Atletiekmiddag voor TVS-jeugd Velsense raad koos na moeizame discussie bij Beeckestijn adviescommissie voor woonruimteverdeling Politie lost inbraken op Procedure voor uitbreiding Raadslid wil to^vishal bestuur anders samenstellen Onderhoud van straten wordt verbeterd Haven EUR B.V Jongeren PvdA-fractie tegen BOUWMARKT gemeentelijke grondverkoop Kijkgrijp komt op gang I I „Argenta”SuperLux: de lamp met 30% meer licht op tafel Doen: doen! 5 Motie Reichenfeld over inbreng bejaarden verworpen Kort IJmondnieuws Philips Vragen over bezwaren bovenwonenden PROGRESSIEF VELSEN WILDE FONDS BIJ HET PEN Woonwagencentrum k de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN EXCLUSIEVE GASBLOKKEN VOOR BIJ DE OPEN HAARD GROTE SORTERING PLAVUIZEN I voor dezelfde stroomkosten 1974 PLAATSELXJK NIEUWS VRUDAG 20 SEPTEMBER 4 a (Van een onzer verslaggevers) Koudehorn 54 Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Openingstijden: dagelijks van 8.00 -18.00 uur. zaterdags van 8.30 17.00 uur. tel. 023-321212. Div. merken OPEN HAARDEN VELSEN Punt van wat loco- burgemeester Ockeloen na afloop een moeizame discussie noemde, was de samenstelling donderdag avond door de Velsense raad van de commissie van advies voor de woonruimteverdeling. Centraal hierbij stond een motie van de PvdA’er Reichenfeld. Hij wilde tegen het advies van B. en W. in een vertegenwoordiger van de Al gemene Bond van Bejaarden kandi daat laten staan voor deze commis sie. Nadat hij zijn motie had inge diend ontstond een warrige dis cussie, waarin elf raadsleden het woord voerden en stemverklaringen aflegden. Het voorstel werd ten slotte verworpen met het CDA, de VVD, DS’70, de PvdA-leden Druk ker en De Groot-Water, alsmede de twee socialistische wethouders tegen. SS- W&wJB Wy - ft O v 'ft (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) de Motie over (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) RESTAURANT (ADVERTENTIE) In de commissie van advies voor de woonruimteverdeling zijn nu gekozen: W. A. de Bruyn te IJmuiden (vereniging de heer De Boer. De VVD heeft geen behoefte aan de motie. SANTPOORT. Turnvereniging Santpoort (TVS) houdt zaterdagmiddag vanaf één uur een jeugdatletiekmiddag voor haar jeugd van 6 tot 16 jaar op het recreatieterrein van landgoed Beecke stijn. Ongeveer tweehonderd jeugdige TVS-leden zullen elkaar om de eer en het hoogste puntental bestrijden op al lerlei nummers. Geen spreekuur. De Velsense wet houder van sociale zaken, de heer Th. C. Witte en de wethouder van financiën, de heer H. van der Werff zullen maandag 23 september geen spreekuur kunnen houden. F. J. REICHENFELD (PvdA) bejaardenbond opnemen in commissie C. HOEK (PV) een fonds I I (Van een onzer verslaggevers) met 20 Tot de voorstemmers behoorde ook jonge garde PvdA-raadsleden. VELSEN. Het voorbereidingsbesluit om de Kijkgrijp in Santpoort aan de Bloemendaaisestraatweg uitbreiding toe (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het onderhoud van de straten zal in de nabije toekomst worden verbeterd, aldus wethouder H. Janssen jr. in de donderdagavond gehou den raadsvergadering, naar aanleiding van een opmerking van K. Reimes (CDA) over het slechte onderhoud van de straten. adhesie te laten betuigen aan die be heerders van electriciteits distribuerende bedrijven, welke voor de drie procent heffing speciale fondsen hebben gesticht; alsmede er bij bij het provinciaal be stuur van Noord-Holland op aan te dringen ook voor het PEN een fonds in te stellen dat dient onder meer voor onderzoek naar alternatieve methoden van energie-winning en dat door die drie procent gevoed kan worden. Het was de fractievoorzitter van Pro gressief Velsen, C. Hoek, die inging op een brief van de landelijke stroomgroep Stop Kalkar inzake de Kalkarheffing, welke brief B. en W. voor kennisgeving wensten aan te nemen. De heer Hoek zei van oordeel te zijn, dat zij die persé bezwaren hebben tegen de Kalkarhef fing wel gelegenheid moeten hebben hun bijdrage een andere bestemming te ge ven. De overheid kent wel maatregelen in verband met gewetensbezwaren. In hoeverre dat voor de kalkarheffing gel den kan, zou een punt van discussie kunnen uitmaken. Ook de overheid is aldus spreker niet eenduidig op de drie procent maatregel. De heer Hoek wees vervol gens op situaties als in Haarlem ener zijds en bij andere electriciteits-distribu- erende bedrijven anderzijds. Hij besloot met op te merken dat de bezwaarden niet alleen staan. „De raad behoeft ze niet te steunen, maar het is ook niet nodig dat ze als wanbetalers vervolgd worden.” Vervolgens diende hij de motie in met in de aanhef genoemde strekking. In stemming gebracht werd de motie tegen 10 stemmen verworpen, de Het is bekend, dat het oude college sterk op de post onderhoud van openba re gebouwen en de straten heeft bezui nigd. „Niet u en ik zien de vuile straten, ook burgers maken me opmerkzaam op het feit, dat het onderhoud van de straten niet of nauwelijks wordt aange pakt. Maar dat zal veranderen”, zei wet houder Janssen. kandidaten achtte hij echter niet juist, maar omdat indiener Reichefeld zijn tweede motie had ingetrokken wilde hij „uiteindelijk” toch niet meegaan met het voorstel. Daarmee kon het PvdA-lid De G r o o t-W a t e r het op haar beurt weer mee eens zijn, waarna Harry Scheeper een stemverklaring aflegde en zei: „Ik stem voor, want wat goed is, kan in de toekomst veel beter worden.” Aan wethouder Van der Werff, die zijn collega Witte verving was het de taak het beleidspunt van B. en W. te verdedigen. Hij zei dat het college geen behoefte had aan de motie. Hij had zo stelde hij de afgelopen dagen over deze zaak talloze „papieren stuk ken” doorgenomen. Het daarop volgend gegniffel uit de zaal negerend zei hij tot de conclusie gekomen te zijn dat de te kiezen commissie representatief was en altijd goed functioneerde. Ook vond hij dat de raad ervoor moest waken dat de leden geen „speciale” belangen in de commissie gaan vertegenwoordigen. Bo vendien zouden de twee nog te kiezen oudere commissieleden uitstekend de be langen van de bejaarden in de gemeente kunnen behartigen. Na een aantal re- en duplieken kwam het tenslotte tot .hoofdelijke stemming en werd de motie Reichenfeld met twaalf stemmen voor en achttien tegen verwor pen. Het voorstel van B. en W. werd daarna zonder stemming aangenomen. (Van een onzer verslaggevers) Toen de verkoop van zeventienhon derd vierkante meter in Velsen-Noord ter sprake kwam vroeg de PvdA-er Schiltmeijer het woord en zei dat een groep in de fractie over het algemeen tegen grondverkoop aan particulieren was. Volgens hem behoort grond aan de gemeenschap en moet uitgifte ervan ge beuren in erfpacht. Omdat Velsen al lange tijd onderhandeld had over deze verkoop en de betrokken raadsleden toen nog geen bestuursverantwoordelijk- Reichenfeld diende tegelijkertijd een tweede motie in, waarin hij voorstelde het aantal commissieleden tot zeven uit te .breiden. Hiermee wilde hij een selec tie van de organisaties uitschakelen. La ter trok Reichenfeld deze motie in, het geen hem minstens twee stemmen kost te. De CPN-er Kruisman ging schoor voetend met de eerste motie mee, hoe wel hij zei de problematiek die in de commissie aan de orde komt veel meer een problematiek voor de jongeren te vinden dan voor de bejaarden. De PvdA-er P o r c k stelde zich achter de motie en vond het goed bejaarden in zo’n „vitale” commissie te laten meepraten. Zijn fractiegenoot Drukker zei het „spijtig” te vinden dat hij tegen deze motie moest stemmen. Hij vond dat de commissie in het verleden goed gefunc tioneerd had en wilde de samenstelling daarom zo laten. Ook de CDA-er V i s - ser en de DS’70-er Kloosterhuis stelden zich op dit standpunt. Het raadslid Hoek (Progressief Vel sen) pleitte voor de motie. Als achtste spreker kondigde zich toen de CDA-er Roosendaal aan die zei in principe af te willen wijken van zijn fractie- BEVERWIJK Met de aanhouding van een 12-jarig jongetje, een 13-jarige knaap en een 19-jarige sloper is de Beverwijkse politie erin geslaagd, een achttal diefstallen en inbraken op te lossen. Het 12-jarige ventje heeft bekend in buurthuis Wijk aan Duin de portemon nee van een 39-jarige huisvrouw te heb ben gestolen. De portemonnee is met de inhoud 100) teruggevonden. Het 13-jarige jongetje bleek schuldig te zijn aan een zestal inbraken in onder meer scholen, de Beverwijksie Sporthal en bij Bakker Winkel. In totaal maakte hij daarbij circa 330 buit. De 19-jarige sloper was betrokken bij een onlangs gepleegde inbraak in Cafë Schouten aan de Meerstraat. Bij deze diefstal verdween 2100. De CPN-voorzitter T. Kruisman is van oordeel dat elk protest tegen kerne- nergie-invoering steun verdient, reden waarom hij voor de motie zal stemmen. Wethouder C. O c k e 1 o e n als loco- burgemeester merkte op, dat het geen zaak is, welke de Velser raad als be stuurslichaam regardeert, hoezeer hij ook begrip had voor de problemen van de burgerij. CDA-fractievoorzitter H. de Boer bracht een stemverklaring uit In ieder geval zo kondigde Schiltmei- jer aan, zal de PvdA-fractie zich over deze kwestie gaan buigen. Hij zei na mens Harry Scheeper, Schouwerwou, Groot-Water, en Bos-De Boer te spre ken. te staan heeft de gemeenteraad van Velsen donderdagavond goedgekeurd. In zijn betoog ter verdediging van zijn motie stelde Reichenfeld dat een van de eerste eisen die aan de commissie gesteld moeten worden de representativiteit is. In de vorig ecommissie hadden de vak organisaties. de woningbouwcoöperaties, de vrouwenorganisaties, de vereniging van huiseigenaren „Velsen”, de Velser ondernemerscentrale en de jongeren een vertegenwoordiger afgevaardigd. De PvdA-er vond dat het de hoogste tijd werd de bejaardenbond in de commissie zitting te laten hebben. Dit in verband met het feit dat de gemeente Velsen in snel tempo vergrijsd. Uit de zeven orga nisaties die dan kandidaat zouden staan moesten volgens de motie vijf nieuwe commissieleden worden gekozen, in plaats van het huidige aantal van zes. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij de benoeming van de leden in het algemeen bestuur van het Woonwagencentrum IJmond heeft het Progressief Velsen raadslid D. H. Kuij- per zijn verbazing er over uitgesproken, dat de deelnemende gemeenten gelijk in het bestuur vertegenwoordigd zijn en niet naar rato van het aantal inwoners. Hij verzocht burgemeester en wethou ders pogingen in het werk te stellen in de toekomst een zodanig bestuur te vor men voor het Woonwagencentrum, dat het een afspiegeling wordt van het aan tal inwoners der deelnemende gemeen ten. Hij achtte dat temeer redelijk om dat twee gemeenten een woonwagencen trum binnen haar grenzen hebben. Wethouder H. van der Werff ant woordde, dat in dit stadium een derge lijk bestuur niet kan worden gereali seerd, doch dat in de komende twee jaar de zittingsperiode van het nieuw te vormen bestuur hierover kan wor den gesproken. Hoe vaak doet u zoiets per jaar? Voortreffelijk dineren, ouderwets-attent, rustig en wég van het alledaagse. Hoe vaak geniet u van waarachtige gastronomie? Hoe vaak belt u 023-263600 voor een gezellige tafel? VELSEN. Door een raadsbesluit donderdagavond schijnt bij de PvdA- fractie een meningsverschil naar voren te zjjn gekomen. Tweespalt is de ver koop door de gemeente van grond aan particulieren, waarmee de vijf nieuwe fractieleden, ook wel de jongeren, het principieel niet eens waren. stanpunt. Hij vond het juist dat bejaardenbond in de commissie zitting had. Een keuze van vijf leden uit zeven IJMUIDEN. Donderdag gearri veerd: Ant.V. Bristol, IJmuiden; Ima- strom, Bristol; Caliko Jack, Delfzijl; Fri- del, Londen, IJmuiden; Banana, Pointe More; Sir Henry Morgan, Delfzijl; Ang lia, Midlesborough, IJmuiden; Camis, Alnoer; Titan Service, Cont. Plat, IJmui den; Flora S, Par, Velsen; Tor Belgia, Gothenburg; Bourgogne, Kristiansand; Oceaan Irder, Ferron, Beverwijk; Baket, Colchester, Britsum, Baton Rouge; Rijn stroom, Harwich; Jan M. Gunnes; Alk- man, Antwerpen. Vrijdag gearriveerd: Monkovesi Festi val, Rotterdam; Selby, Swanson, Velsen; Gumilia, Rauma; Gulf fleet, Cont. Plat; Sachsenstein, Bremen; Levern, Roches ter, IJmuiden; Greenland, Thames; Lita- nia, Ala; Parkesgate, Rochester, IJmui den. Donderdag vertrokken: Boerborg, IJ muiden, Ahus; Erik, Bremen; Cebo 1, Tananger; Bri.ida, IJmuiden, Delfzijl; Betty Can way, Middelandse Zee; Sir William Walker, Kingslinn; Alexander, IJmuiden, Helsinki; Sahan, Muckat, Seep, Muckat; Vechtstroom, Hull; Gulf fleet 1, Cont. Plat; Canes, Rotterdam; Harry Richardson, Shoreham. Vrijdag vertrokken: Londen Resoluti on, Lulea; Ganumedes, Rotterdam; Lady Fiena, Cont. Plat; Agios Nikolaos, Lulea; Tor Belgia, Gothenburg. tegen de motie. Hij stond op het stand punt. dat men niet overal fondsen kan gaan stichten voor zaken welke men niet wenst te betalen. Zo komt men op een totaal verkeerde weg. De fractievoorzitter van de VVD, Ir G. Schoonkind deelde mede, dat zijn fractie een mening hierover op na houdt, welke parallel loopt aan die van „Kalkarheffing” door Velser gemeenteraad verworpen De fractievoorzitter van de VVD, Schoonkind, vroeg, toen het besluit aan de orde kwam, of de bezwaren van de omwonenden wel voldoende gehoord waren. Uit contacten was hem gebleken dat met name de bovenbewoners het niet eens waren met de uitbreidings plannen van de Kijkgrijp en een alter natief hadden voorgesteld. Schoonkind zei dat wethouder Ockeloen in de raad eerder gesteld had dat de uitbreiding uitsluitend voor opslag- en magazijn ruimte was en niet bestemd voor de verkoop. Volgens wethouder Ockeloen is er bij de uitbreiding nog steeds sprake van een vergroting van de opslag- en magazijn ruimte. Een secundair gevolg kan echter zijn dat daardoor de verkoopruimte wordt vergroot, zo zei hij. Verder antwoordend op vragen van de WD-er Schoonkind zei hij dat het voorbereidingsbesluit om het bestem mingsplan te wijzigen garandeert dat er bezwaren ingediend kunnen worden. Een hoorzitting volgens de zogenoemde arti kel 19-procedure is dan normaal. Gede puteerde Staten zullen bij redelijke be zwaren zeker zelf een hoorzitting houden, voordat een wijziging van het bestem mingsplan wordt goedgekeurd. Hij zegde toe de kwestie ook in de commissie voor openbare werken te bespreken. Toen Schoonkind daarop vroeg of deze kwestie ook in de raadscommissie voor middenstandszaken besproken kon wor den, zei de wethouder dat hij deze zaak daar nauwelijks geschikt voor vond en dat een beetje vrijheid voor de onderne mer, iets waar de VVD wel een voor stander van was, wel op zijn plaats is. van huiseigenaren „Velsen”), G. W. Bronsveld-Schijffelen te IJmuiden (raad van de samenwerkende vrouwenorgani saties), M. Y. G. Kuipers te IJmuiden (Velser Ondernemers Centrale), J. van de Doel te IJmuiden (woningbouwcorpo raties) M. Luster-Reijnen te IJmuiden (jongeren). (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dönderdag- markt werd aangevoerd: 2040 kg tong; 216 kisten tarbot; 25 kisten koolvis; 13 kisten schelvis; 26 kisten wijting; 675 kisten schol; 66 kisten schar; 3890 kisten haring; 56 kisten makreel en 168 kisten varia. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 11.19-10.49; groot- middel tong 10.59-10.11; kleinmiddel tong 9.29-9.17; tong één 6.91-6.63; tong twee 6.19-5.56; tarbot 14.84-13.37. Per 40 kg: hake één 192; hake twee 158; hake drie 144; leng één 88-84; wolf 96-86; wolf twee 45-35; ham 134; krab 27-26; bot 21-15; horsmakreel 16-8; rode poon 42-21; steenbolk 21; inktvis 50-48; griet 238-106; tarbot 426-123; kabeljauw één 96-72; kabeljauw twee 140-97; ka beljauw drie 138-96; kabeljauw vier 138- 96; kabeljauw vijf 100-82; witte koolvis één 93; witte koolvis twee 94-83; schel vis één 102; schelvis twee en drie 96-90; schelvis vier 92; schol één 75-66; schol twee 74-63; schol drie 77-54; schol vier 62-45; wijting twee 56-48; wijting drie 70-39; haring één 25-21.40; makreel twee 20; makreel drie 40-31; schar 40-16; tongschar 114-76. De besommingen waren: GO 2 10.100; GO 6 12.900; WR 68 21.900; DZ 8 200; HA 75 3.840; HD 5 1.240; UK 56 4.460; UK 218 25.700; VD 15 870; VD 19 5.320; VD 25 770; spanvissers: KW 33 plus KW 180 34.800; UK 78 plus UK 107 890; UK 135 plus UK 145 4.180; UK 200 plus UK 234 1.950; VD 1 plus VD 46 1.040; VD 9 plus VD 115 1.120; Zeebrug- ge 200 ƒ40.100. VELSEN. Met tien stemmen voor en twintig stemmen tegen heeft de Vel sense gemeenteraad donderdagavond een motie betreffende Kalkarheffing, inge diend door Progressief Velsen, verwor pen. Deze motie behelsde: door B. en W. heid hadden, zei hij dat de groep niet tegen zou stemmen. De andere leden van de PvdA-fractie onthielden zich echter van deze stemverklaring. Het raadslid Hoek van Progressief Velsen zei het standpunt van Schiltmeij er te willen delen. Wethouder Ockeloen verklaarde dat bij een verandering van beleid eerst alle bestaande onderhande- lingen moesten worden afgerond. Daarop vroeg Hoek of de wethouder zich achter een dergelijke formulering niet zou ver schuilen. Ockeloen vond deze opmerking flauw en zei dat de raad te allen tijde het laatste woord had en dergelijke verkopen kon afkeuren. O ft

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5