vol doen. maar daarmee was zoals vorig jaar reeds werd aangekondigd voor het theaterje tevens definitief een einde gekomen aan de mogelijkheid een be roep op het reservekapitaal te doen. Dat reservekapitaal bestaat momenteel niet meer, het is de afgelopen twee jaar volkomen ingeteerd: inkomsten en uit gaven zullen elkaar in het vervolg tot op de cent nauwkeurig moeten dekken wil men tenminste niet met een faillis sement worden geconfronteerd. Op basis van onder meer deze weinig rooskleurige financiële gege vens durft het bestuur van Microtheater net nieuwe seizoen niet via üe bexenae programma-wegen (toneel, kabaret, jazz, klassieke muziek, film) te betre den. Men koestert geen hoop op een plotselinge opleving van de belang stelling voor het theatergebeuren vanuit het Beverwijkse publiek, noch op verla ging of stabilisering van de door de optredende artiesten verlangde vergoe dingen. Wel is men ervan overtuigd, dat Microtheater levensvatbaarheid bezit, mits er het een en ander in opzet en uitwerking verandert. Welke wijzigingen precies zullen moeten worden aange- ki*n afwijken dan in de kwaliteit komt overigens gebouw heel orkest hoeft i\ werken om m 4 re zalen heb goéde, levende A zaal kan je dA perfect noemen. Elyakum Shaping trt orkesten maan geval reet ij vrijt! op. I gaal oml brei wij coil orf. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: ,,Papil- lon”. Standsschouwburg, vrijdag 20 uur: ..The Graduate”. HEEMSKERK. Na enige inspraak van de omwonenden hebben b. en w. nu een definitief reconstructieplan vastge steld voor het binnenplein achter de winkels aan de Deutzstraat en de Van Coevenhovenstraat. Er zullen ruim twin tig auto’s kunnen worden geparkeerd en - daarbij denkt men dan in de eerste plaats aan de omwonenden en in minde re mate aan het winkelend publiek. Het is overigens een pleintje, dat als openbare weg wel voor iedereen toegan- kelijk is. De auto’s komen in het midden te staan en de aanleg is zodanig, dat er als het ware een rondweggetje omheen ont staat, dat ten alle tijde vrij moet blijven voor het verkeer. In verband met de uit te voeren werkzaamheden wordt het binnenplein- tje van 23 september tot eind oktober afgesloten. GEHUWD: Catharinus C. v. Vlieringen, 31 jaar en Augustuna M. Schavemaker, 22 jaar: Jan S. Tijsma, 26 jaar en Hendrika E. M. Bervoets, 26 jaar; Gerrit J. Bezemer, 23 jaar en Cornelia B. de Groot, 25 jaar; Johannes M. Vrenegoor, 23 jaar en Lu cia J. M. Newsky, 19 jaar; Petrus N. M. Limmen, 25 jar en Helena E. M. Gooij- er, 23 jaar: Theodorus J. v. Ombergen. 21 jaar en Petronella W. Schetters, 19 jaar. Voor ingewijden komt het huidige be stuursbesluit bepaald niet als een don derslag bij heldere hemel. Vorig jaar werd duidelijk, dat er in de belangstel ling voor het theatertje de klad was geslopen. Bij de presentatie van het jaarverslag over het seizoen 1973-’74 uit- te het toenmalige aftredende be stuur zijn diepe bezorgdheid over de „stijgende artiestenhonoraria en dalende bezoekersaantallen”, waarbij men „het komende seizoen als bepalend voor de toekomst van het Microtheater” be schouwde. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Permanente tentoonstelling collectie schilde rijen van Frans Hals en andere meesters uit de Haarlemse School, zilver, glas en antieke meubelen, poppenhuis en oude apotheek. Prentenkabinet. Tentoonstelling uit eigen bezit van het werk van Lucebert. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u. zond. 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling Nederlandse tekeningen uit de 18e eeuw. Tevens mineralen, kristallen, historische na tuurkundige Instrumenten, fossielen e.d. open di. t.m. za. 10-17 u. Ie zondag van de maand 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling „Het vreemd houten gezelschap”, foto’s van snijwerk aan Middeleeuwse koor banken en misericordes. Permanente tentoon stelling beeldhouwwerken en schilderijen van af de Middeleeuwen tot de barok, handschrif ten, kerkgewaden e.d. geopend di. t.m. za. 10- 12.30 u. en 14-17 u. zond. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst, (Ged. Oude Gracht 121). Uitleenkunst met kooptegoed. Expositie keldertje gedurende de maand sep tember fototentoonstelling van het werk van A. M. Oostwoud-Wijdenes. geopend di. t.m. vr. 13-17 u za, 11-17 u. en dond. avond 20-22 uur. Preekstoel (ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstraat 93). Collecte religieuze goederen geopend di„ do. en za. 10-12.30 en 14-16.30 uur. Cruquiusmuseum (aan de Ringvaart bij Heemstede). Oud-Hollandse molens, maquette waterstand oud stoomgematl enz Tel. 023- 286946. Geopend dag. 9-17 uur. Theehuis geo pend dag. van 8-24 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Werken in Textiel" 3, overzichtstentoonstel ling van de ontwikkeling In de textielkunst Dag. 10-17 u„ zond 13-17 u. t.m. 10 nov. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Werk van de Roemeense Gina Hagiu (glasschilderingen en tekeningen). Haarlemse Ikebana. Japanse bloemschikkunst. Geopend op werkdagen 12-17 u„ ma., wo. en vrij. Tevens 20-21.30 u„ zond. 14,30-17 uur. Tot 22 september. kunstzalen Heerkens Thljssen (Houtplein 13). Geopend dag. 10-17 u.. zondag gesloten. Prentenkamer: tentoonstelling tekeningen en aquarellen van Joop Vermeij. T.m. 5 okt. VELSEN. Het Velsense politierap port vermeldt onder meer dat in de nacht; van dinsdag op woensdag een op het Moerbergplantsoen geparkeerde vrachtauto is aangereden en daarbij zwaar werd beschadigd. De dader is nog onbekend, omdat deze is doorgereden. Voorts werd het protieraampje van een aan de Heerenduinweg geparkeerde personenauto geforceerd, waana een portemonnee met 74 kon worden mee genomen. Ook werd ingebroken bij een werk- keet aan de Keetberglaan, waarbij de buit bestond uit een grote hoeveelheid gereedschap, terwijl men nog een aan de Zeeweg geplaatste sigarettenautomaat forceerde. Aldus konden 90 en e en aantal pakjes shag worden gestolen. SCHOUWBURG Stadsschouwburg ..Slippers”. Toneelschuur (Smedestr.23) Vrijdag „Die schone Müllerin”. MUZIEK Concertgebouw (L.Begijnestr.) Vrijdag 20.15U.: Zomerconcert door Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Willem prederlk Bon BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr.Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30U.„Diamonds are forever”, 14). Vrijdag 24u.„De terugkeer van Dracula”, 18). Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15u.: „Quo Vadis”, 14 j. Vrijdag 23.30 u.: „Slachting in Chicago”, 18j, Lido (Houtplein) 14, 18.45 en 21.15u.: „The Sting”, 14). Luxor (Gr.Houtstr.) 14, 18.45 en 21.15u.: „The Exorcist”, 18j. Roxy (Kl.Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30u.: „Gold”, 18). Vrijdtg 24u.: „Abottose vijf", 14). Studio (Gr.Markt) 14.15, 18.45 en 21.30U.: ,.A Clockwork Orange”, 18). De hele week al hadden die arme schapen van kinderen zich lopen te ver kneuteren op de NCRV-poppenkast rpet „de koningsdochter”, en wat kregen ze ervoor in de plaats? Een extra uitzen ding van Hier en Nu, met een afwikke ling van het gijzelingsdrama, dat inmid dels bleek te zijn veranderd in een gijzelingsblijspel, want zelfs de 300.000 dollar leken weer mee terug te zullen worden genomen door de Transavia- bemanning, die zich vandaag ongetwij feld éen zelfde soort ontvangst moet hebben laten welgevallen als indertijd de bemanning van de Uiver. Ik geef toe dat ik er niet rouwig om was dat de poppenkast vervangen was door al die beelden waar de elektroni sche camera’s van de NOS gisteren net niet bij konden: betere positie bij de Franse ambassade, betere beelden van Schiphol, beelden van de personferentie van Den Uyl. Bovendien een interview met een van de gijzelaars, drs. Grosman, die eerst over „struikrovers” sprak, maar dat later uitdiepte tot „gentleman- struikrovers”. Op de vraag waar de gijzelaars en hun struikrovers die vier dagen hun behoeften deden bij gebrek aan een wc, verklaarde de he,r Grosman dat de naastliggende kamer van de secretaresse geconverteerd was in een latrine. De veronderstelling dat deze conversie dom weg in een hoek van de kamer had plaatsgevonden, bleek gelukkig loos alarm. Daarvoor waren de prullemanden benut, die door een wonderlijk toeval van ondoordringbaar blik bleken. Ook voor de kinderen viel er dus nog wat te genieten in hun half uurtje. Bovendien kregen zij misschien als ge noegdoening toestemming een paar uur later naar „Spel zonder grenzen” te kijken, wat tenslotte het enige echte kinderprogramma op de televisie is. We zagen de finale, in de Sleutelstad, waar Zandvoort als enige Nederlandse deelne- mer aan deze Europa-Cupavond een smadelijke nederlaag leed. Tot ieders verrassing vermoedelijk, wonnen de Zwitsers, gevolgd door de Italianen en de Fransen, allemaal landen die in de voorafgaande competitie meestal door de Duitsers en de Nederlanders werden overvleugeld. Ik had al gauw door dat Zandvoort niet bestand was tegen al dat water, en omdat ik een chauvinist in hart en ,,t. nieren ben, heb ik daarom ijlings over- geschakeld naar „Het beest moet ster ven”, een Chabrol-film, een even zeldza me gebeurtenis als de speelfilm-lange J Chaplin van eergisteren. Blijkbaar heeft Hilversum het dus goed voor met de filmliefhebbers, wat natuurlijk weer een andere categorie is dan de tv-kijkers, die graag een film op hun scherm mogen J" zien. In Studio Sport werd uiteraard alle aandacht besteed aan de Europa-Cup wedstrijden. De belangrijkste wedstrij- den, die van Ajax en FC Twente, kregen we net zo min te zien als eergisteren de uitwisseling van de gijzelaars, maar we 2C zagen wel de 22 doelpunten van PSV, Feyenoord en FC Amsterdam. Bij de lange lijst van UEFA-uitslagen veroor loofde Henk Terlingen zich nog een grapje dat ik wel aardig vond. Bij een vermoedelijk Oosteuropese club, geheten Videoton veronderstelde hij dat het een j;” fabriek van elektronische apparaten be trof, waarna hij bij de volgende uitslag van Grasshoppers aannam dat het een krekelfabriek was. Dat vond ik bijvoor beeld leuker dan de vertaling in Panora- miek van „Alger Hiss (in de zin „Alger Hiss kan schuldig zijn, maar die Nixon vertrouw ik voor geen cent”, of zoiets) in „Jantje”... Voor het overige was het een goed programma rond de heiligver klaring van Nixon door Gerald Ford. loneren, nw *r v!e componï* zelf erg Vk tegen de leien zoak Vzen. mu lei goed.” It tussen let in de Woïische ■neb de ,nn de ■el ge- rlijk is reizen. :de dat kant is time in te mag bracht, is echter het bestuur ook nog onduidelijk. Bij monde van voorzitter Jan van Waveren heeft het Microtheater-bestuur de indruk, dat een scala van factoren aan de huidige malaise heeft bijgedra gen. Een aantal gissingen: een wijziging in de leeftijdsopbouw van de bevolking, de situering van het theatertje in het wat afgelegen „Scheybeeck”, het duur der worden van de voorstellingen, een vergroting van het aanbod van het aan tal kleinkunstvoorstellingen in de IJ- mond, de recente bestuurswisseling, een wijziging in de belangstelling van het publiek, enzovoorts. Dolfirama (Hotel Bouwes Palace). Dag. om 10, 12, 14 en 16 uur. Avondshow di. vr. en zat. 21 uur Bowlingcentrum (Burg. Fenemaplein). Dage lijks geopend van 16-01 en zo. 12-02 uur. Linnaeushof (Bennebroek). Park met speel tuin en andere attracties. Geopend dag 11-17 uur. Raadhuis Hoofddorp: 19.30u.: Commissie re creatie, sport- en jeugdzaken. Tulipshow Frans Roozen (Vogelenzangseweg. Vogelenzang). Dag. geopend van 8-19 uur. Tulipgarden John van Grieken (t.o. de kerk te Vogelenzang). Geopend 8-20 uur. Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2, Heem stede). Tentoonstelling werk van Pol Fraiture. Geopend di. t.m. za. 13-18 u., zond. 19-21 u., zond. 13.30-16.30 T.m 29 september. Atelier „De Bleeker” (Blekersvaartweg 2, Heemstede). Expositie aquarellen van Willem Snitker. T.m. 5 okt. Het Huis in de Duinen (Herman Heyer- mansweg 1, Zandvoort). Tentoonstelling teke ningen, handarbeidprodukten enz. van leerlin gen, oud-leerlingen en leraren van de Spaarne Scholengemeenschap. Geopend dag. 10-21 u. T.m. 30 september. VOLKSUNIVERSITEIT A.H. Gerhard Mavoschool (ingang Raaks) 20u.: 'Mevr. drs. A. Verschuur-Stutterheim over „Hendrik jie Keijzer” (lezing met dia’s). Stichting Stadsorgel Haarlem (Werf- straat/hoek Spaarndamseweg) Vrijdag 20u.: drs. J. J. L. Haspels over „Van speeldoos tot pierement” (Lezing met dia’s en muzikale demonstratie) DIVERSEN Raadhuis Overveen: 19.30u.: Raad Bloemen- daal (ondermeer bestemmingsplannen Voge lenzang HI Schroeder van der Kolkweg en Oosterduin III). Haarlemse Jazz Club (De Egelantier, Gr. Heiligland 47) Vrijdag 22u.: Concert door Nederlands Jazz Orkest o.l.v. Herman Schoon de rwalt. Kathedrale Basiliek (Leidsevaart). Bezichti ging schatkamers van kathedraal, geopend v. 10.30-12.30 en 14.30-16.30 uur. Zond. 14-16.30 u.: Torenbeklimmirig. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman di. 10-12 u. vr. 14-16 u. De Waag (Spaarne 20). Geopend op dond. en zond, van 20-1 en vrij, en zat. van 20-02 uur. VVV Haarlem (Stationsplein). Opendag. 9-20 u.. zond. 11-14 en 17-19 uur. Stadskweektuinen (Kleverlaan 9). Bloemen en planten. Kassen met tropische planten. Geopend woe. 14-16 uur. Zat. en zond. 10-12 en 14-16 uur. Rondvaart door Haarlemse grachten, ver trek bij Houtbrug. Dag. 10, 11, 12, >13, 14, 15,16, 1 uur. Zat. en zo. 16 uur naar Groenendaal. Excursies op aanvraag. Tel. 023-241080 en 324859. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Vogel en plantentuin. Geopend di. t.m. vrij. 9-12 u. en 13.30-17 uur. Zat. en zond. 9-17 uur. Bezoekerscentrum Kennemerduinen (ingang Koevlak tegenover de Watertoren aan de Zeeweg, Overveen). Dagelijks geopend van 9- 17 uur. Haarlem Bowling (Orionweg, Delftlaan). Ge opend ma. t.m. zond. 19.30-02 uur. zat. en zond, jeugdbowlen 11.30-13.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Doodskreten in het hellehuis”. 19.30 u.: „What?”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „My name is nofoody”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey beeck, Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie etsen en panelen van André de Jong. Geopend tot 21 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. WIJK AAN ZEE. In het artikel over volleybalvereniging WVV’72 is een storende fout geslopen. In de tekst wordt gesproken' over de Raad van Overleg hetgeen niet correct is, daar dit het stichtingsbestuur van het dorpshuis De Moriaan behoort te zijn. hect^^^ om. 7.o dat WOOinV „Voor mij W vinciaal orlM orkest Jat hoofdstad sp<| ra woont inj zeggen, iedeil i provinciaal resideert» Het geluid van pirra ..erg aantrekkelijl^^^ schillen 7.iin te noemen. d;T^ ierdcr in de stip die per groep kan i 5 in het haar rei ^1 niet j W*. 'i-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9