Knieblessure Wim Suurbier valt mee Fred André ook niet tegen Ajax SPDKTWBS Mack is terug I moet u hóren.. NBB verbiedt gevecht Vette lottoprijs PK a Sennheiser hoofd telefoons BEETJE VERDWENEN” Harry van der Vaart: „Kansen liggen gelijk” „SPONTANITEIT EEN SKOL bier lil Knobel passeert PSV-ers voor strijd tegen Finland 1 39 ER I JAN LUBBERS-NIKKELEN KUYPER een miljoen gulden aan prijzen „Ik hoef niet op mijn knieën naar clubs of spelers te gaan” III w tóf i’ 1 1974 SEPTEMBER V R IJ D A G 20 SPORT 1 w Door Pieter Mul eft ijk. 94 Bi "X SEIMIMHEUER j --- ft I w Tr'vJ i IBIi A" JS niette X geloven '11 voor die Wit w Routine v W W W' f. Onder indruk (Van onze sportredactie) een week rust, maar de -pcu-i w, Neeskens (Anderlecht), F (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) het res het de I (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) DEVENTER (ANP). George Knobel zal volgende week tegen Finland geen beroep doen op de PSV-spelers, die voor de vriendschappelijke interland van het Nederlands elftal tegen Zweden gewei gerd hadden zich beschikbaar te stellen. De KNVB-coach wilde daar gistermid dag in Deventer weinig mededelingen over doen. Ook wilde hij geen antwoord geven op de vraag of er weer een „vre desovereenkomst” was gesloten met de spelers van de Eindhovense eredivisie club. „Ik ben door de KNVB niet aange steld om op mijn knieeën naar een club of naar een speler te gaan”, was zijn enige commentaar. Onlangs is er wel een gesprek geweest met alle leveran ciers van het Nederlandse elftal, maar de agendapunten waren toen: betaling van spelers, vergoedingen aan de club en de verzekeringen. hoe nauwkeurig ook, nooit volledig kun nen aantonen of de meniscus voor 100 percent in orde is. Toch meent Ajax- chirurg dr. Greep dat de mogelijkheid bestaat dat Suurbier over enkele weken al weer kan voetballen. lift RiliüünH Gerben Stekene een kilometer gewonen, werd tweede ieder geval mogelijkheid is niet uitgesloten dat hij over enkele weken weer met trainen kan beginnen. Hij hoeft in ieder geval nog niet geopereerd te worden”. De Europese honkbalbond CEBA strafte de Nederlandse vertegenwoor diger daarom met een verwijdering uit het toernooi gedurende twee sei zoenen. Nicols, dat sponsor Raak kwijtraakt, dook in het gat dat Spar ta noodgedwongen achterliet. Via een zege op PUC in Parijs en een over winning op Amaro Montenegro in het Pim Mulierstadion bereikte het door Wade Jensen geleide team zelfs de finale. De hoogste Europese honkbalglorie wordt vandaag, morgen en zondag wederom in Italië betwist. In Nettuno om precies te zijn, zestig kilometer beneden Rome en thuishaven van de gelijknamige club die vorig jaar de titel veroverde. De Italianen zijn zo dol op het spelen op eigen veld dat Nicols vóór de loting werd aangebo den naar Nettuno te komen zonder een lotingsprocedure. Alle reis- en verblijfkosten zouden dan door de Italianen worden betaald. Nicols hap te niet toe en Nettuno kreeg via een loting toch zijn zin. Mocht een van beide ploegen de twee eerste duels winnen dan wordt desondanks zon dagmorgen de derde wedstrijd ge speeld. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De Nederlandse Boks- bond heeft op het laatste moment toe stemming geweigerd voor een gevecht tussen Jan Lubbers en de Rotterdammer Bert Nikkelen Kuyper, dat voor komen de maandag in het AHOY-sportpaleis op het programma stond. Als reden wordt een te groot klasseverschil tussen beide boksers opgegeven. Vorig jaar was het nog wel mogelijk om Jan Lubbers tegen Nikkelen Kuyper uit te laten komen. Bij die gelegenheid won Lubbers op punten. Nikkelen Kuyper zal nu uitkomen tegen de Fransman Jean Belval. Belval won vorig seizoen al eens van de Rotterdam mer, toen deze wegens een spierblessure op moest geven. ZANDVOORT. Bijna een half jaar na zijn plotselinge verdwijning heeft Fighting Mack zich deze week weer gemeld bij zijn manager Henk Ruhling in Zandvoort. Mack (nog altijd als derde genoteerd op de Europese ranglijst) trainde de laatste maanden intensief in het hoog gelegen Columbia. Hij is met 68 kilo uitstekend op gewicht. Ruhling overweegt hem binnenkort voor een rentree in Zuid-Afrika te contracteren. waren genoeg spelers voor wie dat niet opging. Het risico dat een ploeg uitge blust raakt is wel degelijk aanwezig. Nu hebben wij toch allemaal het idee dat zo’n Europa Cup iets aparts is waar je je helemaal voor inzet. In die zin heeft die onderbreking wel goed gewerkt”. het regioteam, de clubmoot die voor de beker aantrad en de jeugdequipe die Amerika bezocht. Van der Vaart: „Het merendeel van onze spelers is zo gerou tineerd en :peelt al zolang samen dat die opsplitsing niet zo nadelig moet wer- De hoofdpartij van het AHOY-boksga- la, het eerste uit een door een bierbrou werij gesponsorde serie, wordt gemaakt door Rudi Lubbers en de Amerikaan Hal Carroll uit Syracuse. De 33-jarige halfzwaargewicht heeft al een profcar- rière van tien jaar achter zich, waarin hij eenmaal een vergeefse aanval deed op de wereldtitel van Bob Foster. Tegen de wereldkampioen hield hij het in 1971 echter nog geen twee ronden uit. Vorig jaar nog bevocht Carroll een verdienste lijke puntendeling tegen Mike Quarry. De laatste poging van de Nederlandse Boksbond om Rudi Lubbers voor de tweede maal om de Europese zwaarge- wichttitel tegen de Engelsman Jon Bug- NETTUNO. Meteen de eerste de beste keer dat de honkbalkampioenen gingen strijden om een Europa cup toonde toen nog Haarlems Ni cols zich de sterkste van de deelne mende ploegen. Na overwinningen op Mannheim, Luchtbal en Nettuno mochten de Haarlemmers zich Euro pa’s sterkste club noemen. Dat was in 1966 en sinds die tijd heeft Nicols nooit de finale eer tot zich kunnen trekken. In 1969 bleek in Madrid de Spaanse titelhouder I. Cortes Igles in de halve eindstrijd te sterk en daarna kwamen de Haarlemmers sinds 1971 Raak Nicols geheten niet meer in het toernooi voor. Ook dit jaar is de ploeg eigenlijk een vreemde eend in de bijt. Vorig seizoen werd aartsri vaal Sparta opnieuw Nederlands kampioen en was daarmee gerechtigd om de Europa Cup in de slag te gaan. In datzelfde jaar vertikten de Rotter dammers het echter de finale van het evenement (ook in ’72 was Sparta landskampioen) in Italië te verspelen. De loting zou namelijk niet eerlijk zijn geschied. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Foto’s in het Am sterdamse St.-Lucasziekenhuis hebben gistermiddag uitgewezen dat Wim Suur bier naar alle waarschijnlijkheid toch geen meniscusbeschadiging heeft opgelo pen. De voorlopige diagnose van de bles sure van Suurbier, die donderdagmiddag onmiddellijk bij aankomst op Schiphol per auto naar het ziekenhuis werd ver voerd, is dat de Ajax-verdediger een knieblessure van milde aard heeft opge lopen. Volledige zekerheid hebben de chirurgen echter nog niet, omdat foto’s, Het gevaar voor verzadiging was bij Nicols wel degelijk aanwezig maar vol gens Van der Vaart, gymleraar, heeft dat niets te maken met een slechte mentaliteit bij Nicols. „Onzin. Het is gewoon zo dat aardig wat spelers bij ons andere interesses hebben. Ze geven meer aandacht aan hun gezin en hun werk. Het hangt er maar vanaf wat je voorop stelt. Als je ziet wat we daarnaast voor het honkbal over hebben dan is dat vrij veel. Maar ik geef toe, misschien is het niet de juiste instelling om de top te bereiken, maar door ruiten gaan wij niet. Sparta heeft altijd veel meer uit knokkers bestaan, wij relativeren veel meer. We zijn allemaal gek op die sport maar de spontaniteit is bij een aantal spelers wel grotendeels verdwenen”. Verantwoordelijk voor het spelplezier dat Van der Vaart en zijn medespelers dit seizoen hadden is, als bekend, Wade Jensen. De Amerikaan die begin augustus in Amerika aan de slag moest maar zondag terugkeerde om met Nicols zijn werk in Italië af te maken. „Wade is een goeie coach èn speler. Zoals veel Amerikanen denkt hij in honkbal, zoals hier veel mensen in voetbal denken. Hij heeft op een hoger niveau dan wij veel meer gezien en meegemaakt dan wij. Wat niet wil zeggen dat elke Amerikaan beter zou zijn dab een Nederlandse coach. Maar dat er niet veel goede coaches hier zijn is wel zeker. Vorig jaar zijn er inderdaad twee bij ons verdwenen, maar het contact tussen Leo Kops en Dolf de Zwart enerzijds en de spelers anderzijds was gewoon slecht. Wat moet je dan? Samen het hele jaar doorgaan ondanks de wrijvingen? Dat heeft geen zin, maar dat wil echt nog niet zeggen dat de spelers de dienst uitmaken. Ónder Dar- In tegenstelling tot de sejectie die naar Stockholm is geweest, ontbreken Ruud Geels en Wim Suurbier (beiden Ajax) in de groep die volgende week Enkele uitslagen van Europa Cup-wedstrlj- den: EC 1: Hajduk Split J-Sl.)—Keflavik (IJsl.) 7-1, EC II: Fram ReykjavikReal Ma drid 0-2. UEFA Cup: BK Kopenhagen—Atleti co Madrid 3-2. Nederlands succesvolste EK-atleten moeten binnenkort onder het mes. Haico Scharn wacht een lichte kaakoperatie, bij Jos Her- »ens wordt een slijmbeurs onder de voet verwijderd. Het contract tussen eerste divisieclub Hel mond Sport en trainer René van Eek is verbroken. Van Eek kan zich niet verenigen met het aanstellen van Co Prins als een soort manager-coach De KNVB geeft geen toestemming voor een directe reportage van de voetbalwedstrijd Finland-Nederland, komende woensdag in Helsinki Reden: op dezelfde dag wordt in Deventer Jong Oranje-Jong Finland gespeeld. De Nederlandse sportwereld hoopt medio november gereed te zijn met de samenstelling van het antwoord op de nota Sportbeleid die het ministerie van CRM enkele weken geleden ten doop hield. Noorwegen wil de tenniswedstrijd tegen Nederland voor de Koning Gustaafbeker (be gin november) in ons land spélen. Haico Scharn heeft in Brussel tijdens internationale atletiekwedstrijden de 1500 me ter gewonnen in 3.45.6. Raymond Heerenveen werd derde op de 400 meter In 46.8. Johan Cruijff en Johan Neeskens zullen in de week van 1 tot 6 oktober vermoedelijk een „demonstratie-dubbel" spelen tegen de Nederlandse jeugdspelers Heffels en Boots man. die in Barcelona aan een tennistoernooi deelnemen. F - Greep: „Het ziet er naar uit dat de meniscus volledig intact is gebleven. We denken aan een kapselscheuring of meer nog aan een oververrekking van het kapsel. We hebben de knie zeer zorg vuldig onderzocht en zijn na het bekij ken van de foto’s voor 98 percent zeker van deze conclusie. Suurbier krijgt in Nog tien spelers ondergingen dit lot, waaronder Ronald Spelbos en Joop Wildbret van AZ’67, Martin Jol van FC Den Haag en Roel Zaaijer van De Graafschap. Van de „actuele” zondaars bleek FC Vlaardingen-speler Verburgh de grootste zondaar. Hij werd door de strafcommis- sie voor acht wedstrijden geschorst en kreeg een boete van honderd gulden wegens het in het gezicht spuwen van een tegenstander en wangedrag tegen over de scheidsrechter. PSV’s Peter Kem per moet zijn kopstoot tegen Sparta spits Arne Skipper ook duur betalen: vier wedstrijden en een boete van 250 gulden. J DEN HAAG. Telstar zal ook zon dag in de thuiswedstrijd tegen Ajax Fred André moeten missen. De voor- stopper van de Velser club, die tegen de Graafschap al verstek moest laten gaan, zag een voorwaardelijke schorsing voor één wedstrijd veranderd in een onvoor waardelijke. DEN HAAG (ANP). Drie Nederlan ders die afgelopen week in de lotto en sporttoto speelden hebben een gouden hand gehad met het invullen van hun formulieren. In de lotto was er slechts één winnaar van de eerste prijs, die inclusief de jackpot 436.885,— (bruto) bedraagt. Ook de tweede prijs in de lotto gaat naar één persoon. Hij ont vangt bruto f 104.833,—. In de voetbaltoto was er ook slechts één winnaar van de eerste prijs. De dertien goede kruisjes leverden een bru- tobedrag van f 158.532 op. ryll Southwick was dat niet het geval en ook niet onder Wade Jensen”. Dat de landstitel opnieuw in Rotter dam terecht is gekomen heeft dan ook niets met een kwalijke instelling als wel met de knokkersmentaliteit van Sparta te maken. Nicols krijgt nu de kans op internationaal niveau iets terug te win nen van het prestige dat in Nederland sterk is afgebrokkeld. De 29-jarige Van der Vaart ziet daarbij de routine van Nicols nog als een steun in de rug. „Natuurlijk zullen die Italianen op de bekende wijze, dat wil zeggen op alle mogelijke manieren, proberen ons uit het ritme te halen. Dat zal ze niet zo snel meer lukken”. Of dat genoeg is om Nicols de eerste winst te schenken mag worden betwij feld gezien het reisschema van de Haar lemmers. Vanochtend was het vertrek vanaf Schiphol en meteen na aankomst in Rome bracht de bus het gezelschap naar Nettuno, waar voor bijkomen geen tijd was. Twee dagen (vandaag en maandag) loonderving is al lastig ge noeg, vandaar dat vertrek op een vröe- ger tijdstip uitgesloten was. Maar al zou dat wel gelukt zijn, dan nog had Nicols voor een bijna onmogelijke opgave ge staan. Of zoals vice-voorzitter Theo Ederveen het uitdrukt: „Winnen in Italië is onmogelijk. Gebeurt het toch dan gaan twee of drie van je spelers het ziekenhuis in”. - L ner te laten ooksen heeft inmiddels schipbreuk geleden. De voorkeur van de keuzeheren van de Europese proforgani- satie girïg uit naar de Italiaan Dante Cané, die drie stemmen kreeg. Lubbers bleef steken bij twee. De Amsterdammer zal van nu af aan trachten een carrière op te bouwen in het halfzwaargewicht. Het programma voor maandagavond ziet er nu als volgt uit: weltergewicht James Vrij—Frans Meganck (België), zwaargewicht Hennie ThoonenFerenc Kristofcack (Oostenrijk), hoofdpartij Ru di LubbersHal Carroll (VS), zwaarge wicht Sjeng VerstappenArno Prick (WestDuitsland) en Bert Nikkelen KuyperJean Belval (Frankrijk). brink (Anderlecht), Cruijff, (beiden Barcelona), Notten (FC Twente) en Peters (NEC). Jong Oranje: NETTUNO. „Als je die Italiaanse ploegen voor een wedstrijd bezig ziet schrik je van de geweldige manier waarop dat gaat. Alles loopt zo gesmeerd, die lui bewegen zich zo soepel bij het slaan, het fielden etcetera, dat je denkt, we zullen die pot maar meteen weggeven. Daar winnen we nooit van. Dat idee kreeg je ook bij de warming up van hun nationale team. Maar steeds weer blijkt dat er tijdens de wedstrijd veel van dat overdonderende in hun spel is verdwenen. Vooral als je zelf veel snelheid in de wedstrijd brengt raken ze uit hun doen. Daarom zeg ik: de kansen liggen nog gelijk ondanks allerlei factoren die mogelijk in ons nadeel zijn.” Harrie van der Vaart, gewaardeerd derde honkman van Raak Nicols maar ook op andere plaatsen in het negental inzetbaar. Zonodig zelfs als werper. Al lijkt het voor Raak Nicols niet al te gunstig als Van der Vaart in die functie ook tegen Nettuno zou moeten aantre den. Toch moet daarmee rekening wor den gehouden, want Nicols zal aan Jan Dick Leurs en Bouke Vakkers alleen niet genoeg hebben. Voorlopig is Nicols’ voornaamste pro bleem hoe vanavond de eerste wedstrijd in Nettuno verloopt. Per slot van reke ning heeft het team ruim een maand niet samengespeeld in een duel waarbij het een of ander op het spel stond. In augustus zwermden de spelers uit over Karstens heeft in het Belgische wedstrijd voor profs over 143 De Belg Vic van Schil Voor een heel jaar Skol bier in huis: 52 dozen van 24 blikjes hoppig pils. Makkelijk om mee te nemen, te bewaren en te koelen. Wees blij met Skol in blik. Uiten thuis! SKOL! Aangeboden door Skol Brouwerijen N.V: als prijs, in de Nationale Puzzelaktie Geven voor Leven ia deze krant t.b.v. de kankerbestrijding in Nederland, puzzel mee! die opsplitsing niet zo nadelig moet ken. In zekere zin is het misschien wel een voordeel: het heeft verzadiging voorkomen. Dat zag je ook bij de Haarlemse Honkbalweek. Veel mensen zeggen dat je na zo’n evenement van tien dagen in voortreffelijke vorm moet zijn, maar er 'FF 0 .■<v a naar Helsinki gaat voor de ontmoeting tegen Finland. Openhartiger was bondscoach Knobel over de selectie van Jong Oranje, die volgende week woensdag op het Go Ahead Eagles-terrein tegen Finland moet spelen. „Jong Oranje moet een voorportaal van het Nederlands elftal zijn. Met het oog op het wereldkampi oenschap voetbal in Argentinië heb ik deze selectie samengesteld”. Met deze woorden benadrukte Knobel de belang rijkheid van de selectie voor Jong Oran je, waarin de talentvolle jeugd van het Nederlandse voetbal zich kan voorberei den op de komende wereldkampioen schappen. Voor de wedstrijd tegen de Finse jeugd heeft de KNVB-coach slechts eenmaal een beroep gedaan op een „dispensatie-speler”, namelijk de Go Ahead Eagles-middenvelder Johnny Ou de Wesselink. De Deventer speler is ouder dan 23 jaar en mag officieel niet meer uitkomen voor Jong Oranje. Er is echter een regeling waarin omschreven staat dat elk elftal twee spelers mag inschakelen die ouder zijn dan 23 jaar als zij niet zijn uitgekomen voor een hoger vertegenwoordigend elftal. Over het Finse jeugdelftal is weinig of niets bekend. Ook bondscoach George Knobel tast in het duister. „Ik heb onlangs de A-interland FinlandPolen gezien en was erg onder de indruk van de prestaties van het Finse nationale elftal. Jong Finland zou men kunnen vergelijken met een goede eersteklas amateur in het Nederlandse voetbal: juist daarom is Jong Oranje volgende week woensdag niet kansloos”, aldus Knobel die voor deze wedstrijd wordt geassisteerd door KNVB-jeugdtrainer Ger Blok. Knobel, die verantwoordelijk is voor alle vertegenwoordigende elftal len van de KNVB, zal volgnede week uiteraard in Helsinki zijn waar het A- elftal de eerste wedstrijd speelt voor het Europees kampioenschap. In tegenstelling tot het A-elftal heeft Knobel wel een beroep gedaan op een PSV-speler. Harry Lubse is voor de ontmoeting tegen Finland geselecteerd. Trainer Knobel, die toch een sterke selectiegroep kon formeren, werd door de leiding van het Nederlands militair elftal voor enkele problemen gezet. Door de belangrijke ontmoeting tegen Oosten rijk (bij winst plaatst het Nederlandse team zich voor de finale van het inter nationale militaire kampioenschap) kon Knobel geen beroep doen op de Go Ahead Eagels-spelers Jan van Deinzen en Bert Strijdveen. Ook Van Staveren (Sparta), Meijer (FC Amsterdam), Kila (FC Den Haag) en Van Kraay (PSV) zijn voor Jong Oranje niet beschikbaar. De selecties voor Nederlands elftal, Jong Oranje en militair elftal zien er als volgt uit: A-elftal: Jongbloed (FC Amsterdam), Schrijvers (Ajax); Van lerssel (FC Twente), Haan, Rep, Krol (allen Ajax), Jansen, Van Hanegem, De Jong Schnei der, Ressel (allen Feyenoord), Rensen- Bart Schellekens (NEC), Van Dord (Ajax), Lacroix (MVV), Everse (Feyenoord), Thijssen (FC Twente), Lubse (PSV), Kist (AZ’67), Oud Wesselink en Van Marwijk (Go Ahead Eagels), Jansen (FC Amster dam), Bos (FC Twente), Amtz (Go Ahe ad Eagles), Swanenburg (FC Den Haag), Dusbaba (Ajax) en Van Til (Feyenoord). Militair elftal: Reitsma (Feyenoord), Nieuwenhout (PEC), Van Deinzen, Bak ker, Paardekoper, Strijdveen (allen Go Ahead Eagels), Van de Berg (Excelsior), Broeks en Körver (beiden Roda jc) Van Kraay (PSV), Meijer (FC Amsterdam), Jansen (Fortuna SC), Neuteboom (Veen- dam), Bruggink (FC Twente) en Van Staveren (Sparta).

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 39